تعداد مطالب : 9237
تعداد نظرات : 46
زمان آخرین مطلب : 20ساعت و 41دقيقه قبل

 

خرید 3 کیلوگرم صیفی‌جات پر مصرف شامل پیاز، خیار و گوجه فرنگی با پرداخت یک قطعه اسکناس 10 هزار تومانی در میادین میوه و تره بار امکان پذیر است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ روند نزولی قیمت محصولات فرنگی در میادین میوه و تره بار ادامه دارد و این روند علاوه بر محصولات پر تقاضا، سایر محصولات را نیز در بر می‌گیرد.
براساس این گزارش، در حال حاضر در میادین میوه و تره بار قیمت هر کیلوگرم پیاز زرد 2950 تومان، خیار رسمی و رویال 2500 تومان و گوجه فرنگی بوته‌ای 4500 تومان است که با پرداخت 10 هزار تومان، می‌توان 3 کیلوگرم از این 3 محصول پر فروش را از میادین خریداری کرد.
این گزارش می‌افزاید، در میادین میوه و تره بار، قیمت هر کیلوگرم بادمجان 2300 تومان، کدو 1500 تومان، باقلا سبز 3 هزار تومان، ذرت شیرین 3800 تومان، سبزی پاک کرده 4900 تومان، سبزی جور 3600 تومان، فلفل دلمه رنگی 7500 تومان، فلفل دلمه سبز 6 هزار تومان، فلفل ریز و کبابی 4300 تومان و فلفل کاپی و شمشیری 5500 تومان است.
همچنین، هر کیلوگرم سیر تازه با برگ 2300 تومان، کاهو پیچ سالادی و کاهو رسمی پاک کرده 2100 تومان، کرفس 3300 تومان، کلم بروکلی 4 هزار تومان، کلم سفید 2700 تومان، کلم قرمز 3900 تومان، کلم چینی 1800 تومان، کنگر 6800 تومان و گل کلم 2300 تومان است.
گفتنی است، هر کیلوگرم گوجه فرنگی گیلاسی و زیتونی 9 هزار تومان، گوجه فرنگی گلخانه‌ای 5500 تومان، لوبیا سبز 5700 تومان، لیمو ترش 8800 تومان، نخود فرنگی 5800 تومان و هویج 4950 تومان در میادین میوه و تره بار قیمت گذاری شده است.

يکشنبه 5/3/1398 - 15:31

 

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه اینکه نزدیک به 200 طرح با موضوع ماه مبارک رمضان برای ما ارسال شد، گفت: مضامین برگرفته از آموزه های جان بخش قرآنی با خطوط کوفی، نستعلیق و آرایه های تذهیب و تجلیل بوده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، برزین ضرغامی با اشاره به المان های نوری نصب شده در سطح شهر به مناسبت ماه رمضان گفت: در خصوص این موضوع، 25 فروردین ماه فراخوانی در سایت سازمان زیباسازی شهر تهران منتشر شد و در آن از طراحان و مجریان نورآرایی برای ارائه طرح به سازمان دعوت شد.

وی با بیان اینکه تا 5 اردیبهشت ماه به طراحان و مجریان نورآرایی برای طراحی آثار با موضوع ماه مبارک رمضان مهلت داده شد، افزود: برای کسب نتیجه بهتر در این زمینه اطلاع رسانی نیز انجام شد تا همه طراحان و مجریانی که با سازمان زیباسازی کار می کنند بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

ضرغامی در ادامه با اشاره به اینکه نزدیک به 200 طرح با عنوان ماه مبارک رمضان برای ما ارسال شد، بیان کرد: مضامین برگرفته از آموزه های جان بخش قرآنی با خطوط کوفی، نستعلیق و آرایه های تذهیب و تجلیل بوده است. 13 المان به صورت عمومی مربوط به ماه مبارک رمضان و 4 المان نیز ویژه شب های قدر در سطح شهر نصب شده اند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه 23 شرکت متشکل از هنرمند و طراح آثار خود را برای سازمان زیباسازی ارسال کردند، گفت: از بین 200 طرح ارسال شده 17 طرح انتخاب و نسبت به ساخت و نصب آنها اقداماتی صورت گرفت.

