• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

پايگاه سبکبالان به طور تخصصي به مسئله دفاع مقدس پرداخته است. در اين پايگاه اطلاعات جامعي در مورد مناطق مختلف عملياتي کشور که بالغ بر 1200 کيلومتر از مناطق مرزي را شامل مي شود، ارائه شده است. همچنين قسمتي از وصايا و سخنان شهدا در موضوعات مختلفي چون امام زمان (عج)، ولايت و رهبري، امام حسين (ع)، روحانيت، والدين، جوانان و ... جمع آوري شده است. به علاوه سخنان ائمه معصومين عليهم السلام همچنين امام خميني (ره) و آيت ا... خامنه اي در موضوعات و مناسبتهاي مختلف حول محور جهاد و شهادت در اين پايگاه گرد آوري شده است. علاوه بر عناوين فوق مجموعه اي کامل از کتب و اشعار شامل آثار شهدا يا خاطراتي از همرزمان و اطرافيانشان در اين پايگاه موجود مي باشد. تقويم کامل دفاع مقدس نيز از جمله بخشهاي جالب توجه اين پايگاه مي باشد.

www.sabokbalan.com

فارسي

مرکز مديريت حوزه هاي علميه خواهران با هدف ارتقاء آگاهي‏هاي مذهبي ـ اجتماعي ـ سياسي و علمي مخاطبان (از طريق ارائه بانك‏هاي علمي تخصصي و مقالات و مطالب پژوهشي)، اطلاع ‏رساني دقيق و به روز از آخرين فعاليت‏هاي پژوهشي، آموزشي و فرهنگي مركز مديريت حوزه‏هاي علميه خواهران، توسعه و گسترش تحقيق و پژوهش در حوزه‏ي دين و همچين صرفه‏جويي در وقت و هزينه مخاطبان اقدام به راه اندازي پايگاه اينترنتي کوثر نور کرده است. اين پايگاه حاوي مطالب جامع و ارزشمندي در حوزه علوم و معارف اسلامي مي باشد. علاقمندان مي توانند با فعاليتهاي اين مرکز اعم از نظام آموزشي، کتب و نشريات تاليفي و نيز اخبار داخلي آن آشنا شوند. همچنين در اين پايگاه شمار زيادي از نرم افزارهاي اسلامي به طور کامل به کاربران معرفي شده است. بخش اعظمي از اين پايگاه به موضوع زنان اختصاص يافته و در اين رابطه به معرفي زنان پژوهشگر، نشريات، مقالات، مصاحبه ها، گزارشات، اخبار، آثار و ... پيرامون آنها مي پردازد. از ديگر بخشهاي قابل توجه اين پايگاه معرفي مدارس علميه سراسر کشور است که بدين ترتيب علاقمندان به راحتي مي توانند مرکز مورد نظرشان را پيدا کرده و اطلاعات لازم را در مورد آن کسب کنند. علاوه بر آن اعلام اوقات شرعي در هفت شهر بزرگ کشور، وجود مسابقات متنوع و مطالبي راجع به مناسبتهاي مختلف در اين پايگاه از ديگر نکات قابل توجه آن مي باشد.

www.womenhc.com

فارسي

پايگاه اطلاع رساني فرهنگي شاهد به منظور ياد آوري فرهنگ ايثارگري و شهادت و نيز قدر شناسي از مجاهدتهاي ايثارگران در عرصه هاي مختلف کشور بنا شده و به ارائه خدماتي در اين رابطه مي پردازد که اين خدمات شامل موارد زير مي باشد: - انتشار کتاب، مجلات، آثار چند رسانه اي و ... - توليد آثار هنري شامل عکس، نقاشي، پوستر، بروشور و ... - توليد آثار صوتي- تصويري شامل فيلم، صوت و نوا و ... - انجام فعاليتهاي علمي و پژوهشي شامل برگزاري سمينارها و همايشها، کارگاههاي آموزشي، فراخوانهاي پژوهشي، پايان نامه هاي دانشجويي و ... - کتابشناسي ايثار و شهادت شامل کتابخانه عمومي و تخصصي همچنين معرفي خدمات فرهنگي اين مرکز شامل پروژه هاي هنري، تربيت بدني، آموزشي، مرکز دانش پژوهان و ...

