• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

در ابتداي سال 1369 جمعي از علاقمندان به تعليم و تربيت اسلامي ،با هدف تاسيس يك موسسه آموزشي و تربيتي گرد هم آمدند و در تاريخ 5/2/69 موافقت اصولي تاسيس مجتمع آموزشي پسرانه را از وزارت آموزش و پرورش دريافت نمودند. به جهت ضرورت كار زيربنائي مقرر شد فعاليت آموزشي از مقطع دبستان و پايه اول آغاز شود. در تاريخ 14/4/69 پروانه تاسيس مدرسه غيرانتفاعي براي دبستان پسرانه پيام در منطقه يک (1) تهران اخذ گرديد. از بين متقاضيان در حد دو كلاس اول ثبت نام انجام شد و كلاس ها از 1/7/69 آغاز گرديد. بقيه پايه هاي تحصيلي به تدريج تشکيل و مقاطع تحصيلي بعدي تاسيس گرديد ، به طوري که در هر سال فقط يک پايه اضافه شود. در حال حاضر اين مجتمع از پيش دبستان تا پيش دانشگاهي فعاليت دارد. به منظور ساماندهي و اطمينان از تداوم اين حركت فرهنگي ، از تعدادي از فرهنگ دوستان و معتمدين جامعه براي تاسيس يك موسسه ي عام المنفعه دعوت به عمل آمد. پس از بررسي اساسنامه موسسات مختلف و مشورت با صاحب نظران ، اساسنامه موسسه فرهنگي پيام هدايت تدوين و در تاريخ 24/9/70 طي شماره 6136 به ثبت رسيد.

http://www.payamehedayat.sch.ir

فارسي,

در پايگاه رسمي دفتر آيت ا... العظمي مکارم شيرازي کاربران مي توانند با زندگينامه و تاليفات معظم له آشنا شده، کتاب مورد نظر خود را دانلود نموده و به مطالعه آن بپردازند. همچنين علاقمندان مي توانند درسهاي بحث خارج را از سال 1378 تا 1385 در اين پايگاه فراگرفته و يا به مطالعه مباحث اخلاقي بپردازند. به علاوه کاربران مي توانند فتاوا يا استفتائات مورد نظر خود را جستجو و مطالعه نموده، از ديدارها و بيانيه ها و سخنرانيهاي ايشان مطلع شده و يا در صورت تمايل به صورت دسته جمعي يا گروهي به صورت آنلاين تقاضاي تعيين وقت ملاقات نمايند.

www.amiralmomenin.net

عربي,فارسي,انگليسي,

مرکز مديريت حوزه هاي علميه خواهران با هدف ارتقاء آگاهي‏هاي مذهبي ـ اجتماعي ـ سياسي و علمي مخاطبان (از طريق ارائه بانك‏هاي علمي تخصصي و مقالات و مطالب پژوهشي)، اطلاع ‏رساني دقيق و به روز از آخرين فعاليت‏هاي پژوهشي، آموزشي و فرهنگي مركز مديريت حوزه‏هاي علميه خواهران، توسعه و گسترش تحقيق و پژوهش در حوزه‏ي دين و همچين صرفه‏جويي در وقت و هزينه مخاطبان اقدام به راه اندازي پايگاه اينترنتي کوثر نور کرده است. اين پايگاه حاوي مطالب جامع و ارزشمندي در حوزه علوم و معارف اسلامي مي باشد. علاقمندان مي توانند با فعاليتهاي اين مرکز اعم از نظام آموزشي، کتب و نشريات تاليفي و نيز اخبار داخلي آن آشنا شوند. همچنين در اين پايگاه شمار زيادي از نرم افزارهاي اسلامي به طور کامل به کاربران معرفي شده است. بخش اعظمي از اين پايگاه به موضوع زنان اختصاص يافته و در اين رابطه به معرفي زنان پژوهشگر، نشريات، مقالات، مصاحبه ها، گزارشات، اخبار، آثار و ... پيرامون آنها مي پردازد. از ديگر بخشهاي قابل توجه اين پايگاه معرفي مدارس علميه سراسر کشور است که بدين ترتيب علاقمندان به راحتي مي توانند مرکز مورد نظرشان را پيدا کرده و اطلاعات لازم را در مورد آن کسب کنند. علاوه بر آن اعلام اوقات شرعي در هفت شهر بزرگ کشور، وجود مسابقات متنوع و مطالبي راجع به مناسبتهاي مختلف در اين پايگاه از ديگر نکات قابل توجه آن مي باشد.

www.womenhc.com

فارسي

دانشکده علوم حديث يکي از مؤسسات آموزش عالي غير دولتي است که از سال 1378 شروع به کار کرده و از مؤسسات وابسته به مؤسسه علمي- فرهنگي دارالحديث مي باشد. هدف اين مؤسسه پژوهش، آموزش و نشر احاديث اهل بيت عليهم السلام به صورت رسمي است و به عنوان اولين و بزرگترين مرکز علمي جهان تشيع در زمينه حديث و علوم مربوط به آن فعاليت مي نمايد. اين دانشکده در کنار موفقيتهاي درخشاني که در بخش آموزش حضوري به دست آورده است، به عنوان يکي از مراکز پيشتاز دانشگاهي در زمينه آموزش الکترونيکي نيز مطرح مي باشد. در اين طرح تمامي دروس مصوب رشته دانشگاهي علوم حديث به صورت غير حضوري (مجازي) ارائه شده است و در انتها مدرک رسمي به دانش آموختگان ارائه خواهد شد. جهت کسب اطلاعات لازم در زمينه واحدهاي درسي اين رشته در مقاطع مختلف تحصيلي، نحوه ثبت نام و عضويت در اين سايت و استفاده از مطالب آن و ساير امکانات اين دانشکده نيزمطالب جامعي جهت اطلاع علاقمندان در اين پايگاه گنجانده شده است.

www.hadith.ac.ir

فارسي,انگليسي,عربي

پايگاه اينترنتي فيزيک آنلاين با هدف کمک به شناساندن مفاهيم فيزيک و ترقي علمي علاقمندان در اين زمينه شروع به فعاليت کرده است. اين سايت که مرجعي مناسب براي دانش آموان و علي الخصوص عزيزان کنکوري است، شامل تدريس جامع دروس و مفاهيم اساسي فيزيک همراه با مثالهاي حل شده و آزمون مصور و مفهومي در رابطه مفاهيم هر درس مي باشد. همچنين با ارائه آزمايشگاه و نيز برگزاري آزمونهاي دوره اي به همراه اعلام نتايج و رتبه داوطلبان سعي در بهبود و افزايش توان علمي کاربران خود دارد. در اين پايگاه سعي بر آن است تا هر دو هفته يکبار آزمون جديدي ارائه شود که اکثر آنها چهار گزينه اي و همراه با پاسخهاي تشريحي مي باشند. استفاده از مطالب اين پايگاه، به دانش آموزان دبيرستاني توصيه مي شود.

www.onlinephysics.com

فارسي,انگليسي,

پايگاه اينترنتي شبکه ملي مدارس ايران با نام رشد در تير ماه 1379 توسط سازمان پژوهش و برنامه ريزي درسي وزارت آموزش و پرورش با هدف رشد و توسعه علمي- فرهنگي دانش آموزان، علي الخصوص دانش آموزان دبيرستاني راه اندازي شد. اين شبکه که مخاطبينش را دانش آموزان، اوليا، مربيان و مديران آموزش وپرورش تشکيل مي دهند پايگاهي بسيار غني بوده و حاوي مطالبي جامع در بسياري از موضوعات مي باشد. به عنوان مثال کليه دروس مقطع متوسطه به صورت صوتي و تصويري در اين پايگاه آموزش داده مي شوند که کارگاههاي مهيج الکترونيکي، آزمونهاي هفتگي و ... را نيز دارا مي باشد. همچنين اگر کنکوريهاي عزيز وقت خريد کتابهاي کمک درسي مورد نيازشان را ندارند، مي توانند به کمک اين پايگاه آن را جستجو کرده و به صورت آنلاين خريداري نمايند. به علاوه کليه اخبار قابل تأمل در زمينه درس، دانشگاه، کتاب، کنکور، کامپيوتر، ورزش، سينما و ... در بخش "اخبار" جمع آوري شده اند. بخش offline اين مجموعه نيز بسيار جذاب بوده و حاوي آرشيوي غني از موسيقيهاي سنتي، کلاسيک و پاپ و نيز اطلاعات، اخبار و نقدهاي سينمايي مي باشد. بخش ورزشي اين پايگاه نيز بسيار گسترده بوده و به اطلاع رساني در مورد بسياري از ورزشها، اخبار، شخصيتها و تيمهاي ورزشي مي پردازد. علاوه بر موارد فوق امکانات فراوان ديگري نيز در اين مجموعه فراهم شده است که بر حسب علاقه مي توانيد از آنها استفاده نماييد.

