تعداد مطالب : 16
تعداد نظرات : 13
زمان آخرین مطلب : 3125روز قبل

حجت الاسلام علی اصغر خاکزادان امام جمعه موقت فردوس در آغاز با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوا، ورع و دوری از گناه از تقوا بعنوان بهترین توشه ای كه سعادت دنیا و آخرت انسان را تضمین می كند یاد كرد و بر اساس روایتی از امام عسكری (ع) كه مسلمانان باید زینت ما باشند و مایه ننگ و آر ما نباشند، افزود: بر همین اساس شیعه باید سیره و منش ائمه اطهار را سرلوحه كار خویش قرار دهد به نحوی كه امام زمان (عج) ما را به گونه ای مشاهده فرمایند كه از شیعیان شاد و مسرور باشند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم باشكوه سوگواری شیعیان در سالروز رحلت رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) بر اهمیت و گسترش فرهنگ و سیره ائمه اطهار و حفظ و نگهداری زینت و ارزش امام زمان (عج) در بین اقشار مختلف مردم تأكید كرد و با اشاره به افرادی كه مهدویت و زحمات پیامبر گرامی اسلام (ص) را زیر سؤال می برند، گفت: مثل این اشخاص معلوم الحال همانند مثل قرآن در خصوص بلعم و باعورا است كه در قرآن به سگ خطاب شده اند و زمانی كه به او اعتنا می كنی پارس می كنند و چون از آنان فاصله می گیری خاموش می شوند.

خطیب جمعه موقت فردوس در ادامه با گرامیداشت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری نیز از فعالان در این عرصه قدردانی و تشكر كرد و با هشدار به اینكه امروزه خود مردم در آلودگی محیط زیست در زمین و اقیانوس و دریاها نقثش دارند، خاطرنشان كرد: درختان در تأمین اكسیژن زمین تأثیرات مهمی دارند همچون پلانیكتون های دریایی كه در اقیانوس ها و دریاها اكسیژن كافی برای زیستگاه آبزیان و موجودات دریایی را بر عهده دارند و این انسان ها هستند كه با تخریب محیط زیست و قطع درختان و آلودگی های زیست محیطی و ریختن زباله های اتمی و ... باعث كاهش اكسیژن در زمین، اقیانوس ها و دریاها می شوند.

وی با استناد به احادیث ائمه اطهار در خصوص درختكاری و اهمیت آن در زندگی انسان ها نیز به روایتی از امام صادق (ع) استناد كرد و گفت: انسانها باید طوری زندگی کنند که پیرامون خود را آلوده نکنند تا بر اثر آلودگی های مختلف زندگی بر آنها دشوار و شاید هم غیر ممکن بشود. وی با اشاره به فرمایشات پیامبر اسلام (ص) در خصوص درختكاری توسط انسانی كه درختی كاشته است تا روزی كه زنده است حسنه و صدقه برایش نوشته می شود نیز حفظ محیط زیست و احیای مراتع، جنگل و اهمیت كاشت درختان توسط انسان ها را مورد تأكید قرار داد.

حجت الاسلام خاكزادان در ادامه اظهارات خود از برگزار کنندگان یادواره شهدای جهادگر در جهاد كشاورزی فردوس که فضای شهر را آکنده از معنویت کردند تقدیر و تشکر کرد. وی با اشاره به برگزاری كنفرانس حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه كه با سخنان حكیمانه رهبر معظم انقلاب آغاز شد، افزود: تأكید معظم له بر این بود كه جهان اسلام باید پیگیر محاكمه سران جنایتكار رژیم صهیونیستی اسرائیل غاصب باشند.

امام جمعه موقت فردوس در پایان با اشاره به اینكه سیاست های یك بام و دو هوای دنیای غرب را افكار عمومی و بخصوص ملت های آزاده به خوبی درك كرده اند نیز صدور رأی توسط دادگاه بین المللی لاهه در اتهام به عمرالبشیر و صدور حكم دستگیری او را یك حركت صرفأ سیاسی دانست و گفت: در حالی كه جنایتكاران اسرائیل بدون هیچ مشكلی مردم بی دفاع غزه را به خاك خون كشیده و آزادانه زندگی می كنند اما دادگاه لاهه حكم دستگیری یك رهبر انقلابی را صادر می كند...؟!

يکشنبه 18/12/1387 - 20:22

راهی جدید برای درمان دیابت

محققان فرانسوی موفق به کشف راه جدیدی شده  اند که توسط آن قند بتواند جذب سلول  ها شود و به این ترتیب بتوان دیابت را درمان کرد. به گزارش سلامتیران ، قند معمولا در خون به شکل گلوکز وجود دارد و فعالیت انسولین باعث می  شود قند در کبد و مخازن  چربی ذخیره  شود تا در صورت لزوم برای فعالیت قلب، مغز و ماهیچه  ها مورد استفاده قرار  گیرد. در صورتی که بدن انسولین ترشح نکند (دیابت نوع اول) یا کبد به ترشح انسولین واکنشی نشان ندهد (دیابت نوع دوم) سلول  ها دیگر قادر به جذب قند نخواهند بود. در نتیجه میزان قند در خون بالا رفته و دیابت رخ می  دهد.فیلیپ والت و دیگر همکارانش در موسسه پزشکی مولکولی تولوز موفق شده  اند به کمک نوعی پروتئین به نام آپلین- هورمونی که از ذخایر چربی  ترشح می  شود- کاری کنند که قند بتواند توسط سلول  ها جذب شود. این روش فعلا روی موش  ها مورد آزمایش قرار گرفته است و موفقیت   آمیز نیز بوده است. محققان قصد دارند با تولید صنعتی مولکول آپلین راهی جدید برای درمان دیابت بیابند. مشروح این تحقیق در مجله تخصصی Cell Metabolism در تاریخ 5 نوامبر به چاپ رسیده است.

