تعداد مطالب : 1610
تعداد نظرات : 122
زمان آخرین مطلب : 2706روز قبل
سلام بعد اما رضا اومدم پیش شما درخواست كنم
برای دوست من ساعت 8 9 صبح قراره ی ه اتفاق بدی بیفته هر كاری كردم كه نجاتش بدم اما میگ ه نمیخوام
بهتون بگم اینقدر مهمه كه چند بار دست به خود كشی خواست بزنه
تروخدا دعاش كنید می تونستم نجاتش بدم اما نخواست خدایا كمكش كن
مرسی
چهارشنبه 31/6/1389 - 3:46

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تبیان

  لطفا اكانت اینترنت رایگان را افزایش دهید زیر هر وقت من مراجعه می كنم می نویسید ظرفیت روزانه به اتمام رسیده  

دوستانی كه این مشكل را دارند نظرشونو بدن

با تشكر فراوان 

يکشنبه 11/11/1388 - 15:44
نخستین حیوانات تغییریافته ژنتیکی در خاورمیانه در پژوهشگاه رویان به دنیا آمدند. این نخستین موفقیت رویان پس از پروژه اولین گوساله‌های شبیه سازی شده خاورمیانه بود که پس از تولد در تیر گذشته ،به علت یک بیماری عفونی تلف شدند.

نخستین حیوانات تراریخته «ترنس ژن» خاورمیانه که در پژوهشکده رویان متولد شدند، شنگول و منگول نام گرفتند. (تصویر، آرشیوی است و بزغاله حنا، اولین بزغاله شبیه سازی شده را نشان میدهد).

به دنبال 3 سال تلاش در زمینه تولید حیوانات تراریخته، پژوهشگاه رویان موفق به تولید 2 بزغاله تراریخته حاوی فاکتور 9 انعقادی خون انسان شد. دو بزغاله تراریخته صبح روز شنبه 19 دی در این پژوهشگاه متولد شدند که صحت تراریختگی نمونه‌ها طی آزمایش‌های مختلف و دقیق علمی تأیید شده است و تلاش‌های بعدی پس از شیردهی برای تشخیص بیان این پروتئین و تخلیص آن انجام خواهد گرفت. فاکتور 9 انعقادی برای درمان بیماران هموفیلی B مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پژوهشگاه رویان در مهر سال 85 با تولد رویانا نخستین گوسفند شبیه‌سازی خاورمیانه به تکنیک شبیه‌سازی دست یافت و پس از گذشت یک سال با بهبود این تکنیک‌ها به موفقیت‌های تازه‌ای در این زمینه رسید و توانست میزان تولید جنین و موارد باروری حاصل از آنها را به حد مطلوب‌تری برساند. دو سال و نیم بعد در فروردین ماه سال 88 حنا اولین بزغاله شبیه‌سازی شده ایران متولد شد.

اولین گوساله‌های شبیه سازی شده خاورمیانه نیز با نام‌های بنیانا و تامینا تیر امسال متولد شدند اما چند روز بعد از تولد به علت یک بیماری عفونی تلف شدند.

تاکنون آلفا آنتی تریپسین فعال کننده پلاسیمینوژن بافتی، فاکتور 8 انعقادی خون، فیبرینوژن، آلفا، لاکتالبومین، لاکتوفرین، آلبومین سرم انسانی، کلاژن II , I و آنتی بادی‌های منوکلونال به منظور استفاده درمانی بیماری‌های مختلف در دام‌هایی چون گوسفند، بز، گاو و خوک در کشورهایی چون آمریکا، فرانسه، انگلستان، ژاپن، دانمارک، کانادا، اسکاتلند هلند و چین تولید شده است.

تولید فراورده‌های دارویی توسط یک بیوراکتور زنده (یعنی حیوانی که با علف تغذیه می‌شود و فرآورده‌های پروتینی ارزشمند انسانی را در وجود خود تولید می‌کند) از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. چرا که بهای فراورده تولید شده بسیار کمتر از روش‌های قبلی نظیر کشت بافت است.

هم اکنون این 2 بزغاله در سلامت کامل به سر می‌برند و حال هر دوی آن‌ها خوب است.
شنبه 10/11/1388 - 18:3
سردار نایینی گفت: بسیج در سال آینده فضای مجازی را به تسخیر نیرو های حزب الهی در می آورد.

به گزارش مهر سردار سرتیپ پاسدار محمد علی نائینی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین درباره برنامه های این سازمان در فضای مجازی و اینترنت نیز گفت: دشمن برای تصاحب فضای مجازی و بهره برداری از آن در جنگ نرم علیه ایران سرمایه گذاری بسیاری کرده است و بسیج نیز به عنوان متولی مقابله با جنگ نرم راه کارهایی را در دست انجام دارد که در سال آینده فضای مجازی را به تسخیر نیرو های حزب الهی در آورد.