وی اضافه کرد: همه طرح ها تا دهم ماه مبارک رمضان روی پل های سواره در اتوبان ها و میادین شهری نصب شدند.

ضرغامی با اشاره به اینکه حدود 50 هزار متر ریسه کشی در محورهای خیابان ولی عصر (عج) (راه آهن تا تجریش )، خیابان آزادی، انقلاب، شریعتی و میدان هفت تیر انجام شده است، تصریح کرد: بعد از ایام شهادت حضرت علی (ع) این ریسه ها مجدد روشن می شوند و تا ایام عید نیز روشن می مانند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران یادآور شد: المان های نوری در سطح شهر با اسم های شادی، ترنج کامیلا نصب شده اند. همچنین در برج میلاد که یکی از مکان هایی برگزاری جشن های ماه مبارک رمضان است نیز 9 المان با تم رمضان (صلوات،بسم الله الرحمن الرحیم،یا فاطمه الزهرا، تذهیب،بته جقه‌،گبه و کپر) نصب شده است.

وی گفت: 15 المان هم در بوستان بسیج منطقه 14 نصب شده است.

يکشنبه 5/3/1398 - 15:21

 

90 هزار مترطول از معابر مهم ناحیه دو در راستای نگهداشت شهر خط کشی محوری شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مسعود لواف زاده معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه افزود: این خط کشی ها براساس نیازسنجی کارشناسان معاونت ترافیک در بازدید مستمر از نواحی به منظور تأمین زیر ساختهای خط سفید، روانسازی ترافیک و افزایش ضریب ایمنی تردد خودروها اجرا شد.

به گفته وی، در این عملیات انواع خطوط محوری، بلوکهای عابر پیاده و نوشتار، خطوط ایست، کانال عابر پیاده و خط کشی های ایستگاه اتوبوس به اجرا درآمد.

لواف زاده ادامه داد: در این راستا خطوط محوری به صورت ممتد و منقطع در خیابان خاوران، نبرد، شاهد، بجستانی، هاشم آباد و بلوار ابوذر، به متراژ 90 هزار متر طول، خطوط عابر پیاده به متراژ 510 متر طول و 66 عدد نوشتار ترسیم شد.

 

يکشنبه 5/3/1398 - 15:2

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار تهران از رنگ آمیزی3700 مترمربع از دیواره های شهری خبر داد و گفت: دیواره های معابر بزرگراهی و محلی منطقه چهار به نقاشی های دیواری و رنگ آمیزی های متنوع آراسته شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران، "پیمان پورنصر" با اعلام این خبر افزود: براساس دستورالعمل های ابلاغی شهردار تهران با محوریت قراردادن استفاده از رنگ در شهر در قالب طرح "کاربرد رنگ در شهر " 12 نقاشی دیواری  با استفاده از پتانسیل های دانشجویی و هنرمندان صاحب سبک در 1200مترمربع از دیواره های شهری اجرا شد.

وی ادامه داد: در این راستا 2500مترمربع از جداره جنوبی بزرگراه شهید زین الدین با استفاده از طیف رنگ های روشن و برگرفته از سبزه و نور رنگ آمیزی شد.

پورنصر در ادامه با اشاره به دستورالعمل ابلاغی اداره کل خدمات شهری درخصوص رنگ آمیزی مبلمان و المان های شهری  گفت: اجرای طرح "پالت رنگی " ویژه المان های شهری و ترافیکی، نرده های ترافیکی ،کافوهای برق، پایه تابلوها، و... از دیگر اقدامات انجام شده در بزرگراه های شهیدزین الدین، بابایی، رسالت، امام علی(ع)، خیابان های هنگام، استخر ، توحید و...  است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار در پایان خاطرنشان کرد: به منظور افزایش طول عمر رنگ آمیزی ها، شستشو و رسیدگی به سازه های تبلیغاتی، دیواره ها و المان های شهری به طور مستمر انجام می شود.

يکشنبه 5/3/1398 - 14:49

 

 

به مناسبت ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع)، مفاخریان شهردار منطقه 9 در گفتگو با شبکه نسیم، اقدامات و برنامه های منطقه 9 را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، سید علی مفاخریان با اعلام این خبر گفت: میدان آزادی به عنوان نگین شهر تهران یکی از نقاط هویت ساز تهران محسوب می شود و به جهت وجود مقبره امام زادگان عبد الله و زید، از ویژگی های تاریخی قابل ملاحظه ای برخوردار است.

