تعداد مطالب : 2159
تعداد نظرات : 961
زمان آخرین مطلب : 2177روز قبل

 

السلام علیک یا محمد بن علی، ایّها الامام الباقر یابن رسول الله ...

میلاد با سعادت امام محمد باقر(ع)، پنجمین اختر تابناک امامت

خدمت آقا امام زمان (عج) و تمامی شیعیان جهان مبارک باد. فرا رسیدن حلول ماه مبارک رجب را تبریک عرض می نمایم.

 

 

چهارشنبه 3/3/1391 - 0:17

 

آیا تا به حال ازخود سوال کرده اید که معیارهای واقعی ازدواج برای برخورداری از یک زندگی واقعی چیست؟


دوست عزیز با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که یک زندگی ایده آل و لذت بخش چگونه شکل می‌گیرد.

برای رسیدن به این امر ،در ابتدا باید معیارهای مهم و اساسی زندگی مشترک خود را دریابند. البته به این علت که قبلا تجربه این چنینی نداشته و اطلاعات و آگاهی کافی در این زمینه ندارید، نمی‌توانند وجوه مختلف یک زندگی ایده آل را بشناسید و اهمیت یک به یک آن‌ها را درک کنید. به همین خاطر لازم است تا هرکدام را در جای متذکر شده و مزایا و معایب هرکدام را به روشنی یادآور نمود تا با آگاهی نسبی بتوانید معیارهای خود را تقویت و هدایت نماید.


برخی از نکاتی که در  زندگی زناشویی زمینه ساز یک زندگی ایده آل و لذت بخش است و بایدمورد توجه قرار بگیرد و بهتر است که جوانان به آن نظری داشته باشند، از این قرار است.


* عدم اختلاف در عقاید مذهبی، فرهنگی و اجتماعی

* تراز تحصیلی و شغلی(بستگی به سلایق زن و شوهر دارد ولی باید مورد توجه قرار بگیرد) البته در این مورد دختران بهتر است از نظر همسرشان در رابطه با فعالیت‌های اجتماعی و شغلی خود در زندگی مشترک آگاه شوند و در آن زمینه به توافق قطعی برسند.

* تناسب اندام  و همچنین اهمیت به چاقی یا لاغری یکدیگر

* تمایل داشتن به علاقه مندی‌های یکدیگر و پذیرفتن آنها

* شخصیت و فرهنگ خانوادگی و نحوه تفکر و نگرش والدین همسر


پس موقع ازدواج هرگز فراموشتان نشود که
-خانواده ھر دو نفراز نظر فرھنگی و سنت ھای رایج نزدیك به ھم باشید.
-تا سر حد امكان، تمكن مالی دو خانواده متناسب با یكدیگر باشد.
-اگر ھر دو نفر اھل یك شھر نیستید حداقل در سایر زمینه‌ھا و آداب و رسوم نزدیك به
ھم باشید.
-دیدگاه‌ھای دو خانواده از نظر مذھبی – سیاسی – اجتماعی و معاشرت نزدیك به ھم باشید
-در خانواده دو طرف پدرسالاری یا مادرسالاری به صورت مطلق وجود نداشته باشد.
-از نظر میزان تحصیلات، اختلاف فاحش نداشته باشید.
-در انتخاب محل سكونت یا محل كار اختلاف سلیقه نداشته باشید.
-از نظر طرز تفكر و اندیشه اجتماعی به ھم نزدیك باشید.
-در انتخاب ھمسر پس از بررسی معیارھای طرف مقابل، وضعیت خود را با وی مقایسه كنید و در صورت ھماھنگی تصمیم گیری نمایید بدون توجه به شرایط خود انتخاب ایده آلی نکنید.
-در انتخاب ھمسر از پدر و مادر و خویشاوندان خود نظرخواھی كنید ولی مواظب باشید چون به علت عدم تخصص ممكن است نظر آنان تحت تأثیر معیارھای خاص مناسب نباشد. حتماً با مشاور واجد شرایط مشورت كنید.

 

منبع: saj

دوشنبه 1/3/1391 - 10:13

 

 
برای تمیز کردن لپ تاپ راه های مختلفی وجود دارد اما بهترین روش آن است که اول به دفترچه راهنمای کامپیوتر خود مراجعه کنید و ببینید در آنجا چه دستورالعملی برای تمیز کردن لپ تاپ شما داده است.

اغلب کارخانه های فروشنده لپ تاپ توصیه می کنند که تمیز کردن کلی لپ تاپ یک بار در سال بیشتر انجام نشود.

اما کسانی که دایما در سفر هستند نیاز بیشتری به تمیز کردن کامپیوترشان پیدا می کنند. نخستین نکته در هنگام تمیز کردن لپ تاپ این است که از پارچه های زمخت و زبر و موادی که دارای حلال های آمونیاکی هستند خودداری کنید.

انواع گردو خاک و کثافات مانند موی حیوانات و غیره ممکن است به درون کامپیوتر شما رفته باشد. خاک سیگار و تفاله های ریز از دیگر مواردی است که درون لپ تاپ ها پیدا می شود!

اینها معمولا بر روی صفحه نمایشگر شما و یا درون پورت ها می نشینند و مشکلاتی را ایجاد می کنند. شما برای تمیز کردن لپ تاپ خود به وسایل زیر نیاز دارد: دمنده هوا، پارچه تنظیف پزشکی، محلول نظافت و در آخر یک تکه پارچه کتانی مانند یک تی شرت.

