baharrrrr88 ( تعداد مطالب : 38738 ) ( تعداد نظرات : 4773 )

ایمیل سرویسی است که بعضی از ما حدود ۲۰ سال است که از آن استفاده می‌کنیم اما خوب است بدانید عمر سرویس ایمیل بیش از این‌هاست. در حقیقت اولین سرویس‌های ایمیل در دهه ۱۹۶۰ میلادی ایجاد شده‌اند و بر اساس گزارش Wired مهندس کامپیوتری به نام “ری تاملینسون” پدیدآورنده بسیاری از ابداعات ایمیل مانند علامت @ است.

حالا شمایی که سال‌هاست از ایمیل استفاده می‌کنید دلیل وجود علامت @ را می‌دانید؟ این علامت یک نوع حرف اضافه است که هم جداکننده آدرس و نام سرور است و هم هیچگاه با دیگر حروف اشتباه گرفته نمی شود. تاملینسون درباره انتخاب این علامت می گوید:

” به کیبورد نگاه کردم، و فکر کردم: چه چیزی را می‌توانم انتخاب کنم که با بقیه حرف‌ها اشتباه گرفته نشود؟ اگر فردی وجود داشت که در نامش حرف @ وجود داشت این علامت انتخاب مناسبی نیست اما خوشبختانه این علامت جزو حروف الفبا نیست و به نظر مناسب است. علامت‌های دیگری مانند کاما، اسلش، پرانتز، خط تیره و براکت را ممکن است افراد در نام کاربری خود به کار ببرند، به این ترتیب تنها سه یا چهار کاراکتر باقی می‌ماند و @ به نظر مناسب ترین آنهاست. همچنین این علامت که at خوانده می‌شود مشخص می‌کند که نام کاربری در چه سروری واقع است.”

همچنین چند نکته جالب دیگر هم در مورد تاریخچه ایمیل وجود دارد:

- تاملینسون برای “بولت برانک” و “نیومن” کار می‌کرد که در واقع یک شرکت مهندسی بوستونی بود که طراحی اصلی سخت‌افزار و نرم‌افزار آرپانت، شکل اولیه اینترنت امروزی محسوب می‌شود. تمامی اختراعات او در این شرکت انجام گرفته است.

- اولین سرور ایمیل در سال ۱۹۶۱ میلادی راه‌اندازی شد که به وسیله آن کاربران می‌توانستند توسط سرور به یکدیگر پیام ارسال کنند. در واقع پیام‌ها هیچگاه از سرور اصلی خارج نمی شدند و کاربران تنها پس از لاگین کردن قادر به دریافت و مشاهده پیام ها بودند.

- برای قرار دادن @ در آدرس ایمیل، تاملینسون می‌بایست برنامه خود را به تمامی سایت‌های آرپانت ارسال می‌کرد که خوشبختانه در آن زمان یعنی سال ۱۹۷۲ میلادی تنها ۱۲ سایت دیگر در دنیا وجود داشت!

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1005روز قبل
دوشنبه 15/8/1391 - 10:35
baharrrrr88 ( تعداد مطالب : 38738 ) ( تعداد نظرات : 4773 )

موتور جستجوی معکوس عکس چیست؟

منظور از موتور جستجوی معکوس عکس چیست؟ موتور جستجوی معکوس عکس در مقابل “موتور جستجوی عکس” قرار می گیرد. در موتور جستجوی عکس (مانند Google Image Search)،شما یک متن یا عبارت را وارد می کنید و موتور جستجو، عکس های مشابه یا نزدیک به عبارت را بر اساس الگوریتم های مختلف به شما نشان می دهد. اما در موتور جستجوی معکوس عکس، شما یک عکس را به موتور جستجو تحویل می دهید و موتور جستجوی، عکس های مشابه آن را نمایش می دهد .

 

یکی از کاربردهای این نوع موتورهای جستجو ایجاد امکان جستجوی استفاده یا سوء استفاده احتمالی از عکس هایی که متعلق به شما هستند در سایت های دیگر است. برا یجستجوی متن به راحتی می توانید بخشی از متن مورد نظر خود را در سایت هایی مانند Google جستجو کنید و ببینید که آیا کسی از آن استفاده کرده است یا نه اما در مورد عکس ها چطور؟ پاسخ، موتور جستجوی معکوس عکس است. کاربرد دیگر در طراحی لوگو است. می توانید بگردید ببینید آیا لوگویی مشابه لوگوی طراحی شده برای شما (یا توسط شما) قبلاً توسط موسسه یا سازمان یا شرکت دیگری طراحی شده است یا خیر. یک کاربرد دیگر آن پیدا کردن عکس های تبلیغاتی است. مثلاً فرض کنید در یک سایت خاص، از یک تصویر (مثلاً عکس یک مسجد خاص و …) خوشتان آمده است اما روی عکس متن های یا علامت هایی وجود دارد که نمی خواهید آن علامت ها یا متنها در عکس مورد استفاده شما وجود داشته باشد. یک راهکار این است که با فوتوشاپ و فوتوایمپکت و نرم افزارهای مشابه و صرف وقت کافی، علامت ها و نوشته ها را از عکس پاک کنید.


