بیانات رهبر انقلاب درباره مسائل پیش‌آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت
به مناسبت شهادت امام حسن(ع)، در این پادکست صوتی به بیان چند روایت از زندگی ایشان پرداخته‌ایم؛ در این پادکست از شعرخوانی مصطفی صابر خراسانی استفاده شده است.
از سر محبت هم خواستید کار کنید دو جور است، یکی تلخ یکی شیرین. از سر محبت عبادت کردن، کار خوب کردن، بندگی کردن، خیلی عالی است. ولی توی خودش دوباره تلخ و شیرین دارد. تلخش چیست؟ من می‌روم بندگی می‌کنم بلکه خدا دوستم داشته باشد.
"آقا خیلی زمانه بدتر از زمان طاغوت شده." آقا این چه تحلیلی است تو داری؟! "دین مردم ضعیف‌تر شده!" ه! نفس آدم بند می‌آید. آقا این چه تحلیلی است تو داری؟!
من تقریباً معتقدم در مورد حجاب دیگر هر کاری بکنی ضدّ تبلیغ است. کُشتی ما را. هر کی هر چی می‌خواست بفهمد فهمید، بیشتر از این هم حرف بزنی سوءتفاهم می‌شود. الآن باید چی‌کار کنیم؟ ببریم به جهانیان معرفی کنیم.
خاطرۀ علیرضا پناهیان از پاسخ غم‌انگیز استاد مصری دربارۀ غدیر
وقتی می‌خواهی بلند شوی بگویی یا علی انرژی می‌گیری، این یا علی را ازش لذّت می‌بری توی یک لحظه، این همان جرعه‌ای است که به ما چشاندند. لذّت ولایت و ولایت‌مداری و غرق شدن در شراب ولایت مسلّماً بیشتر است از لذّت محبّت. غدیر مردم نباید از سر تکلیف، از سر حتّی شوق به ثواب غدیر به محافل ولایی یورش ببرند؛ باید از سر لذّت‌اش این کار را بکنند. همان‌جور که برای عاشورا غالباً این کار را می‌کنند، از سر لذّت‌اش.
ما برای این مصیبت گریه می‌کنیم ..
کسانی که موفق نمی‌شوند به اربعین بروند، می‌توانند دنبالۀ این ستارۀ دنباله‌دار باشند؛ می‌توانند در این کهکشان، ستاره‌ها و سیاره‌هایی باشند که پر کنند این فاصله‌ها را. ازتان تمنّا می‌کنم مکانی را در شهر خودتان در نظر بگیرید، از اینجا زائران اربعین سوار می‌شوند ماشین می‌روند. از اینجا با خانواده‌هایشان خداحافظی می‌کنند. این جریان بدرقۀ اربعینی‌ها را جدی بگیرید.
آقا اباعبدالله الحسین(ع) می فرماید که عملی را که با اشتیاق انجام ندادی آن عمل را عمل خیر حساب نکن.خدا دوست دارد انسان دربارۀ خیر و خوبی‌ها شتابان باشد. مثلاً در نماز جماعت صف اول ثواب‌اش خیلی بیشتر هست. مردم باید شوق نشان بدهند برای صف اول ایستادن؛ نباید آنجا را محلّ تعارف قرار بدهند و تواضع. حالا نه اینکه متکبّرانه امّا مشتاقانه بیایند و اگر دو نفر با هم رسیدند یک نفر بیشتر جا نبود، حتی فرمودند قرعه بکشند. مؤمنین باید بگویند که آقا من اینجا بیشتر احتیاج دارم. شما حالا صف دوم هم ایستادید، ان‌شاءالله خدا به شما لطف دارد و شما وضع‌تان خیلی خوب است. من محتاج هستم باید بروم صف اول بایستم.
هفته‌ای که نورانی‌ترین هفتۀ طول عمر ماست، کم نگذاریم. بعد از شب‌های قدر خیلی‌ها به عبادت زیاد نمی‌پردازند. بعد از شب‌های قدر بیشتر به عبادت بپردازیم، کم نگذاریم. شما بعد از شب‌های قدر این یک هفتۀ پایانی ماه مبارک رمضان بهترین هفتۀ عمرتان است. هر چی برایت مقدّر کردند و مشروط کردند به خوبی تو، تو که الآن راحت می‌‌توانی بچۀ خوبی باشی، بهترین کارهای خوب را انجام بدهی، خب انجام بده همۀ آنها را بردار. پاک شدی بالاخره با صفا شدی.
گدا آمد درِ خانۀ امام حسین، گفت آقا به من لطف کن. گفت رفتی درِ خانۀ داداش بزرگتر من امام حسن؟ گفت نه آقا. فرمود من پیش‌دستی نمی‌کنم بر داداشم امام حسن. اول برو درِ خانۀ امام حسن. گدا آمد درِ خانۀ امام حسن، گفت آقا به من لطف کن. آقا بیست دینار بهش داد. بعد آمد درِ خانۀ امام حسین(ع). گفت آقا داداش‌تان به من لطف کردند؛ شما هم به من لطف کن. آقا فرمود داداشم چقدر به تو داد؟ گفت بیست دینار. آقا نوزده دینار بهش داد. گفت شما چرا کمتر دادید؟ فرمود من هیچ‌وقت روی دست داداشم امام حسن نمی‌زنم. داداش بزرگ من است احترامش را دارم همه جوره.
بنده وقتی می‌شنوم «نزدیک شدیم به سال نو»، اول ذهنم می‌رود سراغ معنویتی که فراوان‌تر می‌شود. اساساً وقتی خدا نعمت می‌دهد، اساساً وقتی فضای خوب بهار می‌آید، چه انتظاری از انسان هست؟ اگر دیدید کسی این ایام نوروز بیشتر قرائت قرآن کرد تعجّب نکنید؛ خب معلوم است دیگر طبیعی است دیگر. وقتی همه با او مهربان‌تر شدند، طبیعت با او مهربان‌تر شده و همه با لبخند با همدیگر مواجه می‌شوند، همه سعی می‌کنند غم‌هایشان را پنهان بکنند، خدا به این مردم لطفش را بیشتر می‌کند.
اعتقاداتی خوب است که حالت انسان رو خوب کند و باید نتیجه آن همین باشد.
مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده در درک سیاسی، انتخاب موضع سیاسی و تحلیل سیاسی افراد، نگاهشان به آینده است و امید، تلقّی یا توهّمی که از آینده دارند. بسیاری از افراد انقلابی و حزب‌اللهی هنوز دربارۀ آمریکا متوهّمانه برخورد می‌کنند. واقعاً فکر می‌کنند قدرتی است.
کلیپ صوتی «کار تشکیلاتی و تاثیر آن در دین همدیگر» برگرفتهاز سخنان حجت الاسلام پناهیان
فراوان‌ترین حالی که خدا توی قرآن ازش گله کرده، حالت کفور است. انسان موجود ناسپاسی است. این را خدا می‌فرماید. ظاهراً همۀ انسان‌ها بهره‌ای از این ناسپاسی دارند. رسول خدا که آن همه گریه می‌کردند، بهشان می‌گفتند که آقا شما چرا اینقدر خودتان را زحمت می‌اندازید؟
من به رفقا می‌گویم که: رفقا! هر کی می‌خواست خدا گناهش را ببخشد، بخشید، بلند شود برود. بقیۀ دعا مال این نیست که اصرار کنی خدایا ببخش. بخشیدی یا نه؟ بگذار یک‌‌بار دیگر بگویم. شاید نبخشیده باشی. من از کجا بدانم تو بخشیدی؟ آخر ساده نیست که تو من را ببخشی! بقیۀ دعا مال این نیست که تو سوءظن داری به پروردگار. خود امیرالمؤمنین علی(ع) هم در آغاز دعای کمیل دارد این مطلب را.
این عجلۀ بی‌جاست که انسان را دچار لطمه می‌کند. صبر کن، قیامت هم می‌رسد. کو مرگ؟ می‌خواهد مرگ را ببیند آدم بشود. صبر کن، مرگ هم می‌رسد. یا مثلاً بهش می‌گویی آقا این کار حرام را نکن، ضربه می‌خوری. می‌گوید من کو؟ انجام دادم ضربه نخوردم. صبر کن، ضربه‌اش هم می‌خوری. آقا این کار خوب را انجام بده، نتیجۀ خیرش را می‌بینی. کو؟ من ندیدم، یک‌بار انجام دادم. صبر کن، نتیجۀ خیرش را می‌بینی.