بخش بیرونی:

برای تمیز کردن بخش بیرونی و بدنه لپ تاپ از یک تکه پارچه کتانی استفاده کنید که می تواند بخشی از یک تی شرت کهنه و قدیمی باشد.

به هیچ عنوان از پارچه های راه راه مخصوص نظافت و یا پارچه های ساینده برای این کار استفاده نکنید.

از پارچه ها و دستمال های خشن مخصوص نظافت هم نباید استفاده کنید. یادتان باشد هیچ گاه اسپری تمیز کننده را مستقیم روی بدنه لپ تاپ نپاشید بلکه آن را روی پارچه ریخته و سپس به بدنه بکشید.

سوراخ های هواکش

شما می توانید از یک کمپرسور دمنده هوا بری تمیز کردن سوراخ های هواکش کامپیوتر خود استفاده کنید.

در هنگام دمیدن هوا به این سوراخ ها مراقب باشید با شدت زیاد اسپری نکنید زیرا این کار به پره های فن کامپیوتر ممکن است آسیب بزند. از پارچه پزشکی برای تمیز کردن لابه لای سوراخ ها و پروانه فن استفاده کنید.

هرگز کمپرسور هوا را مستقیم به سمت پروانه فن نگیرید چرا که ممکن است باعث چرخ بیش از حد مجاز آن شود.

پورت ها

پس از آن که سوراخ های هوا و فن تمیز شدند به سراغ پورت ها بروید. این پورت مکان هایی هستند که جرم زیادی را جمع آوری می کنند برای تمیز کردن آنها باید از پارچه پزشکی استفاده کنید.

دمنده هوای فشرده در اینجا نیز می تواند کمک فراوانی برای تمیز کردن پورت ها بکند. فقط مراقب باشید با فشار هوا جرم ها را به اعماق پورت ها نفرستید.

نمایشگر

اگر قصد تمیز کردن جرم های روی صفحه نمایشگر را دارید، حتما قبل از این کار لپ تاپ را خاموش کنید. باز هم از یک تکه پارچه کتان مانند یک تی شرت استفاده کنید و هرگز پارچه هایی که خش ایجاد می کنند را به کار نبرید.

هرگز از دستمال توالت برای پاک کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید. هرگز از محلول های تمیز کننده که پایه آمونیاکی دارند برای تمیز کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید.

در صورت استفاده از این محلول ها پایان کار صفحه نمایشگر فرا رسیده است. برای این کار حتما از محلول های تمیزکننده مانیتور استفاده کنید که مطمئن تر است. همیشه محلول را بر روی پارچه اسپری کنید و از اسپری کردن مستقیم بر روی صفحه نمایشگر پرهیز کنید. جهت کشیدن پارچه بر روی صفحه نمایشگر از چپ به راست و از بالا به پایین است. شما همچنین می توانید با مخلوط کردن ایزوپروپیل الکل و آب یک محلول تمیزکننده اختصاصی برای خود بسازید. این محلول باید حاوی قسمت های مساوی از آب و الکل باشد.

کیبرد

کی برد یکی از کثیف ترین بخش های کامپیوتر است و ممکن است انواع خوردنی ها و نوشیدنی ها در هنگام کار کردن روی آن بریزد. بسیاری از جرم ها به انگشتان شما چسبیده و از این طریق وارد کیبورد شما می شوند.

برای خارج کردن جرم ها و ذرات زیر کیبورد که در آن فرو رفته اند از دمنده هوای فشرده با زاویه مورب استفاده کنید. به راهنمای استفاده از لپ تاپ مراجعه کنید. چرا که ممکن است کلید های کی برد شما قابلیت برداشته شدن به منظور نظافت را داشته باشند. پس از تمیز کردن از قرار گرفتن درست کلید ها در جای درست خودشان مطمئن شوید. پارچه پزشکی وسیله مفیدی برای پاک کردن کلیدها و اطراف آنها است.

 

 

منبع: عصر ایران

جمعه 29/2/1391 - 13:3

این مطلب شما را با 9 اشتباه رایج در سالن‌های ورزشی آشنا می‌کند:

 

1 گپ‌زدن بیش از حد با آشنایان به جای ورزش‌کردن

خیلی از افراد وقتی به سالن ورزشی می‌روند، آنقدر به صحبت‌ با دوستانشان مشغول می‌شوند که یادشان می‌رود برای ورزش‌ به آنجا آمده‌اند و زمان زیادی را تلف می‌کنند، در حالی كه در سالن ورزشی باید بر انجام تمرین‌ها متمرکز شد و گپ‌زدن را به زمان استراحت پس از ورزش موكول كرد.

 

2 ورزش‌نکردن با شدت کافی

بسیاری از افراد، تمرین‌ها را با شدت کافی انجام نمی‌دهند. آنها فکر می‌کنند فقط تحرك‌داشتن باعث کاهش‌وزن می‌شود، اما اگر شدت حرکات به حد لازم نرسد، نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.علاوه بر افزایش شدت انجام حرکت‌ها، انجام تمرین‌ها برای مدت طولانی‌تر، افزایش وزنه‌ها یا دامنه حرکات، «انجام تمرین‌های گوناگون به طور متوالی»، تمرین‌های روی سطح شیبدار یا افزایش فشار ناشی از وزن بدن با پوشیدن جلیقه‌های وزنه‌دار یا آویزان‌کردن وزنه از قوزک پا نیز می‌تواند مفید باشد.

