• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

يکي از مهمترين گنجينه هاي فرهنگي ايران و جهان اسلام کتابخانه سازمان كتابخانه ها، موزه ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي است. اين مرکز داراي يک کتابخانه مرکزي در جوار بارگاه ملکوتي امام رضا (ع)، 34 کتابخانه وابسته در اقصي نقاط کشور و يک کتابخانه در کشور هند مي باشد که از طريق اين پايگاه هر يک از مراکز فوق معرفي و کليه اطلاعات آماري آنها از قبيل گنجايش، تعداد نسخ چاپي، تعداد نسخ خطي، تعداد نشريات، اعضا و ... ارائه شده است. مرکز اسناد و مطبوعات اين کتابخانه يکي از کاملترين قسمتهاي آن مي باشد که با موجودي بيش از شش ميليون برگ سند نفيس تاريخي و اشتراک بيش از شش هزار وهفتصد عنوان نشريه (شامل بيش از هشتصد هزار نسخه مجله و روزنامه) فارسي و غير فارسي آماده ارائه خدمات به علاقمندان مي باشد. همچنين آماري از مجموعه منابع موجود در اين کتابخانه اعم از کتب چاپي، خطي، نشريات، اسناد مکتوب، منابع الکترونيکي، ابزارهاي ديداري و شنيداري و ... قابل ملاحظه ميباشد. کاربران عزيز از طريق بخش کتابخانه ديجيتالي مي توانند به جستجوي شمار زيادي از منابع کتابخانه به کمک پايگاههاي سيمرغ بپردازند. بخش ديگري از منابع کتابخانه نيز به زودي و در طي فاز دوم اين فرآيند، به صورت ديجيتالي قابل دسترسي خواهند بود.

www.aqlibrary.org

فارسي,انگليسي,عربي,فرانسوي

شبکه اطلاع رساني نور وابسته به مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي درسال 1379 با هدف اطلاع رساني بهتر، اقدام به شناسايي و معرفي پايگاه هاي مختلف اسلامي و شيعي نموده تا از اين رهگذر زمينه هاي دسترسي راحت و سريع کاربران، محققان و پژوهشگران علوم اسلامي به اينترنت را به نحو مناسبي فراهم کند. جستجو در اينترنت، شناسايى ابزارها و راه هاى جستجو به ويژه در مطالب اسلامى، دسته‏ بندى و معرفى پايگاه هاى مفيد اسلامى و فراهم كردن زمينه هايى كه پژوهشگران علوم اسلامى بتوانند در زمان ارتباط با اينترنت، حداكثر استفاده را ببرند، از اهداف مورد نظر بوده است. در همين راستا پايگاه هاى مفيد مذهبي اينترنت را پس از شناسايى و طبقه بندى موضوعى در قالب دايرکتوري پايگاه هاي اسلامي عرضه کرده است که پايگاه فوق حاصل اين تلاش ارزشمند است. در اين راستا براي تسهيل در دسترسي کاربران، پايگاهها به صورت "طبقه بندي موضوعي" گرد آوري شده اند و توضيحات مختصري درباره محتواي هر آدرس ارائه شده است. همچنين تعداد پايگاههاي موجود در هر عنوان نيز نمايش داده مي شود.

rahnama.noornet.net

فارسي

پايگاه اطلاع رساني فرهنگي شاهد به منظور ياد آوري فرهنگ ايثارگري و شهادت و نيز قدر شناسي از مجاهدتهاي ايثارگران در عرصه هاي مختلف کشور بنا شده و به ارائه خدماتي در اين رابطه مي پردازد که اين خدمات شامل موارد زير مي باشد: - انتشار کتاب، مجلات، آثار چند رسانه اي و ... - توليد آثار هنري شامل عکس، نقاشي، پوستر، بروشور و ... - توليد آثار صوتي- تصويري شامل فيلم، صوت و نوا و ... - انجام فعاليتهاي علمي و پژوهشي شامل برگزاري سمينارها و همايشها، کارگاههاي آموزشي، فراخوانهاي پژوهشي، پايان نامه هاي دانشجويي و ... - کتابشناسي ايثار و شهادت شامل کتابخانه عمومي و تخصصي همچنين معرفي خدمات فرهنگي اين مرکز شامل پروژه هاي هنري، تربيت بدني، آموزشي، مرکز دانش پژوهان و ...

www.navideshahed.com

فارسي

پايگاه اينترنتي و بانک اطلاعات نشريات کشور که در ارديبهشت ماه سال 1380 راه اندازي شده است با هدف ايجاد يک مرجع کامل و کار آمد از نشريات کشور در اينترنت و به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان و معرفي عناوين متنوع و بعضاً مهجور نشريات کشور پا به شبکه جهاني اينترنت نهاد و در حال حاضر خدمات خاص خود را به حدود 750 نشريه در سراسر کشور ارائه مي دهد. کاربران عزيز مي توانند به انتخاب موضوع مورد نظر خود پرداخته و از مجلات موجود در آن زمينه مطلع شوند. همچنين مي توانيد از فهرست مقالات آن نشريه مطلع شده و چکيده اي از آنرا مطالعه نماييد. به علاوه کليه روزنامه هاي کشور در اين پايگاه معرفي شده اند.

