• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
آرشیو

آزمون حفظ قرآن کشور 9 اسفندماه برگزار می شود/ چند خبر کوتاه از سازمان اوقاف
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با بیان اینکه برگزاری آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن با حضور 200 هزار شرکت کننده یک مانور فرهنگی بزرگ است، گفت: 240 هزار برگه آزمون برای برگزاری این آزمون به چاپ رسیده است.

۲۸ داور برجسته کشور، مسابقات «تلاوت» و «تسنیم» را قضاوت می‌کنند
برگزیدگان مرحله استانی مسابقات قرآن «تلاوت» و «تسنیم»، فردا ۳۰ بهمن‌ماه در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به رقابت می‌پردازند و ۲۸ داور برجسته کشور این دوره از مسابقات را داوری خواهند کرد.

چرا خطاب آيات قرآن ، بيشتر به مردان است ؟
در پاسخ به این سوال می بایست بدین نكات اشاره کرد: 1- از نظر قرآن، زن و مرد از ارزش معنوي و شخصيت يكساني برخوردارند؛ زيرا آيات قرآني، آن دو را در پيشگاه خدا و در رسيدن به مقامات معنوي، يكسان مي ‏شمارد. از باب نمونه مي‏ توان به آيه 40 سوره غافر، آيه 97 سوره نحل، آيه 95 سوره آل عمران و آيه 5 سوره فتح اشاره كرد

نتایج مسابقات تفسیر قرآن «نورالهدی» نیمه اول اسفند اعلام می‌شود
معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به شرکت بیش از 13 هزار نفر در مسابقات تفسیر قرآن «نورالهدی» گفت: نتایج این مسابقات نیمه اول اسفندماه سال جاری اعلام می‌شود.

وهابیت به منظور نفع رساندن به دشمنان اسلام بیان می کند که قرآن تحریف شده است
حجت الاسلام علیرضا جوادی گفت: تمامی مذاهب شیعه و سنی معتقدند که قرآن تحریف نشده است اما وهابیت نه تنها خود به تحریف قرآن معتقد است بلکه قرآن هیچ یک از مذاهب دیگر را باور نداشته و دستور به آتش زدن آنها می کند.

اعضای هیأت نظارت بر مؤسسات قرآنی ارشاد منصوب شدند
اعضای هیأت نظارت بر مؤسسات قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شدند.

توصیه‌های آیت‌الله جوادی آملی برای نحوه قرائت قرآن
آیت‌الله جوادی آملی، از مراجع تقلید شیعیان تأکید کرد: باید به گونه‌ای قرآن بخوانید که اسمای الهی را در قرآن ببینید، آن وقت انسان کم کم به جایی می‌رسد که گویا کلام خدا را دارد می‌شنود.

برگزیدگان نهایی هشتمین دوره تکریم چهره‌های قرآنی معرفی شدند
در هشتمین دوره همایش تکریم چهره‌های قرآنی ۲۱ پیشکسوت قرآنی، ۴ دارنده رتبه بین‌المللی مسابقات، ۱۸ نفر از حائزان مدرک تخصصی حفظ، یک مصحح برتر کتابت قرآن و ۶ مؤسسه برتر قرآنی تکریم می‌شوند.

حجت‌الاسلام صادقی: شورای قرآن و عترت قوه قضائیه به زودی تأسیس می‌شود
معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: به زودی شورای قرآن و عترت که قوه قضاییه مسئول اجرای امور مربوط به قرآن در آن انجام می‌شود در دستگاه قضایی ایجاد خواهد شد.

مبین بودن و فصاحت قرآن با عدم فهم بعضی از الفاظ آن منافاتی ندارد/ پاسخ به شبهاتی درباره زبان قرآن
غرض از مبین و فصیح بودن قرآن، قابل فهم بودن معنای ترکیبی و به تعبیر دیگر مراد جدی الفاظ آن برای عرب است و این بدون فهم بعضی از الفاظ آن نیز ممکن است. از این رو مبین بودن و فصاحت قرآن با عدم فهم بعضی از الفاظ آن منافاتی ندارد.

  • تعداد رکورد ها : 2598