تعداد مطالب : 9190
تعداد نظرات : 108
زمان آخرین مطلب : 2714روز قبل


دانشمندان توصیه می‌کنند افراد از تمرینات ورزشی مختلفی استفاده نمایند تا تناسب اندام مناسبی بدست آورند و به این جهت لازم است هراز گاهی تغییراتی در "عادات ورزشی" خود بدهند.
به گزارش خبرنگار كلینیك باشگاه خبرنگاران؛دانشمندان به افراد علاقه‌مند به ورزش توصیه می‌کنند تنها به انجام تمرینات ورزشی توسط "مربیان ورزشی" خود اکتفا نکنند و خود نیز به صورت مستمر به انجام مطالعات ورزشی بپردازند.

گفتنی است؛ براساس تحقیقات صورت گرفته خواندن مقاله‌های مربوط به تمرینات ورزشی و همین‌طور یادگیری روش‌ها، وسایل و "تجهیزات ورزشی" نوین می‌تواند سبب علاقه‌مندی بیشتر افراد به ورزش و بدست آوردن تناسب اندام مناسب‌تر در آنها شود.

پزشکان توصیه می‌کنند افراد برای انگیزه بخشی و بدست آوردن كارایی بیشتر در تمرینات ورزشی سعی نمایند ورز‌ش‌های متفاوتی را انجام بدهند و از انجام یک نوع ورزش یکنواخت خودداری نمایند زیرا بدن به تدریج نسبت به آن ورزش حالت تدافعی پیدا کرده آن ورزش حالت اثر بخشی خود را از دست خواهد داد.

پزشکان درعین حال توصیه اکید می‌کنند افراد از انجام تمرینات ورزشی خودسرانه جدا خودداری نمایند.
دوشنبه 28/11/1392 - 22:29


اگر به دنبال خواب راحت هستید گول رو انداز‌های خوش آب و رنگ را نخورید و تنها هنگام خواب از روانداز پشمی استفاده کنید.
به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، فیبر طبیعی موجود در روانداز‌های پشمی طبیعی است و دمای بدن را حفظ می‌کند و باعث می‌شود خواب اسوده‌ای داشته باشید. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، هر فردی به طور متوسط یک لیتر در شبانه روز عرق می‌کند اما کسانی که از روانداز‌های پشمی استفاده می‌کنند گرما زده نمی‌شوند و به همین دلیل خواب راحت و آسوده‌ای دارند. 

از نظر پژوهشگران مهم نیست که شما و همسرتان که از یک روانداز استفاده می‌کنید عادات مشابهی داشته باشید چرا که روانداز‌های پشمی با حرارت بدن شما تنظیم می‌شوند و چه سرمایی باشید و چه گرمایی دما را برایتان متعادل نگه می‌دارد.
دوشنبه 28/11/1392 - 22:29


یافته های جدید دانشمندان نشان می دهد عامل اصلی دیر بهبود یافتن جوش ها و لکه های صورت را باید در لا به لای موهایتان جستجو کنید.
 به گزارش خبرنگار كلینیك باشگاه خبرنگاران؛موها آغشته به چربی هستند و این چربی  سریعا با هر پارچه و یا ملحفه ای که در ارتباط باشند جذب آن می شود و محیطی برای "رشد میکروب ها" فراهم می کند. 
 
بررسی ها نشان می دهند ارتباط نزدیکی بین ملحفه و بالشت با جوش ها وجود دارد و این در حالی است که دانشمندان با انجام آزمایشاتی روی هزاران افرادی که از جوش های چرکی روی صورت خود رنج می برند دریافتند علت اصلی بروز آنها و وقفه طولانی مدت در بهبود نیافتن آنها بالشت است. 
 
نتایج مطالعات نشان می دهند بالشت ها هر 2 هفته یک بار باید با "شوینده های بهداشتی" و مواد ضد عفونی شسته شوند و اگر موهای چربی دارید زمان حمام رفتن‌هایتان را بازهای کوتاه تری کنید تا از شر جوش های صورت خلاص شوید. 
دوشنبه 28/11/1392 - 22:29


وقتی كه كودك راه رفتن و تكلم را بیاموزد روش‌های بیان مشكلات هیجانی او هم توسعه می‌یابد. در این حال ممكن است مشكلات هیجانی خود را از راه تخریب و عدم تحرك و مخالفت‌جویی و منفی‌كاری و مانند اینها ابراز كند.
به گزارش خبرنگار كلینیكباشگاه خبرنگاران؛ وقتی كه كودك راه رفتن و تكلم را بیاموزد روش‌های بیان مشكلات هیجانی او هم توسعه می‌یابد. در این حال ممكن است مشكلات هیجانی خود را از راه تخریب و عدم تحرك و مخالفت‌جویی و منفی‌كاری و مانند اینها ابراز كند. در 2 تا 3 سالگی كودك گاهی رفتارهایی دارد كه مورد قبول خانواده نیست بنابراین باید بعد از یافتن علت راه‌های مقابله با این رفتارهای نامناسب را بیابید. 
 
شاید عصبانی است 
 
عصبانیت شایع‌ترین مشكل بچه‌هاست. این عصبانیت در واقع تجلی درد و ناكامی كودك به دلیل ناتوانی او در كنترل جهان اطراف است. از آنجا كه كودك نوپاست، هر چند احساسات او بسیار قوی است اما وسیله كافی برای ابراز ناامیدی را ندارد و همین او را بیش از پیش ناامید كرده و از عصبانیت منفجر می‌كند. در نهایت او با تنها وسیله‌ای كه در اختیار دارد به دیگران حمله می‌كند یعنی با كتك زدن. 
 
جلب توجه می‌کند 
 
كودك نیاز به توجه دارد به‌طور معمول او ترجیح می‌دهد از راه‌های مثبت یعنی با انجام كارهای خوب این توجه را به‌دست آورد اما اگر تشویق كارهای خوب به اندازه كافی نباشد و كودك مورد بی‌توجهی قرار گیرد، برای او توجه منفی هم بهتر از بی‌توجهی است. كودكی كه اغلب مورد غفلت واقع می‌شود ممكن است پس از مدتی كشف كند كه اگر جنگ و دعوا راه بیندازد و دیگران را بزند در مركز توجه دیگران قرار می‌گیرد.

ارتباط كلامی را یاد دهید

کودک باید بیاموزد که از كلمات برای بیان احساسات منفی‌اش استفاده كند. به كودك یاد بدهیم در زمان مناسب بگوید «الان عصبانی هستم!» وقتی كـودك بتواند احساسات خود را مستقیما و مانند افراد بالغ بیان كند، شیوه كتك زدن به تدریج متوقف می‌شود.

احساساتش را تصدیق كنید

كودك می‌زند چون نمی‌تواند احساسات خود را به ما منتقل كند. وقتی به  احساسات كودك آگاه باشید و آن ‌را تصـدیق كنید، دیگر دلیلی برای كتك زدن وجود ندارد. مثـلا به او بگـویید «حتمـا از اینكه به تـو اجـازه نداده‌ام این‌كار را بكنی خیلی ناراحت هستی!» با این جمله به او نشان می‌دهید كه احساس او را درک کرده‌اید و به او حـق می‌دهید كه احسـاس عصبانیت كند و این طبیعی است. آنچه ما با این کار به او می‌آموزیم، این است كه با روشی غیر از كتك زدن عصبانیت خود را ابراز كند.

الگوی خوبی باشید


كودكان اگر ببینند والدین آنها تنبیه بدنی را به‌كار می‌برند، بیشتر تمایل به کتک زدن بچه های دیگر پیدا می‌كنند. اگر راجع به رفتار خشن كودك نگران هستید، نباید به او اجازه دهید شما را در حال كتك زدن حتی به‌عنوان تنبیه ببیند.

