تعداد مطالب : 9190
تعداد نظرات : 108
زمان آخرین مطلب : 2714روز قبل


آقای میلر در خانه خود اسباب بازی خاصی دارد که به کمک آن می تواند هر روز قطار سواری کند بدون آنکه پولی پرداخته باشد. او در خانه یک سیستم راه آهن کوچک راه انداخته است که ارزش باورنکردنی در حدود 3.5 میلیون دلار دارد.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، اسباب بازی برای کودکان استفاده می شود ولی بسیاری از بزرگسال ها نیز علاقه خاصی به اسباب بازی ها دارند. اسباب بازی ها با رشد سن بزرگتر می شوند و گاهی به حدی می رسند که از دنیای واقعی نیز فراتر می روند. 

"تاد میلر"  صاحب خانه ای بزرگ در منطقه پورتلند است که این روزها به خاطر اسباب بازی شگفت انگیزش بسیار معروف شده است. این اسباب بازی با تمامی وسایلی که کودکان در اختیار دارند متفاوت است و نیاز به امکانات ساده ولی خاص مانند: خانه بزرگ، منظره زیبا و باغی سرسبز دارد!آقای میلر در خانه خود اسباب بازی خاصی دارد که به کمک آن می تواند هر روز قطار سواری کند بدون آنکه پولی پرداخته باشد. او در خانه یک سیستم راه آهن کوچک راه انداخته است که ارزش باورنکردنی در حدود 3.5 میلیون دلار دارد. 

این مرد بخض اعظمی از زندگی خود را صرف ساختن ترن محبوب خود کرده است و حالا این ترن در منطقه ای 20 هکتاری پخش شده است و با استفاده از یک لوکوموتیو بخار کاملا دستساز حرکت می کند. در مسیر حرکت این اسباب بازی از تونل، جاده های کویری و جنگی عبور می کند تا مسیر همیشه یک نواخت نباشد. 

میلر می گوید این این قطار به شما تمام خانه را نشان می دهد و شما وسعت آن را متوجه خواهید شد. او این ترن را برای آن ساخته است که بتواند تاریخچه ترن و حضور قطار را برای فرزندان خود بازگو کند. البته خودش نیز از 5 سالگی علاقه خاصی به این اسباب ابزی داشته است. 

جمعه 18/11/1392 - 21:1


همیشه لاغر کردن و رسیدن به اندامی مناسب یکی از سوژه های اصلی مطالب علمی بوده است و به همین دلیل کمتر به موضوع چاق شدن و افزایش وزن پرداخته شده است.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، لاغری بیش از اندازه به مقدار چاقی برای سلامتی مضر است و می تواند انسان را راهی بیمارستان کند. افرادی که دچار لاغری هستند خیلی زود به بیماری مبتلا می شوند و دیر خوب می شوند. اگر لاغر هستید و قصد تپل شدن دارید بهتر است با ما همراه باشید تا بهترین حوراکی ها را در این راه به شما نشان دهیم:

** گردو: گردو یکی از آحیل هایی است که به شما کمک می کند تا خیلی سریع و طبیعی چاق شوید. میزان امگا3 در این ماده بسیار زیاد است و از بیماری های مختلف در بدن شما جلوگیری می کند. 

** شیر پرچرب: شیر به تنهایی می تواند بسیاری از بیماری های بدن را از بین برد ولی بسیاری از پزشکان نوع کم چرب آن را توصیه می کنند شیرپرچرب تمام خواص شیر را دارد و گزینه مناسبی برای افرادی است که می خواهند چاق شوند.

** نارگیل: نارکیل یکی از بهترین میوه هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. آب نارگیل دارای مواد مغذی بی شماری است و کالری بالایی دارد که می تواند به شما در ازایش وزن کمک کند. 

** موز: موز میوه ای که می تواند به عنوان یک کربوهیدارات سالم از آن نام برد یکی دیگر از  مواد خوب برای چاق شدن است. موز همچنین می تواند انرژی روزانه شما را نیز تامین کند.

** دانه های مغذی: از جمله دانه های مغذی می توانیم به تخم کتان، دانه هندوانه، شاه دانه و کنجد اشاره کنیم که هر کدام آن ها دارای اسیدهای چرب مفید برای بدن هستند و به شما در چاق شدن کمک به سزایی می کنند.

** بادام: بادام یکی از تنقلات سالم که می توانید روزانه از آن استفاده کنید. سرشار از ویتامین های مختلف و همچنین مبارز بیماری های عصبی است. بادام نیز می تواند به افراد لاغر کمک به سزای بکند.

** روغن زیتون: هیچ پزشکی را پیدا نخواهید کرد که روغن زیتون را توصیه نکند. این روغن نه تنها به شما در چاق شدن کمک می کند بلکه از بیماری هیا قلب و عروقی نیز پیشگری می کند. 

** سیب زمینی: منبعی عظیم از کربوهیدارات ها و همچنین مملو از مواد مغذی که البته همیشه به عنوان یک ماده چاق کننده از آن نام برده می شود.

** لوبیا: لوبیا مملو از پروتئین است و با کالری زیادی که دارد می تواند انرژی شما را برای کارهای سخت تامین کند و همچنین به شما در چاق شدن نیز کمک به سزایی می کند. 

** موجودات دریایی:
 ماهی های آزاد و تن و همچنین میگو از جمله مواد دیگری هستند که دارای مواد مغذی مختلف مانند امگا3 هستند. این مواد همچنین به شما در داشتن بدنی سالم و چاق نیز کمک می کنند.
جمعه 18/11/1392 - 21:1
بهترین رنگ برای در ورودی آپارتمان

در ورودی، نخستین بخشی است که افراد قبل از ورود به خانه با آن مواجه می‌شوند و آن را می‌بینند. از این رو انتخاب رنگ و جنس در ورودی خانه اهمیت دارد و انتخاب آن حساسیت بیشتری می‌طلبد. در این نوشتار می‌توانید دربارۀ رنگ و جنس در ورودی آپارتمانتان آگاهیهای بیشتری کسب کنید.

