تعداد مطالب : 31
تعداد نظرات : 20
زمان آخرین مطلب : 1437روز قبل
وقتی همه ی سیستم ها درست و بدون مشکل کار میکنند فناوری حقیقتا زیباست . اما زمانی که نرم افزار یا سخت افزاری از کار بیفتد ، اتلاف وقت پر هزینه و نا امید کننده خواهد بود . در این مقاله پنج مشکل رایج با پرینتر های اچ پی و راه حال های ما برای این مشکلات را می خوانید.

مشکل : پرینت گرفتن خیلی طول می کشد .
هیچ چیزی بدتر از این نیست که با سرعت پروژه ای را به اتمام برسانید اما هنگامی که نوبت به پرینت گرفتن آن رسید مجبور باشید سرعت پایین پرینتر را تحمل کنید . این مشکل ممکن است بر اثر انتخاب رزرولوشن بالا ، مشکلات حافظه و یا انتخاب درایور نادرست رخ دهد .

راه حل :
تصاویر با رزرولوشن بالا حجم بیشتری از داده ها را برای پردازش در اختیار سیستم یا پرینتر قرار می دهند که میتواند موجب کند شدن فرآیند پرینت شود . برای چاپ اسناد اداری می توانید رزولوشن را روی  standard یا  normal  تنظیم کنید و در زمانی که به کیفیت بالاتری برای چاپ احتیاج دارید مجددا آن را روی  high-quality قرار دهید . اگر به صورت روتین تصاویر با کیفیت بالا را چاپ میکنید بهتر است حافظه ی رم دستگاه خود را ارتقا دهید .
با تنظیم دستگاه برای چاپ تک رو به جای دو رو "two-sided"      هرچند کاغذ بیشتری مصرف میشود اما سرعت پرینت به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند .

درایور پرینتر نیز میتواند نقش تعیین کننده ای در سرعت چاپ ایفا کند . پرینتر های لیزری و حتی برخی پرینتر های رنگی با دو نوع درایور عرضه می شوند . درایور PCL و درایور host-based  تولید کننده پرینتر . نوع اول پرینت ها را با سرعت بیشتری انجام خواهد داد در حالی که نوع دوم برای پردازش های گرافیکی بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرد .


مشکل : گیر کردن کاغذ

حالا که مشکل سرعت پایین پرینت را حل کرده اید به مشکل بزرگتری بر میخورید . بدترین کابوس کار با پرینتر ؛ گیر کردن کاغذ !

راه حل :
احتمالا برگه ی راهنمای پرینتر برای این مشکل کمک خوبی به شما می کند . البته در وبسایت شرکت آبنوس میتوانید برخی ویدیو های مربوط به رفع این مشکل در پرینتر های اچ پی و سامسونگ را مشاهده کنید . با بررسی مسیر کاغذ شروع کرده و کاغذ گیر کرده را بیرون بکشید . دقت کنید که کاغذ را صاف بیرون بکشید و مهم تر از همه آن را پاره نکنید .
در صورتی که کاغذ به شکلی گیر کرده است که قابل بیرون کشیدن نیست از راهنمای خارج کردن کارتریج استفاده کنید .
در صورتی که بد قرار گرفتن کاغذ در ورودی دستگاه این مشکل را ایجاد کرده است کاغذ ها را از دستگاه خارج کنید و به شکل درست در جایگاه مربوطه قرار دهید .

و به عنوان یک قانون همیشه چک کنید که کاغذی که پرینت میکنید توسط دستگاه شما پشتیبانی شود . همینطور به خاطر داشته باشید که کاغذ ها را در جایی خشک نگهداری کنید چرا که رطوبت فرایند چاپ را دشوار میکند .


مشکل : پرینت با کیفیت بد
پرینتر شما خیلی خوب کار میکند اما محصول نهایی چاپ افتضاح است ! داشتن لکه های رنگی ، کیفیت پایین تصویر و یا محو بودن متن که حتی بهترین اسناد را غیر حرفه ای و زشت می کنند .

راه حل :
برای حل این مشکل در پرینتر های لیزری راه حل های زیر را امتحان کنید . در صورتی که مشکلی همچنان پابرجا بود احتمالا به سخت افزار شما مربوط است .

-    درایور پرینتر خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که کاغذ و تنظیمات مناسب را انتخاب کرده اید .
-    مجددا کاغذی که درون دستگاه قرار داده اید را بررسی کنید که مطمئن شوید با سایزی که در تنظیمات انتخاب کرده اید مطابقت دارد .
-    کاریج دستگاه را بررسی کنید و مطمئن شوید که آسیبی ندیده باشد .
-    در صورتی که روی برگه های پرینت شده لکه های رنگی مشاهده می کنید چند صفحه ی خالی را پرینت بگیرید ، خواهید دید که لکه ها به تدریج محو شده و از بین خواهند رفت.

 

مشکل : پرینتر پرینت نمی گیرد
پس از گیر کردن کاغذ در دستگاه ؛ دومین مشکل رایج عدم پاسخگویی پرینتر است .

راه حل :
 ابتدا مطمئن شوید که دستورات چاپ را به پرینتر درستی ارسال میکنید . احتمال اینکه ده ها برگه را با پرینتر اتاق مجاور چاپ کرده باشید زیاد است . برای اینکه پرینتر اصلی خود را به عنوان پرینتر پیشفرض انتخاب کنید ، در ویندوز به Printers and Faxes رفته و پس از کلیک بر روی چاپگر مورد نظر گزینه ی Set as default printer را انتخاب کنید .

آیا مطمئن هستید که کاغذ های موجود در دستگاه به تعداد کافی و از نوع صحیحی هستند ؟ بررسی کنید که دستگاه روشن بوده و تمام کابل ها به درستی به آن متصل باشند . هر دو کابل یو اس بی و شبکه میبایست به درستی متصل باشند و درایور مربوط به پرینتر نیز باید روی دستگاه مورد نظر نصب شده باشد .
برخی درایور ها این امکان را به شما می دهند تا بدون چک کردن فیزیکی پرینتر و تنها از طریق نوتیفیکیشن های نمایش داده شده به مشکل موجود پی ببرید .

نهایتا اگر پرینتر هنوز چیزی چاپ نمیکنید آسانترین راهکار ریستارت کردن است . ابتدا نرم افزار مربوطه را بسته و مجددا باز کنید . و پس از آن کامپیوتر و در انتها پرینتر را خاموش و روشن کنید .

مشکل : فناوری های بسیار قدیمی و منسوخ

ما بسیار شاهد مورادی از این دست بوده ایم ؛ پرینتری که از آن استفاده میکنید سالهای سال بدون مشکل برایتان کار کرده است ، قابلیت های آن با نیاز های شما مطابقت کامل دارد و هرگز برایتان مشکل ساز نبوده اما حالا هر روز به مشکل جدید بر میخورد . صداهای عجیب و غریب تولید میکنید ، مرتبا گیر می کند و ...


راه حل :
این واقعیت را قبول کنید که وقت آن رسیده تا با دستگاه های قدیمی خداحافظی کنید ، به خاطر داشته باشید که هزینه ای که یک دستگاه قدیمی و خراب به شما تحمیل میکند به مراتب بیشتر از هزینه ی خرید  یک پرینتر جدید است . شما می توانید با مراجع به بخش پرینتر های وبسایت آبنوس و مقایسه ی امکانات مدل های مختلف پرینتر های اچ پی ، پرینتر های canon و سایر برند های موجود دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید

سه شنبه 9/9/1395 - 11:58

پرینترها یکی از لوازم الکترونیکی پر کاربرد هستند که به علت استفاده از مواد مصرفی گران قیمت به نسبت به سایر دستگاههای الکترونیکی هزینه های بلیشتری را بر مصرف کننده تحمیل میکنند.

