تعداد مطالب : 1774
تعداد نظرات : 503
زمان آخرین مطلب : 1871روز قبل
درگذشت نوازنده نوایی نوایی.........

غلامعلی پورعطایی، نوازده دوتار و خواننده آوازهای عاشقانه و عارفانه خراسان، دقایقی پیش از دنیا رفت.

پیشکسوت موسیقی نواحی خراسان که مدتی بود با عفونت ریه و سنگ صفرا دست و پنجه نرم می‌کرد و مدتی را هم در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد بستری شده بود، روز شنبه، 12 مهرماه، درگذشت.این هنرمند طی چند ماه اخیر با سردردهای عجیبی مواجه شده بود و از درد کمر و گردن رنج می‌برد.

«نوایی نوایی» از آثار شاخص این هنرمند محسوب می‌شود.
۱۳۹۳ شنبه ۱۲ مهر-22:38

يکشنبه 13/7/1393 - 10:16

قطار سرمایی! +تصاویر

لباس های بافتنی یکی از موارد مورد نیاز برای زماین است که احساس سرما می کنید زیرا این لباس ها ضخیم بوده و می توانند شما را گرم کنند. لباس های بافتنی همچنین گاهی یادگاری هایی هستند که از مادربزرگ ها به جا مانده است.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، به غیر از انسان ها لباس های کاموایی می توانند موجودات دیگر یا حتی برخی اشیا را نیز پوشانده و آن ها را زیبا کنند. بافتن لباس های کاموایی یکی از هنرهایی است که حرفه ای شدن در آن نیازمند سال ها کار و تمرین است.

"اولک" یک هنرمند لهستانی است که علاقه خاصی به بافتنی ها و کار با کاموا دارد. او تا به حال تابلوها و وسایل عجیب و متفاوتی را با استفاده از کاموا ساخته است اما این بار یک لباس بزرگ برای قطار بافته است تا هنر خود رابه گونه ای دیگر نشان دهد.این هنرمند با کمک 4 نفر دیگر از همکارانش در طول دو روز توانست یک لباس رنگارنگ کاموایی را برای قطاری در شهر لودز لهستان ببافد. او این کار را برای نمایشگاه هنرهای خیابانی که در این شهر برگزار می شود انجام داده است. 

این قطار دارای یک لوکومتیو و 3 واگن است که همه آن ها با تلاش 24 ساعته این هنرمند به همراه همکارانش دوروزه به پایان رسیده است. هنوز سرنوشت این قطار مشخص نیست و احتمالا به عنوان یک جاذبه گردشگری در این شهر باقی بماند.
پنج شنبه 24/5/1392 - 22:13

سمی ترین دریاچه دنیا +عکس

دریاچه محلی است که آب جمع شده در آن راهی برای ورود خروج با آب های آزاد ندارد ولی به هر حال مکانی برای شنا کردن جوانان است. دریاچه های زیادی در دنیا هست که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، دریاچه های خاص در دنیا معمولا محلی برای جذب گردشگر هستند زیرا در این محل توریست ها قرار است با پدیده ای بسیار خاص روبرو شوند که در دیگر نقاط دنیا نمی توان مانندی برای آن ها پیدا کرد.

دریاچه "مربع آبی" یا "تالاب آبی" در انگستان یکی از دریاچه های خاص دنیاست که البته کمی با دیگر دریاچه های خاص متفاوت است. این دریاچه خاصیتی قلیایی دارد و هیچکس نمی تواند به آن نزدیک شود و رفتن به درون آن می تواند برای سلامت انسان بسیار خطرناک باشد.

 

این دریاچه که به نظر بسیار زیبا و خوش رنگ می آید دارای pH 11.3 است که نزدیک به عدد 14 بوده و خاصیت قلیایی آن بسیار بالاست. این عدد تقریبا نزدیک به pH سفید کننده هاست و مقدار سم موجود درون آن درحد بالایی قرار دارد.

در ساحل این دریاچه تابلوهای متفاوتی نصب شده است که هر کدام نشان دهنده خطرات این دریاچه است. وارد شدن به این دریاچه باعث بروز مشکلات پوستی و آسیب های چشمی می شود. تا به حال جسد حیوانات یا در برخی موارد انسان هایی در اطراف این دریاچه پیدا شده است. 

خانواده هایی که در اطراف این دریاچه زندگی می کنند همگی خواهان آن هستند که این دریاچه مسدود شود چرا که فرزندان آن ها ممکن است آلوده شوند و البته هوای این منطقه نیز به مقدار زیادی سمی شده است.

