• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 2154)
سه شنبه 3/6/1388 - 0:35 -0 تشکر 145933
دامهای شیطان

شیطان از جنس جن است و از آتش خلق شده است و قبل از اینكه از بهشت رانده شود خدا را بسیار عبادت می كرد به همین دلیل عزازیل نام گرفت.حضرت علی(ع) فرمودند:شیطان هفتاد هزار سال خدا را عبادت كرد و فقط یك نماز دو ركعتی او چهار هزار سال طول كشید.وقتی خدا انسان را از خاك آفرید و در آن روح دمید به تمام ملائكه دستور داد كه بر آدم سجده كنند و همه سجده كردند به غیر از ابلیس شیطان به خدا گفت: من هفتاد هزار سال تو را عبادت كرده ام و خودت فرموده ای كه هر كسی مرا عبادت كند عبادتش را بی نتیجه نمی گذارم و عوضش را به او می دهم. خداوند فرمودند:هرچه می خواهی در دنیا به تو عطا می كنم. شیطان گفت:
اول اینكه اجازه بدهی تا قیامت زنده بمانم. خداوند فرمودند: تا آن روز تو را مهلت می دهم.
دوم اینكه در مقابل هریك از فرزندان آدم دو فرزند به من عطا كنی كه برای هر یك از اولاد آدم دو فرزند را مسلط كنم تا آنها را به گمراهی بكشانند. خداوند باز هم قبول كرد.
سوم اینكه از تو می خواهم مرا در بدن اولاد آدم همچون خون جریان دهی كه از هر جای بدن بتوانم او را به معصیت بكشانم.
چهارم اینكه می خواهم اولاد آدم ما را نبیند ولی ما آنها را ببینیم.
پنجم اینكه می خواهم به من قدرتی دهی كه به هر شكلی كه می خواهم درآیم و هر كجا كه می خواهم بروم.
ششم اینكه می خواهم تا دم مرگ پیش اولاد آدم باشم(یعنی حتی وقتی حضرت ملك الموت برای قبض روح به سراغ انسان می آید شیطان هم حاضر می شود و انسان ا وسوسه می كند) امام محمد باقر(ع) فرمودند: هنگامی كه انسان در حال جان كندن است خیلی تشنه می شود و در آن هنگام شیطان با یك لیوان آب می آید و می گوید اگر بر من سجده كنی و كافر شوی این آب را به تو می دهم وقتی ناامید می شود شیطان آب را می ریزد و می گوید من از تو بیزارم و می رود.
هفتم اینكه از تو می خواهم مرا بر سینه اولاد آدم مسلط گردانی تا او را وسوسه كنم.خداوند در پایان می فرمایند تمام خواسته هایت را برآورده می كنم ولی هركس پیرو تو باشد او را با تو به جهنم می فرستم.بعد شیطان می گوید:ای خدا به عزت و جلالت قسم كه همه انسانها را گمراه میكنم مگر عده ی معدودی كه بنده خاص تو هستند. سپس گفت: حالا كه مرا بیرون میكنی جائی برای زندگی كردنم معین كن.خداوند فرمودند: تورا در حمامها و هر كجا كه محل رفت و آمد مردم است قرار دادم. شیطان گفت: غذای من چه باشد؟ خداوند فرمود:سر هر سفره ای كه نام من (بسم ا... الرحمن الرحیم) برده نشود بنشین با آنها كه همچون حیوان گرسنه هستند غذا بخور؛ حضرت امام محمد باقر(ع) در این باره می فرمایند:اگر اول غذا یادتان رفت بسم ا... بگویید آخر غذا بگویید تا شیطان هرچه خورده برگرداند بعد شیطان گفت:كه من احتیاج به آب دارم. خداوند فرمودند: آب تو شراب وهرچیز مست كننده باشد. بعد گفت: برای من كتابی قرار بده خداوند فرمود كتاب تو وشم(خالكوبی ها و كتابهای سحر و جادو) اولین كسی كه سحر و جادو را به انسان آموخت شیطان بود. بعد شیطان گفت: برای من حدیثی قرار بده؛ خداوند فرمود حدیث تو دروغ است بعد  گفت برای من دام ووسیله شكار قراربده؛ خداوند فرمودند زنان را وسیله صید و بدام انداختن مردم قرار دادم.... روزی حضرت محمد(ص) شیطان را حاضر در مسجدالحرام دید پیش او رفت و به او گفتند ای ملعون چرا ناراحتی؟شیطان گفت:از دست تو وامت تو ناراحتم. حضرت فرمود چرا از من ناراحتی. شیطان گفت: كه چون این همه تلاش می كنم كه مردم را گمراه كنم ولی تو در قیامت از آنها شفاعت می كنی و تمام زحمات مرا به هدر می دهی به همین خاطر با تو دشمنم. حضرت فرمودند از امتم چرا ناراحتی؟
