تعداد مطالب : 3
تعداد نظرات : 769
زمان آخرین مطلب : 3270روز قبل
اطلاعیه مطبوعاتی برنامه جهانی غذا


برنامه جهانی غذا، هنرمند محبوب سینمای ایران، آقای بهرام رادان را بعنوان

 "سفیر ملی مبارزه علیه گرسنگی" برگزید


تهران-   امروز برنامه جهانی غذا، بازیگر محبوب سینمای ایران، آقای بهرام رادان را بعنوان اولین سفیر ایرانی برنامه جهانی غذا در مبارزه علیه گرسنگی منصوب کرد.


آقای بهرام رادان در پاسخ به این انتصاب گفت: من بسیار مفتخرم که بعنوان اولین سفیر ملی این نهاد در جمهوری اسلامی ایران برگزیده شده ام و مشتاق همکاری با برنامه جهانی غذا در راستای کمک به گرسنگان جهان می باشم.


در سال گذشته، اثرات روز افزون  بحران اقتصادی در پی بحران نرخ بالای مواد غذائی در سال 2008، سبب گردید تا تعداد گرسنگان در جهان به طرز بی سابقه ای افزایش یابد. بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان هر روز گرسنه هستند و در جهان در حال توسعه یک سوم مرگ و میرها در بین کودکان زیر 5 سال به کمبودهای تغذیه ای مرتبط می باشد.


رادان گفت: من می خواهم سهمی در تلاش جهانی برای ساختن دنیائی عاری از گرسنگی داشته باشم.


بهرام رادان، که با درخشش در فیلم های متعدد و کسب چندین جایزه از محبوبیت خاصی برخوردار گردیده، قراراست همکاری نزدیکی با برنامه جهانی غذا داشته باشد.این همکاری شامل بازدیدهای میدانی از پروژه برنامه جهانی غذا می باشد که به بیش از 38،000  پناهنده افغان و عراقی در مهمانشهرهای سراسر کشور کمک غذائی ارائه

 می دهد. درحدود 3،000 دختر دانش آموز پناهنده و آموزگارانشان نیز از مشوق های تحصیلی بهره می برند.


درحال حاضر برنامه جهانی غذا برای 22 میلیون کودک دانش آموز در 70 کشور دنیا که نیمی از آنها دختر می باشند وعده غذائی فراهم می کند.


بهرام رادان همچنین در زمینه ارتقاء سطح آگاهی ایرانیان از گرسنگی در جهان و مسائل پناهندگان در کشور تلاش خواهدنمود. این فعالیت ها شامل حضور در رسانه های گروهی و برنامه های جذب منابع می باشد که سطح آگاهی عموم را از برنامه جهانی غذا، فعالیتهای آن و بحران های غذائی در سراسر جهان بالا می برند.


رادان به جمع سایر نام آوران جهان که از شهرت خود برای کمک به برنامه حهانی غذا در بالابردن آگاهی مردم در مبارزه علیه گرسنگی جهانی بهره می گیرند مانند فوتبالیست های مشهور کاکا و رونالدینیو، بازیگر معروف درو بریمور و سایر افراد برجسته می پیوندد.


نگار گرامی، نماینده برنامه جهانی غذا گفت: باعث افتخار من است که اکنون یک سفیر ایرانی به جمع افراد تاثیرگذار بر مردم در جهان که ما را در دست یابی به اهدافمان درمبارزه علیه گرسنگی یاری می رسانند ملحق گردیده است.


آقای رادان از ماه مه سال 2008 میلادی با برنامه جهانی غذا آشنا شده و تمایل خود را برای شرکت در پیام های اطلاع رسانی تصویری برنامه جهانی غذا که در نظر است در طی ماه های آتی تهیه شود ابراز داشته اند.


*           *        *


برنامه جهانی غذا بزرگترین سازمان بشردوستانه در دنیا و در مبارزه علیه گرسنگی است. برنامه جهانی غذا قصد دارد در سال 2010 به 90 میلیون نفر در 73 کشور دنیا کمک های غذائی برساند.برچسب ها: آقای بهرام رادان ،
شنبه 25/2/1389 - 17:9


تمامی شرایط و مدارک برای خلبانی هواپیماهای مسافربری ( کامل)خلبان کیست؟

بالاترین فرد در سیستم هدایت وكنترل و نظارت هواپیما خلبان است كه در واقع فرمانده هواپیما یی كه میلیونها دلار ارزش دارد می باشد.

شرایط خلبانی چیست؟

یک خلبان به دلیل در اختیار داشتن یک هواپیما که میلیون ها دلار ارزش داردمی بایست شرایط پذیرش این مسئولیت خطیر را داشته باشد كه این آمادگی در 3 مرحله سنجیده می شود مرحله اول داشتن حداقل مدرك دیپلم و موفقیت در آزمون علمی در مرحله بعد می بایست از لحاظ جسمی در معاینات پذیرفته شود كه در این زمینه فرد داوطلب می بایست حداقل 20سال سن داشته باشد ضمن اینکه باید دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم غیر پزشکی باشید. معمولا حداکثر سن شما باید 26 سال باشد تا بتوانید در آزمون استخدام و مصاحبه شرکت کنید.

معاینات پزشکی:

تست پزشکی در بخش هواپیماهای غیر نظامی (Civil) شامل 2 گواهینامه کلاس 1 و کلاس 2 می باشد.


گواهینامه کلاس 2 برای :

1- دانشجویان PPL و خلبانان دارای گواهینامه PPL
2- مهندس پرواز و ناوبر
گواهینامه کلاس 1 برای دانشجویان CPL و IR و خلبانان دارای گواهینامه CPL و IR .
درگواهینامه تست پزشکی کلاس 2 شرایط کمی ساده تر می باشد.
ولی بطور کلی آزمایشات کامل خون و ادرار ، نوار قلب ، نوار مغز ، اکو کاردیو گرافی قلب ، هولتر مانیتورینگ ( در صورت لزوم) ، تست چشم ( شامل دید دور و دید میانه و دید نزدیک ،‌ عمق دید ‍، تست رنگ ، و تست چشم با دستگاه ) ‍، نوار گوش یا ادیومتری ( شنیدن فرکانسهای 125 و 250 و 500 و 1000و 2000 و 3000 و 4000 و 8000 هرتز برای هردوگوش در مدت زمان خاص) ، عکس ازریه ها وسینوسها و نوار ریه ، عکس از فک و دندانها و معاینه دندان ، تست HIV و معاینه کامل بدن و انجام فشارخون .

تست هوش همان تست هوشی است که برای یک فرد بالغ و دارای مدرک دیپلم در آزمونهای ورودی ارگانها برگزار می شود و منابع آن کتابهای تست هوش موجود در کتاب فروشی هاست.
تست روانپزشکی نیز بسیار ساده است تا سلامت روانی شما را تایید کنند.

حداقل قد مورد نیاز برای خلبانی نیز 165 سانتی متر می باشد.

بعد از گذراندن تمامی معاینات پزشکی در صورت قبولی کارت AMC به شما داده می شود که نشان دهنده ی سلامت کامل شماست و شما مجاز به شرکت در کلاس های خلبانی هستید.

مدارک مورد نیاز:

برای خلبان شدن شما نیاز به سه مدرک دارید:

1- مدرک PPL :

این مدرک برای هواپیماهای سبک نظیر Cessna است. هزینه ی این مدرک تقریبا ۸ میلیون تومان است. کلمه PPL مخفف Private Pilot"s Licence به معنی مدرک خلبانی شخصی است.

2-مدرک CPL :

این مدرک برای هواپیماهای سنگین و باربری نظیر هواپیماهای Boeing 747 , ATR , AirBus A310 و... است. هزینه ی این مدرک تقریبا 19 میلیون تومان است. کلمه ی CPL مخفف Commerical Pilot"s Licence به معنی مدرک خلبانی تجاری است.


3-مدرک IR:

این مدرک برای کار در شرکت های هواپیمایی لازم است. این کلمه مخفف Instrument Rating به معنی نحوه ی عملکرد ابزار است. هزینه ی این دوره تقریبا 5.5 ملیون تومان هست.