رنگ و جنسی که برای در ورودی خانه انتخاب می‌کنید نباید با سبک معماری و دکوراسیون خانه و ترکیب رنگی موجود در آن بی ارتباط باشد و حتما باید بین این عوامل، ارتباطی هرچند ناچیز وجود داشته باشد. با این حال شما این اجازه را دارید تا برای متمایز کردن در ورودی خانه خود از دیگر درها، رنگی چشمگیر یا جنسی برجسته برای آن انتخاب کنید.
یک انتخاب مطمئن
ماهنامه منزل نوشت: نمای در ورودی خانه علاوه بر این که روی برداشت افرادی که از خارج از خانه وارد آن می شوند، تأثیر می گذارد، هنگام ورود و خروج هر روزه شما از خانه می تواند حس و حالتان را تحت تأثیر قرار دهد. این مسئله مهمی است که هر روز هنگام خروج و ورود به خانه خود رنگی را مشاهده کنید که دوستش دارید و احساس خوبی به شما القا کند. بنابراین علاوه بر این که برای انتخاب رنگ و جنس در ورودی خانه خود باید رنگ نما و سبک معماری خانه را مدنظر قرار دهید، به سلیقه و علاقه خود نیز باید توجه داشته باشید.انتخاب رنگ در ورودی به این ترتیب کار چندان دشواری نیست. رنگی را برای در ورودی خانه خود انتخاب کنید که در عین همخوانی با دیگر رنگ های کار شده در نمای خانه تضادهایی نیز با آن ها داشته باشد. این مسئله سبب می شود ارتباط لازم بین رنگ ها وجود داشته باشد و جذابیت و گیرایی مناسبی برای در ورودی خانه شما ایجاد شود.البته توجه داشته باشید که رنگ در ورودی خانه شما در معرض نور طبیعی دیده می شود؛ بنابراین باید جلوه رنگی را که انتخاب می کنید حتما در نور طبیعی ببینید. زیرا رنگی که داخل فضایی بسته می بینید در نور طبیعی جلوه متفاوتی خواهد داشت. به این منظور به درهای ورودی خانه های دیگر توجه کنید. ببینید چه رنگ هایی برای درهای ورودی اطراف خانه شما استفاده شده و کدام رنگ ها استفاده نشده است و از میان رنگ های استفاده شده، کدام یک متناسب به نظر می رسد و جای چه رنگی خالی است. اگر تمایل دارید در ورودی منزلتان برجسته جلوه کند، باید رنگی چشمگیر و متضاد با رنگ نما انتخاب کنید.

قرمز:
درهایی که با رنگ قرمز رنگ آمیزی می شوند، جلوه ای بسیار قوی، گرم و گیرا دارند و ذهنیت خوشایندی را برای افراد ایجاد می کنند. اگر رنگ قرمز را می پسندید اما احساس می کنید یک تناژ روشن از این رنگ مانند اناری یا گوجه ای بیش از حد برای در ورودی خانه شما روشن است می توانید به انتخاب خود عمق بیشتری بدهید و تناژی سیرتر از این رنگ زیبا را انتخاب کنید. رنگ زرشکی یکی از تناژهای سیر رنگ قرمز محسوب می شود که جذابیت و زیبایی خاص رنگ قرمز را دارد اما از تناژهای روشن و تند رنگ قرمز جلوه ای سنگین تر و خنثی تر دارد. رنگ قرمز به خوبی در کنار رنگ هایی مانند سفید، عاجی، سبز و آبی می نشیند.

سبز:
اگر خواستار ایجاد طراوت و تازگی بیشتر و جلوه ای مرتبط با طبیعت هستید، رنگ سبز مناسب ترین گزینه برای شماست؛ هر تناژی از سبز زیتونی گرفته تا سبز نعنایی و سبز یشمی و ... . با انتخاب رنگ سبز برای در ورودی خانه حال بهتری را تجربه خواهید کرد.
 
نیلی:
زمانی که رنگ نیلی برای در ورودی استفاده می شود جلوه ای غنی و سلطنتی به نمای خانه می دهد. این رنگ انتخابی کلاسیک است و ماهیتی بسیار شیک و زیبا دارد و به در خانه جلوه ای سنتی می دهد. رنگ نیلی دارای تناژهای مختلفی است. برخی از تناژهای این رنگ به سمت ارغوانی تیره و برخی دیگر به سمت مشکی گرایش دارد. رنگ نیلی معمولا با رنگ هایی از قبیل طلایی، آبی و سبز به خوبی هماهنگ و همنشین می شود.
 
ارغوانی:
در استفاده از رنگ ارغوانی زیاده روی نکنید؛ زیرا استفاده بیش از اندازه از این رنگ جلوه ای زننده ایجاد می کند. از مقدار کافی و کمی از رنگ ارغوانی برای در ورودی خانه خوداستفاده کنید تا معنی واقعی شیک و جذاب بودن را دریابید. چه طرفدار رنگ های سرد باشید چه گرم، رنگ ارغوانی انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود و جلوه ای شیک به نمای خانه شما می بخشد.
 
مشکی:
مشکی همیشه کلاسیک و شیک است. مشکی براق کانون توجه بسیار باشکوهی برای نمای خانه شما به وجود می آورد. برای این که رنگ مشکی در ورودی خانه شما برجسته تر و بارزتر جلوه کند باید از رنگ چاشنی و متضادی برای قسمت های دیگر نما استفاده کنید.
 
نارنجی:
نارنجی رنگی است که کمی محتاط باید با آن برخورد کرد، اما این به معنی حذف کلی این رنگ نیست. بلکه می توانید با استفاده از رنگ نارنجی - قهوه ای و یا آجری انتخابی مناسب و با ریسک کمتر داشته باشید. نارنجی هم از جمله رنگ های بسیار گرم و نشاط آور است که انتخابی مدرن برای رنگ آمیزی در ورودی محسوب می شود. این رنگ احساس تازگی و طراوت را القا می کند و به مقدار زیادی فصل طلایی پاییز را تداعی می کند. این رنگ در کنار رنگ هایی همچون سبز زیتونی، بنفش، آبی، کرم و زرد به زیبایی می نشیند.
 
زرد:
با استفاده از رنگ زرد برای در ورودی فضای گرمی برای استقبال از مهمانان ایجاد کنید. به دلیل درخشش و گرمای زرد، این رنگ بسیار نشاط آور و انرژی زاست و درخشندگی خوشایندی را به نمای سرد و بی روح یک خانه می بخشد.
 
آبی:
آبی رنگی است که بیشتر در دکوراسیون داخلی استفاده می شود و به ندرت می توان آن را در دکوراسیون خارجی و نمای خانه مشاهده کرد. اما گاهی خوب است پا را از عرف و عادت ها فراتر بگذارید. رنگ آبی به خصوص اگر با مواد و رنگ های طبیعی و خنثی همنشین شود، رنگ زیبا و مناسبی برای در ورودی خانه است. آبی تیره یا سورمه ای نیز انتخابی امن است که جلوه ای باشکوه برای در ورودی شما ایجاد می کند.
>> روزنامه خراسان
دوشنبه 23/10/1392 - 19:36

 
مزایای محوری فرش دستباف

فرش دستباف در میان همه کفپوشهای دیگر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و ویژگیهای این هنر ارزنده ایرانی برای بسیاری از ملل و اقوام شناخته شده است اما در ادامه مطلب، برخی مزایای محوری فرش دستباف نسبت به سایر کفپوش‌ها از زبان یک پژوهشگر این عرصه بیان شده است که خواندن و دانستنشان خالی از لطف نیست.

۱- یقین داشته باشید که چون مواد تشکیل دهنده فرش دستباف از طبیعت گرفته شده و به هیچ وجه از الیاف مصنوعی استفاده نمی شود به تامین سلامت جسمانی شما کمک خواهد کرد.پرزهای پشمی قالی با خاصیت الاستیک و فنری خو د حتی نقش یک تشک استاندارد را ایفا می نمایند.
۲- طرح ها و رنگ های متنوع قالی دستباف آرامش روحی و روانی شما را تامین و موجبات لذت بردن در زندگی را برای شما فراهم می نماید. شما میتوانید از میان هزاران طرح و نقشه رایج در قالی دستباف ایرانی و با رنگبندی های بسیار متنوع آنچه را که باب طبع شماست و از دیدن آن لذت می برید انتخاب نمایید.
۳- قالی دستباف تنها کف پوشی است که بر اثر پا خوردن، نور و شست و شو زیبایی های آن مضاعف گردیده و هیچ گاه چشم نوازی خود را از دست نمیدهد. بالاخص اگر که این قالی با استفاده از مواد رنگزای طبیعی رنگ شده باشد.
۴- با توجه به استفاده از پشم و ابریشم و پنبه به عنوان مواد اولیه در قالی دستباف هیچگاه شاهد تولید الکتریسیته ی ساکن از این کفپوش نخواهید بود، مزیتی که نسبت به بسیاری از کف پوش های دیگر ملموس و قابل توجه است.
۵- با خرید فرش های دستباف نفیس کمک قابل توجهی به حفظ میراث فرهنگی کشورمان نموده و باعث ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی، آرزوها، آرمان ها و علایق بافندگان و طراحان فرش خواهید گردید.
۶- با آراستن خانه های خود به فرش دستباف موجبات زندگی بهتر قریب به ۶ میلیون نفر که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از هنر صنعت فرش دستباف ارتزاق می نمایند فراهم خواهید ساخت.
۷- قالی دست باف نسبت به همه ی کف پوش های دیگر از عمر چند برابری برخوردار بوده و قابلیت بسیار بالایی برای پاکیزگی و تنظیف دارد.
۸- خرید فرش دستباف هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است، با خرید فرشهای نفیس دستباف وجوه نقد خود را تبدیل به سرمایه گذاری مطمئن نمایید.
۹- اطمینان داشته باشید که فرش دستباف ایرانی روند افزایشی در قیمت داشته لذا از فرصت استفاده نموده و همین امروز قالی مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تهیه نمایید.
۱۰-قالی ایرانی باعث رونق بخش کشاورزی و دامپروری و حتی صنعت بالاخص صنعت نساجی است با خرید قالی دستباف عملا” این بخشها هم رونق خواهند یافت.
۱۱-هر ملتی یک کالای نمادین دارد که دنیا آن ملت را با ذکر آن کالا بیاد میآورد فرش دستباف نماد ملت ایران در بین اقوام است و جهان ایران را با قالی آن و قالی را با ایران می شناسد.
۱۲-به هنگام خرید فرش دستباف تمام تلاشتان این باشد که از هر سبک و طرحی میخواهید انتخاب نمایید مرغوبترین و نفیس ترین باشد.با انتخاب کالای نفیس سرمایه گذاری خود را تضمین نمایید.
>> عبدالله احراری (پژوهشگر و عضو انجمن علمی فرش ایران) 
دوشنبه 23/10/1392 - 19:36
فرش خانه را برق بیندازید

فرش حتی در خانه های مبله نقش موثری در زیبایی فضای زندگی ما دارد ، اما خیلی ها از کثیف شدن فرش ها بخصوص فرش های رنگ روشن شاکی هستند و امکان سپردن فرش ها به دست قالیشویان هم همیشه وجود ندارد .

متر چیزیست که نتوان با جوش‌شیرین و سرکه تمیز کرد. خوشبختانه لکه‌های فرش هم از این امر مستثنی نیستند. فقط کافیست پودر جوش‌شیرین را روی لکه فرش بریزید و سرکه سفید را اضافه کنید. بعد از تمام شدن کف حاصل، یک دستمال را که قدرت جذب بالایی دارد، روی فرش بکشید تا سرکه را جذب کند، بگذارید این قسمت خشک شود. با جاروبرقی باقی‌مانده جوش‌شیرین را جمع کنید. برای لکه‌های بزرگ‌تر از جوش‌شیرین به تنهایی استفاده کنید. آن را روی فرش بپاشید و حداقل بعد از نیم ساعت جاروبرقی بزنید.
نمک
مخلوط سرکه و نمک نیز از بین‌برنده لکه فرش است. این دو ماده را به صورت خمیر درآورید و روی لکه بریزید، بگذارید تا جذب شوند. دستمال مرطوب را روی محل مورد نظر بمالید. بعد از خشک شدن جاروبرقی بزنید.
 
بخار
آب را داخل دستگاه بخارشور بریزید. کاتالوگ دستگاه را با دقت بخوانید. در صورت اجازه استفاده از مواد شیمیایی، بهتر است به جای آن از مخلوط آب و سرکه استفاده کنید.
برای لکه‌های بزرگ‌تر از جوش‌شیرین به تنهایی استفاده کنید. آن را روی فرش بپاشید و حداقل بعد از نیم ساعت جاروبرقی بزنید
پراکسید هیدروژن
پراکسید هیدروژن تمیزکننده فوق‌العاده‌ای به خصوص برای لکه‌های پروتئین و خون است. با ریختن این ماده روی فرش، شاهد از بین رفتن لکه خواهید بود. روی محل مورد نظر آب یا سرکه سفید بمالید.
 
 
 
استفاده از زمین شور
بله با استفاده از زمین شور هم می‌توانید فرش را تمیز کنید. 2 پیمانه جوش‌شیرین را با ¼ پیمانه بوره یا تکه‌های صابون مخلوط کنید. به این مواد 20-10 قطره اسانس معطر دلخواه اضافه کنید. معمولا از اسطوخودوس یا لیمو استفاده می‌شود. مواد را خوب به هم بزنید و با اسپری روی فرش بپاشید. در مرحله بعد ¼ پیمانه آب گرم را با 1 پیمانه سرکه سفید مخلوط کنید. زمین‌شور اسفنجی را داخل آن کنید و روی مواد ریخته شده قبلی بکشید. بگذارید فرش حداقل ساعت خشک شود سپس جاروبرقی بکشید.
پودر ذرت
چه باور کنید یا نه پودر ذرت هم به تمیز کردن فرش شما کمک می‌کند. 1 پیمانه از آن را با یک پیمانه بوره و ½ پیمانه جوش‌شیرین مخلوط کنید و روی فرش بپاشید. با کشیدن یک پارچه مرطوب یا زمین شور اسفنجی روی فرش آن را تمیز کنید. بعد از خشک شدن جاروبرقی بزنید.
دوشنبه 23/10/1392 - 19:35
یکی از تاثیرگذارترین عوامل در زیبایی چهره، جنس، حالت و تراکم مو است. در این زمینه دکتر امیر هوشنگ احسانی، متخصص بیماریهای پوست و مو، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و معاون آموزشی بیمارستان رازی، دربارۀ بیماری ریزش مو و روشهای جلوگیری از آن توضیح می‌دهد، این توضیحات را در ادامه مطلب بخوانید.