وی از برقراری ارتباط با سرشاخه های وبلاگ نویسان طرفدار انقلاب در سراسر کشور خبر داد و گفت: روند تولید سوژه و محتوی در بسیج در حال پیگیری است و تلاش برای مهیا کردن زمینه حضور جدی حامیان انقلاب در محیط مجازی از سوی سازمان بسیج آغاز شده است.
شنبه 10/11/1388 - 18:1
این بار جنگ رسانه ای قلعه نویی با کربکندی است.اتفاقاتی که در بازی با صبا افتاد بد جور به این جنگ رسانه ای دامن زده است.

بلافاصله جواب کربکندی را می دهد و در واکنش به انتقاد های او می گوید«آنها فرق عمق دفاع و کناره‌ها را تشخیص نمی‌دهند و اظهار نظر می‌کنند.»این سرآغاز صحبت های امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان است.او اشاره به حاشیه های بازی روز گذشته با صبا باتری می کند و ادامه می دهد«البته دراین مورد از جلال مرادی بپرسید که چه جوی در ورزشگاه و زمین بازی ایجاد کردند.پنالتی ما را همه دیدند که به حق گرفته شد، اما چرا روی پنالتی صبا بحث نمی‌شود؟ بعد از بازی خودشان گفتند اگر پنالتی نبوده و داور آن را اعلام کرده چرا پس از اعلام آن سوت‌های متعددی علیه صبا زده است. صبایی‌ها جوری مصاحبه کردند که خودشان هم قبول داشتند که پنالتی‌شان درست نبوده است. این صحبت‌ها تبدیل به ترفند شده است.»
او این بار به حمایت از داوران حرف می زند و در مورد آنها می گوید«جای تأسف دارد که به قشر سالم داوران توهین می‌شود و تعجب می‌کنم از عنایت که چرا سکوت کرده است. با این توهین‌ها به جامعه داوری اهانت می‌شود.این موارد برای آقایان کاسبی شده است. اگر ببرند روی تمرینات خوب و آنالیز بازی را برده‌اند، اما وقتی می‌بازند فوتبال ناپاک و مافیا را وسط می‌کشند. چطور وقتی صبا 2 بر صفر جلو بود فوتبال پاک بود؟ ابراهیم توره که گل زد تبدیل به ناپاک شد؟»
ادامه صحبت های قلعه نویی مربوط به اظهارات کربکندی می شود.او جواب سرمربی صبا را این طور می دهد« همه این موارد به خاطر حسادت و بغض است. تیمی که با بیشترین گل زده و کمترین گل خورده در صدر جدول قرار دارد، حسادت آقایان را برانگیخته است. مشکل آنها با من است و دوست ندارند قلعه‌نویی سومین جام را بیاورد و این جز حسادت چیز دیگری نیست. به من ارتباطی ندارد که در اصفهان به آقایان تیم نمی‌دهند.کارنامه سابق کربکندی مشخص است و امیدوارم صبا سرنوشت برق شیراز و شهرداری را پیدا نکند. آنها فرق عمق دفاع و کناره‌ها را تشخیص نمی‌دهند و اظهار نظر می‌کنند. هر 2 گل ما از کناره‌ها بوده است. البته هر جوری که دوست داریم بازی کرده و تاکتیک‌های ما ارتباطی دیگران ندارد.»
شنبه 10/11/1388 - 18:0
او تنها امید وزنه بردار سنگین ایران است و دوست دارد ثابت کند که به هیچ عنوان دوپینگ نکرده است.

ملی پوش دسته فوق سنگین تیم ملی وزنه برداری ایران می گوید« در دیداری که با حسین رضازاده سرپرست فدراسیون وزنه برداری داشتم او قول همکاری و روشن شدن موضوع را به من داده است.»
سعید علی حسینی این را می گوید و ادامه می دهد«‌تقریبا هر روز برای پیگیری کارهای خود به فدراسیون می روم تا مشخص شود ماجرای دوپینگ من از کجا و توسط چه کسی آب می خورد‌ بهرام افشارزاده دبیر کمیته ملی المپیک نیز قول داده است شخصا موضوع را پیگیری کند تا اگر راهی بود بتوانم به ورزش حرفه ای خود ادامه دهم.»
وی با اشاره به جلسه ای که با حسین رضا زاده داشته است ادامه می دهد« حسین رضازاده گفته موضوع را پیگیری خواهد کرد تا همه چیز روشن شود. اما اگر چنین نشود شخصا پیگیر کارهایم خواهم بود تا برای همه مشخص شود که بی گناه بودم و برایم ایجاد مشکل کرده اند.اگر تمام راه ها بسته شود مجبور خواهم شد به نمونه A خود اعتراض کنم تا نمونه B مورد بررسی قرار گیرد. مطمئنم که دوپینگ نکرده ام و این موضوع برایم به هیچ عنوان قابل حل نیست.»
شنبه 10/11/1388 - 17:58
منابع خبری از وقوع یک حمله انتحاری در یک پست ایست و بازرسی در شمال این کشور خبرداد که به کشته شدن دست کم 14 نفر و زخمی شدن شماری دیگر منجر شده است.

درحالیکه خبرگزاری فرانسه گزارش داده است دست کم 14 نفر از جمله دو سرباز پاکستانی در این عملیات انتحاری در منطقه باجور کشته شده اند، بی بی سی انگلیسی تعداد کشته شدگان را 12 نفر اعلام کرده است.

