• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1340)
جمعه 18/10/1388 - 0:9 -0 تشکر 174785
منطق ریاضی _حقیقتی سیاسی

 

پس از انتخابات، بسیاری از کسانی که به میرحسین موسوی رأی داده بودند با دیدن رفتارها و بیانیه های او از رأی خود پشیمان شدند. با گذشت زمان چهره نفاق روشن تر شد و در روز عاشورا اوج انحرافِ خود را نشان داد و کار به جایی رسید که امروز به جز عده کمی، تمامی طرفداران سابق میرحسین موسوی از او برگشته اند.

این تصویر راببینید:

 http://www.tehranpic.net/images/l9mb5i66pxmm5gy88xlt.jpg

 

 اوج حضور معترضین به انتخابات در تهران بود و در زمانی برگزار شد که هنوز اعتراض ها به خشونت کشیده نشده بود و مردم نگاه اعتراضی آرام به نتایج انتخابات داشتند.
خط آبی هم جمعیت راهپیمایی عاشورائیان را در روز 9 دی نشان می دهد که این هم اوج حضور مردم حامی انقلاب و رهبری در تهران بود.

حالا به این ارقام توجه کنید:
فاصله میدان انقلاب تا آزادی حدود 6800 متر با عرض متوسط 40 متر
فاصله میدان امام حسین تا انقلاب حدود 7500 با عرض متوسط 30 متر
مساحت خیابان از میدان انقلاب تا آزادی= 272000 متر مربع
مساحت خیابان از میدان امام حسین تا انقلاب=22500 متر مربع
جمع کل= 497000 متر مربع

این آمارها از نقشه تهران گرفته شده است.
به این مساحت باید جمعیت خیابان های اطراف و افرادی که وسط راه برمی گردند و جمعیت موجود در میادین رو اضافه کرد و میزان تراکم جمعیت رو برآورد کرد تا به آمار واقعی حضور مردم دست پیدا کنیم.
اما الان من فقط قصد مقایسه دارم، به این ترتیب:
از ارقام فوق می توانیم به این نتیجه برسیم که:
54 درصد جمعیت در فاصله میدان انقلاب تا آزادی
46 درصد جمعیت در فاصله میدان امام حسین تا انقلاب
هستند.

http://www.tehranpic.net/images/vxbfykh6vmv9j3rd4lb0.jpg
خوب:طبق برآورد سبزها جمعیت 25 خرداد بین یک تا سه میلیون بوده است که از درصدهای بالا میشه جمعیت راهپیمائی عاشورائیان رو با توجه به آمار سبزها این طور تخمین زد:1میلیون * (100/56)= 1.7 میلیون نفرتا3میلیون * (100/56)= 5.3 میلیون نفرما الان نمی خواهیم به این بپردازیم که آمار واقعی در 25 خرداد چقدر بوده است اما می توانیم یک فرض معقول بکنیم:با نگاه به تصاویر متوجه می شویم که تقریباً تمامی شرکت کنندگان هر دو راهپیمایی افراد بالای 18 سال و واجد شرایط رأی دادن هستند. (که البته با فرض غیر از این هم، باز ماجرا برای هر دو طرف یکسان است)
برای اینکه به یک رقم واقعی تر دست یابیم فرض می کنیم کل طرفداران آقای موسوی در راهپیمایی 25 خرداد حضور یافته اند (کل آراء میرحسین موسوی در شهر تهران حدود 2.2 میلیون نفر است)
آنگاه برآورد راهپیمایان 9 دی چنین برآورد می شود:

  2.2میلیون*(100/56)=3.9 میلیون نفر

کل رأی دهندگان شهر تهران حدود 4.1 میلیون نفر است.
 اکنون می شود گفت تقریباً تمام کسانی که در تهران رأی داده اند در راهپیمائی عاشورائیان حضور یافته اند. 
همچنین می توان نتیجه گرفت که فقط عده بسیار کمی از رأی دهندگانِ به میرحسین همچنان از رفتار ایشان حمایت می کنند و باز هم عده کمتر و سازمان دهی شده ای هستند که خیابان ها را به درگیری و اغتشاش می کشانند.
این است نتیجه شعارهایی که اصل نظام و قانون اساسی و ولایت فقیه را هدف گرفته است!!!آمارها برای تمام کشور هم به همین صورت بوده است.مردم پای انقلاب و رهبری محکم ایستاده اند و با هیچ گروهی عقد اخوت نبسته اند. زمانی که کسی یا گروهی بر خلاف مسیر انقلاب حرکت کند، هر که باشد و هر سابقه ای داشته باشد، مردم آنها طرد می کنند.***************************************************************

بعد از بیانیه میرحسین موسوی، پنج نفر از رهبران خارج نشین جنبش سبز یعنی آقایان سروش، مهاجرانی، کدیور، گنجی و بازرگان طی بیانیه ای خواستار برکناری احمدی نژاد و برگزاری مجدد انتخابات شدند.

http://www.tehranpic.net/images/1gw7gbt8tvd7aq3jmso8.jpgاین بیانیه به قول آقای کدیور (در مصاحبه با بی.بی.سی) در حقیقت نقاط مبهم و ناپیدای بیانیه میرحسین موسوی رو آشکار می کنه.
من این دوستان رو به توجه به متن فوق ارجاع می د هم تا متوجه بشوند که انتخابات مورد نظر آنها این بار، نه در پای صندوق رأی بلکه در خیابان ها برگزار شد.

يا حسين

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.