• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

سايت صلاة در سال 1380 راه اندازي و شروع به فعاليت نموده است. اين پايگاه که اساس کار خود را بر پايه نماز بنا گذاشته است در آينده اي نزديک به يکي از بزرگترين پايگاههاي اطلاع رساني مذهبي تبديل خواهد شد که در کنار پرداختن به اين فريضه به ديگر مسائل ديني و مذهبي نيز مي پردازد. در اين پايگاه به طور اخص به اطلاع رساني در مورد نماز در ابعاد مختلف ديني، علمي، فرهنگي، هنري، پژوهشي و ... پرداخته شده و سعي در تبليغ و ترويج فرهنگ نماز در سطوح مختلف ملي و بين المللي دارد. در اين رابطه به ارائه آموزشهاي مرتبط با معارف، احکام، آداب و اسرار عبادت، نماز، ادعيه و ... پرداخته است و پاسخگوي کليه سئولات مختلف کاربران در زمينه هاي مذهبي مي باشد. در اين پايگاه به معرفي منابع علمي اعم از کتاب، مقالات و پايان نامه هايي با محوريت نماز پرداخته شده است که بسياري از کتب معرفي شده در اين زمينه را مي توان به همراه متن کامل آنها دريافت کرد. همچنين در مورد نماز به ارائه مطالبي مفيد از جمله نکات پزشکي در مورد نماز، آموزش قرائت نماز، نمازهاي ويژه، نماز جمعه و ... پرداخته است و احکام و استفتائات علماي مختلف را در اين زمينه بيان کرده است. به علاوه در اين پايگاه به ارائه ادعيه و نيايش هايي با موضوعات مختلف پرداخته شده است و مطالب جالبي در مورد مساجد بيان شده است. همچنين بخش سرگرمي اين پايگاه نيز بسيار جامع بوده و شامل داستان هايي براي کودکان، بانک تصاوير بسيار جامع از اماکن متبرکه و نماز و نيز بانک صوتي کاملي شامل ادعيه، نوحه، تواشيح، اذان، راديو قرآن، راديو معارف و ... مي باشد.

www.salat.ir

فارسي

مرکز اطلاعات و آمار زنان ايران که وابسته به شوراي فرهنگي اجتماعي زنان مي باشد با هدف ارزيابي مستمر وضعيت زنان در ابعاد مختلف فرهنگي، اجتماعي، آموزشي، بهداشتي و ... و نيز شناسايي مشکلات، کمبودها و احياناً نقاط قوت موجود در وضعيت زنان در زمينه هاي مختلف و اولويت بندي نيازهاي اصولي آنان شروع به کار کرد. در پايگاه اينترنتي اين مرکز به ارائه آمار، اخبار، احکام و استفتائات شرعي مربوط به زنان در رشته هاي مختلف اعم از علمي، آموزشي، فرهنگي، سياسي، قضائي، بهداشتي، اجتماعي، ورزشي و ... پرداخته شده است. همچنين آيات و روايات و نيز سخنان بزرگان مذهبي و سياسي کشور در مورد زنان در اين پايگاه منعکس شده است. به علاوه اطلاعات جامعي در مورد زنان نام آور کشور در رشته هاي مختلف علمي، ورزشي، تحقيقي و ... در اين پايگاه گرد آوري شده است. همچنن تحقيقات انجام شده و مقالات علمي ارائه شده در مورد مسائل زنان در اين پايگاه جمع آوري شده و نشرياتي که در کشور به امور زنان مي پردازند معرفي شده اند. کتابها و قوانين مورد نياز زنان در زمينه هاي مختلف نيز جهت استفاده عموم در اين پايگاه گردآوري شده اند.

www.iranwomen.org

فارسي

سازمان دامپزشکي کشور که پيشينه آن به سال 1303 برمي گردد از سال 1372 به عنوان سازماني مستقل زير نظر تشکيلات وزارت جهاد سازندگي فعاليت مي کند. از طريق پايگاه اينترنتي اين سازمان مي توانيد بيشتر با آن آشنا شده واز قوانين و فعاليتهاي اين سازمان در زمينه پرورش زنبور عسل، دام، طيور، آبزيان و نيز توليد دارو، واکسن، مکملهاي غذايي و ... مطلع شويد. همچنين مي توانيد با طرحهاي اين سازمان در جهت تشخيص بيماريها، توليد دارو و مواد بيولوژيک و نيز برگزاري دوره هاي آموزشي تخصصي در زمينه کليه امور دامي آشنا شويد. بخش اطلاعات عمومي در اين پايگاه اطلاعات جامعي را در خصوص بهداشت وبيماريهاي مشترک بين انسان و دام و کليه بيماريهاي شايع در ميان دام و طيور در اختيار کاربران قرار مي دهد ضمن اينکه موارد لازم در مورد پيشگيري را نيز گوشزد مي نمايد.

www.ivo.org.ir

فارسي,انگليسي

مرکز اسناد انقلاب اسلامي، مؤسسه اي غير دولتي است که در سال 1361 جهت گرد آوري و تدوين اسناد مربوط به انقلاب اسلامي تأسيس شد. اين مرکز اهداف گسترده اي را دنبال مي کند که از اين ميان مي توان به مواردي نظير ثبت واقعيت تاريخ انقلاب اسلامي در زمان وقوع، تشريح چگونگي قيام مردم عليه اسلام آمريکايي و تجهيز مرکز به امکانات ضبط صدا و تصوير جهت مستند سازي اسناد از زبان توده مردم و افرادي که شاهد مستقيم وقايع انقلاب اسلامي بوده اند و ... اشاره کرد. در پايگاه اينترنتي اين مرکز ساختار سازماني آن و واحد هاي مربوطه از جمله انتشارات، واحد پژوهشي، واحد اطلاع رساني و ... به طور کامل معرفي و فعاليتهاي هر يک به صورت کامل تشريح شده است. همچنين فهرست کتابهاي منتشر شده و پژوهشهاي انجام شده در اين مرکز منعکس شده و چکيده اي از هر يک را مي توانيد مطالعه نماييد. همچنين روز شمار انقلاب از سال 1340 تا بهمن 1357 در اين پايگاه به چشم مي خورد. به علاوه برخي از اسناد نوشتاري و تصويري انقلاب اسلامي در اين پايگاه گرد آوري شده است.

www.irdc.org

فارسي,انگليسي

درسال1334 هجري شمسي اداره کل آمار عمومي وابسته به وزارت کشور تأسيس شد و هدف از تأسيس آن سروسامان دهي، جمع آوري و متمرکز کردن آمارهاي مربوط به سرشماري کشاورزي، نفوس، صنعت و ... است تا بدين ترتيب دولت بتواند در تصميم گيريهاي خود بهتر و دقيقتر عمل نمايد. از طريق پايگاه اينترنتي اين مرکز امکان دريافت آمار در بسياري از زمينه ها از جمله کشاورزي، صنعت و معدن، نفت وگاز، بهداشت و درمان، امور قضائي، آموزشي و ... فراهم است. همچنين در مورد هر استان اطلاعات جامع آماري ارائه شده است. به علاوه اطلاعات گسترده اي در مورد ايران، فرهنگ و آداب و رسوم مردم و نيز وضعيت بازرگاني و اقتصادي کشور، سطح آموزش، بهداشت و ... ارائه شده است.

http://www.sci.org.ir

فارسي,انگليسي,

سازمان نقشه برداري کشور که زير نظر سازمان مديريت و برنامه ريزي اداره مي شود با هدف تهيه نقشه هاي مبنايي در راستاي تحقق برنامه هاي توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي کشور و مديريت و توسعه کليه امور اين حوزه از سال 1322 شروع به فعاليت کرده است. از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان شما مي توانيد از فهرستگان نقشه برداري موجود در کشور آگاه شده و با بعضي از شرکتهاي ارائه دهنده خدمات مشاوره اي در اين زمينه آشنا شويد. همچنين مي توانيد با مؤسسه آموزش عالي نقشه برداري و رشته هاي مختلفي که در اين مرکز تدريس مي شود آشنا شويد. به علاوه برنامه هاي آينده، پروژه ها و طرحهاي پژوهشي و اخبار مربوط به سازمان نقشه برداري به طور وسيع در پايگاه اينترنتي اين سازمان منعکس شده است.

www.ncc.org.ir

فارسي,انگليسي

انستيتو پاستور ايران که وابسته به انستيتو پاستور فرانسه مي باشد تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان فعاليت مي کند. اين مؤسسه اهداف گسترده اي دارد که از جمله مي توان کمک به تشخيص و پيشگيري از بيماريهاي ويروسي، کمک به گسترش علوم پايه پزشکي و بهداشت، ارتباط با مراکز علمي، آموزشي و تحقيقاتي وابسته به علوم تخصصي ميکرومولکولها در سراسر دنيا و ... نام برد. انستيتو پاستور داراي بخشهاي مختلف تحقيقاتي مي باشد که از طريق پايگاه اين مرکز مي توانيد اطلاعات تخصصي راجع به هر يک را مطالعه نماييد. همچنين مي توانيد در مورد پروژه مهم وعظيم تحقيقاتي ايدز مطالبي را مطالعه کرده و از روند آن مطلع شويد. به علاوه مي توانيد در مورد واحد انتشارات و کتابخانه آن و فعاليتهاي هر يک اطلاعاتي کسب نماييد.

www.pasteur.ac.ir

انگليسي

مؤسسه تحقيقات بيوتکنولوژي کشاورزي از جمله مؤسسات مهم و راهبردي وابسته به سازمان تحقيقات وآموزش کشاورزي وزارت جهاد کشاورزي مي باشد که در سال 1378 تأسيس شده است. هدف اين مؤسسه نيل به خودکفايي محصولات مهم کشاورزي، بهبود کيفيت و افزايش توليدات کشاورزي مي باشد. اين مؤسسه که در حال حاضر در سطح بين المللي نيز مطرح مي باشد داراي بخشهاي تحقيقاتي مختلف مي باشد که از طريق اين سايت با هر يک مي توانيد بيشتر آشنا شده و در جريان فعاليتهاي آنها قرار بگيريد. همچنين مي توانيد با پروژه هاي خاتمه يافته و يا در حال اجراي اين مرکز آشنا شده و به ارزيابي دستاوردهاي آنها بپردازيد.

www.abrii.ac.ir

فارسي,انگليسي

در پايگاه سازمان حفاظت محيط زيست، اخبار، طرحها و پروژه هاي زيست محيطي کشور به طور گسترده تشريح شده اند. همچنين مي توانيد از مناطق حفاظت شده اين سازمان، پارکهاي ملي، پناهگاههاي حيات وحش و ... مطلع شده، و يا با متخصصين محيط زيست و تشکلهاي زيست محيطي فعال در کشور آشنا شويد. به علاوه مي توانيد از دانستنيهاي زيست محيطي مفيدي که در اين سايت ارائه شده استفاده نماييد، از همايشها، جشنواره فيلم و يا نمايشگاههاي داخلي يا خارجي مرتبط با محيط زيست مطلع شويد، از بازيهاي سرگرم کننده زيست محيطي که براي کودکان در نظر گرفته شده بهره ببريد، از کتابخانه جامع آن استفاده نماييد و يا از ساير امکانات مفيد اين سايت بهره مند شويد.

www.irandoe.org

انگليسي,فارسي

شوراي عالي اطلاع رساني که در سال 1377تأسيس شده است، زير نظر شخص رئيس جمهور اداره مي شود و مسؤوليت سازمان دهي و هماهنگي اطلاعات در زمينه جامعه اطلاعاتي ايران را بر دوش دارد. در پايگاه وب اين مرکز، اخبار IT کشور به طور وسيع پوشش داده شده است. همچنين مي توانيد با طرحها و برنامه هاي کشور در زمينه گسترش هر چه بيشتر فناوري اطلاعات آشنا شده و از چگونگي پيشرفت اين طرحها آگاه شويد. لينک اطلاعات IT از جمله جالب ترين قسمتهاي اين پايگاه است که از طريق آن بسياري از پايگاههاي علمي، تحقيقاتي و ... کشور معرفي شده اند.

http://www.scict.ir

فارسي,انگليسي,