sokooot ( تعداد مطالب : 2 ) ( تعداد نظرات : 0 )

شاید برای خیلی ها عجیب باشد که در حالت های دیگری مثلا ایستاده هم بتوان خوابید.برخی از حیوانات از جمله اسب ها همان طور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید به صورت ایستاده می خوابند.؛

اسب ها نیز مانند انسان ها نیاز دارند تا به صورت خوابیده نیز بخوابند به همین خاطر به خواب رفتن آن ها به صورت ایستاده همیشگی نیست و تنها در این حالت برای مدتی به خواب عمیق می روند.
گاهی ما انسان ها فراموش می کنیم که اسب ها حیواناتی وحشی هستند.در طبیعت و حیات وحش اسب ها جز حیواناتی هستند که مورد حمله شکارچیان قرار می گیرند بنابراین ایستاده خوابیدن برای آن ها امنیتی نسبی را فذاهم می کند.
اگر یک شکارچی قصد حمله به آن ها را داشته باشد در حالی که خواب هستند،به حالت ایستاده سریعتر می توانند فرار کنند تا حالتی که روی زمین دراز کشیده اند.زمانی که دراز می کشند و به پشت می خوابند برای آن ها خیلی سخت است که به سرعت بر روی پاهای خود بایستند.معمولا خوابیدن به حالت ایستاده برای اسب های وحشی امن ترین حالت است.در یک گله معمولا یک اسب برای نگهبانی به صورت ایستاده می خوابد و بقیه ی اسب های گله دراز می کشند. به علاوه اگر اسبی به مدت طولانی به پهلو بخوابد بدلیل وزن زیادش احتمال آسیب دیدن شش هایش زیاد است.در واقع به همین دلیل است که انجام عمل جراحی به مدت طولانی بر روی اسب ها بسیار خطرناک است. زمانی که ها به حالت ایستاده می خوابند پاهای آن ها می تواند در محل به صورت ثابت قرار گیرند بدون اینکه خسته شوند.هنگامی که اسب ها در حالت ریلکسیشن کامل یعنی REMباشند،پاهایشان خم شده و می افتند.تنها در این حالت است که اسب ها نمی توانند ایستاده بخوابند.


منبع :

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1003روز قبل
دوشنبه 7/12/1396 - 0:38
mihan4shop ( تعداد مطالب : 0 ) ( تعداد نظرات : 0 )

آیا می‌دانید دیده ماهی یا این که Fish Eye چیست؟

همان گونه که میدانید , دوربین های محاسبه چهره‌ای سنتی دارنده بعضی نقص های ذاتی می باشند . یکی این نواقص وجود نقاط روشن دل در تصویر این نسل از دوربین های مداربسته است . مثلا یک دوربین اثبات را در لحاظ بگیرید , در شرایطی‌که که دوربین از زاویه چپ در حالا ضبط باشد واقعه ای که در زاویه راست دوربین واقعه می افتد تحت عنوان نقطه ای نابینا از دست خواهد رفت . ممکن است بتوان با ارتقاء تعداد دوربین ها در مکان متبوع این نقاط نابینا را حذف کرد , البته این مبادرت مطمئنا نیازمند صرف هزینه ای زیاد بالا خواهد بود . نظیر هزینه دوربین های بیشتر , مخارج نصب , قابل انعطاف افزارها و مخارج تعمیر و مراقبت . دوربین مداربسته دیده ماهی این نواقص را برطرف نموده است .

دوربین مدار بسته دیده ماهی
با اعتنا به ارتقاء روزافزون تقاضا برای اجرای راهکارهای امنیتی در اماکن تجاری , اداری و مسکونی و در عین اکنون تقاضای یوزرها برای ثبات مخارج ذی‌ربط به آنان , استراتژی ارتقاء تعداد دوربین ها راهکاری عملی نخواهد بود . به همین بهانه است که تکنولوژی دوربین مداربسته دیده ماهی تحت عنوان یک فناوری مقرون به صرفه , عرصه رویت کرد 360 ولتی را برای یوزرها آماده نموده است . انحراف و منحنی وار ( De - Warping ) بودن دوربین مداربسته دیده ماهی به آن قابلیت و امکان اجرای عرصه روءیت کرد 360 را داده است . البته این قابلیت و امکان صرفا جزء مزیت ها و برتری های این دوربین ها نسبت به دوربین های قدیمی است .

