تعداد مطالب : 18
تعداد نظرات : 0
زمان آخرین مطلب : 161روز قبل


طراحی سایت و وب سایت کاملا حرفه ای طبق جدیدترین فن آوریهای روز دنیا و با پشتیبانی کاملا حرفه ای وب سایت شما در کمترین زمان ممکن . تقریبا با گذشت بیش از 25 سال از عمر طراحی و بوجود آمدن صفحات وب، دنیای طراحی وب و برنامه نویسی های تحت وب بسیار پیچیده تر و تخصصی تر از قبل گشته است.

طراحی وب سایت شاید در اول یک کار بسیار ساده مینمود.
اما در یک دهه اخیر، پیشرفت چشمگیر و عجیب و سریع این حوزه ، شاید برای کمتر کسی قابل تصور بود. امروزه نمیتوان به سادگی از مسئله طراحی وب عبور کرد.

طراحی سایت یک هنر و تخصص است.

با انجام طراحی توسط یک متخصص در این حوزه، میتوان به صورت سریع غیر قابل تصور دنیای کسب و کار کوچکی را به یک غول تجاری تبدیل کرد. کم نبوده اند شرکت های اینترنتی که از یک جای کوچک در یک شهر کوچک در یک کشور شروع به فعالیت کرده اند و در حال حاضر یک شرکت چند ملیتی با دفاتر تجاری بزرگ هستند. طراحی سایت نوعی علم معماری، هنر ، برنامه نویسی و تلفیقی از ذوق و سلیقه است. امروزه کمتر کسی است که لزوم داشتن خانه مخصوص خود در دهکده جهانی را کم اهمیت بداند. ساخت این خانه میتواند مستحکم یا نا استوار انجام گیرد. چنانچه از متخصصان این حوزه استفاده نشود این خانه عمر طولانی نخواهد داشت.همچنین برای آموزش طراحی سایت مقالات را دنبال کنید و به اشتراک بگذارید.

گامها در طراحی سایت

اولین گام در طراحی سایت تعیین اهداف سایت می باشد و اینکه مشخص شود قرار است چه مراحل کاری برای سایت انجام شود.

طرح یک سایت باید کاربر پسند و یا حداقل قابل استفاده برای کاربران مورد هدف باشد.

یکی از تخخصصی ترین مراحل انتخاب رنگ برای سایت میباشد و این انتخاب تاثیر به سزایی در موتورهای جستجو و دید کاربر از سایت شما میباشد.
با چندین نوع طراحی با انواع سی ام اس یا همان سیستم مدیریت محتوا آشنا شوید

طراحی سایت با جوملا (joomla)
طراحی سایت با وردپرس (WordPress)
طراحی سایت با نیوک (PhpNuke)
طراحی سایت با مامبو (Mambo)
طراحی سایت با دروپال (Drupal)
طراحی سایت با smf
طراحی سایت با asp.net
طراحی سایت با php
طراحی سایت با جاوا (java)
طراحی سایت با jsp
و ….

برای مشاوره رایگان در زمینه طراحی پاسخگوی صدای گرمتان هستیم . برای مشاوره با شماره 02195119752 و یا ایمیل design@seorooz.net در تماس باشید.

چهارشنبه 22/6/1396 - 21:47

چرا بهترین مقالات و آموزشهای سئو را همه در سئو روز دنبال میکنند؟

کلیه مطالب سئو روز، کاملا دستی نوشته میشود.ارائه آموزشهایی که نمونه خارجی و ایرانی ندارد.

در رابطه با آموزش کامل سئو و بهینه سازی سایت و مقالات سئو را برای آموزش هر چه بهتر در خدمت دوستان و وب مستران عزیز قرار دهیم.

هدف ما ،علاوه بر ارائه خدمات سئو، ارائه مطالب آموزشی سئو به روز و متفاوت و ناب و پخته و بومی و حرفه ای حاصل از تجربه و به دور از کلیشه گویی و حرف های تکراری است. 

آخرین مقالات آموزشی سئو :

آموزش سئو سایت و مقالات رایگان سئو را در سئو روز دنبال کنید . کلیه مطالب آموزش seo بهینه سازی سایت کاملا دستی نوشته میشود ارائه آموزشهایی که نمونه ای ندارند.

https://seorooz.net/seo-tutorial

 

چهارشنبه 31/3/1396 - 12:5

طراحی سایت و وب سایت کاملا حرفه ای طبق جدیدترین فن آوریهای روز دنیا و با پشتیبانی کاملا حرفه ای وب سایت شما در کمترین زمان ممکن . تقریبا با گذشت بیش از 25 سال از عمرطراحی سایت و بوجود آمدن صفحات وب، دنیای طراحی وب و برنامه نویسی های تحت وب بسیار پیچیده تر و تخصصی تر از قبل گشته است.

 

طراحی وب سایت شاید در اول یک کار بسیار ساده مینمود.

 

اما در یک دهه اخیر، پیشرفت چشمگیر و عجیب و سریع این حوزه ، شاید برای کمتر کسی قابل تصور بود. امروزه نمیتوان به سادگی از مسئله طراحی وب عبور کرد.

 

طراحی سایت یک هنر و تخصص است.

 

با انجام طراحی توسط یک متخصص در این حوزه، میتوان به صورت سریع غیر قابل تصور دنیای کسب و کار کوچکی را به یک غول تجاری تبدیل کرد. کم نبوده اند شرکت های اینترنتی که از یک جای کوچک در یک شهر کوچک در یک کشور شروع به فعالیت کرده اند و در حال حاضر یک شرکت چند ملیتی با دفاتر تجاری بزرگ هستند.

طراحی سایت نوعی علم معماری، هنر ، برنامه نویسی و تلفیقی از ذوق و سلیقه است. امروزه کمتر کسی است که لزوم داشتن خانه مخصوص خود در دهکده جهانی را کم اهمیت بداند.

ساخت این خانه میتواند مستحکم یا نا استوار انجام گیرد. چنانچه از متخصصان این حوزه استفاده نشود این خانه عمر طولانی نخواهد داشت.همچنین برای آموزش طراحی سایت مقالات را دنبال کنید و به اشتراک بگذارید.

 

گامها در طراحی سایت

 

اولین گام در طراحی سایت تعیین اهداف سایت می باشد و اینکه مشخص شود قرار است چه مراحل کاری برای سایت انجام شود.

طرح یک سایت باید کاربر پسند و یا حداقل قابل استفاده برای کاربران مورد هدف باشد.

یکی از تخخصصی ترین مراحل انتخاب رنگ برای سایت میباشد و این انتخاب تاثیر به سزایی در موتورهای جستجو و دید کاربر از سایت شما میباشد.

