• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 416روز قبل

 

سازمان زیباسازی شهر تهران از هنرمندان، طراحان آثار شهری، مجسمه سازان و معماران دعوت می کند تا در طراحی نشانه های ورودی مناطق 22 گانه شهر تهران شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ با توجه به ضرورت طراحی نشانه های ورودی اعلان حوزه مرزی مناطق ، سازمان زیباسازی شهر تهران در نظر دارد نسبت به اجرای "طراحی نشانه های ورودی مناطق 22 گانه شهر تهران" اقدام کند به همین منظور از هنرمندان، طراحان آثار شهری، مجسمه سازان و معماران دعوت می شود با ارائه طرح متناسب در این فراخوان شرکت کنند.

گفتنی است؛ توجه به ارتباط بصری طرح پیشنهادی با ویژگی های فرهنگی، تاریخی و اجتماعی شهر تهران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و شرکت کنندگان باید نسبت به طراحی یک الگوی ثابت اقدام کنند. این الگو به عنوان نشانه ورود به مناطق قابل تکرار خواهد بود به همین منظور در طرح و الگوی پیشنهادی باید علائم و نشانه هایی مانند لوگوی شهرداری تهران، شماره منطقه شهری به عنوان نشانه های ثابت لحاظ شوند.

لازم به یادآوری است؛ طراح در صورت داشتن پیشنهاد دیگر در جهت بهبود طرح، می تواند نشانه های دیگری به این موارد اضافه و توضیحات لازم را در پروپوزال توجیهی ارائه کند. همچنین طرح پیشنهادی باید دارای حداکثر میزان دیده شوندگی باشد و حداقل ارتفاع در حالت واقعی باید 2 الی 3 متر در نظر گرفته شود که این موضوع باید در تناسبات طراحی لحاظ و ابعاد به صورت دقیق و مشخص در طرح گنجانده شود.

در مورد پیشنهاداتی که به صورت فایل نرم افزاری و یا تصویر ارائه می شوند، در صورت تایید ایده اولیه توسط شورای هنری، ارائه ماکت پیش از صدور رای قطعی الزامی است.

اصالت طرح و پرهیز از هرگونه کپی برداری از آثار هنرمندان ایرانی و خارجی از شرایط تایید طرح بوده و مد نظر داوران قرار می‌گیرد و مسئولیت هرگونه تخلف در این زمینه به عهده پیشنهاد دهنده است. داوری و انتخاب طرح توسط اساتید در حوزه مجسمه سازی و طراحی و معماری شهری صورت خواهد پذیرفت و زمان ارائه تا 15 اسفند ماه 1399 است.

 هنرمندان می توانند تصویر جانمایی (بصورت پیشنهاد)، ارائه ماکت ( در صورت لزوم) یا طراحی سه بعدی را به نشانی الکترونیکی farakhanart@gmail.com ارسال کنند.

نشانی دبیرخانه؛ پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، کوچه جمالی شرقی، پلاک 12، عمارت عین‌الدوله، مدیریت آثار حجمی سازمان زیباسازی شهر تهران است و هنرمندان می توانند در صورت نیاز با شماره تلفن7-22969744-021تماس بگیرند.

 

شنبه 8/9/1399 - 13:49


 
مدیر آینده پژوهی و تحقیقات بانکداری اسلامی بانک پارسیان از عملکرد موفق این بانک در حوزه استراتژیک اقتصاد مقاومتی خبر داد.
 
دکتر مهدی فراهانی با تاکید بر اعتقاد راسخ بانک پارسیان بر تحقق اهداف «اقتصاد مقاومتی» و دستیابی به «جهش تولید»،گفت : بانک پارسیان با مشارکت در تامین مالی پروژه های عظیم ملی، نقش آفرینی مهمی در مقاوم سازی اقتصاد داشته است.
وی در ادامه افزود : مشارکت در طرح هایی همچون انتقال آب خلیج فارس به کویر مرکزی ایران، اکتشاف واستخراج نفت از میادین مشترک در جهت تکمیل فازهای 11 الی 24 پارس جنوبی و خطوط لوله سراسری 6، 9 و 11 انتقال گاز، احداث پالایشگاه نفت و اکتشاف و استخراج نفت در میادین مشترک، تأمین مالی پروژه پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس، حمایت از شرکت های دانش بنیان در سه حوزه زیرساخت نوآورانه، خدمات نوآورانه و مشارکت نوآورانه، تامین غذا و دارو، محرومیت زدایی و ارتقا عدالت اجتماعی و ... که منجر به ایجاد 165 هزار فرصت شغلی معادل 5% اشتغال در سطح کشور شده است، نشان از توانمندی و حضور پررنگ مجموعه پارسیان در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران در تمامی حوزه های استراتژیک دارد.
مدیر آینده پژوهی و تحقیقات بانکداری اسلامی بانک پارسیان در پایان اظهار امیدواری کردکه با مشارکت جهادی گروه بانک پارسیان در ادامه سال جاری که به تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مزین به نام " جهش تولید " می باشد، این کارنامه درخشان تر شود.

شنبه 8/9/1399 - 13:38

 

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از اجرای عملیات به زراعی و هرس حدود 500.000 متر مربع از فضاهای سبز شهری خبر داد و گفت: عرصه های جنگلی و فضاهای سبز شمال شرق تهران برای بارش های زمستانی آماده سازی می شوند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ "حمیدرضا فرخی" با اعلام این خبر گفت: در راستای بهبود و ارتقاء كیفی امور نگهداری، اجرای روش های كنترل تلفیقی عوامل خسارت زا و كاهش مصرف سموم شیمیایی و به منظور دستیابی به الگوهای پایدار در فضای سبز شهری  برای اقدامات شش ماهه دوم سال از جمله عملیات  به زراعی  و هرس درختان ترون ،سوزنی برگ و ..... برنامه ریزی های دقیق  از 20 مهر ماه در سطح  منطقه اجرایی شد.

او در ادامه گفت: در عملیات به زراعی بوستان ها و معابر فعالیت هایی از قبیل کندوکوب، زیرو رو کردن خاک بستر باغچه های معابر با هدف تنظیم بافت خاک و عملیات هرس که به منظور افزایش تولید شاخه های جوان ، فرم دهی و حذف شاخه های خشک شامل حدود ۳۷۰۰۰ متر مربع به زراعی و حدود ۱۴۶۰۰۰ متر مربع هرس درختان انجام شده است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 گفت: رفیوژ بزرگراه ها، عرصه های جنگلی و ...  با کاشت اقلام گیاهان مقاوم به آلودگی و کم آبی ، زیبا و رنگ بندی های مناسب بازپیرایی شده است.

او در ادامه از هرس و حذف شاخ و برگ های اضافی درختان خبر داد و گفت: با توجه به احتمال بارش برف های پاییزی و به منظور جلوگیری از شکستگی درختان نسبت هرس و حذف شاخ و برگ اضافی درختان اقدام شد.

 

شنبه 8/9/1399 - 13:33

 

شهردار ناحیه یک منطقه 15 از اجرای برنامه نمایشی شاد و موزیکال نقال شهر ما با موضوع طرح کاپ (کاهش پسماند) به صورت برخط(آنلاین) برای کودکان و دانش آموزان منطقه 15 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مهدی استرابی با اعلام این خبر گفت: این برنامه با هدف فرهنگسازی تفکیک پسماند، کاهش حجم پسماند و در نهایت توسعه پایدار و حفظ منابع برای کودکان و نوجوانان به اجرا درمی آید.

به گفته او، نمایش موزیکال نقال شهر ما به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان به صورت زنده ساعت 15 امروز با مشارکت تلویزیون اینترنتی لحظه نگار برای نخستین بار در فضای مجازی میزبان شهروندان است.

استرابی گفت: همچنین با همکاری آموزش و پرورش این نمایش موزیکال به صورت زنده از سامانه شاد برای دانش آموزان منطقه 15 نیز پخش می شود.

شهردار ناحیه یک منطقه 15 گفت: با تلاش شهرداری تهران طی سالهای گذشته تفکیک پسماند خشک از مبداء به یک فرهنگ تبدیل شد و اکثر شهروندان با مشارکت در این طرح مدیریت شهری را در ساماندهی زباله های شهر یاری کردند.

این گزارش حاکی است؛ برنامه نمایشی شاد و موزیکال نقال شهر ما از 4 طریق شامل لینک https://lzn.gr/municipality15، صفحه اینستاگرام اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار به آدرس https://instagram.com/environmental_education_tehran?igshid=16ykgnadg4a2d، صفحه اینستاگرام سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران به آدرس https://instagram.com/w.m.education?igshid=9u1tz9n4615q و صفحه اینستاگرام اداره کل آموزشهای شهروندی شهرداری تهران،به آدرس https://www.instagram.com/s/aGlnaGxpZ2h0OjE3ODU0NTA2OTIwMDU2Mzky?igshid=1qf7s9ujsf6sz ساعت 15 امروز به صورت زنده پخش می شود.شنبه 8/9/1399 - 13:29


شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با صدرو بیانیه‌ای اقدام تروریستی و کوردلانه ترور شهید محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران توسط تروریست‌ها را محکوم کرد و به مقام معظم رهبری( مدظله العالی) خانواده گرامی ایشان و مردم شهید پرور ایران اسلامی تبریک و تسلیت گفت.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ در این بیانیه آمده است وقوع حادثه تروریستی دانشمند برجسته، با سابقه، مجاهد و نخبۀ دفاعی کشور، شهید دکتر محسن فخری زاده بار دیگر چهرۀ پلید و سرشار از کینه و خباثت رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی را نسبت به ملت شریف و سرافراز ایران آشکارتر ‌ساخت. ترور فخری زاده دانشمند ایرانی، توانمندی های ایران را آن گونه که سران تروریست رژیم صهیونیستی خیال می کنند، تضعیف نخواهد کرد.  

از خداوند متعال علو درجات و رحمت واسعه برای این شهید سرافراز و صبر جزیل برای خانواده گرامی ایشان و بازماندگان خواهانیم.

شنبه 8/9/1399 - 13:18


معاون فنی و عمران شهرداری منطقه2 با اشاره به اجرای نهضت پیاده روسازی گفت: با اجرای این طرح 44کیلومتر از معابر منطقه بهسازی می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، محمد رضا کرمی، معاون فی و عمران منطقه با اشاره به اینکه 48 معبر در نهضت پیاده رو سازی بهسازی می شود ،افزود: درراستای سیاست های مدیریت شهری برای ایجاد تهران شهری برای همه ، طرح مناسب سازی معابر شهری با هدف دستیابی به فضاهای دسترس پذیر برای همه شهروندان بخصوص افراد توان یاب ،سالمندان و کودکان در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در راستای مناسب سازی معابر برای افراد توان یاب، اتصال سواره رو به پیاده رو ،اجرای نوار بساوایی و همچنین ایجاد خط نابینایان با استفاده از سنگفرش با خط ویژه نابینایان انجام شد.
معاون فنی و عمران منطقه2 افزود: همزمان با اجرای نهضت پیاده روسازی، مسیر دوچرخه در 48 معبر شناسایی شده احداث می شود.
کرمی گفت: در حال حاضر طرح پیاده روسازی و دو چرخه سواری در بلوار دادمان حد فاصل فرحزادی تا پاكنژاد،پاکنژاد تا خوردین، خیابان ایران زمین ، بزرگراه جلال آل احمد حد فاصل اشرفی اصفهانی تا بزرگراه یادگار امام(ره) بزرگراه چمران حدفاصل میدان توحید تا باقرخان.، خیابان شهرآرا، بلوار مرزداران، بلوار خوردین حد فاصل دادمان تا میدان صنعت،بلوار تیموری و.... اجرا شده است.
به گفته معاون فنی و عمران منطقه2 طرح پیاده روسازی مابقی معابر شناسایی شده نیز مطابق با برنامه زمانبندی اجرا می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه گستره برنامه های مناسب سازی فضاهای شهری این منطقه ساختمانهای اداری،فرهنگی و بوستانها را نیزشامل میشود افزود:در سالجاری مناسب سازی 4 ساختمان شامل دو ساختمان اداری و دو ساختمان سرای محله و همچنین دو بوستان در دست اقدام است.

شنبه 8/9/1399 - 13:9

 

 

به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، استفاده شهروندان از خدمات غیرحضوری در پرتال شهرداری منطقه سه امکان پذیر شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، با توجه به محدودیت های ایجاد شده توسط ستاد ملی کرونا درخصوص حضور حداقلی کارکنان اداره ها، شهرداری منطقه سه با برنامه ریزی مناسب و فراهم نمودن بستر دورکاری، پاسخگوی نیاز شهروندان است.

به همین علت جهت دسترسی به خدمات غیرحضوری در حوزه شهرسازی شهرداری تهران، از طریق منوی موجود در پرتال منطقه سه به آدرس https://region3.tehran.ir فراهم شد.

این خدمات که در بخش "خدمات غیرحضوری پرتال شهرداری منطقه سه" قرار دارد شامل: تهران من، پرونده شهرسازی، شماره شناسایی ملک، عوارض ساختمان، عوارض خودرو، ثبت درخواست 137، پروانه و گواهی ساختمان است.

شهروندان محترم می توانند با مراجعه به پرتال منطقه سه به صورت غیرحضوری از خدمات این منطقه برخوردار شوند.

شنبه 8/9/1399 - 13:1

 

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از برگزاری مسابقه اینستاگرامی شهر آماده با هدف ارایه اطلاعات موثق به شهروندان در خصوص ویروس کرونا خبر داد و گفت: به برندگان این مسابقات که 3 مرتبه در هر هفته برگزار می شود، کیف کمک های اولیه هدیه داده می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران حیدر کلهری با اشاره به برگزاری مسابقه اینستاگرامی شهر آماده عنوان کرد: هر هفته3 مسابقه در صفحه اینستاگرام شهر آماده به آدرس shahr.amadeh@ با هدف ارائه آموزش های صحیح در خصوص ویروس کرونا برگزار می شود.
او افزود: به برندگان این مسابقات یک کیف خودرویی کمک های اولیه هدیه داده می شود .
معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان مدیریت بحران شهر تهران در ادامه همچنین به برگزاری یک مسابقه در انتهای هر ماه با حضور شرکت کنندگان فعال اشاره کرد و گفت: به شخص برنده در این مسابقه نیز یک کیف حرفه ای کمک های اولیه ارائه می شود.
کلهر با تاکید بر لزوم ارائه اطلاعات موثق و صحیح به عموم مردم در خصوص ویروس کرونا جهت مقابله با این بیماری خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت بحران شهر تهران به عنوان یک سازمان ستادی خود را موظف می داند ضمن ارائه آموزش‌های تخصصی و صحیح به شهروندان تهرانی برای مواجه با انواع بحران ها، افراد علاقه مند به فعالیت در گروه داوطلب واکنش اضطراری محلات موسوم به دوام را با پایش های مستمر، پویا ترکند. بدون شک برگزاری چنین مسابقاتی یکی از روش های صحیح جذب علاقه مندان به اقدامات داوطلبانه حین بحران است.
گفتنی است تاکنون 6 مسابقه توسط معاونت آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان مدیریت بحران شهر تهران برگزار شده و تا پایان سال جاری ادامه دارد.

شنبه 8/9/1399 - 12:58

 

 

در بازدید معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ایستگاه مترو امیركبیر‌،‌‌ بر تلاش به منظور تکمیل هر چه سریعتر ایستگاه و افتتاح آن تا پایان آذرماه ۱۳۹۹ تأکید شد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) ، طی بازدیدی که با حضور دکتر مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ، علی امام مدیرعامل شرکت مترو و فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو صورت گرفت ،‌ آخرین مراحل تکمیل ایستگاه امیرکبیر که شامل نصب پله برقی و تجهیزات می شود ، مورد بررسی قرار گرفت .

ایستگاه امیرکبیر در خط ۶ مترو تهران و در خیابان ۱۷ شهریور واقع شده است که با بهره برداری از آن ، ساکنان محدوده میدان خراسان ، خیابان ۱۷ شهریور‌‌،‌‌ بازار امین‌حضور و دیگر
محدوده‌های منطقه پیرامونی ایستگاه از مواهب یکصد و بیست و هشتمین ایستگاه مترو تهران بهره‌مند خواهند شد.  برای احداث ایستگاه امیرکبیر در مجموع حدود ۲۷۰ میلیارد تومان هزینه شده است .

علی امام مدیر عامل شرکت مترو در حاشیه این بازدید عنوان کرد که در صورت تأمین به موقع منابع مالی ،‌ هنوز هم امکان افتتاح ۱۰ ایستگاه دیگر (غیر از ایستگاه های برج میلاد و امیرکبیر) تا پایان سال جاری وجود دارد .

این در حالی است که شهرداری تهران همچنان پیگیر آزاد شدن مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان از سوی بانک عامل است.

شنبه 8/9/1399 - 12:57

 

آموزش مجازی طرح کاپ در قالب هر محله یک گروه در ورودی غربی پایتخت آغاز شده است.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری منطقه21، مهدی صباغ زاده معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح تاکنون آموزش ها به صورت حضوری و مجازی برگزار شده است، گفت: دور دوم این آموزش ها اما با تشکیل کانال ویژه طرح کاپ در هر محله آغاز شده است و برای اطلاع رسانی در این کانال ها از همه ظرفیت های محلی اعم از کانال ها و گروه های بومی، مدیران محله، شورایاری و ... نیز استفاده شده است.

وی افزود: اجرای طرح کاپ در سه محله، شهرک شهید هاشمی نژاد، فرهنگیان و شهرک شهرداری به طور جدی

ادامه دارد و بررسی بازخوردهای طرح برای شناسایی و برطرف کردن نقاط ضعف و پیشبرد آن در راستای نیل به اهداف ابلاغی سازمان مدیریت پسماند به زودی آغاز می شود.

صباغ زاده با بیان اینکه طرح کاپ از 24خرداد ماه در منطقه21 به عنوان اولین منطقه پایلوت، رسما کلید خورده، یاداور شد: شهرک شهرداری اولین محله میزبان طرح کاپ در منطقه21 بود و در این طرح مخازن هزار لیتری زباله جمع و مخازن 240لیتری پسماند خشک و پسماند تر جایگزین آنها می شود.

 

 

شنبه 8/9/1399 - 12:53
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته