تعداد مطالب : 8147
تعداد نظرات : 45
زمان آخرین مطلب : 6ساعت و 32دقيقه قبل

 

یاسر جعفری معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به موضوع کمبود سرویس های بهداشتی در سطح شهر گفت: با برنامه ریزی هایی که انجام شده طی سه سال آینده در خصوص سرویس بهداشتی از نظر تعداد و توزیع به یک استاندارد مناسب خواهیم رسید.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ جعفری با اشاره به کمبود سرویس بهداشتی در سطح شهر تهران، گفت: در خصوص سرویس های بهداشتی سرانه و همچنین استانداردهای برای کیفیت ساخت آن وجود دارد. سازمان زیباسازی در حوزه استانداردسازی، کیفیت ساخت، طراحی و الگوسازی مناسب اقدامات خوبی انجام داده و همچنین با استفاده از اجرایی کردن طرح های در خصوص انرژی خورشیدی برای گرم کردن آب مصرفی سرویس ها، گام های خوبی برداشته است.

 

معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر ادامه داد: اکثر پروژه هایی که در خصوص سرویس بهداشتی در سطح شهر انجام می شود متناسب با الگوهای مناسب است. در این پروژه ها فضا برای معلولان، خانم ها و آقایان و همچنین خدمات دهی به مادر و کودک تعبیه شده است.

معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به موضوع ساخت، توسعه و جانمایی سرویس های بهداشتی تاکید کرد: در خصوص ساخت سرویس های بهداشتی سازمان زیباسازی در برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران پیش بینی هایی انجام داده و تا حدودی نیز به آن نزدیک شده است.

 

وی تاکید کرد: سازمان زیباسازی شهر تهران تنها وظیفه طراحی و ساخت سرویس های بهداشتی را بر عهده دارد و وظیفه نگهداری آنها بر عهده مناطق 22 گانه شهر است.

 

جعفری اضافه کرد: اگرچه در خصوص جانمایی سرویس های بهداشتی شهرداری تمایل زیادی به این موضوع دارد اما به دلیل کمبود فضا و همچنین مقاومت بسیار زیاد مردم در فضاهای عمومی گاهی با مشکلاتی زیادی مواجه می شویم.

به گفته معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با برنامه ریزی هایی که انجام شده طی سه سال آینده در خصوص سرویس بهداشتی از نظر تعداد و توزیع به یک استاندارد مناسب خواهیم رسید.

 

وی ادامه داد: برای تامین سرویس بهداشتی ظرفیت های زیادی در شهر تهران وجود دارد که می توانیم با برنامه ریزی آن را تامین کنیم در سطح شهر تهران مدارس زیادی وجود دارد که در ساعات پیک حضور مردم در عرصه های عمومی این مدارس بلااستفاده هستند به همین منظور می توانیم در خصوص آنها برنامه ریزی هایی انجام شود.

 

جعفری در ادامه با اشاره به بحث مکانیزه کردن پل های عابر پیاده برای معلولان و سالمندان گفت: موضوع تحریم ها باعث شده که کمتر بتوانیم بحث تقویت پل های مکانیزه شهر تهران را در دستورکار داشته باشیم اما به شدت به دنبال افزایش پل های مکانیزه برای اقشار کم توان جامعه هستیم.

چهارشنبه 26/10/1397 - 18:6شهردار منطقه 15 تهران گفت: در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کارهای بسیار فاخر و ارزشمند انجام شده است و موزه در کشور نظیر ندارد
وحیدرضا محمدی شهردار منطقه 15 تهران در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ درباره فعالیت های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: در موزه کارهای بسیار فاخر و ارزشمندی انجام شده است.

وی ادامه داد: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در کشور نظیر ندارد اما باید فضا به گونه ای طراحی شود که همه اقشار مختلف جامعه راغب شوند تا از این مجموعه بازدید کنند.

محمدی بیان کرد: در این مجموعه افتخارات نظام جمع آوری شده است و فداکاری ها و ایثارگری های زمان جنگ و ابتدایی انقلاب نیز به تصویر کشیده شده است.

شهردار منطقه 15 تهران با تاکید بر اینکه فضا باید به گونه ای باشد که همه مردم در زمان بازدید احسا تعلق و وابستگی کنند، گفت: همه به مظلومیت جنگ و شهادت رسیده اند اما استمرار و یادآوری ایثارگری ها و گذشت هایی که رزمندگان داشتند، مهم است که این وظیفه را موزه به خوبی انجام می دهد.