وی در خصوص ایجاد فضای نشاط و سرگرمی در سطح منطقه اذعان داشت: امروزه، اهتمام و توجه به نشاط اجتماعی، یکی از ضرورت هایی است که مجموعه شهری در جهت افزایش مشارکت اجتماعی دنبال می کند که این امر در ایجاد محیطی سرزنده در شهر تاثیر گذار می باشد.

شهردار منطقه 9 با اشاره به چهره رنگی شهر گفت: در حال حاضر با توجه به رویکرد مدیریت ارشد شهری مبنی بر "تهران رنگی" فضاهای بی دفاع شهری و دیوارهای پیاده راه ها سطح منطقه رنگ آمیزی شده است که این امر موجب بهبود فضای زندگی شهروندان و روابط اجتماعی آنها می شود.

وی در ادامه به سه شنبه های بدون خودرو اشاره و بیان کرد: در راستای کاهش آلودگی هوا و سلامت و تندرستی، بسیاری از مسئولین و مدیران شهری به کمپین سه شنبه های بدون خودرو پیوسته اند و با استفاده از دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی تردد می کنند.

مفاخریان در حاشیه این گفتگو، پیوستن همه شهروندان به کمپین سه شنبه های بدون خودرو را خواستار شد و گفت:  استفاده از وسایل نقلیه عمومی موجب می شود تا حمل نقل عمومی با برنامه ریزی دقیق در نقاط مختلف شهر تقویت شود و مشکلات شهرنشینی کاهش یابد.

وی افزود: در حال حاضر زیر ساخت هایی همچون  دوچرخه های اشتراکی در بعضی مناطق فراهم شده است که علاوه بر ایجاد روحیه اجتماعی، سلامتی جامعه را به همراه دارد.

شهردار منطقه 9 در خصوص زیست شبانه بیان داشت: اخیرا مصوبه ای را برای اجرای حیات شبانه در میدان آزادی اخذ کرده ایم که قرار است با استفاده از ظرفیت های اطراف میدان آزادی، بخش های گردشگری مربوط به حوزه های فرهنگی و اغذیه فروشی را در شب فعال کنیم.

 

 

يکشنبه 5/3/1398 - 14:41


طرح آموزش آیین های مذهبی به کودکان و ارتقاء مشارکت اجتماعی و نگهداری از آنها در شب های قدر در چند مسجد شمال تهران اجرا و مورد استقبال خانواده ها قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک ، مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت : حضور کودکان در مساجد و اماکن مذهبی و پیوستن به همه فعالیتهای اجتماعی ، راهی مناسب در جهت تحکیم و آموزش آیین های مذهبی و مشارکت آنها در برنامه های اجتماعی است .
وی افزود : در این راستا اداره آموزش های شهروندی منطقه یک در لیالی قدر ضمن برگزاری مراسم احیا برای کودکان 4 الی 9سال از ساعت 22 تا پایان مراسم در مسجد حضرت امام خمینی(ره) واقع در شهرک شهید محلاتی اقدام به برگزاری برنامه های جانبی نیز از جمله ایستگاه نقاشی، سرگرمی، خلاقیت، برپایی مسابقه، انجام کاردستی، آموزش اخلاق شهروندی و... می نماید.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک گفت: هدف از برگزاری این مراسم ایجاد محیطی امن و معنوی برای کودکان ، ارایه آموزش های لازم جهت برگزاری احیای کودکانه ، انتقال آموزش های شهروندی به کودکان در قالب نمایش و تقویت حس همدردی میان سایر کودکان با کودکان آسیب دیده و فراهم نمودن فضایی برای حضور بیشتر مادران به همراه فرزندشان در مراسم احیا است .
توسلی اظهار داشت : در برگزاری احیای کودکانه در خصوص لزوم کمک به کودکان سیل زده خوزستانی ، کمپینی نیز با عنوان هدیه مهربانی در مساجد برگزار می شود و در آن کودکان شمال تهران با جمع آوری هدایا برای کودکان سیل زده ، به همدردی با ایشان می پردازند .
گفتنی است مسجد نور قیطریه نیز با همکاری خانه کودک سرای محله قیطریه فضایی مناسب برای کودکان جهت نگهداری و آشنایی با این ایام فراهم نموده و کودکان با ادعیه و مراسم های این شبها آشنا می شوند

يکشنبه 5/3/1398 - 14:37

 

در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آشنایی نسل جوان با اسطوره‌های دفاع مقدس و ترویج روحیه ایثار، فداکاری و مقاومت، به مناسبت شهادت موالموحدین حضرت علی ابن ابیطالب علیه السلام مراسم یادواره هزار شهید منطقه 10 برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، حسین بحیرائی شهردار منطقه 10 ضمن اعلام این خبر با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: "امروز فضیلت زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست" گفت: این فرهنگ ایثار و شهادت بود که موجب شد عده ای برای نجات دین و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از تمام هستی خود بگذرند.

وی افزود: فرهنگ دفاع مقدس موجب شده تا پس از گذشت 40 سال و کینه توزی های دشمنان اسلام و انقلاب، نظام همچنان مقتدر و سربلند باشد.

بحیرائی یادآور شد: این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی و روایتگری سردار حاج محمد کوثری با حضور شهردار محترم تهران، اعضای شورای شهر، مدیران ارشد شهری، خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در مجتمع شهید غنی پور برگزار خواهد شد.

گفتنی است یادواره هزار شهید منطقه 10 در روز دوشنبه  6 خرداد از ساعت 17:30 در مجتمع شهید غنی پور به نشانی خیابان قزوین، خیابان بنکدار برگزار خواهد شد.

يکشنبه 5/3/1398 - 14:34

 

300 متر طول نوار زرد برای کنترل آفت و بیماری ها  دور تنه درختان معابر و بوستان ها منطقه 19 نصب شد.

به گزارش روابط عمومی شهردای منطقه 19، سعید صالح محمود رباطی معاون خدمات شهری و محیط زیست با اعلام این خبر گفت: بهترین و موثرترین روش  در راستای کنترل آفات و بیماری های درختان مبارزه مکانیکی شامل هرس درختان در فصل مناسب، روغن پاشی، جمع آوری برگ های خزان شده ، ترمیم تنه درختان ، حذف تنه جوش و پا جوش، حفظ حشرات مفید ( پارازیت ها) آبشویی مستمر درختان ، عملیات باندینگ، نصب تله فرمونی در جنگل های درختان سوزنی برگ است .

رباطی خاطر نشان کرد: کارت ها و رول های زرد رنگ نصب شده بر روی درختان نارون به صورت هفتگی بررسی و تعویض می شوند و میزان آلودگی آفت برگ درختان با پایش روزانه و هفتگی توسط کارشناسان مرکز تحقیقات،آموزش و مشاوره فضای سبز  در قالب گشت های مستمر در معابر نواحی پنجگانه انجام می شود.

معاون شهردار منطقه در خصوص سایر فعالیت های درحال انجام از سوی اداره فضای سبز افزود: عملیات نشاء کاری فصلی در لچکی، پل و بلوار و بوستان آغاز شده و در حال انجام  و حدود 4 هزار و 500 مترمربع انجام و پیش بینی می شود هزا رو 500 متر مربع نیز انجام خواهد شد.

این مسئول یادآور شد: مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز شهرداری منطقه 19 نیز آمادگی پاسخگویی به شهروندان در خصوص دفع آفات و بیماری های گیاهان خانگی و آپارتمانی را دارد و علاقه مندان برای بهره مندی از این امکان می توانند با شماره های 55852121 ( مرکز شریعتی) 55460877 ( مرکز شهربانو)  تماس حاصل فرمایند.

يکشنبه 5/3/1398 - 14:28

 

طی نشست مشترک شهردار منطقه21 با مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران؛ امکان سنجی استقرار دروازه ورودی غرب تهران در محدوده این منطقه مورد بررسی دقیق کارشناسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، رحمانی شهردار این منطقه در ابتدای این جلسه هم اندیشی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت مظلومانه حضرت امیرالمومنین امام علی(ع) گفت: طبق برنامه پنج ساله دوم، به مناطق 22گانه شهر تهران تاکید شده که بر روی دروازه های این کلانشهر به صورت ویژه کار کنند که در این میان دروازه ورودی غرب تهران یکی از مهم ترین این دروازه هاست.