 

یک راه حل ساده تر این است که در موتور های جستجوی معکوس عکس، به دنبال سایر عکس های مشابه بگردید. احتمالا یک نفر قبل از شما وقت گذاشته و عکس مورد نظر را تمیز کرده است و یا شاید حتی بتوانید عکس اصلی ر ا پیدا کنید. یک کاربرد دیگر پیدا کردن عکس با اندازه های دیگر است. مثلاً یک عکس از یک موضوع خاص را پیدا کرده اید اما آن عکس کوچک است و می خواهید عکس بزرگتری پیدا کنید. کافی است آن را در این موتورهای جستجوی عکس مورد جستجو قرار دهید تا سایر سایز های آن عکس را که در سایت های مختلف یا شاید حتی در آن سایت قرار دارد بیابید. یک کاربرد تفریحی دیگر نیز وجود دارد : پیدا کردن تغییرات ایجاد شده روی عکس!!!. مثلاً کافی است عکس یک هنرپیشه یا یک شخصیت معروف را در سایت ببینید. آن عکس را به موتور جستجو تحویل می دهید و می توانید انواع و اقسام کارهای گرافیکی انجام شده توسط گرافیست های حرفه ای و آماتور با آن عکس را در اینترنت پیدا کنید!!!.


 

موتور های جستجوی مختلفی برای جستجوی عکس یا جستجوی معکوس عکس وجود دارند که برخی از آنها را می توانید با مراجعه به سایت comptalks.com در نشانی :


 

http://www.comptalks.com/top-10-reverse-image-search-engines


 

مشاهده نمایید اما من شخصاً TinEye را ترجیح می دهم.


 


 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1005روز قبل
دوشنبه 15/8/1391 - 10:35
baharrrrr88 ( تعداد مطالب : 38738 ) ( تعداد نظرات : 4773 )

هشدار دهنده همه کاره

شاید شما هم از اون کاربرای اینترنتی هستین که از سرویس­های مختلفی استفاده می کنین و توی خیلی از اونا عضو هستین. کنترل همه اینها سخته! برخی سرویس ها خودشون یه هشداردهنده دارن.


 

مثل Google Notifier که می تونین اونا برای ویندوز یا مک دانلود کنین و هر موقع ایمیل جدیدی در جی میل داشتین به شما اطلاع میده و دیگه نیازی نیست هر بار صفحه را چک کنین. اما اگه بخواین همه اینها را همزمان با هم داشته باشین چی؟!


 

برنامه های زیادی توسط افراد و شرکت های مختلف نوشته شدن و شاید بتونین توی اینترنت چند تا از اونها را پیدا کنین. اما ما تصمیم داریم در این برنامه به روزیه سرویس جالب همه کاره را بهتون معرفی کنیم: دیگزبی نام این برنامه جالبه که از سایتی به همین نام می تونین رایگان اون, دانلود کنین.


 

کافیه یه سری به سایت digsby.com بزنین و روی دکمه Free Download اون کلیک کنین تا داناود بشه و اون را نصب کنین. حالا بریم سراغ طرز کار با این نرم افزار مفید و کاربردی.


 

این نرم افزار کارهای مختلفی می کنه و از کوچکترین پیامی در پیغام رسان­های فوری مثل MSN، Yahoo، ICQ، Google talk و Jabber گرفته تا هشدار برای ایمیل جدید و خبر در مورد به روزرسانی های شبکه های اجتماعی را در خود دارد و دیگه نیازی نیست شما کلی نرم افزار و سایت ها را هر لحظه چک کنین.


 

بعد از باز کردن نرم افزار با دادن نام و رمز عبور دیگزبی می تونین از امکانات اون استفاده کنین.


 

سپس شروع به وارد کردن نام کاربری ها و رمزها توی سایت های مختلف می کنیم. از پیغام رسان ها و سرویس دهنده های ایمیل گرفته تا شبکه های اجتماعی.


