تعداد مطالب : 16
تعداد نظرات : 1
زمان آخرین مطلب : 2949روز قبل
 

امروزه يكي از جدابترين قسمتهاي كاربري رايانه، استفاده از اينترنت مي باشد، كه علاوه برامكانات موجود در زمينه هاي علمي وتجاري آن، جلوه هاي ويژه ديگري مانند سرگرمي و ارتباطات، هرسليقه اي را به خود جلب مي نمايد.

براي شروع بايستي كه به يکی از سرويس دهندگان اينترنت ISP، مـراجـعـه نـموده ويك سطح دسترسي از آنها خريداري كنيد و سپس از طريق برنامه Connect To the Internet به اينترنت متصل شويد.

حال كافي است كه برنامه Internet Explorer كه به IE نيز مشهور است را درمحيط ويندوز خود يافته و آنرا اجرا نماييد. اجازه دهيد كه كمي درمورد اين برنامه توضيحاتي ذكر شود. اين برنامه و برنامه هاي مشابه به Browser يـا مـرورگـر وب، مـشـهـورنـد و يـكـي از ويـژگـي هـاي آنـهـا قـابلـيـت نـمـايـش دادن فايلهاي HTML ميباشد. از نمونه هاي ديگر اين گونه برنامه ها مي توان به برنامه Netscape,Opera,MSN Explorer ,Navigator و غيره اشاره كرد،ولي شايد يكي از پرطرفدارترين و راحت ترين آنها همان IE باشد. نكته ديگري كه لازم به ذكر است، آن است كه هريك از اين مرورگرها داراي نگارشهايي مي باشند كه به مرور وارد بازار نرم افزار ميشوند، البته هميشه بهتر است كه براي در اختيار گرفتن تمامي امكانات اينترنت ونمايش جلوه هاي ويژه آن از آخرين نسخه هاي آن استفاده نماييد. به عنوان مثال آخرين نسخه IE ، تحت ويندوز 98 و 2000 نسخه 5/5 همراه با (SIP) Service Pack آن بوده و آخرين نسخه آن تحت ويندوز XP نيز نگارش 6 آن ميباشد.بد نيست كه دراين قسمت درمورد SP نيز نكاتي را مطرح نماييم.

به طور كلي با اضافه شدن امكانات و قابليتهاي برنامه ها، حجم اين برنامه به مرور، افزايش چشم گيري پيدا نموده اند و با توجه به اينكه بسياري از نسخه هاي جديد برنامه ها نيز ازطريق اينترنت قابل بارگذاري و دريافت مي باشند، پايين بودن سرعت ارتباطي به اينترنت دريافت نسخه هاي جديد و اصلاح شده را با مشكلات فراواني مواجه مي نمايد، لذا شركت هاي سازنده به جاي دراختيار قراردادن نسخه هاي جديد برنامه ها به طور كامل! برنامه های نسبتاً كوچكتري را كه اصطلاحا به SP يا Patch فايل معروف هستند را در اختيار كاربران قرار مي دهند تا كاربران با دريافت و اجرا نمودن آنها، به نسخه ها و يا اصلاحات جديد به راحتـي دسـت پـيدا نـماينـد و امـا IE ! پـس از اجـرا نـمـودن ايـن برنامه يك پنجره مشابه پنجرههاي My Document ظاهر شده و در نوار آدرس آن، شما قادر خواهيد بود تا آدرس سايت مورد نظر را نوشته و سپس كليد enter را فشار دهيد ، پس از مدتي، صفحه اوليه يا اصطلاحاً Home page آن سايت ظاهر شده و شما مي توانيد از اطلاعات وامكانات آن سايت استفاده نماييد . براي استفاده بهتر از آدرسهاي اينترنتي ، يادگيري سه مفهوم بسيار حائز اهميت است.

1.
پروتكل
2.
سيستم نام دامنه Domain Name System(DNS)(URLs)3Uniform Resources Locator

3.
پروتكل: به طور كلي هر توافقي كه بين رايانه ها در سراسر جهان براي تبادل اطلاعات صورت ميگيرد. پروتكل مي نامند. تصور كنيد كه دو نفر كه به زبانهاي چيني و هندي تمايل به ارتباط برقراركردن دارند، بخواهند با هم حرف بزنند، دراين صورت به عنوان مثال با هم توافق مي كنند كه به زبان انگليسي صحبت كنند. در اينترنت هم اين چنين است به عنوان مثال براي ارسال فايلهاي HTML، پروتكلي وجود دارد به نام.HTTP اين پروتكل وظيفه ارسال ودريافت اينگونه فايلها را به عهده دارد . يك مفهوم اساسي كه درمورد اين پروتكل وجود دارد آن است كه فايلهاي HTML داراي مراجع و لينكهايي به ديگر فايلها مانند تصوير، صدا وغيره مي باشد .

دقت كنيد كه در هنگام استفاده از اينترنت ، شما با پروتكل هاي ديگري مانند:ftp,telnet newsgrop, gopher نيز مواجه خواهيد شد، كه البته هريك از اين پروتكل ها را در شماره هاي بعد در جاي خود بحث خواهيم نمود.

4.
سيستم نام دامنه: در زمانهايي نه چندان دور، كاربران براي اتصال به سرويس دهنده هاي وب، از يك عدد چهار قسمتي به نام IP استفاده مي كردند، كه هر قسمت آن مي توانست اعدادي بين صفر تا 255 راشامل شود، ولي اين شماره ها براي كاربران مشكلات زيادي را چه از نظر به خاطر سپردن و چه از نظر دفت در ورود آنها به وجود مي آورد، به همين دليل كميته اي، پروتكلي را به نام سيستم نام دامنه معرفي نمود كه توسط آن آدرسهايIP به اسامي با معني و قابل تشخيصي تبديل مي شوند. به عنوان مثال آدرس IP فوق دقيقاً معادل آدرس اينترنتhttp://www.crtified.com/ مي باشد دقت كنيد كه اين اسامي دامنه، كاملاًمنحصر به فرد مي باشند نكته ديگري كه لازم به ذكر است، آن است كه برخلاف طريقه خواندن اين آدرس ها، اين گونه آدرسها به صورت عكس عمل مي كنند! بدين معني كه كمه com كه نوع سايت را معرفي مي كند به عنوان بالاترين سطح (TLDs) معرفي شده وسپس نام ثبت شده مورد علاقه شركت يا فرد(ciwcertified) به عنوان سطح مياني مطرح شده و سپس نام رايانه سرويس دهنده وب (web) و يا نام سايت وب ميزبان(Host) به عنوان پايين ترين سطح عنوان مي شود. در بالاترين سطح اين دامنه، تا چندي پيش تنها تعداد محدودي نام وجود داشت كه مي توان به اسامي Com,Net,Org,Gov,Edu و غيره اشاره نمود، ولي به دليل ثبت شدن تقريبا تمامي اسامي با معني و حتي بي معني! در اين مجموعه، متوليان اينترنت دست به ايجاد اسامي ديگري مانند، Web,TV Wap, Tel,Shop و غيره زده اند.

5. 3URLs
به طور كلي اگر آدرس وب شما علاوه بر سيستم نام دامنه، نوع پروتكل و ديگر جزئيات مربوط به آن سايت را نيز شامل باشد، اصطلاحا به آدرس URL سايت معروف خواهد بود. به عنوان مثال آدرس URL سايت ياهو، به صورت http://www.yahoo.com/ مطرح مي شود و يا اگر شما درسايت خاصي، تمايل به ديدن صفحه خاصي از آن راداشته باشيد، مي توانيد مستقيماً از آدرس URL نيز استفاده نماييد، به عنوان مثال مي توان از آدرس زير براي رفتن به سايت مورد نظر وصفحه خاص آن استفاده نمود:

http://www.sec.gov/asec/wwwsec.htm
با توجه به وجود انواع پروتكل هاي موجود در اينترنت، لازم است يادآور شويم كه به طور پيش فرض برنامه IE پروتكل HTTP را در نظر مي گيرد، مگر آنكه شما رسماً از پروتكل ديگري استفاده نماييد. منظور اين است كه اگر در برنامه IE در قسمت آدرس آن عبارت http://www.yahoo.com/ را وارد نموده و سپس كليد Enter را فشار دهيد، به طور اتوماتيك عبارت http://www.yahoo.com/ را در قسمت آدرس ملاحظه خواهيد نمود.

نكته ديگري كه شايد عنوان آن خالي از لطف نباشد، آن است كه با توجه به اينكه در اكثر آدرس هاي اينترنت در بالاترين سطح آنها عبارت com و در صورتي كه در نوار آدرس برنامه IE، شما تنها كلمه yahoo را تايپ نموده و سپس از دكمه هاي تركيبي http://www.yahoo.com/ در صفحه نمايش ظاهر شده و شما را به سايت مربوطه رهنمون خواهد كرد.