شایسته ترین و توسعه یافته ترین دوربین مداربسته دیده ماهی ( Fisheye CCTV ) عالم میتواند 14 شبکه ePTZ ( Electronic Pan/Tilt/Zoom ) و جریان های ویدئویی پانورامیک ( Panoramic Video Streams ) ضبط یا این که بصورت زنده پخش کند . جریان های چندگانه ePTZ به هر استفاده کننده این امکان را می دهند که دوربین خویش را در دست گرفتن کند سوای این که در کارایی بقیه یوزرها تداخلی تولید کند .

De - Warping مطرح شده در دوربین مداربسته دیده ماهی سبب کاهش توشه روی زیرساختارها شده‌است . بعلاوه کارایی کلی را هم بهبود بخشیده است . تصاویر این سیستم از روش یک مرورگر اینترنت استاندارد قابل مشاهده است .

بخش اعظم سیستم های دوربین مداربسته دیده ماهی دارنده متحرک نیستند . به این ترتیب تنش و سایش و آسب ناشی از تکان قطعات در آنها نیست . همین ادله سبب ساز کاهش قابل مراعات ای در مخارج محافظت این نسل از دوربین های مداربسته شده‌است .

عرصه روئت کرد 360 مرتبه ای افقی , 180 رتبه عمودی و رزولوشن منحصربه شخص دوربین مداربسته دیده ماهی تداعی کننده این حقیقت می باشند که استفاده کننده می‌تواند با تعداد اندکی دوربین تمام محدوده را در دست گرفتن نماید . سوای این که نقطه کوری مانده باشد .

سیستم رئیس کلیپ هوشمند در دست گرفتن یک پارچه ( Integrated Central Intelligent Video Management System )
دوربین مداربسته دیده ماهی تصاویر پانورامیک ( Panoramic ) را به خواسته ضبط تصاویر ارائه می‌دهد . که میتواند با سیستم رئیس کلیپ هوشمند مرکزی تلفیق شده و سیستم پن تیلت زوم الکترونیکی ( ePTZ ) تصاویر قدیمی را مهیا کند . این امکان به استفاده کننده این قابلیت و امکان را می‌دهد که به عقب برگشته و تصاویر را بازیابی و در اختیار گرفتن کند , بطوریکه انگار صحیح در حین حالا تصاویر در هم اکنون جریان بوده و ضبط میشوند .

دوربین مداربسته دیده ماهی
دوربین مداربسته دیده ماهی

نصب دوربین مداربسته دیده ماهی
نصب دوربین مداربسته دیده ماهی می‌تواند در سقف باشد یا این که روی دیوار و…

مزایای دوربین مداربسته دیده ماهی
*به راحتی می‌تواند جهت پوشش همه نقاط و نواحی نصب شود .

*جریان تصویر 360 رتبه بدون نقص ( Full ) جهت آنالیزهای بعد از روی داد .

*پوشش کل یک ناحیه صرفا با یک دوربین مداربسته دیده ماهی فارغ از نقاط روشن دل .

*تا 14 جریان کلوز آپ ( Close - Up ) و پانورامیک درحالیکه بصورت هم زمان تمام پهنای کاغذ را ضبط می نماید .

*انجام عملیات با سیستم مدیر کلیپ هوشمند در دست گرفتن یک پارچه و قابلیت و امکان مخلوط با سیستم های VMS و NVR .

*De - Warping دوربین مداربسته دیده ماهی منجر کاهش پهنای باند کانال شده و با پردازش تصویر را تا حد قابل مراعات ای کم می نماید .

*اطلاعات موقعیتی ( Situational Awarness ) بی نقص را در یک واحد کامپکت دوربین ( Single Compact Camera Unit ) ارائه میدهد .

*بهینه سازی آنالیزهای بعداز اتفاق افتاد برای کلیه حالت ها .

*کاهش تعداد دوربین ها , کابل های دوربین ها و پایین تیم های مانیتورینگ .

*کاهش قطعات متحرک جهت ارتقاء ارتفاع قدمت موثر سیستم دوربین مداربسته دیده ماهی .

دوربین مداربسته دیده ماهی
دوربین مداربسته دیده ماهی

تجهیزات دوربین مداربسته دیده ماهی
تجهیزات دوربین مداربسته دیده ماهی عبارتداز :

*لنز یگانه و پرکاربرد دوربین مداربسته دیده ماهی .

*چندین حیطه تعریف شده ( User - Defined Zone ) برای آلارم های تشخیص جنبش چهره‌ای .