شیطان گفت: امت تو خصوصیاتی دارند كه امتهای دیگر ندارند.
اول اینكه وقتی به هم می رسند سلام می كنند كه(سلام) اسم خداست و من از این اسم می ترسم.
دوم اینكه وقتی همدیگر را می بینند به یكدیگر(دست) می دهند و تا دستهایشان از هم در نیامده گناهانشان بخشیده می شود
سوم اینكه وقتی می خواهند غذا بخورند(بسم ا...) می گویند و من دیگر نمی توانم غذا بخورم و گرسنه می مانم.
چهارم اینكه بعد از غذ خوردن(الحمد ا...) می گویند
پنجم اینكه وقتی اسم تو می آید بلند بلند(صلوات)ختم می كنند وآنقدرثواب آن زیاد است كه من فرارمی كنم.
ششم اینكه وقتی می خواهند كاری بكنند(ان شاء ا...)می گویند ومن دیگرنمی توانم در آن كار دخالت كنم و آنها را برهم زنم
هفتم آنكه صدقه می دهند و وقتی كه(صدقه)می دهند هم گناهانشان آمرزیده می شود و هم هفتاد نوع بلا را از خود دور می كنند به همین دلیل حضرت نبی اكرم(ص) فرمودند:وقتی انسان دستش را در جیبش می كند تا صدقه بدهد هفتاد شیطان دست او را می گیرند تا او را منصرف نمایند.
هشتم آنان كه قرآن می خوانند و در خانه ای كه (قرآن) خوانده می شود دیگر جایی برای من نمی ماند چون در آن خانه ملائكه رفت و آمد می كنند.
نهم آنكه مرا زیاد لعنت می كنند و با هر(لعنت)یك زخم بر بدنم می افتد و تا زمانی كه آن شخص را به گمراهی نكشانم آنها خوب نمی شود.
دهم اینكه هنگامی كه گناه میكنند سریع(توبه) می كنند وزحمات مرابه هدر می دهند.
یازدهم اینكه عطسه كه می كنند(الحمدا...)می گویند.حضرت فرمودند عطسه از طرف خداوند و خمیازه از طرف شیطان است ووقتی عطسه می كنید باید الحمدا...بگویید.
وقتی انسان نماز خواند شیطان ازاو دورمی شود. به خصوص اگر سجده طولانی باشد شیطان از روی ناراحتی فریاد می كشد.
حضرت امام صادق(ع) فرمودند:هركس نماز نخواند از شیطان پست تر است.چون شیطان یك خطا كرد وآن هم اینكه بر آدم سجده نكرد ولی انسان اگر نماز نخواند برای خدا سجده نمی كند.حضرت محمد(ص)فرمودند:مجوز عبور از پل صراط نماز است و فرمودند اگر نماز مومن قبول شود بقیه اعمال او نیزقبول درگاه الهی میباشد.در نمازها نماز صبح خیلی سفارش شده است و دلیل آن این است كه در هنگام شب فرشتگان شب پیش انسان هستند و اعمال شب را می نویسند و هنگامی كه اذان صبح را می دهند فرشتگان شب می روند و جای خود را به فرشتگان روز می دهند پس اگر نماز صبح را بخوانیم دردوپرونده ثبت می شود و آخرین عمل كه همین نماز صبح است را فرشتگان می نویسند و اولین چیزی كه در پرونده صبح ثبت می شود همان نماز صبح است و همچنین ازحضرت امام صادق(ع)منقول است:كه ازصفات مومن این است كه بسم ا...الرحمن الرحیم را در نماز بلند بگوید و هركس بعد ازتكبیرنمازقبل از شروع حمد اعوذبا...من الشیطان رجیم را بگوید به اندازه هر مویی كه در بدن اوست هزار حسنه برای او می نویسند. وحضرت پیامبر فرمودند:هركس بعد از نمازتسبیحات حضرت زهرا(س) (34ا...اكبر؛33الحمد...؛33سبحان ا...) را بگوید به خصوص اگر با انگشتان بشمارد همان دستهایش او را در روز قیامت شفاعت می كند.
برای سلامتی امام زمان(عج) صلوات
التماس دعا

روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران
تا از دلم بشوئی غمهای روزگاران...
سه شنبه 3/6/1388 - 19:58 - 0 تشکر 146144

 سلام

ممنون از مطلبتون -بسیار جالب بود

موفق باشید در پناه حق تعالی

   

  شهری به آتش می کشیم گر تو لبت را تر کنی

 ما چون گلی در دست تو ، کاش ما را پرپر کنی

 بر رشته های معجر زهرا (س) قسم سید علی

 خنجر به حنجر می زنیم گر تو هوای سر کنی..

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.