 

در هر کدوم از اونها علاوه بر Username و Password می تونین در صورتی که پسوردتون را فراموش کردین با زدن Forgot Password اون رو بدست بیارین و با زدن Advanced تنظیمات بیشتر اون سرویس دهنده مثل سرور و پورت و اینکه هر چند دقیقه اون را چک کند دیده میشه.


 

با وارد کردن تمام IDهایی که در سایت های مختلف دارین همه اونها در این نرم افزار قرار گرفته و می تونین به راحتی اونرو را تنظیم و مدیریت کنین. محیط برنامه خیلی شبیه نرم افزارهای گفتگویی هست و خودتون می تونین گزینه های مختلف را از منوهای نرم افزار جستجو کنین.

دیگه با این نرم افزار کارتون خیلی راحت میشه و نیازی به چک کردن مدام سایت هایی که عضو هستین را ندارین. امیدواریم از این نرم افزار استفاده کنین و لذت ببرین.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1005روز قبل
دوشنبه 15/8/1391 - 10:34
baharrrrr88 ( تعداد مطالب : 38738 ) ( تعداد نظرات : 4773 )

تکنولوژی Plug & Play چیست ؟

 

Plug & Play هم‌ به‌پشتیبانی‌ نرم‌افزاری‌ و هم‌ سخت‌افزاری‌ نیازمند است‌. در واقع‌ یک‌ سری‌ خصوصیات‌ سخت‌افزاری‌ لازم‌ است‌ تا نرم‌افزار بتواند بدرستی‌ آن‌ را شناسایی‌ کند. یکی‌ از این‌ خصوصیات‌ به‌ نوع‌ باس‌ سیستم‌ مربوط‌ است‌ باس‌ باید توانایی‌ تشخیص‌تغییرات‌ در پیکربندی‌ خودش‌ را داشته‌ باشد (یک‌ وسیله‌ اضافه‌ شده‌ یا تغییری‌ رخ‌ داده‌؟) مثلاً باس‌های‌ MCA یا ISA درگذشته‌ P&P را پشتیبانی‌ نمی‌کردند ، اما باس‌های‌ PCI امروزی‌ این‌ توانایی‌ را دارند. علاوه‌ بر این‌ سخت‌افزار، باید به‌ یک‌سری‌ کد که‌ به‌ IDcode معروف‌ است‌ مجهز باشد تا نرم‌افزار بتواند آن‌ را بشناسد (مثلاً شماره‌ سریال‌). مرحله‌ بعد نوبت‌سیستم‌ عامل‌ است‌ که‌ بتواند این‌ تغییرات‌ را handle کند به‌ این‌ صورت‌ که‌ باس‌ توسط‌ پیغام‌ هایی‌ که‌ وقفه‌ (int) نامیده‌می‌شود به‌ سیستم‌ عامل‌ خبر می‌دهد که‌ تغییراتی رخ‌ داده‌ و سیستم‌ عامل‌ باید اطلاعاتی‌ را از باس‌ بخواند و تغییرات‌ راشناسایی‌ کند. بعد هم‌ Driver لازم‌ آن‌ سخت‌افزار را Load کرده‌ (از فهرست‌ درایورهای‌ خودش‌ یا CD مربوطه‌) و بعد آن‌ رانصب‌ کند تا سخت‌افزار بتواند شروع‌ به‌ کار کند. به‌ این‌ ترتیب‌ P&P یک‌ سری‌ قابلیت‌های‌ سخت‌افزاری‌ است‌ که‌ برای‌سهولت‌ نصب‌ سخت‌افزار از آنها استفاده‌ می‌شود.

این ویژگی رو فکر کنم تمام کاربراین که از سیستم عامل سون یا لینوکس استفاده میکنن دیده باشن چون تقریبا تمام ورژن های این دو سیستم عامل دارای این ویژگی هستش.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1005روز قبل
دوشنبه 15/8/1391 - 10:33
baharrrrr88 ( تعداد مطالب : 38738 ) ( تعداد نظرات : 4773 )
تفاوت پردازنده های دستکتاپ و نوت بوک چیست؟
گویا ای تی
بزرگترین تفاوت مابین پردازنده های دسکتاپ و نوت‌بوک در این است که پردازنده های نوت‌بوک نیاز به توان مصرفی پایین تری دارند و در نتیجه سرعت پایین تری هم دارند ولی در عوض از قابلیت های بیشتری در زمینه قابل حمل بودن بهره می گیرند.برای مثال پردازنده نوت‌بوک Intel Core i7-2760QM و پردازنده دسکتاپ Intel Core i7-2600K هر دو ۴ هسته ای بوده ولی اولی در فرکانس ۲/۴ گیگاهرتز و دومی در فرکانس ۳/۴ گیگاهرتز کار می کند. از آن طرف حداکثر توان مصرفی پردازنده نوت بوک ۴۵ وات است درحالی که حداکثر توان مصرفی پردازنده دسکتاپ ۹۵ وات است.
همانگونه که مشخص است پردازنده نوت بوک دارای سرعت کمتر و در عوض مصرف پایین تری است که این امر در نوت‌بوک‌ها که توان مصرفی خود را از باتری تامین می کنند بسیار مثبت ارزیابی می شود.


