تعداد مطالب : 14
تعداد نظرات : 1406
زمان آخرین مطلب : 2827روز قبل

یامن اسمه دواء و ذکره شفاء

سرطان پروستات و راه های پیشگیری و درمان

( مردان بالای 40 سال حتما بخوانند)

پروستات چیست؟ پروستات عضوی از بدن است که ما بین مثانه و مجاری ادرار قرار دارد و بر روی لوله های ادراری که از مثانه به مجاری ادرار میروند جای گرفته است. این عضو ، که فقط در مردان وجود دارد ، وظیفه ی کنترل و تنظیم هورمون جنسی مردانه (تستوسترن) را بر عهده داشته و فعالیت اصلی خود را از دوران بلوغ آغاز کرده وتا پایان عمر ادامه میدهد. 

 سرطان پروستات چگونه شکل میگیرد؟  بدیهی است تمام عوامل خارجی همچون : غذاها ، داروها، استرس و یا مسائل جنسی  و  یا  عوامل داخلی که بر تولید هورمون جنسی تستوسترن تاثیر میگذارد ، برروی این عضو بدن نیز اثر گذاشته وباعث میشود این عضو ، فعالیت خود را برای کنترل این هورمون افزایش دهد و کار بیشتری انجام دهد ؛ این فعالیت اضافی در سنین جوانی غالبا باعث سرطان پروستات نمیشود ، ولی هنگامی که انسان رو به پیری میرود و بدنش مستهلک میشود ، این فعالیت ها میتواند زمینه بروز سرطان پروستات را ایجاد کند ، به خصوص ، اگر فرد از لحاظ ارثی مستعد این سرطان باشد ، احتمال بروز این بیماری در سنین پس از 40 سالگی در این فرد ، تا حد قابل توجهی افزایش می یابد .

 سرطان پروستات چگونه عمل میکند؟ سرطانی شدن سلول های پروستات باعث میشود که ، حجم این عضو تا حد قابل توجهی افزایش یلبد ، با توجه به محل این عضو ، که بر روی لوله ادراری قرار دارد ، فرد در حالت حاد این بیماری ف توانایی دفع ادرار خود را نخواهد داشت و به دلیل فشار امدن به اعضای داخلی همچون مثانه ، فرد مبتلا دچار دردهای شدید شکمی شده و در برخی موارد دچار خونریزی های داخلی میگردد. همچنین این عضو بدن دیگر قادر نخواهد بود ، وظیفه حیاتی خود را در تنظیم هورمون ها انجام دهد و همین عاملی خواهد بود ، برای شکل گیری بیماری های دیگر که فرد را تا مرگ پیش خواهد برد.

بهترین راه پیشگیری چیست ؟ همانطور که گفته شد ، این بیماری غالبا در افراد بالای چهل سال رخ میدهد ، پس چنین افرادی باید حواس خود را بیشتر جمع کنند ، به این افراد توصیه میشود هر یک سال یک بار ، ازمایش پروستات بدهند ، این ازمایش که شامل یک سونوگرافی و یک کشت نمونه ادرار است ، هزینه چندانی ندارد ، اما تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری و درمان این بیماری قبل از رسیدن به حد بحرانی دارد ، زیرا درمان این بیماری در مراحل اولیه، بسیار ساده تر وموفقیت امیز تر از زمانیست که،به حد بحران رسیده باشد. درست است که گفته شد این بیماری در معمولا در سنین بالای چهل سال اتفاق می افتد ، ولی به این معنا نیست که مردانی که کمتر از چهل سال سن دارند ، باید نسبت به این بیماری بی تفاوت بوده و هیچ اقدامی در جهت پیشگیری از این بیماری نکنند ، همه ما باید بدانیم که زمینه ایجاد سرطان پروستات ، در دوره جوانی شکل میگیرد و فقط زمان اشکار شدن ان در سنین بالای چهل سال است ؛ پس همه ما باید از همان ابتدای دوران بلوغ نسبت به تغذیه و مسایل اخلاقی حساس باشیم ، زیرا اگر نسبت به این دو عامل بی توجه باشیم ، ممکن است زمینه ساز این بیماری درآینده شوند. برای اینکه اهمیت این مسایل را به خوبی بدانیم ، به تشریح بیشتر آنها و رابطه انها با سرطان میپردازم :

تغذیه : غذاهای تند و پر ادویه ، سبزیجاتی همچون پیاز  و میوه های گرمسیری همچون موز وانبه ، قابلیت هورمون سازی زیادی در مردان دارند ، پس طبق گفته های قبلی ، که افزایش سطح این هورمون میتواند کار اضافی را به پروستات تحمیل کند ، پس پیشنهاد میشود ، در مصرف اینگونه غذا ها زیاده روی نشده و همواره تعادل در مصرف این غذاها در نظر گرفته شود . گوجه فرنگی دارای ماده ای به نام لیکوپن است ، که تحقیقات ثابت کرده در پیشگیری از سرطان پروستات ، بسیار موثر است ، پس مصرف گوجه فرنگی ، به خصوص به صورت پخته (که دارای لیکوپن بیشتری است) توصیه میشود.

مسایل اخلاقی : وجود مسایلی همچون خوارضایی و یا بی بند وباری جنسی ، نه تنها میتواند بر روی دستگاه های تولید هورمون جنسی تاثیر بگذارد ، بلکه میتواند بر روی پروستات نیز اثر بگذارد و موجب مستهلک شدن آن بشود ، همچنین کشیدن سیگار و مواد دخانی که ام السرطان هستند ، نیز میتواند زمینه ساز خوبی ، برای این بیماری مهلک شود.