منبع : https://seorooz.net/website-design

چهارشنبه 31/3/1396 - 11:40

 

ما این امر را برای شما فراهم اوردیم و میتوانید جدیدترین اخبار سئو و اخبار گوگل را در این قسمت بخوانید . اخبار سئو برای وب مسترها مقالات مهم موتورهای جستجو که برای دانستن هر وب مستری مهم و حیاتی میباشد .

این اخبار برگرفته از دستورالعملهای شرکت گوگل در قسمت پشتیبانی گوگل (support.google.com) میباشد .

تصمیم گرفتیم این اخبار را به صورت ترجمه شده برای شما قرار دهیم تا نهایت استفاده از ان را ببرید و به دنبال منابع غیر اصلی نباشید و با اطمینان خاطر به کسب اطلاعات بپردازید

چهارشنبه 31/3/1396 - 11:32
 
 

طراحی بنر تبلیغاتی  (Banner) در ابعاد گوناگون و همچنین فرمت های مختلف ، ترکیبی از تصاویر و متون تبلیغاتی هستند که برای هدایت خریداران از وب سایت های دیگر به صفحه ای خاص( و یا صفحه ی اصلی وب سایت) به کار می‌روند.

در طراحی بنرهای تبلیغاتی می بایست به چند نکته توجه کرد:

سبک و کم حجم بودن : یکی از مهمترین ویژگیهای یک بنر تبلیغاتی کم حجم بودن آن است . با توجه به سرعت اینترنت و میزان پهنای باند درکشورمان ، باید طوری بنرهای تبلیغاتی را طراحی کنید که اکثر کاربران قادر باشند آن را مشاهده کنند .

جذابیت : جذابیت اولین چیزی است که باعث می شود تا یک کاربر ، یک بنر تبلیغاتی را مشاهده کند .

اگر می خواهیم تا کاربران را به سوی خود جلب کنیم می بایست بنرهای تبلیغاتی جذاب را برایشان به نمایش بگذاریم. خلاقیت را فراموش نکنید . در بین بنرهای ثابت و متحرک ، بنرهای تبلیغاتی متحرک جذابیت بیشتری دارند .طراحی بنر تبلیغاتی

بنرهای متحرک را می توان در دو فرمت swf (فلش) و gif (گیف) طراحی و پیاده سازی کرد . بنرهای فلش چون به صورت انیمیشن های زنده طراحی می شوند ، چشم گیر تر هستند ؛ اما کاربران برای تماشای این نوع بنرها می بایست نرم افزار فلش پلیر را ( افزونه ی آن برای مرورگرهای مختلف ) روی کامپیوتر خود نصب داشته باشند . البته امروزه با توجه به وسعت کاربرد این فرمت نرم افزاری در دنیای مجازی ، اکثر کاربران از این نرم افزار استفاده می کنند.

رنگ بندی مناسب : علاوه بر جلب توجه ، بنری که قصد طراحی آن را دارید ، می بایست زننده نباشد . در غیر اینصورت علاوه بر این که مخاطب را جذب نخواهد کرد ،باعث آزار او و طبیعتاً فرار او از تبلیغات شما خواهد شد ! در این جاست که شما با به کارگیری یک رنگ بندی مناسب ( طوری که در بحث روانشناسی رنگ ها آورده شد ) می توانید از فرار مخاطب جلوگیری کنید .

با توجه به موارد گفته شده اگر زمانی را برای طراحی بنرهای تبلیغاتی مناسب در اختیار ندارید و یا نمی توانید بنری را متناسب با نیازهای تبلیغاتی خود طراحی کنید ، می توانید به مشاورین گرافیست مراجعه کنید. اشخاص ، تیم ها و وب سایت هایی هستند که خدمات طراحی بنرهای تبلیغاتی را به کسانی مانند شما ارائه می دهند . برای بنرهای متحرک سناریوی مشخص انتخاب کنید: قرار است چه پیامی را به مخاطبان انتقال دهید؟ این پیام باید در قالبی رسمی و یا طنزگونه بازگو شود؟

اصلا مخاطبان اصلی پیام چه کسانی هستند؟ با پرسیدن سوال هایی از این دست، می توانید یک سناریو برای انتقال پیام تبلیغاتی خود به مخاطبان از طریق بنر تبلیغاتی، بسازید. بنرهای تبلیغاتی متحرک را مانند یک فیلم یا انیمیشن چند ثانیه ای در نظر بگیرید و با توجه به این ذهنیت دست به طراحی آن ها بزنید. سایز مناسب انتخاب کنید: بنرهای تبلیغاتی غالبا در اندازه های استاندارد از پیش تعریف شده طراحی و پیاده سازی می شوند. اندازه های 120 در 120، 120 در 240، 200 در 300، 468 در 60 و... (اندازه ها به پیکسل محاسبه می شوند) برای بنرهای تبلیغاتی مناسب هستند و وب سایت های اینترنتی، مکان های تبلیغاتی خود را بر اساس آن ها در نظر می گیرند. برای داشتن یک بنر تبلیغاتی خوب و مناسب، نیاز نیست در تمامی اندازه های استاندارد (و غیر استاندارد!) بنر طراحی کنید. فقط کافی است تا اندازه هایی که می توانید پیامتان را در آن به خوبی به مخاطبینتان منتقل کنید انتخاب و از آن ها استفاده کنید. گرافیست ها قاعدتا اهل کسب و کار نیستند: (!) موارد مورد نظر خود و مورد نیاز طراحان برای پیاده سازی را به صورت کامل در اختیار آن ها قرار دهید.