به طور کلی تفاوت های اصلی پردازنده های دسکتاپ و نوت‌بوک‌ را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:
مصرف توان: از آنجاییکه نوت‌بوک‌ها از باتری برای تامین توان مورد نیاز خود استفاده می کنند پردازنده آنها باید به گونه ای طراحی شود که با حفظ راندمان خود از کمترین مصرف انرژی برخوردار باشد. پردازنده دسکتاپ نیازی به در نظر گرفتن این موضوع ندارد.

فرکانس: فرکانس بالاتر به معنای تولید گرمای بیشتر است. در نوت‌بوک‌ها به دلیل محدودیت در وزن، اندازه و ابعاد نمی توان از
سیستم های خنک کننده قوی استفاده کرد و لذا چاره ای جز کاهش فرکانس وجود ندارد، در حالی که در دسکتاپ‌ها محدودیتی در پارامترهای ذکر شده وجود ندارد و طراحان می توانند از فرکانس های به مراتب بالاتر استفاده نمایند.

ولتاژ : پردازنده های نوت‌بوک‌ها به دلیل مصرف پایین تر انرژی و تولید گرمای کمتر مجبورند که در ولتاژ پایین تری کار کنند در حالی که این محدودیت در پردازنده های دسکتاپ وجود ندارد.

چیپ‌های مجتمع:
به دلیل مصرف پایین‌تر برخی از چیپ‌های نوت‌بوک به صورت مجتمع طراحی می شوند. یعنی در داخل پردازنده علاوه بر CPU، چیپ‌های دیگر مثل گرافیک، کنترولر حافظه، کارت شبکه بی سیم و … هم گنجانده می شوند در حالی که چنین اجباری در دسکتاپ وجود ندارد و اگر هم چنین اتفاقی رخ دهد به دلیل مصرف پایین تر نیست بلکه رسیدن به راندمان بالاتر مد نظر است.

تطابق:
اگر چه ممکن است که دو پردازنده مشابه از نوت‌بوک و دسکتاپ دارای تعداد پین های برابر باشند و حتی بتوان آنها را در سوکت دیگری قرار داد ولی عملکرد این پین ها در آنها متفاوت است و در صورت نصب در سوکت دیگری، کار نخواهد کرد.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1005روز قبل
دوشنبه 15/8/1391 - 9:44
میثم ومپایر ( تعداد مطالب : 5258 ) ( تعداد نظرات : 1143 )

زیبا سازی فلش مموری با روش‌های ساده


امروزه کمتر کسی ممکن است پیدا شود که فلش مموری نداشته باشد. فلش مموری‌ها جزئی از زندگی ما شده اند.

Creative Flash MemoryCreative Flash Memory

تصاویری که مشاهده می‌کنید به گزارش پایگاه خبری فن آوری برسام، کار برخی افراد خلاق و با ذوق است که بیشتر با وسایل درون خانه انجام شده است.

 

Flash Memory in a FloppyFlash Memory in a Floppy

فلاپی ها دیگر منقرض شده اند ولی Charles Mangin توانسته این فلاپی را به حیات برگرداند.

Flash Memory AnimalFlash Memory Animal

این کروکدیل بی کله انگار کله‌اش درون کامپیوتر گیر کرده است! اگر می‌خواهید یکی شبیه این درست کنید به IKEA Hackersبروید.

Flash Memory Torn CableFlash Memory Torn Cable

دوستان شما قطعا از دیدن قابلیت‌های این سیم پاره تعجب خواهند کرد! البته مواظب باشید کسی آن را اشتباهاً‌ دور نیاندازد. اگر می‌خواهید یکی شبیه این بسازید به این آدرس بروید.

Flash Memory double sidedFlash Memory double sided

Ed Lewis سازنده این فلش دوسر به این دلیل این فلش دوسر را درست کرد که می‌خواست اطلاعات کاری و شخصی اش را جدا نگه دارد! اگر شما هم می‌خواهید یک فلش دوسر درست کنید به این آدرس بروید.

Flash Memory in a Pink EraserFlash Memory in a Pink Eraser

فلش مموری درون مداد پاک کن. زیبا، ساده و خلاقانه. اگر شما هم می‌خواهید مداد پاک کنتان پر از اطلاعات باشد، به این آدرس بروید.

Flash Memory MouseFlash Memory Mouse

اگر از PC استفاده می‌کنید و کیس‌تان زیر میز است. می‌توانید به جای خریدن یک رابط USB از موس‌تان استفاده کنید! با گذاشتن پورت USB روی موس از شر سیم های اظافی خلاص شوید.
برای دیدن آموزش تبدیل موس به این وسیله‌ی چند کاره به این آدرس بروید.

 

Flash memory LegoFlash memory Lego

اگر اسباب‌بازی‌ خانه‌سازی در خانه دارید بهتر است آنها را دور نریزید و با آنها یک جعبه‌ی فلش مموری زیبا بسازید. در این فلش مموری دو نکته‌ی جالب وجود دارد. یکی اینکه نور از این پلاستیک عبور می‌کند لذا نور LED فلش مموریتان باعث زیبایی دوچندان این قطعه می‌شود. و دیگری اینکه به خاطر تعمیم پذیر بودن اسباب بازی خانه سازی می‌توانید به آن قطعات دیگری اظافه کرده وفلش مموری‌های جالب‌تری نیز بسازید. اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید یکی از اینها درست کنید به این آدرس بروید.

Flash Memory Lego LEDFlash Memory Lego LED

همان فلش مموری را مشاهده می‌کنید در هنگامی که LED آن روشن است.

kendrick90 Flash Memorykendrick90 Flash Memory

خلاقیت جالب بر اساس فلش مموری درون خانه‌سازی اثر kendrick90

tonye Flash Memorytonye Flash Memory

اثر tonye

wout smeets Flash Memorywout smeets Flash Memory

اثر wout smeets

indrog Flash Memoryindrog Flash Memory

اثر indrog

 


منبع: برسام
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1355روز قبل
دوشنبه 15/8/1391 - 1:1
میثم ومپایر ( تعداد مطالب : 5258 ) ( تعداد نظرات : 1143 )

 
کامپیوترهای مدرن شگفتی‌های تکنولوژی هستند اما کامپیوتر با پیشرفتی که داشته هنوز نکات غیر قابل توضیح باقی گذاشته است. رازهای کامپیوتر بیشتر محدود به کلمه” چه کسی این کار را ...
کامپیوترهای مدرن شگفتی‌های تکنولوژی هستند اما کامپیوتر با پیشرفتی که داشته هنوز نکات غیر قابل توضیح باقی گذاشته است. رازهای کامپیوتر بیشتر محدود به کلمه” چه کسی این کار را انجام داده” ویا ” چرا انجام داده” خلاصه می‌شود به عنوان مثال شما ممکن است این سوال را بپرسید چرا ویندوز به من اجازه حذف فایل پریت را نمی‌دهد و یا اینکه چرا فایلی را که دانلود کردم پیدا نمی کنم. در این پست به بسیاری از این نوع سوال‌ها پاسخ داده خواهد شد.

۱ ) فایل‌های دانلود شده من کجا هستند؟

مرورگر کامپیوتر شما تایین می‌کند کجا ذخیره شود به عنوان مثال مرورگر Mozila Firefox در پوشه دانلود واقع در My Document قرار دارد.

۲ ) چرا وقتی ای‌پد خود را به کامپیوتر وصل می‌کنم شارژ نمی‌شود؟

برق پورت یو اس بی شما به اندازه کافی قوی نیست به همین نمی توانید عملیات شارژ را انجام دهد.

۳ ) چرا یک ویدئو بر روی کامپیوتر درست اجرا می‌شود اما بر روی لپ تاپ چنین نیست؟

زیرا لپ‌تاپ شما از برنامه پلیری استفاده می‌کند که نمی‌تواند فرمت ویدئویی شما را بخواند. برنامه VLC انتخاب خوبی می تواند برای شما باشد.

۴ ) پرینتر من پرینت نمی‌کند و کامپیوتر به من اجازه لغو عملیات پرینت نمی‌دهد؟

این به دلیل ارتباط کامپیوتر مدرن به پرینتر قدیمی می‌باشد. به همین دلیل باید پرینتر خود را تعویض کنید.


۵ ) وقتی کامپیوتر را روشن می‌کنم صدای بیپ می‌شنوم این به چه معناست؟

این صدای Bios می‌باشد که نشان می‌دهد سیستم درست کار می‌کند و قطعات هیچ مشکلی ندارند.

۶ ) در پوشه‌ای که حاوی از عکس است فایلی به نام Thumbs.db وجود دارد این چه نوع فایلی است؟

این یک فایل سیستی برای ذخیره عکس می‌باشد. به هیچ عنوان در این فایل تغییرات ایجاد نکنید.

۷ ) چرا دوربین‌های دیجیتال و حتی کامپیوتر عکس‌ها را در پوشه‌ای به نام DCIM ذخیره می کنند؟

DCIM یک اسم پیش فرض جهانی می‌باشد و مخفف Digital Camera IMages می‌باشد.

۸ )سطل زباله من گم شده آن را از کجا پیدا کنم؟

از طریق راست کلیک کردن بر روی صفحه نمایش و وارد شدن به Properties و از منوی Desktop وارد Custom شدن می‌توانید آیکن سطل زیاله خود را بازگشت دهید.


۹ ) چرا کامپیوتر من بدون اجازه خاموش شده و من چگونه این مشکل را حل کنم؟

این هم می‌تواند مشکل نرم افزاری باشد هم سخت افزاری اما در بیشتر موارد مشکل سخت افزاری است و حاصل گرم شدن بیش از اندازه CPU می باشد. پس در صورت مواجع شدن کامپیوتر خود را سرویس کنید.

۱۰ ) این ابزار‌های مروگر از کجا می آیند و چگونه از آنها دوری کنم؟

بعضی مواقع شما به طور تصادفی و بعضی مواقع توسط Spyware نصب می شوند که شما می‌تواند با دقت بیشتر و نصب آنتی ویروس قوی از این مشکل جلوگیری کنید.

۱۱ ) چگونه Quick Time بر روی کامپیوتر من نصب شد و آیا نیاز به حذف آن دارم؟

این برنامه در کنار برنامه iTunes نصب خواهد شد و در صورت مایل بودن آن را حذف کنید.

۱۲ ) من برنامه Microsoft Office بر روی کامپیوتر دارم اما فایل .docx را بار نمی‌کند؟

زیرا ورژن آفیس شما ۲۰۰۳ می‌باشد. افیس ۲۰۰۷ به بالا توانایی اجرای چنین فایلی را دارند.

۱۳ ) چرا ویندوز به من اجاره حذف بعضی از پوشه‌ها را نمی‌دهد؟

اگراجازه حدف ندارید بدانید که یک برنامه در حال کار با آن پوشه باز است اول برنامه را ببندید بعد پوشه را پاک کنید.

۱۴ ) چرا بعضی برنامه‌ها حتی بعد از حدف چند فایل و یا پوشه از خود بجای می گذارند؟

حدف برنامه از طریق Uninstaller خود برنامه نا مطمعن است شما می توانید از طریق برنامه‌های جانبی مثل Program UN برای حذف برنامه‌ها اقدام کنید.


۱۵ ) چرا برنامه Adobe Reader و Java به طور مداوم به روز می‌شوند؟ ایا باید اجازه چنین کاری داده شود؟

این به روز رسانی‌ها همه بخاطر مسائل امنیتی می‌باشد و به شما پیشنهاد می‌شود تمام این به روز رسانی‌ها را انجام دهید.

۱۶ ) آیا به روز رسانی ویندوز مهم است؟

بله. به دلیل مسائل امنیتی ویندوز شما باید هر نوع به روز رسانی سیستمی را انجام دهید.

۱۷ ) ایا خروج فلش مموری بدون استفاده از Safely Remove Device مشکلی ندارد؟

بدون شک مشکل دارد. اگر این کار را انجا ندهید فایل‌های شما دچار مشکل خواهند شد و حتی ممکن است فلش مموری شما آسیب ببیند.

۱۸ ) ویندوز به من فعال سازی Sticky Keys را پیشنهاد می کند، قبول کنم؟

خیر این تنظمیات برای توسعه دهندگان می باشد.

۱۹ ) چرا من نمی‌توانم بعضی از فایل‌ها را از طریق ایمیل ارسال کنم؟

فایل مورد نظر شما حجم بالایی دارد و یا اینکه فرمت مورد نظر جز فرمت‌های پشتیبانی ایمیل نمی‌باشد.

۲۰ ) چگونه مشخص کنم که وب سایت مورد نظر من امن است یا خیر؟

شما می توانید از طریق مطالعه این لینک به امنیت مورد نظر برسید.

۲۱ ) فایل‌های .dat چه نوع فایل‌های می‌باشند؟ من بعضی مواقع در ایمیل دریافت می‌کنم؟

این یکی از مشکلات Microsoft Outlook می‌باشد که بعد از اعمال تغییرات یک سری فایل از خودش باقی می‌گذارد که با فرمت dat ذخیره می‌شوند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1355روز قبل
دوشنبه 15/8/1391 - 0:59
ya mahdi10 ( تعداد مطالب : 42210 ) ( تعداد نظرات : 4191 )
خواندن دقیق دفترچه راهنمای مادربرد

دفترچه راهنمای مادربرد شامل اطلاعات بسیار کامل و جامع در مورد نحوه اتصال سایر قطعات روی مادربرد است. بسیاری از ایرادهایی که باعث بوت نشدن سیستم می‌‌شود، در دفترچه مادربورد به ‌خوبی توضیح داده شده است و با رعایت آنها مشکل کاملاً برطرف می‌‌شود.

ـ اتصال گر برق پردازنده

روی مادربورد و در نزدیکی سوکت پردازنده یک اتصالگر 4 یا 8 پین برق قرار گرفته که وظیفه آن رساندن برق مورد نیاز پردازنده است. بخش عمده مصرف پردازنده از همین اتصالگر فراهم می‌شود. خیلی از کاربران به‌ خصوص تازه‌‌کارها فراموش می‌‌کنند که این اتصالگر را وصل کنند. مادربورد‌ها و منبع تغذیه‌های گران‌قیمت‌‌تر معمولاً از نوع 8 پین این اتصالگر استفاده می‌‌کنند، ولی ممکن است در سیستم شما، منبع تغذیه یا مادربورد، یکی از نوع 8 پین و دیگری از نوع 4 پین این اتصالگر استفاده کند. حتی در این صورت هم مشکلی پیش نمی‌آید، چرا که اگر بر فرض منبع تغذیه شما از نوع 4 پین این اتصالگر و مادربورد از نوع 8 پین استفاده کند با وصل کردن تنها 4 پین نیز سیستم بوت خواهد شد. در بعضی مادربوردها که از اتصالگر 8 پین استفاده می‌کنند، روی 4 پین آن یک پوشش پلاستیکی قرار می‌‌دهند. اگر منبع تغذیه شما، اتصال‌گر برق 8 پین داشت می‌‌توانید پوشش پلاستیکی را بردارید و تمامی 8 پین را وصل کنید.

ـ اتصال درست کارت گرافیکی

این اشتباه به ویژه در مورد تازه‌کارها که از فشار دادن زیاد کارت گرافیکی روی اسلات ترس دارند، پیش می‌‌آید. باید از قرار گرفتن درست کارت گرافیکی روی شیار مربوطه مطمئن شوید و چک کنید کارت گرافیکی به‌ صورت نصفه درون شیار نباشد.

ـ اتصال گر برق کارت گرافیکی

بیشتر کارت گرافیک‌هایی که قیمت آنها در محدوده بالای صد هزار تومان قرار می‌گیرند برای تغذیه کامل از اتصالگرهای برق PCIe استفاده می‌کنند. در این نوع اتصالگرها، برق توسط منبع تغذیه فراهم می‌‌شود. گاهی اوقات نیز لازم می‌شود که از تبدیل برق PCIe روی منبع تغذیه خود استفاده کنید تا در این نوع اتصالگر برق فراهم شود. کارت‌های گرافیکی بسته به میزان مصرف انرژی خود ممکن است از یک یا دو اتصالگر برق PCIe استفاده کنند چنانچه این اتصالگر برق را به کارت گرافیکی وصل نکنید، سیستم بوت نخواهد شد. اتصالگر PCIe در دو نوع 6 و 8 پین است. قرار گرفتن این اتصالگرهای برق روی کارت گرافیکی معمولاً به یکی از صورت‌های یک اتصال گر 6 پین، دو اتصالگر 6 پین و اتصالگر 6 پین و 8 پین در کنار هم است. اتصالگر 6 پین و 8 پین در کنار هم تا به امروز در برخی کارت‌های Dual GPU «رادئون» و «جیفورس» دیده شده است. البته در این کارت‌ها به جای یک اتصالگر 6 پین و یک اتصال گر 8 پین می‌‌توانید هر دو اتصال گر را از نوع 6 پین وصل کنید. شکل اتصالگر برق 8 پین PCIe به گونه‌‌ای است که 6 پین آن دقیقاً مشابه اتصال گر نوع 6 پین است و از آن می‌توان به عنوان اتصالگر 6 پین نیز استفاده کرد. در منبع تغذیه‌های جدید معمولاً اتصالگر 8 پین را به‌ صورت 2+6 پین طرا
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1796روز قبل
دوشنبه 15/8/1391 - 0:2
baharrrrr88 ( تعداد مطالب : 38738 ) ( تعداد نظرات : 4773 )
مشکل hidden شدن فایلها و فولدرها

 

  • اگر فایلها یا فولدرها هیدن شدند و هیچ راه بازگشتی وجود نداشت (بدلیل ویروسی شدن کامپیوتر) برای حل مشکل مراحل زیر را اجرا کنید

۱- از start به منوی run بروید

2- cmd را تایپ کنید و دکمه ok را بزنید    (وارد محیط داس می شوید)

3-  نام درایو مربوطه را تایپ کنید (مثلا :   :C   )  و کلید اینتر را بزنید

4-  دستور زیر را تایپ کنید

attrib  -s  -h  /d  /s

و کلید اینتر را یزنید

خواهید دید که مشکلتان حل می شود

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1005روز قبل
يکشنبه 14/8/1391 - 9:14
aidaoneok ( تعداد مطالب : 5 ) ( تعداد نظرات : 3 )

ویروس های جدید امروزه از هوش بالایی برخوردار هستند و مهم ترین ویژگی آنها این است که به محض ورورد به سیستم قربانی خود را به روشی جالب از دید او و آنتی ویروس او مخفی نگه می دارند به طوری که حتی با آنتی ویروس های قوی مانند Nod32 و Kaspersky نیز قابل رویت و حذف نیستند! همچنین با تعویض ویندوز نیز دردی دوا نمی شود و ویروس ها همچنان به کار خود ادامه می دهند! دلیل این مشکل این است که آنتی ویروس ها اجازه دسترسی به فایل های حفاظت شده سیستمی را ندارند و هنگام جستجو به راحتی از کنار ویروس هایی با مشخصات فایل سیستمی عبور می کنند!

این ویروس ها نیز بسیار هوشمندانه برنامه ریزی شده اند به طوری که خود را به صورت فایل های حفاظت شده سیستم عامل در می آورند و بدین صورت خود را مخفی می کنند تا از چنگ آنتی ویروس ها در امان باشند. اما در این جا ما با روشی بسیار ساده این اجازه را به آنتی ویروس ها می دهیم که به فایل های سیستمی نیز دسترسی یابند و آنها را نیز اسکن کند و ویروس های پنهان را کشف و پاک نماید! بنابراین اگر تا به حال سیستم شما حتی یک بار هم ویروسی شده است حتما این مقاله را بخوانید تا از عدم وجود ویروس های مخفی در سیستم خود مطمین شوید!

در این مقاله ما با فعال کردن قابلیت نمایش فایل های حفاظت شده سیستم عامل این اجازه را به آنتی ویروس ها می دهیم که به فایل های سیستمی نیز دسترسی یابد و آنها را نیز اسکن کند و ویروس های پنهان را کشف و پاک نماید.

 

برای این کار:

1- به My computer بروید و در Toolbar گزینه Tools را انتخاب کنید.

 

2- در منوی Tools گزینه Folder Option را انتخاب نمایید.

 

3- سپس به سر برگ Veiw بروید.

 

4- در بخش Hidden files and folders تنظیمات زیر را اعمال کنید:

الف- گزینه Show hidden files and folders را انتخاب کنید زیرا اکثر ویروس ها Hidden هستند.

ب- تیک گزینه Hide extensions for known file types را برای نمایش پسوند فایل ها بردارید (پسوند ویروس ها اکثرا exe می باشد)

ج- تیک گزینه Hide protected operating system files (Recommended) را برای نمایش فایل های حفاظت شده سیستمی بردارید و با اخطاری که می دهد موافقت کنید.

 

5- سپس Ok را بزنید و از Toolbarخارج شوید.

 

6- کار تمام است! حالا با خیال راحت با یک آنتی ویروس آپدیت شده ( ترجیحا Nod32 یا Kaspersky ) کل هارد دیسک ، فلش و حافظه های جانبی خود را اسکن کنید تا سیستم خود را از شر این ویروس های مخفی و هوشمند به طور کامل پاک کنید!

ضمنا پس از پایان اسکن و یافتن و پاک کردن ویروس ها دوباره تنظیمات قبلی را به حالت اول برگردانید.


 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1904روز قبل
يکشنبه 14/8/1391 - 9:9
  • تعداد رکورد ها : 21861