افزایش شمار مبتلایان به دیابت در دهه گذشته

با توجه به افزایش میزان مبتلایان به دیابت و کاهش سن این بیماری میزان مبتلایان به دیابت نسبت به دهه گذشته در حدود 90 درصد افزایش یافته و تقریبا دو برابر شده است. محققان علت این افزایش را شیوع چاقی و کاهش تحرک در افراد عنوان کرده اند. بررسی های انجام شده بین سال های 2005 تا 2007 نشان می دهد که میزان مبتلایان به دیابت به 9 نفر از هر 1000 نفر افزوده شده و این در حالی است که این میزان بین سال های 1995 تا1997 در حدود 8/4 نفر در هر 1000 نفر بوده است. اکثر تحقیقات در مورد دیابت نوع دو انجام شده و این بیماری نیز ریشه در تغذیه نامناسب و عدم تحرک کافی در افراد دارد به طوری که متابولیسم بدن دچار اختلال شده و نهایتا مبتلا به دیابت می شود. اما آن چه حائز اهمیت است این است که دیابت زمینه را برای بروز بسیاری از دیگر بیماری ها از جمله فشار خون بالا- بیماری های قلبی و عروقی و دیگر اختلالات مهیا می کند و افزایش 90 تا95 درصدی در طول یک دهه برای این گونه اختلالات رقمی تکان دهنده تلقی می شود. البته بررسی ها در بیش از 33 کشور جهان انجام شده و نتایج تقریبا مشابه بوده است اما در مناطقی که افراد بیشتر از غذاهای دریایی و میوه ها و سبزیجات استفاده می کنند میزان ابتلا به آن صرف نظر از موارد ارثی پایین تر است.

دوشنبه 12/12/1387 - 16:24
تازه  ترین تحقیقات نشان می  دهد مصرف داروهای ضد افسردگی می  توانند به توانایی رانندگی آسیب برسانند.

به گزارش سلامتیران به نقل از Healthday محققان اظهار می  کنند از آن جایی که افسردگی سبب اشکال در تمرکز می شود، به نظر می  رسد افرادی که داروهای ضد افسردگی دریافت می  کنند همچنین بیشتر دچار اشکال در رانندگی می  شوند.

طبق تحقیقات دانشمندان دانشگاه داکوتا، برای بررسی اثرات احتمالی داروهای ضد افسردگی و تاثیر آن روی عملکرد رانندگی محققان از 60 نفر خواستند تا با یک ماشین در بازی کامپیوتری، رانندگی کنند. در این تحقیق تقریبا نیمی از شرکت کنندگان که حداقل یک نوع داروی ضد افسردگی مصرف می  کردند و نیمی دیگر هیچ داروی دیگری مصرف نمی  کردند.

افرادی که داروی ضد افسردگی دریافت می  کردند برای درمان افسردگی به دو دسته مبتلا به افسردگی کم یا زیاد در زمان آزمون رانندگی تقسیم  بندی شدند.طبق این تحقیقات افرادی که داروی ضد افسردگی مصرف می  کردند و افسردگی شدید داشتند در مهارت  های رانندگی نمره کمتری نسبت به کسانی گرفتند که هیچ دارویی مصرف نمی  کردند.

به گفته محققان تمرکز ضعیف  تر و ضعف در توانایی برای نشان دادن عکس  العمل در حین رانندگی و کاهش مهارت های حافظه از عوارض مصرف داروی ضد افسردگی است.

دوشنبه 12/12/1387 - 16:22

وقتی میزان آب پوست در حد طبیعی باشد، پوست نرم، لطیف و صاف است. در پوست طبیعی یك جریان دایمی آب از لایه های عمقی به سطح وجود دارد و در نهایت آب از سطح پوست تبخیر می شود اما در فصول سرد مقدار این تبخیر بیشتر می شود و بیشتر افراد خشكی پوست را تجربه می كنند.

یك شهروند می گوید: با شروع فصل پاییز همیشه در پوست صورتم كشیدگی و خشكی احساس می كنم و باید با كرم های مختلف پوستم را مرطوب و چرب نگه دارم زیرا در غیر این صورت، ترك می خورد و آزارم می دهد.

او می افزاید: گاهی اوقات هم كف دستم پوسته پوسته می شود و بدون دستكش نخی قادر به انجام كارهای منزل مثل گردگیری و نظافت نیستم.

وی عنوان می كند: با وجود این كه 35 سال بیشتر ندارم ولی پوستم خشك و چروكیده شده است.

وی اضافه می كند: با مراجعه به پزشك و انجام برخی آزمایش ها متوجه شدم به كمبود ویتامین دچار شده‌ام و با مصرف میوه و سبزی های تازه و مكمل های ویتامین، پوستم خیلی بهتر از گذشته شده است.