قرار نیست یک طراح کاملا یا تا حد زیادی به جای شما فکر کند. البته هر کسی در هر کاری نیاز به مشورت دارد و در این موضوع شکی نیست؛ اما همیشه به این موضوع توجه کنید که هر کسی که در موضوعی تخصص و مهارت دارد، لزوما یک مدیر کسب و کار نیست! پس همه چیز را به آن ها واگذار نکنید. تصاویر مناسب انتخاب کنید: یکی از مهمترین اجزای انتقال پیام در بنرهای تبلیغاتی، تصاویر هستند. پس به یاد داشته باشید که باید بهترین تصاویر را برای انتقال هرچه بهتر پیامتان انتخاب کنید. برای اینکار می بایست پیامتان را تا حد ممکن برای خود شفاف کنید. گاهی یک تصویر می تواند بیشتر از هر نوشته ای، پیام مورد نظر شما را به مخاطبان منتقل کند. سعی کنید از افراد مختلف برای انتخاب تصاویر کمک بگیرید. از آن ها بخواهید تا به شما بگویند آیا تصاویر انتخاب شده تان می توانند پیام مورد نظرتان را انتقال دهند؟

http://paradesign.ir/baner-design/

 


چگونه یک لوگو مناسب طراحی کنیم؟ طراحی لوگو حرفه ای
صاحبان کسب و کارها هزینه های زیادی را بابت رسانه های تبلیغاتی مصرف می کنند، اما در فرایند طراحی دقت خیلی زیادی به خرج نمی دهند! در ادامه به چند نکته اساسی در طراحی لوگوهای تبلیغاتی خواهیم پرداخت

درس اول : در طراحی خود دقت کنید
و به 3 سوال مهم زیر پاسخ دهید :
1. آیا در طراحی لوگو شما، (بیش از حد) از انیمیشن استفاده شده است؟
اگر این طور است حتماً در فروش شکست می خورید.
2. آیا آرم شرکت در آن وجود دارد؟
هیچ کس به آرم شما توجه نخواهد کرد، مگر آنکه مطلب خاصی را به بیننده برساند.
3. آیا تاکید کرده اید که روی این قسمت کلیک کنید؟
مسلماً مایلید که بیننده عملی را انجام دهد، نه اینکه تا بی نهایت به تبلیغ شما خیره شود.
حالا که مطالب اصلی مطرح شد، کمی بیشتر توضیح می دهم.
طراحی لوگو یک اصل کلی و ساده دارد:محتوای تبلیغات باید فقط متن ساده یا لینک به سایت شما باشد. اکثر مردم به این نوع تبلیغات توجه خواهند کرد زیرا هنگامی که فردی در اینترنت سیر می کند به دنبال مجموعه ای از اطلاعات خاص است و به فکر مشاهده انیمیشن های جذاب یا آرم های هنری نیست. مردم به دنبال اطلاعات مرتبط با موضوع موردنظر خود هستند، پس وظیفه شما همین است:ارائه اطلاعات صحیح به جستجوگران در زمان و مکان مناسب.
به شما اطمینان می دهم که این کار به حدی ساده است که احتیاج به هیچ طراحی حرفه ای ندارید و خودتان می توانید یک بنر ساده را طراحی کنید، زیرا هیچ شخصی بهتر از خود شما محصولات و خدماتتان را نمی شناسد. با جملات ساده و گویا آنها را توصیف کنید و شاهد جذب شدن ترافیک و مشتریان مستعد به سایت خود باشید.طراحی لوگو حرفه ای
درس دوم :
1- ایجاد آرم( نشان تجاری)یاایجاد ترافیک
بنرهای تبلیغاتی می توانند با توجه به اهداف مورد نظرتان شما را یاری کنند.
آیا شما به دنبال ایجاد آرم تجاری و معروفیت آن هستید یا تنها مایلید حجم ترافیک سایت خود را در مدت زمان معینی بالا ببرید؟
معروف ساختن نام تجاری در اذهان عمومی، مسلماً مشکل تر است خصوصاً برای شرکتهای کوچک یا متوسط. اما اگر بودجه کافی برای این کار در نظر گرفته اید، مشغول شوید.
برای ایجاد ترافیک استفاده از تبلیغات شاید منطقی ترین راه باشد اما اگر بخواهید تعداد زیادی لوگو در سایتهای مختلف قرار دهید متحمل هزینه زیادی خواهید شد، خصوصاً هنگامی که شما برای کلیک بازدیدکننده روی بنر پول پرداخت می کنید، اما این ورود منجر به فروش نمی شود.
راه عملی تر برای این کار آن است که 2 یا 3 لوگو در سایتهای مرتبط قرار دهید تا فشار زیادی را از نظر مالی متحمل نشوید.
2- مکان قرار گرفتن بنر
راز موفقیت بنرهای تبلیغاتی در مکان قرار گرفتن آن نهفته است. باید زمان لازم را صرف کنید و محل مناسب را بیابید. سایتهائی را پیدا کنید که در زمینه مرتبط با شما کار می کنند اما محصولات و خدمات شما را ارائه نمی دهند. بازدیدکنندگان این سایتها مسلماً در همان لحظه به سمت شما جذب خواهند شد. صفحه ورود مشتریان به سایت خود را جذاب طراحی کنید تا بازدید کننده را به ماندن در سایت شما ترغیب نماید.
درس سوم : درست و کامل عمل کنید.
معنای این جمله آنست که نباید به یک بنر اکتفا کنید. شما باید حداقل 4 تا 6 لوگو با متن ها و اندازه های متفاوت داشته باشید. به این ترتیب این امکان وجود دارد که همزمان آنها را امتحان کنید و کارآئی هر کدام را بسنجید. هر بنر در مدت زمان خاصی حداکثر تاثیر را روی مخاطبین خود دارد و باید بعد از مدتی تعویض شود. در این صورت شما با توجه به اطلاعات جمع آوری شده، می دانید که چه نوع تبلیغاتی تاثیرگذارترند و در ساخت بنرهای بعدی فاکتورهای موفقیت را منظور خواهید کرد. همچنین شما می توانید مکان این تبلیغات را به صورت چرخشی تغییر دهید و تاثیر هر کدام از بنرهای تبیلغاتی خود را در سایتهای مختلف بسنجید.
درس چهارم :
همه چیز را با دقت زیر نظر داشته باشید.
ممکن است بعضی از بنرهای تبلیغاتی در سایتهای معینی بهتر از بقیه عمل کنند. نکته زیر را در نظر داشته باشید، نوع بازدید کنندگان سایت عاملی است که تاثیر مستقیم بر موفقیت لوگو شما دارد.
اگر بنری در ایجاد ترافیک موثر نبوده ممکن است به یکی از دو دلیل زیر باشد:
• ایراد از طراحی لوگو است.
• ممکن است در آن مکان، افراد به موضوع مورد نظر ما علاقه ای نداشته باشند.
اگر لوگو در کار خود موفق بود، نشاندهنده آن است که در آن محیط افراد بسیاری به دنبال پیشنهادات ما بوده اند.(پیشنهاداتی که توسط لوگو ما واضح و صحیح به بازدید کننده انتقال یافته است).
اگر تبلیغات شما موفق هستند لازم نیست تغییری در آنها ایجاد کنید.می توانید برای تاثیر بیشتر در فواصل زمانی مختلف بخشهائی را به آن اضافه یا کم کنید و در سایتهای مختلف آنها را امتحان کنید.
استفاده مناسب از بنرهای تبلیغاتی، روشی موثر در بازاریابی محصولات و خدمات شما خواهد بود.اما همانطور که قبلاً نیز گفته شد"برای انتخاب هر روش یا راه کاری ابتدا احتیاج به بررسی و تحقیق می باشد.در ضمن این بررسی شما در این زمینه حرفه ای و با تجربه خواهید شد. اکنون وقت آن است که برای استفاده یا عدم استفاده از این روش تصمیم بگیرید.
و توصیه آخر:
هرگز تصور نکنید که چون این روش دارای مقبولیت عام است پس شما هم باید از آن استفاده کنید بلکه همواره به دنبال روشهای بازاریابی متناسب با تجارت خود باشید.