 

3 تمرین‌ در حدی که همیشه در نمودار ضربان قلب در منطقه «سوزاندن چربی» قرار گیرد

روی صفحه دستگاه‌های ورزشی نمودارهایی مربوط به میزان فعالیت قلبی‌- عروقی هنگام ورزش وجود دارد که به چند «منطقه» تقسیم شده است. در منطقه‌ای که اصطلاحا «منطقه سوزاندن چربی» نامیده می‌شود، شدت فعالیت خیلی زیاد نیست و معمولا در حد 65 تا 70 درصد «حداکثر سرعت ضربان قلب برای سن» است، اما پژوهش‌ها نشان می‌دهد هر چه شدت فعالیت جسمی بیشتر باشد، کالری بیشتری صرف می‌شود و این نه تنها هنگام ورزش‌ در سالن، بلکه پس از ترک سالن ورزشی و در زندگی روزانه نیز صدق می‌کند. بالارفتن ضربان قلب تا حد رسیدن به این «منطقه» کافی نیست و مانند این است که موتور اتومبیلتان خاموش، اما کاپوتش هنوز گرم باشد. شدت تمرین‌ باید به بالاتر از این حد برسد. اگر نمی‌توانید یک باره شدت فعالیت جسمی‌تان را بالا ببرید، سعی کنید به تدریج از این مرز عبور کنید.

 

4 دست بالا گرفتن میزان کالری مصرفی‌ای که وسیله ورزشی نشان می‌دهد

باید مراقب باشید مقدار‌ کالری مصرفی‌ای كه روی صفحه دستگاه‌های ورزشی در فعالیت هوازی‌ نشان داده می‌شود، گمراهتان نکند. این مقدار فقط یک تخمین کلی است و متغیرهای گوناگونی بر آن تاثیر دارند. ممکن است صفحه نمایش نشان دهد شما 500 کالری سوزانده‌اید در حالی كه فقط 250 کالری سوزانده باشید. این اتفاق به خصوص در موارد «فریب خوردن» دستگاه، مانند تکیه دادن روی میله‌های نگهدارنده آن، می‌افتد. اگر رایانه دستگاه را ملاک قرار دهید که بر اساس سرعت و شمار چرخش‌ها کالری مصرفی را محاسبه می‌کند، ممکن است کمتر از حد لازم فعالیت جسمی انجام دهید.

 

5 تغییرندادن برنامه ورزشی و پیشرفت‌نکردن به سطوح بالاتر

اگر بارها و بارها فعالیت جسمی مشابهی انجام دهید، بدنتان تغییر نخواهد کرد. ابتدا ممکن است وزنتان کاهش یابد، اما سرانجام به نقطه‌ای می‌رسید که دوباره وزنتان به حد اولیه بازمی‌گردد. یکی از مشکلاتی که در پیشرفت برنامه ورزشی با آن روبرو می‌شوید، نیاز به تعویض دستگاه و انجام تمرین‌هایی معمولی است که با آنها احساس راحتی می‌کردید. مثلا ممکن‌است با انجام ورزش‌های هوازی احساس راحتی کنید، بنابراین اضافه‌کردن تمرین‌های قدرتی برای افزایش حجم عضلات و بافت‌ها در بدن که کالری هم می‌سوزاند، برایتان مشکل باشد. یا برعکس فقط تمرین‌های قدرتی انجام دهید که توده عضلانی‌تان را حفظ می‌کند، اما وزنتان را کاهش نمی‌دهد، اما باید به تركیبی از تمرین‌های هوازی و قدرتی بپردازید.

 

6 روش نامناسب ورزش‌کردن

اگر ندانید چگونه از یک دستگاه ورزشی استفاده کنید یا تمرینی را به درستی انجام دهید، ممکن است آنقدرها که انتظار دارید کالری نسوزانید. گاهی درست انجام ندادن تمرین، آسیب‌دیدگی‌ را در پی دارد و در نتیجه دیگر نخواهید توانست به تمرین‌ ادامه دهید و کالری‌های اضافی را بسوزانید. این مشکل به خصوص هنگامی بروز می‌كند که فرد بر انجام تمرین‌ها با تکنیک‌هایی که در گذشته آموخته و اکنون معلوم شده است نادرست هستند، اصرار می‌‌كند. علوم ورزشی در چند دهه گذشته تحولات بسیاری داشته و دستگاه‌های ورزشی نیز تغییرات زیادی کرده‌اند. برای حل این مشکل، از یکی از مربیان مجرب سالن بخواهید همراه شما تمرین کند، یا چند جلسه شما را تمرین دهد.

 

7 زود شروع‌کردن برنامه ورزشی یا فشار بیش از حد به خود آوردن

شروع زودهنگام یک برنامه ورزشی قبل از آنکه مراحل قبلی آمادگی بدنی را گذرانده باشید، علاوه بر افزایش احتمال آسیب‌دیدگی‌ها، ممکن است باعث درد شدید بدن شود. احساس درد، بد نیست و نشان می‌دهد بدن در حال ساختن عضله است، اما فعالیت جسمی بیش از حد به خصوص اگر زودهنگام باشد، درد شدیدی ایجاد میکند که باعث می‌شود انگیزه‌تان را برای ادامه ورزش از دست بدهید.

یک علامت دیگر فشار بیش از حد بر بدن هنگام انجام تمرین‌ها، احساس ضعف و خستگی است که بر میزان فعالیت‌ها در بقیه روز تاثیر خواهدگذاشت و باعث می‌شود در سوزاندن کالری موفق نباشید. میزان کالری‌ای که با یک ساعت تمرین در سالن ورزشی می‌سوزانید، بسیار کمتر از کالری‌‌‌ای است که در طول 23 ساعت دیگر می‌سوزانید، بنابراین باید طوری در این یک ساعت تمرین کنید كه میزان کالری مصرفی‌تان در بقیه روز هم افزایش یابد.

راه‌حل این است که برنامه‌ای مخصوص خودتان برای تمرین‌ داشته باشید. بسیاری از سالن‌های ورزشی برنامه‌های رایانه‌ا‌ی برای انجام این کار دارند ولی اگر چنین برنامه‌ای وجود نداشت‌، مربیان حاضر در سالن می‌توانند به شما کمک کنند. حتی ممکن است سالنی که عضو آن هستید، جلسه‌های دوره‌ای تمرین دادن شخصی را با همان حق عضویت، در اختیار شما بگذارد، بنابراین در این باره سوال کنید.

 

8 کارنکردن با یک فرد حرفه‌ای که مجوز یک سازمان ورزشی معتبر دارد

یک تمرین‌دهنده یا مربی حرفه‌ای به شما کمک می‌كند هیچ‌کدام از اشتباه‌ها را، مرتکب نشوید. تمرین‌دهنده شخصی تضمینی برای آن است که حداکثر بهره را از تلاش‌هایتان ببرید. برای اینکه برنامه تمرینی متناسب با نیازهایتان را طراحی کنید، بهتر است از یک تمرین‌دهنده شخصی مجرب یا یکی از مربیان سالن كمك بگیرید. این تمرین‌دهنده، یک برنامه شخصی‌ متناسب با نیازهای خاص شما تدوین می‌کند و مراقب است كه تمرین‌ها را درست انجام دهید، حتی ممکن است برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب که عامل مهم‌تری در حل مشکل اضافه وزن شماست، راهنمایی‌تان کند.

 

9 تمرین برای لاغری موضعی

ادعاها در مورد تضمین‌ کاهش چربی موضعی یا لاغری موضعی شکم یا باسن را فراموش کنید. کارشناسان می‌گویند ژنتیک عامل اصلی تعیین اندامی است که چربی ابتدا در آن تجمع می‌یابد یا از آن برداشته می‌شود. فقط باید بر سوزاندن کالری بیشتر با انجام یک برنامه تمرینی متعادل متمرکز شوید. زیرا در نهایت با کاهش‌وزن کلی بدن، همه بخش‌های بدن لاغر می‌شوند.

 

ترجمه: محمد نیکویی
منبع: asriran

جمعه 29/2/1391 - 12:53

فال حافظ با تعبیر
گفتم: سلام خواجه، گفتا: علیک جانم

گفتم: کجا روانى ؟ گفتا: خودم ندانم

********

گفتم: بگیر فالى، گفتا: نمانده حالى

دایم اسیر گشتم در بند بیخیالى

********

گفتم که: تازه تازه شعر و غزل چه دارى

گفتا که: می سرایم تکنو ،رپ و سواری!

********

گفتم: کجاست لیلى ، مشغول دلربایى ؟

گفتا: شده ستاره در فیلم سینمایى

********

گفتم: بگو ز خالش، آن خال آتش افروز

گفتا: عمل نموده، دیروز یا پریروز

********

گفتم: بگو زمویش، گفتا: که مِش نموده

گفتم: بگو ز یارش، گفتا: ولش نموده

********

گفتم: چرا، چگونه؟ عاقل شدست مجنون؟

گفتا: شدید گشته معتاد گرد و افیون

********


گفتم: کجاست جمشید؟ جام جهان نمایش؟

گفتا: خریده قسطى یک ال سی دی به جایش

********

گفتم: بگو ز ساقى حالا شده چه کاره

گفتا: شده پرستار یا منشى اداره

********

گفتم: بگو ز زاهد، آن رهنماى منزل

گفتا: که دست خود را بردار از سر دل

********

گفتم: ز ساربان گو با کاروان غمها

گفتا: آژانس دارد با تور دور دنیا

********

گفتم: بکن ز محمل یا از کجاوه یادى

گفتا: پژو ، دوو، بنز ،کمری نوک مدادى

********

گفتم که: قاصدت کو؟ آن باد صبح شرقى

گفتا که: جاى خود را داده به فکس برقى

********

گفتم: بیا ز هدهد جوییم راه چاره

گفتا: به جاى هدهد دیش است و ماهواره

*********

گفتم: سلام ما را باد صبا کجا برد

گفتا: به پست داده ، آوُرد یا نیاوُرد ؟

********

گفتم: بگو ز مشکِ آهوى دشت زنگى

گفتا که: ادوکلن شد در شیشه هاى رنگى

********

گفتم: سراغ دارى میخانه اى حسابى

گفت: آن چه بود از دم ،گشته چلوکبابى

دوشنبه 25/2/1391 - 22:12

 

10 دلیلی که سایت شما با شکست مواجه میشود !

