تعداد مطالب : 89
تعداد نظرات : 47
زمان آخرین مطلب : 3061روز قبل

روز شهادت ابوعبدالله الحسين عليه السلام و روز مصيبت و حزن ائمه اطهار عليهم السلام و شيعيان ايشان است، و شايسته است که شيعيان در اين روز مشغول کاري از کارهاي دنيا نگردند و از براي خانه خود چيزي ذخيره نکنند و مشغول گريه و نوحه و مصيبت باشند و تعزيت حضرت امام حسين عليه السلام را اقامه نمايند وبه ماتم اشتغال نمايند به نحوي که در ماتم عزيزترين اولاد و اقارب خود اشتغال مي‌نمايند و زيارت کنند آن حضرت را به زيارت عاشورا و سعي کنند در نفرين و لعن بر قاتلان آن حضرت و يکديگر را تعزيت گويند در مصيبت آن جناب و بگويند: «اَعظَمَ اللهُ اُجورَنا بِمُصابِنا بالحُسَين عليه السلام و جَعَلنا وَ ايّاکُم مِنَ الطّالبينَ بثارِهِ معَ وليّهِ الامامِ المَهدي مِن آلِ محمَّدٍ عليهم السلام» و شايسته است که در اين روز مقتل بخوانند و يکديگر را بگريانند. و هزار مرتبه بر قاتلان آن حضرت لعنت کند و بگويد: « اللهمَّ العَن قتَلةَ الحُسين عليه السلام»

 

جمعه 28/10/1386 - 18:26

سيد در اقبال براي اين شب دعاها و نمازهايي با فضيلت‌هاي بسيار نقل کرده از جمله:

1 صد رکعت نماز. هر رکعت حمد و سه مرتبه توحيد و بعد از فراغ از جميع هفتاد مرتبه بگويد: «سُبحانَ اللهِ و الحمدُللهِ و لا الهَ الّا اللهُ و اللهُ اکبرُ، و لا حَولَ و لا قُوَّةَ الا باللهِ العليّ العَظيم»

2 چهار رکعت در آخر شب. در هر رکعت بعد از حمد هر يک از آيت الکرسي و توحيد و فلق و ناس را ده مرتبه بخواند و بعد از سلام صد مرتبه توحيد بخواند.

3 چهار رکعت نماز. در هر رکعت حمد و پنجاه مرتبه توحيد و اين نماز مطابق است با نماز اميرالمومنين عليه السلام که فضيلت بسيار دارد و بعد از نماز فرموده ذکر خدا بسيار کند و صلوات بسيار فرستد و بر دشمنان ايشان لعن کند.

 

جمعه 28/10/1386 - 18:24

ای داد! از این سوگ سهمگین!

 

هان ای خدا!

 

ای پناه بی پناهان!

 

ای دادرس درماندگان!

 

ای دادخواه ستمدیدگان!

 

ما از این رویداد فاجعه باری که برای همیشه دل ها را خراشید و جریحه دار ساخت، به تو پناه می بریم!

 

ما از این سوگ سهمگین که هماره جگرها را سوزاند به تو پناه می بریم!

 

ما از این مصیبت و درد گرانی که قلب ها را به درد می آورد و فریاد دل ها را به آسمان می رساند به تو پناه می بریم!

 

ما از این رخداد غمباری که کانون پروا، و ارکان ایمان را فرو پاشید، به تو پناه می بریم!

 

ما از باران تیرهای زهرآگین استبداد که بر سینه هدایت نشست، و خون پاک رسالت را بر روی ریگ های تفتیده نینوا ریخت به تو پناه می بریم!

 

ما از دست های بیدادی که از آستین مدعیان رسوای دین و دفتر برای به اسارت بردن خاندان آزادی و آزادگی بیرون آمد به تو پناه می بریم!

 

ما از سیاست رسوایی که سرهای سران و سرداران راستین تاریخ را سرافکنده و بر زانوی غم نشاند، به تو پناه می بریم!

 

ما از فتنه ای که جان های پاکِ برترین خاندان بشر را از پیکرهایشان برگرفت به تو پناه می بریم!

 

ما، ازفاجعه دهشتناکی که فرشته وحی را به ماتم نشاند، و بر پروردگار بزرگ و پرشکوه گران آمد، به خود او پناه می بریم!

 صلی الله علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلام 
چهارشنبه 18/10/1387 - 19:53

هان ای پیشوای بشر دوست!

بر کدام مصیبت تو گریه کنیم که هر کدام کوهی سر به آسمان ساییده و استوار را فرو می پاشد، و دریایی را به تلاطم می کشد!

آه!

الله اکبر!

آه! از شهادت یاران کمال جویت!

آه! از شهادت فرزند اندیشمندت!

آه! از شهادت شیرخوار اطلاح طلبت!

آه! از شهادت دو یادگار عدالت خواه برادرت!

آه! از شهادت خواهرزادگان دلیر و ستم ناپذیرت!

آه! از به خاک افتادن پرچم علمدارت که عرش را به لرزه درآورد!

آه! از هنگامه وداع آخرین!از آن لحظه ای که در یک سو عصاره هستی بر توسن عشق و اخلاص نشست و به سوی دیدار خدا گام سپرد، و آن سوتر یادگار راستین زهرا و علی و جلوه گاه کمال و جلال حق، زینب، با بانوان و کودکان آل رسول با چشمان اشکبار و دل های توفان زده و نگران، با ندای مهلاً! مهلاً! بر آن بودند تا یار و سالار خویش را دمی از رفتن باز دارند...

سلام بر آن لحظه های حساس!