http://paradesign.ir/logo-design/

 

تاریخچه ی لوگو

به جرائت میتوان گفت گه تاریخچه ی  طراحی لوگو به سالها قبل از میلاد مسیح بر میگردد ۲۳۰۰ سال قبل از میلاد مهر استوانه ای ابداع شد و حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد نیز سکه! هر کدام طرح های خاصی درون خود داشتن که بسته به فرهنگ هر کشور و قلمرو ساخته میشد تایپو گرافی انقلاب عظیمی در عرصه تبلیغات ایجاد کرد مانند انقلاب عظیم صنعتی که جایگزین انقلاب کشاورزی شد این موضوع به قرن ۱۸ و ۱۹ بر میگردد که کتاب هایی که تازه چاپ و نشر میشدنند یا ویراست کتاب ها با فونت ها تزیینی جدیدی جایگزین شده بود ایجاد طرح های زیبا کادر های و… درون طرح ها ناشی از پیشرفت علم گرافیک بود شرکت های بازرگانی همواره با تلاش فراوان با سبک های هنری نوین در حال توسعه کسب کار خود بودنند در کشور های توسعه یافته نظیر آمریکا و فرانسه صد های چاپان خانه و با هزاران کارگر تاسییس شد و روز به روز این علم پیشرفت کرد با گذشت زمان و افزایش سواد و علم مردم دید مردم نیز به این قضیه باز شد و به این معقوله سوق پیدا کردنند در اوخر قرن ۱۹ ام میلادی و سال ۱۹۵۰ مدرنیسم به اروپا راه پیدا کرد و پیروی از اصول ایالات متحده برای ایجاد موجی از پیشرفت در زمینه تجارت و کسب کار بنا نهاده شد یکی از شعار های معروف طراحی اروپایی  که سبک های زیادی را خلق کرده بود کمتر بهتر است بود به این معنی که هرچه لوگو ساده تر باشد و مفهوم آن راحت تر درک شود بهتر است همچنین  لوگو مدرنیسم استفاده بسیاری در تبلیغات تلویزیونی میشدنن و اختراعات دیجیتالی و توسعه صنعت چاپ نیز تا به امروز به این علم کمک بسیاری کرده است نکته بسیاری مفیدی که از این قسمت مطلب میتوان یافت این است که زیبای سادگیست  و هر چه بتوان لوگو را ساده تر و قابل فهم تر طراحی کرد به حرفه ای بودن ما کمک میکند در ادامه در مورد طراحی لوگو بیشتر بحث خواهیم کرد و به طور کامل توضیح میدم که چطور میشود که یک لوگوی حرفه ای طراحی میشود و به عنوان برند شناخته میشود

 

تفاوت  آرم و لوگو 

خیلی از کاربران و افراد جامعه تفکرشان بر این است که آرم و لوگو مانند یکدیگر هستنند و فقط تفاوت کلمه ای دارند اما اینگونه نیست تفاوت این دو بسیار است و جای بحثی زیادی دارد معمولا آرم ها همانطور که از اسمشان پیداست فقط یک نماد شکلی میباشند در طراحی آرم به هیچ وجه نباید از نوشته استفاده شود اما در طراحی لوگو محدودیتی وجود نخواهد داشت و میتوان بسیار در این زمینه مانور داد آرم ها میتوانند بیانگر کار شرکت باشند و میتوانند نباشند ! میتوانیم مثالی در مورد آرم بزنیم که کاملا متوجه نفاوت آن با لوگو شوید! معمولا شرکت های ماشین سازی دارای آرم هستن آرم هایی که به هیچ وجه شما بادیدن آن ها متوجه نخواهید شد که این شرکت دارای چه محصولاتی است مثلا آرم شرکت فراری که یک اسب است اما در طراحی لوگو یکی از نکات مهمی که باید رعایت شود این است که لوگو متناسب با کاربری شرکت باشد اما در این زمینه هم محدودیتی نیست و من میتوانم چندیدن لوگو معروف را به شما معرفی کنم که هیچ ربطی به شرکت خود ندارند! اما بهتر است داشته باشند تا فهم لوگو آسان تر باشد 

 

 

سبک های طراحی لوگو

همانطور که در پست هایی که در وبلاگ قرار داده شد به طور کامل با سبک های لوگو آشنا شدیم اما یک توضیح جامع هم در اینجا میدهم لوگو ها در سبک های مختلفی طراحی میشوند که تمام این سبک های زیر مجموعه ۳ سبک است یعنی ممکن نیست هیچ طرح لوگویی از این ۳ سبک خارج باشند

طراحی لوگو در سبک نوشتاری

سبک نوشتاری یک سبک کلاسیک است که امروزه با گذشت زمان نیز پیشرفت بسیاری کرده است خیلی از این لوگو ها در این سبک هستنند سبک نوشتاری سبکی است که در آن طراحی لوگو فقط به صورت نوشته طراحی میشود و هیچ شکلی در آن وجود ندارد تایپوگرافی را نیز میتوان یک زیر مجموعه از لوگوی نوشتاری دانست از لوگو های نوشتاری معروف میتوان به لوگوی شرکت گوگل اشاره کرد که به وسیله یک طراح برزیلی به نام روث کدار طراحی شده است لوگوی گوگل بارها در مناسبت های مختلف تغییر میکند اما لوگوی اصلی آن همان لوگویی است که در ۴ رنگ طراحی شده است و هر رنگ دلیل خاصی دارد که هر شرکت یک جور آن را توصیف میکند امروزه برای طراحی یک لوگوی حرفه ای باید یک رنگ بندی خاص در نظر گرفته شود که در ادامه درباره این موضوع نیز صحبت خواهیم کرد

 

