• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

سازمان دامپزشکي کشور که پيشينه آن به سال 1303 برمي گردد از سال 1372 به عنوان سازماني مستقل زير نظر تشکيلات وزارت جهاد سازندگي فعاليت مي کند. از طريق پايگاه اينترنتي اين سازمان مي توانيد بيشتر با آن آشنا شده واز قوانين و فعاليتهاي اين سازمان در زمينه پرورش زنبور عسل، دام، طيور، آبزيان و نيز توليد دارو، واکسن، مکملهاي غذايي و ... مطلع شويد. همچنين مي توانيد با طرحهاي اين سازمان در جهت تشخيص بيماريها، توليد دارو و مواد بيولوژيک و نيز برگزاري دوره هاي آموزشي تخصصي در زمينه کليه امور دامي آشنا شويد. بخش اطلاعات عمومي در اين پايگاه اطلاعات جامعي را در خصوص بهداشت وبيماريهاي مشترک بين انسان و دام و کليه بيماريهاي شايع در ميان دام و طيور در اختيار کاربران قرار مي دهد ضمن اينکه موارد لازم در مورد پيشگيري را نيز گوشزد مي نمايد.

www.ivo.org.ir

فارسي,انگليسي

انستيتو پاستور ايران که وابسته به انستيتو پاستور فرانسه مي باشد تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان فعاليت مي کند. اين مؤسسه اهداف گسترده اي دارد که از جمله مي توان کمک به تشخيص و پيشگيري از بيماريهاي ويروسي، کمک به گسترش علوم پايه پزشکي و بهداشت، ارتباط با مراکز علمي، آموزشي و تحقيقاتي وابسته به علوم تخصصي ميکرومولکولها در سراسر دنيا و ... نام برد. انستيتو پاستور داراي بخشهاي مختلف تحقيقاتي مي باشد که از طريق پايگاه اين مرکز مي توانيد اطلاعات تخصصي راجع به هر يک را مطالعه نماييد. همچنين مي توانيد در مورد پروژه مهم وعظيم تحقيقاتي ايدز مطالبي را مطالعه کرده و از روند آن مطلع شويد. به علاوه مي توانيد در مورد واحد انتشارات و کتابخانه آن و فعاليتهاي هر يک اطلاعاتي کسب نماييد.

www.pasteur.ac.ir

انگليسي

چنانچه مي دانيد دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي يکي از معتبرترين دانشگاههاي علوم پزشکي کشور است و از طريق وب سايت اين دانشگاه اطلاعات جامع تري را مي توانيد در مورد آن بدست آوريد، از جمله مي توانيد به صفحه وب مجزاي هر يک از دانشکده هاي آن دست يابيد و از رشته هاي موجود در هر يک، واحدهاي درسي و هيئت علمي آنها مطلع شويد و يا با آخرين مطالعات پژوهشي و تحقيقات انجام شده در اين دانشگاه در حوزه پزشکي و رشته هاي تابعه آشنا شويد. به علاوه ميتوانيد از آموزشهاي از راه دور، کتابخانه الکترونيکي و يا رفرنسهاي پزشکي آنلاين استفاده نماييد. همچنين پزشکان مي توانند از جدول زماني کارگاههاي آموزش مداوم مطلع شده و جهت شرکت در آنها اقدام نمايند.

www.sbmu.ac.ir

انگليسي,فارسي

سازمان انتقال خون ايران با هدف تهيه و توزيع خون سالم و فرآورده هاي آن با بهترين کيفيت و بالاترين استاندارد و نيز انجام امور آموزشي و پژوهشي در زمينه انتقال خون از سال 1353 تأسيس شده و اکنون با داشتن بيش از 200 پايگاه انتقال خون در سرتاسر کشور فعال است. در وب سايت اين سازمان فعاليتهاي آن به طور عمده بيان شده است. فعاليتهاي پژوهشي، آموزشهاي همگاني، خدمات باليني و ... اين مرکز کاملاً تشريح شده اند. همچنين آزمايشگاههاي عمومي و آزمايشگاههاي تخصصي و محدوده فعاليت هر يک ذکر شده است. به علاوه در مورد اهداي خون و پروسه پالايش آن مطالبي بيان شده است.

www.ibto.ir

انگليسي,فارسي