به گفته مقامات پاکستانی، عامل انتحاری بمب کارگذاشته شده در یک خودرو در نزدیکی پست ایست و بازرسی پلیس را منفجر کرد.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است و تحقیقات نیروهای امنیتی و اطلاعاتی پاکستانی برای یافتن جزئیات بیشتر ادامه دارد.

باجور یکی از مناطق قبیله نشین بسیار خطرناک پاکستان است که نزدیکی مرزی آن با افغانستان سبب شده تا از آن مکان به عنوان یکی از محل های احتمالی اختفای اسامه بن لادن نام برده شود.
شنبه 10/11/1388 - 17:56


مردی در چین از 60 سال قبل موهایش را کوتاه نکرده است.

به گزارش خبرآنلاین، این مرد 79 ساله، در بیست سالگی کارش را در زمینه درمان با داروهای گیاهی آغاز کرد و از همان زمان تصمیم گرفت دیگر موهایش را کوتاه نکند
او مجبور شد موهای بلندش را در کیسه ای قرار دهد و آن را به پشت خود ببندد، تا بتواند به آسانی حرکت کند.
مرد چینی زیاد موهایش را نمی‌شوید، اما به هیچ‌کسی نیز اجازه نمی‌دهد موهایش را لمس کند.
موهای این مرد 9 فوت است و 4 کیلو وزن دارد. او می گوید: سفید شدن موهایش مانع بلند شدن آن نشده است.

 

شنبه 10/11/1388 - 17:54
بر اساس نامه‌ای که غلامحسین شافعی روز پنج‌شنبه به اتاق‌های شهرستان‌ها ارسال کرده است در صورت تصویب تعرفه عضویت در اتاق بازرگانی بین 3 تا 4 برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ شرکت‌هایی که سرمایه ثبت شده آنها بین یک میلیون ریال تا 100 میلیون ریال است در حال حاضر 150 هزار تومان حق عضویت می‌دهند و بر اساس لایحه جدید این رقم به 450 هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.
به گزارش فارس شرکت‌هایی که سرمایه ثبت شده آنها بین 100 تا 500 میلیون ریال است در حال حاضر 200هزار تومان حق عضویت می‌دهند که بر اساس این لایحه حق عضویت آنها بین 500 تا 800 هزار تومان افزایش خواهد یافت.
همچنین شرکت‌هایی که سرمایه ثبت شده آنها بیش از 500میلیون ریال است در حال حاضر250 هزار تومان حق عضویت می‌دهند که با وضعیت پیش آمده حق عضویت این شرکت ها بین یک میلیون تا یک میلیون و 200 هزار تومان خواهد بود.
به گزارش فارس، سال 85 تعرفه عضویت اتاق بازرگانی ایران بین 10 تا 15 درصد افزایش یافته بود اما امروز این تعرفه به پیشنهاد اتاق ایران بین 3 تا 4 برابر افزایش می‌یابد.
برخی از اعضای اتاق بازرگانی معتقدند در حال حاضر اعضای اتاق‌های بازرگانی به دلیل بحران های مالی و رکود به وجود آمده در بخش تولید کشور با مشکل مواجه هستند به طوری که بر اساس پژوهشی که در اتاق تهران صورت گرفته است، بخش تولید کشور با یک سوم ظرفیت خود در حال فعالیت است.
به نظر می‌رسد با افزایش حق عضویت در اتاق‌های بازرگانی و با توجه به اینکه در سال آینده طرح هدفمند کردن یارانه‌ها اجرا می‌شود بستر مناسبی برای افزایش سایر خدمات دولتی نظیر یارانه انرژی فراهم می‌شود.
جمعه 9/11/1388 - 13:15
سفیر ایران در قطر از سفر یک هیئت عالی رتبه قطری در اواسط هفته آینده به ایران خبر داد.

به گزارش فارس ،عبدالله سهرابی سفیر ایران در قطر ، با اعلام این خبر گفت: مسائل منطقه‌ای، موضوعات اقتصادی و روابط دو جانبه در این سفر مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

وی افزود: دو روز پیش نیز هیئتی از مسئولان وزارت صنایع و معادن کشورمان به همراه گروهی از شرکت ایریتک که پنج‌شنبه گذشته کارخانه آهن اسفنجی این شرکت توسط رئیس جمهور در نیشابور افتتاح شد، در قطر حضور داشتند.

سفیر ایران در قطر در ادامه گفت: این گروه با مسئولان رده بالای حوزه صنعت قطر، مدیر شرکت «QIC» -از بزرگترین شرکت‌های صنایع تبدیلی قطر- جمعی از مقامات بانک «الریان» و مسئولان سرمایه گذاری این کشور ملاقات‌هایی داشتند.

سهرابی در ادامه افزود: هفته آینده معاون وزیر صنایع و تعدادی دیگر از مدیران ارشد ایرانی مهمان مقامات قطری خواهند بود که در حوزه سیمان، فولاد و صادرات کلینکر بحث و گفتگو خواهند کرد.
جمعه 9/11/1388 - 13:14