www.magiran.com

فارسي

وب سايت سخن که سايت کتاب و نشر الکترونيک ايران مي باشد در واقع پايگاهي جهت جستجو و خريد کتاب مي باشد. بدين ترتيب که از طريق موضوعات بسيارمتنوعي که در اين سايت گردآوري شده است ميتوانيد کتاب مورد نظر خود را جستجو کرده، اطلاعاتي در مورد آن مطالعه نموده، از قيمت آن مطلع شده و در صورت تمايل آن را خريداري نماييد. لازم به توضيح است که کاربران خارج از کشور نيز مي توانند کتابهاي مورد نظرشان را سفارش داده تا از طريق پست هوايي دريافت نمايند. نکته قابل توجه ارسال کتابها در حداکثر دو روز مي باشد.

www.sokhan.com

فارسي,

اين سايت از مراکز بزرگ فروش اينترنتي کتاب وCD در سطح کشور است. در اين پايگاه با توجه به موضوعات بسيار متنوعي که وجود دارد ميتوانيد کتاب يا CD مورد نظر خود را جستجو کنيد و به خريد online آن بپردازيد. همچنين مي توانيد شرح مختصري راجع به عنوان منتخب خود بخوانيد، از درصد موفقيت يک محصول در بازار مطلع شويد، از پر بيننده ترين و يا جديدترين محصولات ديدن فرمائيد و ...

www.efeh.com

فارسي,

اين پايگاه مشخصات کتابهاي منتشر شده در کشور را بصورت بانکهاي اطلاعاتي در اختيار عموم قرار ميدهد که اين بانکهاي اطلاعاتي به طور عمده شامل موارد زير مي شوند: - بانک اطلاعاتي کتابهاي منتشر شده در ايران از سال 1369 . - بانک اطلاعاتي فهرست کتابهايي که روزانه منتشر مي شوند. - بانک اطلاعاتي فهرست کتابهايي که روزانه در حال چاپ هستند. - بانک اطلاعاتي ناشران ايران. کاربران عزيز با استفاده از لينک کتابنما ميتوانند به جستجوي کتاب مورد نظر خود بپردازند که اين کار با وارد کردن اطلاعاتي چون عنوان کتاب، نام ناشر، نام مولف، موضوع، زمان نشر، رده سني و يا حتي شماره شابک کتاب ميسر خواهد بود.

www.ketab.ir

فارسي,

در اين پايگاه مي توانيد بر اساس اطلاعاتي چون موضوع، ناشر، نويسنده و غيره کتاب مورد نظرتان را پيدا کنيد و سپس با مراجعه به لينک basket به صورت آنلاين آنرا خريداري نمائيد. وجه کتاب را مي توانيد به وسيله ملي کارت، يا واريز به حساب ويا پرداخت به هنگام تحويل بپردازيد و اگر ساکن تهران هستيد کتاب را ظرف حداکثر 2 روز و در شهرستانها ظرف حداکثر 7 روز دريافت نمائيد. در صورتيکه کتاب مورد نظرتان را نيافتيد ميتوانيد آنرا در لينک order book سفارش دهيد. همچنين امکان خريد کتب خارجي با دلارحداکثر220 تومان نيز وجود دارد ونيز ميتوانيد کتب خارجي موجود در سايتهاي ديگر را هم سفارش دهيد در ضمن با ثبت نام در اين پايگاه ميتوانيد از ساير امکانات مفيد آن نيز استفاده کنيد.

www.e-ketab.com

فارسي

اين پايگاه وابسته به شبکه اطلاع رساني جستجوگر پايگاه هاي شيعه است که کار اصلي آن راهنمايي و ارجاع کاربران به موضوع مورد نظرشان در شبکه هاي شيعي است .

www.shiasearch.net

فارسي,انگليسي,عربي,اردو

اين پايگاه وابسته به دانشگاه شيراز است که در سال 1946 تاسيس شده است و تا سطح دکترا دانشجو مي پذيرد و درباره شهر شيراز و استان فارس ( آب و هوا ، آثار باستاني ، شهرستان ها و ... ) دانشکده ها ( هنر و معماري ، کشاورزي ، حقوق ، ادبيات و علوم انساني و ... ) ، مراکز تحقيقاتي ، موزه ها و کتابخانه ها ، رشته هاي تحصيلي ، نحوه پذيرش ، معرفي اعضاي هيئت علمي اين دانشگاه ، يازدهمين کنفرانس مهندسي برق ايران ، چهارمين کنفرانس هيدروليک ايران و ... اطلاعاتي در اختيار ما قرار مي دهد .

www.shirazu.ac.ir

فارسي,انگليسي