تعداد مطالب : 10
تعداد نظرات : 8
زمان آخرین مطلب : 2565روز قبل
 

روش ارسال فايلهاي جاوا نصب شده روي كَوشيهاي سوني اريكسون

 

روش كار :

1-
بايد برنامه MobyExplorer رو داشته باشيد كه براتون ضميمه كردم .
2-
برنامه MobyExplorer رو باز كنيد .
3-
بريد به درايو E .
4-
روي فايل System كليك كنيد وبريد قسمت Properties .
5-
خب يه تيك روي Hidden هست برشداريد .
6-
خب برنامه MobyExplorer رو كو ﭽـيك كنيد يا ببنديد .
7-
بريد توي فايل منيجر ﮔوشي ميبينيد كه يه فولدر جديد به نام System براي شما ظاهر شده .
8-
وارد فولدر System بشيد بعد وارد فولدر arm شويد .
9-
دنبال اسم برنامه يا بازي أي كه ميخواهيد ارسال كنيد ب ﮔرديد ، حواستون باشه از بعضي از بازيها يا برنامه ها دوتا فايل موجود هست اوني كه آرم جاوا كنارش هست رو كـﭘـي كنيد توي Other .
10-
دوباره برنامه MobyExplorer رو باز كنيد .
11-
بريد درايو E .
12-
فولدر Other رو باز كنيد .
13-
فايل جاواي مورد نظر رو كـﭘـي كنيد و به منوي اصلي يا هر فولدر ديكَه مثل music يا Pictures بـﭽسبانيد ، وبعد مثل هر فايل معمولي ارسال نماييد

سه شنبه 23/5/1386 - 7:56
سپاس‌گزاري شفابخش است

 

پژوهش‌گران طی تحقيقات متعددی دريافته‌اند، شکرگزاری و سپاس‌گزاري اثر شفابخشی دارد و سبب طول عمر می‌شود.

 

تحقيقات صورت گرفته در مرکز پژوهشی سلامت قلب کاليفرنيا طی بررسی اثرات مثبت سپاس‌گزاري بر سلامت جسمي‌ انسان حاکی است، قدردانی، سپاس‌گزاری و شکرگزاری در صورتی که آگاهانه انجام شود موجب افزايش فعاليت دستگاه پاراسمپاتيک مي‌شود. با افزايش فعاليت پاراسمپاتيک، استرس و هيجانات منفی که از عمده‌ترين عوامل بيماری‌های قلبی به شمار مي‌آيند، کاهش مي‌يابد.

 

تحقيقات ديگری در همين رابطه نشان داده است کسانی که تحت پيوند عمل قلب قرار گرفته‌اند و سپاس‌گزاری را به عنوان يک فريضه دينی انجام مي‌داده‌اند، تا حدود يک سال بعد از عمل، بسيار کمتر از ديگر افراد دچار درد و مشکلات ناشی از پيوند شده‌اند و احساس خيلی بهتری نيز داشته‌اند.

 

همچنين در تحقيق گسترده ديگری در دانشگاه کنتاکی گزارش شد اکثر افراد هشتاد ساله به بالا که از شادابی و سرزندگی بسيار خوبی برخوردارند و ظاهر جوان‌تری نسبت به همسالان خود دارند، افرادی شکرگزار و سپاس‌گزار مي‌باشند. اين تحقيقات نشان داده است که تشکر کردن، شادی و عواطف مثبتی که در پی آن احساس مي‌شود مي‌تواند تا 7 سال بر طول عمر فرد بيفزايد.

 

شايد اعلام نتايج اين تحقيقات بتواند تا حدودی رضايت افرادی را که عادت دارند هر چيزی را فقط در صورت اثبات آزمايشگاهی و علمي ‌بپذيرند، جلب کرده باشد! آن عده که صرفاً در موقعيت‌هايی خاص در فضايي رسمي ‌و به شکلی غيرصميمانه مراتب تشکر خود را از يکديگر، آن هم بيشتر به خاطر رعايت ادب بيان مي‌دارند. احتمالاً اين افراد به کودکانشان به رسم ادب‌آموزی، مرتب خاطر نشان مي‌کنند که: تشکر کردی؟، بگو خيلی ممنون!

 

شايد خالی از لطف نباشد به اين دوستان يادآوری کنيم که باز هم در تحقيقاتی پژوهش‌گران دريافته‌اند، قدرشناسي و سپاس‌گزاري امری فطری و خودانگيخته است که به سادگی و طبيعی مي‌تواند بروز يابد. کافی است به نگاه‌ها و لبخند کودکانتان وقتی که هديه‌ای برايشان مي‌خريد يا وعده مسافرتی را مي‌دهيد يا غذای باب طبع‌شان را جلويشان مي‌گذاريد و يا در آغوششان مي‌گيريد و مي‌بوسيد، بنگريد.

 

سپاس‌گزاري اکتسابی نيست اما نياز به مجالی برای بروز خودانگيخته و خودجوش دارد. اگر با تکلف و تعارف آميخته شود از سادگی و بروز آسانش کاسته مي‌شود و ناخودآگاه برای بيانش نياز به دليل و توجيه پيدا مي‌کند.

 

اما اگر بدانيم که افراد سپاس‌گزار بيش از سايرين شاد، سرزنده، خوشبين و اميدوار هستند و از رضايت فردی بيشتری در زندگی برخوردارند شايد کمتر به دليل‌تراشی و توجيه سپاس‌گزاري‌هايمان بپردازيم. قابل توجه آن عده که پيشتر ذکرشان رفت، اين نيز جزو تحقيقات اخير روان‌شناسان بوده است! همچنين در اين تحقيقات مشخص شده است که سپاس‌گزاري در تعديل تأثيرات ناشی از هيجانات منفی مثل حس رنجش، کينه، انتقام، حرص و طمع بسيار مؤثر است و با ايجاد پايداری و مقاومت در برابر موانع و مشکلات نقش حمايت‌کننده دارد، زيرا عواطف مثبت را در شخص بالا مي‌برد.

 

جای شکرش باقی است که بالاخره بسياری از روان‌شناسان متقاعد شدند که علم روان‌شناسی به جای آنکه تا كنون بيشترين توجه خود را صرف تحقيق و درمان احساسات منفی و اختلالاتی همچون افسردگی، اضطراب، خشم و ... کرده است، از اين پس بايد توجه اصلی خود را معطوف به جمع آوری مستندات معتبر در مورد رفتارها و احساسات مثبت و تأثير آن بر جسم و روان آدمي‌ کند.

 

منبع: psychologytoday

 

جمعه 22/4/1386 - 8:26
فرمانهای مفید برای استفاده در Run

 


حتما شما نیز تا به حال با Run موجود در ویندوز خود سروکار داشته اید. برای استفاده مفید از Run دستورات خاصی وجود دارد که هر یک کار مفیدی را انجام میدهد. به عنوان مثال دستوری که اطلاعات سخت افزاری و هم چنین اطلاعات سیستمی اعم از رم و کارکرد CPU و غیره را به نمایش میگذارد. دانستن این دستورات ویندوزی بهتر و مدیریت آسانتر را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

 

با استفاده از کلیدهای ترکیبی Win+R و یا رفتن به منوی استارت وارد محیط Run شوید.
حال کافی است هر یک از این کدها را در آنجا وارد کنید:

REGEDIT
با تايپ این دستور رجيستری ويندوز باز ميشود وبا استفاده از ان متوانيد قسمت های مختلف ويندوز را بنا به سليقه و خواست خود تغيير دهيد .متذکر می شويم در رجيستری چيزی را که نميدانيد حذف يا تغيير ندهيد .

CMD
با تايپ اين دستور محيط سيستم عامل داس روبروی شما ظاهر می شود و می توانيد فرمان های خود را برای اين سيستم عامل تايپ نماييد.

PERFMON
با تايپ اين دستور برنامه سيستم مانيتور اجرا می شود و در آن جزيياتی در مورد فضای اشغال شده از رم و يا مقدار بازدهی سی پی یو و همچنين مقدار اطلاعات خواننده شده از هارد را برای شما به صورت نمودار بيان می نمايد.

SYSEDIT
با تايپ اين دستور ويرایشگر فايل های سيستمی اجرا می شود و می توانيد آنها را ويرايش نماييد .متذکر ميشويم در صورت تغييرات اشتباه ممکن است سيستم شما بالا نيايد .

FIREWALL
با تايپ اين دستور می توانيد ديواره آتش ويندوز خود را فعال ويا غير فعال کنيد . فعال بودن ديواره آتش برای امنيت در شبکه ونيز جلوگيری از ورود هکرها به سيتم شما بسيار موثر است.

Drwtsn32
با تايپ اين دستور برنامه دکتر واتسون اجرا می شود اين برنامه در گزارش و همچنين عيب يابی مشکلات نرم افزاری بسيار مفيد می باشد .

NTBACKUP
با تايپ اين دستور برنامه گرفتن نسخه پشتيبان بر روی سيستم شما اجرا شده و می توانيد از سيستم خود نسخه پشتيبان تهيه نماييد .

DISKMGMT
با تايپ اين دستور برنامه مديريت ديسک شما اجرا شده و می توانيد با استفاده از آن ديسک سخت خود را مديريت نماييد ويا هر يک از پارتيشن ها را حذف نماييد .

DEVMGMT
با تايپ اين دستور ميتوانيد سخت افزار های نصب شده بر روی سيستم خود را بازبينی نماييد و يا يک از آنها را حذف و يا نصب نماييد .

EDUCEDIT
با تايپ اين دستور می توانيد يک کاراکتر بسازيد و يا يک کاراکتر را ويرايش نما ييد.

ُ Services
با تايپ اين دستور می توانيد يکی از سرويس های ويندوز را لغو نماييد يا يک سرويس جديد به آن اضافه نماييد .

MSCONFIG
با تايپ اين دستور ميتوانيد نرم افزارهای را که در هنگام بالا آمدن سيستم بر روی قسمت سيستم ترايي ويندوز قرار می گيرند غير فعال کنيد .ضمنا اگر سيستم شما دير Shut Down می شود به اين قسمت سری بزنيد.

منبع: Tarfandestan.com

پنج شنبه 21/4/1386 - 7:38
دوست شما در کدام روم است ؟

 

در ورژنهای قبلی یاهو مسنجر امکانی وجود داشت که با استفاده از آن میتوانستید بفمهمید که دوست شما در کدام یک از چت روم های یاهو حاضر است. این قابلیت در ورژنهای بعدی از یاهو مسنجر حذف شد. همینک قصد داریم یک ترفند جدید را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید به سادگی پی ببرید که ID مورد نظر شما در سایت یاهو در کدام روم مشغول چت کردن است.

بدین منظور:
وارد یاهو مسنجر شوید و به آیدی خودتان لوگین کنید.
سپس از منوی بالا وارد Messenger شده و از قسمت Yahoo Chat بر روی Join a Room کلیک کنید.
اکنون به انتخاب خودتون به یکی از روم های یاهو وارد شوید. هر کدام که دوست داشتید.
پس از ورود به روم انتخابی کافی است دستور زیر را در قسمت Type Massage وارد کنید:

goto ID/

در دستور فوق به جای عبارت ID باید آیدی مورد نظرتان را بنویسید.
اکنون Enter بزنید.
حالا منتظر بمانید تا به طور اتوماتیک به رومی که دوستتان درش هست وارد شوید.

به عنوان مثال ما قصد داریم بفهمیم دوستمان که آیدی او tehroon20 است در کدام یک از روم های مشغول چت کردن است.
برای این کار پس از وارد شدن به یکی از روم های یاهو دستور زیر را وارد کرده و Enter میزنیم:

goto tehroon20
اکنون به طور اتوماتیک وارد رومی میشویم که tehroon20در آن حاضر است.

به این نکته نیز دقت کنید که ممکن است پس از وارد نمودن دستور مورد نظر با پیغام خطای !User Is Not Singed in Chat روبرو شویم ؛
این پیغام بدین معنا است که:
آیدی که وارد کرده اید اصلا در هیچ یک از چت روم ها حاضر نیست!
یا
آیدی مورد نظر شما در چت رومی هست که ظرفیت آن تکمیل است و امکان ورود شما وجود ندارد ، بهتر است مجدد سعی کنید.

منبع : کمیاب آنلاین

پنج شنبه 21/4/1386 - 7:33
 

فرستادن اس ام اس به صورت ناشناس


این ترفند تنها روی گوشی هایی قابل اجراست که قابلیتی به نام

 

شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمیباشد!!!

بدین منظور گوشی خود را ابتدا روشن کنید.
سپس میبایست کد #094*21*را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید.
پس از چند ثانیه علامتی بر روی صفحه گوشی ظاهر میشود که به معنای فعال شدن این موضوع است.
اکنون هر کس با شما تماس بگیرید با پیغام های ذکر شده بر خورد میکند.
اما برای غیرفعال کردن این قابلیت کافی است که کد #21# را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید.
اکنون میتوانید تماسهای رسیده را دریافت کنید.

 

پیگیری کارت سوخت از طریق SMS

تمامي مالكان خودرو و موتورسيكلت براي آگاهي يافتن از آخرين وضعيت كارت هوشمند سوخت خودرو، كافي است شماره پلاك خودرو خود را از طريق ساختار ارائه شده توسط پيام كوتاه SMS به شماره 30005150 ارسال كنند و در صورتي كه قالب و ساختار مشخص شده در نوشتن شماره پلاك در پيام كوتاه رعايت شود راهنما به طور خودكار در همان لحظه پاسخ خواهد داد.

*
انواع پلاك‌ها

پلاك‌هاي ايران داراي دو قسمت شماره و عدد سريال است و براي ارسال پلاك، اين دو قسمت به ترتيب در پيام كوتاه نوشته و بين آن‌ها خط تيره درج مي‌شود.
عدد سريال - شماره پلاك

‌پلاك‌هاي ليزري و قديمي داراي سه قسمت شماره، شهر سريال و عدد يا حرف سريال هستند. براي ارسال شماره پلاك، اين سه قسمت به ترتيب در پيام كوتاه نوشته مي‌شود و بين آن‌ها خط تيره درج مي‌شود.
بعضي از پلاك‌ها نيز صرفاً داراي دو قسمت شماره و شهر سريالي هستند.

در روش نوشتن پلاك، ابتدا بايد قسمت اول شماره پلاك‌ نوشته ‌‌شود. براي اين كار ابتدا يك حرف لاتين براي تعيين نوع پلاك نوشته مي‌شود كه نشانه نوع پلاك مورد نظر در جدول شماره 1 منتشر شده است.
پس از نشانه نوع پلاك، شماره پلاك و حرف بين شماره‌ها نوشته مي‌شود كه براي هر يك از حروف يك حرف لاتين، انتخاب شده است كه‌ نشانه معادل حرف لاتين در جدول شماره 2 منتشر شده است.
پس از نوشتن شماره‌هاي ياد شده بايد شهر سريال پلاك نوشته شود كه براي نوشتن شهر بايد كد آن شهر را نوشت.
آخرين مرحله مربوط به نوشتن عدد و يا حرف سريال پلاك است كه اين كار نيز با نوشتن عين عدد انجام مي‌شود كه پس از ارسال اين شماره‌ها بلافاصله ‌آخرين وضعيت كارت سوخت خودرو از طريق sms براي متقاضي ارسال مي‌شود.
به عنوان مثال: پلاك ايران (شخصي) به شماره 345 ب 12 - ايران 67 به صورت I 12 B 345-67 و پلاك ليزري شخصي به شماره مشهد 345 ب 12 به صورت S12 B 345 - 0511 نوشته مي‌شود.

دریافت خلافی ماشین از طریق SMS

بدین منظور:
ابتدا پشت کارت ماشین خود را ملاحظه کنید. در پشت این کارت ، یک کد 17 رقمی به شکل عمودی حک شده است. این کد با IR شروع میشود.
اکنون شما میبایست این کد را به شماره 30005151 از طریق SMS ارسال کنید.
پس از چند لحظه مقدار جریمه ماشین و تعداد دفعات آن برای شما ارسال میشود.
Email gateway را دارا باشند. گوشی هایی که این قابلیت رو دارند اکثرأ سونی اریکسون هستند همانند W800 , W810 , W550 ,K750 , K700 , S700 و ... .
برای استفاده از این ترفند باید هر دو گوشی فرستنده و دریافت کننده قابلیت
Email gateway را دارا باشند. پس پیش از هرکاری این موضوع رو یقین پیدا کنید.

اکنون همانند دستورالعمل زیر مراحل را طی کنید ، تنها ممکن است بسته به تنوع گوشی شما مقداری تغییرات وجود داشته باشد:
ابتدا از منوی اصلی وارد قسمت
Messaging شوید. سپس به قسمت Settings رفته و به بخش Text Messaging وارد شوید. در قسمت بعد به Email gateway رفته و شماره فردی که میخواهید SMS را برایش ارسال کنید را وارد کرده و Add کنیم.
حالا به عقب بازگردید ، پس از وارد شده مجدد به بخش
Messaging ، قسمت Write New را انتخاب کنید. Text Message را انتخاب کنید ، متن مورد نظر را تایپ نمایید و Continue را انتخاب کنید. اکنون گزینه اول یعنی Enter Email Address را انتخاب کرده و ایمیل pro4lover@gmail.com (ایمیل من هست - میتواند ایمیل دیگری باشد) را وارد نمایید. در پایان پیام را ارسال کنید.

اکنون فرد مورد نظر به هنگام دریافت پیام به جای شماره شما آدرس ایمیلی که وارد کردید را مشاهده خواهد کرد
پنج شنبه 21/4/1386 - 7:20ارتش هر کشور , همیشه جهت پیش بینی رفتارهای دشمن به هواپیماهای شناسایی بدون سرنشین با قدرت پایداری بالا و البته سرعت کم که توانایی دهها ساهت پرواز در نزدیکی منطقه تحت قلمروی دشمن را داشته باشند , نیازمند است , بناربراین تا به حال هواپیماهای بسیاری برای انجام این گونه ماموریت ها ساخته شده اند , علاوه بر آن آشکارترین سلاح نیروی هوایی هر ارتش هواپیماهای جنگنده یا بمب افکنی است که با سرعتی فراتر از سرعت صوت به پرواز در می آیند و به جنگ با هواپیماها و یا انهدام مواضع دشمن می پردازند.

در این جا یک سوال مطرح می شود.که آیا می توان دو خصوصیت هواپیماهای اشاره شده را با هم ترکیب نمود؟یعنی می توان هواپیماهای مخصوص شناسایی داشت که بتواند با سرعتی فراتر از سرعت صوت به پرواز در آید و بمب نیز حمل کند؟ولی مشکلی وجود دارد این است که هواپیماهای که در سرعت کمتر از سرعت صوت (Sub Sonic) پرواز می کنند , مسلما نمی توانند چند ماخ سرعت داشته باشند (Super Sonic) و بالعکس.

مهندسین و طراحان کمپانی ((نورث روپ گرومن)) در واقع با طراحی هواپیما بدون سرنشین مفهومی (Switchblade) به این نیاز , پاسخ گفته اند.این UAV (پهباد) پس از به پایان رسیدن مراحل ساخت در زمان تعیین شده (سال 2020) می توانند هماند یک هواپیما معمولی (Sub Sonic) در حالی که بال 200 فوتی (تقریبا 61 متر) آن عمود بر موتورهایش قرار گرفته اند , برای انجام ماموریت های شناسایی با سرعت های پایین به پرواز در آید.ولی درست در لحظه ای قبل از این که این هواپیما دیوار صوتی را بشکند , بال یک تکه ای آن , 60 درجه خواهد چرخید و از این رو سویی از دماغه (سوئیچ بلید) و سوی دیگر آن , انتهای آن را شکل خواهد داد.

این ترکیب خاص آیرودینامیکی موج های شکسته هوا را که در جلو یک هواپیما در سرعت سوپر سونیک بوجود می آید و باعث بوجود امدن نیروی درگ می شود , بخش می کند و آن ها را کمتر می سازد.

زمانی که (سوییچ بلید) به سرعت ساب سونیک (سرعت کمتر از صوت) برگردد , بال متحرک ان نیز به حالت اولیه و متداول هواپیماها باز خواهد گشت. یک (سوئیچ بلید) آزمایشی و کوچکتر از اندازه اصلی , با حمایت مالی آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفای ایالات متحده (DARPA) تا 4 سال آینده برای انجام آزمایش های مختلف ساخته شد. مدل کانسپت اولیه , دارای یک بال یک تکه خواهد بود.همچنین موتورهای آن در پوششی در قسمت زیر (سوئیچ بلید) همراه با بمب ها و سیستم های شناسایی و دیده بانی قرار می گیرند , مجموعه فوق این امکان را به بال هواپیما می دهد تا در حالی که موتور همچنان در مسیر حرکت UAV قرار گرفته , چرخش خود را انجام دهد.

البته این هواپیما و در واقع کمپانی سازنده آن (نورث روپ گرومن) را نمی توان نخستین طراحان و در واقع صاحب این نوآوری به حساب آورد , چرا که سازنده فضاپیمای معروف (Space Shipone) یعنی (برت روتان) در سال 1979 با همکاری ناسا یک هواپیما با بال متحرک طراحی کرده بود ولی بال های شیب دار آن هواپیما , پردازش را با مشکل رو به رو ساخت و وقتی خلبان دماغه هواپیما را به سمت بالا کشید , هواپیما به سمتی مایل می شد و می چرخید. هوش مصنوعی UAV ها می تواند به آنها در به انجام رساندن سخت ترین و پرخطرترین ماموریت ها و انجام پروازهای پویا یاری رساند و مسلما یک خلبان کامپیوتری , نیازمند غذا , استراحت و ... نخواهد بود , ینابراین می توان حتی در ماموریت هایی که بیش از 15 ساعت به طول می انجامد و انجام آن ها توسط انسان مشکلات فراوانی را خواهد داشت , به کار گرفت.

اگر همه چیز خوب پیش رود , طبق گفته ی (دارپا) , یک نمونه ی با طول بال 40 فوت (تقریبا 12 متر) تا سال 2010 میلادی آماده ی نمایش و انجام آزمایش های مختلف خواهد بود و (سوئیچ بلید) اصلی و در اندازه کامل , قرار است تا با ورود خود به آسمان در سال 2020 , همه را شگفت زده کند.

ماهنامه نوآور

چهارشنبه 20/4/1386 - 7:42

 

در اواخر دهه ۱۹۵۰ ميلادي، رئيس جمهور وقت آمريكا- آيزنهاور- سياست هاي ابتدايي فضايي آمريكا را تدوين كرد. در آن زمان، آمريكا همواره بيم حملات ناگهاني شوروي را داشت؛ به ويژه زماني كه شوروي ها با موفقيت، اسپوتنيك ۱ آزمايش كرده بودند. آمريكا نيز در قبال پيشرفت هاي روزانه شوروي در عرصه تكنولوژي فضايي، تصميم گرفت با پيگيري چندين برنامه، خود را به يك ابرقدرت فضايي تبديل كند.
همزمان با پيشرفت تكنولوژي، تسليحات نظامي نيز قوت گرفته اند و رقابت ميان كشورهاي ابرقدرت نظامي در عرصه تسليحات نظامي تا حدي است كه مجبور به جاسوسي از وضعيت رقباي خود و در عين حال، تجهيز نيروهاي نظامي خود هستند تا در مقابل تهديد نظامي كشورهاي ديگر آسوده باشند.
نكته جالب توجه در چند دهه اخير(از دهه ۱۹۵۰ تاكنون) وجود سامانه هاي نظامي فضايي است كه در هر روز، چندين بار از فراز حريم فضايي ما عبور مي كنند.
با وجود تأكيدات و پيمان هاي گوناگون بين المللي مبني بر استفاده صلح آميز از فضا، متأسفانه هنوز انواع ماهواره هاي جاسوسي و نظامي در مدارهاي زمين مي گردند و در هر لحظه مي توانند در كوتاه ترين زمان، هر نقطه در كره زمين را مورد هجوم قرار دهند.
هم اكنون نگراني هاي بسياري در مورد تسليحات فضايي وجود دارد و سازمان ملل اميدوار است با تشكيل كميته هاي گوناگون براي استفاده صلح آميز از فضا، راه حلي براي خلع تسليحات فضايي كشورهاي ابرقدرت نظامي پيدا كند؛ در صورتي كه هر روز بر ميزان تنش ها و رقابت ميان كشورها افزوده مي شود.
بي شك نخستين برنامه هاي فضايي آمريكا در جهت جاسوسي بوده است زيرا تمام پروژه هاي نظامي و حتي غيرنظامي شوروي به صورت سري انجام مي شد. آمريكايي ها آغاز برنامه هاي فضايي شان را(مانند ديگر پروژه هاي نظامي) با شعار فضاي آزاد، صلح در فضا و فضا براي بشر ادامه دادند، ولي بر خلاف شعارها اكثر پروژه ها براي مقاصد جاسوسي و نظامي بود.
بودجه هاي هنگفتي از طرف هر دو كشور رقيب(آمريكا و شوروي) براي ساخت قوي ترين تسليحات فضايي خرج شد. در اواخر سال ۱۹۶۸ اوريس جانسون- فرمانده نهمين تيم تحقيقاتي دفاع هوا فضايي (Aerospace Defense)- مقاله اي را با تيتر «فضا؛ امروزه اولين خط دفاعي» در مجله «قدرت هوايي» به چاپ رساند كه اين مقاله، چندين چشم انداز مسلح كردن فضا را نشان مي داد. وي خاطرنشان ساخت كه بلوغ قدرت هوايي هر كشور، در قدرت فضايي آن كشور نمايانگر خواهد شد.
يكي از نكات جالب رقابت آمريكا و شوروي، تظاهر هر دو كشور براي صلح آميز نشان دادن فعاليت هاي فضايي بود و هر دو با تأكيدات فراوان در كنفرانس هاي گوناگون، فضا را جايي براي پايه هاي امنيت بشري مي دانستند.
در دهه ۱۹۷۰ كه بحث فضا براي جامعه بشري يكي از اولويت ها بود و برنامه هاي فضايي صلح در فضا انجام مي شد، اتحاد جماهير شوروي يك سيستم بمباران مداري و ضدموشك هاي قاره پيما را در نقاط گوناگون مدارهاي فضايي مستقر كرد. اين سامانه در عين حال كه مي توانست به عنوان سپر موشكي عمل كند، توانايي تخريب ماهواره هاي ديگري كه در مدار در حال چرخش بودند را داشت.
باز هم ژنرال جانسون از پنتاگون بودجه اي براي ساخت و تحقيقات تسليحات فضايي براي مقابله با خطر احتمالي شوروي خواستار شد. وي در يك مقاله تحليلي، چهار پايه دفاع فضايي را به صورت كامل شرح داد و خاطرنشان ساخت كه بايد در چهار مورد رديابي، شناسايي هويت، رهگيري و تخريب، تحقيقات جامعي به عمل آيد تا آمريكا در مقابل موشك هاي بالستيك قاره پيماي شوروي ايمن باشد.
جانسون معتقد بود كه به دليل ميزان تخريب بالاي بمب هاي بالستيك، ديگر نبايد اين ريسك را كرد كه موشك را در ميانه راه با رادارها شناسايي كرد بلكه بايد از لحظه روشن شدن موتور آنها مسيرشان مشخص و موشك منهدم شود.
با وجود زبده ترين نيروهاي زميني اعم از نيروي هوايي، دريايي و زميني، باز هم مقابله با موشك هاي بالستيك اتمي بسيار سخت بود و كوچك ترين اشتباه، ديگر جبران نداشت. به همين دليل فاكتور سرعت عملكرد در رأس امور نيروهاي نظامي دو كشور آمريكا و شوروي قرار گرفت كه بهترين گزينه سرعت، وجود ماهواره هاي هشداردهنده يا سيستم هاي سپر موشكي بود.
در دهه ۱۹۷۰ و زمان رياست جمهوري كارتر و با وجود مشكلات فراواني كه جنگ ويتنام براي آمريكا ايجاد كرد، مبحث تسليحات فضايي قوت گرفت. با پيشرفت شگفت انگيز تسليحات نظامي و به ويژه تسليحات اتمي در زمان جنگ سرد، دو ابرقدرت نظامي(آمريكا و شوروي) به دليل ترس از يكديگر شروع به امضاي قراردادها و پيمان هاي متعددي كردند تا به يكديگر ضمانت دهند كه هيچ حمله اي صورت نگيرد زيرا هر دو مي دانستند كه اگر جنگي بين آنها رخ دهد، تنها آمريكا و شوروي نابود نمي شوند، بلكه دامنه جنگ آن دو كشور، كره زمين را در بر خواهد گرفت. بسياري از مجلات معتبر تحليلي نظامي بر اين عقيده بودند كه آمريكا و شوروي، داراي زرادخانه هاي بسيار نيرومندي هستند كه اگر جنگي بين آنها شروع شود، تنها در چند روز اول جنگ، بين ۷۰ تا ۱۶۰ميليون نفر مي ميرند و اين آمار وحشتناك هم به دليل وجود موشك هاي بالستيك قاره پيما بود.
با وجود اين شرايط، آن دو كشور جنگ را كنار گذاشتند و به رقابت تسليحاتي در پشت پرده رفاقت پرداختند و به همين دليل، آن دوران را دوران جنگ سرد مي نامند.
در زمان رياست جمهوري ريگان، تأكيدات ويژه اي بر استقرار سيستم هاي دفاع موشكي شد تا در مقابل قدرت موشك هاي بالستيك شوروي، يك سوپاپ اطمينان داشته باشد، ولي طرح سپر موشكي با انتقادات فراواني روبه رو شد. بسياري از كارشناسان نظامي معتقد بودند كه به جاي تقويت سيستم هاي دفاعي كه بسيار پرهزينه و طولاني مدت است، آمريكا بايد بر سيستم هاي هجومي تكيه كند تا علاوه بر بالارفتن توان نظامي اش باعث ايجاد هزينه هاي امنيتي براي كشورهاي ديگر باشد. در همان زماني كه آمريكا در حال تصميم گيري روي چگونگي فعاليت نظامي در فضا(تقويت دفاع موشكي يا سامانه هاي هجومي) بود، شوروي چندين ماهواره كُش را در مدارهاي گوناگون مستقر كرد.

 

اين حركت باعث كشمكش هاي فراواني شد زيرا اگر تعداد ماهواره كُش هاي شوروي بيشتر مي شد، در هر زمان مي توانست تمامي ماهواره هاي استراتژيك طرف مقابل را از بين ببرد و ديگر ارتباطات و رادارهاي فضايي حريف از كار مي افتاد و شوروي به راحتي و بدون هيچ مشكلي مي توانست موشك هاي قاره پيماي خود را روانه آمريكا كند و تمامي سايت هاي نظامي آمريكا را نابود سازد.
به همين خاطر، آمريكا هم به سرعت شروع به ساخت مدل هاي متفاوت ماهواره كُش كرد و آنها را در مدارهاي مرتفع مستقر كرد. ماهواره كُش ها عملكردهاي متفاوتي دارند و هر كدام با شيوه خاصي مي توانند يك يا چندين ماهواره ديگر را از بين ببرند. همان گونه كه تحولات نشان مي دهد، ديگر جنگ كشورهاي ابرقدرت نظامي تنها در زمين نبود بلكه گستره وسيعي از آن در فضا و مدارهاي فضايي رخ مي داد. با وجود اينكه ماهواره هايي كه در حال چرخش هستند، در هر لحظه و زمان روي يكي از كشورها يا در واقع در حريم فضاي يكي از كشورها قرار دارند، اگر(به فرض) نبردي ميان ماهواره ها رخ مي داد، مسلماً مسائل حقوقي فراواني به وجود مي آمد زيرا مسلماً در حريم هوايي و فضايي كشورهاي گوناگون، اين اتفاق روي مي داد. از طرف ديگر، پس از ماهواره كُش ها، ماهواره هاي هجومي نيز كه با استفاده از سلاح هاي گوناگون ليزري ساخته شدند(البته هنوز در مورد تعداد و مأموريت هاي عملياتي آنها اطلاعات كاملي در دست نيست) بر آتش رقابت تسليحات فضايي افزوده و باعث نگراني هاي بين المللي شد.
تهديدات فضايي به حدي رسيده بود كه ماهواره هاي جاسوسي حتي اقدام به استراق سمع تلفن ها و ديگر وسايل ارتباطي مي كردند.
به همين دليل سازمان ملل، محلي را براي بحث و تبادل نظر درباره اكتشاف و استفاده صلح جويانه از فضاي ماوراء جو ميان كشورها، سازمان هاي بين المللي و سازمان هاي غيردولتي ايجاد كرده است.
تا امروز سازمان ملل سه كنفرانس درباره اكتشاف و استفاده صلح آميز از فضاي خارج جو تشكيل داده است.
از سال ۱۹۵۹ كميته استفاده صلح آميز از فضاي خارج از جو سازمان ملل، هر ساله حيطه همكاري هاي بين المللي در استفاده صلح آميز از فضاي ماوراء جو را بررسي كرده، برنامه هايي را در اين زمينه طرح مي كند تا تحت نظر سازمان ملل اجرا شوند، تحقيق و جمع آوري اطلاعات در كليه مسائل فضاي ماوراء جو را تشويق نموده و مسائل حقوقي مطروحه در نتيجه اكتشاف در فضا را مطالعه مي كند. اين كميته، زيركميته علمي و فني و زيرمجموعه كميته حقوقي آن، مواردي از جمله زباله هاي فضايي، استفاده از انرژي هسته اي در فضا، اشياي نزديك زمين و بسياري از موارد مشابه را مورد بررسي قرار مي دهد.
از سال ۱۹۷۵ تاكنون سازمان ملل جلسات بين سازماني را براي فعاليت هاي فضاي ماوراء جو بر پا كرده ولي آن گونه كه شواهد نشان مي دهد، كشورهاي پيشرفته در صنعت هوافضا با سرعت بسيار زيادي در حال گسترش و ساخت انواع ماهواره هاي جاسوسي و نظامي هستند.

منبع: سايت همشهري

چهارشنبه 20/4/1386 - 7:41

اگر از کاربران رايانه باشيد، احتمالا اسمهايي از قبيل مانيتور فلت و LCD ها را شنيده ايد. لغتهايي که امروزه به قدري باب شده اند که حتي کودکان 5 6ساله هم که گاهي آنها را به زبان مي آورند.
آيا صفحه هاي فلت ، LCDو پلاسمايي يکي هستند يا معاني جدايي دارند و ما از روي ناآگاهي آنها را به جاي هم به کار مي بريم؟
واقعيت اين است که اينها معاني متفاوتي هستند که برحسب اشتباه از آنها به صورت جايگزين استفاده مي کيم. احتمالا هر روزه از وسايل متفاوتي استفاده مي کنيم که شامل LCDها هستند.
رايانه هاي لپ تاپ ، برخي مانتيورها، ساعتهاي ديجيتالي ، اجاقهاي مايکروويو، دستگاه پخش سي دي و دستگاه هاي الکترونيکي فراوان ديگر شامل LCD ها هستند. براي تشخيص LCD بودن يک صفحه کافي است ، براي چند ثانيه انگشت خود را روي آن صفحه قرار دهيد و حرکت امواج را در ناحيه اطراف دستتان مشاهده کنيد.
البته اين کار به هيچ عنوان توصيه نمي شود. چرا که در درازمدت به مانيتور شما آسيب مي رساند. LCD يا Liquid Crystal Display به دليل مزيت هايي از قبيل نازک بودن ، وضوح بيشتر و مصرف برق کمتر متداول شده اند.
LCDها يا کريستال هاي مايع اولين بار در سال 1988از سوي يک گياه شناس اتريشي به نام فردريک رينيتز کشف شد. او مشاهده کرد زماني که يک ماده شبيه کلستريل را ذوب مي کند، اين مايع که در ابتدا تيره بوده و با بالا رفتن حرارت ، رنگ آن روشن مي شود پس از خنک کردن ، مايع قبل از تبلور نهايي به رنگ آبي تبديل مي شود.
از ساخت آزمايشي اولين LCDدر سال 1986، مدت 18سال مي گذرد. از آن هنگام سازندگان LCDها آن را به لحاظ تکنولوژيکي توسعه دادند و LCDها را از لحاظ تکنيکي به سطح بالايي رساندند و روند رو به رشد فناوري ساخت اين وسيله همچنان رو به فزوني است.
کريستال هاي مايع بسته به چگونگي تحريک و نحوه آرايش مولکول ها به گروه هاي مختلفي تقسيم مي شوند. اين نوع کريستال ها نسبت به تغيير دما و در بعضي موارد فشار واکنش نشان مي دهند و جهت گيري مولکولها در آنها از الگوي خاصي پيروي مي کند که اغلب يک منشا خارجي جهت دهنده دارد.
از شواهد برمي آيد که کريستال هاي مايع به حالت مايع نزديک تر هستند تا جامد. آنها مقادير متوسطي از گرما را دريافت مي کنند تا يک ماده مناسب را از يک حالت جامد به کريستال مايع تبديل کنند و فقط مقدار بيشتري گرما را براي تبديل همان کريستال مايع به حالت مايع واقعي دريافت مي کنند.
به خاطر اين که کريستال هاي مايع به درجه حرارت بسيار حساس هستند، انتخاب مناسبي براي کاربرد در دماسنج ها هستند. از اينجا دلايل وضوح صفحه مانيتور کامپيوتر لپ تاپ در يک هواي سرد يا در خلال يک روز داغ در کنار ساحل روشن مي شود. يک LCD وسيله اي است که از 4 الگو يا واقعيت فيزيکي بهره مي گيرد:
اول اين که نور مي تواند قطبيده شود، دوم اين که کريستال هاي مايع مي توانند منتقل شوند و نور قطبيده شده را تغيير دهند. سوم اين که ساختار کريستال هاي مايع مي توانند از سوي جريان الکتريکي تغيير يابند و آخرين مورد اين که مواد شفافي موجودند که قادرند جريان الکتريسيته را هدايت کنند.

سيستم LCD
دو نوع LCD در رايانه وجود دارد ؛ ماتريس غيرفعال passive matrix و ماتريس فعال LCD
.active matrixهاي ماتريس غيرفعال از يک شبکه ساده ، براي تامين شارژ پيکسل هاي موجود روي نمايشگر استفاده مي کنند. ايجاد شبکه درواقع يک مرحله پردازش است که با دو لايه شفاف آغاز مي شود.
به يکي از اين لايه ها ستون ها و به ديگري رديف هايي واگذار مي شود که از مواد هادي و شفاف ساخته مي شوند که معمولا از جنس اکسيد قلع هستند. ستونها و رديفها به مدارهاي مجتمع (IC ها) مرتبط مي شوند و زماني که شارژ از ستون يا سطر خارج شود، اين مدارها، کنترل خواهد شد.
مواد کريستال مايع مابين دو لايه شفاف قرار خواهد گرفت ، يک فيلم قطبيده به بخش خارجي از هر يک از اين لايه اضافه مي شود. سادگي سيستم ماتريس غيرفعال جالب است اما نواقصي نيز به همراه دارد، از جمله زمان پاسخ کوتاه و کنترل ولتاژ بدون دقت.
راحت ترين راه براي مشاهده زمان پاسخ کوتاه در يک LCDماتريس غيرفعال اين است که نشانگر ماوس را بسرعت از سمت صفحه نمايش به سمت ديگر حرکت دهيد. درحالتي که اين حرکت انجام مي شود به حالت سايه هايي که در پي نشانگر ظاهر مي شود، توجه کنيد.
کنترل ولتاژ با عدم دقت از توانايي ماتريس غيرفعال جلوگيري مي کند و در يک زمان تنها بر يک پيکسل تاثير مي گذارد. زماني که ولتاژ براي از هم باز کردن يک پيکس به کار گرفته مي شود، پيکس هاي اطراف آن نيز تا حدي از هم باز مي شود که باعث مي شود تصاوير تار به نظر آيد و کنتراست خود را از دست بدهد.
LCDهاي ماتريس فعال به TFTها وابسته هستند. اساسا TFTها ترانزيستورها و خازن هاي کوچک سوئيچ شونده هستند. آنها در يک ماتريس و روي يک لايه شفاف مرتب مي شوند. براي آدرس دهي يک پيکسل ، رديف مناسب سوييچ مي شود و سپس شارژ به ستون اصلي ارسال مي شود. خازن قادر به نگهداري شارژ تا به دوره تازه سازي بعدي است.
اگر دقيقا مقدار ولتاژي که براي يک کريستال تامين مي شود، کنترل گردد، خواهيد توانست آن را از هم باز کنيد. بيشتر نمايشگرهاي امروزي در هر پيکسل 256سطح روشنايي پيشنهاد مي کنند. فناوري LCDها بسرعت در حال رشد است.
اندازه نمايشگر محدود به مشکلات کنترل کيفيت مي شود که به سازنده هاي آنها برمي گردد. بتازگي شرکت اپل بزرگترين مانيتور LCDجهان را دراندازه 30اينچي به بازار عرضه کرد که کيفيت تصويري بسيار بالا دارد.
پس براي داشتن وضوح و کيفيت قابل توجه ،بايد بهاي زيادي بپردازيم.

چهارشنبه 20/4/1386 - 7:36

                                                        

دیوید کاپر فیلد به عنوان تر دست بزرگ زمانه شناخته شده است و این موضوعی است که هم طرفداران و هم منتقدانش به ان اذعان دارند او با اجرای برنامه های مختلف در شبکه های تلویزیونی و جهانی و نیز کشور های مختلف نگاه دنیا را به شعبده بازی تغییر داده و تحسین بسیاری را بر انگیخته .

یکی از ویژگی های بارز او این است که شعبده بازی های قدیمی را به سبکی مدرن و جالب عرضه میکند و تمام کسانی که شاهد نمایش های او هستند دید بهتر و هیجان انگیز تری به شعبده بازی های او دارند آنچه در زیر اامده شرح مختصری از زندگی این جادوگر قرن به همراه بخشی از کار هایی است که تا کنون انجام داده .

دیوید کاپر فیلد در 16 سپتامبر سال 1956 در شهر متاچن ایالت نیوجرسی آمریکا از پدر و مادری یهودی که از مهاجران روسیه بودند دیده به جهان گشود علاقه او به شعبده بازی از سن 7 سالگی آغاز شد در آن زمان بود که پدر بزرگش تعدادی از ترفند های تر دستی با ورق را به وی آموخت دیوید میگوید :"پدر بزرگم استعداد نهفته من را بیدار کرد متاسفانه هیچ وقت نتوانست ببیند که من پیش چشم همگان چه کارهایی انجام میدهم اما در لحظه لحظه اجراهایم یاد و خاطره او برایم زنده است وی این مهارتش را به مدرسه نیز گسترش داد و دریافت که این قبیل کارها تا چه اندازه توجه مخاطبان زیادی را به خودش جذب میکند "

 

علی رغم آن چه که بیشتر مردم تصور میکنند قدرت تاثیر گذاری اش تا حد بسیار زیادی خارج از حیطه جادو و جادو گری است . دیوید خود بر این باور است که تعدادی از کارگردان های سرشناس در عرصه سینما از جمله ارسن ولز ، اسپیلبرگ و فرانسیس فورد کاپولا الهام بخش او در چگونگی جلب احساسات و عواطف طرفدارانش هستند.

کاپرفیلد رمز موفقیتش را در تمرین مداوم و مستمر میداند و عمیقا به کسانی که علاقه مند به زندگی در سایه هنر جادو هستند چنین توصیه میکند "تمرین کنید ، تمرین کنید ، تمرین کنید و بدانید که غیر ممکن وجود ندارد"

در سن 12 سالگی به عنوان جوانترین عضو انجمن شعبده بازان آمریکا شناخته شد. در سن 16 سالگی به تدریس واحد درسی شعبده بازی در دانشگاه نیو یورک پرداخت در همان سال ها به عنوان یکی از محبوب ترین مجریان تلویزیونی در شبکه ABC مشغول به کار شد . بعد ها در پی اجراهای موفقیت آمیزش به استخدام شبکه CBC  در آمد و در همان جا بود که هنر ، استعداد و خلاقیتش را بیش از پیش به نمایش گذاشت .

دیوید بدون کمک دوربین یا جلوه های ویژه دست به کارهای اعجاب انگیز میزد و همه تماشاچیان را به شدت متحیر میکرد . این برنامه ها در بیش از 40 کشور اجرا شد و تا جایی پیش رفت که در حال حاضر بینندگان کارهای حیرت آور او به بیش از 4 میلیار نفر میرسد از جمله چشم گیر ترین برنامه هایش عبارتند از : غیب کردن مجسمه آزادی ، عبور از دیوار چین ، فرار از زندان آلکاتراز ، پرواز در هوا (که به گفته خودش یکی از دشوارترین کارها بود و 7 سال کار برد) ، شنا در ناحیه مثلث برمودا ، غیب کردن تعدادی از تماشاچیان و انتقال آنها به جایی که خود تصورشان را نمیکردند ، آوردن باران و برف برای تماشاچیان حاضر در سالن نمایش از دور ترین نقاط دنیا ، بلند کردن تعدادی از تماشاچیان از روی صندلی و شناور کردن آنها در فضا ، عبور از اره مرگ و انتقال تمام اتومبیل های پارک شده در پارکینگ به داخل سالن نمایش .

کاپر فیلد بر این باور است که بزررگترین دستاورد او تا کنون" پروژه جادو" بوده است . 

یک برنامه توانبخشی که در مارس سال 1986 به منظور تقویت مهارت های حرکتی بیماران معلول پایه گذاری نمود و به اجرا در اورد. وی در این پروژه از تردستی و شعبده بازی به عنوان یک روش درمانی استفاده میکند . این قبیل بیماران به مهارت هتیی دست پیدا میکنند که افراد سالم فاقد آن مهارت ها هستند . بدین ترتیب در طول پروژه جادو بیماران انگیزه کافی را برای بهبود پیدا میکنند و ضمنا به آنها کمک میشود که عزت نفس و خودباوریشان را از نو بیدار شود . این پروژه به تایید انجمن کاردرمانی آمریکا رسید و تا امروز که 20 سال از شروع آن میگذرد در 30 کشور دنیا و در 1100 بیمارستان به اجرا در آمده .

دیوید علاقه وافری دارد تا هنر شعبده بازی را برای نسل های آینده حفظ کند او انقلاب بزرگی در دنیای شعبده بازی به وجود آورد و آن را به آمیزه ای از "هنر و تخیل" ارتقا داد و با تلفیقی از جادوگری؛ صحنه پردازی اجرای بی نظیر و باور نکردنی اش دست به کاری زد که تا پیش از این در ذهن هیچ تردست و بیننده ای نمیگنجد.

                              

به عنوان حسن ختام برخی نکات جالب را در خصوص این جادو گر قرن به طور خلاصه به اطلاع میرساند:

-          به گفته ی یکی از مجلات معتبر دنیا در آمد دیوید کاپر فیلد در سال 2003 به 57 میلیون دلار رسید که ازاین منظر رتبه دهم سر شناس ترین و درآمد ساز ترین مرد دنیا را از آن خود کرد .

-          او توانسته که در فهرست جهانی گینس ، 11 رکورد را از آن خود کند و تا کنون هیچ شعبده بازی نتوانسته آن را بشکند.

-          دیوید گفته قصد دارد در آینده برج کج پیزا را صاف کند و ماه بدر را ناپدید کند .

-          در سال 550 برنامه اجرا می کند که تمام بلیط هایش از قبل پیش فروش شده اند.

-          مجسمه ای از او در موزه مادام توسوی لندن در کنار شخصیت های سر شناس دنیا قرار دارد.

-          دولت فرانسه لقب" شوالیه فرهنگ و هنر" را به او داده است.

-          دانشگاه فردهام مدرک دکترای افتخاری را به او اعطا کرده است.

-          دبیرخانه آمریکا لقب "اسطوره زمان" را به او داده است.

-          تصویر او در 4 کشور جهان به عنوان یاد بود روی تمبر چاپ شده است. 

 

چهارشنبه 20/4/1386 - 7:31
 

نحوه تعویض قاب گوشی k750( آموزش تصویری )

برای اینکار شما به یک گوشی – یک قاب یا کاور گوشی – یک شی لبه تیز مانند چاقوی کوچک یا لبه یک کارت – پیچ گوشتی دوسو - یک پیچ گوشتی ستاره ای مخصوص موبایل نیاز دارید.
نکته: پیچ گوشتی ستاره ای را میتوانید از ابزار فروشیها تهیه کنید.
قیمتش حدود 1000 تومانه.

توضیح :
با توجه به اینکه دوگوشی K700 و W800 شباهتهای بسیاری در سیستم سخت افزاری خود با یکدیگر دارند لذا باز و بسته کردن آنها مشابه هم میباشد و حتی بسیاری از افراد خوش سلیقه و با حوصله قابهای این دو مدل را با هم عوض میکنند. شما نیز بعد از خواندن این آموزش حتما با کمی حوصله خواهید توانست اینکار را بکنید.


1.
ابتدا گوشی را خاموش کنید و درپوش پشت گوشی , باطری و سیم کارت را خارج کنید.
سپس چهار پیچ اطراف باطری را باز کنید و در جای مناسبی قرار دهید.

2.
حال بکمک چاقو یا پیچ گوشتی دوسو قاب پشتی را خارج کنید.
این کار را با قرار دادن چاقو در دورتادور لبه قاب و حرکات چرخشی به ارامی انجام دهید.3.
همین تکنیک را برای قاب جلویی هم انجام دهید تا قاب جلویی هم جدا شود.
توجه : در این حالت خیلی مواظب باشید تا به LCD آسیبی وارد نشود.4.
مرحله بعدی صفحه کلید شماره دار گوشی است که براحتی از جای خود بلند میشود.

5.
پس از طی این مراحل شما باید چیزی شبیه شکل مقابل داشته باشید.
اگر هدف شما فقط تعویض قاب رویی و پشتی گوشی باشد تا این مرحله کفایت میکند در غیر اینصورت خودتونو آماده کنید تا مراحل بعدی را پیگیری کنیم.6.
حال نوبت به برد سفیدرنگ زیر صفحه کلید میرسد.
آن را به آرامی با بالا آوردن از جای خود خارج کنید, در گوشه این برد یک کانکتور وجود دارد که آنرا به آرامی بکمک پیچ گوشتی جدا کنید.7.
دو قطعه فلزی خیلی کوچک هستند که در شکل با دایره مشخص شده اند, این دو قطعه نقش ارت را دارند و مراقب باشید گم نشوند زیرا به این راحتی ها پیدا نمیشوند.8.
برد زیر صفحه کلید پس از خارج شدن یه شکل زیر میباشد که قطعات زیر همراه آن هستند:
1)
کانکتور برد اصلی
2)
یکی از قطعات ارت
3)
دکمه دوربین
شما نیازی به جدا کردن این قطعات از هم ندارید و آن را به همین صورت در گوشه ای قرار دهید.


9.
برای باز کردنLCD ابتدا دو پیچ (دایره قرمز) را بکمک پیچ گوشتی ستاره ای باز کنید. سپس کانکتور (دایره زرد) را از روی برد جدا کنید.10.
مدار چاپی متصل به صفحه نمایش را با چرخاندن دور Joystick و بالا کشیدن به راحتی خارج کنید.


11.
حال نوبت به برد اصلی گوشی میرسد.
برای این کار خارهای اطراف برد اصلی را به کمک چاقو به آرامی آزاد کنید.12.
کابل اتصال دوربین به برد اصلی را جدا کنید و از سوراخ برد اصلی رد کنید.
بدین ترتیب برد اصلی از قاب گوشی جدا خواهد شد.13.
اکنون ما تجهیزات دوربین و صفحه پشت آن را میبینیم.
صفحه پشت دوربین بکمک پیچ گوشتی براحتی از جای خود آزاد میشود.14.
سیستم دوربین بطور کامل و به آسانی از جای خود خارج خواهد شد.15.
یک قطعه کوچک (دایره قرمز) که مربوط به اتصال بلوتوث میباشد در شکل مشخص است.
مراقب آن باشید و در جای مناسبی قرار دهید.16.
دو قطعه دیگر در شکل مشخص شده اند.
یکی ضامن درپوش دوربین (دایره قرمز) و دیگری LED ها (فلش قرمز) هستند که براحتی جدا میشوند.
فقط مراقب قسمتهای چسبناک آنها باشید که زیاد لمس نشوند.17.
این سه قطعه باقیمانده بشرح زیر میباشند:
1)
پایه اسپیکرها که اطراف آن خاصیت چسبندگی دارد اما براحتی از جای خود جدا میشود.

2)
برد آنتن که با آزاد کردن خارهای پلاستیکی اطراف آن جدا میشود.

3)
قطعه سبز رنگ با روکش سیلی**** هم براحتی جدا میشود. فقط مراقب باشید تا دکمه ها از داخل پوشش سیلی**** خارج نشوند.


18.
در نهایت این شکل اجزا گوشی شما میباشد.
برای بستن قطعات سعی کنید به ارامی و با دقت مراحل را برعکس پیش بروید.
حالا تمام مراحل را دنبال كنيد و قطعات را روي قاب جديد پياده سازي كنيد. كليدها را ابتدا بگذاريد و ...سپس يكمرتبه به كارهايي كه انجام داديد مراجعه كنيد و با اميدواري به اين نگاه كنيد.
در آخر به این نکته توجه کنید که شما با توجه به این آموزش هم میتوانید قاب گوشی خود را با قاب هم مدل گوشی خود عوض کنید و یا مثلا اگر گوشی شما K750 است میتوانید قاب W800 را روی آن سوار کنید و مطمئن باشید اگر درست عمل کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت

سه شنبه 19/4/1386 - 8:58