هیجاناتش  را برونی‌سازی می‌کند


3 عامل وجود دارد که در بیماری‌ها باید به آن توجه شود؛ یکی رفتار انفعالی جدی است که در آن کودک کاری به کسی ندارد و برای خودش بازی می‌کند، دوم رفتار پرخاشگرانه و دیگری رفتار وسواس‌گونه است. اگر این 3 نوع رفتار در کودکان مشاهده شود باید حتما با مشاور مشورت شود تا بررسی انجام و اطمینان حاصل شود که  مسئله خاصی وجود ندارد. والدین باید توجه داشته باشند که هرکدام از این رفتارها باید در مدت طولانی با کودک همراه باشد تا نیاز به بررسی داشته باشد اما به طور کلی علل و درمان متفاوتی برای این نوع رفتار وجود دارد.

برونی‌سازی می‌کند

پسربچه‌ها یک مکانیسم دفاعی دارند که به آن برونی‌سازی کردن می‌گویند. به این معنا که اگر یک مشکل روان‌شناختی داشته باشند معمولا با درگیر شدن با محیط سعی می‌کنند آن مشکل را برطرف کنند یا هیجان منفی را کم کنند. در دخترها بیشتر به این صورت است که آنها را درونی‌سازی می‌کنند.

جلب توجه منفی می‌کند

عامل دیگر می‌تواند جلب کردن توجه منفی باشد. بی‌توجهی والدین می‌تواند برای کودکان تولید خشم کند و در این صورت رفتارهای ناسازگارانه‌ای از خود نشان می‌دهند. وقتی چنین رفتاری بروز می‌کند والدین مجبورند به آن رفتار توجه کنند. به این ترتیب کودک توجهی را که ندارد از این طریق کسب می‌کند و در او تقویت می‌شود.

اختلال بیش‌فعالی

مسئله دیگری که وجود دارد طیف "اختلالات بیش‌فعالی" و اختلال سلوک و نافرمانی مقابله‌ای است که اگر در تاریخچه خانوادگی چنین مشکلاتی وجود داشته باشد می‌تواند به ارث برسد و کودک از همان ابتدا حالت ناسازگارانه‌ای داشته باشد. سؤال مهم اینجاست که این کودک از قبل این حالت را داشته یا به تازگی این رفتار را شروع کرده، تاریخچه خانوادگی این کودک و شرایط خانوادگی در این رفتار کودک بسیار مهم است.

این یک نشانه است

نمی‌توان به صورت واضح درباره مشکل این کودک صحبت کرد چون طیف عوامل گوناگونی در بروز رفتار موثر است اما در میان پسربچه‌ها این یک نشانه است. ممکن است این رفتار در یک جایی از خانواده یادگیری یا تقویت شده باشد. ممکن است مادر افسرده هنگام رسیدگی به کودک پرخاش کرده باشد.

به این توصیه ها عمل کنید

- توجه به بخشی از رفتار کودک که اتفاقا مثبت است می‌تواند بسیار موثر باشد. 

- در مقابل "رفتار پرخاشگرانه" صبر کنید و اجازه ندهید کودک خشم‌تان را تحریک کند.

- بی‌توجهی کنید. مدت زمانی بی‌توجهی کردن باعث می‌شود کودک نسبت به آن رفتار سرد شود.

-کودک را نترسانید. در برخی خانواده‌ها کودک را از پدر می‌ترسانند. ترساندن "غریزه صیانت" از ذات را در کودک تحریک می‌کند. در برخی کودکان همین باعث اختلالات روانی شده و در برخی دیگر هم منجر به پرخاش می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: مجله سیب سبز
دوشنبه 28/11/1392 - 21:59


شما در کم کردن وزن شکست نخواهید خورد مگر اینکه احساس ناکامی کنید. مطمئن باشید که شما با مصرف غذای مناسب و ورزش کافی در هر هفته به وزن مطلوبتان خواهید رسید. همه دلایل اینکه چرا شما نمی توانید به سرعت وزنتان را کاهش دهید را فراموش کنید.
به گزارش خبرنگار كلینیك باشگاه خبرنگاران؛ 

1- صبحانه را فراموش نکنید

- نزدیک به 10 درصد از افراد در دنیا صبحانه نمی خورند. صبحانه مهمترین وعده غذایی است. شما نیاز دارید که در این وعده، غذا و نوشیدنی افزایش دهنده انرژی که شامل شیر، چای، پنیر، عسل و میوه است مصرف کنید.

2- همیشه به قدر کافی آب مصرف کنید

- حداقل 8 لیوان آب در روز بنوشید.

- اگر نمی توانید به این میزان آب مصرف کنید سعی کنید از آب میوه یا چای رقیق استفاده کنید.

3- موقع خرید به غذاهای گیاهی توجه بیشتری داشته باشید

- یک فرد 70 کیلیویی در حدود 200 کالری در هر ساعت خریداری می کند. 
خودتان را محروم نکنید از غذاهای محبوبتان اما به جای آن از خرید این غذاها خودداری کنید. شما می توانید با خودکنترلی و مصرف کمتر این نوع غذاها از آنها لذت ببرید.

4- فعالیت ذهنی و جسمی مناسب داشته باشید

- یک شخص 70 کیلویی حداقل باید 189 کیلو کالری از طریق تمرکز و آرمیدگی به دست بیاورد.

- خواه ناخواه شما موقعیت استرس زا را تجربه خواهید کرد؛ به جای برخورد در چنین مواقعی یاد بگیرید که خونسرد بمانید و با روش های آرمیدگی خودکنترلی و صربتان را افزایش دهید.

5- ورزش کنید و باور داشته باشید

- شما در کم کردن وزن شکست نخواهید خورد مگر اینکه احساس ناکامی کنید. مطمئن باشید که شما با مصرف غذای مناسب و ورزش کافی در هر هفته به وزن مطلوبتان خواهید رسید. همه دلایل اینکه چرا شما نمی توانید به سرعت وزنتان را کاهش دهید را فراموش کنید. بر منفی نگری غلبه کنید و بر چیزهایی تمرکز کنید که در کنترل شما هستند.

6- به قدر کافی بخوابید

- کیفیت خوابتان را منظم خوابیدن ارتقا دهید.

- هر شب سر یک ساعت مشخص بخوابید و هر روز در یک ساعت معین از خواب بیدار شوید. 7 تا 8 ساعت بخوابید.

7- خنده را فراموش نکنید و از زیبایی های دنیا لذت ببرید.

- احساس رضایت از زندگی سبب می شود که شما در برنامه کاهش وزن تان شکست نخورید.

8- فایده های آفتاب را از یاد نبرید

- تنها 30 دقیقه نور خورشید می تواند زمان کافی به بدنتان بدهد که "ویتامین D" را ایجاد کند.

- تحقیقات نشان می دهند که شما می توانید با قرار گرفتن نیم ساعته در هر صبح زیر نور خورشید هیجانات منفی تان را کاهش دهید و با استرس بهتر کنار بیایید. در روزهای آفتابی "سروتونین" (ماده شیمیایی بهبود دهنده عواطف) بیشتری نسبت به روزهای ابری در بدن تولید می شود.

9- عبادت کنید

- تحقیقات دانشگاه کرنل در آمریکا نشان می دهد افرادی که از طریق عبادت و نیایش با خداوند احساس نزدیکی بیشتری می کنند احتمال بیشتری دارد که از لحاظ جسمی فعال باشند.

