• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
آرشیو

برادرم مرا قرآنی کرد
نفر دوم مسابقات سراسری قرآن کریم با اشاره به اینکه اولین بارقه‌های قرآنی شدن را برادرش در وجود او روشن کرده است، گفت: به مالزی می‌روم تا با ارائه هنر تلاوت شیعیان، قدمی در خنثی‌سازی تبلیغات افراطیون ضد شیعه بردارم.

دانشگاه میشیگان؛ میزبان سمینار «اخلاق اجتماعی در قرآن کریم»
سمینار «اخلاق اجتماعی در قرآن کریم» 24 و 25 اسفندماه در دانشگاه میشیگان در شهر «دیربورن» آمریکا برگزار می‌شود.

نشست تبيين مباني نظري مديريت دانش برگرفته از قرآن حكيم و مكتب اهل بيت(ع) برگزار مي شود
به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه نشست تبيين مباني نظري مديريت دانش برگرفته از قرآن حكيم و مكتب اهل بيت(ع) سه شنبه 20 اسفند برگزار مي شود.

قرآن را قرآنی بشناسیم
کتاب «درسنامه قرآن‌شناسی» به قلم دکتر علی محمدی آشنانی، با استفاده از مطالب و آیات قرآن، این کلام الهی را به مخاطبان می‌شناساند.

قرآن حضرت مسیح(عليه السلام) را مصلوب شده نمی داند/ حضرت عیسی برای اثبات زنده بودنش در برابر حواریون غذا می خورد
یک کارشناس دینی گفت: مسیحیان معتقدند که حضرت به صلیب کشیده شده ،بر روی صلیب کشته شده به قبر گذاشته شده است و پس از سه روز نیز از قبر بیرون آمده است خلاف اعتقاد مسیحیان قرآن معتقد است که حضرت مسیح(ع) به صلیب کشیده نشده بلکه به معراج رفته است.

لیاقت مهم‌تر از سابقه/ فرمول دوری از گناه/ شیطان در کمین بزرگان
از آیات 34 تا 36 سوره مبارکه «بقره» می‌توان برداشت‌هایی درباره برتری لیاقت نسبت به سابقه، فرمول دوری از گناه و کمین شیطان برای بزرگان رسید.

رادیو قرآن در کشورهای اروپایی راه اندازی شود
بدرالسادات ریاضی، مقیم کشور آلمان از شنوندگان دائمی شبکه رادیویی قرآن است که خواستار راه‌اندازی رادیو قرآن در کشورهای اروپایی شد.

تفسیر المیزان «ناسخ‌التفاسیر» است
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد احمدی، شاگرد علامه طباطبایی، گفت: تفسیر المیزان علامه طباطبایی «ناسخ‌التفاسیر» است و شهید مطهری می‌گفت صد سال بعد قدر این تفسیر شناخته خواهد شد.

آثار نیکوکاری از منظر قرآن و روایات/ انسان نیکوکار به آرامش دنیا و آخرت می رسد
رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم با اشاره به اینکه آیات شریفه قرآن بسیار بر نیکوکاری توصیه کرده است و بهشت راپاداش نیکوکاران قرارداده است گفت: در بسیاری از آیات این تعبیر وجود دارد که خدا اهل نیکو کاری را دوست می دارد زیرا خودش نیکوکار است و محسنین را هم که این صفت الهی را در وجود خودشان به وجود آورده اند دوست دارد.

بزرگ‌ترین رویداد قرآنی پس از انقلاب اسلامی
معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امورخیریه با بیان اینکه آزمون طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم با حضور بیش از ۲۰۰ هزار نفر برگزار شد، گفت: نتایج این آزمون تا پایان سال اعلام و نفرات برتر از 140 کمک هزینه زیارتی برخوردار خواهند شد.

  • تعداد رکورد ها : 2598