 

در مورد بدست آوردن موفقیت در مدیریت یک سایت یا وبلاگ ، مطالب زیادی نوشته شده است اما هیچ کدام به دلایلی که یک سایت میتواند شکست بخورد ، اشاره نکرده است . در این پست قصد دارم به ۱۵ دلیل شکست یک سایت بپردازم.

 

۱- طراحی بد

یک سایتی که طراحی بدی دارد میتواند مثل بازکردن یک رستوران ۵ستاره در یک محله فقیر نشین باشد که عملا با شکست روبرو خواهد شد.

۲- تبلیغات فراوان

برای تبلیغات خود برنامه داشته باشید وآنها را در مکان‌های مناسب نمایش دهید . سعی کنید زمانی تبلیغات بگذارید که سایت شما دارای رتبه مناسبی باشد که توجه تبلیغ دهندگان را جلب کند.

۳- خوراک وبسایت خود را پنهان کرده اید !

این روزها خیلی از افراد برای خواندن مطالب سایت‌های مورد علاقه شان ، از فید استفاده می‌کنند . سعی کنید که یک دکمه بزرگ برای فید خود در نظر بگیرید تا کاربرانی که از فید استفاده میکنند مشترک خوراک شما شوند.

۴-تیتر‌های جذابی ندارید !

بعد از نوشتن مقاله یا مطلبی که درون وبلاگ یا سایتتان میخواهید منتشر کنید ، یکبار آن را بخوانید و بهترین و جذاب ترین تیتر ممکن را انتخاب کنید.

۵- صفحه درباره ما ندارید.

بعضی از خوانندگان تمایل دارند تا بدانند نویسنده مطلبی که میخوانند کیست و اطلاعاتی در مورد آن داشته باشند . پس در مورد  خود و وبسایت خود حتما توضیحاتی را در قالب صفحه درباره ما قرار دهید.

۶- به مطالب خود لینک نمیدهید.

اگر در مورد موضوعی مینویسید که قبلا هم در مورد آن نوشته اید و فکر می‌کنید که میتوانند به هم کمک کنند و یکدیگر را تکمیل سازند، حتما در درون نوشته خود ، به آن‌ها لینک بدهید.

۷- عکس ندارید.

عکس‌ها یکی از جذب کننده ترین المنت‌هایی هستند که شما میتوانید از آنها در افزایش بازدید و جلوگیری از خروج زودهنگام بازدید کننده استفاده کنید.

۸- سبک نوشتن بدی دارید.

نویسه‌های خود را در پاراگراف‌های معینی جای دهید و سعی کنید طبق روال همیشگی خود پیش بروید.

۹- موضوعات فراوانی دارید.

وبسایت شما یاهو یا تبیان نیست که صد‌ها موضوع  را در کنار هم جمع آوری کرده باشد . پس تعداد موضوعات خود را کم کنید و سعی کنید که از اهداف خود دور نشوید.

۱۰- نظرات بازدیدکنندگان برایتان مهم نیست.

اگر نظرات بازدید کنندگان برایتان مهم نیست ، بهتر است که همین امروز دست از کار کردن بکشید و دنبال کار دیگری باشید که حداقل نظر مشتریان در آن تفاوتی ایجاد نکند!

 

منبع: خوارزمی

چهارشنبه 20/2/1391 - 19:22

در روزهای اخیر، استفاده گسترده کاربران از سرویس VPN (Virtual Private Network) به دلیل اختلالات موجود در اینترنت و همچنین عبور از سد فیلترینگ کشور، مشکلات فراوانی را برای استفاده کنندگان در پی داشته است.

رشد فزاینده فروش اکانت های VPN و نرم افزارهای فیلترشکن که با قیمت های بسیار نازل و حتی تست های چند روزه رایگان، عرضه می شود، تهدیدات بیشماری را متوجه رایانه های کشورمان نموده است و باعث شده تا کاربران به دلیل عدم آگاهی، بخش عظیمی از اطلاعات درون کشور را در اختیار کشورهای بیگانه قرار دهند.

متأسفانه، بیشتر سرورهایی که اشتراک VPN را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، نه تنها تمامی اطلاعات رد و بدل شده را بررسی می‌کنند، بلکه توسط پورت‌های باز رایانه کاربر، به اطلاعات درون رایانه وی نیز دسترسی داشته و با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته، بدون اطلاع کاربر، اقدام به کپی‌برداری یا دیدن اطلاعات داخلی رایانه وی می کنند. این موضوع، زمانی که کاربر از طریق رایانه محل کار، اقدام به برقراری ارتباط VPN می کند، از اهمیت دو چندانی برخوردار است چرا که موجب دسترسی به اطلاعات سازمان می گردد.

کاربر، با استفاده از سرویس VPN و یا نرم‌افزارهای فیلترشکن، به یک سرور در خارج از کشور که معمولاً در کشورهای آمریکا و انگلیس مستقر هستند، متصل می شود. این اتصال از هر نقطه دنیا، موجب اختصاص یک آدرس IP خارجی به رایانه کاربر شده و موقعیت مکانی وی را به آن کشور تغییر داده و در اینترنت، به عنوان کاربری از آن کشور شناخته می شود. پس از برقراری ارتباط، کاربر توسط سرور خارجی، وارد اینترنت ‌شده و بدین وسیله، از فیلترینگ داخلی کشور یا تحریم های خارجی عبور می کند.