به هرحال پس از ورود به سايت موردنظر، شما با اطلاعات مربوط به آن سايت، مواجه خواهيد شد. دراين صفحه شما با عبارات و يا تصاويري مواجه مي شويد كه هرگاه اشاره گر موش را بر روي آن مي بريد، اشاره گر موش از حالت فلش به صورت دست درآمده و شما قادر خواهيد بود،ت با كليك كردن بر روي آن به صفحه ديگري كه ممكن است حتي سايت ديگري باشد، مراجعه نماييد. دقت كنيد كه اصطلاحاً به اين گونه متن ها و يا تصاوير، اتصال اينترنتي يا ابرمتن(Hyperlink) اطلاق مي شود.

گاهي ممكن است كه با كليك كردن بر روي يك اتصال، صفحه فعلي محو شده و اطلاعات مقصد ظاهر شود و يا اينكه درعين وجود صفحه فعلي، پنجره ديگري ظاهر شده و اطلاعات مقصد را درآن صفحه ملاحظه نماييد.

جمعه 11/3/1386 - 13:14
 

جمعي از كارشناسان امنيتي بر اساس مطالعات جديد خود از وجود يك كرم اينترنتي خطرناك براي برنامه Yahoo messenger خبر داده اند.
اين كرم براي نخستين بار توسط كارشناسان امنيتي مركز
face Time‌كشف شد و Yahoo23expir نام گذاري شده و گفته مي شود از طريق بخش IM نرم افزار YM انتشار مي يابد.
اين كرم به هنگام ورود به صورت خودكار وارد بخش پيش فرض رايانه شده و باعث مي شود زماني كه كاربران قصد جست و جو در سايت هاي اينترنتي را دارند به صورت خودكار وارد سايت ارسال كننده كرم شود.
اين عمل كاربر را تشويق مي كند كه به سايت عرضه كننده اين كرم سربزند و باعث شود ديگر كرم ها و ويروس هاي آلوده كننده نيز به رايانه فرد آسيب وارد كنند.
كارشناسان مركز امنيتي
face time اعلام كردند كه تاكنون موفق به كشف دو نوع مختلف حمله از طريق YM شده اند كه البته هنوز روشي براي مقابله با آن اعلام نشده است.

جمعه 11/3/1386 - 13:12
 

شركت Dell اولين توليد كننده كامپيوترهاي شخصي اعلام كرد كه قصد دارد بسته نرم افزاري گوگل را بر روي كامپيوترهاي توليد خود نصب كند . اين خبر مي تواند هشداري براي شركت مايكروسافت كه رقيب گوگل است باشد.
اين بسته نرم افزاري گوگل همان گوگل دكستاب است كه مجموعه اي از برنامه هاي محاسباتي، ميله ابزار و گوگل و لينك هايي به وب سايتهاي گوگل و دل را شامل مي شود.
گوگل اعلام كرده است كه اين شروع راه است و در آينده همكاريهاي بزرگتر و بيشتري روي خواهد داد ما احساس مي كنيم كه نرم افزارمان به مشتريان در جستجوها و سازماندهي اطلاعاتشان بسيار كمك خواهد كرد بسته نرم افزاري گوگل اين امكان را به كاربر مي دهد كه هم در اطلاعات موجود در اينترنت و هم بر روي اطلاعات كامپيوتر خود جستجو نمايد. گوگل و دل تصميم گرفته اند كه سود حاصل از اين همكاري را بين خود تقسيم كنند ولي از ارائه جزئيات اين امر خودداري كرده اند.
دل نيز اعلام كرده است كه فروش كامپيوترهاي مجهز به نرم افزار گوگل را از اواخر اين ماه آغاز خواهد كرد.
اين همكاري با برترين توليد كننده كامپيوترهاي شخصي مي تواند به عنوان كودتايي از طرف گوگل تلقي گردد يك دهه پيش بود كه مايكروسافت نفوذ خود را در بين توليد كنندگان كامپيوترهاي شخصي براي نصب سيستم عامل ويندوز بر روي آنها شروع كرد.
شركت دل كه از سال گذشته به دليل پايين آوردن قيمت از طرف رقبا رشد و توسعه خود را كم مي بيند مي خواهد با مجهز شدن به معروفترين موتور جستجوي اينترنتي سود خود را افزايش دهد.

جمعه 11/3/1386 - 13:11
 
این گوشی فوق العادست.این گوشی طرحی شبیه نوت بوک داره و دارای صفحه ی لمسی و کیبورد استاندارد برای تایپ دستی است.این گوشی هوشمند دارای سیستم عامل Microsoft Windows Mobile 5.0 است که جدید ترین نسخه و کامل ترین نسخه این سیستم عامل است.
همین که اسم Windows میاد پشت سر اون هم کلی برنامه های موجود برای اون میاد پس اصلا نگران این نباشید که برنامه هاش پیدا میشه چون انقدر برنامه براش پیدا می کنید که نمی دونید چی کار کنید.تازه کلی هم برنامه به صورت پیش فرض روش نصب شده از جمله Microsoft Pocket Office که شامل Word,Excelو Powepoint است. همچنین برنامه معروف و پرکاربرد Windows Media Player روی اون هست به علاوه Internet Explorer و Msn Messenger .و کلی برنامه دیگه که فکرش رو هم نمی کنید.از امکانات نرم افزاری این گوشی هر چی بگیم بازم کمه. فقط همین بس که Windows رو پشت سر خودش داره.دارایCpu :Ti OMAP ۵۲۰ MHZ است.این گوشی۶۴ مگابایت Ram داره علاوه بر این از طریق اسلات SD/MMC مقدار حافظه اون افزایش پیدا میکنه. این گوشی دارای اسپیکرهای پر قدرت Dual speakers  است و فرمت های صوتی و تصویری پشتیبانی میکنه MP3/WMA/ACC/WAV/AMR.اگه فرمت مورد نیاز شما رو پشتیبانی نمیکنه نگران نباشید حتما نرم افزارش رو پیدا می کنید و با نصب اون دیگه مشکلی ندارید.این گوشی دارای دوربین ۱.۳ مگاپیکسل با وضوح مناسبی است.خوب حالا ببینیم چه جوری انتقال اطلاعات توی این گوشی صورت می گیره.اولین راه Usb است که دارای پورت MiniUsb است.دومین راه Infrared است که این گوشی IrDA هم داره.سومین راه استفاده از Bluetooth است.در یک جمع بندی کلی گوشی فوق العاده ای است.عملا هیج نقطه ضعفی نداره . حتی گوشی با این امکانات در حجم و وزن بسار کوچک و سبک ارایه شده که حمل و نقل اون را خیلی راحت کرده.همیشه می تونید اون رو تو جیبتون داشته باشید.
جمعه 11/3/1386 - 12:34
به دلیل اینکه این روزها گوشی های نوکیا بسیار تقلبی شده اند این آموزش و ترفند بسیار جالب و کارا را برای شما در سایت قرار دادم ....

چگونه موقع خريد گوشي هاي نوكيا مطمئن شويم كه سرمان كلاه نرفته است ؟

بدين منظور به نكات زير به دقت توجه كنيد.

1. نوكيا محصول كشور فنلاند است. پس توجه كنيد كه حتما عبارت
Made in Finland در جعبه و روي گوشي قيد شده باشد.

2. با زدن کد #06#* شماره سريال گوشي را از طريق صفحه نمايش گوشي مشاهده كنيد. اولا اين شماره بايد با شماره روي جعبه و شماره روي خود گوشي مطابقت داشته باشد. دوما بايد رقم هفتم و هشتم آن صفر باشد تا نشان دهنده اين باشد كه اين گوشي در فنلاند توليد شده است.

3. کد #0000#* را بزنيد و مطمئن شويد ورژن گوشي بالاي 4 است.

4. از پشت گوشي جايي كه سيم كارت و يا مموري را قرار مي دهيد به رنگ برد گوشي توجه كنيد. گوشي هاي اصلي داراي برد سبز رنگ تيره ميباشند. در حاليكه كه گوشي هاي غير فنلاند رنگ سبز روشن دارند.

اما براي شناسايي باطري هاي اصل نوكيا نكات زير را مدنظر قرار بدهيد.

1. اول از همه بايد شکل دو دست معروف نوکيا روي هولوگرام روي باطري باشد. صفحه زير رو ببينيد.
 اول از همه بايد شکل دو دست معروف نوکيا روي هولوگرام روي باطري باشد. صفحه زير رو ببينيد.

2. زاويه قرار گيري آرم نوکيا مهم است .

3. وقتي باتري رو به سمت بالا پايين چپ و راست حركت بدهيد ، نقاطي اطراف آرم نوکيا ظاهر مي شوند.
 
جمعه 11/3/1386 - 12:30
به صورت safe mode گوشی را روشن کنید ( برای اینکار درحالیکه دگمه pen (مداد) را نگه داشته اید گوشی را روشن کنید البته درظاهر تفاوتی را مشاهده نخواهید کرد.) سپس این مسیر را در گوشی بروید: menu>>Extras>>Memory>>FormatMEM.card
حالت safe mode بسیار به دردتان خواهد خورد و در مواقعیکه گوشی هنگ کرده و بالا نمی آید احتمالا به دادتان خواهد رسید و باعث می شود گوشی بالا بیاید و بعد از آن بتوانید گوشی را درصورت تمایلتان فورمت و یا کار دیگری بر روی آن بکنید. درواقع کار آن همانند عمل safe mode ویندوز می باشد و در این حالت دیگر اکثر برنامه های کاربردی که در پشت صحنه همیشه در حال اجرا بودند ، دیگر اجرا نخواهند شد و به همین دلیل گوشی اصطلاحا به راحتی بالا می آید. که در گوشی های مختلف کمی متفاوت می باشد و در اسمارت فونها اکثرا باید کلید خاصی را ( کلید ABC و یا PEN ) را نگه داشته و سپس گوشی را روشن کنید.تاکید می کنم که در حالت safe mode شما تغییری در ظاهر منوی گوشی نخواهید دید و همه چیز در پشت صحنه اتفاق افتاده است و یا بهتر بگویم از اتفاق افتادن آنها ( برنامه ها ) جلوگیری کرده است.
#43#*
کنترل حالت
call waiting ( انتظار) گوشی.
#61#*
کنترل شماره ای که به عنوان
divert در صورتیکه به تلفن پاسخ داده نشود ، تعیین گردیده است.
#62#*
کنترل شماره ای که به عنوان
divert درصورتیکه شبکه دچار اشکال باشد ( آنتن نباشد) تعیین گردیده است.
#67#*
کنترل شماره ای که به عنوان
divert درصورتیکه گوشی اشغال باشد ، تعیین گردیده است.
#شماره*21**
divert به شماره مورد نظر در هر حالتی.
#شماره*61**
divert به شماره موردنظر در حالت عدم پاسخ گوئی ( no Reply )به تلفن زده شده.
#شماره*67**
divert به شماره مورد نظر در حالت اشغال بودن گوشی ( on Busy )
جمعه 11/3/1386 - 11:18
اگر پسوورد ( security code ) گوشی قبلا تغییر داده شده است و آنرا نمی دانید و همچنین گوشی شما از سیستم عامل سیمبین ورژن7 استفاده می کند ( مثل 6600 و 7610 و 6620 و 6260 و 9500 و 9300 ) ابتدا گوشی را خاموش کرده و در حالیکه سه دگمه سبز ، * ، 3 را همزمان نگه داشته اید گوشی را روشن کنید و آنها را آنقدر نگه دارید تا کار فرمت آغاز بشود. دراین حالت از شما دیگر پسوورد خواسته نخواهد شد و مستقیما گوشی فرمت خواهد شد.
جمعه 11/3/1386 - 11:16
سري كامل كد هاي مخفي گوشي هاي نوكيا با اينكه در سايتهاي ديگه هم مي تونيد پيدا كنيد ، ولي هميشه جزء يكي از مطالب جالب براي دارندگان گوشي هاي نوكيا بوده است …
#06#*
سریال نامبر گوشی را نشان میدهد (
IMEI )
#92702689#*
نمایش : سریال نامبر گوشی ، تاریخ ساخت ، تاریخ فروش ، تاریخ آخرین تعمیرات ( 0000 به معنای نداشتن تعمیر قبلی) برای خروج از این صفحه باید گوشی را خاموش و دوباره روشن کنید.
#3370*
با این کد شما از حالت
EFR استفاده خواهید کرد که باعث میگردد از حداکثر کیفیت صدای گوشی برخوردار شوید اما در عوض مصرف باطری شما کمی بالاتر خواهد رفت.
#3370#
حالت
EFR را غیر فعال میسازد.
#4720#*
گوشی را در حالت کیفیت صدای پائین قرار میدهد و در عوض مصرف باطری شما درحدود 30 درصد کاهش میابد.
#4720#*
حالت قبل را غیر فعال میسازد.
#0000#* و یا #9999#*
ورژن سیستم عامل گوشی ، تاریخ ساخت نرم افزار، و نوع فشرده سازی را نشان میدهد.
#30#*
شماره های محرمانه گوشی را نمایش میدهد.
#67705646#*
در گوشیهای مدل 3310 و 3330 لوگوی شبکه را حذف میکند ( >
IR-TCI )
#73#*
تایمر گوشی و همچنین تمام امتیازات بدست آمده در بازیها را
Reset میکند.
#746025625#*
نمایش وضعیت سرعت
clock سیمکارت گوشی. اگر گوشی شما دارای حالت SIM Clock Stop Allowed باشد به این معنا خواهد بود که گوشی شما میتواند درحالت کمترین میزان مصرف باطری درحالت Standby قرار بگیرد.
#2640#*
کد رمز فعلی گوشی را نشان میدهد. کد رمز گوشی در حالت عادی 12345میباشد.
#7780#*
RESET گوشی یا همان بازگشت به حالت تنظیمات کارخانه ای. مناسب برای زمانیکه گوشی قاطی کرده است . درواقع درایو C گوشی را ریست میکند (ریست گوشی بدون حذف برنامه ها) بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن securitycode را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.)
#7370#*
فرمت گوشی . مناسب برای زمانیکه گوشی خیلی خیلی قاطی کرده است. درواقع این کد درایو
C گوشی را فرمت میکند و البته تمامی برنامه ها و فایلهای موجود بر روی این درایو از بین خواهند رفت . بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن security code را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.)