*سیستم ردیابی جنبش ویدئویی ( Video Motion Tracking ) به دوربین مداربسته دیده ماهی کلوز آپ ( Muhiple Close - Up ) این قابلیت و امکان را میدهد که بصورت خودکار چند نفر و یک سری وسیله نقلیه را دنبال کند .

*آلارم ورود و خروج ( Alarm In/Out ) .

*هاوسینگ دای کاست ( Die - Cast Housing ) مقاوم در برار ضربه ( Vandal Resistant ) .

*هاوسینگ پباده سازی شده مطلوب برای برنامه های دارنده حمل و نقل و تغییر و تحول مکان .

*تعداد بالای قاب در ثانیه ( Frames Per Second ) .

*قابلیت نصب دوربین مداربسته دیده ماهی در درون یا این که بیرون از ساختمان .

*وجود ورژن های روءیت کرد طی روز و روئت کرد در شب ( Day and Night Versions ) .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1025روز قبل
يکشنبه 15/11/1396 - 12:33
siterayan ( تعداد مطالب : 4 ) ( تعداد نظرات : 0 )

مدیران موفق و کاردان از اهمیت ویژه ی نیروی انسانی در تمامی سازمان ها و کارخانه جات اطلاع دارند و از ابتدایی ترین حقوق نیروهای تحت امر داشتن ایمنی در کار است.
رعایت ایمنی و حفاظتی در محیط کار هر فرد ارتباطی مستقیم با سلامت و بهداشت نیروی کار، رشد و توسعه اقتصادی جوامع دارد که خود موجب پیشرفت هرچه بهتر خواهد شد و مدیریت منابع انسانی نیازمند صیانت از نیروی کار و ایمن سازی محیط کار است.

خواهان داشتن فضایی امن برای سازمان شما است و در این راه با ارائه بهترین ها در زمینه فروش کپسول آتش نشانی در تهران و شارژ کپسول آتش نشانی در تهران به همشهریان خود به داشتن فضایی ایمنی کمک می کند.
ایجاد محیط کاری امن از وضایف مهم مدیر سازمان است. محیطی که در آن کارکنان با خیالی آسوده به انجام وظایف خود بپردازند.
ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با امکانات اصفاء حریق آشنا کنیم:
1.    کپسول آتش نشانی: میزان نیاز کپسول برای همگان روشن است. با ارائه خدمات تجهیزات آتش نشانی در کرج ، فروش کپسول آتش نشانی در تهران ، فروش کپسول آتش نشانی در کرج (و دیگر استانها) در خدمت شما عزیزان می باشد.
2.    شارژ کپسول آتش نشانی: اگر کپسول شما نیازمند شارژ مجدد می باشد باید به این نکته توجه کنید که با رعایت اصول و استاندارد شارژ شوند تا از بروز اتفاقات غیرقابل جبران جلوگیری شود. که تیگرا در استان های مختلف خدمات: شارژ کپسول آتش نشانی در تهران و همچنین شارژ کپسول آتش نشانی در کرج (و دیگر استانها) در خدمت شما مدیران موفق می باشد.

از چالش هایی که در زمینه امکانات اطفا حریق مطرح است این است که :
این امکانات آماده و فارغ از هرگونه نقص فنی باشند. که تیگرا در این مورد صحت خود را ثابت کرده است و و همچنین و در دیگر استانها با رعایت تمام اصول و استاندارد های موجود کپسول هایی بدون نقص به شما ارائه می دهد.
آیا امکانات مورد نیاز به تعداد لزوم وجود دارند یا خیر؟ تیگرا با و همچنین در دیگر استانها با مناسب ترین قیمت در خدمت مشتریان خود می باشد.
آموزش کار با این وسایل نیز بسیار مورد اهمیت است و نیروهای انسانی موجود در سازمان باید تحت آموزش در این مورد قرار بگیرند.

شرکت تیگرا طی سالها کار در این زمینه توانسته با ارائه بهترین کیفیت ایمنی سازمان و کارخانه های شما را تضمین کند. و امیدوار است تا با رعایت ایمنی و اصول استاندارد بتوان از بروز اتفاقات نامطلوب جلوگیری کرد و در صورت بروز کمترین خسارات را در پی داشته باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1161روز قبل
يکشنبه 24/2/1396 - 16:20
majidnazari00 ( تعداد مطالب : 1 ) ( تعداد نظرات : 0 )

 تصور نادرستی که در مورد عسل طبیعی وجود دارد شکرک زدن آن است. باور  اغلب افراد در این است که عسلی که شکرک می زند تقلبی است حال آنکه شکرک زدن عسل طبیعی (در صورت حرارت ندیدن) از ویژگی های آن است. در ضمن بدانید حرارت دادن عسل طبیعی باعث از بین رفتن برخی از آنزیمهای آن می شود. پس توجه داشته باشید اگر به دنبال استفاده کامل از خواص عسل طبیعی هستید عسل طبیعی خریداری کنید که حرارت داده نشده باشد.

عسل طبیعی (در صورت حرارت ندیدن) به دو دلیل شکرک (رس)می زند:

آنزیم دیاستاز که زنبور عسل به آن اضافه می کند.

به دلیل دارا بودن درصد بالای مواد قندی که در آن وجود دارد.

همچنین آگاه باشید بقیه عسلها هم شکرک می زنند ولی مهمترین نکته تفاوت بین شکرک آنهاست که بسیار حائر اهمیت می باشد.

ویژگی شکرک عسل طبیعی:

۱- کم کم و به مرور زمان ته نشین می گردد.چرا عسل طبیعی شکرک می زند؟

۲- مانند روغن جامد دارای بافتی نرم و یا کمی حالت زبری دارد و با حرارت دهان ذوب می شود.

ویژگی شکرک بقیه عسلها:

۱- خیلی سریع و در زمان کوتاهی سفت می شود.

۲- دارای دانه های درشت و مانند نبات سفت می باشد.

جالب است بدانید در بعضی از کشورهای اروپایی عسل شکرک زده(رس شده) را بیشتر می پسندند. در ضمن مدت زمان شکرک زدن عسل طبیعی بسته به نوع پوشش گیاهی و شرایط نگهداری و همچنین وجود ذراتی مانند موم و یا گرده گل در آن متفاوت است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1424روز قبل
يکشنبه 12/10/1395 - 16:48
Hesamiz ( تعداد مطالب : 170 ) ( تعداد نظرات : 93 )


امروزه مطالعات بسیاری در مورد فوائد آب انار برای سلامتی انجام گرفته و نشان دهنده نقش آن در کمک به پیشگیری از سرطان، تقویت سیستم ایمنی و کمک به باروری بوده است.سایت هلث لاین در این مقاله به برخی از خواص آب انار طبیعی اشاره کرده که به شرح زیر است:

حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها: دانه‌های انار رنگ قرمز خود را از پلی فنول‌ها می‌گیرند. این ترکیب‌ها آنتی اکسیدان‌های قوی هستند. آب انار حاوی سطح بالایی از آنتی اکسیدان‌هاست که نسبت به آبمیوه‌های دیگر بیشتر است.

آنتی اکسیدان‌های موجود در آب انار می‌تواند به از بین بردن رادیکال‌های آزاد، حفظ سلول‌ها از آسیب‌دیدگی و کاهش التهاب کمک کند.

حاوی ویتامین C: آب هر عدد میوه انار بیش از ۴۰ درصد نیاز روزانه فرد به ویتامین C را تامین می‌کند. ویتامین C هنگام پاستوریزه کردن ماده خوراکی تجزیه می‌شود و به همین دلیل مصرف آب انار تازه و خانگی توصیه می‌شود.

پیشگیری از سرطان: محققان در بررسی‌های خود مشاهده کردند آب انار می‌تواند به توقف رشد سلول‌های سرطان پروستات کمک کند. با این حال به رغم انجام مطالعات متعدد در مورد تاثیر آب این میوه بر سرطان پروستات نتایج به دست آمده قطعی نیستند.

محافظ در برابر آلزایمر: آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آب انار و غلظت بالای آنها، پیشرفت بیماری آلزایمر را کند کرده و از توان ذهنی و حافظه حفاظت می‌کند.

کمک به هضم غذا: آب انار التهاب روده‌ها را کاهش داده و سیتسم گوارش را تقویت می‌کند. همچنین این ماده خوراکی برای بهبود علائم بیماری کرون، کولیت زخمی و دیگر بیماری‌های روده ملتهب مفید است.

خاصیت ضد التهابی: آب انار ماده ضد التهاب قوی است که همانطور که گفته شد دلیل آن وجود سطح بالایی از آنتی اکسیدان‌ها است. آب انار همچنین می‌تواند به کاهش التهاب در تمامی اعضای بدن کمک کند و مانع از استرس اکسیداتیو می‌شود.

ضد آرتریت: فلاونول‌های موجود در آب انار می‌تواند به از بین بردن التهابِ موثر در بروز استئوآرتریت و آسیب دیدن بافت غضروفی کمک کند. به تازگی تحقیقاتی در مورد تاثیرات و فوائد این آبمیوه برای پوکی استخوان، آرتریت روماتوئید، دیگر انواع آرتریت و التهاب مفصلی انجام گرفته است.