وی تصریح کرد: مسئولین می توانند مخاطب این موزه باشند و شاید با یادآوری خاطرات جنگ و پشت سر گذاشتن مشکلاتی که در آن زمان داشتیم، بتوانیم بر همه بحران ها غلبه کنیم.

محمدی تاکید کرد: موزه یادآوری می کند که ما در زمان جنگ با همه محدودیت ها و محرومیت هایی که داشتیم به تنهایی توانستیم بر مشکلات غلبه کنیم و استقلال کشورمان را حفظ کنیم

چهارشنبه 26/10/1397 - 17:59

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم، بخش فوق تخصصی قلب و عروق و آزمایشگاه درمانگاه منطقه 20 شهرداری تهران، طی مراسمی با حضور شهردار منطقه و مدیر عامل شرکت شهرسالم افتتاح و راه اندازی شد.

 

 در این مراسم دکتر چوبینه از افتتاح این بخش تخصصی و مهم ابراز خرسندی کرد و گفت: با توجه به اینکه درمانگاه منطقه 20 از مناطق کم برخوردار است، تمام تلاشمان در این است که هم در حوزه تجهیزات و امکانات این مرکز را افزایش دهیم و هم از پزشکان متخصص در بخش های مختلف این درمانگاه استفاده کنیم. در طی این مدت توانستیم بخش های مورد نیاز ازجمله بخش فوق تخصصی قلب و عروق، آزمایشگاه و صدور دفترچه درمانی را راه اندازی کنیم.

 

وی در خصوص دسترسی دفترچه بیمه در این منطقه گفت: برای اولین بار ما موفق شدیم صدور و تعویض دفترچه درمانی پرسنل محترم شهرداری تهران را در این مرکز به صورت آنی انجام دهیم.

 

همچنین در این مراسم مهندس افشار، شهردار منطقه20 شهرتهران، وجود این درمانگاه را برای خدمات رسانی درمانی به ساکنین منطقه ضرورت مهمی دانست و گفت: شرایط جغرافیایی شهر ری باعث شده که از امکانات رفاهی و خدمات دهی بسیاری دور بماند و جای امیدواری است که درمانگاه منطقه 20 شهرداری تهران توانسته است بخشی از کمبودهای درمانی ساکنین این منطقه را جبران کند.

 

وی از حمایت ها و پیگیری های دکتر چوبینه، مدیر عامل شرکت شهر سالم تشکر کرد و گفت: امیدواریم با عملکردهای مجدانه هیات مدیره شرکت شهر سالم که در راستای کیفی سازی مراکز درمانی شهرداری تهران صورت گرفته است، بتوانیم در کوتاهترین زمان، اثربخشی بالایی را به دست بیاوریم.

 

مهندس افشار، همچنین با توجه به نیاز مبرم کارکنان و ساکنین منطقه به بخش فیزیوتراپی تاکید کرد که از هرگونه کمک و حمایت برای ایجاد این بخش و نیز سایر بخش ها مضایقه نخواهیم کرد.

 

در پایان، شهردار منطقه به مناسبت روز پرستار از تمامی پرستاران این مرکز بهداشتی درمانی تقدیر و تشکر کرد

چهارشنبه 26/10/1397 - 16:26

 

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در جلسه شورای معاونان شهردار و شهرداران مناطق پایتخت که با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار تهران برگزار شد، با ارائه گزارشی از خدمات این سازمان گفت: براساس گزارش بانک مرکزی، قیمت محصولات میادین میوه و تره بار در مقایسه با میانگین سطح شهر، در گروه میوه جات 47 درصد، در گروه سبزیجات 34 و نیم درصد و در گروه حبوبات 18 و نیم درصد اختلاف دارد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: سازمان مدیریت میادین برای خدمت رسانی به شهروندان از طریق عرضه محصولات تنظیم بازار به کمک دولت آمده است، چنانچه با توزیع گوشت گرم و منجمد، مرغ، تخم مرغ و دیگر محصولات تنظیم بازار در میادین میوه و تره بار، نقش مهمی در کنترل قیمت‌ها داشته است.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، با پول خرید یک کیلوگرم گوشت گوسفند در سطح شهر، می‌توان بیش از یک و نیم کیلوگرم گوشت گوسفند از میادین میوه و تره بار خریداری کرد یا با پول خرید یک شانه 30 عددی تخم مرغ در سطح شهر، می‌توان 40 عدد تخم مرغ از میادین خریداری کرد.

راد با تاکید بر تلاش سازمان مدیریت میادین برای کنترل و کاهش قیمت و افزایش کیفیت و تنوع محصولات در میادین میوه و تره بار، افزود: با وجود نوسانات بازار، این سازمان بنا به گزارش‌های مراجع معتبر، موفق شده است قیمت‌ محصولات میادین را به مراتب پایین‌تر از سطح شهر نگه دارد، چنانچه در حال حاضر، قیمت گوشت گوسفند، گوساله و مرغ در میادین به ترتیب 36، 24 و 10 درصد ارزان‌تر از سطح شهر است، ضمن اینکه قیمت تخم مرغ، برنج داخلی و قند و شکر نیز در میادین به ترتیب 26، 22 و 12 درصد پایین تر از سطح شهر است.

وی با اشاره به شعار «تهران؛ شهری برای همه» که از سوی شهردار تهران مطرح شده است، اظهار کرد: برای تبدیل تهران به شهری برای همه شهروندان، حمایت از سبد خانوارهای شهری در اولویت اقدامات سازمان مدیریت میادین قرار دارد، به گونه‌ای که با پول خرید 3 کیلوگرم پرتقال درجه یک در سطح شهر، می‌توان 7 کیلوگرم پرتقال از میادین میوه و تره بار خریداری کرد یا به جای خرید یک عدد هندوانه 4 کیلوگرمی در سطح شهر، می‌توان یک عدد هندوانه 9 کیلوگرمی از میادین خریداری کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران به تاثیر فعالیت میادین و بازارهای میوه و تره بار در کاهش ترافیک و آلودگی هوای پایتخت اشاره کرد و گفت: وجود 241 میدان و بازار میوه و تره بار در نقاط مختلف سطح شهر، نه تنها «تعاملات اقتصادی» را به «تعاملات اجتماعی» تبدیل کرده است، بلکه با کاهش حجم مسافرت‌های درون شهری نقش انکارناپذیری بر کاهش ترافیک و آلودگی هوای ناشی از آن داشته است.

گفتنی است، در این جلسه که با حضور معاونان و مشاوران شهردار تهران و شهرداران مناطق پایتخت در منطقه 18 برگزار شد، شهردار تهران ضمن تقدیر از عملکرد سازمان مدیریت میادین، لزوم توسعه میادین و بازارهای میوه و تره بار در مناطقی مانند منطقه 22 را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: انواع میوه و اقلام و محصولات ضروری مورد نیاز مردم در میادین و بازارها با قیمت‌های خیلی پایین‌تر از سطح شهر عرضه می‌شود.

چهارشنبه 26/10/1397 - 16:22

 

فضای زیر پل طبقاتی شهید آیت اله صدر در تقاطع خیابان شریعتی بعنوان یکی از قدیمی ترین دروازه های ورودی به منطقه یک "شمیران، نگین تهران" با اجرای نورپردازی ، نقش و رنگ زیباسازی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک اسماعیل بدریان سرپرست شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت: خیابان شریعتی بعنوان قدیمی ترین مسیر ارتباطی شمال تهران به مرکز شهر شناخته شده است که از پل شهید آیت اله صدر در محدوده شمال تهران قرار می گیرد برهمین اساس دیواره و پایه های این پل با هدف روح بخشیدن به فضاهای خالی و استفاده از پتانسیل های موجود برای فضاسازی مناسب شهری، زیباسازی شد.
وی گفت: این فضا با استفاده از اسماء متبرک، رنگ، نور، نقش و نگارها زیباسازی شد تا روحیه بخش و نشاط آفرین برای شهروندان باشد.
بدریان با تاکید بر استفاده از کمترین هزینه و بیشترین بهره وری در زیباسازی منظر شهری تصریح کرد: رنگ های خاکستری و سیمانی، نمای شهر و شهروندان را خسته و دلگیر می کند لذا با استفاده از نور، رنگ و نقش و منطبق بر هنر اصیل ایرانی ، اسلامی می توان شهر را زنده و برای ساکنان زیبا اندیش ، آن را زیباتر کنیم تا حس تعلق به شهر افزایش یابد

چهارشنبه 26/10/1397 - 13:1

 

شهردار منطقه 9 در راستای مناسب سازی منظر شهری و نقش رنگ در آن همسو با رویکرد مدیریت ارشد شهری در ایجاد فضای بصری مناسب شهری؛ از نقاشی بر روی دیوارها و راسته های فضای بیرونی و المان های شهری  در ورودی غربی پایتخت خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، سید علی مفاخریان با تاکید بر رویکرد شهردار تهران مبنی بر تاثیر رنگ در مناظر شهری گفت: در این راستا و به منظور افزایش آراستگی شهر، رنگ آمیزی بر روی دیوار ها و کافوهای برقی و مخابراتی انجام شده است که علاوه بر فضای بصری مناسب، سبب ترغیب به حضور با طمانینه در فضای شهری و افزایش جاذبه جهت گردشگران می شود.

شهردار منطقه 9 با اشاره به اینکه این فرآیند کیفیت سطح سیمای عمومی شهر را افزایش می دهد، اذعان داشت: مطابق با دستور العمل ها و رویکرد مدیریت ارشد شهری مبنی بر مناسب سازی منظر شهری و حذف نازیبایی در پایتخت، رنگ آمیزی طرح های گرافیکی بر روی دیوار ها و کافو های برق و مخابرات انجام شده است.

وی  با اشاره به ادامه دار بودن اجرای این طرح بیان داشت: با شناسایی فضاهای مناسب در منطقه به عنوان ورودی غربی پایتخت با تردد 5میلیون نفر جمعیت شناور در شبانه روز، در تلاشیم تا با فراخوان عمومی از خلاقیت هنرمندان و افراد نوآور جهت زیباسازی منطقه استفاده کنیم.

مفاخریان به دیگر اقدامات منطقه در راستای ایجاد فضای بانشاط و شاداب در ورودی شهر تهران اشاره کرد و اظهار داشت: رنگ آمیزی کافو های برق و مخابراتی در محور آزادی به عنوان یکی از شریان های اصلی پایتخت با طراحی های جذاب سبب شده است تا علاوه بر اینکه موجبات زیبایی شهر و تهران رنگی می شود، حس تعلقی برای حفظ این زیبایی ها در میان شهروندان به وجود آورد.

شهردار منطقه9 در پایان تاکید کرد: ادامه فرآیند زیباسازی در منطقه، مستلزم مشارکت شهروندان در حفظ و ماندگاری این فضای محیطی است که در نهایت موجب سرزندگی در فضای شهری و تحقق آرمان "تهران، شهری برای همه" می شود.

چهارشنبه 26/10/1397 - 12:56

 

با همکاری مشترک سازمان زیباسازی شهر تهران و شهرداری منطقه 11 با جمع آوری ایستگاه بی،آر،تی ضلع شمال شرقی میدان تاریخی راه آهن تبدیل به پلازای شهری خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به این که میدان راه آهن دروازه ریلی شهر تهران است و روزانه مسافرین بسیاری در محدوده این میدان تردد می کنند که با جمع آوری ایستگاه بی،آر،تی ضلع شمال شرقی به پلازای شهری تبدیل می شود.

آبادیان همچنین افزود: پلازا در شهر به عنوان مکانی شناخته می شود که با ایجاد فضای مکث تعاملات اجتماعی میان شهروندان را افزایش می دهد که در نشست کمیته معماری شورای اسلامی شهر تهران سه مکان در مناطق 11،6 و 1 برای ایجاد پلازای شهری مشخص شده است و میدان راه آهن در منطقه 11 به عنوان مکان مناسب برای احداث پلازا جانمایی شده است.

شهردار منطقه 11 همچنین در ارتباط با دلیل انتخاب ضلع شمال شرقی میدان راه آهن عنوان کرد: وجود بوستان امیریه و مهمان پذیرهای فعال که جاذب جمعیت هستند و حضور و تردد شهروندان در این محدوده میدان امکان مناسبی برای ایجاد پلازای شهری ایجاد کرده است.

به گفته آبادیان پیاده راه سازی، محوطه سازی، ایجاد فضای مکث از جمله اقدامات عملیاتی در این محدوده خواهد بود که ویژه برنامه های مناسبتی و رخدادهای فرهنگی و هنری  در آن برگزار خواهد شد.

گفتنی است عملیات اجرایی پلازای شهری در میدان راه آهن در بهمن ماه سال جاری آغاز و تا پایان فروردین به بهره برداری می رسد.

 

چهارشنبه 26/10/1397 - 12:54

 

 

 

 

عملیات حسابرسی سال 1396 توسط موسسه "حسابرسی ارقام نگر آریا" (موسسه حسابرس منتخب شورای اسلامی شهر تهران) در منطقه21 آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 21، در ابتدای این جلسه ناصحی قائم مقام این منطقه ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین حاضر در این نشست و استناد به ماده80قانون شوراها و آیین نامه مالی شهرداری ها که وظیفه نظارت نهایی در مباحث مالی را به حسابرسان منتخب شورا سپرده است، گفت: امید است با دقت نظر و انضباط مالی حاکم بر مجموعه شهرداری منطقه21 و در نگاهی جامع و بالاتر در مجموعه سازمانی شهرداری تهران، تا زمانی که حسابرسان در منطقه21 حضور دارند شاهد تعاملی دوسویه و مطلوب فی مابین این گروه حسابرسی با کارکنان منطقه باشیم.

ناصحی در ادامه این نشست تخصصی افزود: از سوی منطقه21 یک کارشناس خبره و مشرف به حوزه های مالی معرفی می شود بدین منظور که با گروه حسابرسان منتخب شورای اسلامی شهر تهران در تعامل باشد تا با راهبری دقیق و در اختیار داشتن اطلاعات جامع، روند بررسی و پاسخگویی به ابهامات و سوالات احتمالی به سهولت انجام پذیرد.

سلطانیان معاون مالی و اقتصاد شهری منطقه 21 نیز در ادامه این جلسه یاداور شد: در سال گذشته 117درصد از درآمد نقدی منطقه21 محقق شده و در این زمینه جزء مناطق با عملکرد مطلوب بوده ایم؛ در بحث موارد غیرنقدی نیز 74درصد تحقق یافته که آن هم به واسطه اتفاقاتی که در نیمه دوم سال96 رخ داد که مهمترین آن "جلوگیری از چاپ هولوگرام" بوده، تقریبا افت درآمدی را شاهد بودیم.

وی در همین راستا افزود: تا پایان سال گذشته، 3824 سند حسابداری در منطقه21 صادر شده و همواره سعی ما بر این بوده تا هیچ سندی بدون تامین اعتبار، جذب هزینه نشود و در چرخه مالی قرار نگیرد؛ به طوری که حتی یک ریال هم سند فاقد اعتبار در سامانه ثبت نشده که این مهم یکی از نکات بارز و مثبت در عملکرد حوزه مالی منطقه21 است.

بنا بر این گزارش؛ در خاتمه این جلسه تخصصی، اعضای گروه حسابرسان منتخب شورای اسلامی شهر تهران با مدیران و کارشناسان حوزه های مالی و شهرسازی آشنا شدند و با یکدیگر بر سر موضوعات اصلی مورد بحث در این حسابرسی سالیانه به بحث و تبادل نظر نشستند.

 

 

 

چهارشنبه 26/10/1397 - 12:52

 