ما در این مقاله بهترین روش های استفاده از پرینترهای اچ پی را با شما در میان خواهیم گذاشت تا ضمن استفاده ی صحیح از دستگاه هزینه های خود را نیز کاهش دهید.

ابتدا به ساکن ببینید آیا ضرورتی برای پرینت گرفتن وجود دارد ؟؟ مثلا آیا میتوانید به جای پرینت پرفتن یک متن آن را به عنوان پیوست یک ایمیل ارسال کنید ؟

مثال:

1

 

 • پرینتر HP باید روی حالت دو طرفه یا duplex تنظیم شده باشد

مثال :

 2

 

 • تا آنجا که ممکن است پرینت های خود را در حالت سیاه و سفید انجام دهید . چرا که چاپ رنگی هزینه ی بیشتری در بر خواهد داشت
 • 3
 • به جای کپی کردن یک سند فیزیکی ، آن را اسکن کنید . اسکن کردن هیچ هزینه ای ندارد .

 4

 • قبل از پرینت گرفتن یک متن آن را بازخوانی کنید یا از طریق print preview از درست بودن همه چیز مطمئن شوید .

5 

 • اگر فایلی را به طور معمول پرینت کرده و در اختیار دیگران قرار می دهید ، شاید تبدیل آن به فایل پی دی اف انتخاب بهتری باشد .

 

 • برای متن هایی که اهمیت کمتری دارند حاشیه و سایز متن را کاهش دهید .

6 

 • برگه های تایپ شده را باز طراحی کنید تا متن بیشتری در یک صفحه جا بگیرد.

 

 

 • در زمانی که چیزی را از نرم افزار پاورپوینت پرینت میکنید سعی کنید ببینیدآیا ممکن است چند اسلاید را در یک صفحه جا دهید؟ میتوانید به صورت خودکار 1، 2 ، 3 ، 4 ، 6 یا 9 اسلاید را در یک صفحه پرینت بگیرید . همینطور برای صرفه جویی در مصرف کارترج گزینه ی "Pure black and White" را انتخاب کنید .
 • 7
 • تعدادپرینت های خود از اینترنت را به حداقل برسانید . زمانی که میخواهید مطلبی را از اینترنت ذخیره کنید آن را به صورت یک فایل و در کامپیوتر خود سیو کنید ؛ اما اگر پرینت گرفتن ضرورت دارد آن را به صورت سیاه و سفید و طبق راهنمای زیر انجام دهید .
 • 8

-          زمینه ی صفحه را پرینت نگیرید – اگر یک صفحه ی وب را از طریق مروگر اینترنت اکسپلورر پرینت میکنید به منوی Tools رفته internet options را انتخاب کرده و وارد سربرگ Advanced شوید و در بخش Printing تیک گزینه ی print background colors and images را بردارید .

 

 9

-          تنها بخشی از صفحه که مورد نیاز شماست را پرینت بگیرید – اگر به تمام مطالب یک صفحه وب نیاز ندارید و تنها پاراگراف یا صفحات محدودی را میخواهید آن را انتخاب کرده از منوی file گزینه ی print را انتخاب کنید و در قسمت Page Range گزینه ی Selection را تیک بزنید .

 10

 

شنبه 6/9/1395 - 16:28


پرینتر  چهار کاره کنون مدل  Canon MF3010 یکی از بهترین محصولات کنون است. این پرینتر به خاطر 4کاره بودن (پرینت، کپی، اسکن، فکس) و کیفیت بالا در چاپ، مورد پسند کاربران می باشد.

این پرینتر کنون  کارتریج  مدل  725 مصرف می کند.

این دستگاه ماهانه تا 10000 برگ می تواند پرینت بگیرد. سرعت پرینت پرینتر کنون 23 برگ در دقیقه می باشد

حال در این مقاله قصد داریم طریقه نصب پرینتر Canon MF3010 را به صورت کامل و تصویری آموزش دهیم .

چگونگی اضافه کردن (نصب) پرینتر کنون مدل Canon MF3010

در این مقاله آموزش می بینید که یک پرینتر جدید canon را با روش های مختلف به کامپیوتر خود اضافه کنید:

1-      روش USB:

1

1-      سعی کنید با اولین روش که روش USB می باشد پرینتر را به کامپیوترهای جدید چه مک چه pc وصل کنید و پرینتر بر روی کامپیوترهای خود نصب کنید.

هنگامی که شما پرینتر را با کابل USB به کامپیوتر وصل می کنید، کامپیوتر شما به صورت خودکار درایور یا پرینتر را شناسایی و نصب می کند.

 

2-      آماده بودن چاپگر. قبل از اینکه شما پرینترخود را به کامپیوترمتصل کنید ، مطمئن شوید که چاپگر آماده است. نصب کارتریج های جوهر تازه، تونر و کاغذ در صورت لزوم.

 

3-      چاپگر خود را وصل کنید. شما با یک کابل USB پرینتر را به کامپیوتر خود وصل کنید. می بایست پورت USB بر روی چاپگر خود پیدا کنید که معمولا پشت پرینتر قرار دارد هر چند برخی از مدل ها دارای پورت در جلو هستند. پلاگین کوچک، اتصال مربع را به پورت بر روی چاپگر وصل کنید و انتهای دیگر کابل دارای یک رابط USB استاندارد می باشد که به کامپیوتر خود وصل می کنید.

 

4-      هنگامی که کامپیوتر شما می تواند درایور پرینتر را شناسایی و نصب کند پس صبر کنید تا کامپیوتر شما به صورت خودکار درایور را نصب کند. هنگامی که پرینتر را به کامپیوتر وصل می کنید با ظاهر شدن کادر محاوره ای شناسایی و نصب پرینتر شما می توانید آن را تایید و نصب کنید.

 

2-      روش ویندوز 7:

1-      آماده بودن چاپگر. قبل از اینکه شما پرینترخود را به کامپیوترمتصل کنید ، مطمئن شوید که چاپگر آماده است. نصب کارتریج های جوهر تازه، تونر و کاغذ در صورت لزوم. و پرینتر را به کامپیوترخود وصل کنید.

2-      می بایست با اکانت کاربری مدیر وارد شوید چرا که اکانت مدیر دارای ویژگی ها و دسترسی های ویژه ای بوده است و تنظیمات کامپیوتر را تغییر می دهد از جمله نصب سخت افزار و نرم افزار. حال می خواهیم با اکانت مدیر وارد شویم مراحل زیر را طی کنید:

با کلیک بر روی دکمه ویندوز در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش.

2

و منوی STARTظاهر می شود و بر روی دکمه shutdown بایستید

3

و از منویی که ظاهر می شود گزینه switch user را انتخاب کنید.

45

اکنون شما بر روی صفحه نمایش خوش آمدید، که در آن شما می توانید از تمام پروفایل های که در کامپیوتر شما وجود دارد را انتخاب کنید باشد.مشخصات مدیر و ورود را انتخاب کنید.

 

3-      حال برای اضافه کردن پرینتر به صورت دستی به صورت زیر عمل می کنیم:

-          بر روی منوی Start که در گوشه سمت چپ و پایین صفحه نمایش کلیک کنید.

 

6

7

-          در بالای پنجره انتخاب کنیدAdd A Local Printer

      

8

-         در پنجره انتخاب پورت بر روی گزینه Use An Existing Port انتخاب کنید

9

-          از منوی کشویی، پورت مناسب را انتخاب کنید.USB001 (پرینتر مجازی پورت برای USB) را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید.

10

-          از منو ظاهر شده برند و مدل پرینتر را انتخاب کنید.

