• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

درسال1334 هجري شمسي اداره کل آمار عمومي وابسته به وزارت کشور تأسيس شد و هدف از تأسيس آن سروسامان دهي، جمع آوري و متمرکز کردن آمارهاي مربوط به سرشماري کشاورزي، نفوس، صنعت و ... است تا بدين ترتيب دولت بتواند در تصميم گيريهاي خود بهتر و دقيقتر عمل نمايد. از طريق پايگاه اينترنتي اين مرکز امکان دريافت آمار در بسياري از زمينه ها از جمله کشاورزي، صنعت و معدن، نفت وگاز، بهداشت و درمان، امور قضائي، آموزشي و ... فراهم است. همچنين در مورد هر استان اطلاعات جامع آماري ارائه شده است. به علاوه اطلاعات گسترده اي در مورد ايران، فرهنگ و آداب و رسوم مردم و نيز وضعيت بازرگاني و اقتصادي کشور، سطح آموزش، بهداشت و ... ارائه شده است.

http://www.sci.org.ir

فارسي,انگليسي,

مرکز تحصيلات تکميلي در علوم پايه در سال1370 تحت نظارت وزارت آموزش عالي شروع به کار کرد. اين مرکز که در حقيقت باعنوان مرکز تحصيلات تکميلي در علوم پايه زنجان فعاليت دارد، به تحقيق و مطالعه در علوم پايه از جمله فيزيک، شيمي، رياضي و علوم انفورماتيک مي پردازد و در اين زمينه از امکانات آموزشي گسترده نيز برخوردار است. از طريق پايگاه اطلاع رساني اين مرکز شما مي توانيد با آخرين تحقيقات انجام شده در رشته هاي فوق در کشور آشنا شده و در جريان امکانات و فعاليتهاي آموزشي اين مرکز قرار گيريد. بخش آموزشي اين پايگاه بسيار جامع بوده و آموزشهاي مفيدي را در زمينه زبان و کامپيوتر به کاربران ارائه ميدهد. کتابخانه اين مرکز نيز در زمينه علوم پايه بسيار غني بوده و از طريق سيستم سيمرغ قابل دسترسي مي باشد. همچنين مي توانيد در مورد شهر زنجان، جاذبه ها، آثار تاريخي و ... آن اطلاعاتي کسب نماييد.

www.iasbs.ac.ir

فارسي,انگليسي

مرکز تحقيقات فيزيک نظري و رياضيات زير نظر وزارت علوم تحقيقات و فناوري مي باشد و بيش از 15 سال از فعاليت آن مي گذرد. در حال حاضر اين مرکز تحقيقاتي به صورت يک مرجع معتبر براي مراجعه دانشجويان، فارغ التحصيلان و حتي استادان دانشگاه در رشته هاي فيزيک، رياضي، کامپيوتر و ساير علوم وابسته در آمده است به طوريکه آخرين اخبار داخلي و بين المللي و نيز جديد ترين طرحها، مطالعات و تحقيقات علمي در اين رشته ها را پوشش مي دهد. همچنين مي توانيد از سمينارهاي علمي کشور که در سالهاي اخير برگزار شده اند و نتايج هر يک به تفکيک مطلع شده و يا در صورت نياز از کتابخانه بسيار جامع آن استفاده نماييد.

www.ipm.ac.ir

انگليسي

اين پايگاه در سال 1894 ايجاد شد و اکنون با گذشت بيش از صد سال از عمر آن توسط انجمن رياضي دانان آمريکا اداره مي شود. در حال حاضر اين انجمن با داشتن دو همايش بين المللي در سال، ارتباط با بيش از 1600 دانشکده مرتبط در سراسر دنيا، انتشار چندين نشريه معتبر، کتابخانه ديجيتال بسيار مجهز و ... به يکي از مهمترين و معتبرترين مجامع علمي آمريکا تبديل شده است که در وب سايت اين انجمن مي توانيد بيشتر با آن آشنا شويد. اگر علاقه وافري به علم رياضي داريد حتماً به اين پايگاه سر بزنيد، در اين صورت مي توانيد از آخرين پروژه هاي تحقيقاتي، همايشها و سمينارهاي بين اللملي، فراخوانهاي علمي، مسابقات رياضي، فارغ التحصيلان و دانشجويان اين رشته در آمريکا و همچنين کتابها و نشريات منتشر شده توسط اين انجمن آگاه شويد.

www.maa.ORG

انگليسي

پايگاه The Young Mathematicians network يا شبکه ارتباطي رياضي دانان جوان با نام اختصاري YMN يک سازمان آزاد براي دانشجويان رياضي سالهاي آخر دانشکده هاست که به همت عده اي از همين دانشجويان راه اندازي شده و اداره مي گردد. از فعاليتهاي اين شبکه انتشار خبرنامه اي الکترونيکي تحت عنوان "درباره رياضي دانان جوان" مي باشد که شامل مطالبي پيرامون فعاليت رياضي داناني است که فعاليت حرفه اي خود را به تازگي آغاز کرده اند که متن کامل کليه شماره هاي آن قابل دستيابي است و در صورت عضويت در اين سايت آخرين شماره نشريه به E-mail شما ارسال مي شود. همچنين مي توانيد در مورد جامعه رياضيدانان آمريکا اطلاعات مفيدي را کسب نمائيد و به مطالبي از جمله تحصيلات هر کدام، تحقيقات انجام شده توسط هر يک، آخرين پروژه ها و تأليفات آنها و ... دست پيدا کنيد.

www.youngmath.net

انگليسي

اين پايگاه به بررسي کامل مسابقات جهاني ربوکاپ از سال 1996 تا به حال، تيمهاي شرکت کننده در آنها، چگونگي برگزاري و نتايج آنهامي پردازد. همچنين به روند تکامل وشکل گيري رباتها، چگونگي ساخت آنها و راهنمايهايي در اين مورد مي پردازد. علاوه بر آن به بررسي و چگونگي پيشرفت مراحل پروژه تحقيقاتي رباتهاي انسان نما مي پردازد. هدف از اين پروژه اين است که در سال 2050 تيمي از رباتهاي انسان نما در مقابل يک تيم عادي و مشهور فوتبال ، در يک زمين فوتبال معمول وبا احراز تمام شرايط يک مسابقه فوتبال عادي اعم از جريمه کردن، کارت دادن، پنالتي و غيره به پيروزي برسد.

www.robocup.org/

انگليسي