• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
آرشیو

راه‌اندازی سایت ویکی‌‌ قرآن و قرآن بلاگز از سوی سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان
سرپرست سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور گفت: معاونت فنآوری اطلاعات به جز پشتیبانی فنی سایت ایکنا، سایت ایسکا و پورتال قرآنی، یک سری سایت دیگر را نیز در دست راه‌اندازی دارد و در این معاونت راه‌اندازی سایت ویکی قرآن و سایت قرآن بلاگز که برای وبلاگ‌های قرآنی است را در دستور کار داریم.

شرط جالب یک حافظ کل قرآن برای ازدواج با همسرش
«یوسف» فرزند بزرگ خانواده یار‌احمدی است که با تربیت ۸ فرزند حافظ قرآن، جمعی نورانی را در خانه و خانواده خود فراهم کرده‌اند؛ روایت یوسف از خانواده‌اش، خودش و شرطی که برای ازدواج با همسرش گذاشته، شنیدنی است.

تأکید شرفخانی بر لزوم اصلاح نگاه مسئولان نسبت به حافظان قرآن
معاون فرهنگی‌‌اجتماعی اوقاف گفت: دولت نباید با نگاه تنگ‌نظرانه در برخی شوراها نسبت به حافظان قرآن کریم تصمیم‌گیری کند. نخبگان قرآنی کشور که برخی‌شان در جهان حرف اول را می‌زنند، مغفول واقع شده و از نگاه‌ها جا می‌مانند.

کادوی امام‌زمان(عج) برای تولد حافظ ممتاز قرآن/ رهبری مرا جذب قرآن کرد
فاطمه افشار ایرانی حافظ ممتاز قرآن است که به واسطه شنیدن فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با اهمیت قرآن تمام زمان خود را صرف فعالیت‌های قرآنی کرده است؛ او حتی از امام‌زمان(عج) نیز کادوی تولد گرفته است.

آموزش تلاوت آیاتی از سوره قصص در ترنم آیات
برنامه ترنم آیات روز جمعه 18 بهمن ماه به آموزش تلاوت، بررسی و تبیین آیات 16 تا 18سوره مبارکه قصص می پردازد.

برنامه‌های قرآنی پس از انقلاب از یک اتاق شروع شد
یکی از مدرسان قرآن کریم با اشاره به اقبال روز افزون مردم به قرآن، پس از انقلاب اسلامی گفت: اتاقی در سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل شد که همه برنامه‌های قرآنی کشور را پوشش می‌داد و مولود آن در سال‌های بعد فعالیت‌ها را هدفمند کرد.

اوقاف از بودجه قرآنی ۹۲ دریافتی نداشته است/اعتبارات ۹۳ در هاله‌ای از ابهام
رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز تا به امروز هیچ رقمی از بودجه قرآنی سال ۹۲ را برای فعالیت‌های قرآنی خود دریافت نکرده است و بودجه ۹۳ نیز در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد.

انتشار «فقه القرآن؛ المبادی النظریة للدراسة آیات الاحکام»/ انجام پروژه «تجمیع مقالات ناظر فقه و جامعه»
حجت الاسلام و المسلمین محمدیان از انتشار ترجمه عربی کتاب «فقه پژوهی قرآن: درآمدی بر مبانی نظری آیات الاحکام» با عنوان «فقه القرآن؛ المبادی النظریة للدراسة آیات الاحکام» خبر داد.

وقتی حفظ قرآن بهانه‌ای برای ابراز محبت مردی به همسرش می‌شود
همسرم مرا به حفظ قرآن ترغیب کرد و برای ایجاد انگیزه برایم هدیه می‌خرید حفظ جزء یک قرآن پس از ازدواج به واسطه تشویق همسرم و همچنین دادن هدایایی که به من قول داده بود محقق شد، اما پس از آن کم‌کم علاقه من به حفظ کل قرآن بیشتر شد.

معوقات بودجه؛ عامل بحران‌زای توسعه فعالیت‌های قرآنی
مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور گفت: قطعا بودجه‌ اندک فعالیت‌های قرآنی، کفاف چشم انداز و نقشه ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری را نمی‌دهد، اما همین رقم برای تثبیت ساختار قرآنی با شیب ملایم باید ثابت مانده و هدفمند تخصیص داده شود.

  • تعداد رکورد ها : 2598