سلام بر آن اشک های روان!

سلام بر آن قلب های لرزان!

سلام بر آن لب های عطش زده!

سلام بر آن موهای پریشان!

سلام بر آن چهره های اندوهبار!

سلام بر آن گریبان های چاک زده!

سلام بر آن جان های بلا رسیده!

سلام بر آن پیکرهای به خون خفته!

سلام بر آن بدن های برهنه!

سلام بر آن اندام های تکه تکه شده!

سلام بر آن سرهای سرافراز!

و بر لب و دندانی که هدف چوب خیزران قرار گرفت ...

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلام

چهارشنبه 18/10/1387 - 10:8

ای میهمان عزیز و هماره دل ها و قلب های کمال جو!ما تشنه لطف و مهر و عنایت تو هستیم و سخت نیازمند محروم نوازی ات؛ اشک دیدگان ما در سوگ تو، التهاب زلال دل است، و گلاب گلهای نینوا.دستان ما که اندوه زده در سوگ شهادت تو و یارانت بر سینه های داغدار و سوخته ما می نشیند، دست دوستی و بیعت ما با تو و آرمان های انسانی و پرجاذبه و عدالت خواهانه و اصلاح طلبانه عاشورای توست؛ که همچنان تشنه و بی قرار آن هاییم و هنوز برای آن ها پر می زنیم.

سه شنبه 17/10/1387 - 6:5
هان ای قبله گاه عاشقان!هر شبنم اشکی که بر دیدگان نگران و در انتظار ما می نشیند، نماینده امواج خروشان اندوه، در دنیای وجود بی تاب و بی قرار ما، و نمودار آرزوها و آرمان های بر باد رفته، و حقوق پایمال شده، و کرامت و عزت سرکوب شده ماست.
دوشنبه 16/10/1387 - 19:0
هان ای امیر آزادی!سوگند به «فجر» که «لیال عشر» دهه محرم و عاشورای توست؛ و ماه برانگیزاننده و بیدارگرت، شب های قدر عاشقان و شیفتگان کربلا، و کوی عطرآگین و الهام بخش توست.
شنبه 14/10/1387 - 19:17
سر برآوردن هلال ماه از افق محرم، نمک پاش دل ریش و زخمدار ماست؛ و ما در اندوه سوگ سهمگین عاشورا و آموزگار بزرگ آن، و یاران نواندیش و ستم ناپذیرش، بسان اسپندی بر روی آتشیم، و در اوج بی قراری و بی تابی خویش، نام بلند و الهام بخش حسین علیه السلام را زمزمه می کنیم؛ چرا که واژه زیبا و دل نشین حسین، نه یک ستاره تابان، نه یک ماه شب افروز، و نه یک خورشید نورافشان، که کهکشان ناپیدا کرانه حقایق و واقعیتها و ارزشهای والای آسمانی و انسانی است.واژه موج آفرین حسین، تنها یک واژه زیبا و پرمعنویت و اوج بخش نیست، بلکه دربردارنده مفهوم زیباترین نامهای خدا، یا اسماء حُسنای اوست.  
جمعه 13/10/1387 - 11:0
سلام!سلام بر تو!سلام بر تو ای حسین عزیز!که قدومت حال و هوای نینوا را بهشتی ساخت، و خون پاک و جوشانت ریگ های تفتیده آن دشت سوزان را با ملکوت و فرشتگان آشنا نمود.سلام بر تو که وجود گرانمایه ات مفهوم هستی است، و نگاه ژرف و اندیشاننده ات، تفسیر تابش خورشید جهان افروز.هان ای پیشوای آگاهی و راستی!دلسوختگانِ شهادتِ جانسوز تو را، با قصرها و حوریان بهشت، و با درختان و جویبارهای زیبا و بوستان های پر طراوت و نعمت های رنگارنگ آن چه کار!؟ما نگاه پر مهر و بشر دوستانه و بزرگوارانه تو را ـ گرچه با گوشه چشمی باشد ـ با کران تا کران هستی هم سودا نمی کنیم.هان ای سروِ سرسبز و تناور آزادی و آزادگی!ابروی تو محراب نماز و نیایش ماست؛ و کویت کعبه و عرفات ما.شهادتگاه الهام بخش تو، زمزم و صفای ماست؛ و قتلگاه گلرنگت، مِنا و قربانگاه ما؛ و ما راهیان کوی تو هستیم و زائران و حاجیان عشق تو.
چهارشنبه 11/10/1387 - 18:19
محرم، ماه ایثار و از جان گذشتگی است! ماه عشق و شور و فریاد است! ماه سرافرازی بر فراز نیزه هاست! ماه آمیختن با خون و آمیختن عشق است.سلام بر حسین (ع)

هُرم سوزان كویر، بر خستگی كاروانیان نیشتر می زند و بدن های خسته آن ها را می آزارد. خورشید غروب دوم محرم، آرام خود را در تنگنای افق جای می دهد. كاروان بر سینه تفتیده بیابان توقف می كند. صدایی می پرسد: این جا كجاست؟ پاسخ می آید: این جا كربلاست! آری، حسین (ع) به كربلا می رسد و دل كویر را در تب و تاب می اندازد. آسمان نیز، چهره در هم كشیده است. زمین بغض خود را فرو می خورد. فرات بی صدا اشك می ریزد و خارها خود را به دست نسیم گرم سرنوشت داده اند.

 فرا رسیدن ماه محرم را برعاشقان ابا عبداله الحسین (ع) تسلیت عرض       می نمایم.

 
يکشنبه 8/10/1387 - 18:6