10- به خودتان پاداش دهید

- مهم است که در برنامه کاهش وزن تان مواقع مشخصی را تعیین کنید که به خودتان پاداش دهید. این پاداش می تواند غذاهایی باشد که شما برای رسید به وزن مطلوب از آنها صرف نظر کرده اید.
دوشنبه 28/11/1392 - 21:59


اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که خود را منحصر به رنگ‌های خاصی می‌کنید و اکثر لباس‌ها و خریدهای شما از یک رنگ خاص است هر چه زودتر باید این عادت خود را ترک کنید.
به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛رنگهای متنوع و پوشیدن لباس‌ها با رنگهای متنوع علاوه بر افزایش اعتماد به نفس باعث ایجاد حس مثبت در دیگران می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، ست کردن لباس‌ها اگرچه ظاهر شیکی به شما می‌دهد و باعث ایجاد تفکر و نوعی تلقین مثبت در ذهن دیگران می‌شود اما مدت آن کوتاه است و افراد شخصیت خود شما را مورد بحث قرار می‌دهند.

گفتنی است، باعث ایجاد نوعی آرامش ذهن شما از تشویش ها می‌شود و به شما کمک می‌کند تا روابط اجتماعی مثبت و بسیار شادی با دیگران داشته باشید.

نتایج مطالعات نشان می‌دهند، افراد برای رهایی از افسردگی و در جمع بودن باید از پوشیدن و خریدن لباس‌های تیره رنگ خودداری کنند و کمد لباس‌هایشان را از رنگ‌های شاد پر کنند.
دوشنبه 28/11/1392 - 21:59


کانن از یک دوربین عکاسی حرفه ای ارزان قیمت رونمایی کرد.
به گزارش اورژانس IT باشگاه خبرنگاران،کانن برای اینکه در دنیای دوربین‌های عکاسی همچنان بی رقبی باشد دست به اقدامی جالب زده و از یک دوربین عکاسی حرفه‌ای با قیمت بسیار پایین نسبت به مدل های مشابه رونمایی کرده است.


این دوربین EOS Rebel T5 نام دارد و قابلیت تعویض لنز نیز به آن اضافه شده و با یک لنز 18 - 55 قیمتی در حدود 550 دلار دارد و تا ماه اینده وارد بازار خواهد شد.این دوربین می تواند تصاویر 18 مگاپیکسلی با سنسور CMOS ثبت کند.


همچنین کیفیت فیلم برداری در این دوربین فول اچ دی و با سرعت 30 فریم بر ثانیه است.EOS Rebel T5 دارای قابلیت نور سنجی 9 نقطه ای است و بازه ISO در آن بین 100 تا 12500 می باشد.سرعت عکاسی این دوربین نیز 3 فریم بر ثانیه است.
دوشنبه 28/11/1392 - 21:17


همانطور که می دانید با انتخاب Image size از منوی Image نرم افزار photo sh‌op به راحتی می‌توانید اندازه‌ی یک تصویر را تغییر دهید.اگر قصد داشته باشید سایز تعداد زیادی از عکسها را تغییر دهید، طبیعتاً باز کردن تک تک آنها توسط فتوشاپ عملی بسیار وقت گیر است.
به گزارش اورژانس IT باشگاه خبرنگاران، برای تغییر اندازه ی دسته جمعی تصاویر در نرم افزار فتوشاپ طبق دستور زیر عمل کنید.

1-در ابتدا نرم افزار Photo shop را اجرا نمایید.
2-سپس به زیر شاخه‌ی scripts از منوی fie بروید و برروی Image  processor کلیک نمایید.
3-پنجره‌ای برای شما باز خواهد شد.
Select folder را از قسمت select the image to process انتخاب نمایید.
4-اکنون پوشه‌ی تصاویر خود را انتخاب نمایید.
5-در قسمت select location to save processed image که محل ذخیره ی تصاویر و تغییر اندازه داده شده است را انتخاب نمایید.
6-با انتخاب save in same location تصاویر را در همان محل اولیه ذخیره نمایید.
7در مرحله بعد می‌توانید تصاویر را در فرمت‌های JPEG، PSDیا TIFF ذخیره نمایید.
که با انتخاب Resize to fit فیلد‌های Hو W را که مربوط به طول و عرض تصویر هستند را فعال نمایید.
8-در آخر بر روی RUN کلیک نمایید تا عملیات تغییر اندازه تصاویر آغاز شود.
دوشنبه 28/11/1392 - 21:17


