• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

در پايگاه اينترنتي سيد شهيدان اهل قلم، شهيد آويني به طور اختصاصي به بازتاب زندگينامه و فعاليتهاي ايشان پرداخته شده است. در اين پايگاه زندگينامه و خاطرات برگزيده شهيد از زبان همرزمان و نزديکان وي جمع آوري شده و همچنين ديدگاههاي شخصيتها و علماي بزرگ در مورد شهيد آويني ونيز افکار و عقايد ايشان در مسائل مختلف منعکس شده است. کاربران مي توانند از فعاليتهاي شهيد آويني در عرصه هاي مختلف از جمله مطبوعات، فيلمسازي و ... مطلع شده و در صورت علاقه به تماشاي فيلمها و يا شنيدن صداي وي در قالب دکلمه بپردازند. علاوه بر موارد فوق در مورد کتابهاي منتشر شده و آثار شهيد آويني در اين پايگاه اطلاعات مناسبي گردآوري شده است و هر يک از آنها به طور مجزا معرفي شده اند. يکي ديگر از بخشهاي جالب توجه اين پايگاه قسمت " گپ شهدا" مي باشد که در اين بخش به انعکاس ديدگاهها و افکار شهيد آويني و جمعي ديگر از شهدا در مورد مسائل مختلف اعم از جبهه، شهادت، نماز، شهدا، شيطان، انقلاب اسلامي و ... پرداخته شده است.

www.avini.com

فارسي,

در پايگاه اينترنتي سهراب سپهري که به همت جمعي از دوستداران وي راه اندازي شده است و ظاهري هنري نيز دارد به طور اجمال به معرفي و بيان زندگينامه و شخصيت هنري اين شاعر معاصر کشورمان پرداخته شده است. همچنين آثار سهراب اعم از نقاشي و شعر به طور کامل در اين پايگاه گرد آوري شده و علاقمندان مي توانند به مطالعه اشعار وي از هر مجموعه اي که مد نظرشان است، بپردازند. امکان مفيد ديگر اين پايگاه جمع آوري و معرفي کليه آثار منتشر شده درباره سهراب است. همچنين نظرات و اشعار ديگران در سوگ سهراب و نيز مجموعه ارزشمندي از آلبوم تصاوير وي در اين پايگاه گردآوري شده است. از ديگر توانمنديهاي اين پايگاه امکان دسترسي به مجموعه خاطرات و نامه هاي سهراب مي باشد.

www.sohrabsepehri.com

فارسي

پايگاه اينترنتي و بانک اطلاعات نشريات کشور که در ارديبهشت ماه سال 1380 راه اندازي شده است با هدف ايجاد يک مرجع کامل و کار آمد از نشريات کشور در اينترنت و به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان و معرفي عناوين متنوع و بعضاً مهجور نشريات کشور پا به شبکه جهاني اينترنت نهاد و در حال حاضر خدمات خاص خود را به حدود 750 نشريه در سراسر کشور ارائه مي دهد. کاربران عزيز مي توانند به انتخاب موضوع مورد نظر خود پرداخته و از مجلات موجود در آن زمينه مطلع شوند. همچنين مي توانيد از فهرست مقالات آن نشريه مطلع شده و چکيده اي از آنرا مطالعه نماييد. به علاوه کليه روزنامه هاي کشور در اين پايگاه معرفي شده اند.

www.magiran.com

فارسي

وب سايت سخن که سايت کتاب و نشر الکترونيک ايران مي باشد در واقع پايگاهي جهت جستجو و خريد کتاب مي باشد. بدين ترتيب که از طريق موضوعات بسيارمتنوعي که در اين سايت گردآوري شده است ميتوانيد کتاب مورد نظر خود را جستجو کرده، اطلاعاتي در مورد آن مطالعه نموده، از قيمت آن مطلع شده و در صورت تمايل آن را خريداري نماييد. لازم به توضيح است که کاربران خارج از کشور نيز مي توانند کتابهاي مورد نظرشان را سفارش داده تا از طريق پست هوايي دريافت نمايند. نکته قابل توجه ارسال کتابها در حداکثر دو روز مي باشد.

