• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن صندلی داغ > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
صندلی داغ (بازدید: 50640)
جمعه 13/2/1392 - 19:16 -0 تشکر 601137
مصاحبه با ایمان سرور پور

سلام به همه دوستان
به علاوه ی خدا بودن یعنی منهای همه ی مشکلات بودن 

بعد از انتظاری سخت در آخر با کمک خداوند و همت همراهان اینبار شاهد مصاحبه ای با یکی از مدرسین خلاقیت,پژوهشگر اجتماعی,مشاور کنکور یعنی مهندس ایمان سرورپور هستیم


از ایشون به خاطر فرصتی که به ما دادند بسیار تشکر میکنیم
از خانم نفس صبحدم هم به خاطر هماهنگیاشون بسیار سپاسگذاریم
در این تاپیک ما از قبل یک سری سوالات عمومی از مهندس پرسیده و ایشون تقبل زحمت کردند و جواب رو فرستادن
سری دوم سوالات ایشالله از سوالاتی که توسط شما دوستان پرسیده میشه گلچین شده و فرستاده میشه
پیشاپیش از حضور همگی سپاسگذاریم

اگر عضو نیستید جهت ارسال نظر و پاسخ از طریق این لینک عضو شوید
پرسش و پاسخ سری دوم را در صفحه 15 و 16 مشاهده کنید

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

جمعه 13/2/1392 - 19:18 - 0 تشکر 601138

گفت و گو  و سوالات عمومی این انجمن با مهندس سرور پور,حامی NGO حمایت از کودکان در پاسخ های زیر امده و شما میتوانید نظرات و سوالات خود را جهت ارسال به ایشون در همین تاپیک بازگو کنید

مجددا از همراهی تمام دوستان مخصوصا خانم نفس صبحدم جهت هماهنگی تشکر میکنم
پیشاپیش از همراهی شما عزیزان نیز سپاسگذاریم
پرسش و پاسخ سری دوم را در صفحه 15 و 16 مشاهده کنید

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

جمعه 13/2/1392 - 19:21 - 0 تشکر 601139

                      پرسش و پاسخ سری دوم را در صفحه 15 و 16 مشاهده کنید


میشه خودتون رو کامل معرفی کنید؟(اسم/سن /محل تولد/ دانشگاه و..در صورت تمایل)


سید ایمان سرورپور، 29 ساله ، اما چیزی که هست اینه که فکر می کنم خیلی فرق نمی کنه چند سالتهو چند سال از خدا عمر گرفتی،خیلی فرق می کنه تو سال هایی که از خدا عمر گرفتی، چی کار تونستی بکنی.


محل تولد رو توی سایت های مختلف به طنز نوشتن، حوالی برج ایفل در پاریس، اما من متولد این سررزمینم و همه جای ایران سرای من است. من از این مرز و بوم و این خاکم از شمال تا جنوبش. بدون اینکه فرقی کنه و کارشناسی ارشد مدیریتمآدم هایی که موفق هستند ، الزاما خوشبختند؟ (چرا


بذارسوالت رو برگردونم وبعد جواب بدم. آدم هایی که خوشبختن، اصولا آدم های موفقین. بستگی داره موفقیت رو چی تعریف کنی،  چون موفقیت یعنی از دیدگاه خودت و برای وجدان خودت و دل خودت کجایی و چی هستی؟  اگر کسی تو دل خودش آدم موفقی باشه، حتی اگر از دیدگاه دیگران اینجوری نباشه،باز هم اون آدم خیلی موفق و آرومه.آیا واقعا همیشه برای موفق شدن باید سختی زیادی کشید؟


فکر میکنم یک قسمت از سوالی که می پرسی به دیدگاه غلط و کلیشه ای جامعه بر میگرده. برای موفقیت نباید سختی تحمل کرد، باید جنگید. اون جنگیدن از نظر من لذت بخشه، چون برای هدفی تلاش میکنی که تک تک سلول های تو رو زنده نگه می داره  و بهش  انگیزه می ده. پس سختی نیست،جنگیدنو رسیدن به هدف لذته.بزرگترین درسی که در زندگی گرفتین؟


خدا همیشه به موقع میرسه. بزرگترین درسی که گرفتم اینه که تا دقیقه نود به اضافه ی وقت اضافه، به امید خدا، امیدوار باشم.به نظر خودتون چقدر موفق بودین؟هنوز هم جا برای پیشرفت هست؟


