تعداد مطالب : 1215
تعداد نظرات : 573
زمان آخرین مطلب : 679روز قبل

❗️همین حالا، بروید سراغ کشوی #داروها، هر چه قرص و کپسول می‌بینید را بردارید، بریزید #کف دست‌تان، با یک لیوان آب، بدهید بالا. یا یک جای خیلی #بلند پیدا کنید و آب دهانتان را قورت بدهید و بپرید #پایین و وسط راه هر چه خواستید #جیغ بزنید. محکمِ محکم. بگذارید چهارنفر شما را ببینند که کوبیده می‌شوید به زمین.
اصلا زنگ بزنید به معشوقتان و بابت دعوای روزهای قبل، بهش بگویید ازش #متنفرید. بگویید که از سرناچاری با او بوده‌اید.

به محل کارتان خبر بدهید که دیگر نمی‌آیید. بخوابید توی خانه و به مرده و زنده رییس‌تان، شرکت‌تان، آینده‌تان، صاحب‌خانه‌تان و دهان باز و همیشه گرسنه خانواده‌تان #فحش بدهید.

اگر نویسنده‌اید، #قلم‌‌ها را بشکنید.
اگر نقاشید، #بوم را پاره کنید. اگر #بازیگرید، وسط #نمایش، #قهر کنید و بروید.
نانواها، نان سوخته بپزند. کارگرها جنس معیوب تولید کنند. کارمندها، پرونده ارباب رجوع را بریزند لای آشغال‌ها.
برای پول زحمت نکشید. عرق نریزید. تلاش نکنید. مواد بخرید و توی پارک بفروشید به بچه‌های چهارده ساله.
بدرک که آینده‌شان چه می‌شود. مگر قرار است همه دنیا را شما نجات بدهید؟
دیدید؟
#بازنده بودن آسان‌ترین کار دنیاست.
هر لحظه #اراده کنید می‌توانید بی‌کیفیت‌ترین آدمی شوید که از خودتان سراغ دارید. کافیست بگویید من دیگر نمی‌خواهم #قهرمان زندگی خودم باشم. فاتحه. سنگ قبرتان را هم سفارش بدهید و بالایش #نستعلیق بنویسید «خسرالدنیا و الاخره.» و پایینترش «آرامگاه بیچاره‌ای #مفلوک و واداده ای کم تلاش.» .

اما حالا؛ تا فرصتش هست، قهرمان باشید. درخشان‌ترین نسخه از خودتان.

شجاع‌ترین، خواستنی‌ترین، پرتلاش‌ترین. یوسف باشید در دام زلیخا. ابراهیم باشید میان آتش. یونس باشید در دهان نهنگ. سالم بیرون بیایید. قهرمان. پیامبر. مفت دل نکنید از هم.
رابطه‌هایتان را ترمیم کنید. از سختی ها پل بسازید. از بیراهه‌ها، مسیر. از نشدن‌ها، امید. به خودتان، تلاش‌تان، خدای‌تان اعتماد کنید.
یادتان هم نرود که قهرمان بودن و ماندن سخت است. بی‌شک که آدم‌ها به این قطار در حال حرکت سنگ می‌زنند، اما مگر نیش مگس، اسب راهوار را از حرکت وا می‌دارد؟ .

بهترین کیفیت ممکن از #آفرینش باشید رفقا.
بَرَنده و بُرَنده.
همان که #خدا موقع خلقت، به خودش گفت «به به. احسن الخالقین. #کیف کردم که تو را آفریدم» . .

 

سه شنبه 10/11/1396 - 2:19

  نماهنگ زیبای مناجات " تا خدا فاصله ی نیست " 

 

 

 

با صدای بهزاد محمدپور 

 

 

 

 

سه شنبه 16/8/1396 - 22:29

قضا و قدر
​​​​​​​آنچه به تو رسیده،امکان نداشته که از تو بگذرد و آنچه به تو برنخورده،امکان نداشته که بدان گرفتار شوی. هرگاه این باور در وجودت ریشه بدواند و در دلت جای بگیرد آنگاه مصیبت و رنج برایت به هدیه ای تبدیل می‌شود و همه حوادث را به عنوان جایزه و مدال دریافت می‌داری. «من یرد الله به خیراً یصب منه» «هرکس،خداوند نسبت به او اراده خیر داشته باشد،او را به مصیبت گرفتار می‌کند».
﴿مَآ أَصَابَ مِن مُّصِیبَةٖ فِی ٱلۡأَرۡضِ وَلَا فِیٓ أَنفُسِكُمۡ إِلَّا فِی كِتَٰبٖ مِّن قَبۡلِ أَن نَّبۡرَأَهَآۚ﴾[الحدید: 22]«هر مصیبت و بلایی که به زمین یا به شما می‌رسد،پیشتر در لوح محفوظ ثبت و ضبط شده است». قلم رفته و کاغذها جمع شده‌اند و کار،فیصله شده است وتقدیرها و رخدادها،همه نگاشته شده‌اند.﴿لَّن یُصِیبَنَآ إِلَّا مَا كَتَبَ ٱللَّهُ لَنَا﴾[التوبة: 51]«به ما هیچ بلایی نخواهد رسید مگر آنچه خداوند برای ما نوشته است».
آنچه به تو رسیده،امکان نداشته که از تو بگذرد و آنچه به تو برنخورده،امکان نداشته که بدان گرفتار شوی. هرگاه این باور در وجودت ریشه بدواند و در دلت جای بگیرد آنگاه مصیبت و رنج برایت به هدیه ای تبدیل می‌شود و همه حوادث را به عنوان جایزه و مدال دریافت می‌داری. «من یرد الله به خیراً یصب منه» «هرکس،خداوند نسبت به او اراده خیر داشته باشد،او را به مصیبت گرفتار می‌کند». پس از بیماری و مردن فرزند و یا زیانی مالی و یا از سوختن خانه‌ات در آتش،ناراحت و پریشان مباش. چون خداوند،مقدر نموده تا چنین اتفاقی بیفتد؛ برایت قبلاً چنین چیزی انتخاب شده و حق انتخاب،از آن خداست. اما تو در برابر این مشکلات پاداش می‌بینی و گناهانت بخشوده می‌شوند.

مبارک باد بر مصیبت زدگان،شکیبایی و رضامندی آنها از خداوندی که تنها او،بخشنده و گیرنده است و او،روزی را زیاد و کم می‌نماید.﴿لَا یُسۡ‍َٔلُ عَمَّا یَفۡعَلُ وَهُمۡ یُسۡ‍َٔلُونَ ٢٣﴾[الأنبیاء: 23]«همان خدایی که از آنچه می‌کند،پرسیده نمی‌شود و آنها پرسیده می‌شوند».

اعصاب تو راحت نخواهد شد و اضطراب و وسوسه هایت از دل بیرون نخواهد رفت مگر آنکه به تقدیر و قضا ایمان داشته باشی و بدانی که هر آنچه،پیش خواهد آمد،قبلا نوشته شده است؛ پس با حسرت و اندوه خوردن،خودت را تلف مکن و گمان مبر که می‌توانستی از فرو ریختن دیوار جلوگیری نمایی،از ریختن آب مانع شوی و جلوی وزش باد را بگیری و نگذاری که شیشه بشکند؛ بر خلاف میل من و شما چنین چیزی درست نیست و آنچه مقدر شده،اتفاق خواهد افتاد.﴿فَمَن شَآءَ فَلۡیُؤۡمِن وَمَن شَآءَ فَلۡیَكۡفُرۡۚ﴾[الکهف: 29]«هر کس می‌خواهد ایمان بیاورد و هرکس می‌خواهد کفر بورزد».

تسلیم تقدیر باش قبل از آنکه اظهار ناخوشنودی،فریاد و فغان و شکایت کردن،تو را در محاصره خود قرار دهد. به تقدیر و قضا اعتراف کن پیش از آنکه سیل خروشان ندامت و پریشانی،ناگهان به تو هجوم آورد.

پس هرگاه اسباب را فراهم نمودی و تمام توانت را بکار بستی،اما به خواسته‌ات نرسیدی،خاطرجمع باش که این همان چیزی است که باید اتفاق می‌افتاد و نگو: «اگر چنین و چنان می‌کردم،چنان و چنین می‌شد؛ بلکه بگو: خداوند چنین مقدر نموده و آنچه خواست او بوده،همان کرده است».

﴿إِنَّ مَعَ ٱلۡعُسۡرِ یُسۡرٗا ٦﴾[النشرح: 6]«به دنبال سختی آسانی خواهد بود».

ای انسان! بعد از گرسنگی و تشنگی،سیری است و بعد از بی‌خوابی،خواب آرام و پس از بیماری،تندرستی خواهد بود و گمراه هدایت خواهد شد و دلواپسی‌ها و رنج‌هاپایان خواهند یافت و تاریکی،رخت برخواهد بست.

﴿فَعَسَى ٱللَّهُ أَن یَأۡتِیَ بِٱلۡفَتۡحِ أَوۡ أَمۡرٖ مِّنۡ عِندِهِۦ﴾[المائدة: 52]«امید است خداوند پیروزی یا راه حلی از جانب خودش بیاورد».

شب را مژده باد به سپیده دمی که با روشن کردن قله کوه‌ها و دره‌ها،سرش را بلند می‌کند؛ انسان رنج دیده و مصیبت زده را مژده باد به موفقیتی که با سرعت نور،ناگهان در یک چشم به هم زدن سر می‌رسد. فرد گرفتار را مژده باد به لطفی پنهان و دست‌هایی گرم که او را به آغوش خواهند گرفت. هر گاه دیدی که صحرا و بیابان،طولانی است و همچنان ادامه دارد،بدان که آن سوی این صحرا،باغی سرسبز است که سایه‌های دلپذیری دارد.

هنگامی که دیدی طناب،سخت و سخت‌ترمی‌شود،بدان که پاره خواهد شد. اشک‌ها با خود لبخند همراه دارند؛ بعد از هراس و ترس،امنیت به سراغ انسان می‌آید و با اضطراب و آشفتگی،آرامش همراه است. آتش،ابراهیم خلیل÷ را نمی‌سوزد؛ چون عنایت و توجه الهی،پنجره‌ای به سوی او گشوده است؛ پنجره‌ای سرد و سلامت:﴿قُلۡنَا یَٰنَارُ كُونِی بَرۡدٗا وَسَلَٰمًا عَلَىٰٓ إِبۡرَٰهِیمَ ٦٩﴾[الأنبیاء: 69]دریا،موسی÷ را غرق نمی‌کند؛ چون این صدا و فریاد را سر داده است که:﴿كَلَّآۖ إِنَّ مَعِیَ رَبِّی سَیَهۡدِینِ ٦٢﴾[الشعراء: 62]«هرگز نه؛ پروردگارم با من است و مرا هدایت خواهد کرد».

پیامبرج در سفر هجرت و در غار ثور،به همراهش مژده داد که خداوند،با ما است؛ آنگاه امنیت،پیروزی و آرامش،آنها را فرا گرفت.

کسانی که برده لحظه‌های فعلی و شرایط جانکاه خود هستند،چیزی جز بدبختی و دشواری و نابودی نمی‌بینند؛ چون آنها جز به دیوار اتاق و درب خانه به چیزی دیگر نمی‌نگرند. آنها باید به آن سوی موانع نگاه کنند و افکارشان را رها سازند تا به آن سوی دیوارها بروند.

پس تاب و توان خود را از دست مده؛ زیرا تداوم یک وضعیت برای همیشه محال و ناممکن می‌باشد و بهترین عبادت،انتظار رهایی از بند سختی‌هاست. روزها در گردش و دگرگونی هستند. روزگار،متغیر و شب‌ها،آبستن اتفاقات جدیدی می‌باشد؛ دنیای غیب،پنهان است و خداوند حکیم،هر روز به کاری می‌پردازد و شاید خدا بعد از آن راه حلی بیاورد؛ اما بدان که بعد از سختی،آسانی است.

سه شنبه 16/8/1396 - 22:26

خدا منتظر توست