• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 5528
تعداد نظرات : 628
زمان آخرین مطلب : 3326روز قبل
دانشمندان می گویند پوشش برف در نیمکره شمالی زمین در حال کاهش است به طوریکه این میزان در ژوئن گذشته به کمترین میزان خود طی 45 سال گذشته رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان فضایی اروپا گزارش داد: داده های ماهواره ای نشان می دهد بیشترین میزان برف در سراسر نیمکره شمالی به آهستگی در حال کم شدن است و برف بهاری بویژه در ارتفاعات بالا، زودهنگام، در حال آب شدن سریع هستند.

این دادها نشان دهنده رکورد پایین وجود برف در منطقه اوراسیا از سال 2008 تا کنون است؛ در سه سال از پنج سال گذشته پوشش کم برف در آمریکای شمالی نیز ثبت شده است.

ماهواره ها که رصد مناطق وسیعی را به صورت منظم انجام می دهند می توانند اطلاعاتی را در مورد توده برف و تغییرات آن در پوشش برف فصلی ارائه کنند که برای مطالعات اقلیم و آب شناسی ضروری است.

اغلب این داده ها توسط پروژه نظارت ماهواره ای GlobSnowسازمان فضایی اروپا فراهم شده است.

"هنس – مارتین فیوسل" از سازمان محیط زیست اروپا در این باره گفت: اطلاعات ماهواره ای GlobSnowدر مورد توده برف کلی ، شاخص مهمی را به ما ارائه می دهد که می تواند برای نظارت بر تعییرات اقلیم اروپا و قطب کمک کننده باشد.

نتایج این تحقیقات درنشریه Geophysical Research Lettersمنتشر شده است.

سه شنبه 21/9/1391 - 16:59
درخشش یک ماهی کوچک نیمه شفاف گورخری هنگام تولیدگلوکز در کبدش به گروهی از محققان بیم المللی کمک کرده تا ترکیبی را شناسایی کنند که متابولیسم تمام بدن را تنظیم کرده و موشهای چاق را از نشانه‌های اختلالات متابولیستی حفظ کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، تحقیقات مربوط به متابولیسم که به ریاست دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو انجام شده است نشان می دهد که چگونه یک ماهی کوچکتر از یک دانه برنج می تواند به کنترل چاقی، دیابت نوع 2 و سایر اختلالات متابولیستی و خطرات مهم برای بیماریهای قلبی عروقی کمک کند.

این تحقیقات به تازگی در مجله زیست شیمی نیچر منتشر شده است، این ترکیب جدید از میان 2400 دارو و ترکیبات دارویی کشف شده که در این ماهی گورخری آزمایش شده است. این آزمایش با هدف شناسایی تنظیم کننده های اصلی روزه متابولیسم انجام شد. روزه متابولیسم حالتی است که بسیاری از افراد هر روز پس از آنکه غذای آنها که مدتها پیش هضم شده است و به آهستگی مسیر هضم را طی می کند، تجربه می کنند.

روزه متابولیسم روش بدن برای تکمیل نیازهای خود به انرژی بین وعده های غذایی است که این امر با تبدیل چربی و سایر منابع ذخیره شده صورت می گیرد. این امر دربرگیرنده واکنشهای متعادل و هماهنگی است که از سوی ژنهای فراوان در بافتهای مختلف صورت گرفته و کاری چون سوزاندن چربی انجام می دهد.

در دیابت نوع 2 و سایر بیماریهای متابولیک این تعادل از بین رفته است.

فیلیپ گات استاد پسادکترای دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو که این تحقیقات همراه دیدیر استینیر استاد گروه زیست شیمی و زیست فیزیک را هدایت کرده است، گفت: بدن نمی تواند متوقف شدن انرژی را تحمل کند. چربی ها می توانند تا سطح سمی شدن در کبد پیش بروند.

برخی از مشاهدات را می توان در آزمایشگاه انجام داد که به این ترتیب سلولهای زنده رشد کرده در آزمایشگاه در معرض داروهای مختلف قرار می گیرند. توانایی آزمایشهای سریع مواد مختلف در چند دهه گذشته علوم زیست پزشکی را متحول کرده است.

این درحالی است که جستجوی داروهایی که فرآیندهای زیست شناختی را تنظیم می کند در این مشاهدات سلولی صورت نمی گیرد چرا که آنها فاقد برخی پیچیدگی ها هستند.

معمولا از موشها برای آزمایش ترکیبات دارویی استفاده می شوند اما مشاهده این آزمایش نیازمند هزاران موش است که از نظر اخلاقی هیچ توجیهی نمی توان برای آن فراهم کرد و از سوی دیگر این اقدام بسیار پرهزینه تلقی می شود.

از این رو محققان از ماهی های گورخری استفاده کردند که راهکاری اخلاقی و هم ارزان قیمت تلقی می شود. مقاله منتشر شده اعتبار این رویکرد را با جزئیات ارائه کرده است.

این تحقیقات با حمایت موسسه بهداشت و انجمن آمریکا انجام شده است.

سه شنبه 21/9/1391 - 16:56
ناسا قصد دارد در سال 2020 کاوشگر جدیدی را شبیه کاوشگر کنجکاوی به مریخ بفرستد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، این کاوشگر براساس کاوشگر کنونی ناسا – کنجکاوی – در مریخ، ساخته خواهد شد.

ناسا امیدوار است بتواند از فناوری های موفق موجود در کنجکاوی بهره مند شود که در فرود آوردن این کاوشگر یک تنی بر گودال بزرگ «گیل» در مریخ به کار رفته اند.

یکی از این فناوری ها استفاده از نقاله‌ای با موتور موشکی است که برای نشاندن کاوشگر «کنجکاوی» بر مریخ با طناب‌های نایلونی به کار رفت.

جان گرانسفلد مدیر بخش علمی ناسا خبر ارسال دومین کاوشگر به مریخ را در همایش سالانه دانشمندان نجوم در سانفرانسیسکو اعلام کرد.

بودجه ناسا برای تحقیقات ستاره‌شناسی و به ویژه مریخ اخیرا کاهش پیدا کرده و باعث شده آمریکا از دو تعهد پیشین خود برای ماموریت‌های تحقیقاتی در 2016 و 2018 کنار بکشد.

با این حال گرانسفلد گفت: چشم انداز بودجه ناسا برای یک ماموریت قابل توجه در پایان دهه جاری مثبت است.

به گفته وی استفاده مجدد از فناوری های بکار رفته در کنجکاوی باعث می‌شود این ماموریت از نظر مالی قابل انجام باشد.

طراحی کاوشگر سال 2020 در بسیاری از جهات شبیه به «کنجکاوی» خواهد بود. ابزاری که بر این کاوشگر سوار می شوند احتمالا با وجود شباهت ظاهری زیاد تفاوت زیادی با ابزار فعلی خواهند داشت.

کاوشگر کنجکاوی که ششم ماه اوت بر مریخ نشست به دنبال بررسی حفره گیل به جستجوی نشانه‌های حیات در گذشته مریخ است.

تا اینجای کار مشخص شده که کنجکاوی بر بستری کهن از رودخانه‌ای فرود آمده که زمانی آب تا عمقی به بلندای کمر انسان در آن جریان داشته است.

کنجکاوی مجهز به باتری پلوتونیوم از که انرژی قابل توجهی را برای ادامه ماموریت در اختیار کاوشگر می‌گذارد.

انتظار می‌رود تا هشت سال دیگر که کاوشگر تازه ناسا و نسخه شبیه به کنجکاوی آماده باشد این ماشین فضایی یک تنی به ماموریت خود ادامه دهد.

گرانسفلد گفت: بودجه ماموریت کنجکاوری را از دوره دو ساله فعلی به پنج سال خواهد رساند.

سه شنبه 21/9/1391 - 16:55
نتایج یک تحقیق نشان می دهد که مصرف گوجه فرنگی چند بار در هفته احتمال رنج بردن از افسردگی را کاهش می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان با تحلیل اطلاعات سلامت روانی و عادتهای غذایی یک هزار نفر از مردان و زنان 70 سال و بالای آن به این نتیجه رسیدند که خوردن گوجه فرنگی از دو تا شش بار در هفته تا 46 درصد احتمال ابتلا به افسردگی را کاهش می دهد.

نتایج این تحقیقات در مقایسه با افرادی قرار گرفته که در هفته فقط یک بار گوجه فرنگی را در رژیم غذایی خود جای می دهند.

نتایج این تحقیق نشان می دهد که سایر میوه ها و سبزیجات از چنین مزیتی برخوردار نیستند.

به نظر می رسد که خوردن غذاهای سالم چون کلم، هویچ، پیاز، کدو هیچ تأثیری در سلامت روانشناختی ندارد و یا تأثیر آنها بسیار اندک است.

بالای 20 درصد از افراد در مقاطعی از زندگی خود از افسردگی رنج می برند این میزان زنان را دوبرابر مردان بیشتر تحت تأثیر قرار می دهد.

 

 

سالخوردگان بیشتر در معرض خطر افسردگی قرار دارند، چرا که وضعیت سلامتی جسمانی آنها وخیم تر می شود، برای از دست دادن عزیزان خود غم بیشتری احساس می کنند و از سوی دیگر احساس تنهایی با آنها همراه است.

گوجه فرنگی منبع غنی آنتی اکسیدان است که می تواند انسان را در مقابل برخی از بیماری ها محافظت کند.

گوجه فرنگی همچنین منبع خوبی برای لیکوپن است، آنتی اکسیدانی که رنگ قرمز را به گوجه فرنگی می بخشد و به کاهش خطر سرطان پروستات و حملات قلبی کمک می کند.

گفته می شود که برخی از کشورهای مدیترانه ای بیشترین مصرف گوجه فرنگی را دارند.

یگ گروه از محققان چین و ژاپن به ریاست دکتر کایجان نیو از دانشگاه پزشکی تیان جین در چین با حدف بررسی گزارشهای مقدماتی درباره این موضوع که آیا لیکوپن با کاهش استرس نیز در ارتقای سلامت روانی و هم جسمانی تأثیرگذار است یا به سلولهای سالم مغز صدمه وارد می کند، را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

نتایج این تحقیق در مجله " اختلالات عاطفی" منتشر شده و نشان می دهد که خوردن گوجه فرنگی دو تا شش بار در هفته احتمال ابتلا به افسردگی را نسبت به افرادی که کمتر از یک بار در هفته گوجه فرنگی مصرف می کنند تا 46 درصد کاهش می دهد.

مصرف گوجه فرنگی به صورت روزانه خطر ابتلا به استرس را تا 52 درصد کاهش می دهد.

محققان اظهار داشته اند که هنوز کاملا مطمئن نیستند که آیا لیکوپن موجود در گوجه فرنگی ها به طور مستقیم روی مغز تأثیر می گذارد یا آیا صرفا این ماده مغز را در مقابل افسردگی محافظت می کند.

سه شنبه 21/9/1391 - 16:55
محققان در تلاش برای کشف آزمایشهای هسته ای مخفیانه و زیرزمینی رادیو تلسکوپ های نجومی را ارائه کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه دولتی اوهایو می گویند این ابزار می تواند آزمایش های هسته ای غیرمترقبه را تشخیص دهد چرا که انفجارهای هسته ای زیر زمینی اثر خود را در لایه بیرونی جو زمین بر جا می گذارند.

این پژوهشگران با همکاری با ستاره شناسان آزمایشگاه تحقیقات نیروی دریایی آمریکا داده های تاریخی از مجموعه 27 رادیو تلسکوپ را در نزدیکی سوکورو واقع در نیومکزیکو بررسی کرده و دریافتند این تجهیزات الگوی مشخصی را از توزیع اتمسفری در طول دو آزمایش هسته ای زیرزمینی آمریکا در نوادا در سال 1992 ثبت کرده است.

محققان دانشگاه اوهایو، پیش از این نیز ابزار غیرمتعارف و عجیب دیگری را معرفی کرده بودند و آن ایستگاه های سیستم موقیعت یاب جهانی کره جنوبی بود که توانسته بود توزیع فاش کننده ای از ذرات باردار را در یونیسفر نشان داد که حاکی از آزمایش هسته ای 2009 کره شمالی بود.

به گفته این پژوهشگران این دو فناوری می توانند مکمل یکدیگر باشند با تلسکوپ هایی که اندازه گیری های بسیار شفاف از یک منطقه کوچک را ارائه می هند.

سه شنبه 21/9/1391 - 16:53
یک شرکت مبتکر بریتانیایی یک دستشویی طراحی کرده که دارای شیرهایی است که نه تنها آب بلکه هوای گرم را برای خشک کردن دستها بیرون می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت بریتانیایی دایسون که پیش از این برای طراحی جالب جاروبرقیهای خود مشهور شده بود درخواست ثبت اختراع شیر دستشویی که دست خشک کن هم در آن ادغام شده ارائه کرده است.

درحالی که هم اکنون در برخی از سرویسهای بهداشت عمومی سیستم شستن و خشک کردن دستها وجود دارد، اما نوآوری شرکت دایسون در این بوده که آنها برای آب و هوای گرم خشک کردن دستها از یک مکانیسم استفاده کرده اند.

دایسون برای دستگاه جدیدی که شیر آب و دستگاه دست خشک کن را ادغام کرده درخواست ثبت اختراع کرده است

این درخواست ثبت اختراع در آمریکا ارائه شده و در توضیح آن آمده است که این دستگاه با حسگرهایی کار می کند که آب را از لوله ای که در قسمت پایین قرار دارد، آزاد می کند.

وقتی که کاربر شستشوی دستهایش را به اتمام رساند، دو حسگر دیگر تشخیص می دهد که چه زمانی هوای گرم را برای خشک کردن دستها فعال کند، از این رو هوای گرم روی دستها دمیده می شود تا آنها خشک شوند.

این اختراع پیشرفت تجهیزات سنتی است که فرد را مجبور می کرد پس از شستشوی دستها، با دستهایی که همچنان از آن آب می چکد به سمت خشک کن دست که روی دیوار نصب شده برود.

اما با استفاده از این دستگاه فرد نیازی به حرکت چندانی ندارد چرا که خشک کن در همان شیر آب طراحی شده است و هر دو کارکرد با هم ادغام شده است.

در درخواست ثبت این اختراع آمده است که این شیر آب دارای لوله ای است که زیر سینک قرار گرفته و برای دست خشک کن از دو یا تعداد بیشتری لوله استفاده کرده است و در کمترین حالت یک لوله برای هر کدام از دستها درنظر گرفته شده است.

لوله سمت چپ دست چپ را خشک کرده و لوله سمت راست برای دست راست در نظر گرفته شده است تا هر دو دست به سرعت و به طور مجزا خشک شوند و این امر می تواند استفاده صحیح از دست خشک را ارتقا بدهد.

سه شنبه 21/9/1391 - 16:52
افراد مبتلا به مشکلات تنفسی می‌توانند با استفاده از یک کاربرد رایگان و جدید تلفن همراه، گزارش فوری از وضعیت آلودگی هوای منطقه خود دریافت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این کاربرد که MobileAQI (ایندکس کیفیت هوای تلفن همراه) نام دارد در دانشگاه آلاباما هانتسویل ارائه شده است.

این کاربرد، داده‌های ماهواره‌ای ناسا و اداره ملی اقیانوس‌شناسی و جو آمریکا را با دیگر تخمین‌های آلودگی تلفیق کرده تا به کاربران این کاربرد گزارش دقیق و قابل اعتمادی از میزان ذرات ریز معلق در هوا ارائه دهد.

ذرات ریز ذراتی هستند که اندازه آنها بیش از 2.5 میکرون نباشد.

محققان این دانشگاه می‌گویند ذرات با این اندازه می‌توانند به درون ریه‌های انسان راه یابند. کودکان و افراد مسن به‌ویژه مبتلایان به مشکلات تنفسی بیش از دیگران در خطر این ذرات هستند از این رو این کاربرد جدید تلفن همراه می‌تواند برای آنها بسیار مفید واقع شود.

این کاربرد برای تلفن‌های همراه دارای سیستم عامل اندروئید و آیفون در دسترس است و می‌تواند به سرعت میزان ذرات معلق موجود در منطقه را مشخص کند.

MobileAQI می‌تواند گزارش خود را بر اساس تخمین شرایط کنونی و پیش‌بینی کیفیت هوا ساعت به ساعت به مدت 24 ساعت ارائه کند.

این کاربرد اکنون می‌تواند اغلب مناطق شرقی آمریکا را پوشش دهد.

سه شنبه 21/9/1391 - 16:43
یک گروه بین المللی از دانشمندان ژنتیک، چهار منطقه ژنی جدید را کشف کرده اند که در بروز وزن کم هنگام تولد، دیابت نوع دو و فشار خون در بزرگسالی نقش دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این تحقیقات گسترده تایید کننده تاثیر قوی ژنها بر رشد جنین است.

اثر تجمعی این ژنها به طور شگفت انگیزی قوی است و می توان گفت معادل تاثیر سیگار کشیدن مادر است که در حال حاضر می دانیم موجب کاهش وزن هنگام تولد نوزاد می شود.

محققان می گویند می دانیم وزن کم هنگام تولد، خطر بروز مشکلات سلامتی را در سالهای آینده کودک افزایش می دهد.

این تحقیق دومین مطالعه وسیع بر روی وزن هنگام تولد است که توسط کنسرسیوم ژنتیک رشد اولیه (EGG)  با همکاری محققان کشورهای مختلف از جمله انگلیس، فنلاند، هلند و آمریکا انجام می شود.

در اوایل سال جاری، استروان گرنت استادیار مرکز ژنومیکس کاربردی در بیمارستان کودکان فیلادلفیا و یکی از محققان این پروژه، در بزرگ ترین مطالعه ژنوم در مورد چاقی کودکی، دو واریان ژنی جدید را کشف کرد که خطر بروز این بیماری را افزایش می دهد.

این بررسی وسیع و گسترده و تحقیقات پس از آن، با حضور 70 هزار نفر از اروپا، کشورهای عربی، آسیایی افریقایی و آمریکایی که 50 مطالعه جداگانه در مورد بارداری و تولد حضور داشتند، صورت گرفته است.

علاوه بر تایید سه منطقه ژنی که قبلا کشف شده بود و خطر کاهش وزن هنگام تولد را در پی داشت،  این کنسرسیوم چهار منطقه ژنی جدید را نیز کشف کرد : ژنهای HMGA2و LCORL، ADRB1و منطقه ای بر روی کروموزوم پنج.

دو مورد از مناطق ژنی که پیش از این کشف شده بودند به افزایش خطر بروز دیابت نوع دو مرتبط هستند در حالی که دو مورد از مناطق جدید کشف نیز به خطر کوتاه ماندن قد فرد مرتبط است.

منطقه سوم , ADRB1,با افزایش فشار خون بزرگسالی مرتبط است این نخستین بار است که دانشمندان یک ارتباط ژنتیکی مشترک بین وزن کم هنگام تولد و فشار خون بالا یافته اند.

اکنون محققان در تلاش برای شناسایی سازوکار زیست شناختی هستند که توسط آن، این مناطق ژنتیکی جدید شناسایی شده، رشد اولیه و سوخت و ساز بزرگ سالی را تحت تاثیر قرار می دهد.

این دانش پژوهان می گویند این اکتشاف ها به ما شواهد مهمی در مورد سازوکارهای مسئول برای کنترل رشد کودک در رحم می دهد و می تواند در نهایت به شناخت بهتر در مورد چگونگی مدیریت مشکلات رشد در طول بارداری کمک کند.

این مطالعه نشان می دهد که ژنهای موثر در رشد اولیه تاثیرات بسیار مهمی بر روی سلامت کودکی و بزرگسالی دارد.

نتایج این تحقیقات درنشریه Nature Geneticsمنتشر شده است.

سه شنبه 21/9/1391 - 16:40
روند تولید جهانی گازهای گلخانه ای سه برابر سریع تر از دهه 1990 است که می تواند دمای هوای زمین را تا سال 2100 بین 4 تا 6 درجه سانتی گراد بالا ببرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، "پپ کانادل" یکی از دانشمندان برجسته استرالیایی در گزارش جدید خود نسبت به افزایش تولید گازهای گلخانه ای هشدار داده و می گوید تحقیقات وی نشان داده است که تا پایان 2012 تولید گازهای گلخانه ای ناشی از احتراق سوخت های فسیلی می تواند به میزان غیر منتظره 36 میلیارد تن برسد.

وی افزود: این میزان 85 درصد دهه 1990 است. این سطح سه برابر سریع تر از آنچیزی است که در دهه 1990 شاهد آن بودیم.

کانادل معتقد است: 80 درصد این افزایش گازهای گلخانه ای ناشی از فعالیت های چین و بقیه متعلق به اقتصادهای نوظهور و کشورهای توسعه یافته است.

وی افزود: اگر به آنچه که در سال گذشته و سال جاری روی داد و آنچه که در طول 10 سال گذشته روی داده است توجه کنیم می بینیم که در حال حاضر کاملا در مسیر تولید گازهای گلخانه ای هستیم که می تواند دمای زمین را تا سال 2100 بین چهار تا شش درجه افزایش دهد.

این دانشمند اظهار داشت: علاوه بر این روند مشکلات اقتصادی اروپا و آمریکا در کاهش تولید صنعتی شان نیز عامل دیگری در این افزایش گازهای گلخانه ای نیز بوده است.

کانادل می گوید نمونه هایی در گذشته برای کاهش گازهای گلخانه ای وجود داشت که از جمله آنها می توان به فرانسه وقتی که به تولید برق هسته ای روی آورد و انگلیس که برای تولید برق از زغال به گاز گرایش پیدا کرد، اشاره کرد.

وی تاکید کرد: هیچ ایده ای نداریم که آیا می توان این نمونه ها را دوباره اجرا کرد و آیا می توان آنها را برای چندین دهه در جهان بکار گرفت یا خیر اما قطعا تجربیات خوبی در گذشته داشته ایم که به دولت ها امکان دهد تا از آنها الهام گرفته و اقدامات سریع تر و تهاجمی تری را نسبت به افزایش گازهای گلخانه ای داشته باشند.

سه شنبه 21/9/1391 - 16:39

براساس اعلام گروه ان پی دی به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ آمارگیری در زمینه فناوری اطلاعات، فروش رایانه های شخصی و تبلتها پس از آغاز فروش ویندوز 8 هیچ افزایشی نداشته است و امیدهای مایکروسافت تحقق نیافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، در هفته سوم پس از ارائه ویندوز 8 در بازار، فروش رایانه های شخصی و تبلتها 21 درصد در مقایسه با همین دوره در سال گذشته کاهش داشته است.

گروه ان‌پی‌دی (NPD Group) یکی از بزرگترین شرکتهای آمارگیری از فروش بازی‌های رایانه‌ای است و همواره گزارشاتی آماری را در عرصه فناوری اطلاعات ارائه می کند.

این شرکت در جدیدترین آمار خود اعلام کرده است که هیچ نشانی از اینکه ویندوز 8 شرایط را برای سازندگان رایانه ها سخت تر کرده وجود ندارد اما فروشهای ضعیف روند مستمری هستند که در سراسر سال جاری مشاهده شده اند.

به نظر می رسد که مشتریان آمریکایی بیشتر علاقمند به خرید تلفنهای هوشمند و تبلتها هستند تا این که بخواهند دستگاه های رایانه شخصی خود را براساس آخرین مدلها تغییر دهند. امسال چندین شرکت سازنده تبلت، مدلهای جدید خود را عرضه کردند و اپل نیز مدل کوچکتری از آی پد خود ارائه کرده است.

شرکت مایکروسافت ویندوز 8 را برای صفحات لمسی ارائه کرده است. این سیستم عامل جدید علاوه براین که ظاهر جدیدی دارد برای لپ تاپ ها و رایانه های رومیزی طراحی شده که بیشتر شبیه تبلتها کار می کنند.

شرکتهای سازندگان رایانه های شخصی به طور رسمی نسبت به ورود این سیستم عامل خوشبین بودند و تاحد قابل توجهی تمرکز خود را خط تولیددستگاه هایی متمرکز کردند که با این سیستم عامل کار کند، اما اکنون با رسیدن نقدهای مختلف از این سیستم عامل جدید آنها اندکی هوشیارتر شده اند.

استفان باکر تحلیلگر ان پی دی طی بیانیه ای اظهارداشت: چهار هفته است که از ورود ویندوز 8 به بازار می گذرد، هنوز برای این که ضعف فروش بازار رایانه ویندوز 8 را مقصر بدانیم زود است. هنوز فصل فروش پیش از ایام سال نو میلادی درپیش است، اما این مسئله روشن است که ویندوز 8 نتوانسته نیروی محرک لازم برای فروش رایانه ها باشد.

درحال حاضر فروش لپ تاپهای ویندوز 8 که صفحات لمسی دارند قابل قبول است و می تواند به افزایش فروش کمک کند، اما این فروش چندان چشمگیر نیست.

مایکروسافت اعلام کرده است که تاکنون 40 میلیون مجوز برای ویندوز 8 در ماه اول فروخته است اما این رقم دربرگیرنده تعداد فروشهای این شرکت به تولید کنندگان و سازندگان رایانه ها برای دستگاه هایی که هنوز به فروش نرسیده اند نیز می شود.

سه شنبه 21/9/1391 - 16:38
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته