تعداد مطالب : 26
تعداد نظرات : 9
زمان آخرین مطلب : 3027روز قبل

ابتدا به Control Panel/ Network Connections بروید و سپس بر روی ارتباط اینترنتی خود راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید. سپس دکمه Configure را بزنید و در پنجره باز شده تیک آخرین گزینه یعنی Enable Modem Speaker را بردارید و دو بار دکمه OK را بزنید.

جمعه 28/10/1386 - 17:21

برای ساختن یک آیکون بدون نام :

1 مطمئن باشید که Num lock روشن باشد.
2 بر روی آیکون مورد نظر کلیک کنید.
3 سپس راست کلیک و Renamشکنید.

4 نام قبلی آیکون را پاک کنید
.
5 کلید Alt را بگیرید و تایپ کنید : 0160

6 سپس enter را بزنید.

حالا شما یک آیکون بدون نام دارید.

جمعه 28/10/1386 - 17:16

ابتدا برنامه nero را باز كنید و بخش nero burnning ROM را انتخاب كرده و كلید های Ctrl+R را فشار دهید.در پنجره باز شده ببینید جلوی عبارت OverBurn كلمه supported نوشته شده یا نه ؟اگر ننوشته رایتر شما از انجام این كار معذور است وگرنه مراحل زیر را دنبال كنید:به منوی فایل رفته و در بخش preference به قسنت Expert feature بروید.عبارت enable OverBurn را فعال كنید.در زیر این گزینه مقدار مجاز  را به 90 دقیقه تغییر دهید.حالا از منوی فایل New را برگزینید و در قسمت Multisession گزینه No Multisession را انتخاب كنید.سپس در قسمت Burn عبارت عبارت Write Method را به عنوان Disc at Once تبدیل نمایید.حالا سی دی را رایت كنید.البته مقدار رایت در این روش  بستگی به اصل بودن یا نبودن و همچنین كیفیت رایتر شما دارد.

جمعه 28/10/1386 - 17:14

وقتی با یك نفر Chat می كنید از كجا می فهمید طرف مقابل شما را در لیست خود Add كرده است یانه؟ كافی است به طرف مقابل یك PM بدهیم و هنگامی كه جواب طرف مقابل رسید به بالای پنجره ی مخصوص PM نگاه كنید. دو حالت ممكن است رخ دهد:


 ۱.اگر طرف مقابل شما را در لیستش نداشته باشد، در بالای صفحه به صورت زیر اسم ها را مشاهده خواهیم كرد: Yahoo Send ID Instant Messenger در این صورت می بینید كه بین ID دوست شما و Instant Messenger فقط یك خط وجود دارد كه این نشان می دهد كه طرف مقابل شما را Add نكرده است.

 ۲.اگر بین ID دوست شما و Instant Messenger دو خط دیده شود مانند: Yahoo Send ID…Instant Messenger در این صورت ID شما در لیست دوستان تان وجود دارد.

جمعه 21/10/1386 - 21:37

در این ترفند قصد داریم روش های بسیار جالبی را به شما معرفی كنیم كه با استفاده از آنها میتوانید سیستم خود را تنها با استفاده از چند كلید موجود بر روی صفحه كلید Standby ، Hibernate ، Logoff ، Restart ، Shutdown و Switch User نمایید. لازم به ذكر است كه كمتر كسی از این ترفندها آگاه است و همچنین با استفاده از آنها میتوانید سرعت كار با كامپیوتر را بیشتر كنید.

بدین منظور:

برای Shutdown كردن:
برای Shutdown نمودن سیستم با كیبورد ، ابتدا دكمه Win (مابین كلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start حرف U انگلیسی را دوبار با اندكی مكث میزنیم. خواهید دید كه سیستم خاموش میشود.

برای Restart كردن:
برای Restart نمودن سیستم با
كیبورد ، ابتدا دكمه Win (مابین كلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار كلیدهای U و سپس R را با اندكی مكث میزنیم. خواهید دید كه سیستم Restart میشود.

برای Standby كردن:
برای Standby نمودن سیستم با كیبورد ، ابتدا دكمه Win (مابین كلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار كلیدهای U و سپس S را با اندكی مكث میزنیم ، خواهید دید كه سیستم Standby میشود.

برای Hibernate كردن:
برای Standby نمودن سیستم با كیبورد ، ابتدا دكمه Win (مابین كلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار كلیدهای U و سپس H را با اندكی مكث میزنیم ، خواهید دید كه
سیستم Hibernate میشود.

برای Loggoff كردن:
برای Loggoff نمودن سیستم با كیبورد ، ابتدا دكمه Win (مابین كلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار كلید L را دوبار با اندكی مكث میزنیم. خواهید دید كه سیستم Logoff میشود.

برای Switch User كردن:
برای Switch User نمودن سیستم با كیبورد ، ابتدا دكمه Win (مابین كلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار كلیدهای L و سپس S را با اندكی مكث میزنیم ، خواهید دید كه سیستم Switch User میشود.

جمعه 21/10/1386 - 21:32

در این ترفند قصد داریم تا شما را با چندین ترفند ریز و درشت آشنا کنیم که با استفاده از آنها میتونید بهترین استفاده را از کیبورد خود ببرید. با دانستن این ترفندها میتوانید اعمال زیادی را با استفاده از صفحه کلید انجام دهید و در نتیجه سرعت کار با کامپیوتر را تا اندازه زیادی بالا ببرید.

۱- اگر كلید CTRL را زمانی كه در حال كشیدن فایلی هستید به طور همزمان فشار دهید فایل مزبور كپی می شود.

۲- اگر كلیدهای CTRL+SHIFT را زمانی كه در حال كشیدن فایلی هستید به طور همزمان فشار دهید SHOTCUT از فایل مورد نظر ایجاد می شود.

۳- زمانی كه در حال قرار دادن سی دی درون CD - ROM خود هستید اگر همزمان كلیدSHFT را فشار دهید از اجرای برنامه AUTORUN شما اجتناب می كند.

۴- هنگامی كه در حال مشاهده صفحه وب هستید و می خواهید آن را Full Sceen ببینید كافی است كلیدF۱۱ را فشار دهید.

۵- اگر كلیدهای ALT+ENTER را بطور همزمان فشار دهید پنجره Properties را از آیتم انتخاب شده مشاهده می كنید.

۶- با استفاده از كلید F۶ می توانید میان بخشهای مختلف صفحه نمایش و یا پنجره فعال جابه جا شوید.

۷- کلیدهای ALt + Tab را همزمان بفشارید تا تغییرات بین پنجره ها را مشاهده کنید.

جمعه 21/10/1386 - 21:28

قصد داریم تا به شما ۱۰ نوع فوت و فن استفاده از کلیدهای میانبر را هنگام استفاده از اینترنت به طور کلی معرفی کنیم. این نوع کلیدها تمامی برنامه های کاربردی که شما هنگام استفاده از اینترنت به آنها مراجعه میکنید را شامل میشود. لازم به ذکر است که این کلیدها به طور محسوسی باعث صرفه جویی در وقت شما و همین طور حرفه ای شدن شما در هنگام کار با رایانه میشود.


۱. ورق زدن صفحات اینترنت در Explorer
این دستور در سیستم فایل های ویندوز ۹X، ME، NT، ۲۰۰۰ و
XP عمل می کند.شما برای ورق زدن صفحات در اینترنت، لازم نیست که حتماً از ماوس استفاده کنید، بلکه توسط کلیدهایAlt و مکان نماهای (Cursor) چپ و راست، این عمل بسیار آسانتر خواهد بود.

۲. باز کردن پنجره ای جدید در Explorer
این دستور در سیستم عامل های ویندوز۹X، ME، NT و ۲۰۰۰ عمل می کند. به طور معمول، اگر بخواهید
لینکی را که در یک صفحه اینترنت قرار گرفته، باز کنید، روی آن کلیک راست ماوس را فشار می دهید و از منوهای آن فرمان Open in new window را انتخاب می کنید. ولی روش و دستور سریعتر برای این کار وجود دارد: ابتدا کلیدshift را فشار دهید و بعد کافی است که رویLink مورد نظر، یکبار کلیک کنید.

۳. بالا و پایین کردن سریع صفحات اینترنتی
این دستور در سیستم عامل های ویندوز ۹X، ME، NT، ۲۰۰۰ و XP عمل می کند. برای اینکه بتوانید صفحه ای طولانی را در اینترنت بالا و پایین کنید، كافی است كه فقط كلید Space را فشار دهید و برای اینكه بتوانید دوباره به بالای صفحه برگردید، ابتدا کلید Shift و سپس کلیدSpace را فشار دهید.

۴. حرکت در صفحات متعدد باز شده اینترنتی
این دستور در سیستم عامل های ویندوز ۹X، ME، NT، ۲۰۰۰ و XP عمل می کند. شما سایت های متعددی را باز کرده اید و مرتباً در بین این صفحات در رفت و آمد هستید. اگر شما ابتدا دکمهAlt را گرفته و سپس كلیدTab را فشار دهید، می توانید سایت مورد نظر خود را انتخاب کنید. با هر بار فشار كلیدTab ، در بین صفحات باز شده در حرکت خواهید بود. اگر شما این کلیدها را رها کنید،
ویندوز، آن صفحه ای را که مارک زده شده است، باز می کند.

۵. مارک زدن لغات یا پرش از روی آنها
این دستور در سیستم عامل های ویندوز ۹X، ME، NT، ۲۰۰۰ و XP عمل می کند. با فشردن همزمان کلیدهایCtrl و مکان نماهای چپ یا راست، از روی یک لغت به سمت چپ یا راست، از روی یک لغت به سمت چپ یا راست جهش می کنید. اگر همزمان کلیدShift را نیز فشار دهید، با این کار کلماتی که از روی آن پرش کرده اید، مارک دار می شود.

۶. باز کردن صفحه مشخصات یک فایل ( Properties )
این دستور در سیستم عامل های ویندوز ۹X، ME، NT، ۲۰۰۰ و XP عمل می کند. شما می خواهید سریع و بدون هیچ مشکلی اطلاع حاصل کنید که حجم یک فایل چه قدر است؟ برای این کار شما دیگر احتیاجی ندارید که ابتدا دکمه سمت راست ماوس را فشار دهید و بعد در پایین پنجره باز شده Properties را انتخاب کنید. راه آسانتر برای شما این است که دو کلیدAlt وEnter را همزمان با هم فشار دهید. پس از آن، صفحه Properties باز می شود.

۷. Zoom کردن به وسیله چرخ ماوس
این دستور در سیستم عامل های ویندوز ۹X، ME، NT، ۲۰۰۰ و XP عمل می کند. كلیدCtrl را فشار داده و نگه دارید و همزمان چرخ ماوس را بچرخانید، صفحه
اینترنتی خود راZoom می کنید اگر چرخ را به سمت بالا بچرخانید، صفحه، کوچکتر می شود و اگر به سمت پایین بچرخانید، صفحه، بزرگتر می شود . این عملکرد در همه کاربردهایOffice و Internet Explorer قابل اجراست.

۸. آیكون Internet Explorer برروی صفحه اصلی کامپیوتر(desktop)
این دستور در سیستم عامل های ویندوز ۹X، ME، NT، ۲۰۰۰ و XP عمل می کند. آیكون Internet Explorer بر روی Desktop
کامپیوتر، یک اتصال و ارتباط معمولی و پیش پا افتاده نیست. بلکه یك عملکرد ویژه، شبیهWorkplace یا محیط شبکه (Network place) است. با کلیک راست ماوس بر روی این آیكون، به طور مستقیم به قسمت Properties هدایت می شوید و از آنجا به طور مستقیم به Options Internet دسترسی خواهید داشت.