تو به خودت اطمینان نکن، برو درِ خانۀ خدا بگو عذرخواهی می کنم، معذرت می خواهم. خب این که دیگر یعنی همه‌اش من باید بزنم خودم را که! همه‌اش علیه خودم قیام کنم! این اعتماد به نفس من را از بین نمی‌بَرد؟ این عزّت من را از بین نمی‌بَرد؟ این پاک اعتبار من را پیش خودم از بین نمی‌بَرد؟ این همه تو هی داری می‌گویی که بزن خودت را
ما انسان آفریده شدیم. هدفمان این نیست که خطا نکنیم. ما هدفمان این است که به خدا بپیوندیم. خطاکاری ما بهانۀ این ارتباط ما با خداست. بهانۀ قشنگی است. خیلی‌ها این حرف را قبول نمی‌کنند.
امام حسن نشان داد امام حسین اگر صلح هم می‌کرد باز بدنش را قطعه قطعه می‌کردند. اینهایی که بدشان می‌آمد از اهل‌بیت، اینهایی که عقدۀ حقارت داشتند، اینهایی که حسود بودند، اینهایی که متکبّر بودند، این سیادت امام حسن مجتبی(ع) و آقایی و بزرگی‌اش را می‌دیدند بیشتر کینه به دل می‌گرفتند.
آمده بود برای دیدار با امام صادق(علیه‌السلام)؛ به خادم امام گفت: من باغ خیلی زیبا را به تو هدیه می دهم. گفت چرا؟ در عوضش چی می خواهی از من؟ گفت این پست خودت را برای خدمتگذاری برای امام صادق بده به من...
یک حرف غلطی افتاده سر زبان ما به نام اعتماد به نفس. این خیلی غلط است. اعتماد به خود کار غلطی است. من این همه نادانی دارم، من چه جوری به خودم اطمینان کنم؟ آدم عاقل و هوشمند چیزی به نام اعتماد به نفس را می‌گذارد کنار... بناست ما به خدا اطمینان کنیم و آرامش پیدا کنیم.
یکی از پیشنهادهایی که دین برای مؤمنین دارد این است که شما اکثراً خودت را محکوم کن. کسی که خودش را همیشه متهم می‌کند، یک همچین انسانی دقیقاً نقطۀ مقابل جدل وایستاده. چون جدل ریشه‌اش بر می‌گردد به اینکه آدم بخواهد از خودش دفاع بی‌مورد بکند. بگرد از خودت عیب پیدا کن.
من از کجا تشخیص بدهم که الآن دارم می‌روم اموالم را بیشتر کنم یا رفاه خودم را بیشتر کنم طمع است یا یک وظیفۀ اخلاقی است؟
از آقای بهجت پرسیدند، شما از استادتان مرحوم قاضی نقل کردید که هر کسی نماز اول وقت خواند و به جایی نرسید آب دهان به صورت من پرت بکند، یعنی اینقدر قطعی است، نماز با توجه منظورشان است یا نماز معمولی هم همین نمازهایی که ما می‌خوانیم؟ آقای بهجت صریحاً فرمودند، فرمودند نه! همین نماز معمولی. فقط به وقت باشد... .
«وَقَلِیلٌ مِنْ عِبَادِیَ الشَّکُورُ». کسی بتواند از حیات خودش به خاطر حیات خودش، به خاطر اینکه خلق شده، از خدا تشکر بکند می‌رود جزو آدم‌های شکور. «وَقَلِیلٌ مِنْ عِبَادِیَ الشَّکُورُ»؛ کم هستند اینها. جزو ناب‌ترین و نادرترین انسان‌های خلقت خواهد شد. و رفقا، همۀ شمایی که در رنج‌های زندگی صبر می‌کنید، الحمدلله خدا ان‌شاءالله رنج‌هایتان هم کم بکند، پاداش هم برای صبرهای شما عنایت خواهد کرد ان‌شاءالله. بدانید اجر شکر از اجر صبر بالاتر است.
نواهنگ حزن انگیز پیرامون علاقه متقابل حضرت زینب و حضرت ابی عبدالله الحسین(علیهماالسلام) به همدیگر؛ میکس و تنظیم: محمد زارعی
نواهنگ زیبا پیرامون آثار محبت امیرالمومنین(علیه‌السلام) هنگام مفارقت و جدایی از دنیا؛ میکس و تنظیم: محمد زارعی
نواهنگ آرامش‌بخش پیرامون تاثیر یاد و ذکر خداوند در آرامش قلب‌ها؛ میکس و تنظیم: محمد زارعی
نواهنگ شنیدنی پیرامون «عظمت حرمت مومن» ؛ میکس و تنظیم: محمد زارعی
نواهنگ شنیدنی پیرامون ویژگی‌‌های حضرت خدیجه (سلام‌الله‌علیها)؛ میکس و تنظیم: محمد زارعی
نواهنگ شنیدنی از احوالات مرحوم مرشد چلویی و ارتباط ایشان با خدا؛ میکس و تنظیم: محمد زارعی
نواهنگ شنیدنی از بیانات «حجت الاسلام علوی تهرانی» پیرامون «شهادت حضرت جوادالائمه(علیه‌السلام)»؛ میکس و تنظیم: محمد زارعی
کلیپ صوتی با موضوع «فریادرسی امام رضا(علیه‌السلام) نسبت به بیچارگان و درماندگان» برگرفته از بیانات حضرت آیت الله صدر؛ تهیه و تنظیم: محمد زارعی
نواهنگ شنیدنی از عنایت حضرت جوادالائمه(سلام الله علیه) به یکی از محبین اهل بیت(علیهم‌السلام)؛ تهیه و تنظیم: محمد زارعی
گلبانگ اذان با صدای زیبا وبی نظیر مرحوم سلیم موذن‌زاده
نواهنگ شنیدنی از بیانات «آیت الله صدر» با موضوع «رأفت امام رضا (علیه‌السلام)»؛ تهیه و میکس: محمد زارعی
آهنگ «تصمیمتو بگیر» از محمد عليزاده؛ ترانه سرا: سید محمد کاظمی؛ آهنگ ساز: میلاد ترابی؛ تنظیم کننده: شهاب اکبری؛ میکس و مسترینگ: آرش پاکزاد/ تصمیمتو بگیر ، من عاشقت شدم تصمیم تو چیه /تو سرتری ولی عاشق اگر بشی بازی مساویه
آهنگ محسن چاوشی به نام «جورچین»؛ ترانه سرا: حسین صفا؛ آهنگ ساز: محسن چاوشی؛ تنظیم کننده: امیر جمالفرد
آهنگ محسن چاوشی به نام «شبی که ماه کامل شد»؛ ترانه سرا: حسین صفا؛ آهنگ ساز: محسن چاوشی؛ تنظیم کننده: محسن چاوشی؛ میکس و مسترینگ: محسن چاوشی
آهنگ هوروش بند به نام «شبای نیلوفری» / ترانه سرا: منصور فرهادیان؛ آهنگ ساز: منصور فرهادیان؛ تنظیم کننده: مسعود جهانی
آهنگ رضا صادقی به نام «به تو مدیونم»؛ ترانه سرا: محسن حق نظری؛ آهنگ ساز: محسن عابدینی؛ تنظیم کننده: هومن آزما / میبینی چجوری شده فکر و خیال من اون چشمات دل با منطقم/ یهو پای تو عقلشو از دست داد تا به خودم بیام دیدم مهر تو بدجوری توی دلم افتاد ... .
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «مهربانی و دوستی» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «من میتونم پرواز کنم» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «مسخره کردن» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «مار زنگی» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «فرشته نگهبان» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ قسمت دوم داستان «عادت بد» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ قسمت اول داستان «درنای یک پا » / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ قسمت دوم داستان «درنای یک پا » / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «خونه ای ب بزرگیه یک کلاه کشی» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «خروسی که آوازخون شد» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «خاله اردی» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «حرف زشت» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
آهنگ زیبا در وصف حضرت معصومه (سلام‌الله علیها)/ خواننده: حسین برزگر/ ناظر ضبط: محمد جواد برزگر/ تنظیم: امید روشن‌بین/ شاعر: محمد رضا آقاسی/ سال تولید: ۱۳۹۸
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «چرا نباید عجله کنیم؟!» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «چای» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «جینو، خرگوش عینکی» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «بره‌ی آواز خوان» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «بره کوچولو» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «آی بازی بازی بازی» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «آرزوی صورتی» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «اژدها دیگه عصبانی نمیشه» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «ادب و احترام به بزرگترها» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «اخلاق خوب داشته باشیم» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «یک حرف نابجا» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «گوسفند کوچولو و برادرش» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «اینقد خودتو نتراش مداد جان» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «سیب زمینی ترسو» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «عنکبوت بی تار» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «کینه و سیب زمینی‌ها» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «پری غلط دیکته» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «کتابدار کوچولو» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
قصه‌های خاله شادی؛ این داستان «چرا خرگوشک مدرسه نرفت» / برگرفته از کانال مرسی تی وی
پیغمبر رو کرد به اصحاب و پرسید: از میان شما چه کسی حاضر است برود و اوضاع دشمن را رصد کند و برگردد به این پاداش که خداوند او را در بهشت رفیق من گرداند؟پیغمبر حرفشو سه بار تکرار کرد. لبی به لبیک وا نشد. گرسنگی و سرما و ترس جون، اجازه نمی داد هیشکی از جاش تکون بخوره. همه همدیگه رو نگاه می کردن.پیغمبر که دید کسی داوطلب نیست حُذَیفَة بن یَمانو صدا کرد. حذیفه روی پا وایساد. قلبش مث قلب گنجیشک می تپید. پیغمبر با عتاب گفت: سخنم را می شنوی و برنمی خیزی؟؟...
در قسمت قبل از شاهکار حضرت علی گفتیم.از بلایی که سر عمرو بن عبدود آورد و تابلویی که از دلاوری و دلسوزی واخلاق، وسط معرکه خندق کشید.
در قسمت قبل، از رجز خوني و عرض اندام عمرو بن عبدود گفتیم و اینکه نعره ی هل من مبارزش رو هیشکی جز علی بن ابیطالب جواب نداد. علی سه بار از پیغمبر رخصت خواست و بالاخره اذن میدون گرفت. پیغمبر که انگار پاره ی تنشو رَوونه ی معرکه میکرد، عمامه ی خودشو دور سر علی پیچید و شمشیرشو هم به علی بخشید. علی سوار بر اسب، با ژستی دلیرانه، که فقط برازنده پسر ابوطالب بود، به وسط میدون جنگ رسید. به رسم همه ی جنگاورای عرب، و در جواب عربده های مستانه ی عمرو، رجز خونی خودشو شروع کرد:...پادكست كندگ را مي توانيد روزهاي زوج، در شبکه‌های اجتماعی تبيان بشنويد،‌ لذت ببريد و براي ديگران ارسال كنيد
نواهنگ شنیدنی برگرفته از بیانات «حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد» پیرامون «بذل مال در راه حضرت ابی‌عبدالله (علیه‌السلام)»
نواهنگ شنیدنی از «حجت‌الاسلام مومنی» پیرامون «اضطرار حضرت ابی عبدالله الحسین(علیه‌السلام) در مصیبت حضرت علی‌اصغر(سلام‌الله‌علیها)»
نواهنگ شنیدنی از «حجت‌الاسلام رفیعی» پیرامون روایت «تسخیر قلوب توسط امام حسین(علیه‌السلام)»
نواهنگ زیبا از بیانات «حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد» پیرامون«مجلس روضه امام حسین(علیه‌السلام)»
نواهنگ شنیدنی از بیانات «حجت‌الاسلام علوی تهرانی» پیرامون«تلکلم ابی عبدالله الحسین(علیه‌السلام) با فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) در زمان حمل»
نواهنگ زیبا و شنیدنی از «حجت‌الاسلام معاونیان» پیرامون«حلم امام»
نواهنگ زیبا و شنیدنی از «حجت‌الاسلام هاشمی نژاد» پیرامون«اختصاص بخشی از زندگی به امام حسین(علیه‌السلام)»
نواهنگ زیبا برگرفته از بیانات «حجت‌الاسلام علوی تهرانی» پیرامون«توسل به حضرت رقیه(سلام‌الله علیها)»
نواهنگ زیبا و شنیدنی از «حجت‌الاسلام هاشمی نژاد» پیرامون«دل حسینی و دل الکلی»
نواهنگ زیبا و شنیدنی از «حجت‌الاسلام علوی تهرانی» پیرامون«کفن ابی عبدالله الحسین(علیه‌السلام)»
نواهنگ زیبا و شنیدنی از «حجت‌الاسلام هاشمی نژاد» پیرامون«انفاق در راه ابی عبدالله الحسین(علیه‌السلام)»
نواهنگ زیبا و شنیدنی از «حجت‌الاسلام فرحزاد» پیرامون «اشک های شیعیان، مرهم و التیام زخم‌های امام حسین(علیه‌السلام)»
نواهنگ زیبا و شنیدنی از «حجت‌الاسلام هاشمی نژاد» پیرامون«آثار زیارت قبر امام حسین(علیه‌السلام)»
نواهنگ زیبا و شنیدنی از «حجت‌الاسلام هاشمی نژاد» پیرامون«شفای بیمار سرطانی مسیحی در اثر توسل به حضرت ابوالفضل العباس(علیه‌السلام)»
نواهنگ شنیدنی از «حجت‌الاسلام رفیعی» پیرامون روایت «ان الحسین باب من ابواب الجنه»
نواهنگ شنیدنی از «حجت‌الاسلام رفیعی» پیرامون روایت «ان الحسین باب من ابواب الجنه»
نواهنگ جانسوز از ذکر مصیبت «حضرت رقیه‌(سلام‌الله‌علیها)» برگرفته از سخنرانی «حجت‌الاسلام علوی تهرانی»
نواهنگ شنیدنی از «حجت‌الاسلام مومنی» پیرامون «مصیبت حضرت رقیه‌(سلام‌الله‌علیها)»
نواهنگ شنیدنی برگرفته از بیانات «حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد» پیرامون«توجه حضرت ابی‌عبدالله (علیه‌السلام) به مجلس حضرت رقیه‌(سلام‌الله علیها)»
قسمت قبل، گفتیم که با جدی شدن جنگ خندق، کم کم حملات جسته و گریخته دشمن شروع شد و مدینه هر روز شاهد چندین درگیری پراکنده بود.
نواهنگ زیبا و شنیدنی از «حجت‌الاسلام بندانی نیشابوری» پیرامون« آثار توجه به عطش حضرت ابی‌عبدالله‌الحسین(علیه‌السلام)»

تو و چشمات من و قلبم/ قصه ای که ساده شروع شد/ خاطراتی که همیشه با منه/ یکی اینجا تورو میخواد/ یکی دیوونه تر از خودت/ اونکه قلبش ، واسه عشقت میزنه ... نماهنگ زیبای تو رسیدی با صدای علیرضا قرایی منش و مهدی یغمایی .

انیمیشن زیبا و آموزنده مهارت های زندگی . این انیمیشن مهارت‌های مورد نیاز برای زندگی اجتماعی و نکات مربوط به آداب معاشرت در جامعه را به زبان ساده و زیبا آموزش می دهد. موضوع سرمایه آدم باید زیر سرش باشه! (اعتماد به سیستم بانکی)

«محله گل و بلبل ۳» ساختاری نمایشی دارد و همه ماجراهای آن در یک محله خیالی متشکل از خانه‌ها، خیابان‌ها، کوچه‌ها، مغازه‌ها و شهروندانی که هر کدام دغدغه‌های متفاوتی دارند، پیگیری می‌شود. «محله گل و بلبل ۳» کاریست از گروه کودک و نوجوان به تهیه‌کنندگی مسلم آقاجانزاده، کارگردانی احمد درویش علیپور و نویسندگی محمد درویش علیپور که با اجرای خاطره‌انگیز داریوش فرضیایی در نقش عمو پورنگ روانه آنتن می‌شود.

عکاسی با جدیدترین متد و تکنیک های موشن تایم لپس ایجاد حرکت در تایم لپس های نجومی با استفاده از اسلایدر مقر استوایی پولاری ویکسن و موتور تایم لپس برای اولین بار در ایران با این تکنیک خاص .

منطقه لفور بی شک در چهار فصل سال دیدنی است و تصاویری بدیع و چشم نواز را به نمایش می‌گذارد. بهار با برگ‌های تازه جوانه زده گیاهان و تابستان به دلیل هوای مطبوع و خنکش مقصد بسیاری از گردشگران است.اما بی شک لفور در فصل پاییز به اوج زیبایی خود می رسد و شاید کم‌تر مکان در مازندران به خوبی لفور در هماهنگی همه عوامل زیبایی طبیعت موفق عمل کرده باشد.هارمونی زیبایی‌ها در هم تنیدگی انسان با طبیعت گره خوردن دست ساخته های بشر با بی رحمی زیبای طبیعت و توقف زمان در هزاره‌های گذشته همگی شاید فقط در منطقه لفور سوادکوه قابل مشاهده باشد. همنوایی کوهستان جنگل چشمه ها رودخانه ها دریاچه آبشار و زندگی روستایی با تارو پود قدیم زیبایی را در وسعت لفور ایجاد کرده است که شاید به جرات جایی نتوان ان را یافت.

چای کوهی گیاهی از خانواده کلازیاسه می باشد که به میزان زیاد در آمریکا و اروپا رشد می نماید و معمولا به صورت خودرو در میان مزارع گندم و ذرت می باشد.چای کوهی در ایران در دامنه کوه‌های البرز ‌کرج‌ چالوس و مازندران و نقاط غرب ایران به صورت فراوان دیده می شود.گل‌های چای کوهی به رنگ سفید یا زرد هستند که در بالای ساقه بصورت مجتمع دیده می شوند. این گل‌ها کمی معطر و دارای بوی ویژه ای می باشند . میوه چای کوهی به شکل کپسولی است.چای کوهی در اروپا و آمریکا به نام سنت جونز شناخته شده است و مدتی است که بسیار معروف گردیده و جهت معالجه بسیاری از بیماری‌ها مصرف می گردد.

استاد مسگر در حال کار، قم نزدیک میدان کهنه

بررسی اعتراضات دیشب و امروز به گرانی بنزین و نظرات مردم، ماجرا چیست؟

مسجد جامع قم، بنایی است با مساحتی حدود ۶ هزار متر مربع، که ساخت و احداث آن، در چندین دوره‌ی زمانی مختلف، صورت گرفته است. معمار و طراح این بنای تاریخی، قسمت‌های متعددی از جمله سردر ورودی، صحن، ایوان‌، گنبدخانه و شبستان را برای آن در نظر گرفته است. به نظر می‌رسد بخش گنبدخانه‌ی مسجد، قبل از دیگر قسمت‌های این اثر تاریخی، ساخته شده باشد. سازندگان این اثر تاریخی، ۲ در ورودی را برای آن در نظر گرفته‌اند که یکی در بخش غربی بنا و به عنوان ورودی اصلی تلقی شده و دیگری در کوچه‌ای فرعی و متصل به شبستان‌های واقع در شمال عمارت، قرار دارد.

 این مسجد این مسجد دو ایوانی دارای مقرنس کاری و کاشیکاری های ارزشمندی است .

.

پرین دختر مردی فرانسوی و مادری هندی است. پدر پرین قبل از مرگ از همسر و دخترش می‌خواهد که به زادگاهشان برگردند. با مرگ پدر، پرین و مادرش مسافرت خود را آغاز می‌کنند تا خود را به روستایی کوچک در شمال فرانسه به نام ماراکور برسانند.

چند روش ساده؛ جایگزین تنبیه کودک، مدت‌زمان مناسب قهر چقدر است؟ والدین مقتدر تنبیه‌گری نیستند! واکنش‌‌های اضطرابی رو بشناسید

تغییر رنگ پوست با چند روش ساده، ببین و یاد بگیر، که منافذ پوستت بسته نشه ...

نمایی از شاه نشین عمارت عالی قاپوی اصفهان ، ارسالی: مداح نظری

ترفند اتو زدن هر قسمت از لباس حتی زمانی که لباس را به تن دارید در کوتاه ترین زمان .

هفتمین نمایشگاه نوآوری رم پس از سها روز کاری روز یکشنبه ۲۰ اکتبر به کار خود پایان داد. در نمایشگاه امسال از نسل ششم رُبات‌های فوتبالیست رونمایی شد که امیدواری‌ها نسبت به حضور تیم فوتبال ربات‌های انسان‌نما را در جام جهانی فوتبالی تا نیمه قرن حاضر افزایش داد.طراحان این ربات‌ها امیدوارند که تیم آنها روزی با شکست انسان‌ها قهرمان جام جهانی فوتبال شود. این ربات‌های فوتبالیست نائو نام دارند.افزون بر عرضه ابزار و ادوات مدرن در نمایشگاه ۲۰۱۹، دستاوردهای کشاورزی مدرن با لحاظ حساسیت‌های زیست محیطی نیز ارائه شد.این رویداد با هدف ارائه و به اشتراک گذاشتن اختراع‌ها و خلاقیت‌های تمامی گروه‌های سنی در پایتخت ایتالیا برگزار می‌شود.

 تصاویری از کشف حفره های عمیق در جنوب چین

بیان مواضع رهبر انقلاب درباره تصمیم سران قوا نسبت به سهمیه بندی بنزین

خبرهای داغ فقط از تلویزیون

دیوارهای کاغذی، واقعیت آپارتمان نشینی، هم رعایت کن ، وهم برای همسایه‌هات بفرست؛ شاید یکم اوضاع بهتر شد، غر نزنید؛ هر دو طرف باید مراعت کنید

راز طول عمر آدمها

 انوال : جمع ناله ها

تجلیل هیجان انگیز و احساسی از بهرام شاه محمد لو

ژن خوب همیشه اول صفه، شایسته سالاری تو گاگولا بیداد میکنه

غذا دادن به ماهی ها بسیار زیبا

آموزش ماساژ

میدان مشق فتحعلی شاه

اتاق فکر دارن خیر سرشون.

 اندر احوالات ساده زیستی مسئولین

انسان چند نوع سن دارد ...

مجموعه موشن گرافیک آنچه باید بدانیم با موضوع خسارت به اموال عمومی .

از اسفند ماه 1389 پروژه آشوب در سوریه کلید خورد. پروژه ای که به یک جنگ چندین ساله در این کشور منتهی شد. این مستند گزیده ای است از مستند تهران دمشق که در آن مردم سوریه خود روایت گر اتفاقاتی هستند که در این سالها بر کشورشان گذشت .

«محله گل و بلبل ۳» ساختاری نمایشی دارد و همه ماجراهای آن در یک محله خیالی متشکل از خانه‌ها، خیابان‌ها، کوچه‌ها، مغازه‌ها و شهروندانی که هر کدام دغدغه‌های متفاوتی دارند، پیگیری می‌شود. «محله گل و بلبل ۳» کاریست از گروه کودک و نوجوان به تهیه‌کنندگی مسلم آقاجانزاده، کارگردانی احمد درویش علیپور و نویسندگی محمد درویش علیپور که با اجرای خاطره‌انگیز داریوش فرضیایی در نقش عمو پورنگ روانه آنتن می‌شود.

مجموعه کلیپ های از کجا شروع کنم جهت آشنایی با تولید و درآمدزایی این قسمت تولید عرقیات گیاهی .

«بلبشو» کاری از اداره کل برنامه‌های سیاسی است که در قالب طنز عروسکی است .

پایان و پویان، دوقلوهای غیر همسان، صد روز فرصت دارند مغازه میراثی قیّم‌شان، آقای پاشا را از خطرنجات بدهند چون او تنها کسی‌ است که در این دنیا به توان آنها اعتماد کرده. همه‌چیز دست به دست هم داده تا آنها شکست بخورند اما سرانجام موفق می‌شوند مغازه را از خطر ورشکستگی و مصادره و رکود نجات بدهند. هرچند در آخر، اوضاع چندان هم بر وفق مراد آنها نیست و داستان های زیادی برای آنها پیش می آید.

مجموعه کلیپ های از کجا شروع کنم جهت آشنایی با تولید و درآمدزایی این قسمت پرورش ماهی قزل آلای رنگین کمان .

مجموعه موشن گرافیک آنچه باید بدانیم با موضوع اقتدا به امام جماعت .

«محله گل و بلبل ۳» ساختاری نمایشی دارد و همه ماجراهای آن در یک محله خیالی متشکل از خانه‌ها، خیابان‌ها، کوچه‌ها، مغازه‌ها و شهروندانی که هر کدام دغدغه‌های متفاوتی دارند، پیگیری می‌شود. «محله گل و بلبل ۳» کاریست از گروه کودک و نوجوان به تهیه‌کنندگی مسلم آقاجانزاده، کارگردانی احمد درویش علیپور و نویسندگی محمد درویش علیپور که با اجرای خاطره‌انگیز داریوش فرضیایی در نقش عمو پورنگ روانه آنتن می‌شود.

تلفیق دو عکس در فتوشاپ

آموزش گرادیانت د رفتوشاپ

آشنایی با کانال های رنگی در فوتوشاپ

به مناسبت سالروز میلاد خاتم الانبیاء محمد مصطفی(ص) ابتهال به یاد ماندنی از محمد عمران، قاری و مبتهل مصری را در مدح رسول الله(ص) مشاهده می‌کنید. این ابتهال در سال ۱۹۸۴ میلادی در مسجد المغفرة مصر اجرا شده است.

رمز موفقیت یک وزنه بردار بنام اسکار...

احترام سرباز عراقی به پرچم ایران

توضیحات سید مقاومت پیرامون حوادث لبنان

نماهنگ محمد(ص) با صدای صابر خراسانی به مناسبت سالروز ولادت پیامبر رحمت(ص) منتشر شد.

آیات و روایت با مثبت اندیشی در بیان دکتر فرهنگ

آیا چشم زخم وجود دارد و راه حل آن از زبان استاد محمدی

قطعه ویدئویی حسبی ربی به مناسبت سالروز ولادت پیامبر(ص) با صدای سامی یوسف منتشر شد.

تصاویری دیدنی از زندگی پیامبر رحمت را مشاهده می‌کنید.

سخنان آیت‌الله فاطمی‌نیا درباره عظمت پیامبر اسلام(ص) را می‌شنوید.

میخوای پول ندی نده! خسارت نزن، از قدیم گفتن هرچه کنی به خود کنی .

صد رحمت به گاگولا، قابل‌توجه  صابخونه و  مستاجر ها، بر بانی و باعثش... کارما دیگه به لونه موش رسیده

موشن گرافیک قانون هوای پاک، به مناسبت آلودگی هوا، کاری از خانه طراحان انقلاب اسلامی

 لذت و شیرینی کتاب را به بچه‌ها بچشانیم! به‌مناسبت روز کتاب و کتابخوانی کاری از سازمان هنری‌رسانه‌ای «اوج»

رئیس واحد عملیات ارتش اسرائیل: سال 2020 از لحاظ امنیتی برای ما منفی خواهد بود / ایران می‌تواند عملیات بی نظیر آرامکو را علیه ما هم اجرا کند

اضافه کردن سامانه سوخت رسان هوایی به جنگنده میگ 29 توسط متخصصان ایران

والدین عامل اصلی تاخیر در تکلم کودکانچند توصیه مهم در تربیت فرزند.  نکات تقویت مهارت زبانی و شنیداری کودک را ببینید و جدی بگیرید.

طرز تهیه کوکوی کدو سبز در برنامه صبحی دیگر شبکه آموزش سیما .

روش پاک کردن لکه روغن از شلوار جین در برنامه صبحی دیگر شبکه آموزش سیما .

غذاهایی برای افزایش هوش کودک در برنامه صبحی دیگر شبکه آموزش سیما .

«بلبشو» کاری از اداره کل برنامه‌های سیاسی است که در قالب طنز عروسکی است .

خاص ترین و عجیب ترین چهارراه کره زمین در ایران که در هیچ کجای دیگر دنیا نظیر و مانندی ندارد! چهارراه ادیان در تهران در کل دنیا خاص است! در یک طرف این چهارراه مسجد، در یک طرف دیگر کلیسا، در ضلع سوم چهارراه کنیسه و در ضلع چهارم آتشکده زرتشتیان وجود دارد! اتفاقی بی نظیر در تمام جهان است که قطعا می تواند نماد و نشانه ای برای احترام به تمام مذاهب است! در واقع نخستین منطقه ای در ایران و جهان که یهودی و مسیحی و مسلمان و زرتشتی همه در کنار هم سالها اینجا بدون هیچ مشکلی با هم زندگی و عبادت می کردند.