یك كارشناس تغذیه در این باره می گوید: علت خشكی پوست می تواند محیطی و یا مربوط به كاهش توانایی پوست در نگه داشتن رطوبت طبیعی خود باشد.

موسی فیروزه می افزاید: قرار گرفتن در معرض هوای سرد و خشك، جریان باد و گرمای مصنوعی در محیط های بسته باعث كاهش رطوبت می شود. به همین علت در فصل پاییز و زمستان افراد خشكی پوست را بیشتر تجربه می كنند.

وی تصریح می كند: شست وشوی مكرر نیز باعث برداشته شدن لایه چربی از سطح پوست و منجر به خشكی آن می شود.

به گفته وی مصرف برخی از صابون ها نیز خشكی پوست را به همراه دارد و در مشاغل خاص كه تماس مكرر با مواد پاك كننده و شوینده وجود دارد، خشكی پوست زیادی مشاهده می شود.

وی توضیح می دهد: با بالارفتن، پوست توانایی خود را برای حفظ رطوبت از دست می دهد اما در سنین پایین تر عوامل ذكر شده و بسیاری از بیماری های جسمانی ممكن است این عارضه را به وجود آورد.

وی اظهار می دارد: پوستی كه میزان آب آن كم باشد، خشك، خشن و ترك خورده شده و پوسته اندازی مشخصی بر سطح آن دیده می شود. خشكی پوست به طور معمول همراه با خارش است و در نهایت پوست برای ابتلا به عفونت های میكروبی و قارچی مستعدتر می شود.

وی عنوان می كند: لایه های چربی عواملی طبیعی برای حفظ رطوبت در پوست هستند كه از غدد چربی داخل پوست به سطح پوست ترشح و مانع بروز خشكی در پوست می شوند.

فیروزه می گوید: اسید مالیك موجود در سیب، اسید سیتریك موجود در لیموترش، اسید گلیكونیك موجود در نیشكر و ... جزو گروهی از مواد به نام آلفاهیدروكسی اسیدها هستند كه به طور كلی این مواد خاصیت مرطوب كنندگی دارند و باعث شفافیت و طراوات بیشتر پوست می شوند.

وی یادآور می شود: آلفاهیدروكسی اسیدها، اسیدهای موجود در میوه، سبزی ویژه هستند كه از چند طریق باعث كند شدن فرآیند پیری پوست می شوند و امروزه در محصولات آرایشی از آن ها استفاده می شود.

وی تصریح می كند: این عوامل مرطوب كننده طبیعی، در مسیر سوخت و ساز كربوهیدرات ها در بدن به دست می آیند و با خوردن مواد غذایی حاوی آن ها در بدن آزاد و موجب افزایش رطوبت پوست می شوند و در نتیجه، از خشكی پوست جلوگیری می كنند.

وی با بیان این كه روغن زیتون، مفیدترین روغن برای درمان خشكی پوست است، عنوان می كند: استعمال روغن زیتون مانع از خروج رطوبت از سطح پوست می شود و از پیشرفت خشكی پوست ممانعت می كند.

وی به عوامل تغذیه ای ایجاد كننده خشكی پوست اشاره می كند و می گوید: كمبود پروتئین، روی، ویتامین های C B1 E B6 A از عوامل ایجاد كننده خشكی پوست هستند.

وی می افزاید: الاستین و كلاژن از پروتئین های اصلی پوست هستند و وجود آن ها برای داشتن پوستی نرم و لطیف ضروری است و باعث حفظ آب و رطوبت پوست می شود.

وی تصریح می كند: كمبود پروتئین در رژیم غذایی باعث خشكی، پوسته پوسته شدن و در نهایت ترك خوردگی پوست می شود. در صورت ابتلا به خشكی پوست توصیه می شود از انواع گوشت ها، فرآورده های شیر (شیر، ماست، پنیر)، تخم مرغ و انواع ماهی ها بیشتر استفاده شود.

وی به كمبود ویتامین C به عنوان یكی از عوامل مؤثر در خشكی پوست اشاره می كند و اظهار می دارد: كمبود این ویتامین باعث خونریزی و خشكی پوست می شود و در صورت بروز این عارضه باید از مركبات، كیوی، طالبی و انواع توت (توت سفید، توت فرنگی و شاه توت) بیشتر استفاده شود.

وی عنوان می كند: عنصر روی در ساخت پروتئین ها، فعالیت ویتامین A و سلامت پوست و مو تأثیر به سزایی دارد. كمبود آن اگزما و مشكلات پوستی فراوانی از جمله آكنه را به همراه دارد. منابع غذایی حاوی آن عبارتند از: انواع گوشت ها، غذاهای دریایی، شیر، پنیر، تخم مرغ، جوانه گندم و بادام زمینی كه در صورت خشكی پوست بهتر است از آن ها بیشتر استفاده شود تا این عارضه سریع تر برطرف شود زیرا كمبود روی علاوه بر خشكی و اگزمای پوستی، پوست را برای بروز عفونت های میكروبی و قارچی نیز مستعد می كند.

فیروزه می گوید: ویتامین A در سلامت سلول های اپی تلیال كه لایه خارجی پوست را تشكیل می دهند دخالت دارد و كمبود آن باعث خشكی و زبری پوست می شود. همچنین كمبود ویتامین A، چروك های پوستی را نیز به همراه می آورد و البته مصرف بیش از اندازه این ویتامین نیز باعث پوسته پوسته شدن، خشكی و ترك خوردگی می شود.

وی می افزاید: عواملی مانند مصرف ناكافی میوه، سبزی و استفاده از داروهای لاغری كه مانع جذب چربی ها می شوند نیز، كمبود ویتامین A را به همراه دارند و به همین دلیل توصیه می شود در حد اعتدال و به طور متناسب از منابع غذایی آن نظیر جگر، زرده تخم مرغ، هویج، كدو حلوایی، گوجه فرنگی و توت فرنگی استفاده شود. در ضمن منابع غذایی حاوی ویتامین A اگر با منابع غذایی حاوی ویتامین های C E و پروتئین مصرف شوند، جذب ویتامین A افزایش می یابد.

وی با بیان این كه ویتامین B6 در تولید و ساخت پروتئین ها مؤثر است، تصریح می كند: كمبود این ویتامین باعث اختلال در تولید پروتئین های پوستی می شود و خشكی و ترك خوردگی را به همراه دارد، از این رو توصیه می شود در صورت بروز این عارضه از منابع غنی این ویتامین مانند موز، توت فرنگی، طالبی، انواع گوشت ها و جگر بیشتر مصرف كنید.

وی عنوان می كند: كمبود ویتامین E سبب پیری پوست می شود و خاصیت ارتجاعی پوست را كاهش می دهد و چین و چروك پوست را به همراه دارد و از آن جا كه این ویتامین محافظ چربی های غیر اشباع در بدن است، كمبود آن موجب كاهش و اختلال ورود چربی به سطح پوست می شود و خشكی شدید پوست را به وجود می آورد.

وی ادامه می دهد: بهتر است از منابع غذایی حاوی ویتامین E نظیر جوانه گندم روغن آفتابگردان، روغن زیتون و بادام به همراه مواد غذایی غنی از ویتامین C A مانند پرتقال، لیمو، جگر، زرده تخم مرغ، هویج و گوجه فرنگی برای جذب بهتر استفاده شود.

به گفته وی ویتامین B1 یا تیامین نیز در سوخت‌و‌ساز كربوهیدرات ها و تولید اسید پیروییك دخالت دارد و از آن جا كه این تركیب جزو عوامل مرطوب كننده طبیعی پوست است، كمبود آن موجب خشكی و پوسته ریزی می شود و به همین دلیل باید در صورت بروز این عارضه، از مواد غذایی مانند انواع گوشت ها، جوانه گندم، سبوس برنج و نخود فرنگی استفاده شود.

وی توصیه می كند: هر چند تغذیه عامل مؤثر و ضروری در كنترل بسیاری از مشكلات جسمی است اما در صورت بروز خشكی پوست حاد، باید با پزشك و متخصص تغذیه مشورت كرد.

 

دوشنبه 12/12/1387 - 16:21
شهر من فردوس  شهر من فردوس زیبا بر بلندای كویر                                        شهر دار المومنین شیدای اولاد امیرشهر شاهدهای قدسی شهر ایثار و حجاب                            عرصه كار و تلاش و مردمان سربزیر شهر هئت های ناب مذهبی و با صفا                                     شهر عاشورا و نخل و فطر و هم عید غدیر شهر باغات انار و پسته وهم زعفران                                      شهر زنهای صبور و شیر مردان دلیر شهر كوه سرخ و كوه قلعه و كوه سیاه                                    شهر توتستان و نوغانداری و فرش و حریر چشمه های آب گرم و سرد داری دربغل                                 خستگی را می زدایی از تن برنا و پیر شهر اسلامیه تاجی بر سر فردوس هست                             یهر تفریح و تفرج در فصول گرمسیر چشمه های كال چهل پر آب و باغستان تو                              باغهایش پر انار و هم هوایش سردسیر  منشاء آب و حیات است دشت سر سبز سر ند                       مردمی هم سطح دارد نیست دارا و فقیر دره مهو ید و بیدستكان و هم ظهر و برو ن                               غم ز دلها می زداید با هوایی دلپذیر حاجی آبادت  ییلاقی وسیع و با صفا                                       می درخشد در بلاد كوه همچون ماه منیر خاكهای معدنی و سنگها ی قیمتی                                       بس به خویش آویختی طاووس گشتی بی  هم كویر و هم بیابان دارد این سامان ما                                  در كجه مهتاب را یك شب در آغو شت بگیر الغرض صحرا و دشت این مكان فرصت بود                              بهر تولیدات دامی گوشت یا شیر و پنیر قدمت تاریخیت ازشهر  تون است آشكار                                 در دلت سرداب داری بر فرازت بادگیر شد زیارتگاه تون خانیك و هم مهو ید تو                                   پایگاه مسلمین در این مكان چشمگیر نخبگان این مكان بسیار باشند در بلاد                                     هر كجا هستند یا ساعی كارند یا مدیر مسجدی چون كوشك داری باقی از قرن ششم                     مدرس علیا به معماری شده بهرت بشیر گوید این سامان بود میدان مردان شهیر                                 ماندگارند این بزرگان اكثرأ با نام میر فاضل و هم میرتونی و شهاب و حیرتی                                 چهره های این دیارند از ادیبان بصیر پور فردوس است فردوسی زیاران امام                                  آنكه  یاور بود رهبر را به دوران خطیر مسجد جامع دو داری هم قدیم و هم جدید                           منحصر باشد به فرد این دو در این ملك كبیرمسجد و انبار آب سید و سر دشت بین                                 گوشه هایی باقی از تاریخ شهری بی سریر دیدن حمام خیروز و جهانیارش عجب                                      هوش از سر می برد از فرد آگاه و خبیر شمه ای گفتم ز چشم انداز های این مكان                           كن تامل لحظه ای در گفته های این حقیر دل بده بر این دیار و عزم عمرانش نما                                    گام بردار و استوار و گوشه ای باری بگیر بهر رشد و مجد آن "مشتاق" هم بسته كمر                          شاهد این ادعا پهنای سر سبز كویر   سراینده؛ محمد نادمی (مشتاق)                                          
يکشنبه 11/12/1387 - 16:56
متن وصیت نامه دانش آموز شهید مجید قهرمانی بسم الله الرحمن الرحیم "ان الله اشتری عن المومنین انفسصهم و اموالهم بان لهم الجنه یقاتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقتلون" ..."خدا جان و مال اهل ایمان را به بهای بهشت خریداری كرده آنهایی كه در راه خدا كار زار میكنند، پس می كشند و كشته میشوند".اكنون كه به یاری خداوند روانه جبهه ها ی نبرد حق علیه باطل می شوم چند جمله ای به عنوان وصیت نامه می نویسم كه انشاالله اگر با توفیق خداوند در این راه شهید شدم روحم آزرده نباشد.از پدر و مادر و برادران و خواهرانم می خواهم كه برا یم گریه نكنند چرا كه با آگاهی كامل و بینش دقیق این راه را انتخاب كرده ام و در این راه اگر كشته شدم و یا دشمن را كشتم در هر دو صورت پیروزیم چون جهاد در راه خدا شكست ندارد. دومین وصیتی كه دارم این است كه بگذارید بدن پاره پاره مرا تمام مشتاقانم ببینند شاید این عبرتی باشد برای آن عده ای  قلیل كه هنوز در خواب غفلتند.

از شما امت حزب الله می خواهم پشتیبان ولایت فقیه و روحانیت متعهد باشید زیرا بیشترین سنگینی این انقلاب روی دوش روحانیت است.

از كلیه شما می خواهم كه بیایید و مساجدتان را پر كنید و نماز جماعت هایتان را با شكوه برگزار كنید و اسلام و پیغمبرتان را تنها و غریب نگذارید.

از شما تقاضا دارم كه در جبهه های نبرد حق علیه باطل شركت كنید و اگر به عللی نمی توانید به جبهه بروید لااقل فرزندانتان را بفرستید و اگر امكان این هم نیست در پشت جبهه با ضد انقلاب داخلی و گروهك های منافق و مزدور كه هر روز مرتكب جنایتی می شوند مبارزه كنید پس اگر میتوانید به جبهه رفته و به شرق و غرب بفهمانید كه با جمهوری اسلامی نمی شود در افتاد و از طرفی اسلحه بر زمین افتاده برادرانمان روی زمین نماند. ضمنا از شما پدر و مادر عزیزم می خواهم كه هنگام به خاك سپردنم دعای فرج آقا (امام زمان) را بخوانند.متشكرم، مجید قهرمانی
يکشنبه 11/12/1387 - 16:51

متن وصیت نامه دانش آموز شهید محمد رضا زین العابدین زاده

"بسم الله الرحمن الرحیم"

ما فرزندان توحیدیم و از شهادت هیچ هراسی نداریم. (امام خمینی)

تنها آرزویم شركت در جبهه و شهادت در راه الله است و بعد پیروزی اسلام بر كفر جهانی.

اماما به خون شهیدان بهشتی ات قسم می خورم كه تا جان در بدن دارم از پا ننشینم و از اسلام و قرآن دفاع كنم.

اماما به خون شهیدان خدایی ات سوگند یاد می كنم كه همیشه یار و پشتیبانت باشم چون یاری تو یاری اسلام و مسلمین عالم است.

بارالها یاریم ده كه این مسئولیت بزرگی كه بر گردنم هست و آن جنگیدن در راه خدا و با كفار و منافقان است را آنچنان كه شایسته مقام و رضای تو باشد انجام دهم.

بار خدایا تو را شكر می گویم كه چنین قدرتی به من عطا فرمودی كه بتوانم به امری واجب عمل نمایم. خدایا من به جبهه حق علیه باطل می روم تا جان خود را بفروشم و امیدوارم كه خریدار جان من تو باشی نه كسی دیگر.

وصیت می كنم در مراسم تشییع جنازه ام شعار (مرگ بر آمریكا) و (مرگ بر اسرائیل) را تكرار كنید.

از شما امت شهید پرور تقاضا می كنم كه اگر تشییع جنازه ام در روز جمعه بود، شب های جمعه بر سر قبرم دعای كمیل و دعای توسل برگزار نمایند.

و اما پیامی كه برای خانواده ام دارم این است كه از شما عزیزان تقاضا دارم مبادا به خاطر شهادتم گریه و بی قراری كنید چرا كه با گریه شما ضد انقلاب خوشحال خواهد شد.

پدر بزرگوار و مادر عزیزم كه با تحمل زحمات فراوان خودتان فرزندتان را پرورش دادید تا حالا فدای اسلام بشود. آری من به این ایده خودم افتخار می كنم و قطعأ شما هم افتخار می كنید.

تقاضای دیگرم از برادرانم این است كه؛ اول مرا حلال كنند، دوم اینكه نصیحتم را به عنوان برادر كوچكتر خودتان بپذیرید چرا كه از شما تقاضا دارم جبهه را خالی نگذارید چون جبهه رفتن یك افتخار بزرگ است شعار من این است؛ حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست.

پیام دیگرم به مادر عزیزم این است؛ ای مادر، ای تاج سرم، مرا حلال كنید. اگر در طول زندگی ام موجب ناراحتی شما هم شده ام مرا ببخشید و حلالم كنید.

پیامی هم به معلمان و استادان عزیزم دارم و آن این است؛ اگر گاهی از اوقات موجب ناراحتی شما عزیزان شدم مرا حلال كنید و اگر كسی هم از من پول طلبكار است از پدرم مطالبه نمایند.

پیام دیگرم به ملت شهید پرور شهرستان فردوس این است كه؛ اتحاد، هم دلی و وحدت خودشان را همیشه حفظ نمایند و هرگز جبهه ها را خالی نگذارند.

والسلام. محمد رضا زین العابدین زاده، 20 - 10 - 1361

يکشنبه 11/12/1387 - 16:49
متن وصیت نامه دانش آموز شهید محمود ناظریبسم الله الرحمن الرحیم "و من طلبنب وجدنی و من وجدنی عرفنی....""هر كس مرا طلب كند خواهد یافت و هر كس مرابیابد خواهد شناخت و هر كس مرا بشناسد عاشقم خواهد شد و آنكه عاشقم شد من نیز عاشقش شوم و هر كس كه عاشقش شدم می كشم او را و آنكه من او را بكشم خون بهایش بر من واجب است پس من خود خون بهای او خواهم بود ..."سپاس فراوان خداوند یكتا را كه ما را آفرید و به ما درس چگونه زیستن و چگونه مردن آموخت و با سلام به پیشگاه اختر تابناك ولایت و امامت مهدی موعود (عج) و سلام برنائب بر حقش امام امت و سلام و درود بی پایان بر تمامی رزمندگان اسلام كه با نثار خونشان نهال انقلاب اسلامی را آبیاری می نمایند.خدایا بارلها خودت شاهدی كه من هیچ نوع مقصدی جز دفاع از قانون اسلامی خودت ندارم و این راهی كه من انتخاب كرده ام راهی است كه امام حسین (ع) این راه را پیموده و علی اكبر پیموده، عباس دلاور پیموده، كلیه شهیدان از صدر اسلام گرفته تا اكنون پیموده اند پس خون من از خون بقیه شهدا كه بهتر نیست لذا از درگاه ایزد منان تقاضای شهادت در راه ستایش تو را دارم.

من محمود ناظری فرزند علی اكبر بر اساس مسئولیتی كه بر عهده من بود كه از حریم اسلام دفاع نمایم راهی جبهه های حق علیه باطل شدم تا از مرزهای سیاسی اسلام دفاع كنم. امید است كه خداوند مرا ببخشد و لحظه ای من را به خود وانگذارد و ضمن عفو و بخشش از كلیه دوستان و همشهریان امید است خداوند عبادت همگی را در راهش قبول بفرماید و امیدوارم كه خداوند به شما پدر و مادر عزیزم صبر عنایت فرماید.

پدرجان من عقیده دارم به فرموده اماممان و روح خدا، اگر بكشیم یا كشته شویم در هر دو حال پیروزیم.

من زندگی زیر بار ظلم را قبول نخواهم كرد و مرگ سرخ را بر این زندگی ترجیح می دهم.

به من الهام شد كه به آرزوی دیرینه ام، شهادت، خواهم رسید اما افسوس می خورم كه 18 سال از عمرم می گذرد و هنوز اندر خم یك كوچه ام.پدر عزیزم، درود خدا برتو باد كه با امضای رضایت نامه ی من در حقیقت شهادت نامه ام را امضا كردی.در پایان مقداری حساب با برادران داشتم كه اسامی آنها را یادداشت كرده ام، تصفیه نمایید.یك ماه هم روزه قرض دارم امید است قضایش را بدهید.

دیگر عرضی ندارم.

والسلام.محمود ناظری 7 – 7 – 1363
يکشنبه 11/12/1387 - 16:48

خلاصه ای از زندگی نامه سرباز شهید جعفر گمنام

نام پدر: حجی، تاریخ تولد: 1335، محل تولد: شهرستان فردوس، تحصیلات: دیپلم، وضعیت تأهل: همسر و یك فرزند پسر، اعزام به جبهه: لشكر 77 پیروز خراسان، تاریخ شهادت: 8/10/1359، نحوه شهادت: اصابت تركش خمپاره، محل شهادت: اهواز.

سرباز شهید جعفر گمنام در سال 1335 در شهرستان فردوس چشم به جهان گشود، او تحصیلاتش را در مدارس نمونه فردوس به پابان رسانید. وی استعداد سرشاری در زمینه كارهای فنی و كشاورزی داشت.

شهید گمنام در خانواده ای مذهبی و پیرو سیره ائمه اطهار (ع) رشد و تربیت پیدا كرد و از نظر اخلاقی بسیار بلند نظر و دارای رفتار و اخلاقی نیكو و همتی بلند بود. بنا به اظهارات دوستان و آشنایان شهید، او در دوران تحصیل خود به الگویی واقعی از یك جوان شایسته در بین دوستان و هم سالانش تبدیل و معروف شده بود.

از جمله فعالیت های اجتماعی و فرهنگی این شهید بزرگوار می توان به كارها و فعالیت های وی در پایگاه بسیج شهید شیخی زاده اشاره كرد كه زمینه ای برای استخدامش در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردوس شده بود.

شهید علاقه خاصی به انقلاب اسلامی داشت و نسبت به حفظ ارزش های آن احساس مسئولیت می كرد لذا به هنگام شروع جنگ تحمیلی برای حفظ همین دستاوردها و اعتقاداتش در حالیكه هنوز مدت زیادی از تهاجم صدامیان به ایران اسلامی نگذشته بود به جبهه های نبرد حق علیه باطل عازم شد و مدتی كوتاه از حضورش در جبهه نمی گذشت كه بر اثر اصابت تركش خمپاره از ناحیه نخاع به شدت مجروح و بر اثر همین جراحت شدید شهد شهادت را نوشید.

شهید جعفر گمنام نمونه ایثار، فداكاری و از جان گذشتگی بود به طوری كه فقط 8 ماه پس از ازدواجش در شیرین ترین روزهای آغازین زندگی لباس رزم و جهاد در راه خدا را به تن كرد و شیرینی آخرت را به شیرینی دنیا ترجیح داده و جزو اولین گروه شهدای شهرستان فردوس شد.

شهید گمنام اولین شهید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خراسان است كه بارها به همین دلیل خانواده و بازماندگانش در سال های گذشته مورد بازدید و دلجویی مسئولان اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان قرار گرفتند.

روحش شاد و یادش گرامی باد.  

يکشنبه 11/12/1387 - 16:47

وصیت نامه دانشجوی شهید سید جواد صبا

بسم الله الرحمن الرحیم

 السلام علیك یا ابا عبدالله، السلام علیك یا انصار ابا عبدالله، السلام علیك یا انصار خمینی روح الله.

((ولاتحسبن الذین قتلو  فی سبیل الله امواتأ بل احیاء عند ربهم یرزقون)).

