• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

اين پايگاه به معرفي کامل بناي تاريخي تخت جمشيد، موقعيت تاريخي و جغرافيايي آن مي پردازد. همچنين شهر استخر، تخت گوهر، نقش رستم، نقش رجب، موزه تخت جمشيد و … نيز به صورت جزيي و مصور توضيح داده شده اند. به علاوه امکانات رفاهي و گردشگريي که اين مجموعه در اختيار بازديد کنندگان داخلي و خارجي قرار مي دهد نيز به اختصار معرفي شده اند. همچنين در زمينه امکانات مطالعاتي و پژوهشي اين مجموعه جهت استفاده محققين نيز اطلاع رساني شده است.

www.persepolis.ir

فارسي,انگليسي,فرانسوي

اين پايگاه به طور اختصاصي به بررسي روستاي ماسوله مي پردازد و آنرا به لحاظ تاريخچه، چگونگي پيدايش شهر و زندگي شهري در آن، چگونگي ساخت و معماري آن و ... کاملاً معرفي مي کند. در اين زمينه نيز عکسهاي بسيار زيبايي از طبيعت، معماري و زندگي مردم آن به چشم مي خورد. همچنين در اين پايگاه در مورد نکات مورد نياز گردشگران داخلي و خارجي اطلاع رساني شده است. نکاتي از جمله آب و هواي اين شهر در فصلهاي مختلف، زمان مناسب براي مسافرت، امکانات رفاهي- اقامتي آن و ...

www.masooleh.ir/

فارسي,انگليسي,

سايت سازمان ميراث فرهنگي کشور يک پايگاه بسيار جامع در زمينه معرفي آثار وبناهاي تاريخي کشور مي باشد. از طريق صفحه اصلي اين سايت ميتوانيد به وب سايت اداره ميراث فرهنگي استان مورد نظرتان دست يابيد و از طريق آن با ميراث فرهنگي وآثار تاريخي آن استان از نزديک آشنا شده و اطلاعات جامعي را در اين زمينه دريافت کنيد. همچنين جهت سهولت آشنايي با مهمترين بنا هاي تاريخي کشور، قطبهاي فرهنگي و تاريخي کشور در صفحه اصلي معرفي شده اند که بسيار جذاب ميباشند. به علاوه مي توان فهرست کليه موزه هاي کشور را مشاهده کرد و نيز با مهمترين موزه هاي تهران و شهرهاي مهم ديگر ازنزديک آشنا شد.

www.iranmiras.ir

فارسي,انگليسي,

اين پايگاه درباره کاخ موزه سعد آباد : مجموعه موزه ها ( موزه سبز ، موزه هنرهاي زيبا ، موزه فرشچيان و ... ) ، امکانات آن ( کتابخانه ، سالن کنفرانس ، سينما و ... ) ، برنامه هاي آموزشي ( موسيقي ، هنرهاي تجسمي و ... ) و نمايشگاه هاي برگزار شده ، اطلاعاتي در اختيار ما قرار مي دهد .

www.saadabadpalace.org

فارسي,انگليسي

اين پايگاه وابسته به مجموعه فرهنگي _تاريخي کاخ گلستان ، يادگاري به جاي مانده از ارگ تاريخي تهران است که شامل مجموعه هاي مختلف ( تالار عاج ، نگارخانه ، تالار آيينه ، شمس العماره و ... ) ، آلبوم عکس ، فروشگاه محصولات فرهنگي و ... است .

www.golestanpalace.ir

فارسي,انگليسي,