11

-          اگر به نظر نمی رسد، نزدیک ترین شماره مدل را انتخاب نمایید. اگر نه بر روی گزینه windows update کلیک کنید. ویندوز پایگاه داده آن برای پرینتر از تولید کننده خود را جستجو کنید. هنگامی که آن را انجام داده، شماره مدل خود را باید در لیست ظاهر می شود. آن را انتخاب کنید.

12

-          بر روی گزینه next کلیک کنید.

13

-          پرینتر شما نصب شد.

 

 

فایل مورد نیاز(درایور نصب پرینتر کنون)

 

 

شنبه 6/9/1395 - 16:13

چگونگی اضافه کردن (نصب) پرینتر کنون مدل Canon i-SENSYS MF4730

در این مقاله آموزش می بینید که یک پرینتر جدید canon را با روش های مختلف به کامپیوتر خود اضافه کنید:

1-      روش USB:

1

1-      سعی کنید با اولین روش که روش USB می باشد پرینتر را به کامپیوترهای جدید چه مک چه pc وصل کنید و پرینتر بر روی کامپیوترهای خود نصب کنید.

هنگامی که شما پرینتر را با کابل USB به کامپیوتر وصل می کنید، کامپیوتر شما به صورت خودکار درایور یا پرینتر را شناسایی و نصب می کند.

 

2-      آماده بودن چاپگر. قبل از اینکه شما پرینترخود را به کامپیوترمتصل کنید ، مطمئن شوید که چاپگر آماده است. نصب کارتریج های جوهر تازه، تونر و کاغذ در صورت لزوم.

 

3-      چاپگر خود را وصل کنید. شما با یک کابل USB پرینتر را به کامپیوتر خود وصل کنید. می بایست پورت USB بر روی چاپگر خود پیدا کنید که معمولا پشت پرینتر قرار دارد هر چند برخی از مدل ها دارای پورت در جلو هستند. پلاگین کوچک، اتصال مربع را به پورت بر روی چاپگر وصل کنید و انتهای دیگر کابل دارای یک رابط USB استاندارد می باشد که به کامپیوتر خود وصل می کنید.

 

4-      هنگامی که کامپیوتر شما می تواند درایور پرینتر را شناسایی و نصب کند پس صبر کنید تا کامپیوتر شما به صورت خودکار درایور را نصب کند. هنگامی که پرینتر را به کامپیوتر وصل می کنید با ظاهر شدن کادر محاوره ای شناسایی و نصب پرینتر شما می توانید آن را تایید و نصب کنید.

 

2-      روش ویندوز 7:

1-      آماده بودن چاپگر. قبل از اینکه شما پرینترخود را به کامپیوترمتصل کنید ، مطمئن شوید که چاپگر آماده است. نصب کارتریج های جوهر تازه، تونر و کاغذ در صورت لزوم. و پرینتر را به کامپیوترخود وصل کنید.

2-      می بایست با اکانت کاربری مدیر وارد شوید چرا که اکانت مدیر دارای ویژگی ها و دسترسی های ویژه ای بوده است و تنظیمات کامپیوتر را تغییر می دهد از جمله نصب سخت افزار و نرم افزار. حال می خواهیم با اکانت مدیر وارد شویم مراحل زیر را طی کنید:

با کلیک بر روی دکمه ویندوز در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش.

2

و منوی STARTظاهر می شود و بر روی دکمه shutdown بایستید

3

و از منویی که ظاهر می شود گزینه switch user را انتخاب کنید.

45

اکنون شما بر روی صفحه نمایش خوش آمدید، که در آن شما می توانید از تمام پروفایل های که در کامپیوتر شما وجود دارد را انتخاب کنید باشد.مشخصات مدیر و ورود را انتخاب کنید.

 

3-      حال برای اضافه کردن پرینتر به صورت دستی به صورت زیر عمل می کنیم:

-          بر روی منوی Start که در گوشه سمت چپ و پایین صفحه نمایش کلیک کنید.

 

6

7

-          در بالای پنجره انتخاب کنیدAdd A Local Printer

      

8

-         در پنجره انتخاب پورت بر روی گزینه Use An Existing Port انتخاب کنید

9

-          از منوی کشویی، پورت مناسب را انتخاب کنید.USB001 (پرینتر مجازی پورت برای USB) را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید.

10

-          از منو ظاهر شده برند و مدل پرینتر را انتخاب کنید.

11

-          اگر به نظر نمی رسد، نزدیک ترین شماره مدل را انتخاب نمایید. اگر نه بر روی گزینه windows update کلیک کنید. ویندوز پایگاه داده آن برای پرینتر از تولید کننده خود را جستجو کنید. هنگامی که آن را انجام داده، شماره مدل خود را باید در لیست ظاهر می شود. آن را انتخاب کنید.

12

-          بر روی گزینه next کلیک کنید.

13

-          پرینتر شما نصب شد.

 

 

 فایل مورد نیاز(درایور نصب پرینتر کنون)

 

شنبه 22/8/1395 - 10:29

یکی از فکس های پاناسونیک که از محبوبیت خاصی نزد کاربران برخوردار است فکس پاناسونیک kx-fp362 است.

این مدل فکس پاناسونیک دارای منشی تلفنی تمام دیجیتال است.

سرعت ارسال فکس kbps است. ظرفیت /  برگ تغذیه خودکار اسناد را دارد. دارای caller id و speaker phone است.

حافظه اختصاصی پیامگیر فکس پاناسونیک:

دستگاه شما دو حافظه اختصاصی برای پیامگیر دارد. تماس گیرندگان می توانند پیام خصوصی را در یکی از این حافظه ها برای شما ضبط کنند. فقط شخصی که رمز حافظه اختصاصی را بداند، می تواند به پیام های ذخیره شده در آن حافظه اختصاصی گوش کند. این قابلیت زمانی مورد نیاز خواهد شد که از این دستگاه به صورت مشترک با دیگران استفاده می کنید.

 برای استفاده از حافظه های اختصاصی:

 1- هنگامی که دستگاه در حالت TAD/FAXقراردارد،پیام اصلی خود را ضبط کنید.

2- با استفاده از برنامه پیام اصلی پیامگیر خود را با این مضمون ضبط کنید:"شما با شماره... تماس گرفته اید، در حال حاضر امکان پاسخگویی وچود ندارد.فاکس خود را ارسال کنید یا پس از شنیدن صدای بوق، پیام بگذارید. برای ضبط یک پیام خصوصی، دستگاه خود را روی حالت شماره گیری صوتی(تن) قرارداده و دکمه ستاره و پس از آن 1 یا 2 را فشار دهید.

3-در صورت نیاز یک پیام برای کسانی که وارد حافظه اختصاصی می شوند ضبط کنید.

4- در صورت نیاز رمز حافظه ها را تغییر دهید. برای حافظه 1 از کد #51 و برای حافظه 2 از کد #52 استفاده کنید.

5- دستگاه را در حالت TAD/FAXتنظیم کنید.

 روش ضبط پیام در حافظه اختصاصی:

برای اینکه تماس گیرندگان بتوانند در حافظه اختصاصی پیام ضبط کنند،با توجه به مطالب ذکر شده به آنها بگویید:

1- با شماره شما تماس بگیرند. پیام اصلی شما پخش خواهد شد.

2-دستگاه خود را در حالت شماره گیری صوتی(تن)قرار داده و * و پس از آن شماره حافظه (1 یا2) را فشار دهند.

3- پیام حافظه اختصاصی پخش خواهد شد. پس از شنیدن صدای بوق ، پیام خود را ضبط کنند.

**اگر تماس گیرندگان در مرحله 2 شماره حافظه را وارد نکنند(یا درست وارد نکنند) پیامشان در حافظه عادی ذخیره خواهد شد.

 

یک نمونه برای پیام حافظه اختصاصی:

"شما وارد حافظه اختصاصی((اسم شما)) شده اید. لطفا پس از شنیدن بوق پیام بگذارید".