پنج شنبه 24/5/1392 - 22:12

10 پوشش عجیب برای خودرو +عکس

خودروها با رنگ و نگه دارنده ها پوشیده شده اند اما عده ای دوست دارند متفاوت ترین پوشش را به تن خودروی خود کنند تا در دنیا منحصر به فرد باشند.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، خودرو وسیله نقلیه ای برای استفاده خانواده است و با توجه به مدلش ظاهر متفاوتی دارد. خودروهای مدل بالا زیباتر و جذاب تر هستند اما عده ای هستند که می خواهند منحصر به فردترین خودروی دنیا را سوار شوند از این رو دست به کارهای بسیار عجیبی می زنند و خودروی خود را با پوشش های مختلف تزئین می کنند.

** مینی ماینر کریستالیدر سال 2004  هنرمندی به نام "کیم بورکیت" دست به کاری جالب زد و به همراه همسرش توانست یک مینی ماینر را با کریستال بپوشاند.  این خودرو با استفاده از یک میلیون شیشه کریستالی خاص پوشیده شده است و رنگ های آن از 50 نوع مختلف انتخاب شده اند. این خودرو در تاریکی ها هم می درخشد و نقشی که روی آن قرار دارد زمانی که نور به ان تابیده می شود هویدا شده و زیبایی دوچندانی به خودرو می دهد. ساخت این خودرو 6 هفته به طول انجامیده است چرا که تمام این یک میلیون کریستال با دست روی خودرو چسبانده شده اند.

** فولکس موسیقی دان"هارولد بلنک" هنرمندی است که چند سال پیش توانست یکی از منحصر به فردترین خودروهای دنیا را در خانه اش بسازد. او فولکس قورباغه ای قدیمی خود را با استفاده از سازهای مختلف موسیقی پوشانده بود و نام خودرو خود را "فولکس موسیقی دان" گذاشت. این خودرو پس از رونمایی وارد موزه موسیقی آریزونا شد و همچنان نیز در آنجا زندگی می کند. این هنرمند پس از این فولکس به سراغ یک خودروی اسپرت رفت و آن را با استفاده از دوربین های مختلف پوشاند.

** بیوک چمنیچندی پیش هنرمندی انگلیسی خودرویی خلاقانه و سبزی ساخت که این روزها یکی از سبزترین خودروهای دنیا شناخته میشود. "جن پولس" هنرمندی است که توانست روی خوردوی خود چمن بکارد و یک خودروی چمنی بسازد. او حاک را با دانه های چمن ترکیب کرد و سپس این ترکیب را با مواد چسبناکی روی خودرو قرار داد. این هنرمند با آب دادن مداوم توانست یک خودروی چمنی داشته باشد و حالا مجبور است چمن های خودرویش را هر هفته کوتاه کند. "پولس" این حرکت را با لباس هایش نیز زده است و کلاه و کت و شلوار چمنی برای خودش درست کرده است.

** فولکس پوشیده از سیگار"کارولین استپلتون" یک هنرمند آماتور اهل فلوریداست که چندی پیش برای یک کمپین مبارزه با دخانیات خودرویی جالب طراحی کرد. این خودرو با بیش از 5 هزار نخ سیگار پوشیده شده است و بر روی آن شعارهای منع سیگار قرار گرفته است. این خودرو باعث شد تا این هنرمند آماتور به شهرت خاصی دست پیدا کند و این خودرو همچنان در یکی از کمپین های ترک اعتیاد نگهداری می شود.

** فراری مخملیهفته گذشته تصاویری از یک فراری بسیار عجیب در اینترنت دیده شد که در آن خودرو با مخمل پوشیده شده بود. این خودرو مخملی که در انگلستان تردد می کند یک فراری به ارزش 150 هزار پوند است که تنها برای روکش آن بیش از پنج هزار پوند خرج شده است. صاحب این فراری برای روکش این خودرو از بهترین و نرم ترین نوع مخمل استفاده کرده است.

**فراری چرمیسال گذشته یک ثروتمند انگلیسی دست به کاری عجیب زد و فراری خود را با چرم ناب پوشاند. او که قصد داشت بهترین و متفاوت ترین خودرو را سوار شود برای آن 135 هزار پوند خرج کرد. کارخانه فراری با ساخت خودرو آن را به دست متخصصین تیونینگ سپرد و آن ها از بهترین نوع چرم برای این خودرو استفاده کردند. کار تیونینگ و چرم کشی روی این خودرو 16 روز به طول انجامید.