www.sokhan.com

فارسي,

ماهنامه وب يکي از نشريات تخصصي معتبر کشور در زمينه علوم کامپيوتر است که با گذشت بيش از 3 سال فعاليتش، برنده چندين جايزه و لوح در نمايشگاه بين المللي مطبوعات شده است. اين ماهنامه با هدف گسترش علوم انفورماتيک در بين قشر هاي مختلف جامعه، با ارائه مقالات علمي- آموزشي به زباني ساده و شيرين در زمينه علوم کامپيوتر نياز اطلاعاتي خيل عظيمي از اجتماع را مرتفع ساخته و آنها را با فناوريهاي روز دنيا آشنا ساخته است. در صفحه اصلي اين سايت مقالات علمي، آموزشي، اجتماعي، گزارشها و مصاحبه هاي موجود در هر شماره مجله قابل مطالعه مي باشند. همچنين از طريق آرشيو مي توانيد کليه شماره هاي اين مجله را مطالعه کنيد و يا از طريق فرم اشتراک، مشترک اين نشريه شويد. به علاوه مي توانيد از اين طريق پرسشهاي احتمالي خود را مطرح نموده و پاسخ را در mail box خود در يافت کنيد.

www.webeiran.com

فارسي,انگليسي

چنانچه مي دانيد واحد مرکزي خبر يکي از رسمي ترين منابع خبري کشور است. در وب سايت اين مرکز کليه فعاليتهاي اين واحد منعکس شده است و شما مي توانيد اخبار را در شاخه هاي مختلف پي گيري نماييد، به عنوان مثال اخبار ايران، جهان، اقتصادي، علمي- فرهنگي، ورزشي، حوادث، آب و هوا و ... . همچنين به دلخواه مي توانيد اخبار راديو يا تلويزيون را در ساعت مورد نظرتان بشنويد. به علاوه تعدادي از روزنامه ها و مجلات نيز در اين پايگاه معرفي شده اند. امکان گوش دادن به ترانه هاي محلي استانهاي مختلف کشور نيز از طريق اين پايگاه فراهم است.

www.iribnews.ir

عربي,فارسي,انگليسي,

فرهنگستان زبان و ادب فارسي با هدف حفاظت از زبان فارسي وانجام معادل سازي براي واژه هاي فرنگي از حدود هشتاد سال پيش شروع به کار کرده است که البته تا کنون سه بار کاملاً متحول شده است. در وب سايت اين فرهنگستان تاريخچه، اهداف و وظايف آن، همچنين اعضاي پيوسته و گروههاي کاري آن معرفي شده اند. به علاوه واژه هاي مصوب فرهنگستان را مي توان از اين طريق، جستجو کرد.

www.persianacademy.ir

فارسي

اين پايگاه به معرفي کامل بناي تاريخي تخت جمشيد، موقعيت تاريخي و جغرافيايي آن مي پردازد. همچنين شهر استخر، تخت گوهر، نقش رستم، نقش رجب، موزه تخت جمشيد و … نيز به صورت جزيي و مصور توضيح داده شده اند. به علاوه امکانات رفاهي و گردشگريي که اين مجموعه در اختيار بازديد کنندگان داخلي و خارجي قرار مي دهد نيز به اختصار معرفي شده اند. همچنين در زمينه امکانات مطالعاتي و پژوهشي اين مجموعه جهت استفاده محققين نيز اطلاع رساني شده است.

www.persepolis.ir

فارسي,انگليسي,فرانسوي

اين پايگاه به طور اختصاصي به بررسي روستاي ماسوله مي پردازد و آنرا به لحاظ تاريخچه، چگونگي پيدايش شهر و زندگي شهري در آن، چگونگي ساخت و معماري آن و ... کاملاً معرفي مي کند. در اين زمينه نيز عکسهاي بسيار زيبايي از طبيعت، معماري و زندگي مردم آن به چشم مي خورد. همچنين در اين پايگاه در مورد نکات مورد نياز گردشگران داخلي و خارجي اطلاع رساني شده است. نکاتي از جمله آب و هواي اين شهر در فصلهاي مختلف، زمان مناسب براي مسافرت، امکانات رفاهي- اقامتي آن و ...

www.masooleh.ir/

فارسي,انگليسي,

سايت سازمان ميراث فرهنگي کشور يک پايگاه بسيار جامع در زمينه معرفي آثار وبناهاي تاريخي کشور مي باشد. از طريق صفحه اصلي اين سايت ميتوانيد به وب سايت اداره ميراث فرهنگي استان مورد نظرتان دست يابيد و از طريق آن با ميراث فرهنگي وآثار تاريخي آن استان از نزديک آشنا شده و اطلاعات جامعي را در اين زمينه دريافت کنيد. همچنين جهت سهولت آشنايي با مهمترين بنا هاي تاريخي کشور، قطبهاي فرهنگي و تاريخي کشور در صفحه اصلي معرفي شده اند که بسيار جذاب ميباشند. به علاوه مي توان فهرست کليه موزه هاي کشور را مشاهده کرد و نيز با مهمترين موزه هاي تهران و شهرهاي مهم ديگر ازنزديک آشنا شد.

www.iranmiras.ir

فارسي,انگليسي,