روش ضبط پیام اصلی حافظه اختصاصی فکس پاناسونیک:

1- دکمه MENU را فشار دهید.

2- دکمه # و پس از آن دکمه 5 را فشار دهید.

3- برای حافظه اختصاصی یک، دکمه 5 یا برای حافظه اختصاصی دو، دکمه 6 را فشار دهید.

4- دکمه + یا - را به تعداد لازم فشار دهید تا RECORDظاهر شود.

5- دکمه SET را فشار دهید و در نزدیکی میکروفن پیام خود را ضبط کنید.

** صفحه نمایش زمان باقیمانده برای ضبط پیام را نشان خواهد داد.

6- پس از پایان پیام، دکمه STOP را فشار دهید.

* پیام ضبط شده پخش خواهد شد. با + یا - می توانید صدا را زیاد یا کم کنید.

7- دکمه MENU را فشا ردهید.

پخش کردن پیام اصلی موجود در حافظه اختصاصی فکس پاناسونیک:

1- دکمه MENU را فشار دهید. سپس دکمه # و پس از آن دکمه 5 را فشار دهید.

2- برای حافظه اختصاصی یک، دکمه 5 و برای حافظه اختصاصی دو، دکمه 6 را فشار دهید.

3- دکمه + یا - را به تعداد لازم فشار دهید تا CHECK ظاهر شود.

4- دکمه SET را فشار دهید.

*دستگاه پیام اصلی حافظه اختصاص را پخش خواهد کرد.

5- دکمه MENU را فشار دهید.

 پاک کردن پیام اصلی موجود در حافظه اختصاصی:

1- دکمه MENU را فشار دهید. سپس دکمه # و پس از آن دکمه 5 را فشار دهید.

2- برای حافظه اختصاصی یک، دکمه 5 و برای حافظه اختصاصی دو، دکمه 6 را فشار دهید.

3- دکمه + یا - را به تعداد لازم فشار دهید تا ERASE ظاهر شود.

4- دکمه SET را فشار دهید.

* پیام اصلی حافظه اختصاصی پاک خواهد شد.

5- دکمه MENU را فشار دهید.

پخش پیام های ضبط شده در حافظه اختصاصی:

 1- دکمه 8را دوبار فشار دهید.

2- + یا - را به تعداد لازم فشار دهید تا حافظه اختصاصی مورد نظر ظاهر شود.

3- PLAY MESSAGE را فشار دهید. اگر رمز ورود به حافظه را تنظیم کزده اید آنرا وارد نمایید.

**پیام های جدید ذخیره شده پخش خواهد شد و اگر پیام جدیدی ذخیره نشده باشد، کل پیام ها پخش خواهند شد.

4- برای پایان دادن به عمل پخش پیام، دکمه STOP را فشار دهید.

* برای تکرار یک پیام، پخش پیام بعدی ، توقف پخش، تنظیم سرعت پخش و پاک کردن پیام را ببینید.

...

 روش ضبط یک پیام شخصی در حافظه اختصاصی:

1- دکمه 8 را دوبار فشار دهید.

2- + یا - را به تعداد لازم فشار دهید تا حافظه اختصاصی مورد نظر ظاهر شود.

3- دکمه RECORD را فشار دهید. بوق بلندی پخش خواهد شد. پس از شنیدن بوق، پیام خود را ضبط کنید.

4- پس از اتمام پیام، دکمه STOP را فشار دهید.

پاک کردن پیام های موجود در حافظه اختصاصی فکس پاناسونیک:

 1- دکمه 8 را دوبار فشار دهید.

2- + یا - را به تعداد لازم فشار دهید تا حافظه اختصاصی مورد نظر ظاهر شود.

3- دکمه ERASE و پس از آن، دکمه SET را فشار دهید.

 فروش پاناسونیک،فروشpanasonic،نمایندگی پاناسونیک، نمایندگی panasonic، فروش گوشی پاناسونیک،فروش گوشی panasonic

 

دوشنبه 17/8/1395 - 10:28

پرینتر لیزری رنگی اچ پی مدل 1025یکی از پرینترهای پر کاربرد در حوزه اداری و خانگی است.

این پرینتر به خاطر کیفیت بالا در چاپ مورد مورد پسند کاربران می باشد.

پرینتر اچ پی مدل 1025 کارتریج مدل310A-311A-312A-313A  را مصرف می کند.

پرینتر اچ پی 1025در ماه 15000برگ پرینت می گیرد.

حال در این مقاله قصد داریم طریقه نصب پرینتر HP LaserJet Pro CP1025 Color Printer را به صورت کامل و تصویری آموزش دهیم .

 


آموزش کامل نصب پرینترHP LaserJet Pro CP1025 Color Printer

 

در این قسمت قصد داریم طریقه نصب پرینتر HP LaserJet Pro CP1025 Color Printer را به صورت کامل و تصویری آموزش دهیم .

 

در ابتدا فایل های مورد نیاز را از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود فایل های مورد نیاز


1-      بعد از اجرا کردن فایل مربوطه صفحه زیر باز می شود رو گزینه Unzip  کلیک کنید:

 

1

2-      صفحه زیر نمایش داده می شود، روی گزینه OK کلیک کنید:

 

2

3-      در مرحله بعد گزینه Next را انتخاب کنید :

 

3

 

4-      در مرحله بعد شما باید از بین سه حالت ممکن یک حالت را انتخاب کنید :

 

4

 

5-      حالت اول یعنی Traditional Mode در زمانی کاربرد دارد که شما می خواهید یک پرینتر را بصورت ثابت روی دستگاه های خود نصب کنید :

 

5

 

گزینه اول مخصوص نصب پرینتر های قدیمی می باشد که با انتخاب آن بصورت خودکار پرینتر شما تشخیص داده شده و سپس نصب می شود.

گزینه دوم مخصوص پرینتر هایی است که در شبکه به اشتراک گذاشته می شوند و از تکنولوژی PCL6 پشتیبانی می کنند. تقریبا تمامی پرینتر های جدید HP از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند. برای نصب این نوع پرینترها شما ابتدا باید نام کامپیوتری که در شبکه پرینتر خود را به اشتراک گذاشته وارد نمایید سپس بعد از یک علامت \ نام پرینتر به اشتراک گذاشته شده را وارد  نمایید. یا از طریق گزینه Browse پرینتر های به اشتراک گذاشته شده در شبکه به شما نمایش داده می شود و می توانید از بین آن ها پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از مرحله انتخاب پرینتر گزینه Next را کلیک کنید مراحل نصب به صورت خودکار انجام می شود.  

 

گزینه سوم مخصوص نصب پرینتر های تحت شبکه می باشد. ابتدا باید نوع دستگاه خود را انتخاب کنید. در حالت پیش فرض به صورت خودکار تشخیص داده می شود. ولی در حالت دستی دو شما می توانید دو نوع سرویس TCP/IP یا Web Service را انتخاب نمایید. بعد از آن Ip Address دستگاه خود را انتخاب نمایید و بعد از آن اسم پورت مورد نظر را به دلخواه وارد نمایید. گزینه Next را کلیک کنید مراحل نصب به صورت خودکار انجام می شود.  

8

 

گزینه چهارم مربوط نصب پرینتر هایی می باشد که از طریق شبکه بیسیم یا بلوتوث به سیستم شما متصل شده اند. با نتخاب این گزینه نصب خودکار پرینتر شما را جستجو می کند. بعد ازانتخاب پرینتر خود می توانید آن را نصب کنید.

گزینه پنجم نصب یک پرینتر با تنظیمات دستی می باشد. بعد از انتخاب این گزینه شما باید پورت پرینتر خود را به صورت دستی انتخاب نمایید یا یک پورت جدید برای آن ایجاد کنید.

 

6-      حالت Dynamic Mode برای زمانی است که شما می خواهید پرینتر های مختلفی به سیستم خود وصل کنید. بعد از نصب این حالت، پرینتری به نام HP Universal Printing PCL 6  در لیست پرینتر های شما افزوده می شود که از گزینه device and printers  که در control panel  شما قابل دسترسی است. طبق تصویر زیر رو آن کلیک کنید و گزینه Printer Properties را انتخاب نمایید :

 

9

 

سپس صفحه زیر برای شما باز می شود که می توانید از طریق وترد کردن آدرس شبکه پرینتر خود هر پرینتری که از تکنولوژی PCL6 پشتیبانی می کند را روی سیستم خود بدون نیاز به راه انداز دیگر، نصب کنید.

10

 

7-      در نهایت گزینه آخر از نصب خودکار پرینتر USB Mode – Plug and Play می باشد. این گزینه هنگامی کاربرد دارد که شما می خواهید پرینتر خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل نمایید. اگر پرینتر خود را به سیستم متصل کرده اید و پرینتر شما روشن باشد. با انتخاب این حالت به صورت خودکار پرینتر شما را نصب می کند. ولی اگر هنوز پرینتر خود را وصل نکرده اید یا از پرینتر های مختلف استفاده می کنید، شما می توانید با نصب سرویس Plug and Play  در حالت USB هر پرینتری که از تکنولوژی PCL6 پشتیبانی میکند را از طریق USB به سیستم خود متصل نمایید و از نصب خود کار و سریع آن لذت ببرید.

 

8-      در پایان کار با دیدن این گزینه می توانید از نصب پرینتر خود اطمینان حاصل فرمایید.

 

6

 

 

دوشنبه 10/8/1395 - 13:45

پرینتر لیزری سیاه و سفید اچ پی مدل 2035 یکی از پرینترهای پر کاربرد در حوزه اداری و خانگی است.

این پرینتر به خاطر کیفیت بالا در چاپ مورد مورد پسند کاربران می باشد.

پرینتر اچ پی مدل 2035 کارتریج مدل 05A را مصرف می کند.

قابلیت چاپ دورو دارد.

پرینتر اچ پی 2035 در ماه 25000 برگ پرینت می گیرد.

حال در این مقاله قصد داریم طریقه نصب پرینتر HP LaserJet P2035n Printer را به صورت کامل و تصویری آموزش دهیم .


 


آموزش کامل نصب پرینترHP LaserJet P2035n Printer

 

در این قسمت قصد داریم طریقه نصب پرینتر HP LaserJet P2035n Printer را به صورت کامل و تصویری آموزش دهیم .

 

در ابتدا فایل های مورد نیاز را از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود فایل های مورد نیاز


1-      بعد از اجرا کردن فایل مربوطه صفحه زیر باز می شود رو گزینه Unzip  کلیک کنید:

 

1

2-      صفحه زیر نمایش داده می شود، روی گزینه OK کلیک کنید:

 

2

3-      در مرحله بعد گزینه Next را انتخاب کنید :

 

3

 

4-      در مرحله بعد شما باید از بین سه حالت ممکن یک حالت را انتخاب کنید :

 

4

 

5-      حالت اول یعنی Traditional Mode در زمانی کاربرد دارد که شما می خواهید یک پرینتر را بصورت ثابت روی دستگاه های خود نصب کنید :

 

5

 

گزینه اول مخصوص نصب پرینتر های قدیمی می باشد که با انتخاب آن بصورت خودکار پرینتر شما تشخیص داده شده و سپس نصب می شود.

گزینه دوم مخصوص پرینتر هایی است که در شبکه به اشتراک گذاشته می شوند و از تکنولوژی PCL6 پشتیبانی می کنند. تقریبا تمامی پرینتر های جدید HP از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند. برای نصب این نوع پرینترها شما ابتدا باید نام کامپیوتری که در شبکه پرینتر خود را به اشتراک گذاشته وارد نمایید سپس بعد از یک علامت \ نام پرینتر به اشتراک گذاشته شده را وارد  نمایید. یا از طریق گزینه Browse پرینتر های به اشتراک گذاشته شده در شبکه به شما نمایش داده می شود و می توانید از بین آن ها پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از مرحله انتخاب پرینتر گزینه Next را کلیک کنید مراحل نصب به صورت خودکار انجام می شود.  

 

گزینه سوم مخصوص نصب پرینتر های تحت شبکه می باشد. ابتدا باید نوع دستگاه خود را انتخاب کنید. در حالت پیش فرض به صورت خودکار تشخیص داده می شود. ولی در حالت دستی دو شما می توانید دو نوع سرویس TCP/IP یا Web Service را انتخاب نمایید. بعد از آن Ip Address دستگاه خود را انتخاب نمایید و بعد از آن اسم پورت مورد نظر را به دلخواه وارد نمایید. گزینه Next را کلیک کنید مراحل نصب به صورت خودکار انجام می شود.  

8

 

گزینه چهارم مربوط نصب پرینتر هایی می باشد که از طریق شبکه بیسیم یا بلوتوث به سیستم شما متصل شده اند. با نتخاب این گزینه نصب خودکار پرینتر شما را جستجو می کند. بعد ازانتخاب پرینتر خود می توانید آن را نصب کنید.

گزینه پنجم نصب یک پرینتر با تنظیمات دستی می باشد. بعد از انتخاب این گزینه شما باید پورت پرینتر خود را به صورت دستی انتخاب نمایید یا یک پورت جدید برای آن ایجاد کنید.

 

6-      حالت Dynamic Mode برای زمانی است که شما می خواهید پرینتر های مختلفی به سیستم خود وصل کنید. بعد از نصب این حالت، پرینتری به نام HP Universal Printing PCL 6  در لیست پرینتر های شما افزوده می شود که از گزینه device and printers  که در control panel  شما قابل دسترسی است. طبق تصویر زیر رو آن کلیک کنید و گزینه Printer Properties را انتخاب نمایید :

 

9

 

سپس صفحه زیر برای شما باز می شود که می توانید از طریق وترد کردن آدرس شبکه پرینتر خود هر پرینتری که از تکنولوژی PCL6 پشتیبانی می کند را روی سیستم خود بدون نیاز به راه انداز دیگر، نصب کنید.

10

 

7-      در نهایت گزینه آخر از نصب خودکار پرینتر USB Mode – Plug and Play می باشد. این گزینه هنگامی کاربرد دارد که شما می خواهید پرینتر خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل نمایید. اگر پرینتر خود را به سیستم متصل کرده اید و پرینتر شما روشن باشد. با انتخاب این حالت به صورت خودکار پرینتر شما را نصب می کند. ولی اگر هنوز پرینتر خود را وصل نکرده اید یا از پرینتر های مختلف استفاده می کنید، شما می توانید با نصب سرویس Plug and Play  در حالت USB هر پرینتری که از تکنولوژی PCL6 پشتیبانی میکند را از طریق USB به سیستم خود متصل نمایید و از نصب خود کار و سریع آن لذت ببرید.

 

8-      در پایان کار با دیدن این گزینه می توانید از نصب پرینتر خود اطمینان حاصل فرمایید.

 

6

 

 

سه شنبه 4/8/1395 - 11:12

یکی از فکس های پاناسونیک که از محبوبیت خاصی نزد کاربران برخوردار است فکس پاناسونیک kx-fp362 است.

این مدل فکس پاناسونیک دارای منشی تلفنی تمام دیجیتال است.

سرعت ارسال فکس kbps است. ظرفیت /  برگ تغذیه خودکار اسناد را دارد. دارای caller id و speaker phone است.

ضبط پیام اصلی با فکس پاناسونیک:

 می توانید پیام اصلی خود را برای حالت(پیامگیر) TAD/FAX حداکثر 16 یا 60 ثانیه ضبط کنید.

* برای اینکه دریافت فاکس آسان تر انجام شود، بهتر است زمان پیام اصلی کمتر از 12 ثانیه باشد.

ضبط پیام اصلی:

1- با استفاده از کد #77 حالت TAD/FAX را انتخاب کنید.

2- دکمه RECORD را فشار دهید.

3- دکمه SET را فشار دهید. سوت بلندی پخش خواهد شد.

4- از نزدیکی (20 سانتیمتری) میکروفن پیام خود را ضبط کنید.

5- پس از پایان پیام، دکمه STOP را فشار دهید.

** پیام ضبط شده، پخش خواهد شد. با + یا - می توانید صدا را کم یا زیاد کنید.

**اگر در حالت(پیامگیر) TAD\FAX زمان ضبط پیام اصلی را روی 60S تنظیم کرده اید، در متن به تماس گیرنده اعلام کنید که قبل از ارسال فاکس خود، دکمه * و پس از ان دکمه 9 را فشار دهد.

16

پخش پیام اصلی (چک کردن پیام اصلی):

1- اگر قبلا TAD/FAX را انتخاب نکرده اید، با استفاده از کد #77 را انتخاب کنید.

2- دکمه AUTO ANSWER را به تعداد لازم فشار دهید تا پیام زیر ظاهر شود:

 

17

 

* دستگاه پیام اصلی را پخش خواهد کرد.

پاک کردن پیام اصلی از فکس پاناسونیک:

1- اگر قبلا tad/fax را انتخاب نکرده اید با استفاده از کد #77 آن را انتخاب کنید.

2- دکمه ERASE را دوبار فشار دهید و سپس SET را فشار دهید.

* برای انصراف از عمل پاک کردن ، دکمه STOP را فشار دهید.

3- دکمه SET را فشار دهید.

پیام ویژه برای خودتان یا دیگران:

اگر می خواهید در حافظه دستگاه پیامی خاص برای خودتان یا دیگر استفاده کنندگان ذخیره کنید:

1- دکمه RECORD را فشار دهید.

2- دکمه SET را فشار دهید. سوت بلندی پخش خواهد شد.

3- در نزدیکی میکروفن(20 سانتیمتری) پیام خود را ضبط کنید. پس از پایان پیام،STOP را فشار دهید.

 

18

 

 گوش کردن به پیام های ضبط شده  در فکس پاناسونیک:

 اگر پیامی ضبط شده باشد نشان دهنده کنار PLAY MESSAGE به صورت چشمک زن روشن خواهد شد.

همچنین روی صفحه تعداد پیام های جدید(پخش نشده) نشان داده خواهد شد.

** اگر با کد #42 سیستم هشدار دهنده پیام جدید را فعال کنید.صدای هشداردهنده شنیده خواهد شد.

**PLAY MESSAGE را فشار دهید. پیام های جدید پخش شده و پس از اتمام، نشان دهنده ثابت می شود.

** برای پخش کل پیام ها ، پس از پخش تمام پیام های جدید، هنگامی  که نشان دهنده پیام ها ثابت است(چشمک زن نیست)، دکمه PLAY MESSAGE را فشار دهید.

** می توانید هنگام پخش پیام، ساعت و روز ضبط پیام نشان داده خواهد شد.

 

19

 

 

هنگام پخش پیام در فکس پاناسونیک:

برای تکرار یک پیام در فکس پاناسونیک:

هنگام گوش کردن به پیام،5را فشار دهید. پیام مجددا پخش خواهد شد.

* اگر 5 ثانیه پس از شروع پخش پیام، دکمه 5را فشار دهید پیام قبلی پخش خواهد شد.

*برای گوش کردن به یک پیام خاص، 20 را به تعداد لازم فشار دهید تا پیام مورد نظر پخش شود.

برای گوش کردن به پیام بعدی دکمه 5 را فشار دهید.

برای متوقف کردن عمل پخش، دکمه STOP را فشار دهید.

* اگر حداکثر پس از 1 دقیقه دکمه PLAY MESSAGE را فشار دهید ادامه پیام پخش خواهد شد.

برای افزایش سرعت پخش پیام، دکمه QUICK را فشار دهید. سرعت 1.5 برابر خواهد شد. برای برگشت به حالت عادی QUCK را مجددا فشار دهید.

برای کاهش سرعت پخش پیام، دکمه SLOW را فشار دهید. سرعت نصف  خواهد شد.برای برگشت به حالت عادی SLOW را مجددا فشار دهید.

برای پاک کردن پیام در حال پخش: دکمه ERASE را فشار دهید.

برای پاک کردن تمام پیام ها: دکمه ERASE را فشار دهید. سپس دکمه SET را دوبار فشار دهید.

کنترل از راه دور:

اگر دستگاه روی حالت TAD/FAXتنظیم شده باشد، شما می توانید سیستم پیامگیر را توسط خط تلفن (در هر کجا که باشید) کنترل کنید. برای این کار دستگاه دارای یک کد سه رقمی است که شما می توایند این کد را به دلخواه تعویض کنید.

  ** قبل از ستفاده از این سیستم ابتدا با استفاده از کد #11 کد سه رقمی کنترل از راه دور را تنظیم کنید.

جدول کدهای کنترل از راه دور:

22

 روش کار با کنترل از راه دور:

هنگامی که پیام اصلی در حال پخش است،کد سه رقمی تنظیم شده(با استفاده از کد #11) را وارد کنید. تعداد  پیام هایی که ضبط شده اند، اعلام شده و پس از آن پیام های جدید پخش خواهند شد.

** برای پخش پیام های جدید، دکمه 4 و برای پخش تمامی پیام ها دکمه 5 را فشار دهید.

**اگر پیام جدیدی ضبط نشده باشد، دستگاه آن را اعلام خواهد کرد. برای شنیدن پیام های قبلی، 5 را فشار دهید. در غیر اینصورت ، 4 ثانیه پس از اعلام ، دستگاه به صورت خودکار پیام ها را پخش خواهد کرد.

** هنگامی که حافظه پر شده باشد،دستگاه آن را پس از پخش پیام های ضبط شده اعلام خواهد کرد. در این حالت، بعضی از پیام های غیر ضروری یا تمام پیام ها را پاک کید.

** اگر هنگام گوش کردن به یک پیام، دکمه 1 را فشار دهید، پیام مجددا از ابتدا پخش خواهد شد.

** اگر 5 ثانیه پس از پخش پیام دکمه 1 را فشار دهید پیام بعدی پخش خواهد شد.

** برای گوش کردن به پیام بعدی هنگام پخش یک پیام، دکمه 2 را فشار دهید.

پاک کردن یک پیام از حافظه:

 هنگامی که پیام مورد نظر در حال پخش می باشد، دکمه * و پس از آن دکمه 4 را فشار دهید. دستگاه اعلام می کند که: "پیام پاک شده است". سوت بلندی پخش شده و پیام بعدی پخش خواهد شد.

پاک کردن تمام پیام ها از حافظه:

دکمه* و پس از آن دکمه 54 را فشار دهید. سوت بندی پخش شده. دستگاه اعلام می کند که:" تمام پیامها پاک شده است".

پخش کردن صدای اطراف:

 دکمه 6 را فشار دهید. صدای اطراف دستگاه به مدت 30 ثانیه شنیده خواهد شد. پس از ان یک سوت پخش خواهد شد. اگر می خواهید پخش شدن صدای اطراف ادامه یابد، در کمتر از 10 ثانیه دکمه 6 را مجددا فشار دهید.

