تعداد مطالب : 38
تعداد نظرات : 8
زمان آخرین مطلب : 2706روز قبل

امام صادق عليه السلام فرمود: خاك قبر حسين عليه السلام از هر بيمارى شفا است !
مؤ لف گويد: احاديث در اين موضوع بسيار زياد و فراوان است ، امام صادق عليه السلام خود نيز براى محمد ابن مسلم كه به شدت مريض شده بود، شربتى كه تربت امام حسين در آن بود، فرستاد و او را شفا بخشيد و فرمود: بخداوند يكتا سوگند كه چنين نيست ، هيچكس از آن در حالى كه معتقد باشد خدا به او نفع مى دهد بر نمى دارد، مگر اينكه خداوند به او سود مى رساند.
 از اباالحسن عليه السلام راجع به خوردن خاك سؤ ال شد، حضرت فرمود: خوردن خاك حرام است ، مثل مردار و خون و گوشت خوك ، مگر خاك قبر حسين كه در آن شفاى هر دردى و امنيت از هر ترسى است .
مؤ لف گويد: شفابخش بودن تربت مطهر امام حسين عليه السلام ، امرى است بسيار مجرب ، ولى افسوس كه دست ما از اين تربت كوتاه است ، تربت امام حسين ، بسيار محترم و گرامى است ، اهانت نمودن و نجس نمودن خطائى بزرگ است ، در برخى داستانها آمده است كه تربت امام حسين عليه السلام در ايام عاشورا تبديل به خون شده است ، بطورى كه براى مردم محسوس بوده است .
يكى از خواص تربت سيدالشهداء اين است كه اگر در نماز بعنوان مهر برداشته شود، موجب قبولى نماز مى گردد، و به تعبير روايت حجابها را پاره مى كند.

منبع: كامل الزيارات

جمعه 28/10/1386 - 21:11
*نکته : کاريکلماتور يعني کاريکاتوري که با کلمات به ثبت مي رسد.


1)آن‌قدر مهربان بود براي اينکه مردم در زمستان سرما نخورند, سرشان کلاه مي‌گذاشت و در فصول ديگر کلاه‌شان را بر مي‌داشت.
2)گربه ها عاشق آدم هايي هستند که در زندگي ديگران موش مي دوانند .
3)از بس که روشنفکر بود از خاموشي برق هراسي نداشت.
4)از دودلي خسته شده بودم ، يكي از آنها را براي زاپاس كنار گذاشتم
5)آدم ها وقتي به آسمان خوشبين بودند هواپيما ساختند و وقتي بدبين شدند چترنجات را
6)كسي كه خود را به نور ماه راضي كند ، نور خورشيد كورش خواهد كرد
7)وقتي پائيز از درخت بالا مي رود بهار از اين شاخه به آن شاخه مي پرد .
8)ريلهاي راه آهن به هم نمي رسند ولي ديگران را به هم مي رسانند.
9)بعد از درد و دل کردن براي سيگار، او هم آتش گرفت و دود گريست.
10)براي اينکه پير نشوي ، ساعتت را از کار بينداز.

* پرواز را نمي شناخت ، هر چه بالاتر رفتم در نگاهش کوچکتر شدم .

جمعه 28/10/1386 - 21:1
1) فقط يک نفر از يک ميليارد نفر بيش از 116 سال عمر مي‌کند.
2) قلب انسان مي‌تواند خون را 10 متر به بيرون پرتاب کند.
3) متداولترين نام در دنيا محمد است.
4)‌ روز تولد شما حداقل با 9 ميليون نفر ديگر يکي است.
5) ستاره دريايي مغز ندارد.
6)‌ شما نميتوانيد با حبس کردن نفستان خودکشي کنيد.
7) انسان‌هاي راست دست به طور ميانگين 9 سال بيش از چپ دست‌ها عمر مي‌کنند.
8) لئوناردوداوينچي قيچي را اختراع کرد.
9) هيچ کلمه اي در زبان انگليسي با کلمه month هم قافيه نمي‌شود.
10) مورچه ها بعد از مرگ در اثر سم پاشي به پهلوي راست مي‌افتند.
11) هر انساني در طول زندگي‌اش به طور ميانگين 8 عنکبوت را در حال خواب مي‌خورد.
12) گربه ماهي بيش از 27000 عضو چشايي دارد.
13) کشتي ملکه اليزابت دوم بابت هر گالون سوختي که مي‌سوزاند فقط 1.5 متر حرکت مي‌کند.
14) صندلي الکتريکي را يک دندانپزشک اختراع کرد.
15)فاصله بين مچ دست تا آرنج برابر با طول کف پا است.
جمعه 28/10/1386 - 20:42

