• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 3158)
جمعه 7/4/1387 - 16:24 -0 تشکر 45515
" یک خبر "

سلام
وقت همگی بخیر و شادی...
همیشه این نیاز رو توی این انجمن حس میکردم که جای یه خبرگذاری خالیه...
البته قبول دارم که این خبرگذاری نیست، چون نه گزارشگر داره نه مدیر مسئول و نه خیلی چیزای دیگه. اما بد ندیدم که اسمش رو بذارم خبرگذاری...

اینجا رو اختصاص دادم به اخبار مذهبی از سرتاسر دنیا... هرکی هر خبر تازه ای شنید، هرچی که بود، میاد و اینجا به اطلاع عموم میرسونه...
به روز موندن یه همچین جایی برای یک نفر یه خورده مشکله، برای همین از دوستانی که به اینترنت دسترسی دارند و میتونن خبرساز این خبرگذاری باشن،میخوام که حتی یک روز در میون هم که شده، سری به سایت های خبری مذهبی بزنن و خبرهای روزش رو برامون بیارن؛ من هم همین سعی رو دارم، و تا جاییکه بتونم هرروز توی اینترنت جستجو میکنم برای خبرای داغ داغ... اینطوری دوستانی که امکان دسترسی به اینترنت رو ندارن یا نمیتونن توی تک تک سایت های خبری بگردن، میتونن از اهم اخبار مذهبی مطلع باشن...

ممنون و متشکر
یاعلی

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
جمعه 13/10/1387 - 23:19 - 0 تشکر 80982

به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و و قت عزا شد

  دستتون درد نکنه ، ببخشید کوتاه گفتم ، میگن کم گوی و گزیده گوی

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
شنبه 14/10/1387 - 23:52 - 0 تشکر 81152

سلام

اینبار اومدم با کلی ذوق و شوق... اما حالا بعد خوندن چنددونه از تاپیکها کلی گله دارم که اعصابم رو ریخته بهم که گاماس گاماس میریزم تو دامنتون... بله...

از اینها بگذریم و برسم به سوالام...

1. آقا رضا لطف میکنین و درمورد این فرقه نوظهور بیشتر توضیح بدین و همینطور بگین که از کجا میشه بیشتر در موردش مطالعه کرد؟؟؟!!!

2. اون قضیه رادیو قرآن با اون دسته گلش؛ دسته گل که نه، این تنه درخت بود که به آب داد؛ به کجا رسید؛ خبری دارین؟؟؟!!!

3. همه اینها رو فقط و فقط به خودم بگین؛ البته همینجا هم اگه بیان بشه موردی نداره؛ آخه غیر خودم و خودت کسی اینجا نمیاد؛ رد پاها رو نگا!!!

4. آهای آقایون و خانومهای گرامی و بزرگواری که میاین و میرین و... چندتا فاتحه و اخلاص خوندین برای سیده هاشمی نژاد؟؟؟ دور قرآن میذارین برای زنده و مرده این خلق، بد نیست یه فاتحه و چند دقیقه وقت هم برای این بزرگ از دست رفته بذارین...

یه ثبت نظر هم بکنین؛ کفر توی کاسه خدا نمیافته که هیچ، ثوابم داره...

راستی؛ عزای حسینی و حسینی وارتون تسلیت و مقبول

و ببخشید اگه چرت و پرت زیاد گفتم یا تندروی کردم 

یاحق

مجتبی 

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
يکشنبه 15/10/1387 - 1:19 - 0 تشکر 81181

شما هم در گناه اونها شریک هستید!! اگر شما حزب اللهی ها درست مسلمانی میکردید؛اونها از اسلام فراری نبودند.

دوست من، شجاعتی،  به قول پیرگنجه (نظامی)  اینقدر خشت مزن...

 

 

چهارشنبه 23/11/1387 - 0:38 - 0 تشکر 89412

به گزارش «شیعه نیوز »  وبلاگ کاخ سفید (وابسته به سایت رسمی آن) ، روز پنج شنبه 5 فوریه به سخنرانی  باراک حسین اوباما رییس جمهور جدید امریکا پرداخت.در این سخنرانی جالب توجه رییس جمهور اوباما در میان انبوه هزاران نفر که در مراسم چاشت نیایش ملی (National Prayer Breakfast) در شهر واشنگتن آمریکا گرد آمده بودند گفت : " ایمان های متفاوت و مختلف ما به جای آنکه هر کدام از ما را از یکدیگر جدا سازد می تواند ما را به سوی تغذیه انسانهای گرسنه ، دلداری و تسکین انسانهای دردمند و مصیبت زده ، برای برقراری صلح در هر سرزمینی که نزاع در آن درگرفته است و برای دوباره ساختن هر آنچه که از هم فروپاشیده است و برای بلند کردن هر آنکه در لحظات سخت و دشوار زمین خورده است ، متحد سازد. "

مراسم چاشت نیایش ملی هر ساله در واشنگتن آمریکا در اولین پنج شنبه ماه فوریه برگزار می شود. این رویداد از سال 1953 و از زمان رییس جمهور آیزنهاور که برای اولین بار در چنین مراسمی شرکت یافت اتفاق می افتد. بخش هایی از نیایش اوباما در این مراسم را در زیر می خوانیم:

  " هیچ شکی وجود ندارد که طبیعت ایمان بدین معناست که برخی عقاید ما هرگز یکی نخواهد بود. ما کتابهای متفاوتی را پیروی می کنیم.  احکام و دستورات متفاوتی را به هم چنین. توجیهاتمان و ادراکمان از اینکه هر یک از ما از کجا آمده ایم و به کجا می رویم با یکدیگر متفاوت است و حتی برخی از ما به هیچ ایمانی راسخ نیستیم. همه ما این اختلاف ها را می دانیم. اما در این میان یک قانون وجود دارد که همه ادیان الهی را به هم پیوند می زند. عیسی مسیح به ما می گوید که همسایه خود را همانطور که خود را می پسندید بپسندید. و آنچه که برای شما ناگوار و نفرت انگیز است بر همیار و شریک خود روا مدار. در اسلام حدیثی وجود دارد که می خوانیم که "هیچکدام از شما یک مومن حقیقی نیست تا آن روز که آنچه بر خود آرزو می داردبرای برادر خود نیز آرزو دارد." چنانکه این روایت در مکاتب بودا و هندو نیز به چشم می خورد. و این البته همان قانون طلایی است برای فراخوانی به عشق به همنوع، برای درک و فهم یکدیگر و برای رفتار بااحترام و بزرگواری با کسانی که لحظات کوتاهی را بر روی این زمین خاکی با یکدیگر به قسمت می گذاریم."

در این مسیر ، این ایمان وِِیژه ماست که ما را به سوی خوبی و نیکویی والاتری رهنمون می کند و به جای آنکه ما را از یکدیگر جدا سازد ، می تواند ما را به سوی تغذیه انسانهای گرسنه ، دلداری و تسکین انسانهای دردمند و مصیبت زده ، برای برقراری صلح در هر سرزمینی که نزاع در آن درگرفته است و برای دوباره ساختن هر آنچه که از هم فروپاشیده است و برای بلند کردن هر آنکه در لحظات سخت و دشوار زمین خورده است ، متحد سازد.
هدف ما این است که به سوی رهبران و دانش پژوهان در سراسر جهان دست دراز کنیم تا زمینه برقراری یک گفتگوی ثمر بخش را پیرامون ادیان و اعتقادات را فراهم آوریم. و البته در این راه من انتظار ندارم تا  افتراق ها و جدایی ها یک شبه از میان برداشته شود و باور ندارم که نظرات و تنشهایی که برای زمانهای درازی در میان بوده است به یکباره محو شوند اما اعتقاد دارم که اگر بتوانیم به راحتی در یک فضای باز و با صداقت با یکدیگر گفتگو کنیم، آنگاه خراش ها و بریدگی ها و زخم ها آغاز به مرمت و بهبود خواهند کرد و مشارکتی نوین در این میان ظهور خواهد نمود. در جهانی که هر روز کوچک و کوچکتر می شود ما می توانیم آغاز گر نابودی نیروی تعصبات خشک باشیم و فضایی را بسازیم که در آن صدای شفا بخش فهم و درک متقابل طنین انداز شود.

این است امید من. این است دعای من.

گفتنی است حدیث مورد اشاره ی اوباما متعلق به وجود مبارک خاتم النبیین حضرت محمد (صلی الله  علیه واله و سلم) می باشد که :«و الذی نفسی بیده لا یؤمن احدكم حتی یحب لاخیه ما یحب لنفسه». 1

1.نهج الفصاحه،حدیث 2515 

مترجم:هاتف خالدی

شیعه نیوز 

جمعه 9/12/1387 - 1:19 - 0 تشکر 93849

قال امام علی ابن موسی الرضا -سلام الله علیه-

« لیس العبادة کثرة الصلاة والصوم انما العبادة التفکر فی امر الله عزوجل» ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اقا مجتبی عزیز ؛
در مورد اون دو سه خبر اولی باید عرض کنم در سایت معروف "شیعه نیوز" بود منبعش که چند باری گشت و گذار کردم برای یافتن مجددش اما متاسفانه ناکام! ماندم.

در مورد قضیه عجیب غریب رادیو قران هم تا اونجایی که ماها (دوستان اصفهانی) با شماره تلفن مربوطه تماس میگرفتیم ، این شماره به روی آیفن! منشی ! (چی میگن بهش؟) ، همون ، گزارده شده بود و کلا هیچ جوابی نمیداد !!!!!!!!! جل الخالق!!!!

