• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن کامپیوتر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کامپیوتر (بازدید: 1711)
جمعه 3/2/1389 - 1:58 -0 تشکر 196900
اشتباه مکافی

شرکت مکافی دیروز  آپدیتی را برای آنتی ویروس خود منتشر کرد که باعث شد این آنتی ویروس بعد آز اپدیت شدن برخی از فایلهای ویندوز را ویروسی تشخیص داده و پاک کند !! 

این اشتباه بزرگ مکافی مشکلات عدیده ای را  از جمله ریستارت شدن  مکرر سیستمهای کامپیوتری شرکتها و بیمارستانها  و به تعویق افتادن اعمال جراحی و ....  برای کاربران  به وجود آورده است .

 از ثبت مطالبی در این رابطه از جانب برخی از کارمندان شرکت اینتل در سایت توییتر به نظر میاید شرکت اینتل هم یکی دیگر از قربانیان این اشتباه مکافی باشد .

شرکت مکافی آپدیت جدیدی را جایگزین کرد و اعلام کرد  " ما از بخش قابل توجهی از آسیبهایی که به مصرف کنندگان وارد مشود مطلع نیستیم اما معتقدیم اینگونه مشکلات را به حداقل خود رسانده ایم !! "

  نوشته های اینترنتی حاکی از درگیر شدن هزاران کامپیوتر "سیستم عامل ایکس پی پک سه"  با این مشکل میباشد .   

 

منبع: http://www.news.com.au

ترجمه hesam24 

 

شنبه 4/2/1389 - 19:1 - 0 تشکر 197145

بعد از McAfee نوبت عذرخواهی مایكروسافت رسید


اصلاحیه اخیر مایكروسافت نتوانسته است یك نقص امنیتی بسیار خطرناك در ویندوز سرور 2000 را برطرف كند. یك آسیب پذیری بسیار خطرناك كه بر روی ویندوز سرور 2000 مایكروسافت وجود داشت و در اصلاحیه اخیر مایكروسافت اصلاح شده بود، در واقع اصلاح نشده است. این مطلب را مایكروسافت اعلام كرده و در این زمینه گفته است:
" اصلاحیه ای برای حفره امنیتی كه می تواند منجر به كنترل از راه دور رایانه قربانی توسط مهاجم شود، هفته گذشته منتشر شده است، ولی مایكروسافت ناچاراً آن را دوباره هفته آینده منشر خواهد كرد زیرا اصلاحیه قبلی آسیب پذیری مذكور را برطرف نكرده است."
سخنگوی مایكروسافت در این زمینه می گوید، كمی بعد از انتشار اصلاحیه اخیر، گزارش های متعددی را در مورد عدم محافظت اصلاحیه اخیر، در برابر آسیب پذیری مذكور دریافت كرده اند. آنها در این باره تحقیق كرده و متوجه شده اند، حق با كاربران است. وی می گوید نمی تواند تاریخ دقیقی را برای انتشار اصلاحیه اعلام كند ولی مایكروسافت همه تلاش خودش را برای هر چه سریع تر آماده شدن اصلاحیه انجام می دهد و این مسئله در حال حاضر بالاترین اولویت را برای شركت مذكور دارد.
این دومین بار در دو ماه اخیر است كه غول نرم افزاری، اصلاحیه های مشكل دار را منتشر می كند. در اصلاحیه ماه فوریه نیز، مشكلی وجود داشت كه منجر به از كار افتادن رایانه هایی می شود كه یك روتكیت خاص بر روی آنها وجود داشت. از طرف دیگر شركت امنیتی McAfee نیز در آخرین اصلاحیه خود منجر به از كار افتادن رایانه های ویندوز XP شده بود.

s.d.it

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
شنبه 4/2/1389 - 19:3 - 0 تشکر 197146

عذرخواهی رسمی «مک‌آفی» از هزاران کاربر XP


به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی” Tgdaily”،شرکت مک آفی به دلیل نقص جنجال‌برانگیز آخرین نسخه آنتی ویروس این شرکت که منجر به از کار افتادن هزاران سیستم عامل ویندوز اکس پی شد، از مشتریان خود عذرخواهی رسمی نمود.
این اشکال زمانی به وجود امد که این شرکت با تعریف ناقص یک ویروس با کد رمز “۵۹۵۸″ سبب حذف فایل سیستمی svchost.exe می‌شد که در نتیجه سیستم هزاران کاربر این ویندوز دیگر قابل دسترس نبود.
“بری مک پرسون” معاون اجرایی شرکت مذکور در این مورد گفت:”اشتباهات رخ میدهد و البته ما برای خود دلیل و بهانه نمیتراشیم و نزدیک به ۷ هزار پرسنل ما در حال حاضر بر روی دو کار متمرکز هستند که شامل کمک به مشتریانی است که از این مسئله آسیب دیده‌اند و دوم اینکه مطمئن شویم که دیگر از این اشتباهات رخ نمی دهد”.


مک پرسون اینچنین ادامه داد که :”برای ما حفظ امنیت و اطلاعات مشتریان مهمترین اولویت است و ما با منتشر کردن مداوم فایلهای بروز رسان خود به این کار اهتمام میکنیم و این اشتباه ما به طور ناخواسته عواقب منفی برای کاربران ما داشته است.
مک پرسون در ضمن به این نکته اشاره نموده که دامنه محدودی از مشتریان این شرکت تحت تاثیر این نقیصه قرار گرفته اندو مسوولین ذیربط در این شرکت هنوز به دنبال یافتن علت اصلی این نقیصه می باشند.
گفتنی است که چندی قبل نیز آنتی ویروس بیت‌دیفندر نیز به علت یک اشکال در فایل بروز رسان سبب از کار افتادن سیستم کاربران خود گردید

گزارش کامل را اینجابخوانید

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 5/2/1389 - 17:51 - 0 تشکر 197290

مكافی برای خطای به‌روزرسانی تاوان پس می‌دهد


سیلی از پیام‌های كاربران خشمگین ویندوز اكس‌پی كه سیستم‌های آنان به‌دنبال به‌روزرسانی معیوب مكافی مختل شد، در توییتر به راه افتاده است.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، كاربران آنتی‌ویروس مكافی پس از این كه جدیدترین به‌روزرسانی این شركت رایانه‌های اكس پی را در سراسر جهان از كار انداخت، به سرویس میكرووبلاگ‌نویسی توییتر روی آورده‌اند تا خشمشان را با ایجاد ارتباطات مردمی و كابوس اقدام حقوقی كه احتمالا تا مدت‌ها پس از برطرف شدن مشكل تمامی سیستم‌ها ادامه خواهد داشت، خالی كنند.

توییتر اكنون پر از پیام‌هایی هم‌چون "از مكافی متنفرم" یا "علاج بدتر از بیماری است" شده است. یكی از كاربران این سرویس در پیامی اظهار كرده است كه بر اثر به‌روزرسانی اخیر مكافی بیش از هزار رایانه در سازمانش از كار افتاده‌اند.

پیش از این بری مك پرسون، معاون اجرایی بخش پشتیبانی و خدمات‌دهی مشتری مكافی، در وبلاگ خود از طرف مكافی عذرخواهی و اظهار كرده بود كه این شركت درباره هرگونه تاثیری كه این فایل معیوب برای كاربران و سازمانشان داشته، بی‌نهایت متاسف است.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
دوشنبه 6/2/1389 - 0:16 - 0 تشکر 197362

ای کاش یه پرونده قطور براش درست کنن دلم خنک شه   . 

هیچوقت مکافی رو قبول نداشتم 

دوشنبه 6/2/1389 - 10:34 - 0 تشکر 197409

hesam24 گفته است :
[quote=hesam24;352340;197362]

هیچوقت مکافی رو قبول نداشتم 

من بر عكس شما

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
چهارشنبه 8/2/1389 - 17:14 - 0 تشکر 197826

مكافی قول داد خسارت كاربران خانگی را جبران كند


مكافی وعده داد خسارت آن دسته از كاربران خانگی كه رایانه‌شان به دنبال به‌روزرسانی معیوب نرم‌افزار آنتی‌ویروس این شركت امنیتی از كار افتاد، جبران كند.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این شركت در مواجه با شكایات و پرسش‌های كسانی كه رایانه‌شان بر اثر به‌روزرسانی معیوب این شركت خراب شده یا به‌صورت بی‌وقفه خاموش و روشن می‌شود، ابتدا در وبلاگ رسمی‌اش عذرخواهی كرد اما اكنون گام بیش‌تری برداشته است.

مكافی متعهد شده هر میزان پولی را كه كاربران خانگی در نتیجه بروز این مشكل برای تعمیر رایانه‌شان هزینه كرده‌اند به آنان پرداخت می‌كند.

البته اطلاعات در حال حاضر كامل نیست از این رو این شركت امیدوار است تا زمان موجود شدن اطلاعات مردم چند روز دیگر بیش‌تر صبر كنند.

اما این شركت برای مشتریان وفاداری كه رایانه‌شان با مشكل مواجه شده و همچنان تصمیم دارند از محصول مكافی استفاده كنند وعده داده اشتراك آنتی‌ویروس آنان را برای دو سال دیگر به رایگان و بدون هیچ هزینه‌ای تمدید كند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 17/2/1389 - 9:44 - 0 تشکر 199062

دوستان می دونین چیه؟اکثر آنتی ویروس ها تقلبی اند یعنی کار می کنن ولی یهویی پیام می دن که یه ویروس مخرب خطرناک پیداشده و ازتون می خواد که اونو پاک کنید ولی غافل از اینکه شما دارید فایل دی ال ال ویندوز تون رو پاک می کنید و این مشکلی نیست که آنتی ویروس خود به خود دچار بشه حتما کسی که داشته برنامه ریزی مکافی رو می نوشته این دستور رو داده که فایل دی ال ال ویندوز رو پاک بکنه.

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.