تعداد مطالب : 9191
تعداد نظرات : 46
زمان آخرین مطلب : 9ساعت و 19دقيقه قبل

 

براساس نرخنامه جدید سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، همزمان با کاهش قیمت مرغ تازه، قیمت اجزاء و قطعات مرغ در میادین میوه و تره بار 7 تا 21 درصد کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ براساس نرخنامه جدید این سازمان، هر کیلوگرم بازوی کبابی و بال کبابی به ترتیب به قیمت 14850 و 15000 تومان، مخلوط بال و بازوی کبابی 14950 تومان، پاچینی 10 عددی به قیمت 16900 تومان، جوجه چینی (شنیسل فیله) به قیمت 23500 تومان، جوجه کباب با استخوان با قیمت 17900 و 24800 تومان عرضه می‌شود.
براساس این گزارش، پای مرغ در بسته بندی 400 گرمی به قیمت 4600 تومان، جگر مرغ 400 گرمی 3 هزار تومان، دل مرغ 400 گرمی 5200 تومان و سنگدان مرغ 400 گرمی 5700 تومان در میادین میوه و تره بار قیمت گذاری شده است، ضمن اینکه هر کیلوگرم ران و سینه مرغ به ترتیب 16200 و 17800 تومان و مخلوط ران و سینه مرغ 17 هزار تومان عرضه می‌شود.
گفتنی است، قیمت هر کیلوگرم ساق مرغ 19400 تومان، سینه مرغ سوخاری 16900 تومان، شنیسل بدون آرد 22500 تومان، سینه مرغ 24700 تومان، گردن مرغ 4400 تومان، مرغ کنتاکی 16900 تومان و مغز ران مرغ 19 هزار تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد.

يکشنبه 29/2/1398 - 17:58موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در دوازدهمین دوره انتخاب موزه های برتر کشور که توسط کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) برگزار شد، حائز رتبه برتر گردید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در دوازدهمین دوره انتخاب موزه های برتر کشور که توسط کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) برگزار شد، حائز رتبه برتر گردید.

این مراسم بعد از ظهر روز شنبه 28 اردیبهشت ماه مصادف با روز جهانی موزه در مرکز همایش های فرهنگستان هنر برگزار شد.

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این مراسم در دو شاخص "توسعه مدیریت" و "روز جهانی موزه" در سطح موزه های دولتی بزرگ به عنوان موزه برتر کشور معرفی شد.

موزه برتر، آیینی است که طی آن همه ساله موزه های کشور در 13 شاخص مورد ارزیابی قرار می گیرند و از برترین آنها توسط کمیته ملی موزه های ایران تقدیر صورت می گیرد.

گفتنی است موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس علاوه بر شاخص های فوق، در دو شاخص "خلاقیت و نوآوری" و "مناسب سازی موزه ها برای استفاده جانبازان و معلولین" نیز به دلیل فعالیت های گسترده خود در سال 97 شایسته تقدیر اعلام شد.

يکشنبه 29/2/1398 - 17:56

 

 

دبیر شورای رمان و داستان حوزه هنری کودک و نوجوان با بیان اینکه این مرکز 5 رمان نوجوان آماده چاپ دارد گفت: نوجوانان این نسل، بزرگتر از سن‌شان فکر می‌کنند.

حسن احمدی در گفتگو با روابط عمومی حوزه هنری کودک و نوجوان با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به حوزه داستان و رمان نوجوان گفت: این مرکز در حال حاضر 14 داستان و رمان ویژه نوجوانان در دست انتشار دارد و سفارش 4 اثر جدید را نیز به نویسندگان توانمند این حوزه داده است.

وی گفت: گم بی به قلم مهناز فتاحی، مردان نخیله به نویسندگی زینب امامی نیا، اینجا که مشهد نیست نوشته اسماعیل فیروزی و قاب شکسته به قلم محسن هجری، مجموعه دستان‌هایی است که ویژه نوجوانان به نگارش درآمده و برای چاپ به انتشارات سوره مهر تحویل شده است.