عدد اسرا آميز 666 به « عدد شيطان » (The number of the beast) يا « نشان شيطان » (sign of the beast) معروف است. اين عدد به کتب ضدمسيح (Antichrist) تعلق دارد و همچنين در کتاب مقدس مکاشف يوحنا (Revelation) در بخش 13 و شعر 18 با عنوان « کامل بودن » (to be exact) اين عدد ذکر شده است که متن آن چنين است:

Here is wisdom. Let him that hath understanding count the number of the beast: for it is the number of a man; and his number is 666

« در اينجا خرد هست. بگذار آنکه فهمي دارد عدد شيطان را بشمارد زيرا آن عدد مردي است و عدد او 666 است. »

البته منبع پيدايش اين عدد به اين عنوان کاملاً مشخص نمي‌باشد. در مورد اين عدد فيلم‌ها و داستان‌هاي مختلفي ساخته شده اند که اغلب آنها از سري فيلم‌ها و داستان‌هاي ترسناک هستند، از جمله فيلم Pulp Fiction و يا داستان The Da Vinci Code(رمز داوينچي). در اين داستان اين حدس وجود دارد که هرم شيشه اي موجود در موزه لور(Louvre) پاريس، به شيطان اختصاص دارد و از 666 قطعه شيشه ساخته شده است. البته تحقيقات در اين زمينه بدون هيچ ابهامي مشخص مي‌کند که اين هرم شيشه‌اي از بيش از 670 قطعه شيشه تشکيل شده است.(اظهار رسمي موزه لور 673 قطعه است و شمارش‌هاي انجام شده بعدي حاکي است که اين تعداد 698 عدد است.)
همچنين عدد 666 را مي‌توان به نوعي در اسامي‌ نيز پيدا کردو. مثلاً مجموع کد اسکي (ASCII) کاراکترهاي کلمه INDONESIA (اندونزي) برابر با 666 است.

صرف نظر از داستان‌ها و مطالب اسرار آميزي که در مورد اين عدد نوشته و گفته مي‌شود، مطالعات رياضيدانان در مورد اين عدد نشان مي‌دهد اين عدد در حيطه رياضي هم داراي خواص جالبي است که براي مطالعه در اين زمينه به ويژگي‌هاي رياضي عدد شيطان مراجعه کنيد.

جمعه 28/10/1386 - 20:31

1 در چين ‌هر‌ موجود‌ زنده اي‌به‌ عنوان غذا طبخ مي شود. سوسک، گربه و ...
2 زبان قورباغه براي راحت‌تر گرفتن حشرات در جلوي دهانش قرار گرفته است.
3 دندانهاي خرگوش، موش‌ها و ساير جوندگان همواره در حال رشد و ساييدن است.
4 تمساح به علت ازدياد مواد معدني موجود بدنش مجبور است با اشک آنها را دفع کند.
5 دلفين‌ها و فيل‌ها دو ساعت از شبانه روز را در خواب به سر مي برند.
6 گربه ماهي دريايي مي تواند غذا را با هر نقطه از بدنش بچشد.
7 طي ?? تا ?? سال غدد بزاق دهان بيش از ?? هزار ليتر بزاق توليد مي‌کند.
8 هنگام صحبت، براي بيان هر کلمه ?? ماهيچه به کار گرفته مي شود.
9 خون ميگوها، آبي رنگ است. عنکبوت‌ها خوني شفاف و روشن دارند.
10 مغز در هر ثانيه ده ميليون پيام عصبي دريافت مي‌کند و سپس درباره‌ي آن‌ها و ميزان اهميتشان تصميم‌گيري مي‌کند. فقط در يک ثانيه!
11وزن نهايي مغز زنان ?/? کيلو گرم و مردان ?/? کيلو گرم است.
12خلبان در ارتفاع ???? متري مي‌تواند تا فاصله ي ??? کيلومتري را ببيند.
13 درهر ??? ميلي متر مربع از پوست کف دست، سه هزار عدد غده‌ي ترشح عرق وجود دارد.
14 کمبود خواب، زودتر ازکمبود غذا موجب مرگ انسان مي‌شود.
15 سنجاقک با کمک چشم‌هاي مرکبش در هر لحظه ?? هزار تصوير از يک شي را مي‌بيند.

جمعه 28/10/1386 - 20:20

گروهي از دانشمندان انگليسي با ارائه شجره تبار شناسي و ژنتيکي خانواده سوسکها نشان دادند که اين حشرات همزمان با دايناسورها پا به عرضه وجود گذاشته اند.
به گزارش خبرگزاري مهر، محققان موزه تاريخ طبيعي و کالج امپريال لندن به سرپرستي آلفرد والگلر که نتايج تحقيقات خود را در تازه ترين شماره مجله ساينس منتشر کرده اند، با ارائه شجره تبارشناسي و ژنتيکي خانواده سوسکها نشان دادند که اين حشرات از حدود 300 ميليون سال قبل وجود داشته اند.

اين دانشمندان با مقايسه قديمي ترين فسيلهاي سوسکها با قدمت 256 ميليون سال و مقايسه اين فسيلها با DNA هزار و 880 گونه سوسک به اين نتايج دست يافته اند.

تاکنون اعتقاد براين بود که سوسکها همزمان با ايجاد گلها به وجود آمده اند، اما نتايج اين تحقيقات نشان مي دهد که سوسکها از حدود 300 ميليون سال قبل وجود داشته اند، درحالي که گلها تنها از 140 ميليون سال قبل ايجاد شده اند.

به گفته اين محققان، تا به امروز 350 هزار گونه سوسک منقرض شده شناسايي شده اند.

اين دانشمندان در اين خصوص اظهار داشتند که سوسکها تقريبا همزمان با دوره آغاز حيات دايناسورها به وجود آمده اند، اين درحالي است که دايناسورها دوره انقراض خود را از 65 ميليون سال قبل آغاز کردند در حالي که سوسکها همچنان به حيات خود ادامه دادند.

يکي از مهمترين علل بقاي اين حشرات، توانايي زياد آنها در سازگاري با شرايط محيط زيست و تغييرات آب و هوايي زمين در طول ميليونها سال تاريخ تکامل بوده است.

جمعه 28/10/1386 - 20:4

متخصصان اعلام كردند، مصرف شكلات، خوراكي مورد علاقه‌ طوطي، موجب مرگشان مي‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از خبرگزاري رويترز، متخصصان دانشگاه نيوزلند اعلام كردند، شكلات خوراكي مورد علاقه طوطي‌ها است، اما مصرف آن جان طوطي‌ها را مي گيرد.
بنابراين گزارش، متابوليسم طوطي‌ با متابوليسم حيوانات به ويژه پرندگان متفاوت است و مصرف شكلات با سيستم بدن آنها سازگاري ندارد و موجب مرگ آنها مي شود.
گفتني است، متخصصان با انجام كار آزمايشگاهي موفق به كشف اين مورد شدند و به طوطي داران هشدار دادند كه از خوراندن شكلات به طوطي‌هايشان بپرهيزند.

جمعه 28/10/1386 - 20:0

"برج دبي" پس از ساخته شدن، برج "سي ان" تورونتو (CN Tower) با ارتفاع 553 متر و برج هاي در حال احداث در نيويورک و شانگهاي را از نظر ارتفاع پشت سر خواهد گذاشت.
ارتفاع دقيق برج نيز تاکنون پنهان نگاه داشته شده است تا هم رقباي احتمالي عنوان بلندترين برج دنيا را سردرگم کند و هم احتمال بلندتر ساختن برج با کمک پيشرفت فناوري تا زمان پايان کار يعني سال 2008 را از دست ندهد.البته معماران اين پروژه انتظار دارند ساختمان را تا 800 متر بالا ببرند.

هم اکنون پي ريزي برج به پايان رسيده و براي ساخت آن 4 هزار کارگر و 1000 جرثقيل به کار گرفته شده اند."برج دبي"شامل يک هتل، آپارتمان هاي مسکوني و واحد هاي تجاري است و حداقل 700 متر ارتفاع خواهد داشت.هزار آپارتمان لوکس نيز براي استفاده ساکنان پيش بيني شده است.


ارتفاع دقيق برج نيز تاکنون پنهان نگاه داشته شده است تا هم رقباي احتمالي عنوان بلندترين برج دنيا را سردرگم کند و هم احتمال بلندتر ساختن برج با کمک پيشرفت فناوري تا زمان پايان کار يعني سال 2008 را از دست ندهد.البته معماران اين پروژه انتظار دارند ساختمان را تا 800 متر بالا ببرند.

به گفته مسوولان پروژه ، هزينه ساخت برج حداقل يک ميليارد دلار خواهد بود و اين تنها بخش کوچکي از هزينه هاي پروژه منطقه " برج دبي" است که شامل مرکز خريد،درياچه هاي مصنوعي و برج هاي کوچک تر است.