** مرسدس الماسیدر سال 2008 مرسدس بنز دست به اقدامی جالب زد و یک مدل SL550 را که تماما با الماس پوشیده شده بود رونمایی کرد. البته هیچگاه اصل یا بدل بودن این الماس ها مشخص نشد اما به نظر می رسید که تمامی آن الماس ها واقعی نباشند. این خودرو با قیمت 5 میلیون دلار برای فروش گذاشته شد و عده ای نیز به همین علت الماس های آن را تقریبا تقلبی میدانند  زیرا ارزش الماس های واقعی در این سطح خیلی بالاتر خواهد بود.

** ون آهن قراضه"هانتر مان" صاحب ونی جالب و البته مشهور به نام "براس ون" است. این ون در اصل یک جیمس مدل 1975 است که این روزها به عنوان سنگین ترین اثر هنری خودرویی شناخته می شود. او این ون را پوشیده از مجسمه های آهنی کرده است که روی هم نزدیک به 4500 کیلوگرم وزن دارند و ارزش این آهن ها نزدیک به 15 هزار دلار است ولی در کل قیمت این ون 350 هزار دلار اعلام شده است.

** خودروی حصیرییگ جوان نیجریه ای به نام "اوجو اوبانی" که به حصیر بافی مشغول است برای تبلیغ کارش راهی جالب پیدا کرد او وانتش را که یک فولکس واگن قدیمی است تماما با حصیر پوشاند. نکته جالب در مورد این خودرو آن است که این جوان هم داخل و هم خارج آن را با حصیر پوشانده است. او برای ساخت این خودرو بیش از یک سال زمان صرف کرد.

** ام جی کمربندی"آن کونته" و "جین ویلی" در سال 2010 یک خودرو "ام جی" قدیمی که برای سال 1960 بود را به طرز جالبی بازسازی کردند. آن ها بعد از سه هفته کار توانستند این خودرو را با کمربند ایمنی دوباره زنده کنند. آن ها برای پوشاندن این خودرو از 200 متر کمربند استفاده کردند. این خودرو این روزها در موزه بازیافت آمریکا زندگی می کنند و یکی از پرطرفدارترین مجسمه های آن جاست.
پنج شنبه 24/5/1392 - 22:11
این نوزادهمزمان سه مادردارد+عکس

زن و شوهر جوانی وقتی فهمیدند هرگز با روشهای طبیعی قادر به بچه دار شدن نیستند تصمیم گرفتند با کمک اعضای خانواده شان از این نعمت الهی بهره مند شوند. بنابراین خواهر " کتی" زن جوانی که قادر به بارداری نبود با اهدای تخمک و خواهر شوهرش با اهدای رحم خود به این زوج به تولد فرزند آنها کمک کردند.

این نوزادهمزمان سه مادردارد+عکس

فرزند " دیوید" و "کتی" بعد از به دنیا آمدن صاحب 3 مادر شد. مادری که از تخمک باور شده او متولد شده ، مادری که 9 ماه او را در رحم خود پرورانده و تغذیه کرده و مادری که قرار است همه عمر نگهدار او باشد.
فرزند به دنیا آمده یک دختر زیبا و دوست داشتنی است که برای این خانواده بسیار با ارزش است.
کتی 31 ساله در این رابطه میگوید:خواهرهای ما واقعا به من همسرم لطف داشتند و این بهترین هدیه ای بود که من و او از خانواده هایمان گرفتیم. داشتن فرزند آرزوی هردوی ما بود.
دیوید 33 ساله میگوید : من هنوز هم باور نمیکنم که ما والدین یک نوزاد هستیم . این دختر کوچک فرشته ماست و این خواهران ما بودند که به ما کمک کردند تا رویایمان رنگ واقعیت بگیرد.
کتی هنگام نوجوانی متوجه شد که به صورت مادرزادی تخمدان ندارد و هرگز بچه دار نخواهد شد همان زمان خواهرش به او قول داده بود که در حل این مشکل کمکش کند. هنگام حل این بحران خواهر دیوید نیز پیشنهاد کرد با اهدای رحم خود به تولد اولین نوه خانواده کمک کند.