www.navideshahed.com

فارسي

سارا و دارا عروسکهاي دوقلوي هشت ساله ايراني هستند که مدتي است به عنوان سمبل عروسک براي کودکان ايراني از سوي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان معرفي شده اند. داستان زندگي اين عروسکها و قصه خانوادگي آنها جهت اطلاع کاربران در اين پايگاه آورده شده است. دارا و سارا با لباس محلي شهرهاي مختلف کشور از جمله بلوچستان، مازندران، ابيانه، کردستان، آذربايجان، خوزستان، تهران، ترکمن، تربت جام، لرستان، گيلان و ... عرضه شده اند و امکان سفارش آنها به صورت آنلاين براي کاربران فراهم شده است. همچنين مجموعه اي از گالري عکس، کارت پستال، پوستر و... سارا و دارا در اين پايگاه گرد آوري شده است. بخش موسيقي اين پايگاه نيز بسيار جالب بوده و شامل آهنگهايي در مورد اين دو عروسک است.

darasara.kanoonparvaresh.com

فارسي,انگليسي,

مرکز اطلاعات و آمار زنان ايران که وابسته به شوراي فرهنگي اجتماعي زنان مي باشد با هدف ارزيابي مستمر وضعيت زنان در ابعاد مختلف فرهنگي، اجتماعي، آموزشي، بهداشتي و ... و نيز شناسايي مشکلات، کمبودها و احياناً نقاط قوت موجود در وضعيت زنان در زمينه هاي مختلف و اولويت بندي نيازهاي اصولي آنان شروع به کار کرد. در پايگاه اينترنتي اين مرکز به ارائه آمار، اخبار، احکام و استفتائات شرعي مربوط به زنان در رشته هاي مختلف اعم از علمي، آموزشي، فرهنگي، سياسي، قضائي، بهداشتي، اجتماعي، ورزشي و ... پرداخته شده است. همچنين آيات و روايات و نيز سخنان بزرگان مذهبي و سياسي کشور در مورد زنان در اين پايگاه منعکس شده است. به علاوه اطلاعات جامعي در مورد زنان نام آور کشور در رشته هاي مختلف علمي، ورزشي، تحقيقي و ... در اين پايگاه گرد آوري شده است. همچنن تحقيقات انجام شده و مقالات علمي ارائه شده در مورد مسائل زنان در اين پايگاه جمع آوري شده و نشرياتي که در کشور به امور زنان مي پردازند معرفي شده اند. کتابها و قوانين مورد نياز زنان در زمينه هاي مختلف نيز جهت استفاده عموم در اين پايگاه گردآوري شده اند.

www.iranwomen.org

فارسي

شرکت کمک رسان ايران اولين و تنها شرکت کمک رساني ايراني و بزرگترين شرکت کمک رساني در نوع خود در خاورميانه است. اين شرکت که از سال 1371 شروع به کار کرده است به ارائه خدماتي در زمينه کمکهاي امدادي به شهروندان مي پردازد. اين خدمات شامل درمان و امداد پزشکي، خدمات درمان گروهي، بيمه و کمک رساني عمومي، خدمات دندانپزشکي و ... مي شود. بانک اطلاعات پزشکي کمک رسان دربرگيرنده مشخصات نزديک به 3000 پزشک متخصص، 370 بيمارستان و مرکز درماني در بيش از 190 شهر ايران است و اطلاعات لازم از جمله نام پزشک متخصص، تلفن، نشاني و امکانات را در اسرع وقت در اختيار اعضا قرار مي دهد. کمک رسان براي استفاده سريع اعضا از بهترين خدمات، از يک شبکه خدماتي سراسري و بين المللي استفاده مي نمايد. اين شبکه شامل بيمارستان ها و مراکز پزشکي منتخب، مؤسسات انتقال پزشکي زميني و هوايي و جت آمبولانس، داروخانه ها، مراکز تشخيصي پزشکان و دندانپزشکان، مؤسسات انتقال و تعمير اتومبيل، فروشندگان قطعات يدکي اتومبيل وصدها مرکز خدماتي ديگر در تهران و سراسر ايران است.

www.iranassistance.com

فارسي,انگليسي

پايگاه اينترنتي فيزيک آنلاين با هدف کمک به شناساندن مفاهيم فيزيک و ترقي علمي علاقمندان در اين زمينه شروع به فعاليت کرده است. اين سايت که مرجعي مناسب براي دانش آموان و علي الخصوص عزيزان کنکوري است، شامل تدريس جامع دروس و مفاهيم اساسي فيزيک همراه با مثالهاي حل شده و آزمون مصور و مفهومي در رابطه مفاهيم هر درس مي باشد. همچنين با ارائه آزمايشگاه و نيز برگزاري آزمونهاي دوره اي به همراه اعلام نتايج و رتبه داوطلبان سعي در بهبود و افزايش توان علمي کاربران خود دارد. در اين پايگاه سعي بر آن است تا هر دو هفته يکبار آزمون جديدي ارائه شود که اکثر آنها چهار گزينه اي و همراه با پاسخهاي تشريحي مي باشند. استفاده از مطالب اين پايگاه، به دانش آموزان دبيرستاني توصيه مي شود.

www.onlinephysics.com

فارسي,انگليسي,

سازمان بازنشستگي کشوري دومين سازمان بزرگ مسوؤل امور بازنشستگان و يکي از سازمانهاي مستقل در مجموعه سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور مي باشد و چنانچه مي دانيد متولي پرداخت حقوق جمع کثيري از بازنشستگان و موظفين صندوق بازنشستگي کشور مي باشد. از طريق پايگاه اينترنتي اين سازمان شما مي توانيد در جريان آخرين اخبار و تصميم گيريهاي دولت در رابطه با نحوه پرداخت مستمري به بازنشستگان و مستمري بگيران دولت قرار گيريد. همچنين مي توانيد با ساختار اقتصادي اين سازمان و شرکتهاي وابسته آشنا شويد. امکان ارزشمندي که از طريق اين پايگاه براي بازنشتگان خارج از کشور فراهم شده است نيز حائز اهميت است و اين دسته از کاربران مي توانند به صورت آنلاين جهت دريافت مستمري خود اقدام نمايند.

www.cspf.ir

فارسي,انگليسي,

دفتر برنامه ريزي و تأليف کتب فني و حرفه اي و کارودانش از سال 1363 با هدف برنامه ريزي هاي درسي براي آموزش هاي فني حرفه اي و کارو دانش و نيز ارزشيابي کتب درسي و تأليف کتابهاي درسي و کمک درسي جديد مورد نياز اين رشته ها تأسيس شد. در کنار اهداف فوق اين مرکز به مطالعه و بررسي در جهت گنجاندن رشته هاي جديد مورد نياز جامعه و نيز کنترل و نظارت بر چگونگي انجام فعاليتهاي جاري هم مي پردازد. در پايگاه اينترنتي اين دفتر در مورد تأليفات رشته هاي فني حرفه اي و کارو دانش به تفکيک رشته اطلاع رساني شده است و کاربران در مورد هر کتاب شرح مختصري را مي توانند مطالعه نمايند. به علاوه در اين پايگاه به ارائه اطلاعات تکميلي و معرفي رشته هاي موجود در شاخه هاي فني حرفه اي و کارو دانش پرداخته شده است. همچنين علاقمندان مي توانند از اخبار اين دفتر در مورد تأليف کتابهاي جديد و يا تغييرات آنها و آخرين تصميم گيريها در اين زمينه اطلاع پيدا کنند.

www.tvoccd.sch.ir

فارسي,انگليسي

پايگاه اينترنتي شبکه ملي مدارس ايران با نام رشد در تير ماه 1379 توسط سازمان پژوهش و برنامه ريزي درسي وزارت آموزش و پرورش با هدف رشد و توسعه علمي- فرهنگي دانش آموزان، علي الخصوص دانش آموزان دبيرستاني راه اندازي شد. اين شبکه که مخاطبينش را دانش آموزان، اوليا، مربيان و مديران آموزش وپرورش تشکيل مي دهند پايگاهي بسيار غني بوده و حاوي مطالبي جامع در بسياري از موضوعات مي باشد. به عنوان مثال کليه دروس مقطع متوسطه به صورت صوتي و تصويري در اين پايگاه آموزش داده مي شوند که کارگاههاي مهيج الکترونيکي، آزمونهاي هفتگي و ... را نيز دارا مي باشد. همچنين اگر کنکوريهاي عزيز وقت خريد کتابهاي کمک درسي مورد نيازشان را ندارند، مي توانند به کمک اين پايگاه آن را جستجو کرده و به صورت آنلاين خريداري نمايند. به علاوه کليه اخبار قابل تأمل در زمينه درس، دانشگاه، کتاب، کنکور، کامپيوتر، ورزش، سينما و ... در بخش "اخبار" جمع آوري شده اند. بخش offline اين مجموعه نيز بسيار جذاب بوده و حاوي آرشيوي غني از موسيقيهاي سنتي، کلاسيک و پاپ و نيز اطلاعات، اخبار و نقدهاي سينمايي مي باشد. بخش ورزشي اين پايگاه نيز بسيار گسترده بوده و به اطلاع رساني در مورد بسياري از ورزشها، اخبار، شخصيتها و تيمهاي ورزشي مي پردازد. علاوه بر موارد فوق امکانات فراوان ديگري نيز در اين مجموعه فراهم شده است که بر حسب علاقه مي توانيد از آنها استفاده نماييد.

www.roshd.ir

فارسي