رویداد " ناحیه نوآوری شریف"  روز گذشته با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، پیروز حناچی شهردار تهران، فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف ،کشت پور شهردار منطقه 2 و جمعی از اساتید و مدیران شهری در سالن جابر بن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، با  برگزاری رویداد معرفی برنامه ناحیه نوآوری شریف و با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، تفاهم نامه سه جانبه همکاری بین شهرداری منطقه 2، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه صنعتی شریف امضا شد.
این تفاهم نامه با هدف پیاده سازی و تقویت ناحیه نوآوری شریف و به منظور حمایت و توسعه کسب و کارهای خلاقانه، استارت آپ ها و اپلیکیشن های مدیریت شهری تدوین شده است که بر اساس آن ناحیه نوآوری شریف به عنوان اولین ناحیه  نوآوری کشور با حمایتهای سه جانبه نهادهای مذکور توسعه و سازماندهی می گردد.
دکتر عبد تبریزی از سرمایه گذاران  ناحیه نوآوری شریف و عضو هیات مدیره گروه مالی صدر پارس در این مراسم که در سالن جابربن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، گفت: منطقه 2 در بین مناطق شهرداری تهران منطقه ای است که به انجام کارهای نوآورانه و جدید شهرت دارد و کارهای تازه ای در حوزه بازسازی شهری و حرکتهای درون شهری انجام داده است و دانشگاه صنعتی شریف نیز دانشگاه معتبری است لذا تشکیل اولین ناحیه نوآوری کشور در محدوده دانشگاه شریف امری طبیعی و درست می باشد.
وی افزود: با شروع فعالیتهای نوآورانه توسط شهرداری منطقه 2 طبیعتا سایر مناطق نیز به تبعیت از این منطقه شروع به انجام اقدامات نوآورانه و جدید خواهند کرد و این فرایند همچون سایر نقاط دنیا منجر به دستیابی پیشرفتهایی چشمگیر در کشور خواهد شد.
در ادامه این رویداد پیروز حناچی شهردار تهران با بیان اینکه توسعه کسب و کارها فرصتی برای از بین بردن تهدیدهای فراروی شهرمان می باشد افزود: شهر تهران دست به گریبان مشکلات متعددی از جمله آلاینده های شهری است که هزینه های سنگینی را به شهر و سلامت شهروندان تحمیل می کند که حل این مشکلات در گروی توسعه راهکارهای خلاقانه و نوآورانه است.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز طی سخنرانی خود در رویداد ناحیه نوآوری شریف به بیان دیدگاه های خود پرداخت و  گفت: پژوهشی که با پول دولت انجام شود، محکوم به شکست است و دولت باید محیط کسب‌وکار و اکوسیستم کارآفرینی را ایجاد کند.
ستاری همچنین تأکید کرد:  بزرگ‌ترین استارت‌آپ‌های منطقه خاورمیانه متعلق به ایران است و در بیوتک نتایج فوق‌العاده‌ای کسب کردیم اما باید اکوسیستم را در کنار برنامه‌ریزی شهری داشته باشیم لذا باید شتاب‌دهنده‌ها را توسعه دهیم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین اقدامات شهرداری منطقه 2 را در حوزه های استارت آپی مثبت خواند.
گفتنی است " ناحیه نوآوری شریف " بر اساس ضرورت اکوسیستمی این مرکز علمی و با استقرار بیش از 450 شرکت در نواحی اطراف دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته است که این ناحیه 250 هکتار مساحت داشته و بین خیابان آزادی و سه بزرگراه شیخ فضل اله نوری، یادگار امام و جناح قرار گرفته است.

چهارشنبه 26/10/1397 - 12:50

 

قائم مقام شهرداری منطقه چهار تهران در بازدید از آخرین مراحل آماده سازی فاز دوم باغ پرندگان گفت:  بیش از یکصد مورد نقص فنی در باغ پرندگان در حال بر طرف شدن است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار ، "محمد خبازها" با اعلام این خبر و با بیان اینکه مجموعه تفریحی و گردشگری باغ پرندگان تهران به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های بزرگ کشور در سال های اخیر است افزود: این مجموعه تفریحی و گردشگری در دو فاز در دستور کار قرار گرفت که در فاز دوم باغ پرندگان ۷.۵ هکتار از باغ زیر سازه فلزی قرار دارد؛ این سازه با ۶۸ هزا متر طول کابل مجهز به صاعقه گیر است.

وی تصریح کرد: این سازه شامل ۱۲ ستون و ۳۵ تا ۵۰ متر ارتفاع در نقاط مختلف است.

خبازها با اشاره به مشکلات این مجموعه تفریحی افزود: متاسفانه در دوره قبلی مدیریت شهری این پروژه در حالی افتتاح شده بود که امکان بهره برداری نداشته و نمی توانستیم بدون انجام مواردی چون "نصب صاعقه گیر" که با جان شهروندان ارتباط داشت، پروژه را به بهره برداری برسانیم.

قائم مقام شهرداری منطقه چهار افزود: طی یکسال گذشته و با هزینه ای بیش از 200 میلیارد ریال، نواقص موجود در فاز دوم باغ پرندگان نظیر "نصب صاعقه گیر، احداث تصفیه خانه، تکمیل تورهای رینگ اطراف باغ ، تکمیل سرویس های بهداشتی و نرده های حفاظتی، نصب درهای ورودی و خروجی، احداث زیستگاههای شرقی و غربی، تکمیل شبکه آب رسانی و..." بر طرف شده تا امکان بهره برداری از باغ پرندگان وجود داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: رفع نواقص متعدد فاز دوم باغ پرندگان که در سال 96 افتتاحی نمایشی و غیرقابل استفاده برای شهروندان را داشت، یکی از اولویت های شهرداری منطقه چهار در دوره اخیر بوده که با تلاش ها و اقدامات صورت گرفته، در آینده ای نزدیک قابلیت استفاده برای عمومی را خواهد داشت.

چهارشنبه 26/10/1397 - 12:47
x