بیماری قلبی: آب انار از سالم‌ترین آبمیوه‌ها برای سلامت قلب است که علاوه بر قلب از رگ‌ها هم حفاظت می‌کند. نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد این آبمیوه جریان خون را بهبود داده و رگ‌ها را در برابر سفت شدن حفاظت می‌کند، اما انار در برابر داروهای کاهش کلسترول و فشار خون همچون استاتین‌ها واکنش منفی نشان می‌دهد.

کاهش فشار خون: نوشیدن روزانه آب انار به کاهش فشار خون سیستولیک کمک می‌کند. هرچند لازم است مطالعات بیشتری انجام شود تا مشخص شود آیا آب انار می‌تواند مجموع فشار خون را در طولانی مدت کاهش دهد.

ضد ویروس: آب انار می‌تواند از بیماری‌ها پیشگیری کند و با آلودگی‌ها مقابله می‌کند. همچنین بررسی‌های آزمایشگاهی حاکی از تاثیرات آنتی باکتریال و ضد ویروسی این نوشیدنی پرخاصیت است.

حاوی انواع ویتامین‌ها: علاوه بر ویتامین C و E آب انار منبع خوبی از پتاسیم، ویتامین K و اسید فولیک است.

تقویت حافظه: نوشیدن روزانه آب انار قدرت حافظه و یادگیری را تقویت می‌کند.

تاثیر در قدرت باروری: وجود آنتی اکسیدان‌ها و قابلیت تاثیرگذاری این نوشیدنی بر استرس اکسیداتیو بر تقویت قدرت باروری کمک می‌کند.

تقویت استقامت و عملکرد ورزشی: آب انار ممکن است تقویت کننده جدیدی برای عملکرد ورزشی باشد. این آبمیوه به کاهش درد و تقویت بازیابی قدرت بدنی کمک کند.

درمان دیابت: انار داروی سنتی برای درمان دیابت در خاورمیانه و هند بوده است. در حالی که اطلاعات بسیاری در مورد تاثیرات انار بر دیابت وجود ندارد اما می‌تواند به کاهش مقاومت انسولین و پایین آمدن قند خون کمک کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1429روز قبل
سه شنبه 7/10/1395 - 10:47
vb2008 ( تعداد مطالب : 1 ) ( تعداد نظرات : 0 )

سونوگرافی آنومالی یکی از سونوگرافی های دوران بارداری می باشد .این سونوگرافی در دوران سه ماهه دوم بارداری انجام می شود.مادران باردار توجه کنید کهاز هفته  13 بارداری تا هفته 28 بارداری ، دوران سه ماهه دوم محسوب می شود.

در اسکنی که در  در بیشتر مراکز انجام می شود ، اندازه و شکل صورت و حتی دستهای جنین خود را در مانیتور می توانید ببینید .هنگام انجام سونوگرافی آنومالی لازم نیست مثانه خود را کاملا پرکنید .چون سه ماهه دوم می باشد و شکم تقریبا بزرگ است و تصویر جنین واضح دیده می شود.

با سونوگرافی آنومالی موارد زیر را می توان تشخیص داد:

- تشخیص چند قلو بودن

- اعضای صورت جنین

- بررسی ستون فقرات جنین

- کلیه ها و معده جنین

همچنین در اگر جنین به صورت مادر زادی دارای بیماری قلبی باشد  و یا کیست شبکه کوروئی در مغز باشد قابل تشخیص خواهد بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1443روز قبل
سه شنبه 23/9/1395 - 11:0
Sefatzadeh ( تعداد مطالب : 4038 ) ( تعداد نظرات : 146 )
گروه اینترنتـی پرشین استار | www.Persian-Star.org
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1096روز قبل
شنبه 20/6/1395 - 1:31
Sefatzadeh ( تعداد مطالب : 4038 ) ( تعداد نظرات : 146 )
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1096روز قبل
شنبه 20/6/1395 - 1:31
Sefatzadeh ( تعداد مطالب : 4038 ) ( تعداد نظرات : 146 )
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1096روز قبل
شنبه 20/6/1395 - 1:30
Sefatzadeh ( تعداد مطالب : 4038 ) ( تعداد نظرات : 146 )
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1096روز قبل
شنبه 20/6/1395 - 1:30
  • تعداد رکورد ها : 62222