دوره های درسی خلبانی:


در صورت قبولی در آزمون علمی و پزشكی اولیه چنانچه زبان انگلیسی را خوب بدانند نیازی به گذراندن دوره كلاس زبان ندارد اما در صورتی كه آمادگی لازم را نداشته باشند باید دوره آموزش زبان انگلیسی را طی كنند .

پس از آن دوره مقدماتی كلاسهای زمینی برگزار خواهد شد كه این دوره شامل دروس:

هواشناسی ، آیرودینامیك ، آلات دقیق پرواز ، ناوبری هوایی ، مقررات وزن وتعادل ، قابلیتهای هواپیما ، موتور سیستم ، نحوه كار با كامپیوتر پرواز و محاسبات ، نقشه خوانی و فیزیولوژی پرواز می شود. سپس دانشجویان به میزان 45 ساعت پرواز آموزش همرا ه با استاد و همچنین به صورت مستقل (solo ) خواهند داشت كه این پرواز ها با هواپیما های آموزشی از نوع (Cessna ) بونانزا ( Bonanza) انجام می شود .

چنانچه دانشجویان در دروس تئوری نمرات لازم را كسب كرده و در آزمایش كتبی ، شفاهی و عملی پرواز نیز موفق شوند در این مرحله گواهینامه خلبانی شخصی (PPL) به آنها داده می شود و از این به بعد به عنوان یك خلبان دارای گواهینامه می تواند پرواز نماید . ولی قوانین به این دسته از خلبانان اجازه فعالیت حرفه ای نمی دهند یعنی نمی توانند شغل خلبانی را پیشه كنند و صرفا می توانند به عنوان تفریح و یا با هواپیمای شخصی خود پرواز داشته باشند و مجاز به پرواز با هواپیماهای سنگین و مسافربری و یا باری و غیره نیستند ، و اگر شخص قصد داشته باشد یك خلبان حرفه ای بشود لازم است دوره عالی خلبانی را طی كند كه این دوره شامل خلبانی بازرگانی (CPL) ، خلبانی با هواپیمای چند موتوره ، پرواز بادستگاه (Instumenrating) و یك دوره كوتاه مدت آموزش سیستم های هواپیمایی كه قرار است با آن پرواز كند ، طی كرده تا بتواند جذب شركتهای هواپیمایی شده و بعنوان یك خلبان حرفه ای مشغول به خدمت شود.


علاقمندان به خلبانیCPL می بایست حدود یكهزار ساعت كلاس زمینی پیرامون دروس مقدماتی پرواز و چگونگی استفاده از دستگاههایكمك ناوبری و 200 ساعت پرواز با نظارت اساتید را طی كند دوره هواپیمای دوموتوره با استاد و كلاسهای زمینی همراه است و جهت آموزش دوره پرواز با دستگاه حداقل 30 ساعت پرواز با استاد و گذراندن كلاسهای زمینی مربوط می شود.


دریافت گواهینامه هر یك از دوره های فوق منوط به گذراندن آزمون كتبی و عملی می باشد داوطلبان می بایست شخصا هزینه آموزش این دوره ها را پرداخت نمایند .

هزینه ادامه تحصیل در رشته های مذكور بسیار گران است البته بعضی از شركتهای هواپیمایی با ارائه بورس به تعدادی از داوطلبان این هزینه را تقبل می كنند تا داوطلب پس از فارغ التحصیل در خدمت آنان قرار گیرد .

اما در حال حاضر این شركتها بندرت چنین بورسها و آزمونهایی را برگزار می كنند و در صورت نیاز به خلبان حرفه ای از فارغ التحصیلان مركز فنون هوایی كه بصورت آزاد آموزش دیده اند استخدام می كنند گواهینامه صادره از طرف مركز آموزش فنون هوایی ارزش بین المللی دارد و در خارج از كشور قابل ارائه می باشد .

ادامه تحصیل دختران در رشته خلبانی اگر چه با مشكلات فراوانی روبرو است اما امكان پذیر می باشد ، هم اكنون در شهرهای شیراز ـ تهران ـ تبریز ـ اهواز ـ مشهد مراكز و شعبه هایی برای آموزش خلبانی به دختران وجود دارد ، لازم بذكر است كه هنوز اقداماتی در خصوص اشتغال به كار ایشان انجام نپذیرفته است .

یك خلبان به لحاظ تنظیم ساعات پرواز در اوقات متفاوت نمی تواند برنامه ریزی دقیقی برای زندگی شخصی خود داشته باشد و بیشتر باید از یك برنامه شناور استفاده نماید بدین گونه كه در هر هفته یا هر ماه برنامه پرواز تغییر می كند و چنانچه با این تغییرات آشنا نباشد ، در زندگی شخصی دچار مشكل خواهد شد .

فرد خلبان می بایست از سلامت جسمی و روحی برخوردار باشد به همین لحاظ تا سن تقریبا 40 سالگی هر سال یكبار و بعد از سن 40سالگی هر شش ماه یكبار مورد آزمایشات خاص قرار می گیرد .

در كل فرد داوطلب این رشته می بایست به موقعیت حساس و پر مخاطره این رشته توجه و با اطلاعات كافی و كاملی متقاضی این رشته شود .

شنبه 25/2/1389 - 17:3

• برنامه کامل زمان و مکان مسابقات فوتبال جام جهانی 2010

ورزشگاه دوربان در آفریقای جنوبی نمایی از ورزشگاه دوربان در آفریقای جنوبی / عکس: فیفا

خبرسازان  فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا در آخرین شماره از نشریه فیفا که به فدراسیون های عضو می فرستد برنامه رقابتهای جام جهانی را به صورت زمانی و مکانی اعلام کرد..

به گزارش خبرسازان این رقابتها از روز 21 خرداد با دیدار تیم های ملی آفریقای جنوبی و مکزیک آغاز خواهد شد و یکشنبه شب 20 تیر با انجام دیدار فینال به پایان می رسد.

رقابتهای جام جهانی 2010 افریقای جنوبی حدود پنج ماه دیگر آغاز خواهد شد و سایت رسمی فدراسیون فوتبال در چند مدت گذشته سعی کرده پوشش مناسبی از نحوه قرعه کشی و حاشیه های مورد توجه ترین تورنمنت جهان داشته باشد . این رویه در روزها و ماههای آینده با قدرت بیشتر ادامه خواهد یافت.

گروه A1. آفریقای جنوبی2. مکزیک3. اروگوئه4. فرانسه

آفریقای جنوبی - مکزیک ؛ ژوهانسبورگ، جمعه 21 خرداد 89 ،ساعت 17:30 به وقت ایران (بازی افتتاحیه)
اروگوئه - فرانسه ؛ کیپ تاون، جمعه 21خرداد 89 ،ساعت 22 به وقت ایران
آفریقای جنوبی - اروگوئه ؛ پرتوریا، چهارشنبه 26 خرداد 89 ، ساعت 22 به وقت ایران
فرانسه - مکزیک ؛ پولوکوانه ، پنج‌شنبه 27 خرداد 89 ، ساعت 15 به وقت ایران
مکزیک - اروگوئه ؛ روشتنبرگ، سه‌شنبه 1 تیر 89 ، ساعت 17:30 به وقت ایران
فرانسه - آفریقای جنوبی ؛ مانگوئانگ، سه‌شنبه 1 تیر 89، ساعت 17:30 به وقت ایران


گروه B1. آرژانتین2. نیجریه3. کره جنوبی4. یونان


آرژانتین - نیجریه ؛ ژوهانسبورگ، شنبه 22 خرداد 89، ساعت 15 به وقت ایران
کره جنوبی - یونان ؛ بندر الیزابت، شنبه 22 خرداد 89، ساعت 17:30 به وقت ایران
یونان - نیجریه ؛ مانگوئانگ، پنج‌شنبه 27 خرداد 89، ساعت 17:30 به وقت ایران
آرژانتین - کره جنوبی ؛ ژوهانسبورگ، پنج‌شنبه 27 خرداد 89، ساعت 22 به وقت ایران
نیجریه - کره جنوبی ؛ دوربان، سه‌شنبه 1 تیر 89 ، ساعت 22 به وقت ایران
یونان - آرژانتین ؛ پولوکوانه، سه‌شنبه 1 تیر 89، ساعت 22 به وقت ایران