زمانی که سیستم کامپیوترتان با مشکلی جدی مواجه شود، تنها راهی که می‌شود سیستم را توسط آن بوت کرد، استفاده از Safe mode است. این ابزار بدون اینکه برنامه‌های نصب شده بر روی سیستم را لود کند، سیستم را بوت می‌کند.
به گزارش خبرنگار اورژانس IT باشگاه خبرنگاران، در حالت عادی سیستم پس از بالا آمدن، درایو‌ها را شناسایی می‌کند، سپس برنامه‌های نصب شده بر روی آن را اجرا خواهد کرد، ولی اگر زمانی یکی از برنامه‌های نصب شده یا یکی از درایو‌ها به برنامه‌های مخرب آلوده شده باشند، صفحه safe mode که آبی رنگ است برای شما نمایش داده خواهد شد. این صفحه به شما اجازه می‌دهد که سیستم خود را عیب یابی کنید. 

در ویندوز ۷ و نسخه‌های قبلی آن هنگام بالا آمدن ویندوز کافیست کلید F۸ را بزنید و safe mode را از منوی باز شده انتخاب کنید. 

در ویندوز ۸ هم می‌توانید با فشردن کلید‌های Shift و F۸ به قسمت ریکاوری ویندوز رفته و سیستم را از قسمت تنظیمات start up ری استارت کنید. 

حالا رفع مشکل سیستم چگونه است؟ 
در ابتدا باید سیستم را توسط آنتی ویروس اسکن کنید، سپس سیستمتان را بازیابی کنید که این کار توسط system restore امکان پذیر است. 
در مرحلهٔ بعد برنامه‌هایی که احتمال می‌دهید باعث بروز مشکل شده است را حذف کنید. 
اگر سیستمتان حتی در حالت safe mode هم با مشکل مواجه است و به خوبی کار نمی‌کند، نشانه‌ای برای وجود یک مشکل سخت افزاری است. 

بهتر است قبل از حل مشکل از اطلاعات سیستم خود یک پشتیبان بهتر تهیه کنید. 

دوشنبه 28/11/1392 - 21:17


اگر شما هم قصد دارید از سوء استفاده‌های مصرفی در خصوص مودمتان جلوگیری کنید، گزارش زیر را تا انت‌ها دنبال کنید.
به گزارش خبرنگار اورژانس IT باشگاه خبرنگاران، برای ابتدای کار حفاظت و رمز گذاری قوی برای مودمتان لازم است دستگاه خود را آپدیت کنید. 

از روش‌های مختلف می‌توان به SSID، Mac address و wep اشاره نمایید، که راه‌های فوق، توسط هکر‌ها به راحتی قابل دسترسی است. پس بهتر است به دنبال راهی محکمتر برای حفاظت مودم باشیم، که ما معتقدیم استفاده از رمز گذاری Wpaz بهترین است و روش دیگر استفاده یک IP استاتیک برای اتصال به اینترنت است که این روش یک سرور یکپارچهٔ DHCP را فراهم می‌کند. 

این روش هنگامیکه می‌خواهید به اینترنت متصل شوید، دستگاه از مودم یک IP می‌گیرد و مودم هم به کمک‌‌ همان سرور DHCP خود یک IP به صورت رندم انتخاب کرده و در اختیار کاربر قرار می‌دهد. 

این IP در هر بار اتصال به اینترنت تغییر می‌کند. البته شما می‌توانید DHCP مودمتان را غیر فعال کنید تا با درخواست هر دستگاهی به طور خودکار یک IP در اختیار آن قرار بدهند. در این حالت بعد از هر بار متصل شدن به اینترنت باید IP را به صورت دستی وارد کنید که این IP دیگر تغییر نخواهد کرد و همیشه برای شما خواهد ماند. 
دوشنبه 28/11/1392 - 21:17
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته