تعداد مطالب : 146
تعداد نظرات : 136
زمان آخرین مطلب : 2201روز قبل

 

عکس از اولین بیماری که متاسفانه وارد مرحله نهایی آنفولانزای خوکی شده است :

 

 

دوشنبه 16/6/1388 - 23:37
دوشنبه 16/6/1388 - 18:48

این روزها با شیوع بیماری آنفولانزای خوکی اعزام زائران به خانه خدا متوقف شده.......

  عکسهائی تاریخی از زمانهای دور تا امروز مکه را در این بخش جمع آوری کردم .امیدوارم مورد توجه قرارگیرد.

 

  

 


 

تاریخچه :

در صدر اسلام، مسجدالحرام بسیار کوچک بوده است. اولین بار خلیفه دوم (عمر) دستور داد خانه‌هایی را بخرند و بر مساحت مسجد اضافه کنند. تا آن زمان، به دور مسجد دیوار نبود. عمر دستور داد دور مسجد دیواری نیز بکشند. عثمان برای مسجد رواق ساخت و به این ترتیب قسمت‌هایی از مسجد سر پوشیده شد. پس از آن ولید مسجد را به زیبایی بازسازی کرد و ناودان کعبه را با طلا ساخت. از آن زمان تاکنون بارها مسجدالحرام توسعه یافته است.

 


 

 

 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

 


 

 

 

یک تصویر قدیمی از کعبه

 


 

 

 

اندازه واقعی

 

مسجد الحرام عکس بسیار قدیمی


 

 

 


 

 


 

 


 

اندازه واقعی

 

کعبه در ۱۲۹۷ هجری معادل ۱۸۸۰ میلادی- تقریبا ۱۲۷ سال پیش

 


 

اندازه واقعی

۱۲۹۷ هجری معادل ۱۸۸۰ میلادی

 


 

اندازه واقعی

عکس مربوط به سال ۱۳۷۱ هجری تقریبا ۵۶ سال قبل

 


 

اندازه واقعی

 


 

 

جمرات قدیم

 


 

باب ملک عبدالعزیز مربوط به سال ۱۳۴۶ هجری - تقریبا ۸۲ سال قبل

 


 

 

اندازه واقعی

 


 

اندازه واقعی

سیل در خانه خدا ۶۱ سال قبل

سیل در مکه عکس

 


 

اندازه واقعی

باران وآب گرفتگی در مسجد الحرام ۶۱ سال قبل

 


 

اندازه واقعی

آب گرفتگی در ۱۹۴۱ تقریبا ۶۶ سال قبل

 


 

وضع کنونی:

هم اکنون مسجدالحرام بنایی است بسیار عظیم، که مساحت کل آن (با احتساب طبقات) ۳۵۶۸۰۰ متر مربع است و گنجایش یک میلیون نمازگزار را دارد. مسجدالحرام شامل سه طبقه است، که طبقه سوم یعنی بام آن محوطه بسیار وسیعی است. در وسط آن حیاطی به ابعاد تقریبی ۱۰۰×۱۵۰ متر وجود دارد، که کعبه در وسط آن حیاط است. حیاط مسجد از سایر نقاط آن پایین‌تر است.

مسجدالحرام دارای ۶۲ درب است. سه درب اصلی مسجد که از همه بزرگتر و باشکوه‌تر هستند، با نامهای باب‌العمره، باب‌السلام و باب ملک عبدالعزیز شناخته می‌شوند. گفته می‌شود که مستحب است زائرین از باب بنی‌شیبه وارد و از باب بنی مخزوم خارج شوند.

در زاویه شرقی کعبه، یعنی پشت مقام ابراهیم و به فاصله حدود ۵۰ متری دیوار کعبه دو پلکان وجود دارد، که به زیر حیاط می‌رود و چاه زمزم در آنجا قرار دارد.

صفا و مروه که در گذشته از مسجدالحرام جدا بودند، اکنون وصل به مسجد می‌باشند؛ به طوری که صفا در شمال شرقی کعبه قرار دارد. هفت مناره به ارتفاع ۹۲ متر، با قاعده ۷×۷ در اطراف مسجد قرار دارد، که یکی از مناره‌های که به صورت تک می‌باشد، بر فراز صفا قرار گرفته است. سرویس‌های بهداشتی در اطراف مسجد در اختیار زائرین قرار دارد تا قبل از ورود به حرم غسل زیارت انجام دهند.

 


 

 

حجرالاسود در کعبه

 

عکس کعبه در مکه

 

 

 


 

اندازه واقعی

 

التماس دعا

 

 


 

منابع : ویکی پدیا

quransite

timbuktu.muslimpad

ayaam

 

يکشنبه 15/6/1388 - 22:22
کودکی با پاهایی که هر موقع بخواهد آنها را تغییر می‌دهد!! (+عکس)

بدون شرح!

 
 
 
ظ
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
جمعه 13/6/1388 - 17:51


طهران در دوران حکومت ناصرالدین شاه قاجار

سال ۱۲۵۰ خورشیدی/ 1290 قمری

این عكس قدیمی ترین تصویر موجود از تهران در موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.
نکته:نام کنونی این محل بلوار میرداماد استدروازه دولت و خندق پای آن


میدان توپخانه ضلع شرقی محل فعلی بانك تجارت 1325


میدان توپخانه ضلع جنوبی محل فعلی مخابرات 1330میدان توپخانه ضلع شمالی پشت شهرداری فعلی 1330
یك توضیح:عمارتی كه در عكس مشاهده می شود در آن ایام شهرداری تهران بوده و وجه تسمیه پشت شهرداری هم بدین دلیل استخیابان جمهوری اسلامی در سالهای 1332-1328


خیابان نادری (جمهوری اسلامی فعلی)1332خیابان استانبول(جمهوری اسلامی)1328خیابان استانبول (جمهوری اسلامی فعلی) از زاویه ای دیگر 1328خیابان حافظ 1326خیابان انقلاب (شاهرضای سابق)1326


خیابان لاله زار 1326__________________
سعدی جنوبی 1330

تکیه دولت ، بنایی که دگیر وجود ندارد : 


چهارشنبه 4/6/1388 - 19:53

سانگ ایل گوک ، هنرپیشه نقش اول افسانه جومونگ، به همراه مدیران ارشد شرکت ال جی در ایران و

مدیران ارشد شرکت گلدیران بازدیدی از بیمارستان کودکان سرطانی محک داشت.


در بازدید دیروز (28 مرداد ماه) آقای سانگ ایل گوگ ، فضایی آکنده از شور در میان کودکان بیمار ایجاد شده بود

و برق امید را می شد در چشمان مادرانی دید که خوشحالی کودکانشان را سپاس می گفتند.


آقای ایل گوگ به کودکان بیمار پوسترهایی با امضاء خود و نشان های یادبود ویژه ای تقدیم کرد.


حمایت گلدیران از فعالیت های عامل المنفعه و خیرخواهانه ای مانند پشتیبانی از کودکان سرطانی

محک جزء وظایف تعریف شده ای است که در اصول این شرکت قرار دارد

منبع:سایت گلدایران 

پنج شنبه 29/5/1388 - 12:2

 

منبع : خبرگزاری فارس

چهارشنبه 28/5/1388 - 18:2
بازیگر نقش «جومونگ» با توضیح این كه «یكم اكتبر «روز نظامی» در كشور كره و روز تولد اوست» گفت: چون در این روز به دنیا آمدم پدر و مادرم نام «ایل گوك» را برای من انتخاب كردند.
 
 
 
به گزارش ایسنا، ‌سونگ ایل‌گوك در نشست خبری دیروز27 مرداد ماه در تالار همایش‌های صداوسیما با بیان این كه «جومونگ» در كشور كره نیز واقعا معروف است ادامه داد: تا به حال چند سریال تاریخی مانند «جواهری در قصر» در كره‌جنوبی ساخته شده است، ولی مانند «جومونگ» با بازتاب مخاطب مواجه نشده است. در واقع «جومونگ» موسس سلسله‌ی گوگوریو است كه همزمان با سلسله هخامنشیان در ایران است. با ساخت این سریال ، لباس محلی آن زمان با «جومونگ» در یك سریال به نمایش درآمد.


این بازیگر در پاسخ به این پرسش كه آیا فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی در كره پخش می‌شود و آیا به بازی در كنار كدام یك از بازیگران بین‌المللی علاقمند است؟ اظهار كرد: اكنون متوجه شدم كه سریال «امپراتور دریا» نیز در ایران پخش شده است و از این بابت خوشحالم. چون این مجموعه برای من اثر مهمی محسوب می‌شود. در كره تا به حال سریال‌های ایرانی پخش نشده است، ولی چند فیلم سینمایی مانند «بچه‌های آسمان» روی آنتن رفته است.

او اضافه كرد: تمام بازیگران، كارگردانان و هنرمندان، معلم من هستند؛ و باید از آن‌ها بیاموزم. بنابراین نمی‌توانم از بین آن‌ها یك فرد را انتخاب كنم و آرزومندم كه بتوانم با همه آن‌ها همكاری كنم.سونگ در پاسخ به این پرسش كه آیا نسخه‌ی دوبله شده به فارسی «جومونگ» را دیده است، گفت: متاسفانه هنوز این نسخه را ندیدم. ولی علاقه‌ی زیادی به دیدن گوینده‌ی نقش «جومونگ» و شنیدن صدای او دارم.او با اشاره به دوبله «افسانه جومونگ» به زبان چینی اظهار كرد: از طریق یكی از دوستانم متوجه شدم كه این سریال به زبان چینی دوبله شده است. وقتی آن را دیدم برایم بسیار جالب و در عین حال خنده‌دار بود. البته كیفیت آن به گونه‌ای بود كه چند روز گریه می‌كردم و نمی‌توانستم بخوابم. البته امیدوارم دوبله‌ی این سریال به فارسی این گونه نباشد.

بازیگر سریال «امپراتور بادها» درباره تولید فیلم و سریال در كره گفت: در كره در سال بیش از 100 فیلم و سریال ساخته می‌شود كه با یكدیگر رقابت دارند.او با بیان این كه ایران تاریخ و تمدن عظیمی دارد، اظهار كرد: من به این مورد اهمیت زیادی می‌دهم. البته ایرانی‌ها به داستان‌های قهرمانی خیلی معروف هستند. «جومونگ» هم داستان یك قهرمان است، بنابراین بین او و داستان‌های ایرانی شباهت‌هایی وجود دارد.

سونگ درباره‌ی علت موفقیت سریال «جومونگ» گفت: نكات مختلفی برای موفقیت این سریال وجود دارد؛ داستان این مجموعه یكی از آن‌ها است؛ همین مساله باعث موفقیت این مجموعه در ایران و كره شده است.

او اضافه كرد:‌ شنیده‌ام ترافیك تهران سنگین است. البته در كره هم چنین وضعیتی وجود دارد و در زمان پخش سریال «جومونگ» این ترافیك كاهش می‌یابد.
این بازیگر در پاسخ به این پرسش كه آیا در زمینه تئاتر نیز فعالیت داشته و به كدام یك از رسانه‌های سینما،‌تئاتر و تلویزیون علاقه‌ی بیشتری دارد، گفت: متاسفانه فعالیت تئاتری نداشته‌ام. چون من در امتحان تلویزیون شركت كردم. با این حال واقعا به فعالیت در تئاتر علاقمندم و در كنار سینما و تلویزیون برای من یكی هستند.

او در پاسخ به این پرسش كه با توجه به وجود صحنه‌های رزمی در سریال افسانه‌ای «جومونگ»، آیا پیش از تصویربرداری تمریناتی در این زمینه انجام داده است، گفت: رزمی كار نیستم. ولی سه ماه پیش از بازی در این سریال تمرینات زیادی كردم. به ویژه در زمینه اسب‌سواری؛ به طوری كه تمام صحنه‌های اسب‌سواری را خودم بازی كردم.وی درباره معنی اسم خود نیز گفت: ایل یعنی یک گو یعنی کشور و معنی اسم من یعنی یک کشور من به خاطر اسمم نقش جومونگ را بازی کردم و فکر می‌کنم این سرنوشت من بود جومونگ هم چند کشور را با یکدیگر متحد کرده است ضمن اینکه تاریخ تولد من یک اکتبر است که این تاریخ در کره یک روز نظامی است به همین دلیل پدر و مادرم این نام را برایم انتخاب کرده‌اند.
.

او درباره تصور خود از ایران گفت: ایران تمدن عظیم و فرهنگ قدیمی دارد. ایران کشور آزاد و بسیار قشنگی است که جذابیت‌های بسیاری دارد مردم آن نیز بسیار مهربان هستند و استقبال آنها در فرودگاه و هتل نشانگر خوبی آنهاست.

این بازیگر کشور کره، درباره صحنه‌ای از سریال «افسانه جومونگ» که بیشترین تاثیر را روی او گذاشته است، گفت: پاسخ این پرسش مشکل است. چون سه سال از تصویربرداری آن می‌گذرد. البته سکانس‌هایی را در کوه تصویربرداری کردیم از یادم نمی‌رود چرا که پس از آن یک هفته نمی‌توانستم خوب غذا بخورم و در گوشم گل فرو رفته بود. به هر حال «جومونگ» برای من سریال خوبی بود. چرا که توسط آن مطالب زیادی آموختم.

او با اشاره به یکی از آخرین سکانس‌های سریال «افسانه جومونگ» گفت: در این سکانس جومونگ، موتالمو و سوسانو را به محل دیگری می‌فرستد. من در این سکانس بسیار چه جلوی دوربین و چه پشت دوربین گریه کردم چون حس می‌کردم واقعا دوست صمیمی خود را به نقطه‌ی دیگری می‌فرستم.

وی درباره پاسخ به این سؤال که ماندگارترین صحنه‌ای که از سریال افسانه جومونگ در ذهن‌تان مانده است اظهار داشت: ساخت این سریال متعلق به 3 سال پیش است و خیلی یادم نیست اما صحنه‌ای بود که در گل فرو رفتم و به همین دلیل حتی یک هفته نمی‌توانستم غذا بخورم و حتی در گوش‌هایم نیز پر از گل شده بود البته آخرین صحنه جومونگ جذاب‌ترین صحنه بود و به خاطر آن گریه کردم.


این بازیگر در پاسخ به این پرسش كه آیا از وجود خیابان سئول در تهران و خیابان تهران در سئول آگاهی دارد، گفت: زمانی كه ارتباط صمیمانه ایران و كره آغاز شد قرار شد در كره خیابان تهران و در ایران خیابان سئول نامگذاری شود البته خیابان تهران معروف‌ترین و گران‌ترین خیابان كشور كره است.

سونگ در پایان این نشست اظهار كرد: اگر بار دیگر به ایران دعوت شوم حتما به این كشور سفر می‌كنم.

به گزارش ایسنا، این مراسم با حضور اندی كیم مدیركل ال جی در ایران، حسین دیلمی رییس هیات مدیره گلدایران و حسین تنهایی قائم مقام هیات مدیره گلدایران برگزار شد و كیم و تنهایی در ابتدای این مراسم درباره علت دعوت از سونگ ایل گوك به كشورمان و محصولات این شركت سخن گفتند.

***در حاشیه:

ـ قائم مقام هیات مدیره گلدیران درباره برنامه‌های دیگر سونگ در ایران گفت: او قرار است از محك(موسسه حمایت از بیماری‌های سرطانی) بازدید كند. علاوه بر آن در یكی از مراسم كه با حضور عوامل دوبله‌ی سریال «افسانه جومونگ» برگزار می‌شود،‌ ترجمه صحبت‌های سونگ با صدای علیرضا باشكندی ـ مدیر دوبلاژ افسانه جومونگ و گوینده این نقش ـ به استحضار شركت كنندگان می‌رسد.

ـ گفتنی است بازدید سونگ از موزه سینما و ملاقات با برخی هنرمندان كه نیكی كریمی از جمله‌ی آن‌ها است از دیگر برنامه‌های این بازیگر كره‌یی در سفر به ایران است.

ـ بیش از 100 عكاس و خبرنگار برای پوشش نشست خبری سونگ ایل گوك به سالن همایش‌های صداوسیما آمده بودند.

ـ زمانی كه سونگ پشت میز كنفرانس مطبوعاتی قرار گرفت عكاسان او را احاطه كردند. به گونه‌ای كه او قابل رویت نبود.

ـ اندی كیم مدیركل شركت ال جی در ایران از خبرنگاران پرسید، جومونگ سنتی را بیشتر می‌پسندید یا تیپ به روز او را؟

اندی كیم مدیركل شركت ال جی در ایران درباره این بازیگر كره‌یی و جومونگ گفت:‌ اكنون سونگ و جومونگ به قسمتی از زندگی مردم ایران تبدیل شده است. مهم‌تر از آن شخصیت سونگ و سریال جومونگ است كه با اهداف شركت ما هماهنگی زیادی دارد كه از جمله آن طراحی زیبا، تكنولوژی هوشمند و هماهنگی كامل با زندگی مردم است.

او درباره سونگ گفت: او هواداران زیادی در كشورهای آسیایی دارد. سونگ نوه‌ی یكی از مهم‌ترین ژنرال‌های كره‌ای است كه جان خود را برای استقلال میهن‌اش فدا كرد به همین دلیل شخصیت او به عنوان شهروندی نمونه شناخته می‌شود.

در ادامه تنهایی قائم مقام هیات مدیره گلدیران گفت: ال‌جی برای تداوم فعالیت‌های خود به غیر از مسیرهای مرسومی مانند خدمات و كیفیت مناسب تلاش می‌كند به نوع دیگری با مردم تعامل داشته باشد. بنابراین حامی مالی محصولات فرهنگی مانند كلاه قرمزی و سروناز در سینما قدس و گروه آرین بوده است. در حال حاضر نیز با توجه به استقبال مردم از سریال افسانه‌ای جومونگ، سونگ را به ایران دعوت كردیم تا با شادی‌ و استقبال مردم از سریال افسانه‌ای جومونگ و این بازیگر همگام باشیم.

او خبر داد: فیلمی مستند از ابتدای ورود تا خروج سونگ از ایران تهیه و برای همه مشتریان خود ارسال می‌كنیم و علاقمندان هم می‌توانند در این زمینه به سایت گلدایران مراجعه كنند. امیدواریم كه سفر سونگ به ایران همكاری‌های بیشتری بین كشور ایران و كره به وجود آورد.

ـ از این بازیگر درباره علاقه خود به ورزش و رنگ‌های قرمز و آبی پرسیده شد كه پاسخ داد: عاشق ورزش كردن هستم و در مواقع بیكاری حدود شش ساعت به این كار می‌پردازم. از میان رنگ‌ها هم به آبی علاقمندم و هم قرمز و موقع ورزش یا كاملا آبی می‌پوشم یا كاملا قرمز. البته رنگ مشكی را هم دوست دارم.

ـ این كنفرانس خبری قرار بود ساعت 14 آغاز شود ولی با یك ساعت و 35 تاخیر ساعت 15 و 35 شروع شد كه استقبال مردم از این هنرمند یكی از دلایل این تاخیر عنوان شد.

ـ پشت در تالار همایش‌های صداوسیما چند تن از علاقمندان این بازیگر كره‌ای با در دست داشتن گل‌هایی مشتاقانه انتظار خروج او را از این مكان می‌كشیدند اما در نهایت موفق به دادن گل‌ها و گرفتن امضاء نشدند.
 
 
 

 
چهارشنبه 28/5/1388 - 17:29

 

 

«  ارزش هر کس به قدر همت اوست  »

حضرت علی (ع)

سه شنبه 27/5/1388 - 12:52

بانوى خردمندى در کوهستان سفر مى کرد که سنگ گران قیمتى را در جوى آبى پیدا کرد. روز بعد به مسافرى رسید که گرسنه بود.
بانوى خردمند کیفش را باز کرد تا در غذایش با مسافر شریک شود. مسافر گرسنه، سنگ قیمتى را در کیف بانوى خردمند دید، از آن خوشش آمد و از او خواست که آن سنگ را به او بدهد.

 

زن خردمند هم بى درنگ، سنگ را به او داد.مسافر بسیار شادمان شد و از این که شانس به او روى کرده بود، از خوشحالى سر از پا نمى شناخت. او مى دانست که جواهر به قدرى با ارزش است که تا آخر عمر، مى تواند راحت زندگى کند، ولى چند روز بعد، مرد مسافر به راه افتاد تا هرچه زودتر، بانوى خردمند را پیدا کند.


بالاخره هنگامى که او را یافت، سنگ را پس داد و گفت:«خیلى فکر کردم. مى دانم این سنگ چقدر با ارزش است، اما آن را به تو پس مى دهم با این امید که چیزى ارزشمندتر از آن به من بدهى.
 اگر مى توانى، آن محبتى را به من بده که به تو قدرت داد این سنگ را به من ببخشى!»

دوشنبه 26/5/1388 - 20:46
x