تعداد مطالب : 11232
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 1روز قبل


به گزارش  روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت دخت گرامی نبی اکرم، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) به شهروندان تهرانی، اعلام می‌دارد تمامی میادین و بازارهای میوه و تره بار تهران، فردا چهارشنبه 9 بهمن به منظور خدمت‌رسانی به شهروندان از ساعت 8 صبح تا ساعت 13 باز بوده و آماده ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان هستند.

سه شنبه 8/11/1398 - 17:46 معاون خدمات شهری شهرداری تهران در صحن علنی شورای شهر گفت: ایمن سازی ساختمان های بلندمرتبه و مراکز فرهنگی و تجاری برای اولین بار در دستور کار قرار گرفت.


به گزارش شهرنوشت، بررسی یک فوریت لایحه آیین نامه موضوع ماده هفت مصوبه تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی و راهکارهای ارتقا کمی و کیفی تجهیزات و آموزش های شهروندی، موضوعی بود که در صد و نود و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران در دستور کار قرار گرفت.

مجتبی یزدانی در جریان بررسی این فوریت با اشاره به اهمیت بررسی یک فوریت این لایحه با توجه به بند ١۴ قانون ۵۵ شهرداری ‌ها و کاهش زمان اعزام نیروهای آتش نشانی به محل حادثه اظهار کرد: ایمن سازی ساختمان های بلند مرتبه، مراکز فرهنگی، اماکن تجاری و.... موضوعی است که برای اولین بار در کشور در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مالکان ٣٠٠٠ الی ۵٠٠٠ ساختمان پیگیر اجرای این طرح هستند، گفت: به دنبال اجرای این طرح در پایتخت می توان از این الگو در سایر کلانشهر ها استفاده کرد.

به گزارش شهرنوشت؛ یک فوریت این لایحه با ١۵ رای مثبت از سوی اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

سه شنبه 8/11/1398 - 17:31
صبح امروز هشتم بهمن ماه ، سی و هشتمین پویش سه شنبه های بدون خودرو با حضور شهردار منطقه ۱۳، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند و معاونین این سازمان ، معاونین اجرائی و مدیران منطقه در محدوده ناحیه چهار منطقه ۱۳ برگزار شد


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، پس از بازدید میدانی با دوچرخه ، جلسه ای پیرامون طرح کاهش پسماند(کاپ) با حضور مدیر عامل و معاونین  سازمان پسماند شهرداری، شهردار منطقه۱۳ و معاونین اجرایی  صبح امروز سه‌شنبه هشتم بهمن ماه برگزار شد .

در ابتدای جلسه مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه با اشاره به تدابیر شهردار تهران و رویکرد شورای شهر در زمینه طرح کاپ گفت: با کار زیر ساختی و اصولی در نظر داریم این طرح را در مسیر صحیح قرار داده تا با  کاهش پسماند  و کسب نتایج مثبت بتوانیم فرهنگ تفکیک پسماند در محدوده  را افزایش دهیم

وی  با اشاره به اجرای طرح کاپ در منطقه ۱۳ به صورت پایلوت گفت: در حال حاضر، این طرح به صورت محله به محله همراه با آموزش نحوه تفکیک پسماند به شهروندان در  محله حافظیه ناحیه ۳ این منطقه به صورت جدی تر  در حال اجراست .

رحمان زاده ، اجرای موفقیت آمیز طرح کاپ را نیازمند آموزش تک تک شهروندان و مشارکت هر چه بیشتر آنها عنوان کرد و خاطر نشان کرد: با آموزش اصولی شهروندان در نواحی چهارگانه و به کارگیری روش های اصلاحی ، می توانیم برای کاهش تولید پسماند از داخل خانه ها گام برداریم.

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه کاپ طرحی است که اجرای  آن به کاهش تولید پسماند از مبدا و از سوی دیگر کاهش دسترسی زباله گرد ها به مخازن منجر خواهد شد افزود: طرح کاپ به عنوان برند شهرداری تهران توسط شهردار تهران مورد تاکید قرار گرفته است .