مجموعه کلیپ های از کجا شروع کنم جهت آشنایی با تولید و درآمدزایی این قسمت کاشت بادام زمینی .

انیمیشن زیبا و آموزنده مهارت های زندگی . این انیمیشن مهارت‌های مورد نیاز برای زندگی اجتماعی و نکات مربوط به آداب معاشرت در جامعه را به زبان ساده و زیبا آموزش می دهد. موضوع من سرماییم! (تنظیم دمای محیط در حد مناسب)

 ویدئوچک 23 آبان، این برنامه که محصول گروه برنامه های تولیدی شبکه ورزش سیما است با نگاه طنز، موضوعات روز ورزش کشور را بررسی و نقد می کند .

مجموعه موشن گرافیک آنچه باید بدانیم با موضوع حکم استفاده کارمندان از اموال بیت المال .

اینفوگرافی درباره راه فرار هنگام بلایای طبیعی

«محله گل و بلبل ۳» ساختاری نمایشی دارد و همه ماجراهای آن در یک محله خیالی متشکل از خانه‌ها، خیابان‌ها، کوچه‌ها، مغازه‌ها و شهروندانی که هر کدام دغدغه‌های متفاوتی دارند، پیگیری می‌شود. «محله گل و بلبل ۳» کاریست از گروه کودک و نوجوان به تهیه‌کنندگی مسلم آقاجانزاده، کارگردانی احمد درویش علیپور و نویسندگی محمد درویش علیپور که با اجرای خاطره‌انگیز داریوش فرضیایی در نقش عمو پورنگ روانه آنتن می‌شود.

تقلید صداهای بسیار زیبا در برنامه سیدعلی ضیا

صحبت های آقای زاکانی در مناظره

غروب ساحل و قایق ها

اتاق سایبری منافقین

صحبت های یک سارق در این باره

تصاویر بسیار زیبا از ساحل سنگی کنگان در جنوب

توضیح و قرائت متن کامل و صحیح توسط حاج آقا فرحزاد

عراق جایگاه اهل بیت است

ساحل زیبای بوشهر و پرواز مرغان

محاسبه به روش مزایده!!

تبلیغات چرت، برنامه های هرت!

 فحش دادن کار بدیست

سلفی گرفتن حقه سلبیلیتیه، سهمشه..میفهمین؟؟؟

ویدئو «سرایا القدس» از پاسخ موشکی و راکتی به حملات رژیم صهیونیستی

خیابان‌ها و جایگاه‌های سوخت پایتخت قبل و بعد از اعلام نرخ جدید بنزین

صفحه توییتر منتسب به سردار سلیمانی به مناسبت ولادت پیامبر، فیلمی جالب از حضور حاج قاسم در سوریه را منتشر کرد

مدیرکل دادگستری، دادستان و مسئول حفاظت اطلاعات قوه قضائیه علیرغم زمین خواری ارتقا منزلت هم گرفتند!

نتانیاهو به صورت غیرمنتظره، پشت تربیون کنست قرار گرفت و گفت:  آنها به طرف عسقلان و مکان های غیرنظامی، موشک شلیک می کنند. آنها با تصمیم قبلی به دنبال آسیب رساندن به غیرنظامیان هستند و اعضای عرب کنست از آنها دفاع می کنند. احمد الطیبی عضو عرب کنست رژیم صهیونیستی به این سخنان نتانیاهو واکنش نشان داد و گفت: تو دروغ می گویی و بقیه را علیه ما تحریک می کنی. نتانیاهو به سرعت دستور داد تا الطیبی و دیگر اعضای عرب کنست را از جلسه اخراج کنند.

سخنگوی قوه قضاییه از آخرین جزییات دستگیری و بازگشت دانیال زاده ابرقدرت بدهکار بانکی گفت

تصاویری از تعقیب و مراقبت از سلطان فولاد در خارج از کشور

شب گذشته/ لحظه اصابت موشک‌های فلسطینی به شهرک صهیونیست نشین عسقلان

و پاسکاری بیش از 31 دستگاه متولی کنترل آلودگی هوا

نگاهی به مجاهدت برادران اهل سنت در عرصه‌های مختلف انقلاب

«بلبشو» کاری از اداره کل برنامه‌های سیاسی است که در قالب طنز عروسکی است .

انیمیشن زیبا و آموزنده مهارت های زندگی . این انیمیشن مهارت‌های مورد نیاز برای زندگی اجتماعی و نکات مربوط به آداب معاشرت در جامعه را به زبان ساده و زیبا آموزش می دهد. موضوع چشم چشمو نمی بینه (روز هوای پاک)

ساخت زیور آلات دست ساز در برنامه فوت و فن شبکه آموزش سیما .

مجموعه کلیپ های از کجا شروع کنم جهت آشنایی با تولید و درآمدزایی این قسمت تولید ماهی زینتی .

رسیدگی به مشاعات دیر بشه؛ هزینه‌ی هممون ۱۰برابر می‌شه

پیشگیری بهتر از درمانه ؛برای همسایه‌ات بفرست که دوزاریش بیافته

روشهای سارقان برای دزدی از کارت بانکی، دزدی از کارت اعتباری به روایت ساده