تعداد مطالب : 343
تعداد نظرات : 60
زمان آخرین مطلب : 3065روز قبل
شرکت موتورولا به منظور ارتقای کیفیت صدا در داخل و خارج محیط های شلوغ، هندسفری بلوتوث جدیدی را که مجهز به فناوری "کریستال تاک" است، معرفی کرد.

موتورولا این هندسفری جدید را که Motopure H12  نام دارد در اولین کنفرانس خبری مجازی خود که به طور همزمان در دو ایستگاه متروی پر ترافیک و شلوغ در نیویورک و لندن پخش می شد، معرفی کرد.

Motopure H12 در حقیقت یک ابزار مناسب برای کسانی است که در اماکن شلوغ و پرتردد نیاز به دریافت یک صدای واضح را دارند.

در این خصوص "جیسون فیو" معاون رئیس و مدیر کل شرکت موتورولا در این خصوص اظهار داشت: "Motopure H12 ترکیبی از کیفیت بالای صدا، طراحی زیبا و استفاده آسان است که به کاربران این امکان را می دهد حتی در محیط های بسیار شلوغ نیز به راحتی از تلفن همراه خود استفاده کنند. فناوری جدید صوتی این هندسفری، طراحی و سبک آن یک راه حل مناسب برای کاهش صداهای زاید محیط اطراف هستند. در حقیقت Motopure H12 یک تجربه نوآورانه در بازار هندسفری های بلوتوث است."

براساس گزارش کاتاوب، این هندسفری بلوتوث مجهز به فناوری CrystalTalk است که برای اولین بار در یک هندسفری بکار رفته است. این فناوری بهترین کیفیت صدا را به کاربر عرضه می کند.

این هندسفری از دو میکروفن استفاده می کند که صدای کاربر را از سرو صدای محیط اطراف و صدای جریان باد جدا می کنند و با بهبود کیفیت صدا، یک صدای طبیعی را به کاربر ارائه می کند.

همچنین این هندسفری به دلیل برخورداری از طراحی TrueComfort به راحتی به گوش متصل می شود. این طراحی ثمره دو سال تحقیقات موتورولا روی سن، جنس و نژاد کاربران هندسفری است.

از ویژگی های طراحی TrueComfort می توان به سه ست پلاستیکی و یک بلندگوی خارجی 8 میلیمتری اشاره کرد که بنابر نظر 90 درصد از کاربران به راحتی روی گوش نصب می شوند و محکم برجای خود می مانند.

این هندسفری حداکثر تا 5/5 ساعت در حالت مکالمه شارژ می ماند و تا فاصله 10 متر امواج بی سیم بلوتوث را دریافت می کند.

هندسفری Motopure H12 Universal Bluetooth در پایان سه ماهه چهارم سال 2007 دردسترس قرار می گیرد.

جمعه 18/8/1386 - 20:30
دانشمندان دانشگاه ملی سنگاپور توانستند یک بانک ذخیره اطلاعات پلیمری و انعطاف ‌پذیر را برای ذخیره ‌سازی داده‌ها توسعه دهند.

اعتقاد بر این است که آینده صنعت الکترونیک بر پایه بسیاری از مواد آلی- پلیمری که رسانای الکتریسیته هستند، واقع شده است و از این رو از این مواد فوق العاده سبک وزن، انعطاف ‌پذیر و کم ‌هزینه به عنوان یک طبقه کاملاً جدید از فناوری های الکترونیک منجر شده اند.

دانشمندان دانشگاه ملی سنگاپور این ابزار حافظه بسیار کوچک را بسازند که ساختاری سه ‌لایه دارد. لایه میانی که اطلاعات را ذخیره می کند. این لایه بین یک زیرلایه رسانا از جنس پلیمر با ضخامت 40 میکرومتر، به‌عنوان الکترود پایینی و یک لایه نازک از جنس طلا با ضخامت 2/0 میکرومتر، به‌عنوان الکترود بالایی قرار گرفته ‌است.

انعطاف ‌پذیری این ابزار ناشی از زیرلایه پلیمری موجود در آن است. پلیمرهای رسانا و دیگر مواد آلی، اغلب در طول فرایند ساخت ابزارهای حافظه و دیگر ابزارهای الکترونیکی بر روی ویفرهای سیلیکونی سخت رسوب داده می‌شوند؛ اما این تجربه از نظر فیزیکی، ابزارهای حاصل را محدود می ‌کند.

بر اساس گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، پژوهشگران انتظار دارند که این حافظه با ساختار پلیمری انعطاف ‌پذیر به ایجاد نسل جدیدی از ابزارهای حافظه با معماری و اشکال نادر منجر شود.

جمعه 18/8/1386 - 20:29
55 سال پس از کشف معروفترین مومیایی فراعنه مصر، برای نخستین بار این گنجینه ارزشمند مصر باستان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شد.

55 سال پیش هاوارد کارتر از دیرینه شناسان برجسته برای نخستین بار پای به مقبره "توت آنخامون" معروفترین فرعون باستان در دره پادشاهان مصر گذاشت.

تصویر شبیه سازی شده رایانه ای معروفترین فرعون مصر باستان

اما روز گذشته بقایای وی با دقت و احتیاط ویژه از تابوت سنگی اش در مقبره یاد شده خارج و به محفظه شیشه ای کنترل شده ای منتقل شد تا بیشترین حفاظت های ممکن از آن به عمل آید.

دیرینه شناسان معتقدند صورت این فرعون با تمامی پادشاهان مصر باستان متفاوت بوده است. این فرعون دارای دندان های زیبای جفت شده ای بوده است که به واسطه آنها لبخند محسوسی را می توان در صورت مومیایی شده اش مشاهده کرد.

بر اساس گزارش گاردین، پیش از این نیز تیمی از دانشمندان فرانسوی با استفاده از تکنیک های پیشرفته رایانه ای و اسکن برداری های دقیق ، صورت این فرعون را شبیه سازی کرده بودند.

آنها این مدل رایانه ای را با استفاده از 1700 تصویر با ضریب شفافیت بالا شبیه سازی کرده اند. به گفته آنها تصویر به دست آمده مربوط به روزی است که فرعون یاد شده در 3300 سال پیش جان سپرده بود.

جمعه 18/8/1386 - 20:28
مخترع اینترنت ضمن هشدار درخصوص سرنوشت شبکه اظهار داشت که تا سال 2010 آدرسهای عددی اینترنتی که روی IPv4 عرضه می شوند تمام خواهند شد.

وینتون سرف که در کنار "باب کان" اینترنت را اختراع و ایده پروتکل های  TCP/IP ارائه کرده ، هشدار داده است که ظرف سه سال آینده تمام ترکیبات عددی که برای اختصاص آدرس های اینترنتی عرضه می شود، تمام خواهند شد و دیگر هیچ آدرسی را نمی توان روی شبکه ثبت کرد.

برمبنای پیش بینی های وینتون سرف، بدون شرح یک پروتکل عددی جدید خطر پایان آدرس های اینترنتی میلیون ها نفر از کاربران وب را تهدید می کند.

براساس گزارش بی بی سی، مخترع اینترنت در این خصوص توضیح داد:" اگر آدرس های IPv4 تمام شوند، کار اینترنت پایان می یابد. این درحالی است که مردم یک آدرس IPv4 می خواهند اما نمی توانند آن را داشته باشند."

درحال حاضر شبکه از سیستم اینترنت پروتکل IPv4 استفاده می کند. این سیستم توانایی ثبت بیش از 4 میلیارد آدرس عددی اینترنتی را دارد. این حجم آدرس یک رقم نجومی است امام برای رشد روز افزون ابزارهای الکترونیکی که همه روزه به اتصالات آنلاین نیاز دارند، کافی نیست.

از مدتی قبل طرح متد جدید گسترش عددی آدرس های اینترنتی ارائه شد که درحقیقت نسخه آینده اینترنت پروتکل با عنوان IPv6 است.

این سیستم بسیار پیشرفته ظرف 10 سال آینده آماده می شود. اکنون رایانه های مدرن و ساختارهای شبکه کاملا با این استاندارد جدید سازگار هستند، اما به اعتقاد بیشتر ارائه دهندگان اینترنت، هنوز زمان زیادی تا استفاده از IPv6 باقی مانده است.

درصورت صحت پیش بینی های وینتون سرف، با پایان یافتن ظرفیت اینترنت پروتکل 4 تا سال 2010 به مدت 7 سال امکان ثبت هیچ آدرس اینترنتی وجود ندارد.

استاندارد اینترنت پروتکل 6 امکان ایجاد 340 تریلیون تریلیون تریلیون آدرس عددی اینترنتی را فراهم می کند که این رقم می تواند اتصالات به شبکه را برای چند دهه تضمین کند.

در این خصوص سرف اظهار داشت:" برای سال 2008 افزایش استفاده از استاندارد IPv6 را پیش بینی می کنم. از نظر معماری اینترنت پروتکل 6، این استاندارد جدید با استاندارد فعلی سازگار نیست. به همین دلیل ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (آی اس پی ها) مجبورند دو سیستم را به موازات هم شکل دهند که این مسئله موجب افزایش هزینه های اینترنت می شود."

بنابراین گزارش، اتحادیه اروپا درحال ارزیایی سیاست هایی برای امکان استفاده از IPv6 است، درحالی که کشورهایی مثل چین، کره و ژاپن از مدت ها قبل این کار را آغاز کرده اند.

دوشنبه 14/8/1386 - 13:47
11 خودروی خودکار روباتیک یکی از بزرگترین و پیچیده ترین رقابت های درون شهری خودروهای روباتیک جهان را برای کسب جایزه 2 میلیون دلاری آغاز کردند.

11 خودروی خودکار روباتیکی که حاصل مغز متفکر برجسته ترین طراحان سیستم های روباتیکی جهان هستند از روز گذشته رقابت خود برای کسب جایزه 2 میلیون دلاری آغاز کردند.

این مسابقه هیجان انگیز با حمایت و همکاری آژانس پروژه های تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (DARPA) برگزار شده است.

هدف شرکت کنندگان در این رقابت، ردیابی و شناسایی مسیرهای مختلف در خیابان های شهری آن هم به صورت بی خطر و کاملا خودکار از سوی خودروهایشان است.

بر اساس گزارش تکنولوژی ریویو، خودروهای شرکت کننده باید از برخورد با موانع جاده ای و خیابانی پرهیز کرده و در عین حال بهترین مسیر و استراتژی را در صورت گیرافتادن در ترافیک سنگین شهری اتخاذ کنند.

همچنین این خودروها باید بتوانند در نقاط شلوغ بهترین پارک را داشته و سایر وظایف خواسته شده را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

بر اساس تصمیم برگزار کنندگان مسابقه، خودروی برتر یک میلیون دلار وخودروی دوم 500 هزار دلار دریافت خواهد کرد.

يکشنبه 13/8/1386 - 12:30
اپل رایانه های قابل حمل "مک بوک" خود را با یک پردازشگر 6/2 گیگاهرتزی و یک تراشه گرافیکی جدید به روز کرد.

اپل در فاصله یک روز از عرضه رایانه های قابل حمل "مک بوک" خود که مجهز به پردازشگرهای 2/2 گیگاهرتزی و پردازشگرهای "سانتا رزا" هستند، سه مدل جدید دیگر را هم در رنگ های سیاه و سفید در سایت خود به فروش آنلاین گذاشت که دارای پردازشگر 6/2 گیگاهرتزی و تراشه گرافیکی جدیدی است.

کارت گرافیک این محصول جدید از نوع GMA X3100 است.

رایانه های به روز شده MacBook Pro علاوه بر کارت گرافیک جدید و پردازشگر "سانتا رزا" دارای یک بایوس پردازشگر 800 مگاهرتز با یک کیت 4 گیگابایتی حافظه و دیسک سخت 250 گیگابایتی است.

براساس گزارش وب نیوز، قیمت مدل های این رایانه های قابل حمل اپل تغییر نکرده است، به طوریکه مدل 2 گیگاهرتزی هزارو49 یورو، مدل سفید با پردازشگر 2/2 گیگاهرتزی هزار و 249 یورو و مدل سیاه این محصوص با 200 یورو بیشتر به قیمت هزارو449 یورو عرضه می شود.

بنابراین گزارش، "مک بوک"  4/2 گیگاهرتزی در هر دو نسخه 15 و 17 اینچی با پردازشگر 6/2 گیگاهرتزی به روز شده است.

يکشنبه 13/8/1386 - 12:28

يه خبر دست اول و داق داق

معاون اجرایی سازمان سنجش گفت: ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1387 بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده از ساعت 9 صبح امروز 12 آبان به صورت اینترنتی آغاز و در پایان روز چهارشنبه 30 آبان ماه پایان می پذیرد.

دکتر حسین توکلی گفت: با توجه به برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون کد رشته های مختلف کنکور ارشد در صبح و بعد ازظهر روزهای 10، 11، 12 و 13 بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

معاون اجرایی سازمان سنجش گفت: بر اساس ضوابط، دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون (شماره 1) علاوه بر اینکه بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود، به تعداد متقاضیان این آزمون چاپ و تکثیر می شود و از ساعت 9 صبح شنبه 13 آبان ماه تا پایان 30 آبان ماه از طریق باجه های پستی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: هر داوطلب ضرورت دارد پس از مطالعه اطلاعیه پیک سنجش، در صورت واجد شرایط بودن به نزدیکترین باجه پستی مراجعه و مدارک ثبت نام را پس از پرداخت 72 هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام، کارت اعتباری و دفترچه راهنمای شماره 1 را دریافت کنند. باجه های پستی همچنین مبلغ 4 هزار ریال را به منظور تأمین هزینه توزیع مدارک دریافت می کنند.

توکلی  گفت: داوطلبان می توانند پس از دریافت کارت اعتباری با وارد کردن شماره رمز و سایر اطلاعات کارت اعتباری نسبت به تکمیل تقاضانامه ثبت نام اقدام کنند.

وی اظهار داشت: بر اساس ضوابط، داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون هستند در صورت تمایل می توانند از میان کد رشته هایی که به صورت شناور معرفی شده اند، رشته ای را به عنوان انتخاب دوم انتخاب کنند. برای شرکت در رشته دوم نیز باید مبلغ 72 هزار ریال پرداخت شود. کارت اعتباری برای رشته دوم نیز همزمان با کارت اعتباری رشته اول به داوطلب ارائه می شود.

شنبه 12/8/1386 - 12:59
یک شرکت آمریکایی اولین کارت ویزیت فعل و انفعالی رایانه ای را تولید کرده که محتوی نام، آدرس و دیگر اطلاعات مورد نیاز است.

شرکت Dallas Ceo Iq به تازگی اولین کارت ویزیت فعل و انفعالی را با عنوان rCard وارد بازار کرده است. این کارت ویزیت که در حدود 40 دلار قیمت دارد، در ابعاد یک کارت اعتباری (9/88 در 8/50 در 3/4 میلیمتر) است.

این کارت دارای یک گیگابایت حافظه فلاش و پورت Usb است که کارت را به رایانه وصل می کند و می تواند فیلم، عکس، تصاویر گرافیکی و متن را از رایانه روی کارت بارگذاری کند و سپس این اطلاعات را روی نمایشگر رنگی "ال سی دی" 2 اینچی روی کارت ویزیت نمایش دهد.

این ویژگی به کاربر کمک می کند که در کوتاهترین زمان عکس خود را روی کارت ویزیت نشان دهد.

همچنین مصرف کنندگان این محصول بویژه خبرنگاران می توانند با ارائه این کارت کاتالوگی از سابقه و فعالیت های خود را آماده دراختیار داشته باشند.

براساس گزارش وب نیوز، rCard به مدت 2 ساعت شارژ می ماند و برای شارژ باتری های آن کافی است که پورت "یو اس بی" را به رایانه وصل کرد.

به گفته تولید کننده این محصول، rCard می تواند همچنین کاربردهای مهم دیگری هم داشته باشد که از آن جمله می توان به استفاده آن به عنوان یک کارت اعتباری و یا کارت هویت الکترونیکی اشاره کرد.

همچنین این کارت می تواند اطلاعات حساس و مهم مثل گروه خون، آلرژی ها و یا بیماری های مزمن مصرف کننده را در خود ذخیره کند. این اطلاعات می تواند در مواردی مثل تصادفات رانندگی مفید باشد.

این کارت ویزیت به خاطر یک نوار مغناطیسی گزینه ای می تواند به عنوان کارت پرداخت ورودی باشگاه ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

شنبه 12/8/1386 - 12:55
گروهی از نورولوژیست های آمریکایی با مقایسه افراد راست دست، چپ دست و دو دست سرانجام موفق شدند راز مغز، ژنتیک و تفاوت های انسانی میان راست دست ها و چپ دست ها را آشکار کنند.

افلاطون و ارسطو چپ دست بودند و چارلز داروین نیز عادت به استفاده از دو دست داشته است.

براساس بررسی ها، تنها 10 درصد از جمعیت دنیا چپ دست هستند و به نظر می رسد میان این افراد و راست دست ها تفاوت های رفتاری زیادی وجود داشته باشد.

به تازگی گروهی از نورولوژیست های موسسه تکنولوژی ماساچوست (ام آی تی) با اسکن مغز و با کمک آخرین فناوری های ژنتیک سرانجام موفق شدند پی به راز افراد چپ دست ببرند.

در ماههای گذشته گروهی از دانشمندان انگلیسی دانشگاه آکسفورد ژنی را با عنوان LRRTM1 کشف کردند که عامل بروز چپ دستی است. برمبنای این تحقیق در افراد راست دست معمولا طرف چپ مغز مسئول کنترل عملکردهای سرعت و زبان و طرف راست وظیفه کنترل احساسات را به عهده دارد اما در افرادی که دارای این ژن هستند این مکانیزم برعکس است و بنابراین این افراد چپ دست می شوند.

اما به تازگی دانشمندان "ام آی تی" با بررسی مغز افراد چپ دست به نتایج جدیدی دست یافتند.

بررسی این دانشمندان نشان می دهد که مغز افراد چپ دست در رحم مادر بسیار آزادانه تر از مغز راست دست ها توسعه می یابد و بنابراین به راحتی از طراحی یک مغز استاندارد دور می شود.

به این گفته محققان، دربیشتر مردم نیمکره چپ مغز برای اجرای برنامه هایی متخصص شده است که فعالیت هایی مثل خواندن و صحبت کردن را کنترل می کنند.

این درحالی است که نیمکره راست بیشتر در فرایندهای کلی نگرانه مثل ادراک بینایی مشارکت دارد. بیشتر مردم روی نیمکره چپ مغز خود تسلط دارند و از آنجا هریک از این نیمکره ها طرف مخالف بدن را کنترل می کنند، بنابراین اکثر مردم راست دست هستند.

براساس گزارش Philadelphia Inquirer، برای سالها بسیاری از روانشناسان معتقد بودند که مغز چپ دست ها وارونه است و بنابراین توانایی زبانی این افراد در طرف راست این اندام قرار گرفته است. اگرچه این دیدگاه در برخی موارد صحیح است اما جنبه عمومی ندارد.

دانشمندان در تحقیقات خود نشان دادند که بسیاری از راست دست ها یک الگوی مشخص را در استفاده از نیمکره راست خود برای توانایی های زبانی دنبال می کنند.

به گزارش مهر، در حالی که مغز چپ دست ها کمتر قابل پیش بینی است، نمی تواند از یک الگوی مشخص در انجام فعالیت های زبانی خود پیروی کند. به طوریکه توانایی زبانی حدود نیمی از چپ دست ها در طرف چپ مغز آنها، 10 درصد در طرف راست و 40 درصد در مناطق مختلف هر دو نیمکره متمرکز شده است.

به گفته دانشمندان آمریکایی، ژنی که به تازگی دانشمندان انگلیسی کشف کرده اند تنها در یک درصد از مجموع انسان ها بیان شده است، این درحالی است که 10 درصد از مردم دنیا چپ دست هستند و به نظر می رسد که این ویژگی رو به افزایش است.

بنابراین چپ دستی بیش از آنکه وابسته به این ژن داشته باشد به صفات ارثی دیگری وابسته است که چگونگی توسعه مغز در دوران جنینی را کنترل می کنند.

شنبه 12/8/1386 - 3:14
هفته نامه آمریکایی "تایم مگزین" تلفن همراه " آی فن" اپل را به عنوان نوآورانه ترین محصول سال 2007 در فهرست " بهترین اختراع سال" انتخاب کرد.

" لیو گروسمن" سردبیر هفته نامه آمریکایی "تایم مگزین" به پنج دلیل "آی فن" را به عنوان بهترین محصول نوآورانه سال 2007 انتخاب کرده است.

لیو گروسمن در این خصوص اظهار داشت: "این تلفن همراه از فناوری های بسیار مهمی از جمله فناوری های مربوط به علوم مولکولی، روباتیک و نظامی برخوردار است. همچنین این تلفن همراه علاوه بر طراحی زیبا، غنی از عملکردهای دردسترس با حداکثر استفاده آسان است."

وی در این خصوص ادامه داد: "اگرچه اپل فناوری "لمس صفحه" را اختراع نکرده است، اما با وجود آنکه نمی دانست چگونه باید از این فناوری استفاده کند، با آی فن آن را احیا کرد."

از دیگر دلایلی که "آی فن" از سوی تایم مگزین به عنوان بهترین اختراع سال 2007 معرفی شد، این است که کیفیت بالای این محصول موجب شد که در هفته های اول عرضه، بسیاری از تولیدکنندگان بزرگ تلفن همراه از این تولید کپی برداری کنند. این در حالی است که آی فن اولین تلفن همراهی است که اپل وارد بازار کرده است.

بنابراین گزارش، این مجله سال گذشته این جایزه را به سایت "یو تیوب" گوگل اعطا کرد.

شنبه 12/8/1386 - 3:13