صدر الدین علیپور اظهار داشت : برای رسیدن به اهداف نهایی طرح کاپ چند گام از قبیل آموزش شهروندان ، کم شدن مخازن از معابر ، مدیریت مناسب جمع آوری پسماند و جانمایی و نصب مخازن زباله داخل مجتمع های مسکونی ، اداری و تجاری در نظر گرفته شده که می تواند رسیدن به اهداف را تسهیل کند .

وی با اشاره به تجربه موفق  کشور های پیشرفت در زمینه کاهش پسماند افزود: نگاه نخست در مدیریت پسماند ، کاهش تولید پسماند است که در تمام دنیا وجود دارد که به صورت تدریجی پسماند های حجیم و قابل بازیافت را جدا سازی و به مواد اولیه تبدیل کنیم .

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری تهران ضمن بررسی روند اجرایی طرح کاپ ، بر تسریع در تکمیل عملیات اجرایی و رفع نواقص احصا شده تاکید کرد

ارائه گزارش اقدامات محله پاک و  بررسی وضعیت پسماند منطقه از دیگر بخش های جلسه بود.

سه شنبه 8/11/1398 - 17:29

 

نخستین پایانه اقماری پایتخت «علم و صنعت» صبح امروز افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران؛ یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیك صبح امروز ٨ بهمن ماه در حاشیه افتتاح نخستین پایانه اقماری پایتخت گفت: این اقدام با هدف دسترسی آسان مسافر به پایانه و استفاده از اتوبوس های بین شهری ،کاهش تقاضای سفرهای درون شهری صورت گرفته است .

حجت تصریح كرد: توسعه پایانه های اقماری برای سفرهای برون شهری شهروندان روش جدیدی است كه قصد داریم به تدریج در پایتخت اجرا كنیم بطوریكه اتوبوس های بین شهری در نقاط متمركزی در شهر با زمان توقف كوتاه نسبت به جا به جایی مسافران برون شهری اقدام خواهند كرد .

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با اشاره به اهداف اجرای این طرح گفت: این پایانه احداث شد تا بخشی از سفرها را پوشش دهد و مسافران مجبور نباشند مسافت زیادی را برای آغاز سفر تا پایانه‌ های غرب، شرق و جنوب طی کنند در عین حال ارائه‌ی خدمات مطلوب به مسافران بین شهری از دیگر اهداف راه اندازی پایانه اقماری « علم و صنعت » است.

حجت با تاكید بر اینكه کاهش تقاضای سفرهای درون شهری، کاهش آلودگی هوا و صوت، کاهش هزینه حمل و نقل از جمله مزایای احداث این گونه پایانه ها است یادآور شد: هدف گذاری این طرح، ارایه خدمات به شهروندان از طریق نرم افزارهای هوشمند( اپلیكیشن ) است ، بطوریكه شهروندان بتوانند از طریق اپلیكیش زمان حركت اتوبوس های برون شهری و مكان توقف اتوبوس را بررسی و نسبت به خرید بلیط خود اقدام كند .

سه شنبه 8/11/1398 - 17:23


توافقنامه همکاری مشترک میان سازمان نوسازی شهر تهران، سازمان ورزش و تندرستی و شهرداری منطقه 17 به منظور احداث و بهره برداری از ساختمان ورزشی مرکز محله جنوب بلورسازی منعقد شد.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری با اشاره به ابلاغیه شهردار محترم تهران مبنی بر در اختیارگیری فضاهای ورزشی شهر تهران توسط سازمان ورزش شهرداری، از تدوین و مبادله توافقنامه سه جانبه همکاری میان سازمان نوسازی شهر تهران، سازمان ورزش و تندرستی و شهرداری منطقه 17 خبر داد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که موضوع این توافقنامه، همکاری مشترک در راستای احداث و بهره برداری از سالن ورزشی و کافه رستوران مرکز خدمات رفاهی جنوب محله بلورسازی در منطقه 17 است، عنوان کرد: استفاده بهینه از امکانات، توانایی ها و اختیارات مشترک دو سازمان و شهرداری منطقه در بهره برداری از سالن ورزشی و فراهم کردن بسترهای مناسب جهت امکان استفاده همه اهالی از امکانات ورزشی این مجموعه از جمله مهمترین اهداف این توافقنامه است.
بر اساس توافقنامه منعقد شده تشکیل هیات امنای تصمیم گیری مجموعه ورزشی با ارکان اصلی شامل شهرداری، سازمان نوسازی و سازمان ورزش و اتخاذ تصمیمات مورد نیاز و تدوین الگو و چارچوب مالی (با روش هایی مانند عدم اخذ عواید مجموعه از سوی طرف های توافقنامه) با هدف پایین آوردن هزینه ها و هزینه استفاده از مجموعه برای ساکنان، بسترهای تحقق تعهدات و موضوعات مشترک طرفین این توافقنامه خواهد بود.
گفتنی است پروژه احداث و تجهیز مرکز خدمات محله بلورسازی به منظور ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان ساکن در این محدوده به عنوان یکی از پروژه های ساماندهی و بهسازی محیطی سازمان نوسازی شهر تهران با عرصه مداخله 1476 متر مربع و با هدف ایجاد خدمات به مساحت ناخالص 760 متر مربع فضای ورزشی و تجاری و 3700 متر مربع فضای سبز در حاشیه خیابان چراغی در بافت فرسوده منطقه 17 در حال تکمیل است و تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

سه شنبه 8/11/1398 - 17:18

 

 

 

در نشست هم اندیشی مدیران امور بانوان ۲۲ منطقه شهرداری، سیاست های کلان و برنامه های پیشنهادی به مناسبت روز زن در سطح شهرداری و شهر تهران مطرح شده و مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در این نشست که ۷ بهمن و با میزبانی اداره کل امور بانوان برگزار شد، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مدیر کل امور بانوان و مدیران امور بانوان مناطق ۲۲ گانه حضور داشتند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به پتانسیل تاثیرگذاری شهرداری تهران بر مردم به دلیل ارتباط روزمره با آنها گفت: مهم ترین موضوعات مربوط به زنان در شهر، تامین امنیت و افزایش فرصت حضور آنها در فضاهای شهری است.

محمد رضا جوادی یگانه همچنین در خصوص نحوه برنامه ریزی برای روز زن تصریح کرد: برنامه هایی که برای بزرگداشت روز زن درنظر گرفته می شوند، باید دارای ایده و مفهومی باشند که با زندگی امروز و نیازهای روزمره زنان در ارتباط باشد تا بتواند به عنوان اتفاقی به یادماندنی قلمداد شود.

در ادامه نشست، مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران نیز اظهار کرد: در طول سال برنامه های متنوع و مختلفی برای زنان برگزار می شود، اما ویژگی خاص برنامه هایی که برای بزرگداشت روز زن درنظر گرفته می شوند ارتباط محتوای برنامه با مفهوم زن بودن و مسائل مختص زنان است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: در نظر داریم حداقل یکی از برنامه ها همه زنان شهر تهران را مخاطب قرار دهد و به شکلی باشد که بتوانیم از همه زنان برای حضور در آن دعوت کنیم، تا از این طریق به تحقق شعار "تهران؛ شهری برای همه" نزدیک تر شویم. در همین راستا ایده هایی برای اجرای یک برنامه در سطح تمامی محلات ارائه شده که در حال بررسی هستند.

در ادامه نشست، برنامه های پیشنهادی مطرح شده توسط مدیران امور بانوان برای اجرا در مناطق ارائه و به بحث و گفتگو گذاشته شد.

سه شنبه 8/11/1398 - 17:13همزمان با سه شنبه بدون خودرو همایش دوچرخه سواری در بوستان فدک منطقه2 برگزار و مدیران شهری منطقه با شهرداران مدارس هم رکاب شدند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2 ، رسول کشت پور ، شهردار منطقه 2 ،با حضور درهمایش دوچرخه سواری که همزمان با سه شنبه بدون خودرو با حضور مدیران شهری و دانش آموزان در بوستان فدک برگزار شد گفت: پویش سه شنبه های بدون خودرو موفق ترین پویش فرهنگ سازی استفاده از حمل و نقل عمومی توسعه ورزش دوچرخه سواری همگانی است.
وی با اشاره به اینکه آلودگی هوا یکی از مهم ترین مشکلات کلانشهرها تبدیل شده است افزود: استفاده از حمل ونقل عمومی یکی از مهمترین راهکارهای موثر در رفع این مشکل است و همین موضوع مشارکت شهروندان را می طلبد.
شهردار منطقه 2 تصریح کرد دانش آموزان به عنوان بخشی از شهروندان می توانند با فرهنگسازی استفاده از حمل و نقل عمومی در حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا پیشگام باشند.
کشت پوربا اشاره به اینکه منطقه 2 پیشگام در فعالیت دوچرخه های همگانی بیدود است ، اضافه کرد: از همشهریان تقاضا داریم ما را در توسعه فرهنگ دوچرخه سواری و همچنین پویش سه شنبه های بدون خودرو یاری دهند.