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایران، امروزه اکثر افراد، در هر سن و سالی که باشند، توجه خاصی به میزان رشد یا ریزش موهای خود دارند، بطوری که بر اساس بررسی های صورت گرفته حدود 10 تا 20 درصد مراجعان بیمارستانها را بیماران پوست و مو تشکیل می دهند.
علل مراجعه بیشتر مردم به متخصصان پوست و مو در سالهای اخیر چه بوده است؟
بهطور طبیعی همه بر این نکته واقف هستند که مو به عنوان یکی از فاکتورهای زیبایی از اهمیت خاصی برخوردار است. مراجعه افراد نه تنها در ایران بلکه در تمامی نقاط دنیا طی سالهای اخیر، به علت بیماریها و ریزش مو و مهمترین نوع آن ریزش موی ارثی و هورمونی، افزایش روزافزونی داشته است. بهطور کلی تمایل مردم دنیا به سمت زیبایی بسیار بیشتر شده است. با بررسی میزان مراجعان بیمارستان رازی، دریافتیم که 30 تا 40 درصد مراجعان یک روز بیمارستان مربوط به مشکلات مو است؛ البته درصدی از آن به بیماریهای مو مانند کچلی سر یا بیماریهایی که منجر به اشکال در ساقه و در نهایت ریشه مو میشود، ارتباط دارد، ولی بهطور کلی حدود 80 تا 90 درصد از این مراجعان مربوط به ریزش مو میشود. طبیعتاً اکثر مراجعهکنندگان جوانان هستند ولی افراد میانسال بسیاری هم به زیبایی و کاشت مو تمایل دارند که شاید بتوان علت دیگر این شیوع را، امید بیشتر به زندگی در بین میانسالان عنوان کرد که البته این موضوع به خودی خود یک اتفاق مثبت است.
شما درصد زیادی از ریزش مو را به وراثت و هورمون نسبت دادید؛ عوامل محیطی مانند نحوه نگهداری، نحوه استحمام و... تا چه میزان در این میان نقش دارند؟
شایعترین علت ریزش مو در ایران و جهان، عوامل ارثی و هورمونی است که معمولاً پس از 18 سالگی آغاز میشود؛ اما متاسفانه امروزه شاهد این معضل هستیم که ریزش در سنین پایینتر اتفاق میافتد، بهطور مثال مراجعانی را میبینیم که 15 سال سن دارند و آزمایشهای هورمونی متابولیسم بدن و... آنها نرمال است ولی دچار کاهش و تراکم مو به شکل مردانه، شامل قسمتهای جلوی سر، جلوی پیشانی و کف سر هستند. دلیل اصلی پایین آمدن میانگین سنی کاملاً مشخص نیست، اما طبیعتاً عوامل محیطی نقش زیادی ایفا میکنند که به تعدادی از آنها اشاره میکنم؛ رژیمهای سخت و سنگین و تغذیه بد که شامل مصرف نکردن انواع میوهها، سبزیها و پروتئین میشود؛ استرس که به افزایش ریزش و کاهش رشد مو کمک میکند، مورد دیگر مصرف سیگار است که در درازمدت موجب ریزش مو میشود؛ آن قدر این نکته مهم است که اگر یک فرد سیگاری تصمیم به کاشت مو داشته باشد باید حداقل از 3 هفته قبل سیگار را ترک کند، زیرا خونرسانی مو وابستگی زیادی به مصرف نکردن سیگار دارد.
قصد دارم به یک موضوع که به غلط و تحت تاثیر تبلیغات سوء در کشور ما جا افتاده، اشاره کنم؛ شامپوها هیچ نقشی در کنترل و جلوگیری از ریزش مو ندارند، متاسفانه تبلیغات بسیاری هم در این زمینه صورت میگیرد. نوع شامپوی مورد استفاده تفاوت خاصی ندارد، زیرا هر شامپو 2 تا 3 دقیقه روی سر قرار میگیرد که در این مدت هیچ مادهای توسط سر جذب نمیشود؛ تونیکهایی که پزشکان استفاده میکنند حداقل باید 3 تا 4 ساعت روی سر بماند که بعد از این مدت زمان فقط 30تا 40 درصد جذب میشود، بنابراین ویتامینه یا پروتئینه بودن شامپو تاثیری در رشد مو ندارد، ولی این بدان معنا نیست که تاثیری هم در جنس مو ندارد؛ اگر یک شامپوی بد مصرف کنید، احتمال دارد جنس مو یا طراوت آن را از بین ببرد. پزشکان فقط شامپو را بر اساس جنس مو توصیه میکنند؛ به طور مثال برای موی خشک شامپویی را توصیه میکنند که کمی نرمکننده داشته باشد.
برخی از این تبلیغات اشارهای به رشد مو ندارند بلکه روی جلوگیری از ریزش مو تاکید میکنند. آیا این ادعا پشتوانه علمی دارد؟
معمولاً پزشکان در جستوجوی یافتن علت ریزش مو در بیماران هستند. بهطور مثال اگر فردی دچار کمخونی و فقر آهن است، با استفاده حتی مکرر و مداوم تونیک یا شامپوی ضد ریزش مو هم نمیتواند این معضل را کنترل کند؛ یا اگر فردی دارویی مصرف میکند که باعث ریزش مو میشود، با حذف آن دارو میتوان وی را درمان کرد و روشهای دیگر کاربردی ندارد.
برای پیشگیری از ریزش مو چه توصیهای دارید؟
اگر ما ریزش مو را به عوامل ژنتیکی و غیر ژنتیکی تقسیم کنیم، عوامل غیر ژنتیکی را میتوان بهتر کنترل کرد؛ جلوگیری از کمخونی یا مشکلات تیروئید و... کمک زیادی میکند. ولی در بحث ژنتیک هنوز توان علمی و تکنیکی شناسایی ژن وجود ندارد. در هر لحظه از زمان تعدادی از موهای ما در حال ریزش و تعدادی دیگر در حال رویش هستند. بهطور کلی در هر لحظه 90 درصد موهای سر در حال رویش و رشد و 10 درصد در حال ریزش هستند. دوره رشد و عمر مفید مو در خانمها و آقایان متفاوت است، عمر مفید مو 2 تا 6 سال است که در خانمها به 6 سال و در آقایان به 2 یا 3 سال نزدیک است، بعد از گذر این مدت مو به سمت ریزش میرود؛ البته ریشه باقی میماند که پس از گذشت چند ماه محرکهای سر آن را تحریک به رویش مجدد میکنند. چون در خانمها دوره رشد طولانیتر است، موهای بلندتری دارند. ریزش تعداد 50 تا 100 تار مو در روز طبیعی است، اما اگر فردی ادعا کند که ریزش موی او در ماه گذشته روزانه 20 تا 30 تار بوده ولی در این مدت به 70 تار مو رسیده، با اینکه کماکان طبیعی جلوه میکند ولی میتواند نشانگر این باشد که در ماه آینده به 120 تار مو خواهد رسید که نیاز به پیشگیری دارد. یک نکته حائز اهمیت اینکه، در موارد ژنتیکی ریزش مو تنها به پیشانی و کف سر مربوط است و کنارهها و پشت سر ریزش خاصی ندارند، برای کاشت مو هم از موی پشت سر برداشته میشود، زیرا خلقت موهای پشت سر به گونهای است که گیرندهای برای هورمون ندارند، بنابراین ژن دیگر نمیتواند تاثیری در ریزش موی آن ناحیه ایجاد کند. اگر فردی بموقع به پزشک متخصص مراجعه کند میتواند از ریزش مو پیشگیری کند و در حقیقت برای شروع درمان در این شیوه از قرصی به نام فیناستراید استفاده میشود.
کسانی که فیناستراید مصرف میکنند و عوارض جانبی این دارو را میشناسند، همیشه نگران این نکته هستند که روی هورمونهای جنسی اثر سوء بگذارد؛ به همین دلیل برخی از متخصصان در کنار این قرص، آزمایشهای متناوبی را نیز تجویز میکنند. این دغدغه تا چه میزان صحت دارد؟
هر ساله انجمنهای علمی پوست و موی اروپا و امریکا بیانیهای را به اطلاع عموم میرسانند؛ طبق آخرین بیانیه این انجمنها، حتی مصرف مادام العمر فیناستراید نیز بدون خطر است.
البته در 1 تا 2 درصد بیماران تاثیر بسیار کمی روی هورمونهای جنسی دارد که با کم کردن دز فیناستراید این مشکل برطرف میشود، اما یک نکته حائز اهمیت در مورد خانمها وجود دارد و آن اینکه انجمنهای علمی، فیناستراید را برای آنها تایید نمیکنند و اذعان دارند خانمهایی که قصد بارداری داشته باشند نباید این دارو را مصرف کنند، ولی کسانی که مطمئناً دیگر باردار نمیشوند میتوانند این دارو را استفاده کنند.
محلولهایی مانند ماینوکسیدیل تا چه میزان تاثیر دارند؟ آیا مصرف همزمان قرص و محلول موثرتر است؟
نکته مهم این است که دارویی مثل فیناستراید تنها برای ریزش موی ارثی توصیه میشود و باید با تایید پزشک متخصص مصرف شود، زیرا میزان دز و نوع مصرف آن برای افراد گوناگون متفاوت است. تاثیر فیناستراید بعد از 3 تا 4 ماه مشخص میشود و علاوه بر اینکه تا 80 درصد از ریزش جلوگیری میکند، رویش جدید هم اتفاق میافتد. معمولاً پزشکان در کنار آن محلول هم تجویز میکنند؛ تنها محلولی که در دنیا تایید شده، ماینوکسیدیل است؛ محلول موجود در بازار 2 و 5 درصد است که باید روزی 2 مرتبه استفاده شود، اثر درمانی آن بین 40 تا 50 درصد است و نیازمند مصرف طولانی است، زیرا حداقل 4 ماه طول میکشد تا اثر اولیه آن مشخص شود. موهایی که بعد از مصرف این محلول به وجود میآیند امکان قطع یا از بین رفتن دارند اما اگر این محلول همراه با فیناستراید استفاده شود نتیجه مطلوبتری خواهد داشت.
برخی از افراد که تجربه ناموفقی در استفاده از این محلولها و قرصها داشتهاند همیشه به بقیه توصیه میکنند که این داروها تاثیری ندارد و در نهایت باید مو کاشت. این توصیه تا چه میزان صحت دارد و چه کسانی مجاز به کاشت مو هستند؟
این توصیه درست نیست، موارد خاص و ویژهای مانند افرادی که موی آنها در اثر سانحه یا عمل جراحی مغز دچار آسیب شده یا کسانی که ریزش موی شدید دارند، در صورتی که دارای بانک موی مناسب و با ثبات باشند کاندیدهای خوبی برای کاشت مو هستند.
متاسفانه این روزها تبلیغاتی در مورد کشت مو صورت میگیرد که کذب محض است، زیرا در دنیا هنوز هیچ کشوری موفق به انجام کشت و تکثیر مو نشده است، به طور معمول در صورت وجود بانک موی بسیار قوی و یک تیم حرفهای میتوان حداکثر 6 هزار تا 8 هزار تار مو در یک جلسه کاشت و در صورتی که موهای وسط سر کامل ریخته باشد تنها 25 درصد سر را پر میکند. بعد از کاشت مو، باید سعی شود موهای سالم فرد حفظ شود که مصرف دارو در درازمدت به این امر کمک میکند.
زمانی کاشت مو اثر مطلوبی خواهد داشت که ریزش موی فرد کنترل شده و در نهایت قطع شود، زیرا ممکن است پس از کاشت مو در شرایطی که هنوز ریزش قطع نشده، رفته رفته تراکم مو کمتر به نظر برسد و این دقیقاً در افرادی اتفاق میافتد که بدون درمان دارویی به منظور قطع ریزش مو، اقدام به کاشت زودتر از موعد میکنند.
دوشنبه 23/10/1392 - 19:35
نقش فرش در دکوراسیون خانه

امروزه انتخاب قالی نیز مانند انتخاب بسیاری از لوازم خانه، تابع رعایت قوانین و اصولی است که به هماهنگی و سازگاری با سبک دکوراسیون محیط بیانجامد. از این رو، توصیه شده که پیش از خرید فرش، گلیم و مانند آن، مبانی خاصی مثل نقشه‌، اندازه و... را در نظر بگیرید. برخی از این مبناها را بخوانید.

 
برای بهتر‌ به نظر رسیدن فضای خانه و ایجاد هماهنگی می‌توانید به این چند نکته توجه کنید:
قالی اتاق ناهارخوری باید به اندازه‌ای باشد که عرض آن، حداقل 60 تا 70 سانتی‌متر از عرض میز ناهارخوری بیشتر شود تا پایه‌های صندلی، کاملا روی قالی قرار بگیرد.
برای پوشش جلوی کاناپه‌ و مبل‌ها، از یک جفت قالی مشابه استفاده نکنید، بلکه از قالی‌های تک استفاده کنید.
برای فرش‌کردن اتاق خواب، به جای استفاده از یک تخته قالی بزرگ، از چند تخته قالیچه کوچک و پاتختی با رنگ‌های روشن استفاده کنید.
طرح‌های عشایری هماهنگی کامل با مبل‌های مدرن دارد. فقط برای مبلمان استیل، از قالی‌های اسلیمی گلدار استفاده کنید.
طراحی منازل آپارتمانی، همخوانی کامل با قالی‌های هندسی و شاخه شکسته عشایری، گبه‌ و گلیم‌ دارد. می‌توان از این محصولات در فضای آپارتمانی استفاده کرد.
قالی‌های ترنج‌دار اعم از طرح شکسته یا گردان، برای سالن‌های پذیرایی که ترنج آنها کاملا در معرض دید قرار داشته یا سالن‌هایی که در وسط آن لوستری آویزان باشد، کاملا مناسب و بسیار زیباست. این نوع قالی‌ها را باید در مرکز محل مورد نظر پهن کرد.
برای مناطقی که رطوبت نسبی بالاست، از قالی‌های ابریشمی استفاده کنید.
برای مناطق سردسیر، گبه‌های درشت بافت یا قالی‌های مناطق هریس، اهر، آذرشهر و... را تهیه کنید.
برای مکان‌های پررفت‌و‌آمد از قالی‌ با رنگبندی روشن استفاده نکنید
منبع / جام جم
دوشنبه 23/10/1392 - 19:34


استفاده از فرش در دکوراسیون و خانه آرایی، بخصوص برای ما ایرانی‌ها نقشی مهم ایفا می‌کند زیرا علاوه بر زیبایی، برای بسیاری حکم سرمایه گذاری هم برای آینده هم دارد. در این مطللب برخی نکات مربوط به آن را به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد بخوانید.

● فرش چندمتری بخریم؟
انتخاب فرش و استفاده از آن به عنوان یکی از عناصر تشکیل دهنده دکوراسیون یکی از موارد مهمی است که زیبایی و تناسب دکوراسیون منزل بسیار به آن وابسته است؛ اینکه چه فرشی را برای کدام دکور انتخاب کنیم و فرش چه مساحتی از فضای مورد نظر را اشغال کند عامل مهمی است که اغلب از سوی مردم به اشتباه انتخاب می‌شود.
قبل از اینکه وارد مقوله فرش و نحوه انتخاب آن در دکوراسیون متناسب با فضای منزل شویم، لازم است تذکر دهیم که چه در مورد فرش و چه در مورد دیگر موارد، انتخاب‌ها با توجه به اینکه در کل از چه سبکی برای دکوراسیون استفاده کرده‌ایم، متفاوت خواهد بود.
به عنوان مثال فرشی که برای کاربرد در دکوراسیون سبک مدرن انتخاب می‌شود و برای این سبک مناسب است بسیار متفاوت با فرشی است که در سبک‌های کلاسیک یا هرکدام از زیرشاخه‌های آن کاربرد دارد. اما در مورد این عنصر از دکوراسیون، آنچه در میان تمام سبک‌ها می‌تواند یکسان باشد آنکه بهتر است تا حد امکان تلاش کنیم جز میز مقابل مبلمان، عنصر یا شی دیگری روی فرش قرار نگیرد؛ این موضوع به این معناست که حتی پایه‌های مبلمان هم نباید روی فرش قرار گیرد. بهتر است پایه‌های مبل حداقل ۱۰ سانتی متر از فرش فاصله داشته باشد. با محاسبه این فواصل، زمانی که مبلمان در منزل چیده می‌شود خودبه خود مساحت فرشی که متناسب با حجم منزل و نحوه مبلمان شماست به دست می‌آید. باز هم در این مورد باید تاکید کنیم که حتی در انتخاب فرش هم مانند دیگر عناصر کاربردی دکوراسیون نباید از سلیقه آنی متاثر شویم؛ ابتدا باید مساحت صحیح، متناسب و موردنیاز با فضای منزل را برای کاربرد فرش تعیین و سپس اقدام به خرید کنید؛ اینکه در بسیاری موارد فرشی می‌خرید که پس از حمل به منزل و پهن کردن آن برای استفاده، بسیار بزرگ به نظر می‌رسد ناشی از همین تاثیرپذیری‌های غلط از سلایق آنی و زودگذر است.
نکته مهم دیگر اینکه، مساحت فرش را هیچ‌گاه نباید مساوی با مساحت اتاق یا فضای موردنظر انتخاب کرد؛ برای مثال اگر اتاق شما ۱۲ متر مربع مساحت دارد انتخاب فرش ۱۲ متری برای پر کردن این اتاق کاملا اشتباه است. میز مقابل مبلمان به جز عسلی‌ها که باید نزدیک به مبلمان و در کنار آن‌ها باشد، تنها عنصری است که روی فرش قرار می‌گیرد. عناصری مانند مجسمه‌ها، گلدان‌ها، دیگر اشیاء دکوری، میز تلویزیون و... باید بیرون از فرش قرار گیرد.
● کدام فرش برای کدام سبک؟
اینکه چه طرحی از فرش را انتخاب و خریداری کنیم اولا به نوع سبکی که برای دکور منزل خود انتخاب کرده‌اید و ثانیا به طرح مبلمان، پرده‌ها و... بستگی دارد. البته بخشی از انتخاب‌ها در مورد فرش سلیقه‌ای و بخش دیگر مربوط به هارمونی آن با دیگر اشیاء مورد استفاده در دکوراسیون است. اگر سبک غالب شما در دکور منزل سبک کلاسیک است بهتر است از فرش‌های مدرن استفاده نکنید؛ مدرن به معنای فرش‌های با طرح‌های جدیدی است که به تازگی در بازار فرش رایج شده است. استفاده از پوست یا فرش‌های سنتی ایرانی بهترین انتخاب برای کاربرد فرش در دکوراسیون سبک کلاسیک است. در تمام دنیا مرسوم است که در سبک کلاسیک از فرش‌های ایرانی یا فرش‌های سنتی تولید کشورهایی همچون مراکش و... استفاده می‌شود.
● تاثیر رنگ در انتخاب فرش مناسب
در مورد رنگ بهتر است که فرش با رنگ غالب‌تر یا رنگ تیره‌تر در طیف رنگی مورد استفاده در دکوراسیون انتخاب شود. رنگ فرش باید نسبت به رنگ مبلمان گرم‌تر و تیره‌تر باشد؛ در مورد رنگ میز هم چون بر روی فرش قرار می‌گیرد بهتر است همیشه رنگ کوسن‌های مبلمان انتخاب شود. اگر تصمیم گرفتید از دو رنگ متفاوت برای فرش و مبلمان استفاده کنید باز هم باید رنگ فرش رنگ غالب و گرم‌تر و تیره‌تر باشد. در مورد بافت فرش هم در مقایسه با دیگر بافت‌های کاربردی دکوراسیون مانند بافت مبلمان یا پرده، باید به این نکته اشاره کنیم که بافت فرش باید درشت‌تر از سایر بافت‌ها باشد و در واقع اولویت دیداری بافت در دکوراسیون نسبت به دیگر عناصر با فرش است. در صورتی که تمایل به استفاده از فرش‌های مدرن یا فرش‌های جدیدی که با طرح‌های متنوع در قالب گلیم فرش در سال‌های اخیر به بازار عرضه می‌شود دارید، حتما باید این فرش‌ها را برای دکوراسیون سبک مدرن انتخاب کنید؛ همچنین استفاده از فرش‌هایی با طرح‌های گل و بوته سنتی، یا فرش‌های ایرانی که طرح‌های زیاد و نقش‌های شلوغی دارند برای کاربرد در سبک‌های مدرن دکوراسیون به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.
دوشنبه 23/10/1392 - 19:33
توصیه‌هایی برای خرید و استفاده از روتختی

این روزها روتختی‌های متنوع و زیبا یکی از عناصر لازم برای تختها و اتاقهای خواب شده است. برای خرید یا تزیین تخت خوابتان توصیه‌هایی فراهم آورده‌ایم که با استفاده از آنها می‌توانید هم خواب راحتی داشته باشید، هم به دکور اتاق خواب خود زیبایی بخشیده باشید، هم جنس مناسبی خریده باشید.

۱) در کنار انتخاب یک تخت خواب راحت، انتخاب ملافه و روتختی مناسب نیز در بهداشت و آرامش خوابتان تاثیری غیرقابل‌انکار دارد. روتختی زیبا اگرچه در زیبایی دکور اتاق خوابتان نقش به سزایی دارد، ولی هنگام خرید نباید فقط به این نکته توجه کنید. کیفیت و مقاومت روتختی نکته‌ مهمی است که حتما باید به آن توجه کرد. انتخاب ملافه نرم و مناسب به راحتی و آرامشتان کمک می‌کند.
۲) هنگام خرید روتختی و ملافه از سایز تشک‌هایتان به طور کامل آگاهی داشته باشید. گاهی پیش می‌آید که تشک‌ها دراندازه‌های استاندارد نیستند (مانند تشک‌هایی که برای تخت‌های سفارش داده‌ شده‌ می‌سازند.) بهتر است اندازه‌های تشک را خودتان با متر در بیاورید و روتختی را بر حسب اندازه‌های تشک سفارش دهید.
۳) تعداد تارهای موجود در هر سانتی‌متر‌مربع، نمایانگر نوع و کیفیت پارچه‌ ملافه و روتختی است. معمولا روتختی‌هایی که تعداد تار و پودهایشان در هر سانتی‌مترمربع زیاد است(بیش از ۲۵۰ عدد تار در هر سانتی‌متر مربع ) نرم‌تر، لطیف‌تر و با دوام‌ترند. روتختی‌هایی که کمتر از۲۰۰ تار در هر سانتی‌مترمربع دارند برای استفاده روزمره چندان مناسب نیستند چرا که دوام زیادی ندارند.
۴) این روزها استفاده از روتختی‌های کتان خیلی رایج شده. استفاده از روتختی‌های کتانی که یک در میان با تارهای فلانل ادغام شده معمولا با سلیقه ما ایرانی‌ها بیشتر جور در می‌آید؛ ‌ضمن این‌که این پارچه‌ها نرم‌تر هم هستند.
۵) برای تزیین تخت خوابتان توصیه می‌شود بهترین روتختی (و ترجیحا از نوع مرغوب) را انتخاب کنید چرا که سهم عمده‌ای از زیبایی اتاق خواب به رنگ و نوع روتختی بستگی دارد.مثلا ابریشم و ساتن به دلیل نرم بودن و براق بودنشان زیبایی خیره‌کننده‌ای دارند و علاوه بر مجلل بودنشان بسیار نرم و راحت هم هستند.
۶) روتختی‌ای را انتخاب کنید که از لحاظ رنگ و نما با کل اتاق خوابتان هماهنگی داشته‌باشد یا این‌که به اتاق خواب‌تان رنگ، حجم و عمق بدهد. اگر عادت دارید که در هر یک از فصول سال، نمای اتاقتان را با رو تختی تغییر بدهید، بهتر است بدانید که در فصول سرد (زمستان و پاییز) استفاده از رنگ‌های تیره (مانند زرشکی و سورمه‌ای) مناسب‌تر است و در فصول گرم سال (تابستان و بهار) استفاده از رنگ‌های روشن و کمرنگ مناسب‌تر است.
دوشنبه 23/10/1392 - 19:33
خانه‌ای شاد، با دکوراسیونی شاد

برای اینکه خانه شما شادترین نقطه دنیا باشد فقط کافی است به جادوی رنگها اعتماد کنید. رنگها را درست کنار هم بچینید و مهمتر از آن به قواعد چیدمان احترام بگذارید. این قواعد به شما می‌گویند که چطور حتی در شلوغترین روزهای کاری با ورود به خانه تمام خستگی‌های‌تان را فراموش کنید و فقط به شادی‌های ماندگار فکر کنید.

به گزارش جام جم سرا به نقل از خراسان، رنگ مهم‌ترین فاکتوری است که حس شادی را در خانه شما جاری می‌کند بنابراین تا می‌توانید با رنگ بازی کنید. رنگ‌های انتخابی شما هم باید رنگ‌هایی تند و تیز با تناژ گرم باشند. رنگ‌های نارنجی، زرد، قرمز و سبز رنگ‌هایی هستند که برای القای حس شادی باید روی آن‌ها حساب باز کنید.
جادوی رنگها
مراقب ترکیب رنگ‌ها باشید، مثلا وقتی از ترکیب رنگ زرد و نارنجی در دکوراسیون استفاده می‌کنید باید سراغ تناژ گرمی از رنگ بروید، در غیر این صورت نتیجه چیدمان، به شما حس سردی را القا می‌کند! در عوض وقتی یک کوسن نارنجی را کنار یک کوسن سبز یا قرمز می‌گذارید اولین حسی که در شما ایجاد می‌شود حس دلنشین شادی است!
استفاده از این رنگ‌ها اجباری است!
اگر دنبال جاری شدن حس شادی در فضای خانه‌تان هستید نارنجی از رنگ‌هایی است که از همین حالا باید برای حضور آن در خانه برنامه ریزی کنید. آن هم با این استدلال که این رنگ سمبل نشاط و شادمانی است! در کنار رنگ نارنجی جایی هم برای رنگ زرد باز کنید. این رنگ تمام فعالیت‌های ذهنی را به حرکت درمی آورد و دقیقا به همین دلیل است که برای از بین بردن ناملایمات و حس یأس و ناامیدی توصیه می‌شود. از خصوصیات دیگر این رنگ ایجاد حس خوش بینی در فضاست.
یک دیوار پر از گل!
قاعده انتخاب رنگ‌های گرم و فرم‌های منحنی در مورد کاغذ دیواری هم جواب می‌دهد. برای رسیدن به حس شادی دست کم برای یکی از دیوار‌هایتان به فکر انتخاب کاغذ دیواری با رنگ گرم و فرم‌های منحنی باشید. نکته مهم هم این است که شما فقط مجازید این ایده را در دیواری خرج کنید که به قدر کفایت ساده و خلوت است. یادتان باشد دیواری که قرار است پشت تلویزیون قرار بگیرد اصلا انتخاب خوبی برای این هدف نیست!
زاویه دار‌ها را فراموش کنید
برای شاد‌تر شدن فضا تا می‌توانید سراغ خطوط گرد (منحنی) بروید و آیتم‌های زاویه دار را فراموش کنید. مثلا به انتخاب مبلمانی فکر کنید که فرم‌های منحنی با حاشیه و زوار گرد دارند. در مورد انتخاب میز، پیش دستی، صندلی‌ها و... همین فرمول را در نظر بگیرید. به طور کلی انتخاب لبه‌های گرد و منحنی کمک می‌کند تا فضای خانه شما شاد و دلنشین به نظر بیاید!
یک سبد گل
حضور گل را دست کم نگیرید! ساده‌ترین تاثیر حضور گلدان‌های پر از گل در گوشه و کنار خانه شما، القای حس شادی و سرزندگی است. یک گلدان پر از گل میخک، رز یا مینا را که در روزهای پاییزی ماندگاری خوبی هم دارند درون یک گلدان رنگی قرار بدهید و آن را روی میز عسلی یا میز ناهارخوری جا بدهید.
ورودی را دست کم نگیرید
اجازه دهید حس شادی از بدو ورود در خانه‌تان جاری شود. چند آیتم رنگی به ورودی خانه اختصاص دهید، مثلا می‌توانید به یک گلدان پر از گل با رنگ‌های تند و تیز، شمع و شمعدان‌های رنگی و حتی تابلوهای کوچک خوش نقش و نگار فکر کنید.
پرده‌های گل گلی!
پرده به خانه شما هویت می‌دهد بنابراین اگر قرار است هویت خانه شما شادی و نشاط باشد حتما به پرده‌های گل دار فکر کنید. اگر فضای خانه شما کوچک است طرح‌های گل دار و خلوت را انتخاب کنید اما اگر محدودیت فضا ندارید سراغ گل درشت‌ها بروید و نگران شلوغی طرح پارچه نباشید. اگر پرده اتاق شما ساده است و خیال عوض کردن آن را هم ندارید فقط کافی است به یک نوار گل دار برای جمع کردن پرده فکر کنید.
رنگ سفید را دست کم نگیرید
با همه تاکید روی رنگ‌های گرم و تند و تیز یادتان باشد جایی هم برای رنگ سفید در نظر بگیرید. رنگ سفید با همه آرامشی که در خودش دارد ترکیبی است از انواع رنگ‌هایی که وجود دارند اما به چشم نمی‌آیند! بنابراین سفید می‌تواند به تنهایی انرژی پنهان در همه این رنگ‌ها را منعکس کند. اگر مبلمان شما رنگی و طرح دار است حتما به کوسن‌های سفید برای چیدمان فکر کنید تا آرامش و نشاط را با هم داشته باشید.
دوشنبه 23/10/1392 - 19:32
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته