تعداد مطالب : 271
تعداد نظرات : 94
زمان آخرین مطلب : 3033روز قبل
برا همه اونایی که ادعاشون میشه مخ هستن بیان اینو حل کنند اين مساله رو انشتين تو قرن نوزده مطرح کرده و گفته 98 درصد مردم دنيا قادر به حل اون نيستند. ممکنه ظاهر مساله خسته کننده باشه ولي در باطن نيست. سعي کنين حتما حلش کنين ببينين چقدر استنتاجتون قويه. حداقل بفهمين جزو چند درصدين و اما مساله: 1- در يک خيابون 5 خونه وجود داره که با پنج رنگ متفاوت رنگ شدن. 2- تو هر خونه يه نفر با مليت متفاوت با بقيه زندگي ميکنه. 3- هر کدوم از 5 صابخونه يه نوشيدني متفاوت, يه مارک سيگار متفاوت دوست داره و يه حيوون متفاوت تو خونه نگهداري ميکنه سوال اينه که کي تو خونه ماهي نگهداري ميکنه با اين شرطها که: 1- انگليسه خونه اش قرمزه 2- سوئديه تو خونه سگ نگه ميداره 3- دانمارکيه چاي دوست داره 4- خونه سبز رنگ سمت چپ خونه سفيده 5- صاحب خونه ي سبز رنگ قهوه دوست داره 6- کسي که سيگار پالمال ميکشه پرنده نگهداري ميکنه 7- صاحب خونه زرد رنگ سيگار دانهيل ميکشه 8- مردي که تو خونه وسطي زندگي ميکنه شير دوست داره از نوشيدني ها(نه حيوونا) 9- نروژيه تو اولين خونه زندگي ميکنه 10- مردي که بلندز ميکشه همسايه اونيه که گربه نگهداري ميکنه 11- مردي که اسب نگهداري ميکنه همسايه مرديه که دانهيل ميکشه 12- مردي که بلو مستر ميکشه ماءالشعيردوست داره 13- آلمانيه سيگار پرنس ميکشه 14- نروژيه همسايه اونيه که خونه اش آبيه 15- مردي که بلندز ميکشه همسايه اي داره که آب دوست داره بين نوشيدنيهاموفق باشید
دوشنبه 29/5/1386 - 11:7
ID یاهو خود را از حالت قفل در آورید ساختار سایت یاهو به گونه ای بنا شده است که در صورتی که شما 32 بار پسورد یک آیدی را غلط وارد کنید آن آیدی تا 24 ساعت قفل میشود و به هیچ عنوان به امکان لوگین به آن وجود نداد. در این ترفند قصد داریم تا با استفاده از خود سایت یاهو این محدودیت زمانی را از بین ببریم و آیدی خودمان را که قفل شده است را از حالت قفل خارج نماییم. دقت فرمایید که آیدی باید برای خودمان باشد چرا که نیاز به وارد کردن پسورد آیدی است. برای این کار: کافی است که به نشانی زیر در سایت یاهو مراجعه کنید: http://login.yahoo.com/config/login?.redir=ORION حالا یوزر و پسورد آیدی مربوطه را وارد نمایید و روی دکمه Sign In کلیک کنید.
دوشنبه 29/5/1386 - 11:5
حتما شما نیز به مانند تمامی کاربران ویندوز ، برای یکبار هم که شده بازی های موجود در ویندوز را دیده اید. این بازی ها به طور پیش فرض در تمامی نسخه های ویندوز نصب میشوند. این بازی ها که شاید به ظاهر بسیار ساده به نظر برسند ، همانند بازیهای معروف دیگر ، پر از رمز و راز هستند! در این ترفند قصد داریم به معرفی رمزهای بازی هایSolitaire ، Pinball ، Minesweeper ، FreeCell بپردازیم. برای اجرای بازی های زیر در ویندوز XP به Start > Games بروید. در سایر ویندوز ها به Start > Accesories > Games بروید. بازی FreeCell 1- پس از اجرای بازی ، 3 کلید Ctrl+Shift+Alt را همزمان فشار دهید. سوالی از شما پرسیده میشود که از میان گزینه ها Abort را انتخاب کنید. اکنون کافی است هر کارتی را که میخواهید حرکت دهید تا پیروز میدان شوید! 2- پس از اجرای بازی ، از منوی Game روی Select Game کلیک کنید. حالا در پنجره کوچک باز شده دو عدد 1- و 2- را وارد کنید حالت های مخفی بازی نیز افزوده شود. بازی Minesweeper 1- برای استفاده از رمز این بازی ابتدا تمامی برنامه های اجرایی را Minimize کنید یا کلأ ببندید. سپس بازی را اجرا نمایید. اکنون عبارت " xyzzy " را بدون علامت " تایپ نمایید. سپس دو کلید Shift+Enter را همزمان فشار دهید. اکنون در صورتی که موس را روی دایره های کوچک بازی که داخلش مین وجود دارد حرکت دهید ، در گوشه بالای سمت چپ صفحه دسکتاپ ، یک پیکسلی ظاهر میشود. هر گاه پیکسل سفید باشد یعنی آن خانه مین ندارد و اگر سیاه شد یعنی حاوی مین است. بازی Pinball 1- پس از اجرای بازی عبارت 1max را در بازی تایپ کنید تا توپ اضافی دریافت کنید. 2- پس از اجرای بازی عبارت gmax را در بازی تایپ کنید تا نیروی جاذبه را بالا ببرید. 3- پس از اجرای بازی عبارت rmax را در بازی تایپ کنید تا امتیاز خود را بالا ببرید. 4- پس از اجرای بازی عبارت hidden test را در بازی تایپ کنید تا حالت تست بازی را فعال کنید. پس از فعال شدن این حالت اخطاری را دریافت نمیکنید و میتوانید با استفاده از موس توپ را جابجا کنید. 5- پس از اجرای بازی عبارت bmax را تایپ کنید را در بازی تایپ کنید تا بازی را با یک توپ جدید شروع کنید. پس از فعال شدن این حالت اخطاری را دریافت نمیکنید ، پس از دست دادن یک توپ ، توپ جدیدی دریافت میکنید. بازی Solitaire 1- پس از اجرای بازی 3 کلید Alt+Shift+2 را همزمان فشار دهید تا بلافاصله برنده بازی شوید! 2- پس از اجرای بازی 3 کلید Ctrl+Alt+Shift را همزمان نگه دارید ، با این کار در صورتی که 3 کارت را بیرون بکشید فقط یک کارت را بیرون کشیده اید!
دوشنبه 29/5/1386 - 11:4
برنامه نرو را باز كرده منظور (nero Express) است. 2.data را انتخاب كرده واز منوي داخل آنData disc را انتخاب ميكنيد. 3.more را انتخاب ميكنيد بعد configure 4.در صفحه جديد در General به بخش status bar رفته و Red marker را از80 به 120 افزايش دهيد (در نرو 6.6 احتياج ندارد) 5.در صفحهconfigure اين را انتخاب ميكنيد expert Features 6.در اين صفحه در بخش overburning اين گزينه را فعال كنيد Enable Disc-at-on CD overburning 7.و نير maximum CD siz را از 80 به 150 يا 120 تغیير دهيد. 8.اگر نرو 6.6 داريد اين گزينه ها را فعال كنيد1.enable dvd overburning و 2.enable generation of short lead-out 9.بعد اوكي كرده بيرون مي آيیم 10.مقدار دلخواه add كرده وnext ميكيم 11.در اين بخش باز هم به more ميرويم و write method را از track-at-once به disk-at-once تغیير ميدهيد. 12.حالا رايت كنید. البته این کارو به تعداد دفعات زیاد انجام ندید چون به writer فشار میاره.
دوشنبه 29/5/1386 - 11:3
- آدرس‌هاي مسدود شدهبدين وسيله قصد داريم تا آدرس‌هايي که نمي‌خواهيم از جانب آنها ايميلي براي ما ارسال شود را مسدود کنيم. بدين منظور روي لينک OPTIONS کليک کنيد. در صفحه بعد به BLOCK ADDRESSES برويد. در اين صفحه در قسمت ADD BLOCK ايميل فردي را که مي‌خواهيد از جانب او ايميلي براي شما نيايد را وارد کنيد. در حال حاضر شما ايميل 500 نفر را مي‌توانيد مسدود کنيد. 2- تنظيم تعداد ايميل‌هاي قرار گرفته شده در صفحهبا استفاده از اين ترفند مي‌توانيد تعداد ايميل‌هاي وارد شده در هر صفحه را تنظيم کنيد که در هر صفحه INBOX جاي بگيرد. اگر قصد پاک کردن کليه ايميل هايتان را داشته باشيد اين روش مي‌تواند کار شما را آسان تر کند. براي اين کار پس از رفتن به صفحه OPTIONS مجدد به GENERAL PREFERENCES برويد. حال در قسمت MESSAGES PER PAGE يکي از اعداد 10 ، 25 ، 50 ، 100 و 200 را انتخاب کنيد. اين اعداد نمايانگر تعداد ايميل‌ها در هر صفحه است. در پايان دکمه SAVE را بزنيد تا اطلاعات ذخيره شود. 3- نام شما در ايميل‌هاي ارساليممکن است دوست داشته باشيد نام شما در ايميل‌هايي که ارسال مي‌کنيد يک نام خاص باشد تا نام و نام خانوادگي تان که در ابتداي ثبت نام وارد کرده ايد. براي تنظيم نام‌تان در ايميل‌هاي ارسالي پس از مراجعه به OPTIONS و سپس GENERAL PREFERENCES در قسمت FROM NAME يک نام براي خود در نظر بگيريد و با استفاده از دکمه SAVE تغييرات را ذخيره کنيد. 4- مشاهده IP افراد فرستنده ايميلبدين وسيله شما مي‌توانيد IP افرادي که برايتان ايميل ارسال کرده اند را پس از باز کردن ايميل‌شان مشاهده نماييد. بدين منظور پس از مراجعه بهOPTIONS ، به GENERAL PREFERENCES برويد. در قسمت HEADERS گزينه دوم يعني SHOW ALL HEADERS ON INCOMING MESSAGES را انتخاب کنيد. در پايان روي دکمه SAVE کليک کنيد. اکنون هر ايميلي را که در INBOX تان باز کنيد در قسمت X-ORIGINATING-IP مي‌توانيد IP ارسال کننده را مشاهده نماييد. منبع : TARFANDESTAN.COM
دوشنبه 29/5/1386 - 11:2
ممکن است شما نیز از پخش صداهای ناهنجار و در برخی موارد متناوب که از اسپیکر داخلی سیستم تان به دلایل مختلف پخش میشود کلافه شده اید. اگر با اينگونه صداها كه به اصطلات به آنها Beep گفته مي شود مشكل داريد و دلتان مي خواهد براي هميشه از شر آنها خلاص شويد كافي است با ماه همراه شوید تا ترفندی برای این کار را بیاموزید. بدین منظور: 1- در Run تایپ کنید regedit تا رجیستری باز شود. 2- پس از ورود در ستون سمت چپ مسير مقابل را دنبال كنيد : Hkey_current_user/control panel/sound 3- پس از طي مسير بالا در ستون سمت راست مقدار گزينه Beep را از yes به No تغيير دهيد. با اين كار براي هميشه از شر اين صدا ها خلاص خواهيد شد.
دوشنبه 29/5/1386 - 11:1
! CD یا DVD مورد علاقه شما ديگر كار نمی‌كند؟ دستگاه صدای عجيبی از خود می‌دهد و یا مدت زيادی طول می‌كشد تا بتواند محتویات داخل آن را اجرا کند؟ یا ممکن است در سطح زيرين خش‌های زيادی مشاهده شود؟ در این حالت چاره چیست؟ آیا باید از خیر استفاده مجدد از CD یا DVD خود بگذرید یا راه بهتری نیز وجود دارد؟ در این ترفند قصد داریم با استفاده از یک روش جالب ، CD خش دار خود را نجات دهیم و آن را مجددأ قابل استفاده نماییم.راه حل: برای پوليش كردن تنها به خميردندان و يك دستمال نرم‌ احتياج داريد كمی خميردندان را روی دستمال و يا پارچه پخش كنيد و سپس در حالت دايره‌ای صفحه خش‌دار را با دستمال پوليش كنيد. بايد تنها پس از چند حركت بتوانيد شاهد اولين نتايج باشيد. هنگامی كه خش‌ها از بين رفتند، CD را با آب بشوريد و آنرا با دستمال يا پارچه‌ای كه بدون كرك باشد پاك و خشك كنيد. كپی اضافی: اگر CD شما دوباره اجرا شد، بهتر است سريعا يك backup آز آن تهيه كنيد. اگر دارای يك Audio CD‌ و يا فیلم DVD‌ می‌باشيد برای كپی كردن از برنامه مورد نظر خودتان استفاده كنيد.
دوشنبه 29/5/1386 - 10:59
برای اینکه دیگر فایلها و فولدرهای مخفی شما دیده نشوند حتی با فعال کردن گزینه Show Hidden files . در منوی Run برنامه Regedit را اجرا کنید وبه مسیر زیر بروید : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALLدر سمت راست روی مقدار CheckedValue دو بارکلیک کرده و مقدار آن را به ۰ تغییر دهید به این ترتیب فایلهای مخفی را فقط خود شما خواهید دید. البته یه ترفند اساسی تر با داس بلدم که اگه نظرات به 5 تا تو این پست رسید میگم
دوشنبه 29/5/1386 - 10:57
تا حالا چند دفعه برای شما پیش اومده که موقع تایپ یه چیزی اونم در اواخر کار ویندوزتون قفل کنه یا برق بره اون وقت چه کار می تونید کنید به جزء شروع مجدد تایپ. من یه راه حل توپ سراغ دارم :1. Word را باز کنید و وارد منوی Tools شوید و گزینهOptions را انتخاب کنید.2. از میان تب های (سربرگ) مختلف تب Save را کلیک کنید.3. از میان گزینه های دقت کنید گزینه Save AutoRecover … تیک خورده باشد.4. حال در کادر روبروی آن مقدار 1 را تایپ یا انتخاب کنید.اکنون هر گاه که به هر علتی Word خود به خود بسته شد می توانید سندهای دست رفته خود را بدست آورید.
دوشنبه 29/5/1386 - 10:56
تنظيمات IE در گزينه Internet option درمنوي view از IE 4 يا منوي Tools ازIE 5 وجود دارد . به مرورقسمتهاي مهم و قابل تنظيم آنرا توضيح خواهيم داد . درقسمتHistory پنجرهInternet Option ميتوان تعداد روزهايي راكه IE بايد سايتهاي ويزيت شده رادر حافظه نگهدارد مشخص كرد، مثلا 20روز. بازدن دكمه Clear history ليست سايتهاي ويزيت شده پاك خواهد شد ولي فايلهاي آن صفحات هنوز در هارد كامپيوتر شما قراردارند اين فايلها درفولدر Temporary Internet Files در فولدر ويندوز وجود دارند كه بازدن دكمه Delete files نمام آن فايلهاي صفحات اينترنتي از روي كامپيوتر شما پاك خواهند شد. در برگه Connections ميتوانيد نحوه اتصال كامپيوتر خود به اينترنت را مشخص كنيد، كه ميتواند مودم يا شبكه محلي (LAN) باشد. در حالتيكه از مودم استفاده مي كنيد ميتوانيد با استفاده از گزينه Setting تنظيمات لازم Account خود را وارد كنيد. يا بكمك Add يك Connection جديد بسازيد و با Remove گزينه اي را حذف كنيد. با كليك روي هر يك از Connectionها و انتخاب Setting علاوه بر تنظيم دائمي Username و Password ميتوانيد در صورت نياز آدرس پزوكسي سرور ISP خود را وارد كنيد. اگر ISP شما از Proxy استفاده كرده باشد، شما بايد آدرس آن را (مثلا 192.168.60.10) بهمراه شماره پورت (80) آن وارد كنيد اما اگر از LAN استفاده مي كنيد با كليك روي LAN Setting تنظيمات مربوطه را ميتوانيد اعمال كنيد.مثلا براي استفاده از اينترنت در اين سازمان بايد شماره پروكسي سرور را وارد كنيد. براي اينكار گزينه Use Proxy Sever را تيك بزنيد و در قسمت Address اين آدرس را وارد كنيد :192.168.60.10 و در جلوي Port شماره 80 را قيد كنيد. تنظيمات Internet explore : تنظيمات IE در گزينه Internet option درمنوي view از IE 4 يا منوي Tools ازIE 5 وجود دارد . به مرورقسمتهاي مهم و قابل تنظيم آنرا توضيح خواهيم داد .درقسمتHistory پنجرهInternet Option ميتوان تعداد روزهايي راكه IE بايد سايتهاي ويزيت شده رادر حافظه نگهدارد مشخص كرد، مثلا 20روز. بازدن دكمه Clear history ليست سايتهاي ويزيت شده پاك خواهد شد ولي فايلهاي آن صفحات هنوز در هارد كامپيوتر شما قراردارند اين فايلها درفولدر Temporary Internet Files در فولدر ويندوز وجود دارند كه بازدن دكمه Delete files نمام آن فايلهاي صفحات اينترنتي از روي كامپيوتر شما پاك خواهند شد. در برگه Connections ميتوانيد نحوه اتصال كامپيوتر خود به اينترنت را مشخص كنيد، كه ميتواند مودم يا شبكه محلي (LAN) باشد. در حالتيكه از مودم استفاده مي كنيد ميتوانيد با استفاده از گزينه Setting تنظيمات لازم Account خود را وارد كنيد. يا بكمك Add يك Connection جديد بسازيد و با Remove گزينه اي را حذف كنيد. با كليك روي هر يك از Connectionها و انتخاب Setting علاوه بر تنظيم دائمي Username و Password ميتوانيد در صورت نياز آدرس پزوكسي سرور ISP خود را وارد كنيد. اگر ISP شما از Proxy استفاده كرده باشد، شما بايد آدرس آن را (مثلا 192.168.60.10) بهمراه شماره پورت (80) آن وارد كنيد. اما اگر از LAN استفاده مي كنيد با كليك روي LAN Setting تنظيمات مربوطه را ميتوانيد اعمال كنيد.مثلا براي استفاده از اينترنت در اين سازمان بايد شماره پروكسي سرور را وارد كنيد. براي اينكار گزينه Use Proxy Sever را تيك بزنيد و در قسمت Address اين آدرس را وارد كنيد :192.168.60.10 و در جلوي Port شماره 80 را قيد كنيد. ذكر چند نكته : نكته : اگر بخواهيم عكسي را از اينترنت به كامپيوتر خود منتقل كنيد كافيست روي عكس كليك راست كرده و گزينه Save picture as را انتخاب كنيد . در پنجره بازشده نام و مكان ذخيره عكس را مشخص كنيد . در ضمن ميتوانيد بعد از كليك راست گزينه Set as wallpaper را انتخاب كنيد تا عكس موردنظر به صورت زمينه Desktop شما قرارگيرد . Link يا پيوند: دراينترنت همه چيز بصورت لينك و پيوندي ميباشد، يعني گزينه هايي وجوددارد كه باكليك روي آنها به صفحات ديگري وصل ميشويم و آنقدر اين عمل ادامه مي يابد تا به هدف خود برسيم . ( مثل Help در ويندوز ) نكته : گاهي اوقات شايد لازم باشد در پنجره اي كه هستيد لينكي رافشاردهيد ولي نميخواهيد كه اين صفحه بسته شود پس بايد دراين موقع روي لينك مورد نظر كليك راست كرده وگزينه Open in new window را كليك كنيد . دراينصورت يك پنجره جديد IE بازميشود كه درحال Download صفحه جديد است و پنجره IE قبلي دست نخورده باقي ميماند . به هر ميزان كه بخواهيد ميتوانيد پنجره IE را باز كنيد البته تاجايي كه باعث گيج شدن و سردرگمي شما نشود .
دوشنبه 29/5/1386 - 10:51