• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

پايگاه اينترنتي فيزيک آنلاين با هدف کمک به شناساندن مفاهيم فيزيک و ترقي علمي علاقمندان در اين زمينه شروع به فعاليت کرده است. اين سايت که مرجعي مناسب براي دانش آموان و علي الخصوص عزيزان کنکوري است، شامل تدريس جامع دروس و مفاهيم اساسي فيزيک همراه با مثالهاي حل شده و آزمون مصور و مفهومي در رابطه مفاهيم هر درس مي باشد. همچنين با ارائه آزمايشگاه و نيز برگزاري آزمونهاي دوره اي به همراه اعلام نتايج و رتبه داوطلبان سعي در بهبود و افزايش توان علمي کاربران خود دارد. در اين پايگاه سعي بر آن است تا هر دو هفته يکبار آزمون جديدي ارائه شود که اکثر آنها چهار گزينه اي و همراه با پاسخهاي تشريحي مي باشند. استفاده از مطالب اين پايگاه، به دانش آموزان دبيرستاني توصيه مي شود.

www.onlinephysics.com

فارسي,انگليسي,

مرکز تحصيلات تکميلي در علوم پايه در سال1370 تحت نظارت وزارت آموزش عالي شروع به کار کرد. اين مرکز که در حقيقت باعنوان مرکز تحصيلات تکميلي در علوم پايه زنجان فعاليت دارد، به تحقيق و مطالعه در علوم پايه از جمله فيزيک، شيمي، رياضي و علوم انفورماتيک مي پردازد و در اين زمينه از امکانات آموزشي گسترده نيز برخوردار است. از طريق پايگاه اطلاع رساني اين مرکز شما مي توانيد با آخرين تحقيقات انجام شده در رشته هاي فوق در کشور آشنا شده و در جريان امکانات و فعاليتهاي آموزشي اين مرکز قرار گيريد. بخش آموزشي اين پايگاه بسيار جامع بوده و آموزشهاي مفيدي را در زمينه زبان و کامپيوتر به کاربران ارائه ميدهد. کتابخانه اين مرکز نيز در زمينه علوم پايه بسيار غني بوده و از طريق سيستم سيمرغ قابل دسترسي مي باشد. همچنين مي توانيد در مورد شهر زنجان، جاذبه ها، آثار تاريخي و ... آن اطلاعاتي کسب نماييد.

www.iasbs.ac.ir

فارسي,انگليسي

مرکز تحقيقاتي بيو شيمي و بيو فيزيک ايران که قريب به 30 سال از شروع فعاليت آن مي گذرد وابسته به دانشگاه تهران بوده و هم اکنون به يک مرکز مهم تحقيقاتي و علمي در کشور تبديل شده است که البته رتبه بين المللي در خور توجهي را نيز دارا مي باشد. از طريق وب سايت اين مرکز، شما مي توانيد با فعاليتهاي آن بيشتر آشنا شده و در جريان آخرين تحقيقاتي که توسط محققين اين مرکز انجام گرفته قرار بگيريد از جمله مي توانيد با تحقيقات کشور در زمينه بيو شيمي، بيو فيزيک و بيو تکنولوژي آشنا شده و از اهميت بين المللي آنها مطلع شويد. به علاوه امکان دسترسي به پايگاه مراکز مهم تحقيقاتي دنيا در اين زمينه فراهم شده است. همچنين مي توانيد با اعضاي اين مرکز و سابقه علمي تحقيقاتي آنها آشنا شويد.

www.ibb.ut.ac.ir

انگليسي

مرکز تحقيقات فيزيک نظري و رياضيات زير نظر وزارت علوم تحقيقات و فناوري مي باشد و بيش از 15 سال از فعاليت آن مي گذرد. در حال حاضر اين مرکز تحقيقاتي به صورت يک مرجع معتبر براي مراجعه دانشجويان، فارغ التحصيلان و حتي استادان دانشگاه در رشته هاي فيزيک، رياضي، کامپيوتر و ساير علوم وابسته در آمده است به طوريکه آخرين اخبار داخلي و بين المللي و نيز جديد ترين طرحها، مطالعات و تحقيقات علمي در اين رشته ها را پوشش مي دهد. همچنين مي توانيد از سمينارهاي علمي کشور که در سالهاي اخير برگزار شده اند و نتايج هر يک به تفکيک مطلع شده و يا در صورت نياز از کتابخانه بسيار جامع آن استفاده نماييد.

www.ipm.ac.ir

انگليسي

اين پايگاه شامل اکتشافات و يافته هاي جديد علمي است که انواع سرگرمي ها و آزمايشات علمي به صورت جذاب به نمايش در آورده شده است . نکته جالب در اين پايگاه انجام سرگرمي ها و آزمايشات با کامپيوتر است . يعني با قرار گرفتن در پشت کامپيوتر مي توانيد تمام سرگرمي ها و آزمايشات را قدم به قدم انجام داده و نتيجه گيري نماييد .

www.exploratorium.edu

انگليسي

اين پايگاه وابسته به موزه علوم توکيو است و درباره خدمات ، امکانات و تاريخچه آن و نمايشگاه هاي برگزار شده در آن ( ارتباطات و کامپيوتر ، ماشين و تکنولوژي ، فا و فضا نوردي و ... ) اطلاعاتي در اختيار ما قرار مي دهد .

www.jsf.or.jp

انگليسي