"عمار" که به تازگي به بالاترين حد سوددهي خود تا کنون رسيده است، يکي از چند شرکتي است که دوران رونق ساخت و ساز در دبي را هدايت مي کنند. خود دبي که يکي از شيخ نشين هاي کشور امارات متحده عربي است، يک سوم سهام "عمار" را در اختيار دارد.

طبقات بالاي برج در شديدترين حالت ممکن ، مي توانند تا 1.8 متر به طرفين جابجا شوند.اما به گفته "عطا الله" ساکنان در صورتي که از پنجره به بيرون نگاه نکنند، حتي متوجه اين حرکت هم نخواهند شد.وي مي گويد: "احتمال فرو ريختن و يا افتادن هيچ چيز وجود ندارد.اين موضوع کاملا منتفي است."

"برج دبي" توسط "آدريان اسميت" از شرکت "اسکيدمور ،اويينگز و مريل" (Skidmore Owings and Merrill SOM) از شيکاگو آمريکا با بهره گيري از الگو هاي نقوش هندسي معماري اسلامي طراحي شده و بر روي پايه اي فرار دارد که شبيه يک گل صحرايي با شش گلبرگ است،نقشه هايي که تابحال از برج ارائه شده است،نشان دهنده سازه اي تکي است که از برجهاي به هم پيوسته لوله اي شکل تشکيل شده است.

براي محافظت از برج در برابر دماي بسيار بالاي هواي دبي در ماه هاي تابستان، از يک پوشش خارجي با کارايي بسيار بالا استفاده خواهد شد.مصالح اوليه در نظر گرفته شده براي ساخت عبارتند از شيشه بازتابنده،آلومينيوم ،پانل هاي فولاد ضد زنگ و پره هاي لوله اي عمودي از جنس فولاد ضد زنگ که ارتفاع و پهناي کم برج را برجسته تر جلوه مي دهد.

به گفته "گرگ سانگ" (Greg Sang) مدير ارشد کارگاه براي ساخت برج از روش هايي استفاده شده است که امتحان شده و در عمل کارايي خود را نشان داده اند.اما به دليل ارتفاع زياد مهندسان مجبور شدند تا مرز نا شناخته پيش روند.

وي مي گويد: " ما بتون را تا ارتفاعي پمپاژکرديم که يک رکورد محسوب مي شود.رسيدن بتن تا طبقات بالا 30 دقيقه طول مي کشد.بنابراين مجبور بوديم ترکيب آن را به گونه اي تغيير دهيم که در اين مدت سيال باقي بماند.از طرف ديگر براي پمپاژ بتن تا اين ارتفاع به پمپ هاي بسيار قوي احتياج داشتيم."

" عمار"  پيش از اين اعلام کرده بود که شرکت "سامسونگ" (Samsung Corporation) از کره جنوبي در مناقصه جهاني برج برنده شده است.

جمعه 28/10/1386 - 17:38

سيّد احمد رشتى مى گويد:
تاريخ 1280 هجرى قمرى به عزم زيارت بيت اللّه از رشت به تبريز رفتم و از آنجا مركبى كرايه كرده و روانه شدم ، در منزل اوّل سه نفر ديگر با من رفيق شدند.
در يكى از منازل بين راه خبر دادند كه قدرى زودتر روانه شويم كه منزل آينده خطرناك و مخوف است كوشش كنيد كه از كاروان عقب نمانيد.
از اين جهت دو سه ساعت به صبح مانده راه افتاديم هنوز يك فرسخ نرفته بوديم كه هوا منقلب شد و برف باريدن گرفت به طورى كه رفقا هر كدام سرهاى خود را به پارچه پيچيدند و تند رفتند من هم هر چه كردم كه بتوانم با آنها بروم ممكن نبود سرانجام از آنها عقب ماندم و ناچار از اسب پياده شده و در كنار راه نشسته و متحير بودم مخصوصاً به خاطر ششصد تومان پولى كه براى هزينه سفر همراه داشتم نگرانى بيشترى داشتم .
با خود گفتم : همين جا تا صبح مى مانم و به منزل قبلى بر مى گردم و از آنجا چند نفر مستحفظ به همراه داشته خود را به قافله مى رسانم .
در اين انديشه بودم كه در برابر خود باغى ديدم كه باغبانى با بيلش برف درختان را مى ريخت تا مرا ديد جلو آمد و گفت : كيستى ؟
گفتم : رفقايم رفتند و من مانده ام و راه را نمى دانم .
به زبان فارسى فرمود: نافله
بخوان تا راه را پيدا كنى . من مشغول نافله شدم نماز شب تمام شد باز آمد و فرمود: نرفتى ؟
گفتم : واللّه راه را نمى دانم .
فرمود: جامعه بخوان .