راه درمان چیست ؟ همانطور که میدانیم ، سرطان راه درمان قطعی ندارد ، و تنها کاری که میتوان در مقابل آن انجام داد ، کنترل سرطان تا حدی است که فرد بتواند زندگی خود را بدون مشکل ادامه دهد ، پس به جای واژه درمان از کلمه کنترل بیماری استفاده میشود .راه های کنترل بیماری : اگر این بیماری  در مراحل اولیه باشد میتوان  آن را با استفاده از داروهای منقبض کننده پروستات و همچنین مصرف مواد گیاهی همچون روغن تخم کدو و نیز با پرهیز از خوردن موادی که باعث افزایش هورمون های جنسی میشوند مانند : غذاهای تند و پرادویه ، پیاز ، فلفل ، موز ومیوه هی گرمسیری و... کنترل  کرد ؛ اما اگر بیماری وارد مراحل حاد خود شده باشد ، کار کمی سختتر میشود ، وفرد مبتلا باید علاوه بر رعایت موارد بالا ، پرتو درمانی نیز انجام دهد ، همانطور که میدانید ، این کار بدون عوارض جانبی نخواهد بود .  آخرین راهی که برای کنترل این بیماری تجویز میشود ، عمل جراحی است ، که در طی آن کل یا قسمتی از  پروستات برداشته میشود ، اما این راه عموما دارای عوارضی همچون بی اختیاری ادراری و یا عفونی شدن پروستات ، به علت قرار داشتن در مسیر عبور مواد سمی است ؛ که از بین این عوارض ، امکان وقوع عارضه دوم بیشتر است ، ودر بیشتر مواقع همین عفونی شدن ( یا عود کردن ) پروستات موجب مرگ بیمار میشود .

حرف آخر : آیا میدانید هزینه یک عمل ماهرانه پروستات که کمترین عوارض را به دنبال داشته باشد هفت الی ده میلیون تومان است ، آیا میدانید که هزینه یک آمپول درمانی این بیماری با دفترچه بیمه دویست هزارتومان است ، آیا میدانید که هر جلسه پرتو درمانی به مدت یک دقیقه چقدر هزینه و اتلاف زمان نیاز دارد ؟پس جوانان عزیز این بیماری را جدی بگیرید ، وقتی که میشود ،  ازابن بیماری  با رعایت و انجام چند کار ساده وکم هزینه پیشگیری کرد ، چرا باید غفلت کرد و هنگامی که مبتلا به این بیماری مهلک میشویم ، شروع به درمان پرهزینه آن بکنیم.به امید روزی که کسی به علت بیماری از دنیا نرود..............

نوشته شده توسط dolphin 2003

هرگونه برداشت و یا نقل از این مطلب با ذکر نام نویسنده ومنبع بلامانع است.

برای حمایت از این مطلب به آن نظر بدهید.

 

دوشنبه 3/5/1390 - 12:59
به نام خدا :
 سخن اول : الان توی همه جا كه بری حرف از حمل ونقل عمومیه ، و در خیلی اوقات هم میشنوی كه : حمل ونقل عمومی ایران خیلی پیشرفت داشته است و مردم از این به بعد بهتره ماشین های خودشون رو كنار بگذارند و برای جلوگیری از آلودگی شهر و ایجاد ترافیك سنگین ، از وسایل نقلیه عمومی استفاده كنند .
من در این مقاله سعی كردم نقدی منصفانه و به دور از هر گونه تعصب درباره ی حمل ونقل عمومی چندی از استان های ایران ، به خصوص : شهر تهران داشته باشم ، و همچنین امیدوارم كه شما دوستان عزیز نیز وارد این مبحث بشید و درباره درستی و غلطی نقد های من نظر بدهید ، همچنین از ویراستاران انجمن نیز عاجلانه تقاضا میكنم ، بر طبق قوانین آزادی بیان ، نقد مرا محترم شمرده و از دستكاری وحذف مطالب آن خودداری كنند . باشد كه این نقد مرحم كوچكی شود بر زخم بزرگ حمل و نقل عمومی ایران. 
                                        حمل ونقل عمومی شهر تهران :
مترو ، سامانه اتوبوس های تندرو ، سامانه اتوبوس های عمومی ، تاكسی ها و اتوبوس های شركت های خصوصی را میتوان اجزای تشكیل دهنده حمل ونقل عمومی شهر تهران نام گذاری كرد كه كه به هر كدام از آنها مزایا و نقدهایی وارد است ، و چون شما از مزایای آن زیاد شنیده اید ، ابتدا به نقد آنها میپردازم .
مترو : مترو را شاید بشود قلب حمل ونقل شهر تهران دانست و بتوان گفت مترو یكی از كاملترین وسیله های جابه جایی مردم تهران است كه روزانه حدود دو میلیون مسافر را جابه جا میكند . اما این سامانه نقص های زیادی دارد ، كه در زیر به چندی از آنها اشاره میكنم :
اول : كشور هایی مانند ازبكستان ، در حالی كه بسیار از كشور بزرگ و وسیع ما ، فقیرتر و كوچكتر هستند ، از حدود هفده سال قبل مترو داشته اند و رشد متروی آنها به حدی بوده است كه دیگر میتوان گفت كه : در مقابل درب هر منزل یا حداقل سر هر خیابان اصلی یك ایستگاه مترو وجود دارد و مردم آن میتوانند به راحتی از ایستگاه ها استفاده كنند و به مقصد خود برسند ، اما چرا در كشوری به بزرگی و ثروتمندی ایران خطوط مترو تا این حد عقب افتاده اند و متروی تهران تنها چهار خط در حال كار دارد و مردم باید برای رسیدن به مترو مسیرهای زیاد و طولانی را طی كنند ، البته ممكن است این نبود ایستگاه در شمال و مركز تهران مشاهده نشود ، ولی مردمی را كه در جنوب تهران را زندگی میكنند را بسیار آزار میدهد ، به طوری كه این مردم حتی برای رسیدن به ایستگاه مورد نظر باید حدود چهل كیلومتر یا بیش از این را طی كنند .
دوم : چرا بلیط های مترو اینقدر گران است و درعوض خدمات مناسبی نیز به مسافران داده نمیشود ، برای مثال باز هم كشور ازبكستان را عرض مینمایم كه در آنجا مردم برای سوار شدن به مترو ، داخل دستگاه های آن سكه های پنجاه سومی* می اندازند - كه به پول ایران میشود حدود بیست و پنج تومان – در حالی كه نرخ یك بلیط تك سفره در شهر تهران حدود صد و پنجاه تومان است كه اخیرا افزایش نیز یافته است و این نیز در حالی است كه بلیط های اعتباری مترو نیز دست كمی ندارند و برای كوتاه ترین مسیر حدود شصت تومان دریافت میكنند .  
سوم : چرا سرعت متروی تهران اینقدر پایین است و سریعترین متروی تهران نیز با سرعتی حدود شصت كیلومتر در ساعت حركت میكند ، در حالی كه متروی كشور ژاپن با سرعتی حدود صد و بیست كیلومتر در ساعت حركت میكند؛ آیا برخی خط های مترو ظرفیت سرعت بالاتر و برای مثال هشتاد كیلومتردر ساعت را ندارند .
چهارم : چرا وسایل رفاهی در مترو ها كم است ، به عنوان مثال اكثر ایستگاه های مترو مانند : ایستگاه مولوی فاقد پله برقی هستند ، همچنین آسانسورهای حدود شصت درصد از ایستگاه ها خراب است و این برای معلولان گرامی مشكل فراوان ایجاد میكند ، همچنین بعضی از واگن های این سامانه نیز خراب هستند و با ایجاد سر و صدا و نداشتن تهویه مردم را آزار میدهند . سامانه اتوبوس های تندرو  BRT
اتوبوس های تندرو یا به اصطلاح عموم بی ار تی ، بازوان پر توان حمل و نقل عمومی شهر تهران است ، كه علاوه بر آنكه مكمل مترو بوده و بعضی نقایص ان را جبران میكند ، روزانه تعداد بسیار زیادی مسافر را با قیمت و سرعتی بسیار مناسب جابه جا میكند و از این رو توانسته اعتماد بسیاری از مردم را به خود جلب كند و این روزها طرفداران زیادی داشته باشد ، اما این سامانه نیز نقایص كوچكی دارد ، كه با حل آنها میتوان لطف بزرگی به مسافران این سامانه كرد و آنها را راضی كرد .
اول : چرا فاصله طبقاتی بر روی این سامانه تاثیر گذاشته است و خط ازادی-تهرانپارس كه تقریبا از مركز و شمال تهران میگذرد ، باید دارای اتوبوس های دو كابینه خارجی كولر دار باشد ، ولی خط آزادی –خاوران كه عموما از منطق جنوبی تهران میگذرد ، باید دارای اتوبوس های معمولی و از رده خارج باشد كه در گرما و سرما مردم را ازار میدهد ؟ آیا مردمی كه در جنوب شهر زندگی میكنند بدنشان با مردمی كه در شمال شهر زندگی میكنند فرق میكند و گرما و سرما را حس نمیكند؟ چرا آسفالت خط آزادی-تهرانپارس ، مخصوص است و دیرتر خراب میشود ، .ولی اسفالت خط آزادی-خاوران معمولی بوده كه پس از مدتی دچار برامدگی و فرو رفتگی شده و مسافرانی كه در داخل اتوبوس های این خط هستند را به دلیل بالا و پایین شدن مداوم آزار میدهد ؟ چرا گزارشگران تلویزیون همواره برای مصاحبه و تحلیل وضع این ناوگان همواره به سراغ خط آزادی –تهرانپارس میروند و هیچگاه حاضر به آمدن به ایستگاه های خط آزادی-خاوران نمیشوند ؟ 
اینها سوالاتی هستند كه من هر چه به دنبال جوابشان گشتم، پیدایشان نكردم . شاید كسانی هم باشند كه به این سوالات چنین جواب دهند كه : اكنون چندین اتوبوس خارجی نیز در خط آزادی-خاوران مشغول به كارند و الان مشكل حل شده است ، اما من در پاسخ چنین كسانی میگویم : تعداد این اتویوس ها بسیار اندك است و هر از چند گاهی یك اتوبوس دیده مشود و همچنین به دلیل استاندارد نبودن خط گاهی این اتوبوس ها نمیتوانند در مقابل ایستگاه ها بایستند و حتی گاهی نمیتوانند به دلیل طول زیادشان از خیابان به خط ویژه وارد شده و مجبور میشوند چندین ایستگاه را رد كنند .
بعضی نیز پاسخ میدهند : چون مردم جنوب شهر بی فرهنگ اند و بلیط نمیدهند ، حقشان است وباید این چنین باشد ؛ اما من باید در جواب این نوع اشخاص بگویم كه : خودتان بی فرهنگ هستید ، چون مردم جنوب شهر افرادی معتقد به اصول و سپاسگذار هستند و قدر كاری را كه برایشان شده را میفهمند .
دوم : چرا در این سامانه خانم ها در جلو اتوبوس و آقایون در عقب مینشینند ؟ شاید بعضی ها به من انتقاد كنند كه : شما چه شخصیت خود خواهی دارید كه فقط میخواهید آقایان همواره سرور باشند و خانم ها دنباله رو . اما من در جواب این نقد میگویم كه : منظور من به هیچ وجه این نیست و من به شخصه حامی پر و پا قرص یكسان بودن حقوق زن و مرد هستم ؛ ولی باید بدانید كه این چیدمان جدید چند مشكل را به وجود میاورد ؛ به طور مثال : اقایون كه معمولا تنبل ترند ، علاقه دارند تا هنگام وارد شدن و خارج شدن بلیط خود را به راننده بدهند ، ولی در چیدمان جدید این امكان و جود ندارد ، به همین دلیل اكثر اقایون بلیط نمیدهند ، در ضمن معمولا در سفر های بین شهری تعداد اقایون بیشتر است و این در حالی است كه در اتوبوس های دو كابین ، دو درب به خانم ها و یك درب به آقایون میرسد ، و این مطلب با توجه به تعداد زیاد مرد ها در هنگام سوار شدن مشكل ایجاد میكند. 
 سوم :چرا این سامانه درست برنامه ریزی نشده است ،‌به طوری كه ما میبینیم در هنگام ظهر كه بار كمتری روی این سامانه است ، پشت سر هم اتوبوس می اید ، ولی در هنگام عصر و صبح كه بار بیشتری روی ان است ، هر پنج دقیقه یك اتوبوس می اید و آن هم تا سقف پر است.
  این مقاله ادامه دارد..........................  
 نوشته شده توسط : دلفین2003

يکشنبه 8/6/1388 - 18:21

به نام خدا :
 جوش های دوران بلوغ ( غرور جوانی) و راه از بین بردن و پیشگیری از آنها :
همه دوران بلوغ و نوجوانی خود را با نشانه های جسمی و روحی عجیبش میشناسند ؛ یكی از این نشانه ها ترشحات چربی زیاد از پوست بدن ، به خصوص پوست صورت است كه باعث میشود تا جوشهای زیادی در صورت پدید آید و شخص نوجوان را كه به دلیل دورانی كه در آن قرار گرفته و علاقه ی شدیدی به زیبایی خود دارد را تحت فشار عصبی قرار میدهد ؛ به خصوص اگر این اتفاق در صبح روزی اتفاق بیفتد كه او میخواهد به یك مهمانی و یا مراسم بزرگ برود ، این مساله روانی شدید تر میشود و او میخواهد هر طور شده این جوش ها ی مزاحم را از بین ببرد و به هر كاری از زدن سركه و ابلیمو به صورت تا كندن جوش ها به وسیله ناخن متوسل میشود ؛ اما نمیداند كه این كار او چه صدمه ای به پوستش وارد میكند .
صدمات از بین بردن غیر اصولی جوش های دوران بلوغ :
از بین بردن غیر اصولی جوش ها صدمه زیادی به پوست وارد میكند كه به چند مورد از آنها اشاره میكنیم :
اول : از بین بردن جوش ها با آبلیمو و سركه ،‌به دلیل آنكه آبلیمو و سركه خاصیت اسیدی دارند ، باعث میشود كه پوست صورت چربی مفیدی را كه در روی خود دارد از دست بدهد و به مرور زمان از ضخامتش كاسته شود ، در نتیجه پوست بدن در مقابل بسیاری از عوامل خارجی مانند : نورخورشید ،‌ گرد غبار و... آسیب پذیر و حساس میشود و در موارد شدید تر موجب حساسیت های شدید پوستی و آلرژی میشود .
دوم : داروهای شیمیایی و صابون های شیمیایی ضد جوش نیز ، مكانیزمی شبیه به آبلیمو و سركه دارند و تقریبا همان تاثیرات قبلی ، اما كمی شدیدتر را بر روی پوست میگذارند . در ضمن : بعضی از این صابونها و داروها نیز ،‌مخصوص جوشهای متفرقه و به غیر از جوشهای دوران بلوغ هستندو جنبه ی آرایشی دارند و به دلیل تاثیر كمی كه دارند ، بر روی جوشهای دوران بلوغ موثر واقع نمیشوند . دقت كنید كه بعضی از شركتهای تولید كننده این صابون ها، در تبلیغات خود ادعا میكنند كه محصولشان كاملا سنتی و برگرفته از دل طبیعت است ؛ اما بدانید كه این ادعا ها تنها تبلیغی برای فروش گرانتر محصول شركتهای تجاری است و تنها چیزی كه در این صابون ها پیدا میشود عصاره و اسانس هایی میباشند كه از مشتقات نفت بوده و كاملا شیمیایی میباشند .
سوم : ماسك های شیمیایی و شركتی آماده نیز تا حدود زیادی از قضیه بالا پیروی میكنند و عوارض مشابهی دارند .
چهارم: كندن جوشهای صورت با ناخن و یا وسیله دیگر ، بدترین راه ممكنه برای مبارزه با این جوش ها است و صدمات زیادی بر پوست وارد میكند كه بعضی از آنها عبارتند از : 
  اولا : همیشه بدانید : درست است كه این جوش ها مزاحم هستند و برای شما مشكل ایجاد میكنند ،‌ اما بدانید كه آنها دیگر جزیی از پوست صورت شما هستند و صدمه به آنها ، در واقع صدمه به پوست خودتان است و كندن آنها میتواند عوارضی مانند :‌ به وجود آمدن زخم های عمیق در صورت و عفونی شدن آنها ،‌ ماندن جای جوشهای كنده شده بر روی صورت تا سال ها و حتی تا اخر عمر ،‌ ایجاد چروك در صورت كه مدتها به طول می انجامد ، ترشح مایع درون جوشها به سمت بیرون كه موجب میشود جوشهای زیادتری روی پوست ایجاد شده و اوضاع را بدتر نمایند ، چرب شدن پوست صورت و به وجود آمدن چربی های زاید ، حساس شدن پوست و آسیب پذیر شدن آن در مقابل عوامل خارجی و ایجاد آلرژی و حساسیت های شدید پوستی و ... بوجود آورد.

ثانیا : بعضی از این جوش ها ،‌به خصوص جوش هایی كه روی دماغ و پیشانی در امده اند ، ریشه ی عصبی دارند و به عصب های پوستی متصل میباشند ،‌بنابراین كندن آنها موجب میشود كه درد شدیدی در ناحیه كنده شدن جوش ایجاد شود و برخی عصب ها پاره شده و ایجاد سردرد های شدید كنند .  
راه های اصولی و درمانی برای از بین بردن جوش های دوران بلوغ :
اول : به شما پیشنهاد میكنم تا جایی كه میتوانید سر به سر این جوش ها نگذارید و اجازه دهید این جوش ها به حال خود باقی بمانند ، ‌زیرا هر جوش برای خود دوره ای دارد و اگر دوره ی آن تمام شود ، خود به خود خشك شده و بدون هیچگونه عارضه ای می افتد ؛ دوره ی هر جوش میتواند بستگی به بزرگی و مایع درون جوش از چند روز تا چند ماه متغیر باشد ،‌بنابراین این روش به صبر و شكیبایی زیادی احتیاج دارد و برای انجام آن باید بر روی بعضی علایق نوجوانی خود پا بگذارید ،‌در ضمن برای انجام این روش ، به حرف های دیگران و هم سن و سالهایتان ، در مورد اینكه : جوش ها صورت شما را خراب كرده و یا صورتتان با آنها بسار چندش آور است ؛ توجه نكنید و بدانید :‌سلامتی شما ، بسیار مهمتر از یك زشتی زود گذر و دوره ای است و باید برای داشتن پوستی سالم و شاداب، در آینده ، به آن عادت كنید .  
دوم : اگر آنقدر صبر ندارید ،‌كه دوره ی جوشها تمام شود ،‌به شما یك صابون سنتی و طبیعی وطنی معرفی میكنم ،‌كه از قدیم در از بین بردن این جوش ها به كار میرفته و موثر نیز واقع شده است و امتحان خود را پس داده است . مكانیزم تاثیر این صابون به این گونه است كه : لایه و پوسته ی چرب جوش را در مدت، حداكثر ده ساعت خشك كرده و باعث خالی شدن بدون دردسر جوش و افتادن آن میشود. این صابون معجزه آسا ، صابون گوگرد ده در صد نام دارد كه در زیر آن را معرفی كرده ام :
                                     صابون گوگرد ده درصد 
  خواص : ضد جوش های دوران بلوغ ، ضد سبوره ، ضد گال .  
  طرز مصرف : روزانه سه بار ، به خصوص هنگام شب و قبل از خواب ، كمی از این صابون را با آب ولرم خیس و بر روی دستان خود بمالید تا صابون كف كند ، سپس با انگشت خود ، مقداری از كف این صابون را برداشته و با دقت آن را بر روی جوش و كمی نیز به نواحی اطراف آن بكشید ، سپس به مدت سه دقیقه صبر كرده و كف ها را با آب ولرم پاك كنید ، بعد از آن صورت خود را با حوله تمیز و نرم خشك كنید و شاهد تاثیر آن باشید . 
  مراكز فروش : تمام عطاری های كشور و یا مكانهای فروش داروهای سنتی .
 
نكات قابل توجه
 
اولا :بعضی از عطارها و یا نوشته های بر روی بسته بندی های این صابون ممكن است ،‌طرز استفاده ای خلاف آنچه را كه من گفتم را ذكر كنند و شاید بگویند صابون را به تمام صورت خود بمالید . اما باید بدانید كه روشی كه من ذكر نمودم ، یكی از بهترین روشهای استفاده از این صابون است ، پس به شما پیشنهاد میكنم از روشی كه من ذكر نموده ام ، استفاده كنید ، زیرا مالیدن این صابون به تمام صورت ممكن است در بعضی از افراد ،‌عوارضی مانند عوارض صابون های شركتی ایجاد نماید .
 
ثانیا : سعی كنید صابون را از عطاری های معتبر بخرید .
 
ثالثا : از رفتن صابون درون چشم جلوگیری كنید .
اما باید بدانید كه استفاده از روش اول ،‌در كل خیلی بهتر از روش دوم است و این روش توسط بسیاری از پزشكان و افراد صاحب نظر مورد تایید قرار گرفته است .
اگر جوش ها خیلی شما را اذیت میكنند و راه های بالا كمكتان نكرد ،‌بهتر آن است كه به یك پزشك متخصص پوست و مو مراجعه و مطلب را با در میان بگذارید .
 راه های پیشگیری از این جوش ها :
درست است كه راه هایی در این مقاله برای ا ز بین بردن این جوش ها ذكر كردیم ، اما همانطور كه از قدیم گفته اند :‌پیشگیری بهتر از درمان است . پس توجه شما را به برخی از راه های پیشگیری از این جوش ها جلب میكنم :
اول : بهداشت پوست را رعایت كنید و حداقل روزی یكبار صورت خود را با صابون های آرایشی ملایم و آب ولرم شستشو دهید ، و برای تاثیر بیشتر اجازه دهید صابون حداكثر دو دقیقه روی پوست شما قرار داشته باشد ، سپس بعد از شست و شوی صورت ، آن را با حوله نرم و تمیز خشك كنید .
دوم : در دوران بلوغ حمام را فراموش نكرده و حتما لیف بكشید ،‌در ضمن از صابون حمام برای شست و شوی صورت استفاده نكرده و به جای آن از صابون آرایشی ملایم استفاده كنید . در ضمن از لیف كشیدن صورت خودداری كنید . 
سوم : اگر برای اصلاح صورت خود از تیغ استفاده میكنید ، خواهشا دیگر این كار را نكنید ،‌ زیرا تیغ كشیدن روی پوست صورت علاوه بر صدمات شدیدی كه در آینده به صورت شما وارد میكند ، باعث حساس شدن پوست صورت و به وجود آمدن جوش میشود .
چهارم : سعی كنید در دوران بلوغ از خیر استفاده كرم های و یا موادی كه پوست را چرب و لایه ای بر روی آن می اندازند ( مانند : اكثر مواد آرایشی ، وازلین ، پماد و... ) گوناگون بگذرید ،‌زیرا استفاده از این مواد در دوران بلوغ باعث بسته شدن روزنه های تبادل هوای پوست میشود و موجب مشود كه جوشهای زیادی در صورت پدید آیند .
پنجم : تغذیه خود را سامان ببخشید و از زیاده روی در خوردن انواع : آجیل ها ، شیرینی ها ، غذا های تند ،‌ شكلاتها ، غذا های چرب و فست فود ها ،‌نوشابه ها و انواع نوشیدنی های صنعتی و چیپس و پفك پرهیز كنید و تا میتوانید : میوه و سبزی های مناسب و شیر و عسل و... بخورید .
ششم :‌ از زدن عطر و همچنین سایر مواد آرایشی غیر استاندارد خارجی ،‌بر روی پوست صورت خودداری كنیم .
اما بدانید كه جوش های بلوغ بسیار متفاوتند و شاید علی رقم رعایت تمام كارهای بالا ،‌باز هم به آنها دچار شوید ، اما رعایت این كارها در كاهش جوشها و از بین رفتن آنها بسیار موثر است ، پس از آنها ناامید نشوید .
  نوشته شده توسط :‌ دلفین2003
  برای حمایت از این مطلب به آن نظر دهید . در ضمن كپی برداری و استفاده از این مطلب با ذكر نام نویسنده مانعی ندارد. Dolphin 2003  


دوشنبه 1/4/1388 - 12:40
به نام خدا :
سلام به دوستان عزیز تبیانی ، امروز قصد دارم شما را با یكی از سلاح های جدید جهان آشنا كنم ، كه مطمئن هستم یا تا به حال اسم آن را نشنیده اید و یا اگر هم شنیده اید ، اطلاعات كمی از آن دارید . بمبی كه اگرچه كسی را نمیكشد ، ولی تاثیر آن به قدری است كه می تواند یك ارتش مجهز را شكست دهد .
این بمب در رسته سلاح های شیمیایی بازدارنده قرار میگیرد و تاكنون از آن در جنگ استفاده نشده است ، ولی آزمایش آن بر روی حیواناتی كه "دی ان ای" انها بسیار شبیه انسان است، نشان میدهد كه این بمب بسیار كارامد و موثر است و می تواند به دشمن شكست سختی وارد سازد . 
من در این مقاله با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های ارتش امریكا برای ساخت این سلاح‌های شیمیایی جدید، معتقد هستم كه استفاده از این سلاح‌ علیه نیروهای امریكایی می‌تواند به بروز یك فاجعه منجر گردد و جهنم كنونی در عراق را با وضعیتی بدتر رو به رو نماید.

در چند دهه اخیر و به دنبال انجام مطالعات و آزمایش‌های مختلف در جهت توسعه زرادخانه‌سلاح‌های میكروبی و شیمیایی ارتش امریكا، ساخت چند سلاح جدید نظیر بمب‌های حاوی مواد حساسیت‌زای پوستی، بمب‌های ایجاد كننده بوی بد دهان،‌ بمب‌های نفخ‌آور و در نهایت بمب جنسی، در دستور كار پنتاگون قرار گر فته است. اما در این میان، ساخت بمب  به دلیل توانایی‌های آن دربر هم زدن ساختار نیروهای دشمن با سرمایه‌گذاری بیشتری همراه شده است. منتقدان در برابر كارایی استفاده از چنین سلاح‌هایی علیه نیروهای دشمن در عراق سوالات زیادی را مطرح می‌كنند چرا كه نیروهای جنگجوی مسلمان، احتمالا كشته شدن در یك عملیات انتحاری را بر یك زندگی توام با همجنس‌بازی ترجیح خواهند داد. نویسنده در این مقاله با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های ارتش امریكا برای ساخت این سلاح‌های شیمیایی جدید معتقد است كه استفاده از این سلاح‌ علیه نیروهای امریكایی می‌تواند به بروز یك فاجعه منجر گردد و جهنم كنونی در عراق را با وضعیتی بدتر رو به رو نماید.
امروزه دیگر دكتر استرانگلاو در پژوهشكده (برادران) رایت نیروی هوایی ایالات متحده در دایتون اوهایو،‌سمتی ندارد. اما سیزده سال پیش این پژوهشكده از پنتاگون خواست كه كه بودجه‌ای 5/7 میلیون دلاری را جهت انجام پژوهش بر روی پروژه ساخت بمبی كه قادر به تبدیل سربازان دشمن به افرادی باشد تصویب نماید.
بر اساس اسنادی كه اخیرا توسط یك گروه بررسی‌كننده اسناد مربوط به توسعه سلاح‌های زیستی و مخارج آنها به دست آمده است، مدیران این آزمایشگاه به دنبال تحقق ساخت سلاحی غیركشنده هستند كه دشمن را به گونه‌ای غیرقابل تصور نابود نماید.
ادوارد هاموند در گفت‌وگو با شبكه CBS در این مورد می‌گوید: پژوهشكده اوهایوی نیروی هوایی، پیشنهاد ساخت بمبی را ارایه نموده كه حاوی مواد شیمیایی تحریك‌كننده نیروی سربازان دشمن می‌‌باشد. آنان معتقدند كه در سایه استفاده از این بمب‌ها، واحدهای دشمن از هم گسیخته شده و سربازان به صورتی غیرقابل تصور ، برای یكدیگر جذاب به نظر می‌رسند. 
باید دانست كه در سال 2005 میلادی، شبكه بی‌بی‌سی، برای اولین بار خبر از طراحی‌ و ساخت این بمب‌ داد. بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، اگر چه در بررسی‌های به عمل آمده تعدادی از سلاح‌های غیركشنده پیشنهاد شده نظیر مواد حساسیت‌زای پوستی، مواد ایجاد كننده بوی بد دهان، موادنفخ‌آور و در نهایت،مواد شیمیایی جذب‌كننده زنبورها به دور سربازان دشمن، مورد پذیرش قرار نگرفتند، اما رهبران پنتاگون، نظر مثبت خود را در مورد پروژه بمب اعلام نمودند. البته پافشاری پنتاگون بر انجام چنین پروژه‌هایی،‌ یادآور رسوایی خرید چكش‌های معمولی اما 98 دلاری آنان برای ارتش ایالات متحده است. 
در دوره‌ای كه رئیس‌جمهور كلینتون در برابر همجنس‌بازان شعار "چیزی نپرس، چیزی نگو" را در پیش گرفت تا راه برای استخدام همجنس‌بازان در ارتش امریكا باز شود، ایده ساخت بمب نیز به عنوان یك طرح جذاب مطرح شد. هر چند چنین برنامه‌هایی، سابقه‌ای دیرپا در میان مقامات نظامی ایالات متحده دارد. 
بر اساس گزارش تعدادی از مورخان، بمب "الكساندر كبیر" در اصل یك بمب بوده است كه قرن‌ها پیش مورد استفاده قرار گرفت. یك قرن پیش از آن نیز در نبرد "ترموپیل"‌كه حوادث آن اخیرا در فیلم سینمایی 300 به تصویر كشیده شده است و به نبرد تاریخی گروهی اندك از سپاه یونان با ارتش ایران می‌پردازد، استفاده از بمب‌های گزارش گردیده است. 
اما در مورد كارایی بمب‌های علیه جنگجویان عراقی، تردید‌های زیادی وجود دارد؛ چرا كه احتمالا استفاده از چنین بمب‌هایی علیه آنان، آثار معكوس برای ما خواهد داشت.
بسیاری معتقدند كه رزمندگان مسلمان ترجیح می‌دهد كه خود را در یك عملیات انتحاری علیه پست‌های بازرسی منفجر نمایند. اما ذلت یك زندگی توام با همجنس‌بازی را نپذیرند. لذا به كارگیری این سلاح از سوی ارتش امریكا می‌تواند به افزایش كشته‌های ما بیانجامد. اما باید دانست كه سرمایه‌گذاری 5/7 میلیون دلاری ارتش امریكا به روی ساخت چنین بمب‌هایی، می‌تواند حتی به پایان یافتن سریع‌تر جنگ عراق نیز بیانجامد. 
من معتقدم كه با فرض استفاده دشمنان ما از چنین سلاحی علیه خود ما، كاربرد چنین سلاح‌های شیمایی نوینی كه با محدودیت‌های اخلاقی زیادی روبروست. مثلا فرض كنید كه یكی از این بمب‌ها در پایگاه نظامیان امریكایی در بغداد منفجر شود. آیا می‌توان وضعیت این نیروها را به دنبال چنین حمله‌ای تصور نمود؟ 
البته هم اینك نیز مخالفان زیادی در برابر حضور همجنس‌بازان در واحدهای ارتش امریكا وجود دارند. هر چند كه در سایه تغییرات كنونی، ممكن است تعداد این افراد، بیشتر نیز گردد.
 به یاد آورید كه هم اینك نیز ما در یك جهنم واقعی حضور پیدا كرده‌ایم. چرا كه هیچ یك از ما در گذشته حتی تصور حضور نیروهایمان را در چنین جهنمی نمی‌كردیم و البته به كارگیری چنین سلاح‌هایی، تنها به بدتر شدن وضعیت این جنگ خواهید انجامید. 
منبع: ماهنامه سیاحت غرب / شماره 53 

Dolphin 2003         

*لطفا برای حمایت از این مطلب به آن نظر دهید .*


جمعه 22/3/1388 - 11:30
به نام خدا :
یك راه عالی و موثر برای از بین بردن سكسكه:
شاید تا به حال خیلی پیش امده باشد كه شما ، سكسكه گرفته باشید و همین باعث شده باشد كه ، شما برای از بین بردن این عامل ازار دهنده دست به اقدامات زیاد و خیلی عجیبی بزنید . اما حالا من به شما یك راه حل ساده وخیلی آسان پیشنهاد میكنم كه به وسیله آن میتوانید سكسه خود را از بین ببرید :
ابتدا یك لیوان اب خنك تهیه كرده و مقداری از آب ان را در دهان خود ریخته و بدون آنكه آب را قورت دهید ، به سقف یا به بالا نگاه كنید ، سپس چند ثانیه همانطور به بالا نگاه كنید وآب را در همان حالت قورت دهید. برای آنكه سكسكه شما به طور كامل برطرف شود باید چندین بار این كار را ادامه دهید. 
توجه : اگر سكسكه شما با چند بار انجام این كار متوقف نشد به دفعات انجام این كار افزوده و اب را زمانی قورت دهید كه، احساس میكنید، سكسكه شما در حال بالا امدن است .  
موفق و پیروز باشید.
                                   DOLPHIN 2003  
لطفا برای حمایت از این مطلب ، به آن نظر بدهید و انتقادات و پیشنهادات و موضوعاتی را كه میخواهید درباره آن بنویسم، را با نظرهای زیبایتان به دست من برسانید!!!!


دوشنبه 14/2/1388 - 16:25

با ما باشید تا هفته بعد و معرفی یك صابون ضد جوش سنتی ، بهتر از هر گونه صابون آرایشی و خارجی !!!!!!

برای حمایت از مطلب هفته بعد ، نظر دهید .....

           dolphin2003

يکشنبه 14/7/1387 - 19:53
به نام خدا

قرار بود این هفته یك شربت ضد سرفه معرفی كنم . من هم به قول خود عمل كردم و میخواهم امروز طرز تهیه یك معجون ضد سرفه و بسیار مقوی به شما آموزش دهم ؛ كه با نرم كردن سینه ، سرفه های شدید و مزمن را از بین برده و چون خیلی مقوی و خوشمزه است ، نوشیدن آن به افراد سالم نیز توصیه میشود .

فقط از شما خواهش میكنم ، اگر مطالب من ، حتی اگر یك درصد هم نظرتان را جلب كرد . به آن نظر بدهید ، تا من با استفاده از نظرات خوب و راه گشای شما جهت گسترش و قرار دادن اطلاعات جالبتر حمایت شده و بتوانم نظرتان را بیشتر جلب كنم .

حال میرویم سر اصل مطلب ؛ روش تهیه شربت ضد سرفه :

برای تهیه این شربت ، فقط كافی است ، یك قوری ای آماده كرده و سپس چای را در یك لیوان مناسب بریزید ؛ سپس به مقدار دلخواه  ، عسل و آبلیمو به آن اضافه كنید و آن را به خوبی مخلوط كنید ؛ بدین ترتیب شربت ضد سرفه شما حاضر است و میتوانید با میل آن از شر سرفه های مزمن و شدیذ رها شوید . ( البته این دارو ، فقط میتواند سرفه را درمان كند . اگر شما چرك گلو دارید و به همین دلیل سرفه میكنید ، بهترین راه ، مراجعه به پزشك است .

                                             dolphin2003

يکشنبه 14/7/1387 - 19:47
 

به نام خدا

ادامه قسمت قبل،  دلفین سلطان هوش حیوانی !!!

اما ما حتی میتوانیم هوش دلفین ها را در کشور خود نیز ببینیم . اگر شما تا به حال به پارک دلفین های جزیره کیش رفته باشید ، حتما حرف های مرا تایید میکنید.

در این پارکها، دلفینهای آموزش دیده ، کارهای خارق العاده ای انجام میدهند . به عنوان نمونه: این دلفین ها نقاشی میکشند ، هنگام سوت زدن مربی ، از آب بیرون میپرند و در روی خشکی با مربی خود بازی میکنند ، توپ بازی میکنند ، با یک جهش دلفینی از داخل حلقه هایمعملی و یا حلقه های آتش که در روی سطح آبند رد میشوند و صدها کار دیگر که هر کدام انسان را به شگفتی و تحسین وا میدارد . 

اگر با گرفتن این اطلاعات هنوز هم دلفینها را باهوش نمیدانید ، میتوانید به سایتهای دیگر رفته و با شنیدن اطلاعاتی بهتر خودرا قانع كنید. 

 

   dolphin2003

ای

جمعه 5/7/1387 - 15:8

با ما باشید تا هفته بعد و یك درمان خانگی برای سرفه های شدید ؛ آنهم با وسایلی ساده!!!!!!!!!

dolphin2003

جمعه 5/7/1387 - 11:0

امروز یك راه گیاهی ، برای از بین بردن عرق بعد از حمام ، به شما پیشنهاد میكنم ؛ كه اگر آن را به اجرا بگذارید ، به طور تضمینی ، تا نوبت بعدی حمامتان عرق نخواهید كرد و بوی بد عرق ، شما ودیگران را آزار نخواهد داد .

برای این كار فقط كافی است : از عطاری محل خود كمی زاج سفید تهیه كنید و سپس بعد از حمام ، آن را، كه به شكل سنگ است ، پودر كرده و بر روی موضع هایی كه حس میكنید ، در آنجا عرق بیشتری جمع میشود بگذارید . بدین ترتیب شما توانسته ید بوی عرق خود را از بین ببرید .!!!!!!!

dolphin 2003

جمعه 5/7/1387 - 10:57