گمان مبرید كسانی كه در راه خدا كشته می شوند مردگانند بلكه آنان زنده اند و در نزد پروردگار خود روزی می خورند.با درود و سلام بر منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) و نایب بر حقش امام خمینی بت شكن قرن، این قلب طپنده امت اسلامی و با درود و سلام بر سالار شهیدان حسین بن علی (ع) كه با نثار خون خود درخت خشكیده اسلام را آبیاری نمود و سلام  و درود به روان پاك شهیدان از صدر اسلام تا كنون از آدم تا خاتم و از خاتم تا پهنه قیامت، سخنم را آغاز می كنم.هم اكنون كه دارم روانه جبهه حق علیه باطل می شوم و در راه معبودم الله قدم به صحنه پیكار می گذارم و در راه او (الله) جان خود را فدای اسلام و امام می كنم لازم دانستم چند كلمه ای را به عنوان وصیت و پیام خدمت امت حزب الله ارسال دارم هرچند كه من كوچكتر از آنم كه بتوانم خدمت این امت قهرمان و بزرگ پیام دهم.اولین كلامم به عنوان وصیت، جز وحدت امت حزب الله نیست. چون وحدت و اتحاد بین اقشار مختلف مردم است كه صفوف مستحكم اسلام را در برابر كفار و ضد انقلاب داخلی و خارجی شكست ناپذیر می كند و بر همین اساس هم خداوند در قران كریم می فرماید: و اعتصمو بحبل الله جمیعأ و لا تفرقو، چنگ به ریسمان خدا بزنید و متفرق نشوید. آری، امت حزب الله همه باید در صفوف مستحكم و پایدار در جهت سیر الی الله قدم برداریم و از تفرقه و جدایی بپرهیزیم.امت حزب الله ایران بالاخص مردم قهرمان پرور شهرستان فردوس، ما راهیان راه امام حسین (ع) با نثار خون خود در تداوم انقلاب اسلامی می كوشیم و جان ناقابل خود را كه در برابر عظمت خداوند ناچیز است تقدیم اسلام و قرآن می كنیم، هر كس شربت گوارای شهادت را می نوشد معامله ای با خدا انجام می دهد كه در این معامله خداوند خریدار و آدمی فروشنده آن است و این كالا جان آدمی است و چقدر ما در این معامله سود می بریم و خداوند چه خریدار خوبی است كه در مقابل این جان بی ارزش بهشت برین در آخرت را به ما وعده می دهد و هر كس در این راه سهل انگاری كند بدانید كه ضرر كرده است و ممكن است دیگر چنین موقعیتی برایش پیش نیاید.امت حزب الله بالاخص خانواده محترم، خود را برای تحمل رنج ها و مصیبت ها و ناكامی ها و ناروائی ها آماده سازید و بدانید این مصیبت ها و سختی ها زودگذر است و تمام شدنی است ولی به پاداش این جانفشانی ها و فداكاری ها به نعمت های ابدی و بی پایان خداوندی خواهید رسید.پیام دیگرم خدمت دانش آموزان است كه سنگر مدرسه را رها نكرده و در پشت جبهه مشت محكمی بر دهان یاوه گویان داخلی بزنند، ولی اگر یك موقع جبهه احتیاج داشت با تمام نیرو و از صمیم قلب به جبهه بشتابید، ای جوانان نكند در رختخواب ذلت بمیرید كه امام حسین (ع) در میدان و امام علی (ع) در محراب عبادت به شهادت رسیدند.مبادا در حال غفلت و بی تفاوتی بمیرید كه علی اكبر امام حسین (ع) در راه امام حسین (ع) و با هدف، شهید شد.ای مادران و ای پدران، مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری كنید كه فردا دیر است و روز قیامت نمی توانید در محضر خداوند جواب بدهید.پدران و مادران و امت قهرمان و شهید پرور شهرستان فردوس از دعا و استغفار فراموش نكنید چون كه دعا تنها حربه ای است كه ما در مقابل دشمنان داریم.شما مپندارید كه ما در جنگ و روبرو بادشمن تنها از سلاح استفاده می كنیم، بلكه ایمان داریم و آن دعاهای توسل رزمندگان در سنگرها و نماز شب آنان و فریادهای العفو العفو تمامی شب زنده داران است كه ما را در جنگ پیروز می گرداند چون كه دعا بهترین تسكین دردهاست. همیشه به یاد الله باشید و در راه او قدم بردارید و نگذارید دشمنان قرآن بین شما و روحانیت متعهد تفرقه و جدایی بیندازند كه اگر چنین روزی خدای نكرده پیش بیاید روز بدبختی مسلمانان و روز جشن ابر قدرت ها است.امت حزب الله، به رهبر و امام خود بیشتر دقیق شوید و سعی كنید عظمت و بزرگی او را دریابید و صداقت و خلوص خود را حفظ نمائید.اگر فیض عظیم شهادت نصیبم شد كسانی كه پیرو خط سرخ امام امت، خمینی بت شكن نیستند و از ولایت فقیه او پیروی نمی كنند و اعتقاد ندارند، بر من نگریند و بر تشییع جنازه من حاضر نشوند.امت حزب الله سلام گرم مرا كه از اعماق قلبم بر می خیزد به امام عزیز برسانید و از قول من به ایشان بگوئید كه ای امام تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خونم سنگر قرآن و اسلام را ترك نخواهم كرد و با معبودم پیمان مستحكمی می بندم كه در تمام عاشوراها و كربلاها با امام حسین (ع) همراه باشم و سنگر او را حتی برای لحظه ای خالی نخواهم گذاشت تا وقتی كه پرچم پر افتخار اسلام بر تمام جهان طنین بیفكند و این انقلاب به انقلاب حضرت مهدی (عج) متصل بشود، انشاالله.امت قهرمان، از شما می خواهم كه از امام امت، خمینی كبیر این نایب بر حق امام زمان (عج) دست برندارید و امام را تنها نگذارید، چون این پیر جماران بود كه ما را از تاریكی ها و ظلمت ها به روشنایی و نور و از زشتی ها به زیبایی ها برگردانید و از شما می خواهم كه برای پیروزی نهایی رزمندگان و طول عمر امام عزیزمان، این رهبر بیدار و آگاه دعا كنید.در اینجا چند وصیت هم خدمت خانواده  محترمم روی كاغذ می نویسم:1- پدر و مادر بزرگوارم، اگر انشاالله شهید شدم از شما می خواهم كه از بابت من ناراحت نباشید چون من و تمامی شهیدان هدفمان را مشخص نموده ایم و در راه سیر الی الله قدم برداشته ایم.2- اگر انشاالله شهید شدم از شما می خواهم كه راه مرا ادامه دهید چون اگر راه شهید را ادامه ندهید، خون شهید هدر می رود و با پایمال شدن خون بیش از صدها هزار شهید دوباره ابر قدرت های شرق و غرب و شیطان های بزرگ و كوچك به این كشور اسلامی تسلط پیدا می كنند و اسلام عزیز و قرآن مورد تهاجم قرار می گیرد و از بین می رود.3- پدر و مادر عزیز، اگر در طول این چند سال زندگی ام فرزند شایسته و خوبی برای شما  نبودم، از شما می خواهم كه مرا به بزرگی خود ببخشید.4- پدر بزرگوار و مادر مهربانم از این كه نتوانستم زحمات طاقت فرسای شما عزیزانم را جبران كنم معذرت می خواهم ولی جبهه از این حرف ها مهم تر است و تا زمانی كه جبهه هست باید جنگید و جان را به جان آفرین تقدیم كرد.5- پدر و مادر عزیزم، من یك ماه روزه قرض دارم و امیدوارم كه خانواده ام قرض این یك ماه روزه مرا بدهند كه روحم آزاد باشد.والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته.سید جواد صبا، 5/5/1362  
يکشنبه 11/12/1387 - 16:45