 این نوزادهمزمان سه مادردارد+عکس

 

 

گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی

دوشنبه 14/12/1391 - 9:28
توپی که برق تولید می‌کند+ عکس

این توپ جالب می تواند انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل کند.

 توپی که برق تولید می‌کند+ عکس

در داخل این توپ یک ژنراتور کوچک طراحی شده است تا هنگامی که آنرا تکان می دهید ، انرژی مکانیکی حاصل از گردش توپ را به برق تبدیل می کند و در یک باتری داخلی ذخیره می نماید.

البته مقدار این انرژی الکتریکی خیلی زیاد نیست اما برای کارهای کوچک مثل روشن کردن یک چراغ مطالعه LED کافی است.

 

لازم به ذکر است که وزن این توپ ها کمی بیشتر از توپ های معمولی است.

منبع : افکار

گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی

دوشنبه 14/12/1391 - 9:25
اعتصاب غذابه خاطرحذف کشتی+عکس

آرمن نازاریان دارنده دو مدال طلای المپیک در اعتراض به تصمیم کمیته اجرایی کمیته بین المللی المپیک به حذف كشتی از این بازیها، دست به اعتصاب غذا زد

اعتصاب غذابه خاطرحذف کشتی+عکس

آرمن نازاریان دارنده دو مدال طلای المپیک در اعتراض به تصمیم کمیته اجرایی کمیته بین المللی المپیک به حذف كشتی از این بازیها، دست به اعتصاب غذا زد!


آرمن نازاریان قهرمان ارمنستانی الاصل کشتی فرنگی جهان و دارنده دو مدال طلای رقابت های المپیک 1996 و 2000 و مدال برنز المپیک 2004 از تصمیم خود برای اعتصاب غذا به نشانه اعتراض به تصمیم کمیته بین المللی المپیک برای حذف احتمالی رشته کشتی از این رقابت ها خبرداد.

آرمن نازاریان کشتی گیر ارمنستانی الاصل، بلغارستان که هم اکنون سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی این کشور است، در این باره گفت: کشتی همواره بخش جدایی ناپذیر المپیک بوده است و هرگز نباید از این رقابتها حذف شود.

سایت فدراسیون کشتی

دوشنبه 14/12/1391 - 9:23
یک پروانه به اسکلت آدم جان میدهد+عکس


یک پروانه به اسکلت آدم جان میدهد+عکس

عکسی که در شبکه های مجازی هزاران بار دست به دست شده است. مارکو پاپادیک عکاس این عکس گرچه تجربیات بسیار خوبی در زمینه تصویربرداری دارد اما شاید حالا در دنیا با این عکس بیش از هر عکس دیگری شناخته شود.

 

 

گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی

دوشنبه 14/12/1391 - 9:23
زنان رنگین کمانی درروستای محروم

زنان رنگین کمانی درروستای محروم +تصاویر


 زنان رنگین کمانی درروستای محروم +تصاویر


زنان رنگین کمانی درروستای محروم +تصاویر


زنان رنگین کمانی درروستای محروم +تصاویر


زنان رنگین کمانی درروستای محروم +تصاویر


زنان رنگین کمانی درروستای محروم +تصاویر

روستاهای محروم اندیکای استان خورستان از مشکلات بهداشتی، راه و آموزش رنج می برند.

دوشنبه 14/12/1391 - 9:22
دی زی بعنوان بامزه ترین گربه جهان شناخته شده است.

بامزه ترین گربه کوچولوی جهان+تصاویر


بامزه ترین گربه کوچولوی جهان+تصاویر


بامزه ترین گربه کوچولوی جهان+تصاویر


بامزه ترین گربه کوچولوی جهان+تصاویر


 بامزه ترین گربه کوچولوی جهان+تصاویر


بامزه ترین گربه کوچولوی جهان+تصاویر


بامزه ترین گربه کوچولوی جهان+تصاویر

هر چند گربه های زیبا در جهان کم نیستند اما بنا به دلایلی این گربه را مردم بعنوان یکی از بامزه ترین گربه های جهان شناخته اند.
بعد از انتشار تصاویر دی زی توسط بن تورود 35 ساله همراه همسرش میکا 32 ساله در اینترنت در سال گذشته، محبوبیت این گربه خیلی زیاد شد و مردم این بچه گربه زیبا را بعنوان یکی از بامزه ترین گربه ها می شناسند.
دی زی در دست جا می شود و قد و هیکلش به اندازه یک لامپ است.

دوشنبه 14/12/1391 - 9:22