۹. پر کردن فرم در اینترنت
این دستور در سیستم عامل های ویندوز ۹X، ME، NT، ۲۰۰۰ و XP عمل می کند. شما می توانید درInternet Explorer (نسخه ۵ به بالا) وارد منویTools و سپس Internet Options شوید. پس از آن، وارد Content شده و در آنجا توسط ورود به قسمتAuto complete قادر خواهید بود که محتویات فرم را ذخیره کنید. اگر بخواهید این فرم را پاک کنید، پس از ورود به قسمت Auto complete، با انتخاب دستور Clear Forms قادر به انجام این کار خواهید بود.

۱۰. بستن پنجره جدید
این دستور در سیستم عامل های ویندوز ۹X، ME، NT، ۲۰۰۰ و XP عمل می کند. عمل بستن پنجره جدید بدون ماوس نیز امکان پذیراست به این ترتیب كه با فشار دادن کلیدهای Alt وF۴ به صورت همزمان، می توانید پنجره جدید را ببندید.

جمعه 21/10/1386 - 21:17

اگر مودم شما HCF باشد (یعنی جزو دسته سخت افزارهایی که توسط ویندوز شناخته می شوند) در Control Pnale وارد قسمت Phone And Modem شده و سپس وارد بخش Modems شوید.

در لیست مودم ها روی مودم خود كلیك كنید و سپس Properies را فشار دهید سپس در قسمت Advanced در قسمت Extra Initialization Commands عبارت ۱=PCW+ را تایپ كنید و ۲ بار كلید OK را فشار دهید.

به این ترتیب هنگامی كه به اینترنت متصل هستید و پشت خطی دارید از اینترنت قطع شده و تلفن زنگ می خورد.

جمعه 21/10/1386 - 21:13

همه ما نرم افزارهایی را روی سیستمهای خود نصب داریم كه از آنها استفاده میكنیم. ولی همه از این موضوع شكایت داریم كه ویندوزمان بعد از نصب چند برنامه كند شده است و مثل روزهای اول كار نمیكند. علت در نرم افزارهایی است كه نصب كرده ایم. در این ترفند نرم افزارها را به چند دسته تقسیم میكنیم.

نرم افزارهای امنیتی سیستم
فایروالها آنتی ویروسها و آنتی اسپمها برنامه هایی هستند كه قائدتا باید انرژی زیادی را از سیستم بگیرند. چونكه این نرم افزارها در اولین فرصتی كه در بوت پیدا كنند اجر میشوند و منابعی را كه لازم دارند در اختیار خود میگیرند.
# Norton Internet Security ۲۰۰۶
# McAfee SecurityCentre
# Kaspersky Internet Security ۶.۰.۰.۳۰۳
# BitDefender v۱۰

مجموعه نرم افزار آفیس
نرم افزار آفیس با اشغال مقدار زیادی از هارد دیسك شما قصد دارد كه
زندگی را برای شما اسان تر سازد !همچنین فایلهای زیادی را در سیستم شما در نقاط مختلف نگهداری میكند تا دسترسی به آنها آسان تر باشد.

۱. Microsoft Office ۲۰۰۳ v۱۱

نرم افزارهای چت
خیلی ها فكر می كنند كه این نرم افزارهای كوچك تاخیری به سیستم وارد نمی آورد. در حالیكه این نر افزارها بخصوص وقتی در حال استفاده هستند فشار زیادی را به
سیستم شما خواهند آورد.در این تست برای شما چندین نرم افزار معروف را امتحان خواهیم كرد.

۱. Windows Live Messenger ۸
۲. Yahoo Instant Messenger ۸.۰
۳. AOL Instant Messenger ۱.۵ Preview
۴. Trillian ۳.۱ Basic with all plug-ins
۵. Gaim ۱.۵.۰ again with all plug-ins

كدكها و فونتها
یكی از صحبتهای همیشگی كه در رابطه با سیستم می شود تعداد فونتهای نصب شده بر روی آن و یا نرم افزارهای نمایش دهنده مولتی مدیا در آن است.
معروفترین نرم افزارها را در زیر آورده ایم.

۱. Apple QuickTime ۷.۱
۲. DivX ۶.۳
۳. K-Lite Codec Pack ۲.۷۶ FULL
۴. ۱۰۰ Fonts
۵. ۱۰۰۰ Fonts

نرم افزارهای به اشتراك گذاری فایل
آنهایی از اینترنت ها پر سرعت و دایمی استفاده میكنند حتما تا به حال برای یك بار هم كه شده از این نرم افزارها استفاده كرده اند. لذت دریافت فایلی كه به سختی روی منابع قانونی روی وب یافت می شود از سیستم یك فرد عادی در آن ور دنیا حتما هم لذت دارد. این نرم افزارها به طور پیش فرض همراه با اجرای ویندوز اجرا میشوند.

۱. Kazaa ۳ (+included crapware)
۲. Azureus ۲.۵.۰.۰ + Java Runtime
۳. uTorrent ۱.۴
۴. BitComet ۰.۷

نرم افزارهای فشرده سازی فایل
نرم افزارهای كوچكی هستند كه تقریبا همه به آنها نیاز دارند. ولی هیچ كس فكر نمیكند كه این نرم افزارهای كوچك باعث دردسری بزرگ برای سیستم های شما شوند.

۱. WinRAR
۲. WinZIP
۳. WinAce
۴. ۷-Zip

سایر نرم افزارها
در این بخش نرم افزارهایی را مدنظر قرار داده ایم كه در دسته بندی سایر نرم افزارها نمی گنجد. باید توجه كنید كه این نرم افزارها را نباید با یكدیگر مقایسه كنید چرا كه اینها هر كدام كار بخصوصی انجام میدهند.

۱. Microsoft Visual Studio ۲۰۰۵ Professional Edition
۲. Adobe Photoshop CS۲
۳. Macromedia Studio MX ۲۰۰۴
۴. VMWare Workstation ۵.۵.۱-۱۹
۵. Java Runtime ۱.۵.۰.۰۶
۶. .NET Framework Runtime ۲.۰
۷. DirectX ۹.۰c

جمعه 21/10/1386 - 21:9

گوشی های سری N نوکیا شامل N۸۰,N۷۰,N۷۳ و… از گوشی های پرطرفدار حال حاضر بازار هستند. این گوشی ها نسبت به گوشی های سری ۶۰ کلأ دارای ویژگی های بارزتری هستند ، یکی از این ویژگی قابلیت صدای بالاتر هنگام پخش فایلهای صوتی است. اما در سیستم عامل این گوشی ها ابزار دیگری نیز نهفته است که به شکل پیش فرض فعال نیست ، در این ترفند قصد داریم روشی را معرفی کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید با اندکی افت کیفیت صدای گوشی سری N خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

برای این کار ابتدا باید یکی از آهنگ های گوشی (غیر از زنگهای پیش فرض) را به طریق زیر اجرا کنید:

از طریق منوی گوشی به Gallery بروید. سپس All Files را انتخاب کنید. حالا یکی از آهنگ های موجود را اجرا نمایید. همان طور که آهنگ در حال پخش است ، Options و سپس Equaliser را انتخاب کنید. اکنون از میان گزینه های موجود یکی را به دلخواه (مثلأ Rock یا Bass) را به وسیله دکمه وسط انتخاب نمایید. اکنون دکمه Edit را بزنید. در صفحه جدید که مربوط به تنظیم Equaliser است ، تمامی Level ها را به بالاترین حد ممکن ببرید. اکنون در صورتی که دکمه Back را بزنید خواهید دید که صدای آهنگ بسیار بیشتر از گذشته خواهد شد.

البته مقداری افت کیفیت صدا خواهید داشت ، اما با اندکی ایجاد توازن در Level ها میتوانید کیفیت و صدا را متوازن کنید.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر آهنگ ها را از طریق File Manager گوشی اجرا کنید این عمل میسر نمیشود زیرا در این حالت هنگامی که Options در Music player گوشی را انتخاب میکنید گزینه Equaliser وجود ندارد.

پنج شنبه 20/10/1386 - 15:49