طراحی لوگو در سبک تصویری یا اشکال

این سبک نیز بسیار در طراحی لوگو استفاده میشود یعنی هرسه سبک زیاد استفاده میشوند نمیتوان گفت کدام سبک در بین جوامع محبوب تر است سبک تصویری در طراحی لوگو سبکی است که فقط از اشکال در طراحی لوگو استفاده میشود و هیچ نوشته درون آن وجود نخواهد داشت از لوگو های معروف تصویری میتوان به لوگوی شرکت اپل که یک سیب گاز زده است و همینطور لوگوی شبکه ی اجتماعی توییتر که یک پرنده است اشاره کرد اگر دقت کنید لوگو ها میتوانند هیچ ربطی به شرکت نداشته باشند همانطور که لوگوی اپل هیچ ربطی به شرکت ندارد پس در این موضوع هیچ محدودیتی وجود ندارد که لوگو حتما باید با شرکت مرتبط باشد

 

طراحی لوگو در سبک تلفیقی

لوگو های تلفیقی ترکیبی از این ۲ لوگو هستنند یعنی شکل و نوشته با هم ترکیب میشود و یک لوگوی زیبا را تشکیل میدهد لوگو های تلفیقی تنوع بسیاری دارند اما نکته ای که در طراحی این لوگو وجود دارد این است که باید جوری با هم شکل  نوشته را ترکیب کرد که انگار جزویی از هم هستنند از لوگو های تلفیقی میتوان به لوگو پپسی یا پلی استیشن اشاره کرد لوگو های تلفیقی معمولا امور مربوط به شرکت هم در خود دارند و نشان میدهند  و همین میتواند در قابل فهم تر کردن یک لوگو حرفه ای کمک شایانی کند

تصور غلط افراد در مورد لوگو های نوشتاری 

بسیاری از افراد تصورشان بر این است که لوگوهای نوشتاری فقط از یک فونت ساده درست میشوند این تصور کاملا غلط است شاید در گذشته این طور بود اما در زمان حال اینگونه نیست امروزه بسیاری از لوگو ها ی نوشتاری با ترکیب اشکال به وجود می آیند که طراحی آن ها نیز بسیار پیچیده تر از یک لوگو اشکال است چون متعارف کردن اشکال کنار هم و تبدیل آن ها به نوشته کار ساده ای نیست مخصوصا اگر بخواهید طرح خاصی به نوشته دهید یکی دیگر از روش های طراحی لوگو نوشتاری هم این است که فونت را ویرایش کنید این روش برای افراد مبتدی خوب است چون در طراحی محدودیت های بسیاری ایجاد میشود میتوان گفت لوگو های نوشتاری اگر قرار باشد با اشکال طراحی شوند جزو طراحی های مشکل تلقی میشوند ایجاد منهنی های متانسب زاویه های مناسب و در کل ایجاد یک لوگوی نوشتاری متعارف مشکل است

 

لوگو های سه بعدی؟! خوب یا بد!

لوگو های سه بعدی چند سالی هست که طراحی میشوند و دارای انواع مختلفی میباشند لوگو های سه بعدی ابتدا به صورت ۲ بعد طراحی شده و سپس بعد سوم را به آن اضافه میکنند اما به نظر من لوگو اگر ۲ بعد باشد بهتر است و میتوان لوگو را هم ۲ بعدی طراحی کرد و هم ۳ بعدی اما اصل لوگو باید ۲ بعد داشته باشد این سبک را میتوان به وسیله ی ابزار ۳ بعدی فتوشاپ و یا نرم افزار ایلیستراتور انجام داد و بعضی از طراحان با تجربه و حرفه ای خودشان با تکنیک های بعد به لوگو ها بعد میدهند همچنین میتوان با ایجاد سایه نیز بعدی کوچک به لوگو داد سایه ها باید به تناسب زاویه لوگو طراحی شوند که معمولا از یک دایره با گرادیانت مشکی و بی رنگ تشکیل میشود لوگو های ۳ بعدی میتوانند در زوایای مختلف طراحی گردنند یعنی در ۳ محور بچرخنند محور های x y z و هر کدام از این چرخش ها حالت خاصی به لوگوی ما میدهد رنگ بعد سوم معمولا تیره از رنگ های ۲ بعدی دیگر است مثلا اگر رنگ ها بعد اول و دوم آبی روشن باشد بعد سوم باید آبی تیره باشد چون باید حالتی داشته باشد که انگار پشت قرار گرفته اگر هم رنگ دو بعد دیگر باشد اصلا ۳ بعدی بودن آن قابل تشخیص نخواهد بود سبک دیگری نیز برای ایجاد بعد سوم در طراحی لوگو وجود دارد که با ایجاد گرادیانت تیره و روشن حالت ۳بعدی به لوگو میدهند مانند لوگوی شرکت autodesk 

 

معنی رنگ ها در طراحی لوگو:

شاید خیلی از افراد فکر میکنند که رنگ ها در طراحی لوگو خیلی مهم نیستنند و همینطوری لوگو ها رنگ بندی میشوند اما اینگونه نیستاگر شما هم جزو افرادی هستید که اینگونه فکر میکنید باید بگم که سخت در اشتباهید چون هیچ لوگویی بدون رنگ سازمانی معنی ندارد شرکت های معروف رنگ سازمانی مخصوص خود را دارند بگذارید مثالی بزنم تا بهتر متوجه بشید آیا تا به حال به ایرانسل توجه کردید ؟ترکیبی از رنگ های آبی و زرد شما را یاد چه چیزی خواهد انداخت همواره این شرکت با به نمایش گذاشتن این ۲ رنگ کنار هم و نوشتن نام ایرانسل در کنار این ۲ رنگ میخواهد در ذهن تمامی افراد بگنجاند که با دیدن این رنگ ها یاد این شرکت بیفتیم  و در هر مکان و زمانی که این رنگ ها را دیدیم آنر را به یاد بیاوریم اگر دقت کنید خیلی از شرکت های بزرگ دارای رنگ سازمانی هستن

 

رنگ آبی

تا به حال شده است که به  رنگ لوگو های اطرافتان دقت کنید؟! لوگوی بالا مربوط به شرکت سامسونگ است چرا رنگ این لوگو آبیست؟! تمامی شرکت های بزرگ ۱۰۰ درصد مفهوم رنگ سازمانی را میدانند و از این تکنیک در لوگو های خود استفاده میکنند

لوگو شرکت سامسونگ هم به این دلیل آبیست که  مردم به سرعت احساس می کنند رنگ آبی خوشایند و آرام بخش است. شاید به این دلیل که دریا و آسمان را به خاطر می آورد

رنگ قرمز

باعث تحرک و افزایش ضربان قلب فرد میشود و شدت توجه

را افزایش میدهد شاید به این دلیل است که شرکت های خوراکی مثل مک دونالد یا نوشابه انرژی رد بول از این رنگ در لوگو خود استفاده کرده اند

رنگ زرد

باعث  ایجاد امید میشود همواره از خورشید به عنوان امید یاد شده است و شاید خیلی از این شرکت ها که در زمینه مدیریت کسب کار میکنند از این رنگ استفاده کنند

رنگ نارنجی

ترکیبی از ۲ رنگ قرمز و زرد است که دو حسی که در آن ۲ رنگ احساس میشد در این رنگ احساس میشود  در واقع از رنگ قرمز جسارت و از رنگ زرد خوشبینی را میگیرد تا احساس را در بیننده ۲ چندان کند

رنگ سبز

رنگ سبز در باعث به یاد آوردن طبیعت و تازگی میشود و احساس امید و صلح و آرامش را در خود جای میدهد بیشتر شرکت هایی که در زمینه محیط زیست کار میکنند از این رنگ سازمانی استفاده میکنند

رنگ مشکی

رنگ مشکی یک رنگ پایدار و همیشگی است و رنگی است که هیچ وقت از چشم نمی افتد رنگ بسیار رسمی و ماندگار است یک حس جاویدان و همیشگی بودن را دارد

رنگ های فلت یا رنگ های ترکیبی گرادیانت ؟

معمولا برای طراحی لوگو ۲ نوع رنگ استفاده میشود یا رنگ های فلت و یا رنگ ها ترکیبی گرادیانت این که کدام بهتر است نمیتوان گفت اما سبک فلت امروزه به قول معروف مد شده است ! رنگ های فلت رنگ های ثابتی هستنند کی میتوان آن ها را با مراجعه به سایت هایی مانند flatcolour بدست آورد و رنگ های گرادیانت از ترکیب ۲ رنگ مختلف به وجود می آیند این ابزار در نرم افزار های طراحی موجود میباشد و در زبان کد نویسی نیز در css3 وجود دارد حالا ابن که کدام بهتر اسن بستگی به سلیقه ی طراح دارد و همینطور مشتری نظر من این است که برای طراحی آیکن بهتر است از سبک فلت و رنگ های فلت استفاده شود و همینطور در طراحی لوگو از ۲ نوع رنگ میتوان استفاده کرد

لوگو ها چگونه طراحی میشوند ؟

بسیاری از شرکت های معتبر برای دستیابی به نتیجه مطلوب یک مشاوره حضوری با فرد درخواست دهنده میزارند در این مشاوره سوالات زیادی از مشتری میشود که از آن ها میتوان به این سوالات اشاره کرد

سبک لوگوی شما چگونه باشد؟

آیا شرکت شما دارای رنگ سازمانیست؟

به کدام لوگو ها علاقه مندید ؟

چه رنگهایی را میپسندید ؟

آیا لوگو قبلی دارید ؟

این سوالات عامیانه ایست که پرسیده خواهد شد اما شرکت های نیز وجود دارند که با قیمت ارزان برای شما طراحی لوگو رو انجام میدهند و معمولا مشاورات این شرکت های به صورت تلفنی خواهد بود بعد از تصمیم گیری مشتری و قطعی شدن نظرات آن سفارش ثبت شده و در جمع سفارشات پردازشی قرار میگیرد  طرح اولیه لوگو معمولا درون کاغذ طراحی میشود و بعد از تکمیل شدن طرح لوگو آن را در نرم افزار طراحی میکنند ممکن است هر طراحی با نرم افزاری خاص طراحی لوگو رو انجام دهد اما معمولا شرکت های با نرم افزار هایی همچون ایلیستراتور یا فتوشاپ و همینطور کورل کار میکنند فایل های این نرم افزار ها با فرمت ها   eps AI PSD میباشد.طرح اولیه با این نرم افزار ها طراحی میشود اگر مشتری چند متد سفارش داده باشد در چند طراحی مختلف لوگو طراحی میشود و اگر یک متد باشد دیگر امکان تغییر طرح بدون پرداخت هزینه وجود نخواهد داشت مگر ویرایشات جزیی درون طرح و پس اتمام طرح در برنامه ایجاد رنگ های سازمانیت (اگر شرکت دارای رنگ سازمانیست ) و اگر هم شرکت رنگ سازمانی ندارد میتوان رنگی به سلیقه ی مشتری و با مشاوره طراح برای لوگو در نظر گرفته شود در نهایت یک طرح به عنوان پیش نمایش نهایی و همینطور فایل اصلی برای مشتری ارسال میگردد

 

 آیا خودمان میتوانیم لوگوی خود را طراحی کنیم ؟

بسیاری از افرادی میگویند که طراحی لوگو بسیار آسان است و با ۲ روز تمرین میشود طراح لوگو شد اما اینطور نیست طراحی لوگو یک معقوله ی زمان بر است مهمترین نکته ای که در طراحی لوگو وجود دارد ایده در طراحی لوگوست و همینطور نحوه ی تلفیق و طراحی آن است با نوشتن یک فونت ساده نمیتوان گفت که یک لوگوی حرفه ای طراحی کردیم ایده پردازی مهمترین و سخت ترین قسمت طراحی لوگوست که با سادگی نمیتوان یک لوگوی ساده مفهومی و با ایده پردازی حرفه ای طراحی کرد

 

 

 

دوشنبه 22/6/1395 - 10:38

اگر از دارندگان دیوایس های اپــل نظیر آیفون، آیپاد، آیپد و مک هستید، باید این را بدانید که برای استفاده از تمامی امکانات دیوایس خود نیاز به یک شناسه دارید. این شناسه اپل آیدی نام دارد که کاربردهای بسیاری برای شما خواهد داشت و می توان آن را کلید ورود به دنیای اپل و امکانات آن دانست. در قدم اول اگر دیوایس خریده اید و قصد دانلود اپلیکیشن از AppStore داشته باشید،

 

بـــدون داشتن اپل آیدی این امکان وجود نــخواهد داشت. پس در همین ابتدا می توانید به ضرورت وجود اپل آیدی پی ببرید. البته اپل آیدی امــکانات دیــگری نظیر FaceTime, iMessage, iCloud, Find My iPhone, Find My Friends, Game Center و ... را نیز در اختیار شما قرار می دهد، که هر کدام از سرویس های نام برده شده لذت و هیجــان استفاده از دیوایس های اپل و دنیای پر شور تکنولوژی را برای شما بیشتر می کند!

http://appleidpro.com 

جمعه 28/3/1395 - 17:0

آموزش اتصال به سرویس کاهش پینگ در سیستم عامل های مختلف

توجه : این آموزش برای سروس تبدیل اینترانت به اینترنت نیز کاربرد دارد

اتصال به سرویس از طریق کانکشن PPTP در آندروید

1. ابتدا وارد قسمت Setting شوید و سپس مراحل را طبق تصاویر زیر طی كنید

اتصال-به-vpn-در-آندروید

اتصال-به-vpn-2در-آندروید

اتصال-به-vpn-3در-آندروید

با انجام این مراحل، وارد صفحه ی جدیدی می شوید که می بایست اطلاعات را وارد کنید :

در قسمت v–p–n name نام كانكشن (نام دلخواه) را بنویسید : Pingler

در قسمت Set V–P–n server باید نام سرور را وارد نمائید:

برای سرویس کاهش پینگ پینگلر : برای دریافت آدرس سرور کاهش پینگ پینگلر با پشتیبانی در تماس باشید یا ایمیل ارسال بفرمایید.