دبیر شورای رمان و داستان حوزه هنری کودک و نوجوان اضافه کرد: در حوزه رمان نوجوان نیز آثار کارآگاه سرکرده به قلم داریوش عابدی، قلب کوچک سپهر به قلم مهناز فتاحی، چوپاچو و در سینه ام اسبی می دود نوشته شاهین رهنما، فرار به جابلقا به قلم اکبر صحرایی و شب طولانی نوشته عبدالرحمان اونق آماده چاپ است؛ ضمن اینکه رمان دو روایت از یک عکس به قلم ابراهیم حسن بیگی نیز به تازگی منتشر و روانه بازار شده است.

احمدی در ادامه گفت: تعریف ما از نوجوان، سن 12 تا 18سال را دربر می گیرد، اما واقعیت این است که نوجوانان این سن، بسیار بزرگتر از آن چه ما می پنداریم، فکر می کنند.

وی توضیح داد: انتظار ما از نویسندگانی که برای این رده سنی می نویسند این است که آن ها را بزرگتر ببینند و موضوعاتی را بنویسند که امروز دغدغه آن ها محسوب می شود.

دبیر شورای رمان و داستان حوزه هنری کودک و نوجوان اضافه کرد: نوجوانان این دوره به موضوعات تخیلی و ژانر وحشت علاقه بسیاری دارند، این نکته بسیار حائز اهمیت است که نویسندگان دغدغه های نوجوانان این نسل را بشناسند و مطابق با سلیقه و خواست آن ها به تولید اثر بپردازند.

 

 

 

 

 

يکشنبه 29/2/1398 - 17:45در بین مناطق 22 گانه شهر تهران، حوزه های امور اجتماعی و فرهنگی،فنی و عمرانی، مالی و اقتصاد شهری شهرداری منطقه 3 حائز رتبه برتر شدند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، بنابر ارزیابی های صورت گرفته بر عملکرد مناطق در سال 97،
شاخص های پیشرفت پروژه های احداثی و نیز میانگین پیشرفت فیزیکی و...، معاونت فنی و عمرانی شهرداری این منطقه را سرآمد مابقی مناطق پایتخت نموده است.
همچنین کسب امتیازهای چشمگیر معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه در زمینه هایی از جمله میزان کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی این معاونت را در میان مناطق شهر تهران برتر کرده است.
معاونت مالی و اقتصاد شهری نیز از نظر میزان تحقق درآمد نقد و غیر نقد رتبه برتر را در میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران کسب نمود.

يکشنبه 29/2/1398 - 17:44

 

شركت بهره برداری متروی تهران و حومه در خط ۵ به تماشاگران مسابقه فوتبال پرسپولیس ایران و السد قطر در روز دوشنبه 30 اردیبهشت ماه ۹۸ خدمات ویژه ارائه می دهد." مدیریت ارتباطات شرکت بهره برداری مترو" اعلام كرد به دلیل برگزاری مسابقه فوتبال بین این دو تیم در ساعت ۲۱:۳۰ در ورزشگاه آزادی، دو قطار قوق العاده از ورزشگاه آزادی به مقصد گلشهر و تهران(صادقیه) اعزام خواهد شد.

در حال حاضر خط ۵ مترو حد فاصل ایستگاه های تهران(صادقیه) - گلشهر و بالعكس تا ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه سرویس دهی دارد اما با توجه به برگزاری مسابقه فوتبال در ساعت ۲۱:۳۰ شركت بهره برداری متروی تهران و حومه به منظور تسهیل تردد و رفاه حال تماشاگران در پایان مسابقه دو قطار در سکوهای ایستگاه ورزشگاه آزادی مستقر می كند تا بعد از سوارشدن تماشاگران، به مقصد ایستگاه های تهران(صادقیه) و گلشهر اعزام شود.

يکشنبه 29/2/1398 - 17:41

 

با دستور رسول کشت پور شهردار منطقه 2 فاز نخست تخلیه حدود 1500 متر مربع از زمینهای سنگ فروشی های محدوده میدان کتاب سعادت آباد، محله آسمانها عملیاتی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو، رسول کشت پور شهردار منطقه 2 با اعلام این خبر گفت: برخورداری از جامعه سالم و محیط زیستی پاک و عاری از آلودگی حق هر شهروندی است.

 وی افزود: به دنبال نارضایتی های ساکنین و شهروندان محله آسمانها در محدوده میدان کتاب بدلیل آلودگی های زیست محیطی، ایجاد سرو صدا و ترافیک و آلودگی های بصری ناشی از وجود سنگ بری و مصالح فروشی های محدوده این میدان، توافق با مالکین  این زمینها و تخلیه فوری این سنگ بری ها در دستور کار قرار گرفت .

شهردار منطقه 2 حفظ سلامتی و بهداشت محیط زیست شهروندان را از مهمترین وظایف مدیریت شهری دانست و اظهار داشت : صنایع آلاینده محیط زیست همچون صنایع سنگ بری با ایجاد گردو غبار و سرو صدا در محیط زندگی شهروندان اثرات نامطلوب زیست محیطی ایجاد می کنند.

گفتنی است فاز 2و3 این طرح ظرف یک ماه آینده اجرایی می شود.

يکشنبه 29/2/1398 - 17:31

 

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 19 گفت: برنامه های آموزشی رعایت مسائل زیست محیطی در سرای محلات و مساجد در ایام ماه مبارک رمضان از سوی کانون ها ی محیط زیست محلات منطقه  برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، سعید صالح محمود رباطی با اعلام این خبر افزود: با توجه به افزایش استفاده از ظروف یکبار مصرف در هنگام افطار، اعضای کانون محیط زیست محلات این حوزه با حضور در مساجد و سرای محلات جلب مشارکت های مردمی در حوزه محیط زیست را آموزش می دهند.

وی ادامه داد: از جمله عناوین آموزشی و اقدامات اعضای کانون های محیط زیست تفکیک زباله از مبدأ، راه های کاهش تولید زباله، بهینه سازی مصرف منابع و انرژی ( طرح مام) می توان نام برد . اجرای طرح نانوایی بدون نایلکس و جایگزینی کیسه های پارچه ای به جای کیسه های نایلونی در نانوایی ها ،حفظ و نگهداشت فضای سبز به مناسبت هفته منابع طبیعی و... از دیگر مباحث آموزشی است.

رباطی تاکید کرد: از آن جایی که ریختن غذای گرم در داخل ظروف یکبار مصرف پلاستیکی بسیار خطرناک است و موجب بروز انواع بیماری ها از جمله سرطان می شود، به همین منظور علاوه بر آموزش به بانوان خانه دار خادمین مساجد نیز این آموزش ها را فرا می گیرند.

معاون شهردار منطقه تصریح کرد:  هدف از تشکیل این کانون ها که اعضای آن حدود 450 نفر می باشند ، کمک گرفتن از ظرفیت های مردمی به منظور ارتقاء وضعیت محیط زیست تا سطح استاندارد در محلات بر اساس شاخصه های توسعه پایدار در کلانشهر تهران است که طی برنامه ریزی های انجام شده در طول هفته حدود 30 دوره آموزشی چهره به چهره در 14 سرای محله و اماکن عمومی برگزار می شود.

يکشنبه 29/2/1398 - 17:28


میز و تالار گفتگو با سرمایه گذاران به منظور حمایت از آنها و رونق توسعه از بخش مسکن به گردشگری و خدماتی در شهرداری منطقه یک تشکیل شد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه در دیدار با 70 نفر از سرمایه گذاران شاخص منطقه یک با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: مدیریت فعلی باید متکی بر مشارکت حداکثری مردم باشد که در عرصه ساخت و ساز ، صاحبان سرمایه، تولید کنندگان مسکن در راس این گروه قرار می گیرد که بعد از مواهب طبیعی و اکولوژیکی شمال تهران دومین پتانسیل منطقه یک محسوب می شوند.
وی افزود:این میز ویژه به بررسی درخواست های سرمایه گذاران و تسهیل و تسریع در رسیدگی به امور مورد نظر آنها خواهد پرداخت و با حذف واسطه ها و کم کردن فاصله بین آنها و مدیریت شهری و هماهنگی بین معاونت ها موجب تسهیل و تسریع در خدمات رسانی به سرمایه گذارن شود تا این سرمایه ها در منطقه باقی بمانند و مولد و محرک توسعه شوند.
شهردار منطقه یک گفت: سرمایه گذاران در کمیسیون های تخصصی بر اساس علاقه و تخصص خود تقسیم می شوند تا با ارایه نظرات و تجربیات خود در کنار مدیریت شهری در رونق منطقه نقش داشته باشند و بتوان از پتانسیل این سرمایه های انسانی در راستای خدمات رسانی بیشتر به منطقه بهره جست.
موسوی تصریح کرد: اگر سرمایه گذاران همسو با اهداف مدیریت شهری منطقه باشند و درخواست ها و دغدغه های آنها مورد توجه قرار گیرد موتور محرک در توسعه منطقه خواهند بود.
این مقام مسئول افزود: در حال حاضر منطقه یک با 500 هزار نفر جمعیت که بیش از 100 هزار نفر بیشتر از پیش بینی طرح تفصیلی بوده ، با کمبود 180 هکتاری در عرصه های سرانه و خد ماتی مواجه بوده و سرانه های موجود کفاف جمعیت منطقه را نمی دهد.
موسوی تصریح کرد : موقعیت اکولوژیکی و محدوده های مستعد توسعه در شمال تهران از جمله ارتفاعات ، رود دره ها و... موجب تغییر رویکرد در منطقه از بخش مسکن به خد ماتی و گردشگری شده و می تواند گردشگری منطقه را در بخش های تفرجگاهی، مذهبی، تاریخی، طبیعی، سلامت، ورزش ،پردیس های هنری، تجاری و... در سطح فرا منطقه ای و فراملی توسعه دهد و این امر تولید ثروت جدید را برای سرمایه گذاران به همر اه خواهد داشت.
وی اجرای مدهای جدید حمل و نقلی در بخش گردشگری، اتصال خط 1 به 3 مترو و ایجاد ایستگاهی در محله چیذر ،ایجاد رینگ ترافیکی محور ولیعصر(عج)- شهرداری – شریعتی ر ا از اقدامات منطقه در راستای کاهش ترافیک شمال تهران دانست که می تواند سرمایه گذاری را بهبود بخشد.
موسوی به اختصاص دفتر ساماندهی محور شهرداری اشاره کرد و گفت: این دفتر با حضور اساتید دانشگاهی و صاحبان دانش و دانشجویان به ارایه طرح ساماندهی خیابان شهرداری می پردازد تا با اجرای ساماندهی محور خیابان شهرداری از نظر منظر شهری، تردد کم توانان جسمی و حرکتی و... ، پیاده راه تجریش و پلازای شهری اجرایی شود و شمیران بعنوان نگین تهر ان بدرخشد.

 

يکشنبه 29/2/1398 - 17:21

 

مهندس عبدلی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به کاهش بیش از یک هزار تنی میانگین تولید پسماند در ۹ ماهه پایانی سال ۱۳۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل، در توضیح این موضوع گفت: سال گذشته بنا بر دستور دکتر یزدانی معاون محترم خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، از ورود چوب و سرشاخه، پسماندهای حجیم، لاستیک‌های فرسوده خودرو و پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی به مجتمع پردازش و دفع آرادکوه جلوگیری به عمل آمد و مقرر شد که این دسته از پسماندها در سطح مناطق 22گانه جداسازی و به صنایع تبدیلی و بازیافت تحویل داده شود.

وی در همین خصوص ادامه داد: مناطق موظف شدند که چوب و سرشاخه ها را جمع آوری و پس از تبدیل به چیپس چوب، به مصارف مختلف همچون تولید نئوپان و غیره برسانند. همچنین لاستیک های فرسوده نیز پس از جمع آوری به کارخانه های تبدیلی و تولیدکننده های کف پوش و غیره تحویل داده شود. در همین راستا نیز با توجه به آموزش و اطلاع‌رسانی های انجام شده در خصوص جداسازی پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی، این دسته از پسماندها از سوی شهروندان تفکیک و به غرف بازیافت مستقر در سطح شهر واگذار گردید.

وی تغییر در سبک زندگی و توجه هر چه بیشتر شهروندان به اصلاح الگوی مصرف را یکی دیگر از دلایل کاهش تولید پسماند طی 9ماهه پایانی سال 1397 عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در پی فرهنگسازی و اطلاع رسانی سازمان مدیریت پسماند همچنین افزایش توجه شهروندان نسبت به محیط زیست و رعایت اقدامات ساده‌ای از قبیل خریده به اندازه، استفاده از مواد باکیفیت و لوازم چندبار مصرف، پسماند کمتری تولید شد. علاوه بر این، پسماندهای خشک ارزشمند به خوبی تفکیک شده و توسط شهروندان به غرف بازیافت یا خودروهای وانت ملودی تحویل گردید؛ به طوری که کلیه عوامل مذکور از جمله علل کاهش تولید پسماند طی ماه های انتهایی سال گذشته بوده است.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با بیان اینکه «مشارکت اجتماعی شهروندان» حلقه مفقوده مدیریت پسماند شهر تهران است، خاطر نشان کرد: رکن اصلی مدیریت صحیح پسماند و رشد صنعت بازیافت این است كه شهروندان نقش خود را به درستی ایفا کرده و پسماندهای تر و خشك را در بدو تولید با دقت تفكیك کنند. در واقع بهبود وضعیت پسماند پایتخت تنها در شرایطی ممکن است که تفکیک پسماندهای خشک ارزشمند در مبدا انجام پذیرد که این امر منتج به حفظ بیش از پیش محیط زیست و کاهش هزینه های مدیریت شهری خواهد شد.

 

يکشنبه 29/2/1398 - 17:18

 

شهردار منطقه 15 گفت: طرح رنگ در شهر در راستای بهبود سیما و منظر شهری و ارتقای كیفیت زندگی شهروندان در منطقه اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی با اعلام مطلب فوق افزود: در این راستا نقاشی دیواری به مساحت 600 متر مربع با مشارکت هنرمندان، دانشجویان گرافیک و نقاشی، شهرداران مدارس و دانش آموزان، توان یابان و شهروندان در تقاطع خیابان خاوران و شاهد جنب فرهنگسرای خاوران اجرا شد.

وی اضافه کرد: در این اقدام مشارکتی شهروندان طرحی از گل و مرغ ایرانی، نقوش شمسه و شیشه رنگی را رنگ آمیزی کردند.

محمدی در ادامه با اشاره به اینکه طرح رنگ در شهر با جدیت طبق منویات شهردار محترم تهران در حال اجرا است، افزود: تلاش ما بر این است تا با استفاده از روش‌ها و رویكردهای علمی و كارشناسی در زمینه بهره مندی موثر رنگ در شهر  و نیز  جلوگیری از آشفتگی‌های بصری و كاهش اعمال سلیقه‌های فردی و لزوم ایجاد نشاط و شادابی این طرح را اجرا کنیم.

شهردار منطقه به اقدامات انجام شده در بزرگراه امام رضا (ع) و خیابان خاوران اشاره کرد گفت: این دو محور از مهمترین مبادی ورودی شهر تهران است که به منظور زیبایی بصری آن 35 هزار متر طول از جداول و نرده ها و 15 دستگاه پل عابر پیاده رنگ آمیزی شد.

محمدی گفت: برگزاری جشنواره تخم مرغ های رنگی در باغ راه امید با همکاری سازمان زیباسازی به تعداد 40 اثر، رنگ آمیزی مبلمان والمانهای شهری و بوستانها و همچنین اجرای نقاشی دیواری به مساحت 300 مترمربع درجشنواره دیوارهای کوچک شهرمن در سه نقطه از دیگر اقدامات انجام شده  در این طرح است.

 

يکشنبه 29/2/1398 - 17:11