تعداد مطالب : 10
تعداد نظرات : 4
زمان آخرین مطلب : 2956روز قبل

دوشنبه 5/6/1386 - 7:44

بیشتر مردم می ترسند چیزی بخواهند و وقتی عاقبت چیزی می خواهند به اندازه کافی اصرار نمی ورزند . این خطاست"

"اگر می خواهی در زندگی موفق شوی باید مطمئن باشی که حق انتخاب نداری .باید پشتت را به دیوار بچسبانی. اشخاصی که در دست به خطر زدن تردید میکنند و از آن احتراز می جویند زیرا همه امکانات را در اختیار ندارند هرگز به جایی نمیرسند.دلیلش ساده است. وقتی همه درهای خروجی را به روی خودت می بندی و پشتت را به دیوار می چسبانی همه قدرتهای درونت را به تحرک وا می داری."

"راه کسب ایمان از طریق تکرار کلام است.کلام دارای اقتدار مطلق است."

"اقتدار نفوذ کلام چنان عظیم است که حتی لازم نیست حقیقت داشته باشد تا بر مردم تآثیر کند . وقتی تخیل و منطق با یکدیگر در تضادند همواره تخیل پیروز می شود "

"جهان چیزی جز بازتاب ضمیر درونت نیست . راز دوگانه دولت راستین : عشق به هر آنچه می کنی و عشق به دیگران."

"دویدن از بی پولی به آسانی می تواند به وسواس بدل شود و نگذارد از زندگی کام بجویی . چه سود اگر آدمی همه جهان را به دست آورد اما روحش را از دست بدهد؟ پول خادمی بی همتا اما اربابی مستبد است"

"آنان که هیچگاه از آنچه می کنند به راستی لذت نمی برند یا آنان که از رویاهای خود دست کشیده اند به گروه مردگان زنده متعلقند."

"نبوغ یعنی به انجام رساندن آنچه از آن لذت می برید . هر روز باید چنان زندگی کنی که گویی آخرین روز زندگی توست . "

"نباید با این احساس مهیب بمیری که ترسهایت عظیمتر از رویاهایت بود و هیچگاه درنیافتی که به راستی از چه لذت می بری."

"به محض اینکه بتوانم ارباب تقریرم باشم قادر به انجام هر کار خواهم بود ."

"بیشتر مردم مانند افرادی که در خواب راه می روند پیوسته در سراسر زندگی حواسشان پرت است . براستی چیز ها یا افرادی را که ملاقات میکنند نمی بینند و به گونه ای زندگی می کنند که گویی خواب هستند . هرگز در زمان حال زندگی نمی کنند . ذهنشان از خطا ها و شکستهایشان و از ترسهای آینده آکنده است . "

" گل سرخ مظهر زندگی است و خارهایش نمایانگر راه تجربه اند : آزمون ها و محنت هایی که هر یک از ما باید برای فهم زیبایی راستین هستی تاب آوریم."

"همواره به خاطر بیاور که در اوجی معین دیگر ابری نیست.اگر زندگیت ابری است به این دلیل است که روحت آنقدر که باید بالا نرفته است. "

"اوضاع و شرایط بیرونی همواره بازتاب حالت ذهنی و درونیترین اعتقاد توست.نگذار ترس هدایتگرت باشد . ترس بدترین دشمن توست"

 

 

 

چهارشنبه 6/4/1386 - 18:1

چهارشنبه 30/3/1386 - 9:2
گوگل دنیای آنلاین و آفلاین را یکی کرد
 

 

 

 


گوگل معتقد است که با عرضه این محصول استانداردهای جدیدی را برای دنیای مجازی ایجاد خواهد کرد.

به گزارش ایتنا، شرکت گوگل فناوری جدیدی را روانه بازار کرده که به کاربران امکان می‌دهد در حالت آفلاین از ابزارهای آنلاین و اینترنتی استفاده کنند.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که ابزارهای گوگل نظیر سرویس پست‌الکترونیکی، پردازنده Word و سرویس Calendar داشته‌اند لزوم اتصال به شبکه اینترنت بوده است، اما بزرگ‌ترین موتور جست‌وجوی اینترنتی جهان ادعا می‌کند که این مشکل را تاحدودی از میان برداشته است.

ابزار جدید شرکت گوگل به کاربران امکان می‌دهد به صورت آفلاین، به اطلاعات موجود در پست‌الکترونیکی و بخش جست‌وجوگر اینترنتی دسترسی پیدا کنند.

این ابزار جدید در روز توسعه ابزارهای گوگل که به همراه پنج هزار برنامه‌نویس برتر دنیا برگزار شده بود، معرفی شد.

ابزار جدید این شرکت بزرگ آمریکایی Google Gears نام گرفته و به صورت یک نرم‌افزار کوچک‌، روی مرورگر اینترنتی کاربران نصب می‌شود.

گوگل معتقد است که با عرضه این محصول استانداردهای جدیدی را برای دنیای مجازی ایجاد خواهد کرد.

این نرم‌افزار به صورت رایگان عرضه شده و کاربران می‌توانند آن را از سایت اینترنتی گوگل بارگذاری کنند.

پنج شنبه 24/3/1386 - 17:24

مــــا مــنـــتــظــريـــم از ســفـــر، بـــرگـــردي
يــــکـــروز شــبــيـــه رهــــگـذر بـرگردي
با کاسه ي آب و مجمري از اسپند
مــا آمده ايم پشت در، برگردي
وقتي سرشب که رفتنت راديديم
گــفـتـيم نمي شود سـحر، برگردي؟؟
مـــــــا مـــنــتـــظـــر تـــو ايــــم آقــا، نـکـند
يــــک جــــمــــعــــه غــــروب بي خـــبـر بـرگردي
مــن گــوشــه نــشـــيـــن کـــوچـــه بـــرگـشتــم
اي کـــاش کــــه از هــــمـــيــن گـذر بـرگـردي
پـــــرواز نــــمي کــنــيـــم از ايـنـجـا، بايد
در فــــصل نــبود بــال و پـر برگردي
وقتش نرسيده است اي مرد ظهور
بــــا سيصدوسيزده نفر، برگردی

برگرفته از سایت امام مهدی (عج) دات کام
پنج شنبه 24/3/1386 - 17:11

اين کوزه چو من عاشق زاري بوده است

 

در   بـند   سر   زلف   نـگاري   بوده‌سـت

اين   دستـه  کـه  بر  گردن  او  مي‌بيني

دستي‌ست  که  برگردن ياري بوده‌ست

هر  چند  که  رنگ و بوي زيباسـت مرا

چون  لاله  رخ  و چو سرو بالاست مرا

معـلوم   نـشد  که  در  طربخانه  خاک

نـقاش   ازل   بـهر   چه   آراسـت   مرا

برخيز    و    بيا    بـتا    براي   دل   ما

حل کن به جمال خويشتن مشکل ما

يک  کوزه  شراب  تا  بهم  نوش کـنيم

زان  پيش  که  کوزه‌ها کنند از گـل ما

 

سه شنبه 22/3/1386 - 7:24
عقاب طلایی

عقاب طلایی (Golden Eagle) با نام علمی Aqulia chrysaetos یکی از زیباترین پرندگان شکاری است که در بسیاری از مناطق جهان زیست میکند و در ایران نیز به صورت بومی وجود دارد. از گذشته های دور، این نوع عقاب به عنوان یک پرنده شکاری محبوب توسط بشر تربیت شده. در حال حاضر، عقاب طلایی، با توجه به تهدیدات موجود، در زمره پرندگانی است که نیاز به حمایت و حفاظت دارد.

• مشخصات ظاهری:
پر و بال در هر دو جنس یکسان بوده اما جسته نوع ماده آن بزرگتر از نر است. این پرنده دارای چنگالهای بزرگ، دم مستطیلی نسبتا بلند و پهن و بالهای بلند و عریض است. شاهپرهای اولیه بال، گسترده و بالا برگشته هستند. پر و بال پرنده بالغ، یک دست تیره و عموما به رنگ قهوه ای تیره بوده، اما در ناحیه تاج سر، پس گردن، طرفین گردن و صورت، همچنین پوشپرهای ثانویه بال، رنگ طلایی و طلایی مایل به مسی را میتوان دید و دم او نیز به رنگ قهوه ای مایل به خاکستریست.پرهای پروازی بزرگ بالها، از زیر، خاکستری مایل به قهوه ای دیده میشود در حالیکه سر، تنه و پرهای کوچکتر قسمت قدامی بالهای باز، مایل به سیاه هستند. چشمان بالغین، قهوه ای تیره و منقار و چنگالها، سیاه میباشند. در حالیکه پایه منقار و پاها زرد رنگ است. سراسر ساق پا تا پنجه همانند چکمه ای از پر پوشیده شده است.
پرنده نابالغ، قهوه ای تیره بوده و پرهای پس سر آن به رنگ زرد مسی با قاعده سفید بی رنگ میباشد. شاهپرهای اولیه و ثانویه، سفید چرک است. دم نیز دارای رنگ سفید چرکی به همراه نوار انتهایی تیره و پهنی است که با افزایش سن، از سفیدی آن کاسته میشود.
جنس ماده، در مقایسه با نر طول بیشتری دارد (طول نر، 76 - 89 و ماده 89 - 104 سانتیمتر است) این پرنده با داشتن پهنای بال 187 الی 230 سانتیمتر، یکی از بزرگترین عقابهای نیم کره شمالی است. وزن آن 3 تا 6/5 کیلوگرم میباشد.• صدا و پرواز:
صدای این پرنده به صورت پارس کردن بلند و شبیه «کلیاک – کلیاک – کلیاک» شنیده میشود.
عقاب طلایی توانایی بالایی در پرواز داشته و بال زنیهای متفاوتی را به نمایش میگذارد. از نشانه های تشخیصی آن در حین پرواز، بال باز روی یا بال باز اوج گیریهای باشکوه، همراه با بال زدنهای گاه و بی گاه، میباشد. عقاب مزبور، در هنگام بال باز روی یا بال باز اوج گیری، بالها را بالا نگه داشته و شاهپرهای اولیه را میگستراند و آن را اندکی رو به بالا به شکل V و کاملا به جلو نگه میدارد.
این عقاب بالهای عریضی جهت پرواز داشته و برای صعود بیشتر، پرهای پروازی شکاف داری مشابه انگشتان دست دارد. پرنده در ارتفاع قابل توجهی از زمین پرواز کرده و تا حد ممکن، کمتر بال میزند و منطقه زیر پایش را به دنبال غذا، زیر نظر میگیرد. برای شکار طعمه، از ارتفاع خیلی کم، حمله کرده و شکارش را به یک پرواز سریع رو به پایین میگیرد و میتواند در حین پرواز که سرعت متوسط آن بین 28 تا 32 مایل است، در هنگام شیرجه به بیش از 200 مایل در ساعت برسد.

• رفتار و زیستگاه:
عقابهای طلایی، پرندگانی نیمه مهاجر هستند به گونه ای که برخی در یک محل باقی مانده و پاره ای دیگر مهاجرت میکنند. آنها عموما به صورت انفرادی یا جفت زندگی میکنند، هر چند که ممکن است پرندگان جوان غیر جفت، در دسته هایی دیده شوند.
عقاب طلایی در زیستگاه های باز و نیمه باز و در ارتفاع 3600 متری از سطح دریا یافت میشوند. زیستگاه های مورد سکونت آن شامل توندارها، بوته زارها، چمنزارها، بیشه زارها، درخت زارها و جنگلهای مخروطی است. بیشتر این عقابها در نواحی کوهستانی زندگی میکنند. اما، در تالابها و زیستگاه های ساحلی نیز لانه گزینی میکنند. به طور کلی، عقاب طلایی در کوهستانهای کم گیاه و خشک، و گاهی جنگلهای کوهستانی و صخره های ساحلی و دشتها زندگی میکند.• تولید مثل و رشد:
سن بلوغ جنسی در نر و ماده بین 4 تا 7 سالگی است. این پرنده در هر سال، یکبار زاد و ولد میکند. فصل تولید مثل، بسته به موقعیت جغرافیایی، از ماه اسفند تا مرداد است. این عقابها تک همسر بوده و در اکثر مواقع تا انتهای زندگی خود در کنار هم خواهند بود. در انواع مهاجر، جفت گزینی زمانی آغاز میشود که به نواحی تولید مثلی خود برگردند. فعالیتهای جفت گیری شامل پرواز موج وار یک یا هر دو جفت، تعقیب، شیرجه رفتن، نمایش چنگالها، با هم اوج گرفتن و چرخیدن است.
عقاب طلایی، اغلب در لبه پرتگاه ها یا نوک صخره ها و همچنین، روی درختان بلند یا عمارتهای ساخته بشر، نظیر آسیاب بادی، برج دیدبانی و دکل برق، آشیانه میسازد. نر و مادر در بهار، به کمک تکه های چوب و شاخه های ضخیم، لانه ای سکو مانند با عرض بیش از 2 متر، در ارتفاع تا 107 متری ساخته و داخل آن را با گیاهان نرم، علف، برگ و پوست درختان، خزه و گلسنگ آستر میکنند. جفتهای نر و ماده میتوانند در منطقه تولید مثلی خود، چندین لانه داشته باشند که اغلب، از سالی به سال دیگر و قبل از هر فصل جفتگیری، آنها را بازسازی کرده و مجددا به کار میگیرند.
در فصل تولید مثل، 1 تا 4 تخم به رنگ سفید کرد با لکه های قهوه ای یا قهوه ای مایل به قرمز، به فواصل سه تا چهار روز، گذاشته میشود. وظیفه اصلی خوابیدن روی تخمها، بر عهده ماده است هر چند که نر نیز اغلب در این کار مشارکت میکند. 35 تا 45 روز طول میکشد تا جوجه ها از تخم بیرون آیند. والدین، به تغذیه جوجه ها می پردازند، هر چند که جنس نر، به ویژه در چند هفته ی نخست ،بخش عمده غذا را فراهم میکند. 54 تا 81 روز وقت لازم است تا جوجه ها پر در بیاورند. در این زمان، آنها از طریق راه رفت، جست و خیر یا افتادن از لانه، آن را ترک میکنند. آنها پرواز را در سن 10 هفتگی شروع کرده و 32 تا 80 روز بعد از پر در آوردن، زندگی مستقلی را خواهند داشت. عقاب طلایی در حالت وحشی، بالای 30 سال و در اسارت بیش از 46 سال عمر میکند.

• رژیم غذایی:
این پرنده، به عنوان پرنده ای شکارگر، رژیم غذایی متنوعی از حیوانات خصوصا پستانداران کوچک دارد مانند خرگوش، سنجاب، موش خرما و راسو. گاهی هم از باقرقره، زاغی، کبوتر و خزندگان مانند لاک پشت و مار و همینطور ماهییان تغذیه مینماید. والدین تا چند ماه بعد از پر درآوردن جوجه ها، با تکه تکه کردن غذا، به تغذیه آنها کمک میکنند.

• در ایران:
این پرنده در امتداد دو رشته کوه البرز و زاگرس و کویرهای مرکزی سکونت دارد. هر کدام قلمروی به وسعت 90 کیلومتر دارند و میتوانند طعمه ای به وزن 5/3 کیلوگرم را طی پرواز حمل کنند. این حیوان به طور متوسط روزانه 300 گرم گوشت میخورد. این نوع عقاب جزء جانوران حمایت شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به شمار میآید و گرفتن آن به صورت زنده و نگهداری شخصی از آن جریمه ی نقدی سنگینی خواهد داشت.

• عقاب طلایی در اساطیر:
ابوریحان بیرونی مینویسد که عقاب بال گشوده را که پرچم ایرانیان بود بر سر نیزه بلندی در پیشاپیش سپاهیان میگرفتند. گزنفون تاریخ نویس یونانی میگوید: «پرچم ایرانیان عقابی بود از زر ناب که بر سر نیز می افراشتند.» و آنرا به فال نیک میگرفتند و نمادی از بهروزی و پیروزی در آن دوران بود. داستانی نیز درباره کوروش کبیر بوده است که هنگامی که وی با سپاهیان خود به جنگ آشور میرفت پدرش او را تا مرز کشور پارس همراهی کرد و در آنجا عقابی دید که پیشاپیش آنان در پرواز است. پدر کوروش آن را به فال نیک گرفت و خود گفت که پسرش در این جنگ پیروز خواهد شد.
بر روی یک قطعه کاشی که در کاوشهای باستان شناسی در تخت جمشید یافت شده، نقش شاهینی با بالهای گشاده دیده میشود که در چنگال خود گویی را گرفته و گوی دیگری نیز بر سر دارد. به گمان پژوهشگران این عقاب بال گشوده نمادی از خداوند است که بر روی پرچم هخامنشیان نیز نقش میشده است. زیرا بیشتر تاریخ نویسان گذشته یادآوری کرده اند که بر پرچم ایران عقابی نقش بسته بوده است که آن را پیشاپیش سپاه میگرفتند و این خود نمادی از پیروزی بوده است.


منبع : سایت کویر ایراندوشنبه 21/3/1386 - 13:25

شمع این مسئله را بر همه کس روشن کرد           که توان تا به سحر گریۀ بی شیون کـــرد

بـــر سر تربت زهرا، علـــی از خون جـــــگر            ناله ها در دل شب بی خبر از دشمن کرد

غــــم آن پهلوی بشکسته و بازوی سیــــاه            رخ نیلی، همه در قلب علی مسکن کــرد

تنگ شد سینۀ بی کینۀ آن جـــان جــــــهان             کــــــآرزوی سفر جـــــان ز دیـــار تن کرد

                                                          

شنبه 12/3/1386 - 9:4

ابویزید بسطامی را پرسیدند: که این بزرگی میان خلق و این معروفی را به چه یافتی؟گفت : به دعای مادر .شبی مادرم از من آب خواست، در خانه آب نبود،کوزه برداشتم و از جوی آب آوردم. چون بر سر مادرم آمدم خوابش برده بود ، گفتم اگر بیدارش کنم، بزه کرده ام . پسایستادم تا بیدار شود. بامداد بیدار شد، گفت چرا اینجا ایستاده ای؟ ماجرا برایش بگفتم، برخاست نماز خواند و پس از نماز دعا کرد: (الهی چنانکه این پسر مرا بزرگ و عزیز داشت، او را در میان خلق بزرگ و عزیز دار.

شنبه 12/3/1386 - 8:32

خداوندا عطا فرما:

آرامشی تا بپذیرم آنچه رانمی توانم تغییر دهم . شهامتی تا تغییر دهم آنچه را که میتوانم . دانشی تا بدانم تفاوت آن دو را . مرا فهم ده تا متوقع نباشم دنیا و مردم آن مطابق میل من رفتار کنند.

جبران خلیل جبران

چهارشنبه 9/3/1386 - 7:28