سه شنبه 8/11/1398 - 17:12

 

جلسه هماهنگی مراسم یوم الله 22 بهمن با حضور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رئیس ستاد برگزاری دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران‌، شهردار منطقه9 و مدیران دولتی و شهری در قدمگاه امام (ره) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحسن محمودی رئیس ستاد برگزاری مراسم دهه فجر استان تهران با حضور در جلسه هماهنگی مراسم یوم الله ۲۲ بهمن بیان داشت: یوم الله ۲۲ بهمن امسال با توجه به تقارن با چهلمین روز شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت با حضور باشکوه‌تر مردم در مراسم راهپیمایی در سراسر کشور به خصوص در تهران برگزار خواهد شد.
وی تاکید کرد: نهادهای مختلف استانی و کشوری می بایست از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود برای تبلیغات و فضاسازی محیطی در ایام دهه مبارک فجر استفاده کنند.
رئیس ستاد برگزاری مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی استان تهران اذعان شد: عده‌ای هنوز دلشان برای مذاکره با آمریکا تنگ شده‌ که مردم در روز یوم الله ۲۲ بهمن پاسخ کسانی که مدام حرف از مذاکره با آمریکا و سران استکبار را سر می‌دهند، خواهند داد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: روحیه ضد استکباری ملت ایران در روز ۲۲ بهمن دوباره به جهانیان نشان داده خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین محمودی در خاتمه ضمن تشکر از مجموعه های شهری و دولتی تصریح کرد: تمام افراد و نمایندگان دستگاه‌های دولتی و شهری عضو ستاد برگزاری دهه فجر انقلاب اسلامی هستند و همه مدیون انقلاب هستیم و باید دِینمان را نسبت به این انقلاب فاطمی ادا کنیم.
در ادامه سید علی مفاخریان شهردار منطقه9 عنوان کرد: مجموعه شهری در قدمگاه امام(ره) به عنوان میزبان این رویداد ملی-مذهبی در شهر تهران از همه ظرفیت ها و پتانسیل های موجود برای برگزاری مراسم ایام الله دهه فجر به ویژه راهپیمایی یوم الله 22 بهمن استفاده می کند.
وی اظهار کرد: مجموعه شهرداری آماده هرگونه همکاری و تعاملی با ارگان های مختلف برای برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم های ایام الله دهه مبارک فجر است.
شهردار منطقه9 تهران با اشاره به این که تجمع راهپیمایان شهر تهران در روز 22 بهمن در میدان آزادی گفت: تدابیر لازم در محورهای منتهی به میدان آزادی نظیر؛ خیابان های آزادی و بزرگراه آیت الله سعیدی در روز 22 بهمن اندیشیده شده است.
مفاخریان در خاتمه ابراز امیدواری کرد و بیان داشت: خوشبختانه برنامه ریزی های لازم به گونه ای است که می توان به حول و قوه الهی شاهد حضور حداکثری و پرشور مردم در مراسم یوم الله 22 بهمن و خلق حماسه ای دیگر بود.

سه شنبه 8/11/1398 - 17:10

 

 

پروژه های کوچک مقیاس محله ای سال 99 طی نشست هم اندیشی با کارگروه های تخصصی شورایاری های محلات منطقه 19 بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، نیما پروین معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه با اعلام این خبر گفت: در این نشست که نزدیک به 5 ساعت به طول انجامید، علاوه بر هیئت رئیسه، دبیران کارگروه های شش گانه محلات شامل اجتماعی و فرهنگی، برنامه و بودجه، فنی وعمرانی، نوآوری و خلاقیت، حمل و نقل و ترافیک، سلامت و محیط زیست به بیان مهمترین مطالبات و برنامه های پیشنهادی محلات خود در قالب پروژه های کوچک مقیاس محله ای  با محوریت کارگروه برنامه و بودجه در نواحی یک، دو و سه پرداختند.

در ادامه نیز معاونین منطقه نظرات خود را در خصوص امکان پذیری و الزامات اجرایی پروژه ها اعلام کردند که این پروژه ها برای اجرا در سال 99 به معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران پیشنهاد می شود.

وی تصریح کرد: پروژه های پیشنهادی کوچک مقیاس محله ای  تحت ساز و کار مصوب توسط شهرداری تهران در سال 99 پیاده سازی خواهد شد.

پروین با اشاره به اهمیت مشارکت شورایاران در شناسایی و احصاء مطالبات محلات بیان کرد: یکی از نقاط قوت و افتخارات این منطقه مشارکت حداکثری شهروندان در انتخاب شورایاری های محلات خود و نیز حضور شورایارانی فعال و پرتلاش است که با اتکا به نظرات شهروندان و به عنوان پل ارتباطی با آنان به بیان دیدگاه ها و برنامه های مورد نیاز محلات خود می پردازند.  

به گفته این مسئول تلاش شهرداری منطقه این است که در پروژه های سال آتی بتواند به نمونه ای از برنامه ریزی مشارکتی با ذینفعان مختلف شهری دست یابد و از این مجرا نیازهای شهروندان را بیش از پیش تحقق بخشد.

براساس این گزارش نشست هم اندیشی با شورایاران در ادامه جلسات متعدد شهردار و شواری معاونین منطقه با شورایاران برگزار شده است. ضمن اینکه جلسات جداگانه هر یک از کارگروه ها با معاونین همراه با انجام بازدیدهای میدانی  از محلات به صورت مستمر در منطقه برگزار می شود.

 

سه شنبه 8/11/1398 - 16:18

 

دبیر ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منطقه21 از اجرای 16مانور پناهگیری صحیح و تخلیه امن اضططراری به صورت همزمان در مدارس منتخب ورودی غربی پایتخت توسط دانش آموزان، شهرداران مدرسه و معاونین آنها با هدف "تمرین مسئولیت پذیری و مدیریت مواقع بحرانی" خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 21، هادی اسماعیلی دبیر ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل این منطقه با اشاره به اجرای طرح های "مدرسه آماده" و "شهردار مدرسه" در مدارس سطح منطقه21 گفت: به منظور آشنایی دانش آموزان با آمادگی برای واكنش در شرایط اضطراری؛ 16مانور پناهگیری صحیح و تخلیه امن اضطراری در مدارس مشمول اجرای این طرح ها؛ پس از "تهیه سناریو، اخذ مجوز و برگزاری سه جلسه هماهنگی به تفكیک نواحی" سه گانه منطقه21 با همكاری نمایندگان خانه های دوام و ایمنی، آتش نشانی، هلال احمر، شهرداران نواحی سه گانه، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و ستاد مدیریت بحران این منطقه برپا شد.

وی همچنین افزود: تهران بر روی "گسل‌های ری، شمال تهران، مشاء، فشم، كهریزک و ..." قرار گرفته که هر یک می‌تواند به تنهایی موجب ایجاد زلزله‌ای ویرانگر شود؛ از این رو مدارس به عنوان اماکن مهمی که تعداد قابل ملاحظه ای دانش آموز روزانه در آنجا حضور دارند، می بایست از آمادگی کامل برای واکنش اضطراری در زمان بحران برخوردار باشند.

اسماعیلی در همین خصوص یادآور شد: مانور یک روش مناسب برای آزمون و ارزیابی سیستم مدیریت سوانح است؛ باتوجه به رسالت ستاد مدیریت بحران منطقه21 در ایجاد آمادگی مستمر برای مقابله با بحران های ناشی از حوادث فاجعه بار، لازم است با اجرای مانورهای مختلف، این آمادگی ها نیز در فواصل زمانی معین تثبیت شود.

 

سه شنبه 8/11/1398 - 16:17