تیك قسمت Encryption را بردارید یعنی باید غیر فعال باشد. ولی در گوشی های مختلف این مورد متفاوت است اگر پس از انجام كلیه اقدامات، نتوانستید به سرویس متصل شوید، این قسمت را فعال نمائید.به DNS كاری نداشته باشید و بگذارید خالی بماند.

بعد از انجام این موارد، به صفحه قبل برگردید (قسمت V–p–n Settings مطابق تصویر 3) . مشاهده خواهید نمود که زیر عبارت V–P–Ns یک کانکشن جدید ساخته شده . روی آن کلیک کرده و با وارد کردن نام کاربری و پسورد به آن متصل شوید .

اتصال به سرویس از طریق کانکشن L2TP در آندروید

همانند آموزش بالا مراحل را طی کنید. با این تفاوت که به جای انتخاب Add PPTP V–P–N باید Add L2TP/IPSec PSK V–P–N را انتخاب کنید . قسمت V–P–N name و Set V–P–N server را مطابق آموزش بالا انجام دهید .

سپس در قسمت V–p–n Settings ، روی گزینه ی Set IPSec pre-shared key کلیک کنید.

اتصال-به-vpn-L2TP-در-آندروید1

عبارت 12345678 را وارد نمایید

اتصال-به-vpn-L2TP-در-آندروید2

سپس روی Ok کلیک کنید . اکنون گزینه Save را کلیک کنید .

اتصال-به-vpn-L2TP-در-آندروید3

در این قسمت اگر پیغامی مبنی بر اینکه باید پسوردی وارد کنید داده شد، همان پسورد بالا یعنی 12345678 را وارد نمایید . اکنون روی کانکشن ساخته شده کلیک کرده و با وارد کردن نام کاربری و پسورد به آن متصل شوید .

اتصال به سرویس از طریق کانکشن PPTP و L2TP در Iphone , Ipad

اتصال-به-vpn-در-آیفون-iphone-ipad

اتصال-به-vpn-در-آیفون-iphone-ipad2

اتصال-به-vpn-در-آیفون-iphone-ipad3

اتصال-به-vpn-در-آیفون-iphone-ipad4

اتصال-به-vpn-در-آیفون-iphone-ipad5

اتصال-به-vpn-در-آیفون-iphone-ipad6

در قسمت Description نام کانکشن را بنویسید : Pingler

در قسمت Server باید IP سرور کاهش پینگ پینگلر را وارد کنید :

سرویس کاهش پینگ : برای دریافت آدرس سرور کاهش پینگ با پشتیبانی در تماس باشید یا ایمیل ارسال بفرمایید.

در قسمت Account و password باید یوزر و پسوردی که بعد از خرید دریافت کرده اید را وارد کنید

قسمت RSA SecurID باید OFF باشد

جمعه 28/3/1395 - 13:41

در دنیای پوشاک، گرایش‌های مد، مانند جزر و مد دریا، دائم در حال تغییر است. با این حال یک ویژگی وجود دارد که از زمان ابداع دکمه و جادکمه ثابت مانده‌است: دکمه پیراهن مردان سمت راست است در حالی که دکمه‌های پیراهن زنان سمت چپ است.

 

خانواده ایرانی –چرایی آن هیچ پاسخ روشنی ندارد. علت‌اش تا حد زیادی این است که در
دنیای ما بیشتر آدم‌ها راست‌دست هستند. برای شما چپ‌دست‌ها متاسفم، اما
شما فقط حدود ۱۰ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهید. در این نوشتار برخی
پاسخ‌های تاریخ آمده‌است که چرا دکمه‌های پیراهن مردان سمت راست و زنان
سمت چپ است.

 

۱.دفاع از خود

یک نظریه‌ی از قرن ۱۴‌ام و ۱۵‌ام تکامل یافته‌است. در روزهای کهن
قبل از تفنگ، شمشیر سلاح مردان برگزیده بود که برای دفاع با خودشان حمل
می‌کردند. بیشتر مردان راست دست بودند و شمشیر را در دست راست می‌گرفتند.
وقتی حمله‌ای رخ می‌داد، آنها می‌بایست به سرعت به سلاح‌شان دسترسی
داشته‌باشند. چون شمشیر را زیر جلیقه‌شان حمل می‌کردند، مجبور بودند
دکمه‌های کت را به سرعت باز کنند تا سلاح‌شان را به‌دست بگیرند. باز کردن
دکمه‌ی کت با دست چپ خیلی آسان‌تر و سریع‌تر است در حالی که دست راست به
سمت شمشیر می‌رود. قرار دادن دکمه‌های پیراهن در سمت راست لباس این را
امکان‌پذیر می‌کرد.

۲.مد پوشاک

یک نظریه‌ی دیگر به این واقعیت مربوط می‌شود که وقتی مد پیشرفت کرد
و پوشاک پرزرق و برق‌تر و سنگین‌تر شد، زنان ثروتمند برای آماده شدن به
کمک نیاز داشتند. ندیمه‌ها و پیش‌خدمت‌ها برای این‌که به خانم خانه برای
آماده شدن کمک کنند، فراخوانده می‌شدند. چون دکمه گران و نشانه‌ی ثروت
بود، لباس‌های مجلسی و کت‌ها اغلب پر از دکمه و غزن بود. خیاطان مشاهده
کردند چون بسیاری از خانم‌ها برای آماده شدن به کمک دیگران احتیاج دارند، و
چون دستیاران اکثرا راست دست هستند، قرار گرفتن دکمه‌ها در سمت چپ لباس
کار دستیاران را آسان‌تر می‌کرد.

۳.عفت

یک نظریه‌ی دیگر، که اثبات‌اش آسان نیست، این است که عفت پیوریتنی
در محل قرارگیری دکمه‌ها دست داشته‌است. در بسیاری از کلیساهای انگلیس و
امریکا، تجمع‌های کلیسا بر اساس جنسیت‌ها جدا می‌شد: مردان در سمت راست
راهروی رو به محراب، و زنان به‌طور جداگانه در سمت چپ می‌نشستند.