من بزرگترین رقیبم رو خودم می بینم،فکر می کنم هنوز باید بجنگم برای رسیدن به یک عالمه هدف و خیلی راه دارم تا به اهدافی که ته دلمه برسم. ولی فکر میکنم تلاش کردم که وجدان و درونم آروم باشه و کارهایی که لازم بوده انجام دادم.در صورتی که تمایل به ادامه تحصیل و اخذ مدرک بالاتر داشته باشید، چه رشته ای را انتخاب می کنید؟چرا؟


راستش رو بخوای خیلی علاقه ای به ادامه تحصیل ندارم، بیشتر علاقه دارم که راجع به چیزهایی که دوست دارم مطالعه کنم مثل فلسفه روانشناسی وموفقیت. کتاب هم می نویسم وهمچنین دوست دارم موسیقی رو که جزافق ها و علایق کودکی من بوده،به صورت آکادمیک جلو ببرم و تو وقت های کمی که دارم این کار رو هم انجام میدم.
فکر می کنید حضور و لمس خدا در زندگی شما به چه میزان است


زندگی من چیزی جز حضور خدا نیست. آدم ها دو دسته اند اون ها که زنده اند و اون هایی که زندگی میکنن و اونها که زندگی میکنند یعنی خدا.  پدر، مادر، هدف، لذت و زندگی همه با خدا مفهوم پیدا میکنه.خدا ظرف زندگی من رو گرفته. خدا یعنی همه چیز.یک آیه برای نشان دادن نقش خداوند در موفقیت انسان ها


آیه 63 سوره احزاب : " و تو چه میدانی شاید موعدش نزدیک است" این آیه همیشه برای من امیدوار کننده است که: وایسا و ادمه بده اون لحظه ای که می خوای به هدفت برسی نزدیکه.شعری که بهش علاقه مندین؟


من خودم دست کوچیکی تو شعر و ترانه دارم، ولی هرگز اسم خودمو شاعر نمیذارم. یک کتاب شعر هم نوشتم. خیلی شعر و شاعر از قدیمی ها تا الان هست که دوست داشته باشم،اما درباره این موضوع که انقدر همدیگر رو نکوبیم، نقد نکنیم و هرکس دیدگاه خودشو درست کنه، این بیت از حافظ به ذهنم میاد که: من اگر نیکم و اگر بد تو برو خود را باش هرکسی آن درود عاقبت کارکه کشت.چقدر ادم احساسی هستید و چقدر منطقی؟


من 100% احساسی ام و 100% منطقی، شاید  بپرسی یعنی چی؟ این یعنی برای من احساس و منطق کنار هم و میکسه. نه هیچ وقت فقط با احساسم رفتم جلو و نه برعکس. برای من خدا، هدف، پدر، مادر و رویاهام یعنی احساس. ولی جنگیدن و رسیدن به اهدافم یعنی منطق. هردو هست، بدون اینکه یکی بالاتر یا پایین تر باشه.

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

جمعه 13/2/1392 - 19:23 - 0 تشکر 601141

پرسش و پاسخ سری دوم را در صفحه 15 و 16 مشاهده کنید


آقای سرورپور شما روز کاری خودتون رو چگونه می‌گذرونید؟


شلوغ. صبح زود، با کلاس های متعدد و انرژی دادن به بچه های خوب سرزمینم شروع می شه. یک قسمت از تایم روزانم NGO های مختلف اختصاص میدم و لحظه های کمی که تو طول روز دارم کتاب میخونم حتی چند صفحه ویک بخشی هم به


موزیک. در کل روز هام خیلی پره،اینقدر که تایم خوابم خیلی کم و محدوده.اگر بتونید یکی از اشتباهاتتون رو جبران کنید اون کدوم هست؟


قطعا اشتباه زیاد انجام دادم، ولی به طور کلی اگر به غقب برگردم، باز هم سعی میکنم کلامم رو رعایت کنم و با کلام و رفتارم دیگران رو ناراخت نکنم حتی کوچیک، چون فکر میکنم ما نسبت به هم وظایفی داریم که خیلی مهمه.اوقات فراغت خود را چگونه پر می کنید؟


اوقات فراغتدر طول شبانه روز ندارم، ولی محبوب ترین های من کتابه و موسیقیه. با گوش کردن به موسیقی های مختلف و کار روی موزیک و کلاس هایی که برای موسیقی میرم، اوقاتم رو میگذرونم و هر از گاهی برنامه های تلویزیونی مثل نود رو تماشا میکنم.روز مورد علاقتون؟چرا؟