www.roshd.ir

فارسي

دانشگاه امام صادق (ع) در بهمن ماه 1361 با هدف تحقق عملي پيوند حوزه و دانشگاه و تربيت دانشجوياني متعهد و متخصص در علوم دانشگاهي و حوزوي تأسيس گرديد و هيئت مؤسس آن از شخصيتهايي چون حضرت آيت الله خامنه اي، مشکيني، مهدوي کني، اميني، امامي کاشاني و ... تشکيل شد اما در حال حاضر مديريت دانشگاه را آيت الله مهدوي کني به عهده دارند. اين دانشگاه در ابتدا با سه رشته در علوم ديني شروع به کار کرد و در حال حاضر با شش دانشکده و رشته هاي مختلف در دو واحد خواهران و برادران به فعاليت خود ادامه مي دهد. از طريق اين پايگاه شما مي توانيد در جريان اهم فعاليتهاي آن قرار گرفته و از همايشها، نشريات، تحقيقات و ... اين دانشگاه مطلع شويد. همچنين مي توانيد از کتابخانه و پايان نامه هاي دانشجويي استفاده نماييد.

www.isu.ac.ir

فارسي,انگليسي,عربي

دانشگاه بين المللي چابهار در سال 1381 و با مجوز وزارت علوم تحقيقات و فناوري تأسيس شد و در حال حاضر در سطح کارشناسي و با همکاري دانشگاه لندن مشغول به فعاليت مي باشد. هم اکنون 4 دانشکده کامپيوتر و فناوري اطلاعات، مديريت و اقتصاد، رياضيات و زبان در اين دانشگاه فعال مي باشند که مي توانيد در مورد رشته هاي موجود در هر يک، دانشجويان، هيئت علمي و ... اطلاعاتي کسب نماييد. همچنين مي توانيد از نحوه پذيرش در اين دانشگاه، دوره هاي آموزشي کوتاه مدت، آموزش الکترونيکي و امکانات اين دانشگاه از قبيل مرکز کامپيوتر، خوابگاه، کتابخانه و ... مطلع شويد.

www.iuc.ac.ir

فارسي,انگليسي

شوراي عالي اطلاع رساني که در سال 1377تأسيس شده است، زير نظر شخص رئيس جمهور اداره مي شود و مسؤوليت سازمان دهي و هماهنگي اطلاعات در زمينه جامعه اطلاعاتي ايران را بر دوش دارد. در پايگاه وب اين مرکز، اخبار IT کشور به طور وسيع پوشش داده شده است. همچنين مي توانيد با طرحها و برنامه هاي کشور در زمينه گسترش هر چه بيشتر فناوري اطلاعات آشنا شده و از چگونگي پيشرفت اين طرحها آگاه شويد. لينک اطلاعات IT از جمله جالب ترين قسمتهاي اين پايگاه است که از طريق آن بسياري از پايگاههاي علمي، تحقيقاتي و ... کشور معرفي شده اند.

http://www.scict.ir

فارسي,انگليسي,

در وب سايت دانشگاه علوم پزشکي مشهد اطلاعات گسترده اي در مورد فعاليتهاي علمي اين دانشگاه به چشم مي خورد. دانشکده ها و رشته هاي موجود در هر يک، واحدهاي درسي آنها، پروژه هاي علمي آينده و تحقيقاتي که تا کنون در آنها انجام پذيرفته است به تفضيل شرح داده شده اند. به علاوه کاربران علاقمند، مي توانند به صورت آنلاين در کتابخانه آن به مطالعه کتب پزشکي مد نظر خود بپردازند. همچنين در مورد ايران، فرهنگ وآداب و رسوم مردم آن و نيز استان خراسان، شهرهاي آن، نقاط تاريخي و ديدني هريک، سوغات وديگر امکانات آنها به طور مفصل مطالبي ارائه شده تا نياز گردشگران را مرتفع سازد.

www.mums.ac.ir

انگليسي