وی در ادامه افزود: با بررسی ها و مطالعات کارشناسی صورت گرفته به دنبال تحقق این مهم هستیم تا با جانمایی فضایی مناسب بتوان امتیازاتی را نیز برای منطقه21 ایجاد کرد و امید است پس از این دوره طرح به خوبی پیش رود و در مرحله اجرا به روش مشارکتی عملیاتی شود.

شهردار منطقه21 با تاکید بر این نکته که چرا اصلا به وجود دروازه در شهری مانند تهران نیاز داریم، یادآور شد: در دوران گذشته دورازه ها به عنوان "نماد شهر" تلقی می شدند که با القای حس مکانی همراه بودند.

در ادامه این نشست تخصصی نیز حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: در سطح شهر تهران شش ورودی اصلی(سطح یک) و سه ورودی جانبی(سطح دو) داریم که در بین ورودی های اصلی 6گانه، سه مورد از آنها در منطقه21 یعنی در بزرگراه های شهید لشگری، فتح و اتوبان تهران-کرج واقع شده و عمده ورودی از سمت غرب به شهر تهران نیز از منطقه21 می گذرد.

وی با بیان اینکه سه نقطه جهت ایجاد دروازه غربی شهر تهران پیش بینی شده، افزود: نقطه اول حومه شهر در محدوده وردآورد است، مکان انتخابی دوم در آستانه شهر بوده و یک سوم غربی منطقه21 را شامل می شود و محل سوم نیز از نظر موقعیت جغرافیایی در مرکز منطقه21 است و در محدوده جنوب چیتگر واقع شده است.

حاجی علی اکبری با تاکید بر این نکته که "پروژه دروازه غربی تهران" آغازگر تحول در منطقه21 است، خاطرنشان کرد: کارکرد این پروژه در سطح ملی بوده و به صورت فرامنطقه ای عمل خواهد کرد که آثارش در تمامی سطح شهر تهران نه فقط در منطقه21، به چشم خواهد خورد.

 

 

يکشنبه 5/3/1398 - 14:25

 

براساس نرخنامه جدید سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، قیمت 20 نوع میوه از جمله انواع سیب، هندوانه و خیار در میادین میوه و تره بار کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ قیمت 20 نوع میوه‌ای که در میادین میوه و تره بار کاهش یافته است، به شرح زیر است.
1- ازگیل با 1500 تومان کاهش به قیمت 10500 تومان
2- توت سیاه با 2 هزار تومان کاهش به قیمت 11 هزار تومان
3- توت فرنگی با 900 تومان کاهش به قیمت 11900 تومان
4- چاغاله بادام با 5 هزار تومان کاهش به قیمت 18 هزار تومان
5- خربزه با 400 تومان کاهش به قیمت 6200 تومان
6- دستنبو با 400 تومان کاهش به قیمت 6200 تومان
7- طالبی با 400 تومان کاهش به قیمت 6200 تومان
8- ملون با 400 تومان کاهش به قیمت 6200 تومان
9- خیار رسمی با 100 تومان کاهش به قیمت 2900 تومان
10- خیار رویال با 100 تومان کاهش به قیمت 2900 تومان
11- خیار کوتاه با 600 تومان کاهش به قیمت 3900 تومان
12- خیار گلخانه‌ای با 300 تومان کاهش به قیمت 3500 تومان
13- سیب زرد با 200 تومان کاهش به قیمت 7200 تومان
14- سیب قرمز با 200 تومان کاهش به قیمت 7200 تومان
15- کیوی با 300 تومان کاهش به قیمت 7300 تومان
16- گوجه سبز دور شهری با 2900 تومان کاهش به قیمت 11900 تومان
17- گوجه سبز شمالی با 2 هزار تومان کاهش به قیمت 7 هزار تومان
18- لیمو شیرین با هزار تومان کاهش به قیمت 3800 تومان
19- هلو با 500 تومان کاهش به قیمت 8500 تومان
20- هندوانه با 250 تومان کاهش به قیمت 2950 تومان
گفتنی است، به طور متوسط قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره بار 36 درصد ارزان‌تر از قیمت میوه در سطح شهر است.

شنبه 4/3/1398 - 15:57