روز آخر هر سال، چند دقیقه قبل از سال تحویل. چون تو اون لحظه تمام اشکالات گذشته ی خودم رو بیشتر از همیشه مینویسم و آنالیز میکنم و تصمیم محکمی میگیرم که در آینده بهتر بشم. شاید باز هم اشتباه کنم، اما همین که تصمیم میگیرم برای بهتر شدن، برام خیلی مهمه. اما هر روز معادل 24 ساعت یا 86400 ثانیه لطف خدا به ماست و هر روز روز فوق العاده ای است.شیرین ترین و تلخ ترین خاطره زندگیتون؟


تلخترین خاطره ندارم و اتفاقاتی هم که شاید تلخ بوده و افتاده، الان بعد از گذشت سال ها میدونم که درس های بزرگزندگیم بوده و خدا رو شکر میکنم. خاطره شیرین خیلی دارم و بی حد و حصره. ولی همین که بتونی یک کار کوچیک انجام بدی، یک حرف کوچیک بزنی و خوشحالی رو روی صورت یک دختر یا پسر کوچیک و بی بضاعت ببینی و این روزانه برات اتفاق بیفته روزت رو فوق العاده میکنه. اینکه چهره مادرت و خانوادت رو خوشحال و راضی ببینی از دیدگاه من عالیه.  هر روز،روز خوبیه اگر ما تصمیم بگیریم در اون روز ها خوب باشیم و خوب زندگی کنیم.یه سوال که نمیخوام جواب کلیشه ای داشته باشه:نظرتون در مورد مرگ و زندگی؟


اینکه کلیشه نباشه، خیلی سخته ولی من راجع به مرگ و چیزی که هنوز نیومده، نمی تونم چیزی بگم،ولی خدا عاشق آدم هایه که میجنگن، دنبال هدف هاشون میرن و خوب زندگی میکنن. زندگی اولین نعمت خدا به انسانه، بی نظیره، باید قدرشو بدونیم و ازش استفاده کنیم.خطوط قرمز در زندگیتون؟


خطوط قرمز زندگیم پدر، مادرم،احترام به خانواده و احترام به بنیان خانواده است و خط قرمز خودم وفای به عهده. این عهد میتونه با هدفم باشه، شاگردم یا با هرکسی. و این خطوط قرمز منه.مهمترین آرزوی شما برای 10 سال آینده شاگردا و خودتون ؟


مهم ترین آرزو برای شاگردام اینه که یه روزی، یه جایی، یه لحظه ای، تو 10 سال آینده ایستاده باشن و یک نفس عمیق بکشن و به خاطر رسیدن به اهدافشون خدا رو شکر کنن.


ولی چون هنوز نتونستم انجامش بدم، دوست ندارم راجع بهش حرفی بزنم.چه چیزی زندگی را برای شما جذاب میکنه؟


خوشحالی اون های که خیلی دوستشون دارم، رسیدن به اهدافم و آرامش و موسیقی.صحبت پایانی؟


ازتون خیلی ممنونم که این فرصت رو بهم دادین که با همه دوستانم و مخاطبین صحبت کنم، آرزو میکنم که خدا به هممون این درک رو بده که سلامتی و آرامش بزرگترین نعمتهای زندگیه و ما برای اینکه آرام زندگی کنیم باید به قلب خودمون برگردیم. همیشه یادمون باشه که مسیر هر موفقیتی از خودمون شروع میشه.

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

جمعه 13/2/1392 - 19:24 - 0 تشکر 601142

سلااااااام

اول از همه سلام به استاد عزیز ، مهندس سرورپور 

خیلی به انجمنهای تخصصی تبیان خوش اومدین . حضور شما باعث افتخار ماست .

...

جناب سلطان انجمنها ، از شما رسما تشکر میکنم جهت زحمات فراوانی که کشیدین 

خدا قوت آقا :)

...

الان همه رو میخونم 

فقط میخواستم سرعت عملم رو بعضیا کیف کنن و خوشحال بشن .. 

نفس خونی حرفمو ؟! خب خیالم راحت شد :)

میدونی فرق انجمن مدیریت با انجمنای دیگه چیه ؟

دوست داری بدونی ؟ خب فرقش اینه : همه ی انجمنهای تخصصی تبیان فقط یه مدیر داره ، ولی تو انجمن مدیریت هر کس بیاد و فعالیت کنه

خودش یه مدیره پس بیا انجمن مدیریت و با چشمان یک مدیر نگاه کن

 

جمعه 13/2/1392 - 20:5 - 0 تشکر 601144

به نام خدا و سلام

منم به نوبه خودم خیرمقدم میگم بهتون جناب آقای سرورپور عزیز.
امیدوارم همیشه و در همه حال در پناه ایزد متعال موفق باشید. سالم باشید وسعادتمند

در جواباتون به نکاتی ریز ولی کلیدی اشاره کردید و لذت بردم.

ممنون از سلطان عزیز انجمنها و نفس صبحدم گرامی که پیگیر این مصاحبه عالی بودند

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

جمعه 13/2/1392 - 20:6 - 0 تشکر 601145

سلام


ساده ترین سوال


چ جور زندگی کنیم که از لحظه ها لذت ببریمو با نداشته ها احساس خوشبختی کنیم؟

زندگي سفري است که به ما مي آموزد

             "دادن وگرفتن يکي ست"

                             وهدف از وجود ما عشق ورزيدن،بخشش وشوق گشودن دست ياري 

                                         به سوي ديگري ست 

یادمن باشد که : اندک است تنهایی من در مقایسه با تنهایی خورشید .

جمعه 13/2/1392 - 20:15 - 0 تشکر 601147

سلام
خیلی خوشحالم که مهمان این هفته صندلی داغ جناب مهندس  سرور پور چهره نام آشنا به خصوص برای کنکوریهای عزیزهستن
من هم یک کنکوری ام و برنامه های ایشون رو دنبال می کنم
و ایشون هرجمعه مهمان  خونه های نه تنها کنکوریها بلکه همه مردم ایران هستن
ولی خداییش اسم ایشون که میاد آدم استرس می گیره (یاد کنکور و فرصت برابرو....)
از دید من ایشون فوق العاده موفق هستن و دوست دارم رمز موفقیتهای ایشون رو در زندگی بدونم
از جناب سلطان و نفس عزیز هم ممنونم

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
جمعه 13/2/1392 - 20:21 - 0 تشکر 601149

به به سلام
ببینید کی اینجاست مهندس سرورپور یه لحظه فکر کردم برنامه فرصت برابر هست:))نزدیک بود تست زیست بزنم اونم از کتاب هشت هزار تست:))
یادش بخیر خاطرات کنکورمون زنده شد چه دورانی داشتیم!!!!
تا نفس عزیزم پیام دادن اومدم توی تاپیک نظر بدم
خوشامد می گم به مهندس
منتظر سوالات جنجالی من باشید:)))))
از جناب سلطان و هانیه عزیزم ممنونم

خدای من...خدای تو...چه قدر خداهایمان از هم دورند...وشاید خودمان!
اما عجیب است من نگاهت را خوب می فهمم!!!
جمعه 13/2/1392 - 20:24 - 0 تشکر 601150

سلااااام
خدا قوت به مهندس ایمان سرورپور، سلطان و نفس صبحدم عزیز...
آقای سرورپور خیلی ممنون که مثل همیشه با صحبتاتون و اشاره به نکات ریز و بسیار مهمتون آرومم کردین و بهم انرژی مثبت دادین....
تمام تلاشمو میکنم واسه رسیدن به آرزوهام و میخوام حسابی بجنگممممم ;) :D
با آرزوی بهترین ها برای همه ی اعضا و مهندس سرورپور

جمعه 13/2/1392 - 21:9 - 0 تشکر 601151

-شما رو چی صدا کنیم؟مهندس؟مشاور؟روانشناس؟خواننده؟
-رتبه کنکورتون با سهمیه منطقه؟رتبه کشوری؟درصد درس ریاضی؟درصد شیمی؟نمره تراز؟
-رتبه ها خوب کنکور به شما مراجعه می کنن یا چون به شما مراجعه می کنن رتبشون خوب میشه؟!
چند تا سوال روانشناسی
-وقتی ناراحتیم تلاش کنیم بخندیم یا گریه کنیم؟!
-چه کنیم در برابر مشکلات تاب اوریمون بالا بره؟
-شکست مقدمه پیروزیه این یه شعاره چون با هر شکستی انسان کلی از زندگی عقب می افته نظرتون چیه؟
-خوشبختی یه حسه یا یک اتفاق؟
مــــــــــرسی

خدای من...خدای تو...چه قدر خداهایمان از هم دورند...وشاید خودمان!
اما عجیب است من نگاهت را خوب می فهمم!!!
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.