آشکار
کردن بدن در جامعه، به‌ویژه در ناحیه‌ی قفسه‌س سینه گناه تلقی می‌شد. به
واسطه‌ی پوشیده شدن لبه‌ی راست پیراهن با لبه‌ی چپ، هر منظره‌ای از پوست
مردان، از دید زنانی که در طرف دیگر راهرو نشسته بودند پوشانده می‌شد.
درباره‌ی زنان نیز همین امر صدق می‌کند.

۴.تبعیض جنسیتی
بیاید با آن مواجه شویم، برای ۹۰ درصد جمعیتی که راست دست است، باز
کردن و بستن دکمه‌هایی که به سمت راست پیراهن وصل شده‌است، از نظر فیزیکی
آسان‌تر است و درد سر کم‌تری دارد.

مردان انگلیسی در دوره‌ی
ادوارد این را می‌دانستند. اما مردان آن دوره کاملا جنسیت‌گرا بودند. برای
حفظ نوعی برتری در حوزه‌ی پوشاک، سنت نشان دادن سلطه‌ی مردان باعث شد
سخت‌تر بودن باز و بسته کردن دکمه برای زنان یک استاندارد در طراحی لباس
شود.

درست مانند سوال قدیمی که کدام اول به وجود آمد، مرغ یا
تخم‌مرغ، هیچ توضیح قابل اثباتی وجود ندارد که چرا محل قرار گرفتن دکمه در
لباس مردان و زنان متفاوت است.

امروزه واقعا هیچ‌کس نمی‌پرسد چرا.
در واقع، اگر یک طراح لباس دمدمی‌مزاج تصمیم بگیرد الگو را تغییر دهد و
دکمه‌های لباس مردان و زنان را در یک طرف قرار دهد، احتمالا اعتراض شدیدی
به آن خواهدشد. به عبارت دیگر، اگر ایرادی ندارد، چرا تغییرش دهیم؟

لینک مطلب

جمعه 28/3/1395 - 11:43

جنبش های فلسطینی “حماس” و “جهاد اسلامی” با “طرح فرانسه” برای به اصطلاح حل مساله فلسطین مخالفت کرده و آن را طرحی برای حذف این مساله دانستند.

پایگاه اطلاع رسانی خبری غروی به نقل از “مرکز اطلاع رسانی فلسطین”، حماس و جهاد اسلامی با انتشار بیانیه ای، گفت وگوی همه جانبه فلسطینی برای سامان دادن به اوضاع داخلی در سرزمین فلسطین را خواستار شدند.

در این بیانیه همچنین پایان اختلاف فلسطینی، تقویت وحدت ملی، ترسیم راهبرد ملی واحد برای مقابله با اشغالگری صهیونیست، احیای هماهنگی میان تمام گروه های مقاومت فلسطینی در داخل و خارج سرزمین های اشغالی برای حفظ آرمان فلسطین در برابر طرح های سازشکارانه برای حذف مساله فلسطین که آخرین آن طرح فرانسه است را خواستار شدند.    

در این راستا “موسی ابو مرزوق” معاون رییس دفتر سیاسی حماس روز گذشته (یک شنبه) در بیروت در راس یک هیات با دکتر “رمضان عبدالله شلح” دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین دیدار کرد.

در این دیدار که “زیاد نخاله” معاون دکتر رمضان و شماری از رهبران جهاد اسلامی نیز شرکت داشتند، طرفین به بحث درباره آخرین تحولات مساله فلسطین به ویژه موضوع آشتی ملی، انتفاضه قدس، راهکارهای رفع محاصره غزه، طرح های سازشکارانه و نقش امت عربی و اسلامی در زمینه حمایت از آرمان فلسطین پرداختند.    

پاریس پایتخت فرانسه روز سوم ژوئن ۲۰۱۶ (۱۴ خرداد ۱۳۹۵) میزبان اجلاس بین المللی با شرکت ۳۰ کشور و سازمان بین المللی برای بررسی طرح فرانسه جهت شروع دوباره روند به اصطلاح سازش فلسطینی – صهیونیستی و همچنین امکان برگزاری کنفرانس بین المللی در این رابطه قبل از پایان سال ۲۰۱۶ میلادی بود. 

فرانسه با درخواست از جامعه جهانی برای رویکرد دوباره به منازعه “فلسطینی – اسراییلی”بر لزوم اهمیت دادن به تحولات بزرگ در منطقه در روند سازش را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد که راهکار تشکیل دو کشور “اسراییلی – فلسطینی” در معرض خطر قرار دارد.    

در این اجلاس که تشکیلات فلسطین به رهبری “محمود عباس” و رژیم صهیونیستی در آن شرکت نداشتند، مقاماتی از عربستان سعودی، مصر، اردن، مغرب و اتحادیه عرب شرکت کردند.

در این نشست “عادل جبیر” وزیر امور خارجه عربستان سعودی تاکید کرد که “طرح صلح عربی” دارای تمام عناصر تحقق صلح در خاورمیانه بوده و مدعی شد که این طرح بهترین فرصت برای صلح است.

طرح صلح عربی با پیشنهاد عربستان برای سازش با رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۲ در اجلاس سران عرب در بیروت به تصویب رسید که به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی در برابر تحقق صلح فراگیر در خاورمیانه بخشی از آن است.لینک

جمعه 28/3/1395 - 11:41

شاید اگر تمام گلزارهای شهدای کشور را بگردید، سوژه ای عجیب تر و در عین حال جالب تر از قبر این دو شهید را پیدا نکنید.

به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شاید اگر تمام گلزارهای شهدای کشور را بگردید، سوژه ای عجیب تر و در عین حال جالب تر از قبر این دو شهید را پیدا نکنید. 
شهید «محمود مراد اسکندری» و شهید «محمود مراد اسکندری» که هر دو در گلزار شهدا اهواز آرام گرفته اند، با اینکه 35 سال اختلاف سن دارند، ولی در نام و نشان و مکان کاملا یکی هستند.
شهید محمود مراد اسکندری متولد 1337 در دفاع از حریم وطن، جلوی طاغوت زمان ایستاد و در سال 1359 به درجه رفیع شهادت نائل آمد. در سال 1394 «محمود مراد اسکندری» در دفاع از حریم ناموس آل الله در عملیات آزادسازی نبل و الزهرا به شهادت رسید.
شهید

انتهای پیام/

جمعه 28/3/1395 - 11:37