من زيارت جامعه را از حفظ نداشتم و اكنون هم از حفظ ندارم از جا بلند شدم و زيارت جامعه را تماماً از حفظ خواندم .
باز آمد و فرمود: نرفتى و هنوز اينجايى ؟
بى اختيار گريه ام گرفت ، گفتم : آرى راه را نمى دانم .
فرمود: عاشورا
بخوان .
زيارت عاشورا را نيز از حفظ نداشتم و اكنون هم از حفظ ندارم از جا بلند شدم و مشغول زيارت عاشورا شدم و همه اش را حتى لعن و سلام و دعاى علقمه را از حفظ خواندم .
بار سوم آمد و فرمود: نرفتى و هستى ؟
گفتم : آرى نرفتم هستم تا صبح .
فرمود: من هم اكنون تو را به قافله مى رسانم . سپس رفت و بر الاغى سوار شد و بيل خود را به دوش گرفت و آمد.
فرمود: رديف من بر الاغ سوار شو. من هم پشت سر او سوار شدم و افسار اسبم را كشيدم ، اسب اطاعت نكرد.
فرمود: جلو اسب را به من بده . عنان اسب را به دست راست گرفت و راه افتاد. اسب در نهايت تمكين پيروى كرد.
سپس دست مباركش را بر زانوى من گذاشت و فرمود: شما چرا نافله نمى خوانيد؟
نافله ، نافله ، نافله ، سه بار تكرار كرد.
آنگاه فرمود: شما چرا عاشورا نمى خوانيد؟
عاشورا، عاشورا، عاشورا.
سپس فرمود: شما چرا جامعه نمى خوانيد؟
جامعه ، جامعه ، جامعه .
دقت كردم ديدم در وقت پيمودن راه به نحو دايره راه طى مى كرد يك مرتبه برگشت و فرمود: اينها رفقاى شمايند كه كنار نهر آبى فرود آمده و براى نماز صبح وضو مى گيرند.
پس من از الاغ پياده شدم و خواستم سوار اسبم شوم نتوانستم آن آقا پياده شد و بيل را در برف فرو كرد و به من كمك كرد تا سوار شدم و سر اسب را به طرف رفقايم بر گردانيد من در اين هنگام با خود گفتم اين شخص كى بود كه به زبان فارسى حرف مى زد و حال آنكه زبانى جز تركى و مذهبى جز عيسوى در آن نواحى نبود و چگونه با اين سرعت مرا به قافله رساند؟
برگشتم پشت سر خود را نگاه كردم ديدم كسى نيست .

منبع: يكصد داستان درباره نماز اول وقت ، رجائى خراسانى . داستانهاى مفاتيح الجنان ، اسماعيل محمدى : ص 78.

جمعه 28/10/1386 - 17:33

متن نوحه :

انا مظلوم حسین
انا محروم حسین

لم یا قوم تریدون ببغی و فساد
لم تسعون بقتلی بلجاج و عناد

لیس والله سوانا خلف بعد النبی
فرض الله علی طاعتنا کل عباد

انا مظلوم حسین
انا محروم حسین

من له جد کجدی فی الوری
او کشیخی فانا ابن العلمین

فاطم الزهرا امی و ابی
قاصم الکفر ببدر و حنین

عبدالله غلاما یافعا
و قریش یعبدون الوثنین

یعبدون اللات و العزی معا
و علی کان صل القبلتین

و ابی شمس امی قمر
فانا الکوکب و ابن القمرین

انا مظلوم حسین
انا محروم حسین

چیست تقصیر من ای قوم که امروز جهانی
شده آماده به قتلم همه با تیغ و سنانی
در شما نیست ز اسلام نه نامی و نشانی

انا عطشان و قد احرق نطقی و لسانی
انا ظمئان و قد احرق قلبی و فوادی

انا مظلوم حسین
انا محروم حسین

زیر خنجر شه لب تشنه حسین گفت:
تو ای شمر ستمکار!
تو ای ملحد مکار!
تو ای کافر غدار!

اگر من نشناسی، بگویم بشناسی

حسینم و ضیاء القمرینم ، قتیل الودجینم
امام الحرمینم انا الفضه وابن الذهبینم

انا مظلوم حسین
انا محروم حسین

منم شهپر کبری منم آیه تقدیر
منم نخله خوبان منم زاده زهرا

منم عرش و منم فرش
منم کرسی و لوح و قلم و باعث ایجاد دو عالم

انا مظلوم حسین
انا محروم حسین

دوشنبه 1/11/1386 - 13:46