گروه C1. انگلیس2. آمریکا3. الجزایر4. اسلونی

انگلیس - آمریکا ؛ روشتنبورگ، شنبه 22 خرداد 89، ساعت 22 به وقت ایران
الجزایر - اسلونی ؛ پولوکوانه، یک‌شنبه 23 خرداد 89، ساعت 15 به وقت ایران
اسلونی - آمریکا ؛ ژوهانسبورگ، جمعه 28 خرداد 89، ساعت 17:30 به وقت ایران
انگلستان - الجزایر ؛ کیپ‌تاون، جمعه 28 خرداد 89، ساعت 22 به وقت ایران
اسلونی - انگلستان ؛ بندر الیزابت، چهارشنبه 2 تیر 89، ساعت 17:30 به وقت ایران
آمریکا - الجزایر ؛ پرتوریا، چهارشنبه 2 تیر 89، ساعت 17:30 به وقت ایران


گروه D1. آلمان2. استرالیا3. صربستان4. غنا

آلمان - استرالیا ؛ دوربان، یک‌شنبه 23 خرداد 89، ساعت 17:30 به وقت ایران
صربستان - غنا ؛ پرتوریا، یک‌شنبه 23 خرداد 89، ساعت 22 به وقت ایران
آلمان - صربستان ؛ بندر الیزابت، جمعه 28 خرداد 89، ساعت 15 به وقت ایران
غنا - استرالیا ؛ روشتنبورگ، شنبه 29 خرداد 89، ساعت 15 به وقت ایران
غنا - آلمان ؛ ژوهانسبورگ، چهارشنبه 2 تیر 89، ساعت 22 به وقت ایران
استرالیا - صربستان ؛ نلسپروئیت، چهارشنبه 2 تیر 89، ساعت 22 به وقت ایران


گروه E1. هلند2. دانمارک3. ژاپن4. کامرون


هلند - دانمارک ؛ ژوهانسبورگ، دو‌شنبه 24 خرداد 89، ساعت 15 به وقت ایران
ژاپن - کامرون ؛ مانگوئانگ ، دوشنبه 24 خرداد 89، ساعت 17:30 به وقت ایران
هلند - ژاپن ؛ دوربان، شنبه 29 خرداد 89، ساعت 17:30 به وقت ایران
کامرون - دانمارک ؛ پرتوریا، شنبه 29خرداد 89، ساعت 22 به وقت ایران
دانمارک - ژاپن ؛ روشتنبرگ، پنج‌شنبه 3 تیر 89، ساعت 22 به وقت ایران
کامرون - هلند ؛ کیپ تاون، پنج‌شنبه 3 تیر 89، ساعت 22 به وقت ایران


گروه F1. ایتالیا2. پاراگوئه3. نیوزیلند4. اسلواکی


ایتالیا - پاراگوئه ؛ کیپ تاون، دوشنبه 24 خرداد 89، ساعت 22 به وقت ایران
نیوزیلند - اسلواکی ؛ روشتنبرگ، سه‌شنبه 25 خرداد 89، ساعت 15 به وقت ایران
اسلواکی - پاراگوئه ؛ مانگوائنگ، یک‌شنبه 30 خرداد 89، ساعت 15 به وقت ایران
ایتالیا - نیوزیلند ؛ نلسپروئیت، یک‌شنبه 30 خرداد 89، ساعت 17:30 به وقت ایران
اسلواکی - ایتالیا ؛ ژوهانسبورگ، پنج‌شنبه 3 تیر 89، ساعت 17:30 به وقت ایران
پاراگوئه - نیوزیلند ؛ پولوکوانه، پنج‌شنبه 3 تیر 89، ساعت 17:30 به وقت ایران


گروه G1. برزیل2. کره شمالی3. ساحل عاج4. پرتغال


ساحل عاج - پرتغال ؛ بندر الیزابت، سه‌شنبه 25 خرداد 89، ساعت 17:30 به وقت ایران
برزیل - کره شمالی ؛ ژوهانسبورگ، سه‌شنبه 25 خرداد 89، ساعت 22 به وقت ایران
برزیل - ساحل عاج؛ ژوهانسبورگ، یک‌شنبه 30 خرداد 89، ساعت 22 به وقت ایران
پرتغال - کره شمالی ؛ کیپ تاون، دوشنبه 31 خرداد 89، ساعت 15 به وقت ایران
پرتغال - برزیل ؛ دوربان، جمعه 4 تیر 89، ساعت 17:30 به وقت ایران
کره شمالی - ساحل عاج ؛ نلسپروئیت، جمعه 4 تیر 89، ساعت 17:30 به وقت ایران


گروه H1. اسپانیا2. سوئیس3. هندوراس4. شیلی


هندوراس - شیلی ؛ نلسپروئیت، چهارشنبه 26 خرداد 89، ساعت 15 به وقت ایران
اسپانیا - سوئیس ؛ دوربان، چهارشنبه 26 خرداد 89، ساعت 17:30 به وقت ایران
شیلی - سوئیس؛ بندر الیزابت، دوشنبه 31 خرداد 89، ساعت 17:30 به وقت ایران
اسپانیا - هندوراس ؛ ژوهانسبورگ، دوشنبه 31 خرداد 89، ساعت 22 به وقت ایران
شیلی - اسپانیا ؛ پرتوریا، جمعه 4 تیر 89، ساعت 22 به وقت ایران
سوئیس - هندوراس؛ مانگوئانگ، جمعه 4 تیر 89، ساعت 22 به وقت ایران


دور یک هشتم نهایی


1-تیم اول گروه A-تیم دوم گروه B، بندر الیزابت، شنبه 5 تیر 1389، ساعت 17:30 به وقت ایران
2 -تیم اول گروه C –تیم دوم گروه D، روشتنبورگ ،شنبه 5 تیر 1389، ساعت 22 به وقت ایران
3-تیم اول گروه D-تیم دوم گروه C، مانگوئانگ، یکشنبه 6 تیر 1389، ساعت 17:30 به وقت ایران
4-تیم اول گروه B-تیم دوم گروه A، ژوهانسبورگ ، یکشنبه 6 تیر 1389، ساعت 22 به وقت ایران
5-تیم اول گروه E-تیم دوم گروه F، دوربان ،دوشنبه 7 تیر 1389، ساعت 17:30 به وقت ایران
6-تیم اول گروه G-تیم دوم گروه H، ژوهانسبورگ ،دوشنبه 7 تیر 1389 ، ساعت 22 به وقت ایران
7-تیم اول گروه F-تیم دوم گروه E،پرتوریا ،سه شنبه 8 تیر 1389، ساعت 17:30 به وقت ایران
8-تیم اول گروه H-تیم دوم گروه G،کیپ تاون ،سه شنبه 8 تیر 1389 ، ساعت 22 به وقت ایران


دور یک چهارم نهایی


-Aبرنده بازی 5 –برنده بازی 6 ،بندر الیزابت-جمعه 11 تیر 1389 ، ساعت 17:30 به وقت ایران
B-برنده بازی 1 –برنده بازی 2 ،ژوهانسبورگ ،جمعه 11 تیر 1389، ساعت 22 به وقت ایران
C-برنده بازی 3-برنده بازی 4 ،کیپ تاون،شنبه 12 تیر 1389، ساعت 17:30 به وقت ایران
D-برنده بازی 7-برنده بازی 8 ، ژوهانسبورگ،شنبه 12 تیر 1389، ساعت 22 به وقت ایران


دور نیمه نهایی


برنده بازی A و B،کیپ تاون ،سه شنبه 15 تیر 1389، ساعت 22 به وقت ایران
برنده بازی C و D،دوربان ،چهار شنبه 16 تیر 1389، ساعت 22 به وقت ایران


دیدار رده بندی

بندر الیزابت،شنبه 19 تیر 1389 ،،ساعت 22 به وقت ایران

فینال

ژوهانسبورگ ،یکشنبه 20 تیر 1389 ، ساعت 22 به وقت ایران

این برنامه در حالی اعلام می شود كه جای فوتبال ایران در این آوردگاه بزرگ فوتبال جهان خالی است و باید با افسوس به آن نگاه كنیم.

(منبع: ایلنا)

  • برچسب ها: فوتبال، جام جهانی 2010، افریقای جنوبی،  
يکشنبه 5/2/1389 - 15:21
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته