تعداد مطالب : 80
تعداد نظرات : 138
زمان آخرین مطلب : 3121روز قبل
مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد...

قصد داریم تا هم اکنون یکی از کاربردی ترین و جالب ترین ترفندهای موبایل را که کمتر کسی از آن با خبر است را برای شما بازگو کنیم. ممکن است شما نیز گاهی حوصله و وقت کافی برای پاسخ گویی به تلفن هایی که به موبایلتان زده میشود را نداشته باشید؛ شاید گوشی را خاموش کنید و یا حتی بدان پاسخ نگویید که این دو کار تا حدودی خلاف ادب است. اما قصد داریم تا روشی ساده اما کاربردی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید کاری کنید که هر زمان کسی با شما تماس گرفت با پیغام "شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمیباشد" یا "شماره مورد نظر مسدود است" و امثال اینها روبرو شود. بدین منظور گوشی خود را ابتدا روشن کنید.
سپس میبایست کد #094*21*را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید.
پس از چند ثانیه علامتی بر روی صفحه گوشی ظاهر میشود که به معنای فعال شدن این موضوع است.
اکنون هر کس با شما تماس بگیرید با پیغام های ذکر شده بر خورد میکند.

اما برای غیرفعال کردن این قابلیت کافی است که کد #21# را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید.
اکنون میتوانید تماسهای رسیده را دریافت کنید.

چند نکته:
وب سایت ترفندستان از معدود سایتهای پارسی است که این ترفند را بازگو میکند.
با فعال سازی این قابلیت هم میتوانید SMS بفرستید هم SMS دریافت کنید.
این ترفند روی گوشیهای نوکیا و سونی اریکسون تست شده است.
این ترفند با استفاده از سیستم Diverting گوشی ها صورت میپذیرد.
این ترفند تنها بر روی مخابرات ایران تست شده است.
اگر در حین نوشتن کد به Error برخورد کردید مجدد کد را وارد کنید.

البته می توانید این شماره ها را ذخیره کنید تا لازم نباشد هر دفعه این کد ها را وارد کنید.

پنج شنبه 5/6/1388 - 15:16
 
آیا اندام من متناسب است؟

تصور ذهنی که هر کسی از چگونگی وضعیت ظاهری و اندام خود دارد،بادی ایمیج می‌گویند.
بادی ایمیج یعنی درکی که هرکس از وضعیت بدن خود دارد و این عامل ذهنی موثری است که می‌تواند بر اعتماد به نفس،نوع رفتارهای تغذیه‌ای،فعالیت‌های بدنی و چگونگی رابطه شما با دیگران اثر بگذارد.
اگر کمی به جامعه دقت کنیم،کلیشه‌هایی درباره قضاوت افراد درباره فردی که با آنها روبه‌رو می‌شویم، وجود دارد که بخش بزرگی از آن به وضعیت ظاهری فرد بستگی دارد.اگر در برخورد اول با فرد لاغر یا متناسبی روبه‌رو شویم،ناخودآگاه او را فردی پرکار،موفق،محبوب،قوی و خودساخته می‌بینیم.برعکس در برخورد با یک فرد چاق،ذهن ما به صفاتی مانند تنبلی،بی‌توجهی،ضعف اراده و ... سوق می‌یابد.
در هر سرزمینی بسیاری از این کلیشه‌ها به فراخور فرهنگ آن کشور وجود دارد. برای مثال، چاقی در کشور ما در گذشته علامت رفاه، سرزندگی، تحول و ... شناخته می‌شد. رسانه‌ها نقش بسیار موثری در شکل‌گیری این کلیشه‌ها و تغییر آنچه پیش از این وجود داشته، دارند.
این کلیشه‌ها در ذهن ما اعتقادی به وجود می‌آورند که منشأ عملکرد ماست برای اینکه بتوانیم به معیارهای ارزش جامعه نزدیک شویم،در حالی که ممکن است بر اثر افراط و تفریط در آن باره دچار مخاطرات ناشی از آنها بشویم و اگر نتوانیم به آنچه هدف‌مان است برسیم،در بهترین حالت دچار افسردگی ناشی از احساس شکست شویم.

 


تناسب اندام ایده‌آل
زمانی که دست یافتن به لاغرترین اندام در دخترها و عضلانی‌ترین اندام برای پسرها حد نهایت آرزوها و آمال باشد،با اختلال‌های رفتاری در میان جوانان روبه‌رو می‌شویم که دست زدن به رژیم‌های غذایی غلط،تمرینات بدنی وحشتناک،توسل به انواع و اقسام داروهای لاغرکننده و عضله‌ساز و ... از جمله عادی‌ترین آنهاست.ممکن است آنها خود را در معرض گرسنگی‌های طولانی مدت و کشنده قرار دهند زیرا از اندام‌ خود راضی نیستند.ممکن است داروها یا موادی را استفاده کنند که عوارض جبران‌ناپذیری داشته باشد و به این ترتیب ممکن است سلامت خود را به خطر بیندازند.
به یاد داشته باشید که وضعیت بدنی شما تحت تاثیر عوامل متعددی است که تغییر برخی از آنها در حوزه اختیار شما نیست.عواملی مانند فرم ساختمانی بدن،یا به اصطلاح تیپ بدنی، استخوان‌‌بندی،شیوه ذخیره‌سازی چربی در بدن و .. به شما به ارث رسیده‌اند و تحت تاثیر عومل ژنتیکی هستند بنابراین شما نمی‌توانید آنها را تغییر دهید.
بعضی از افراد به طور ژنتیک فاقد مواد اولیه برای ساختن یک اندام مانکنی هستند و رعایت رژیم‌های سخت و انجام فعالیت‌های بدنی توان‌فرسا هم نمی‌تواند این اندام‌ها را در آنها به وجود آورد.برای مثال در آمریکا تنها 5 درصد زنان به طور ژنتیکی اندامی کشیده و لاغر دارند.
درباره آقایان هم همین‌طور است.در آقایان محدودیت فیزیولوژیکی درباره مقدار عضله‌ای که فرد می‌تواند داشته باشد،وجود دارد که براساس آن درصد چربی و عضله او تعیین می‌شود.به عبارت دیگر،از نظر فیزیولوژیک غیرممکن است که شما بتوانید مقدار نامحدودی عضله در بدن خودتان به وجود بیاورید حتی اگر ساعت‌ها ورزش کنید و رژیم‌های سخت بگیرید.بنابراین باید واقع‌گرا باشیم و از خود توقع معقول داشته باشیم.

 


آیا وزن آرمانی کلید دست‌یابی به سلامت،موفقیت،زیبایی و خوشبختی است؟
بدون شک برای دستیابی به هر یک از خواسته‌های بالا،تنها وزن آرمانی کلید طلایی نیست.در حوزه سلامت،تکیه بر وزن به تنهایی و به عنوان شاخصی که نشان دهنده سلامت شما باشد،مدت‌ها است با تردید روبه‌روست.به تازگی دانشمندان اخطار داده‌اند تمام افراد لاغر سالم نیستند،برعکس ممکن است به علت تجمع چربی در ارگان‌های داخلی با خطر بیشتر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی مواجه باشند.در این حوزه،عوامل دیگری مانند فشارخون،میزان کلسترول و قندخون،چگونگی شیوه زندگی و ... دخالت دارند.
برای شناخت تاثیر وضعیت اندام بر میزان موفقیت،یکی از دوستان موفق خود را در نظر بیاورید.او چه خصوصیاتی دارد؟ حالا یک پزشک، وکیل و ... را در نظر بیاورید.چه عواملی در موفقیت آنها موثر بوده است؟ آیا لزوما تمام افرادی که مدل هستند،در زندگی افراد موفقی به حساب می‌آیند؟

 


 چه کنیم تا تصور ذهنی ما از اندام‌مان بهتر شود؟
* تنها روی وزن‌تان متمرکز نشوید.وزن به تنهایی شاخص خوبی برای برآورد وضعیت شما نیست.

 


* به یاد داشته باشید چیزی به نام «وزن درمانی» که برای همه یکسان باشد،وجود ندارد.برای هر نفر با توجه به قد او،استخوان‌بندی و تیپ بدن او محدوده وزنی سالمی وجود دارد که مختص اوست.

 


* به یاد داشته باشید برای میزان عضلانی که می‌تواند در بدن شما به وجود آید،محدودیت وجود دارد که این محدوده به طور طبیعی در بدن شما کنترل می‌شود.

 


* بسیاری از افراد عضلانی یا افراد بسیار لاغری که در تلویزیون می‌بینید،محصول داروهای گوناگون هستند.ممکن نیست در شرایط طبیعی و بدون وجود آن داروها چنین اندام‌هایی به وجود آیند.

 


* به جای اینکه به فرم ظاهری خود بپردازید،سعی کنید جنبه‌های دیگر شخصیت خود را القا دهید.به این ترتیب و با افزایش اعتماد به نفس ناشی از تصحیح تصور ذهنی شما نسبت به اندام‌تان می‌توانید به خواسته‌هایی که به اشتباه انتظار برآورده شدن آنها را فقط از وضعیت بدنی خود دارید،دست یابید.

 


* به جسم خود احترام بگذارید و وضعیت ژنتیکی آن را بپذیرید.احترام به جسم به معنی مراقبت از آن برای نگهداری از بهترین وضعیت سلامت آن است.

 


* خود را با دیگران مقایسه نکنید.سعی کنید بهترین شکل خودتان باشید

پنج شنبه 5/6/1388 - 15:13
 

چگونه یک زن را خوشحال کنیم؟چگونه یک مرد را خوشحال کنیم؟

 برای خوشحال کردن یک زن...یک مرد فقط نیاز دارد که این موارد باشد :  یک دوست یک همدم یک عاشق یک برادر یک پدر یک استاد یک سرآشپز یک الکتریسین یک نجار یک لوله کش یک مکانیک یک متخصص چیدمان داخلی منزل یک متخصص مد یک متخصص علوم جنسی یک متخصص بیماری های زنان یک روانشناس یک دافع آفات یک روانپزشک یک شفا دهنده یک شنونده خوب یک سازمان دهنده یک پدر خوب خیلی تمیز دلسوز ورزشکار گرم مواظب شجاع باهوش بانمک خلاق مهربان قوی فهمیده بردبار محتاط بلند همت با استعداد پر جرأت مصمم صادق قابل اعتماد پر حرارت بدون فراموش کردن : تعریف کردن مرتب از او عشق ورزیدن به خرید درستکار بودن بسیار پولدار بودن تنش ایجاد نکردن برای او نگاه نکردن به بقیه دختران و در همان حال، شما باید : توجه زیادی به او بکنید، و انتظار کمتری برای خود داشته باشید زمان زیادی به او بدهید، مخصوصاً زمان برای خودش اجازه رفتن به مکانهای زیادی را به او بدهید، هیچگاه نگران نباشید او کجا می رود. بسیار مهم است : هیچگاه فراموش نکنید : * سالروز تولد* سالروز ازدواج* قرارهایی که او می گذارد  چگونه یک مرد را خوشحال کنیم : تنهاش بذارید!
سه شنبه 3/6/1388 - 14:17
 • حرف های قبل و بعد از ازدواج...

  قبل از ازدواج:
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  پسر : بله ، بالاخره وقتش شد . منتظر بودن خیلی سخته
  دختر :‌ می خوای من برم ؟
  پسر : نه. حتی فکرش روهم نکن
  دختر : دوستم داری ؟
  پسر : البته !
  دختر : تا حالا به من خیانت کردی ؟
  پسر : نه ! چرا حتی یک همچین حرفی را می زنی ؟
  دختر: منو کتک می زنی ؟
  پسر: امکان نداره ! به قیافه من میاد همچین آدمی باشم
  دختر: می تونم بهت اعتماد کنم؟
  پسر: بله

  حالا بعد از ازدواج:
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  می تونید همین گفتگو را از پایین به بالا بخونی...  
سه شنبه 3/6/1388 - 14:1
این کدها و نکات ، مربوط به K700 و K700i می باشد و سایر گوشیها سری w_k_s

توضیحات:
> به معنای حرکت دادن جوی استیک گوشی به سمت چپ
< به معنای حرکت دادن جوی استیک گوشی به سمت راست

به ترتیب از سمت چپ به راست کدها را وارد کنید:

*>*>>*<
دسترسی به service menue


11*>*>>*<
ورژن فیرم ویر ( سیستم عامل ) گوشی را نشان می ده
د.


#06#*
نمایش سریال نامبر گوشی


برای اینکه سریع حالت بی صدا ( silent ) گوشی را فعال یا غیر فعال کنید باید کلید c را فشار داده و نگه دارید.


با فشردن هر حرفی بر روی صفحه گوشی و نگه داشتن آن شما وارد Address Book گوشی شده و لیست نامهائی که با آن حرف شروع می شوند را خواهید دید. برای مثال با نگه داشتن دگمه شماره 5 گوشی ، شما وارد آدرس بوک گوشی شده و لیست تمام نامهائی را که با حرف j شروع می شوند را خواهید دید.


در حالت دوربین:
دگمه 1 : انتخاب رزولوشن عکس
دگمه 2 : انتخاب حالت عکس برداری در شب
دگمه 3 : انتخاب حالت جلوه های ویژه
دگمه 4 : انتخاب حالت self timer برای عکاسی با تاخیر
دگمه 5 : انتخاب فلاش
دگمه بالا و پائین ولوم : تغییر بزرگنمائی ( zoom ) 


جهت قفل شدن صفحه کلید گوشی و همچنین اجرای screen saver دگمه های * و lock را فشار بدهید.


اتصال سریع:
در حالت استندبای دگمه more را فشار بدهید تا گزینه های infrared , Bluetooth , silent , phone statues , shortcuts customizing ظاهر بشوند.


با گزینه shortcuts customizing میتوانید هرکدام از جهتهای جوی استیک را به عنوان یک کلید میانبر جهت وارد شدن به یک منوی خاص تعریف کنید.


تغییر سریع روشنائی صفحه تصویر:
در حالت دوربین بروید و سپس درحالیکه دگمه * را نگه داشته اید با حرکت جوی استیک به بالا و یا پائین روشنائی صفحه را کم و زیاد کنید.  
سه شنبه 3/6/1388 - 11:0

به اولین قاصدکی که از شهر قشنگ زندگی تو میگذرد پیغام میدم که هیچ چیز نمیتونه مهرت را از دلم جدا کند حتی فاصله ها


کاش میتونستیم باور کنیم دوست داشتن بعد از مرگ فقط به درد گریه کردن میخوره

سه شنبه 3/6/1388 - 10:58

نصب کردن برنامه های زیاد در کامپیوترتان میتواند رجیستری شما را با برنامه های غیر ضروری که
در هنگام بالا آمدن کامپیوتر به اجرا در می آیند به هم بریزد و این باعث کندی کامپیوتر و اشغال بخشی از
حافظه سیستم میشود برای از کار انداختن برنامه های غیر ضروری وارد رجیستری شوید و به سراغ این
کلید بروید :
HKEY_CURRENT_USER
Software
Microsoft
Windows
CurrentVersion
Runonce

در اینجا میتوانید برنامه های غیر ضروری را حذف کنید کامپیوتر سپس کامپیوتر را از نو بوت کنید تا
تغییرات را ملاحظه کنید

سه شنبه 3/6/1388 - 10:49
پیامک زیادی باعث سوختن سیمکارت می شه

سیم‌کارت‌ها نیز مانند کالاهای مصرفی دیگر دارای تاریخ مصرف هستند که سوختن آن به ندرت ناشی از اختلالات شبکه است.

زارعیان، مدیر کل روابط عمومی شرکت مادر تخصصی مخابرات ایران در گفت‌وگو با ایلنا با بیان این مطلب اظهار کرد: سوختن سیم‌کارت معمولا ناشی از ارسال پیامک زیاد، افزایش حجم اطلاعات، وارد کردن پین کد اشتباه و مواردی از این قبیل است.

وی افزود: سیم‌کارت نیز مانند بساری از کالاهای مصرفی دارای تاریخ مصرف است و سوختن آنها در دنیا امری طبیعی است.

به گفته زارعیان اگر سوختن سیم کارت ناشی از اختلالات شبکه باشد (که به ندرت اتفاق می افتد)، سیم‌کارت به صورت رایگان تعویض می شود.

سه شنبه 3/6/1388 - 10:44
شخصیت شما و ارتباط آن با موسیقی مورد علاقه شما


محققان دانشگاه کمبریج بر اساس مطالعات جدیدی اعلام کردند شخصیت افراد مختلف را می توان با بررسی موسیقی مورد علاقه این اشخاص به راحتی تعیین کرد. محققان دانشگاه کمبریج اعلام کردند افراد بر اساس سلیقه موسیقیایی افراد دیگر درباره شخصیت، ارزشها، طبقه بندی اجتماعی و نژاد آنها قضاوت می کنند.

 

بر اساس این تحقیقات و جمع آوری نظر افراد مختلف درباره دوستداران سبکهای مختلف موسیقی طرفداران موسیقی کلاسیک افرادی زشت و خسته کننده هستند، دوستداران سبک راک از احساسات ناپایداری برخوردارند و طرفداران موسیقی پاپ شخصیتی کاملا مبهم و ناشناخته دارند.

 

محققان به منظور بررسی این نظریه از تعدادی از داوطلبان درخواست کردند از میان 6 سبک موسیقی راک، پاپ، کلاسیک، جاز، رپ و الکتریک یکی را انتخاب کنند.

 

نتایج نشان داد که طرفداران سبک جاز متفکر، صلح دوست، آزادی خواه بوده و از روحیه ای دوستانه و خونگرم برخوردار هستند.

 

علاقمندان موسیقی کلاسیک نیز افرادی ساکت، خونگرم، مسئول و هوشمند هستند اما از نظر فیزیکی نا متناسب بوده و چندان خوشایند نیستند.

 

کسانی که به موسیقی راک علاقه نشان دادند دارای خلق و خوی سرکش و کاملا غیر مسئول بوده و دارای احساسات ناپایداری هستند و طرفداران موسیقی پاپ از شخصیتی بسیار قراردادی و آرام اما ساده و بدون پیچیدگی برخوردارند.

 

دوستداران موسیقی رپ از نظر فیزیکی بسیار سالم و متناسب بوده و در عین حال نسبت به تمامی افراد داوطلب شرکت کننده بسیار خشونت طلب و پرخاشگر هستند و طرفداران موسیقی الکترونیک افرادی کاملا عصبی به شمار می روند.

 

بر اساس گزارش تلگراف، این تحقیقات به مناسبت بزرگداشت هشتصدمین سالگرد تاسیس دانشگاه کمبریج انجام گرفته است.

سه شنبه 3/6/1388 - 10:23
یک اشتباه بزرگ در تاریخ موسیقی ایران


بنا بر این گزارش، در این شماره سرمقاله با عنوان"هنر سیاسی یا سیاست هنری"، "نگاهی به برخی از سازهای ابداعی به نمایش در آمده در نخستین نمایشگاه سازهای ابداعی"، " این درست تکه دیگری از من است(به مناسبت در گذشت مایکل جکسون)" ، گفتگو با پری صابری با عنوان "موسیقی و حرکت شاخصه های اصلی نمایش"و ته مقاله با عنوان"منطق عفونی" به چاپ رسیده است.

همچنین مقالاتی با عناوین" تاثیرات موسیقی در مناسبات تجاری"، "موسیقی شادی است، موسیقی آزادی است"، "مائو ریچیو هم رفت"، "قدم های ضروری جهت کاربرد درست مدها"، "یادی از جمشید شیبانی بدعت گزار موسیقی پاپ ایران و خواننده ترانه معروف سیمن بری" از دیگرمواردی است که در صد و یکمین شماره ماهنامه هنر و موسیقی منتشر شده است.

در مقدمه گفتگو با علی رهبری که به بررسی پایه های 5 و 7 ضربی در موسیقی ایران می پردازد آمده است: وقتی از هر اشتباهی مدتی بگذرد، این اشتباه می تواند به مرور زمان به صورت سنت در بیاید. به همین دلیل اغلب مردم برای سنت های غریبه ارزش زیادی قائل نیستند.

در بخش دیگری از این مطلب آمده است : موسیقی یک مملکت، موسیقی نزدیک به مردم آن است. یعنی مجموعه ای از موسیقی هایی که مردم در شادی، گرفتاری، در جشن ها و عزاها استفاده می کنند. در ایران عده ای نوازنده ماهر ولی نه آهنگساز، موسیقی را به صورت نت نوشته اند. این استادان در نوازندگی ساز خود اغلب مهارت زیادی داشته اند. حالا برای نسل ما، که نسل جوان بعد از این استادان هستیم، این سوال پیش می آید که آیا این افراد در زمان نوشتن این نت ها قادر به نوشتن تمام ریتم های مرسوم در بین مردم بوده اند یا خیر؟

علی رهبری در ادامه این گونه پاسخ سئوال مطرح شده را می دهد: جواب امروز من بعد از پنجاه سال بودن در موسیقی، به صورت واضح و قاطع خیر است. متاسفانه این افراد قادر به نوشتن همه ریتم های ایرانی و مردمی نبوده اند. این افراد فقط چیزهایی را نوشته اند که در سطح سواد و توانایی سلفژ آنان بوده است.

سه شنبه 3/6/1388 - 10:22