جمعه 11/3/1386 - 11:14
به طور حتم براي شما هم پيش اومده كه به علت مشغله كاري نتونيد اخبار تلويزيون رو نگاه كنيد يا روزنامه اي را مطالعه كنيد و مدتي از اخبار كشور و جهان بي اطلاع باشيد ؟روزنامه همشهري براي شما دوستان فكري كرده !
براي اينكه اخبار روز ايران و جهان هر روز و هر لحظه و داغ داغ براي شما به صورت SMS و كاملا رايگان ارسال بشه و شما به راحتي از اون مطلع بشويد كافي است موارد زير را طي كنيد :
·         به شماره 3000251 يك اس ام اس بفرستيد و در قسمت متن فقط كلمه News را تايپ كنيد .
·         بعد از گذشت حد اكثر 12 ساعت يك اس ام اس از طرف روزنامه همشهري براي شما ارسال ميشود (در صورت دريافت اس ام اس مشخص است كه شماره شما با موفقيت در سيستم ثبت شده است ) كه زبان ارسال اخبار را از شما جويا ميشود و شما دو انتخاب پيش رو داريد (فارسي / انگليسي) كه به دلخواه يكي را به شماره 3000251 اس ام اس كنيد.(* با حروف انگليسي) … مثلا اگر مايل هستيد كه اخبار براي شما با حروف فارسي اس ام اس شود بايد به شماره 3000251 حرف Farsi را ارسال كنيد.
حالا شما به طور كامل عضو سيستم شديد و هر چند ساعت يكبار يك اس ام اس ، تيتر آخرين اخبار اخير ايران و جهان را به اطلاع شما مي رساند .
جمعه 11/3/1386 - 11:11
شما با فرستادن یک پیام کوتاه (SMS) می توانید ترجمه لغات انگلیسی را به فارسی دریافت کنید. این سرویس که به صورت رایگان می باشد فقط برای موبایلهائی که زبان فارسی را پشتیبانی میکنند قابل استفاده می باشد. برای استفاده از سرویس دیکشنری رایگان کافیست به شماره های زیر زیر یک پیام کوتاه حاوی کلمه یا عبارت مورد نظر خود را بفرستید تا در کمتر از چند ثانیه معنی آنرا مشاهده نمائید : 
30009004 
مشابه اینکار را می توانید برای استفاده از سرویس ترجمه متن فارسی با استفاده از شماره زیر انجام دهید : 
30009005 

در حال حاضر این سرویس کاملا بصورت رایگان ارائه  شده است.

جمعه 11/3/1386 - 11:9