پیرامون سیده هاشمی نژاد هم والا چی بگم ؟! لابد این قدر این خانواده برای من شخصا با ارزش بوده اند که خبرش رو درج کردم ! دیگه اینکه دوستان چقدر تحویل گرفته باشن به لطف و مرامشون بستگی داره !
(راستی آقا مجتبی ایشان به همراه شوهر گرامیشون همشهری شما هستنا! میشناسینشون ؟)

فعلا...

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
جمعه 9/12/1387 - 1:27 - 0 تشکر 93851

قال امام علی ابن موسی الرضا -سلام الله علیه-

« لیس العبادة کثرة الصلاة والصوم انما العبادة التفکر فی امر الله عزوجل» ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سایت رسمی آیه الله  شیخ حسین وحید خراسانی اعلام کرد :
برخی از کتب تقریر آیت الله وحید مورد تائید نیست

پیرو سؤالات مکرری که از دفتر حضرت آیة الله العظمی وحید خراسانی مد ظله العالی نسبت به کتبی که به عنوان تقریر و یا بیان انظار ایشان از دروس معظم له شده است، به اطلاع می رساند:
هر کتاب و جزوه ای به عناوین مذکوره که به تأیید معظم له و یا دفتر ایشان نرسیده باشد، معتبر نبوده و بیانگر انظار ایشان نمی باشد .

دفتر حضرت آیة الله العظمی وحید خراسانی مد ظله العالی
http://www.vahid-khorasani.ir/pages/farsi/fp.html

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
جمعه 9/12/1387 - 1:38 - 0 تشکر 93853

ضرب و شتم  زائرین و زنان شیعه در مقابل بقیع توسط عمال وهابیت :
نیروهای هیئت امر به معروف و نهی از منکر عربستان سعودی دو روز پیش با کمک نیروهای امنیتی این کشور به تعدادی از زنان شیعه معترض که در مقابل بقیع دست به تجمع زده بودند، تجاوز کرده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
به گزارش شیعه آنلاین، در اینفیلم یکی از نیروهای امنیتی عربستان سعودی بر بام یکی از ساختمان‌های اطراف بقیع دیده می شود که در حال فیلمبرداری از زنان معترض است.
در این کیلیپ که بر روی پایگاه الکترونیکی "Youtube" قرار داده شده است، همچنین صدای یکی از زنان شیعه به گوش می رسد که گویا به دلیل مورد ضرب و شتم قرار گرفتن، در حال فریاد کشیدن و کمک خواستن است.
منابع آگاه در عربستان سعودی اعلام کردند انتشار این کیلیپ خشم شدید شیعیان جهان عرب را برانگیخته از همین رو نیروهای امنیتی عربستان سعودی در مناطق شیعه نشین این کشور در حالت آماده باش کامل به سر می برند.
شایان ذکر است منابع آگاه از شهر مدینه منوره دو روز پیش خبر دادند که بیش از 2 هزار شهروند شیعه از کشورهای عربی در اعتراض به توهین و دست درازی مأموران کمیته امر به معروف و نهی از منکر عربستان به زنان شیعی، دست به اعتصاب گسترده در مقابل بقیع زدند. در پی این اعتصاب گسترده، مقامات مسئول عربستانی ضمن بی توجهی به رفتار توهین آمیز مأموران خود، این اعتصاب کنندگان را به تلاش برای ایجاد هرج و مرج و آشوب متهم نموده و 5 تن از اعتصاب کنندگان را بازداشت کردند.
مأموران کمیته امر به معروف و نهی از منکر عصر روز جمعه با ایجاد مزاحمت برای زائران شیعه، به زائران زن اهانت کرده و از کلمات ناپسند و فحاشی استفاده کردند. در همین حال "محسن ردادی" سخنگوی پلیس منطقه طی اظهاراتی گفت: این زائران شیعه آشوبگر هستند و با تجمع مقابل بقیع، صدای خود را بیهود بالا بردند.
گفتنی است اعتصاب کنندگان شیعی، شعارهایی چون "الله أکبر" و "هیهات منا الذلة" سر می‌دادند. نیروهای امنیتی عربستان به تعداد زیادی از آنان نیز با لباس شخصی در محل حاضر شده بودند، اقدام به فیلم برداری کرده و سپس 5 تن از اعتصاب کنندگان را بازداشت کردند.
این روزها که سالگرد وفات پیامبر (ص) است، هزاران شیعه عربستانی و دیگر کشورهای عربی برای زیارت مرقد مطهر رسول الله (ص)به مدینه منوره رفته‌اند.
متاسفانه  گویا اخبار این حادثه  در رسانه های داخلی انعکاس داده نشد.

برای دریافت اخبار مرتبط و فیلمهای حادثه بر روی لینک زیر کلیک کنید.
 خبرهای تکمیلی را اینجا بخوانید.

خدا را جدی بگیرید .          امام زمانتان را جدی بگیرید .         در امورتان جدی باشید .

*انجمن معارف به دنبال بهترین هاست*
*اگر یکی از بهترین هایید*
*همین الآن کلیک کنید*

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.