ضبط یک پیام:

 پس از اینکه تمام پیام ها پخش شدند:

1- منتظر باشید تا دستگاه اعلام کند که تمام پیام ها پخش شده اند.

2- پس از 10 ثانیه، دستگاه اعلام خواهد کرد که نام و پیام خود را ضبط کنید.

3- پس از شنیدن بوق، پیام خود را بگذارید.

ضبط پیام اصلی جدید: هنگامی که دستگاه در حالت tad/fax قرار دارد، می توانید متن پیام اصلی را تغییر دهید.

1- دکمه 7 را فشار دهید. یک سوت بلند پخش خواهد شد.

2- پیام خود را حداکثر 16 ثانیه ضبط کنید.

*** اگر بیش از 2 ثانیه مکث کنید ، 6 سوت شنیده شده و ضبط پیام متوقف خواهد شد.  در این حالت در کمتر از 10 ثانیه مجددا از مرحله 1 شروع کنید.

3- پس از پایان ضبط پیام، دکمه 9 را فشار دهید.

توقف پخش پیام اصلی :

هنگامی که پیام اصلی در حال پخش است، دکمه 0 را فشار دهید. دستگاه ادامه پیام را پخش نخواهد کرد.

فعال و غیر فعال کردن سیستم انتقال پیام:

برای اینکه بتوانید از این برنامه استفاده کنید ابتدا باید یک شماره تلفن برای دستگاه معرفی کنید . در غیر اینصورت نمی توانید این برنامه را فعال کنید.

برای فعال کردن سیستم انتقال پیام: دکمه 8 و پس از آن دکمه 1 را فشار دهید.

** برای غیر فعال کردن سیستم انتقال پیام: دکمه 8 و پس از آن دکمه 2 را فشار دهید.

تغییر حالت TAD/FAX به حالت TEL:

دکمه 8 و پس از آن دکمه 0 را فشار دهید.

** برای اینکه مجددا به حالت TAD/FAX برگردید برنامه زیر را اجرا کنید:

 فعال کردن پیامگیر از راه دور:

1- با شماره ای که دستگاه روی آن خط قرار دارد تماس بگیرید.

**منتظر بمانید تا تلفن 10 بار زنگ بخورد. سیستم به صورت خودکار به شما پاسخ خواهد داد.

2- کد سه رقمی کنترل از راه دور را زمانی که دستگاه در حال پخش پیام اصلی است، وارد کنید.

* حالت پیامگیر (TAD/FAX)  فعال خواهد شد.

فعال و غیر فعال کردن سیستم پیجر(پیجو):

برای اینکه بتوانید از این برنامه استفاده نمایید. ابتدا باید یک شماره برای دستگاه معرفی کنید.در غیر اینصورت نمی توانید این برنامه را فعال نمایید.

** برای فعال کردن سیستم پیجر، دکمه 8 و پس از آن دکمه 3 را فشار دهید.

** برای غیر فعال کردن سیستم پیجر، دکمه 8 و پس از ان دکمه 4 را فشار دهید.

 

 

دوشنبه 3/8/1395 - 15:25

تلفن بی سیم و سیم دار  پاناسونیک مدل KX-TG 6671، از تلفن های خوش ساخت و بسیار کاربر پسند است.

ظاهری مدرن،منشی تلفن،قابلیت کنفرانس و قابلیت به اشتراک گذاری شماره های ذخیره شده بین دو گوشی را دارد.

این تلفن مناسب برای ادارات و خانه ها ی شما دوستان عزیز است.

حال در این آموزش سعی داریم مرحله به مرحله نحوه استفاده از تلفن Panasonic KX-TG6671 را به شما آموزش دهیم. در ابتدا برای راه اندازی اولیه تلفن لازم است بعد از متصل کردن سیم های شارژر و تلفن برای شارژ اولیه تلفن خود را به مدت 6 ساعت روی بیس خود در حالت شارژ قرار دهید تا به صورت کامل شارژ شود.

 

راهنمای کامل استفاده از تلفن panasonic-kx-tg 6671

 

در این آموزش سعی داریم مرحله به مرحله نحوه استفاده از تلفن panasonic-kx-tg 6671 را به شما آموزش دهیم. در ابتدا برای راه اندازی اولیه تلفن لازم است بعد از متصل کردن سیم های شارژر و تلفن برای شارژ اولیه تلفن خود را به مدت 6 ساعت روی بیس خود در حالت شارژ قرار دهید تا به صورت کامل شارژ شود. ممکن است پشت بی سیم کمی گرم شود که این امر کاملا طبیعی است. با یک بار شارژ کامل باطری شما می تواند 11 روز در حالت آماده کار کند یا به مدت 5 ساعت در حالت مکالمه دوام آورد.

ارتباط دهنده های شارژر را حداقل ماهی یکبار با یک پارچه نرم و غیر مرطوب تمیز کنید تا باطری به درستی شارژ شود.

باطری این مدل نیم قلمی می باشد در صورتی که به مرور زمان باطری تلفن شما زمان کمی شارژ نگه می دارد، شما نیاز دارید باطری دستگاه خود را تعویض نمایید. شما می توانید برای راهنمای بیشتر و خرید باطری با شماره 42372 تماس حاصل فرمایید.

 

6671-1

 

سیستم شماره گیری:

 

            در ایران دو نوع سیستم شماره گیری وجود دارد:

 

1-      سیستم صوتی Tone

 

2-      سیستم ضربه ای Pulse

 

 

 

اگر پس از شماره گیری همچنان صدای بوق می شنوید احتمالا سیستم شماره گیری شما با مرکز مخابرات، سازگار نیست.

 

 

 

-          برای تغییر این سیستم ابتدا دکمه Menu را فشار دهید.

 

-          با دکمه های بالا و پایین از منو گزینه Initial setting را انتخاب نمایید.

 

-          سپس دکمه Select را فشار دهید.

 

-          بعد گزینه Set tell line را با استفاده از دکمه های بالا و پایین پیدا کنید.

 

-          بعد Set dial mode نمایان خواهد شد .

 

-          یکبار دیگر دکمه Select را فشار دهید و وارد آخرین مرحله شوید.

 

-          با دکمه بالا و پایین می توانید تلفن خود را در حالت Tone یا Pulse قرار دهید.

 

-          در مرحله آخر شما باید گزینه Save را انتخاب کنید و با دکمه OFF از منو خارج شوید.

 

همچنین می توانید از روش های جایگزین برای اینکار استفاده کنید و کلید های زیر را با همین ترتیب فشار دهید:

 

حالت Tone: Menu -> 0 -> 5 -> 1 -> 1 -> Select -> OFF

حالت Pulse : Menu -> 0 -> 5 -> 1 -> 2 -> Select -> OFF

 

دکمه های عملیاتی:

در راهنما دکمه های عملیاتی با شکل زیر نمایش داده می شوند و اگر نیاز باشد شما دکمه ای را فشار دهید از یک علامت دست روی آن دکمه مانند شکل زیر استفاده می کنیم:

 

-          برای استفاده از Mute باید دکمه زیر را فشار دهید (دکمه سمت چپ ) :

1

-        برای استفاده از VE یا Select باید دکمه زیر را فشار دهید ( دکمه سمت راست ) :

2

 

تنظیم نور صفحه نمایش

 

            برای نور صفحه نمایش 6 حالت در نظر گرفته شده است ( تنظیم حالت کارخانه 2 )

 

-          دکمه MENU را فشار دهید.

 

-          با دکمه های بالا و پایین از منو گزینه Initial setting را انتخاب نمایید.

 

-          سپس دکمه Select را فشار دهید.

 

-          بعد گزینه LCD Contrast را با استفاده از دکمه های بالا و پایین پیدا کنید.

 

-          سپس با دکمه های بالا و پایین می توانید نور صفحه نمایش خود را تنظیم کنید.

 

-          در مرحله آخر شما باید گزینه Save را انتخاب کنید و با دکمه OFF از منو خارج شوید.

 

همچنین می توانید از روش های جایگزین برای اینکار استفاده کنید و کلید های زیر را با همین ترتیب فشار دهید:

 

MENU -> 0 -> 1 -> 1 to 6 -> Select -> OFF

 

روشن کننده خودکار بی سیم

 

هنگامی که تلفن زنگ میزند و بی سیم روی دستکاه مرکزی یا شارژر قرار دارد. اگر سیستم روشن کننده خودکار بی سیم فعال باشد، با برداشتن بی سیم از روی دستگاه مرکزی ارتباط برقرار خواهد شد و نیازی به فشار دادن دکمه Talk نخواهد بود.

 

-          برای تغیر این سیستم ابتدا دکمه Menu را فشار دهید.

 

-          با دکمه های بالا و پایین از منو گزینه Initial setting را انتخاب نمایید.

 

-          سپس دکمه Select را فشار دهید.

 

-          بعد گزینه Auto talk را با استفاده از دکمه های بالا و پایین پیدا کنید.

 

-          یکبار دیگر دکمه Select را فشار دهید و وارد آخرین مرحله شوید.

 

-          با استفاده از کلید های بالا و پایین می توانید آن را در حالت On (فعال) و Off (غیر فعال) قرار دهید.

 

در مرحله آخر شما باید گزینه Save را انتخاب کنید و با دکمه OFF از منو خارج شوید.

 

همچنین می توانید از روش های جایگزین برای اینکار استفاده کنید و کلید های زیر را با همین ترتیب فشار دهید:

 

وضعیت فعال: MENU -> 0 -> 3 -> 1 -> Select -> OFF

 

وضعیت غیر فعال: MENU -> 0 -> 3 -> 0 -> Select -> OFF

 

تنظیم ساعت تاریخ

 

اگر یک علامت ساعت روی دستگاه مرکزی چشمک بزند، ساعت نیاز به تنظیم دارد.

 

-          دکمه MENU را فشار دهید.

 

-          با دکمه های بالا و پایین از منو گزینه Date and time را انتخاب نمایید.

 

-          سپس دکمه Select را فشار دهید.

 

-          به ترتیب عددی 2 رقمی برای ماه، عددی 2 رقمی برای روز و عددی 2 رقمی برای سال جاری میلادی وارد کنید. به عنوان مثال 19/7/2015 عدد 071915 را باید وارد کنید.

 

-          سپس یک عدد 4 رقمی برای ساعت و دقیقه وارد کنید. به عنوان مثال برای ساعت هشت و ده دقیقه عدد 0810 را وارد کنید.

 

-          در مرحله آخر شما باید گزینه Save را انتخاب کنید و با دکمه OFF از منو خارج شوید.

 

همچنین می توانید از روش های جایگزین برای اینکار استفاده کنید و کلید های زیر را با همین ترتیب فشار دهید:

 

MENU -> 0 -> 1 -> 1 to 6 -> Select -> OFF

 

 

 

اگر هنگام ذخیره کردن صدای سه بوق کوتاه را شنیدید، عدد را اشتباه وارد کرده اید دوباره تلاش کنید.

 

ساعت تنها برای سیستم Caller Id و پیامگیر کاربرد دارد.

 

هنگامی که برق دستگاه به هر دلیلی قطع شود ممکن است ساعت از تنظیم خارج شود.

 

پس از اولین تماس ممکن است ساعت و تاریخ به صورت خودکار با مرکز مخابرات تنظیم شود.

 

سیستم تقویت صدا VE

 

با اجرای برنامه زیر می توانید سیستم تقویت صدا را قعال کنید. توجه فرمایید که ممکن است این سیستم در صدا اشکال ایجاد کند در این صورت آن را غیر فعال کنید.

 

-          دکمه MENU را فشار دهید.

 

-          با دکمه های بالا و پایین از منو گزینه Voice enhancer را انتخاب نمایید.

 

-          سپس دکمه Select را فشار دهید.

 

-          با استفاده از کلید های بالا و پایین می توانید آن را در حالت On (فعال) و Off (غیر فعال) قرار دهید.

 

-          در مرحله آخر شما باید گزینه Save را انتخاب کنید و با دکمه OFF از منو خارج شوید.

 

همچنین می توانید از روش های جایگزین برای اینکار استفاده کنید و کلید های زیر را با همین ترتیب فشار دهید:

 

وضعیت فعال: MENU -> 5 -> 1 -> Select -> OFF

 

وضعیت غیر فعال: MENU -> 5 -> 0 -> Select -> OFF


لوازم جانبی:

باطری نیم قلمی

0710cbe9-0421-4e1b-a284-e17faa827a2a m

 

يکشنبه 2/8/1395 - 14:0


پرینتر لیزر رنگی و چهار کاره کنون مدل LBP 1120 یکی از بهترین محصولات کنون است. این پرینتر به خاطر 4کاره بودن (پرینت، کپی، اسکن، فکس) و کیفیت بالا در چاپ، مورد پسند کاربران می باشد.

این پرینتر کنون  کارتریج  مدل  EP22 مصرف می کند.

این دستگاه ماهانه تا 60000 برگ می تواند پرینت بگیرد. سرعت پرینت پرینتر کنون 30 برگ در دقیقه می باشد

حال در این مقاله قصد داریم طریقه نصب پرینتر Canon Laser Shot LBP1120 را به صورت کامل و تصویری آموزش دهیم .

 


آموزش کامل نصب پرینترCanon Laser Shot LBP1120

 

در این قسمت قصد داریم طریقه نصب پرینتر Canon Laser Shot LBP1120 را به صورت کامل و تصویری آموزش دهیم .

 

در ابتدا فایل های مورد نیاز را از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود فایل های مورد نیاز

   قبل از اینکه شروع به نصب کنید چک کنید و مطمئن شوید که پرینتر کنون شما به کامپیوتر وصل است و اگر وصل نبود با کابل usb آن را به    کامپیوتر وصل کنید و پرینتر را روشن کنید. و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

1-     کامپیوتر خود را روشن کنید و بعد از لود کامل ویندوز چون پرینتر را با کابل usb به کامپیوتر وصل کردید از خصوصیت plug & playپشتیبانی می کند و به طور خودکار شناسایی می کند و نصب می کند.

2-     حتما با حساب کاربری ای وارد شوید که اختیارات مدیر را داشته باشد یعنی مجوز نصب نرم افزار را داشته باشد.(administrator)

3-      کادر محاوره ای New Hardware Found ظاهر می شود (این کادر نشان از اینکه سخت افزار جدیدی به کامپیوتر وصل شده است. و بعد از آن کادر محاوره ای Found New Hardware Wizard ظاهر می شود.

حال باید گزینه Install from a list or specific location (Advanced) را انتخاب کرده و سی دی نصب پرینتر در درایور خود قرار داده و بر روی دکمه NEXT کلیک کنید.

1

4-      گزینه Search removable media (floppy, CD-ROM) از انتخاب خارج کنید و گزینه Include this location in the search را انتخاب کنید و با کلیک بر روی گزینه Browse مسیر نصب را انتخاب کنید و بر روی گزینه NEXT کلیک کنید.

2

اگر کادر محاوره ای Hardware Installation ظاهر شد بر روی گزینه Continue Anyway کلیک کنید.

5-      هنگامی که نصب کامل شد ، کادر محاوره ای زیر ظاهر می شود. پس بر روی [OK] کلیک کنید تا کادر محاوره ای بسته شود.

3

در کادر محاوره ای Found New Hardware Wizard بر روی دکمه    FINISH کلیک کنید.


 

شنبه 1/8/1395 - 15:6