اگر چه اطلاعات تبادل شده توسط VPN، از طریق ارتباط امن SSL صورت می گیرد و بجز خود کاربر و رایانه سرور، هیچ فرد دیگری به آن اطلاعات دسترسی ندارد ولی به علت رمزنگاری، رمزگشایی و بازرسی محتویات هر بسته، این سرویس گاهی اوقات عملکرد کندی دارد.

 

علاوه بر این، گرایش به سوی سرویس VPN، تلاش عده زیادی از کلاهبرداران اینترنتی را نیز در بر داشته است تا با فریب کاربران به نصب نرم افزارهای مخرب که اغلب Trojan یا key logger هستند، در قالب برنامه های VPN، به دزدیدن اطلاعات نام کاربری، کلمه عبور افراد و همچنین اطلاعات محرمانه آن ها اقدام نمایند.

اگر چه به گفته رضا باقری اصل، مدیر دفتر مطالعات فناوری های نوین مرکز پ‍ژوهش های مجلس، ” VPN غیر قانونی نیست و در قانون جرایم رایانه ای هیچ ماده ای مبنی بر این که پروتکل VPN غیر قانونی است، وجود ندارد ” و به طور مثال، بانک ها و مؤسسات مالی از این پروتکل برای تبادل اطلاعاتشان استفاده می کنند چرا که از امنیت بالاتری برخوردار است، اما به کاربران توصیه می شود که همچنان تدابیر امنیتی را برای حفظ حریم خصوصی خویش بکار گیرند.

نویسنده: محمد مهدی واعظی نژاد
متخصص امنیت شبکه

 

منبع: ایران ویج

سه شنبه 19/2/1391 - 22:49

شاید تصور اینکه ماشین لباس شویی باعث بروز بیماری های آلرژیک یا پوستی بشود، برایتان دشوار باشد. اما حقیقت این است که برخی میکروب ها و قارچ هایی که در اثر استفاده نادرست از ماشین لباسشویی، درون آن تولید و تکثیر می شوند، قادرند سلامت ما را به خطر بیندازند. این مطلب، نگاهی می اندازد به خطاهای هشت گانه استفاده از ماشین لباسشویی که ممکن است هر کدام از ما مرتکب شویم و سلامت مان را به دست خودمان تهدید کنیم…

خطای اول: گذاشتن ماشین لباسشویی در یک فضای کوچک: کم نیستند افرادی که ماشین لباسشویی را درون رخت کن حمام، انباری یا حیاط خلوت سقف دار قرار می دهند و نمی دانند که با این کار چه خیانتی به خود و اعضای خانواده شان می کنند!

ماشین لباسشویی باید در یک محیط باز مثل آشپزخانه قرار گیرد تا بتوان بعد از اتمام کار، قدری پنمره را باز گذاشت تا هوا و بخار متصاعد شده از آن، محیط مناسبی برای رشد قارچ ها و کپک ها به وجود نیاورد. قرار دادن ماشین لباسشویی در مکانی مثل حمام، باعث تکثیر قارچ ها و کپک ها و سرایت آنها به لباس های داخل حمام، پرده حمام و لوازمی مثل لیف می شود و عاقبت این سرایت چیزی نیست جز ابتلا به آلرژی بیماری های پوستی! بنابراین سعی کنید که ماشین لباسشویی تان را در محیط های باز نگهداری کنید و اگر هم قادر به این کار نیستید، حداقل تا ساعاتی پس از اتمام کار شستشو، در حمام، انباری یا حیاط خلوت تان را باز بگذارید.

خطای دوم: شستن ملحفه ها با آب ولرم: خیلی ها برای حفظ رنگ و رو یا دیرتر کهنه شدن روتختی، روبالشی و ملحفه ها، آنها را با دور کند ماشین لباسشویی و آب ولرم می شویند؛ در حالی که رابرت ویتز، میکروبیولوژیست، این کار را تنها یک آب تنی لذت بخش برای این گونه کالاها می داند و می گوید: «یکی از بهترین مناطق برای حفظ گرد و غبار و ایجاد آلرژی، روتختی ها و روبالشی ها هستند، بنابراین همه افراد باید حداقل هر دو هفته یک بار کلیه لوازم خواب شان را با آب کاملا داغ و با دور تند ماشین لباسشوی بشویند و برای جلوگیری از آلرژی زا شدن، آنها را درون خانه و به دور از گرد و غبار محیط بیرون از منزل خشک کنند.»

خطای سوم: حبس هوا در ماشین لباسشویی: کپک ها به ندرت در محیط های خشک تولید می شوند اما مناطق مرطوب، جولانگاه تولید و تکثیر انواع کپک ها هستند. تماس کپک با لباس ها باعث بروز احتقان، خارش چشم ها و خس خس سینه در افراد می شود. این علایم وقتی به صورت شدیدتر و گسترده تر در فرد ظهور می کند که او به آسم یا آلرژی هم مبتلا باشد. بنابراین برای جلوگیری از تولید و تکثیر کپک در ماشین لباسشویی تان، پس از هر بار شستشوی لباس ها، در آن را کاملا باز بگذارید تا هوا و بخار درون اش کاملا خارج شود و محیط خشکی درون ماشین به وجود بیاید. رابرت ویتز، خشک کردن لاستیک دور در و حتی محفظه درونی ماشین به وسیله یک دستمال خشک را هم برای جلوگیری از حمله کپک ها موثر می داند. او حتی پا را از این حد فراتر گذاشته و می گوید: «برای اطمینان از نسل کشی کپک ها باید پس از هر بار استفاده ماشین لباسشویی تان را با باد سرد سشوار خشک کنید!»

خطای چهارم: شستن لباس زیر با ماشین لباسشویی: به گفته دکتر چارلز جبرا، استاد میکروبیولوژی دانشگاه آریزونا، لباس های زیر یکی از اصلی ترین منابع انتشار میکروب در فضاهای بسته و مرطوب هستند. به همین دلیل بهتر است که هنگام شست وشو با سایر لباس ها، درون یک محفظه قرار نگیرند. از طرف دیگر، ممکن است آلودگی بیش از حد البسه دیگر به لباس زیر افراد سرایت کند و موجب تحریک پوستی یا حتی عفونت دستگاه تناسلی در آنها شود. به عقیده دکتر جبرا، لباس های زیر باید با آب کاملا داغ و مواد شوینده شسته و برای خشک شدن زیر نور مستقیم آفتاب قرار گیرند. او همچنین برای پیشگیری از ماندگاری میکروب ها در ماشین لباسشویی توصیه کرد که پس از هر سه یا چهار بار استفاده، یک دور آن را به صورت خالی از لباس و ریختن مواد ضدعفونی کننده، روشن کنید.

خطای پنجم: استفاده از شوینده های نامناسب: بعضی ها به خاطر اینکه پوست دست شان نسبت به بعضی شوینده ها حساس است، ترجیح می دهند لباس های شان را درون ماشین لباس شویی بریزند و این طوری از هر نوع شوینده ای که دوست داشتند استفاده کنند اما پژوهشگران دانشگاه واشنگتن می گویند اگر پوست دست شما نسبت به ماده شوینده خاصی حساسیت دارد، به هیچ وجه نباید از آن ماده درون ماشین لباس شویی تان استفاده کنید، زیرا با این کار حساسیت پوستی را به کل بدن تان منتقل خواهید کرد. آنها همچنین استفاده از شوینده ها و نرم کننده های معطر را برای شستن لباس کودکان، نوزادان و افراد مبتلا به آسم و آلرژی مناسب نمی دانند. به علاوه، پژوهشگران معتقدند که بهتر است لباس نوزادان هم مانند لباس های زیر، با دست و بامواد شوینده ملایم شسته شوند.

خطای ششم: رها کردن لباس های شسته شده برای مدتی طولانی: یکی دیگر از خطاهای نسبتا رایج و بیماری زا در مورد ماشین لباسشویی، رها کردن لباس های شسته شده به مدت طولانی درون آن است. در حالی که به عقیده دکتر جبرا، باقی ماندن لباس های خیس درون ماشین لباس شویی، بیشتر از ۳۰ دقیقه یعنی تولید کپک و باکتری های آلرژی زا. بنابراین به توصیه وی، تنها زمانی ماشین لباس شویی تان را روشن کنید که مطمئن باشید در خانه هستید و می توانید پس از پایان شست وشو، بلافاصله لباس ها را از درون آن خارج کرده و پهن کنید.

خطای هفتم: پر کردن ماشین با لباس های کثیف از چند روز قبل: این خطا از آن دست اشتباه هایی است که اکثر خانم ها آن را مرتکب می شوند. خانم ها معمولا برای جلوی چشم نبودن لباس های کثیف، آنها را درون ماشین لباس شویی می ریزند تا زمانی که ماشین کاملا پر از لباس شد، آن را روشن کنند. غافل از اینکه عرق، رطوبت و آلودگی لباس ها می توانند زمینه ساز تولید انواع میکروب ها و رخنه کردن آنها درون لباس ها شوند. میکروب هایی که در محفظه های ریز لباس ها رخنه می کنند تا در فرصت مناسب شروع به فعالیت هایی کنند که موجب ناراحتی های پوستی در ما می شود.

خطای هشتم: شستن کفش و لباس های گلی با ماشین لباس شویی: اگر خسته و کوفته از مسافرت یا کوهنوردی برگشته اید و حال و حوصله شستن کفش و لباس گلی تان را ندارید، بهتر است به جای پرتاب کردن آنها درون ماشین لباس شویی، گوشه حیاط یا حمام قرارشان دهید تا خوب خستگی تان در برود. میکروب و آلودگی های پنهان شده در گل و لای ممکن است تا مدت ها درون ماشین لباس شویی باقی بماند و به سایر لباس های تان هم نفوذ کند، بنابراین بهتر است لباس هایی که گل و کثیفی از سر و کول شان بالا می رود را با دست بشویید.

 

منبع: ایران ویج

سه شنبه 19/2/1391 - 22:45

فضای ورودی شما اولین فضایی است که در بدو ورود در معرض دید دوستان و آشنایان قرار می گیرد و با دیدن ورودی خانه ذهنیت آنها شکل می گیرد. از این رو اهمیت دکوراسیون فضای ورودی بسیار زیاد است. در این مطلب قصد داریم ایده هایی برای دکوراسیون فضای ورودی برایتان مطرح کنیم تا بتوانید آن را هر چه زیباتر و چشم گیرتر بیارایید.

 

● جاذبه های دیواری

استفاده از کاغذ دیواری یا دیگر پوشش های دکوراتیو برای دیوار ورودی ایده مناسبی است. همچنین اگر فضای ورودی شما در نزدیکی فضای نشیمن است، کاغذ دیواری ابزار بسیار مناسبی برای تفکیک این دو فضا از یکدیگر و تعریف دو فضاست. کاغذ دیواری را می توانید خودتان نصب کنید یا از فروشگاه های عرضه کاغذ دیواری بخواهید این کار را برایتان انجام دهند. البته برای تفکیک دو فضا روش های دیگری نیز وجود دارد. برای مثال استفاده از قفسه کتابخانه ایستاده بین دو فضا.

● هماهنگ سازی رنگ دکوراسیون ورودی با دکوراسیون دیگر فضاهای خانه

یکی دیگر از ایده های زیبا برای دکوراسیون فضای ورودی استفاده از رنگ هایی هماهنگ با رنگ های موجود در دکوراسیون دیگر قسمت های خانه، در این فضاست. برای ایجاد تمایز شما می توانید از رنگ های اصلی کار شده در فضا های دیگر به عنوان رنگ های مکمل در قالب عناصر جانبی در دکوراسیون فضای ورودی استفاده کنید. این کار سبب می شود دکوراسیون ورودی با استقلالی که دارد به نحوی با دکوراسیون دیگر فضاها مرتبط شود و همین امر زیبا و خوشایند است.

● دکوراسیون ورودی را به نام خود کنید

دکوراسیون فضای ورودی خانه شما باید به نحوی باشد که گلچینی از ویژگی ها، سلیقه، علایق و شخصیت شما را در بدو ورود به فردی که وارد خانه شما می شود بیان کند. شما می توانید برای این کار عناصری از قبیل قاب عکس های خانوادگی، اشیایی که از سفرهای خود به همراه آورده اید یا صنایع دستی مورد علایق خود و عناصری از این قبیل را در دکوراسیون ورودی به نمایش بگذارید.

● وجود آینه در ورودی یک نیاز است

وجود آینه های قدی و ایستاده و نصب آن به دیوار فضای ورودی الزامی است. آینه در کنار جنبه تکنیکی که دارد و فضا را باز و وسیع نشان می دهد جنبه کاربردی مهمی نیز دارد و آن این است که افراد در بدو ورود می توانند وضعیت ظاهری خود را بررسی کنند و همچنین هنگام خارج شدن از خانه نیز به راحتی آماده رفتن شوند.

● فضای ورودی خود را کاربردی چیدمان کنید

فضای ورودی خانه شما باید حداکثر فضا را برای آویختن کت و مانتو و پالتو و همچنین وسایل جانبی همراه میهمانان از قبیل چتر، دستکش ها و کیف دستی در اختیار آنها قرار دهد. بنابراین تا جایی که امکان دارد و لطمه ای به زیبایی دکوراسیون نیز وارد نمی شود از جالباسی ها، جا کفشی و آویزهای دیواری در قسمت ورودی استفاده کنید. قرار دادن ابزاری از قبیل پاشنه کش و برس کفش را نیز در ورودی فراموش نکنید.

● توجه به سقف

سقف از جمله قسمت هایی در فضا است که باید هنگام دکوراسیون به آن نیز توجه شود. توصیه می کنیم سقف فضای ورودی را با رنگی تیره تر از رنگی که برای دیوارها استفاده کردید رنگ آمیزی کنید تا فضا گرم تر و صمیمی تر جلوه کند. این گرما را می توانید به سیله یک نور پردازی زیبا و جذاب کامل کنید.

● حسن ختام

برای حسن ختام دکوراسیون ورودی توصیه می کنیم از یک میز کنسول زیبا در فضا استفاده کنید و روی آن آینه و شمعدانی زیبا قرار دهید. همچنین می توانید برای تمیز نگه داشتن فضا و جلوگیری از به هم ریختگی فضا از سبدهای حصیری دکوراتیو برای روی میز استفاده کنید و نامه ها، کلیدها و دیگر اشیا کوچک را در آنها قرار دهید. اگر فضا این امکان را به شما می دهد یک صندلی زیبا نیز در فضای ورودی قرار دهید.

 

منبع: ایران ویج

سه شنبه 19/2/1391 - 22:42
پروژه رودخانه سنگی، توسط "جان پیاسکی" در نیویورک طراحی و اجرا شده است. معمار این پروژه به خاطر خلق این اثر موفق به دریافت لوح افتخار از انجمن معماران منظر آمریکا (ASAL) شده است.

پیاسکی درمورد پروژة رودخانه سنگی اینگونه توضیح می دهد، هدف من از ابتدا این بود که این پیاده رو و یا به عبارتی (رودخانة سنگی) در هماهنگی کامل با طبیعت اطراف باشد تا حس هم جوشی با طبیعت را به رهگذر منتقل کند. در حقیقت این پروژه به دنبال ایجاد یک زبان مشترک ما بین فرهنگ و بستر طبیعت است.

همچنین این پروژه در جنگل اجرا شده است ، برای در کنار هم قرار دادن سنگ ها و حمل و نقل آنها ،زمان و انرژی زیادی صرف کردم و سعی کردم که رودخانة سنگی به دیواره سنگی متصل باشد تا هماهنگی مناسبی با محیط اطراف ایجاد شود. می توان با صراحت می‌توانم با صراحت اذعان کنم که این مسیر سنگی خود نوعی مجسمه‌سازی است.

شنبه 16/2/1391 - 3:41