تعداد مطالب : 115
تعداد نظرات : 75
زمان آخرین مطلب : 2909روز قبل
گله میکرد ز مجنون لیلی 

که شده رابطه مان ایمیلی

حیف از آن رابطه ی انسانی

که چنین شد که خودت میدانی

عشق وقتی بشود دات کامی

حاصلش نیست به جز ناکامی

نازنین خورده مگر گرگ تو را ؟

برده به دات کام و دات ارگ تو را؟

بهرت ایمیل زدم بیشترک

جای سابجکت نوشتم به درک

به درک گر دل من غمگین است

به درک گر غم من سنگین است

به درک رابطه گر خورده ترک

قطع آن هم به جهنم به درک

آنقدر دلخور از این ایمیلم

که به این رابطه هم بی میلم

مرگ لیلی نت و مت را ول کن

همه را جای OK كنسل كن

OFF كن كامپیوتر را جانم

یار من باش و ببین من ON ام

اگرت حرفی و پیغامی هست

روی کاغذ بنویس با دست

نامه یک حالت دیگر دارد

خط تو لطف مکرر دارد

خسته از Font و ز Format شده ام

دلخور از گردلی @ ( ات ) شده ام

کرد رپلای به لیلی مجنون

که دلم هست از این سابجکت خون

باشه فردا تلفن خواهم کرد

هر چه گفتی که بکن خواهم کرد

زودتر پیش تو خواهم آمد

هی مرتب به تو سر خواهم زد

راست گفتی تو عزیزم لیلی

دیگر از من نرسد ایمیلی

نامه ای پست نمودم بهرت

به امیدی که سر آید قهرت...

سه شنبه 23/6/1389 - 9:15
سیگاركشیدن باعث میشه شما هرچه سریعتر از شر سلامتی و زندگی به امید خدا خلاصبشید و بتونید پا به عرصه های جدیدتری از جمله جهان آخرت بگذارید و تجربههای جدید كسب كنید.

? – وقتی سیگار بكشین یه سرفه هایی میكنین به خدا همچین سر جیگرتون حال میاد انگار قولنج ریه تون رو گرفته باشن یعنی ششتون حال میاد .
? – اونایی كه سیگاری هستن بعد از یه مدت متوجه میشن كه روابط عاطفی عمیقی با چای و نسكافه پیدا كردن .
? – اگهسیگاری بشین برای مواقع بیكاری ، بیعاری ، بیخوابی ، بیداری ،بیزاری ،بیذاتی ، بیماری ، سیرابی ، لیوانی ، خیشاحی ( منظور همون خوشحالیه ) ،نیراحی (ناراحتی ) و سایر مواقع بهترین امكان رو در اختیار دارین .
? –
اگه سیگاری بشین دارای روابط اجتماعی درخشان میشین و میتونین دوستان جدید زیادی پیدا كنین :
الف – وقتی شما جزء خریداران سیگار باشین دوستانی رو پیدا میكنین كه از بس دوستتون دارن شما رو به شكل شیرینی میبینن .
ب– وقتی شما جزء مصرف كنندگان سیگار باشین دوستان مهربونتون شما رو به شكلمگس میبینن. در نوع ب دوستی از طرف شما بسیار عمیقتر خواهد بود.

? – اگه سیگاری بشین توی محیط های سربسته و عمومی از دست سیگاری ها حرص نمیخورین و این خودش باعث میشه آرامش اعصاب داشته باشین .
? – وقتی سیگاری بشین ، میتونین توی مسابقه جهانی ترك سیگار شركت كنین و كلی پول به جیب بزنین .
? – اگهسیگاری بشین ، وقتی با اقوام و دوستان به پیك نیك میرین موقع روشن كردنآتیش میتونین روش روشن كردن كبریت در میان باد و بوران رو به اونا نشونبدین و خودتون رو به عنوان یك قهرمان ملی معرفی كنید .
? – اگه سیگاری بشین با سوپری سر كوچتون بیشتر رفیق میشین طوری كه اگه یه روز نرین سراغش دلش براتون تنگ میشه .
?? – اگهمخفیانه سیگار بكشین میتونید با كوچه پس كوچه های اطراف خونه ، پشت بام ،زیر زمین و دیگر جاهایی كه تا حالا زیاد بهشون توجه نكردین بیشتر آشنابشین .
?? – وقتی مخفیانه سیگار میكشین با ادوكلن ، عطر و دئودورانت های ارزون قیمت و همچنین انواع آدامسهای p.k ، خروس نشان ، relaxو غیره آشناتر میشین و به آدمی خوشبو با دندونای سفید مبدل بشین .
?? – هرچه بیشتر سیگار بكشین راحت تر میتونین از شر پولهایی كه توی جیبتون سنگینی میكنه راحت بشین .
?? –
اگه سیگاری بشین توی شهرای بزرگ كه هوای آلوده دارن راحتتر میتونین زندگی كنین
دوشنبه 22/6/1389 - 21:4

 1. پیش از رفتن به مهمانی خودتان را تر و تمیز کنید. اگر به فکر آبروی خودتان نیستید به فکر آنها باشید که قرار است با شما روبوسی کنند.
2. اگر می خواهید پیش از رفتن به مهمانی دوش بگیرید، برای این کار از عطر و ادوکلن استفاده نکنید. باور کنید آب مناسب تر است.
3. برای میزبانتان گل ببرید؛ اما اگر وسعتان نمیرسد که از گل فروشی گل بخرید، از گلهای داخل پارک استفاده نکنید؛ چون ممکن است بلبل عاشق از بی کسی دق کند.
4. قبل از وارد به خانه ی میزبانتان یا ا... بگویید. شاید آنها در خانه شان سر بریده داشته باشند.
5. هنگام ورود به همه سلام کنید و با همه دست بدهید،مگر اینکه خانه ی میزبان در استادیوم آزادی باشد.
6. به اتاق های خانه ی میزبان سرک نکشید. اینجا هم همان بحث سر بریده مطرح می شود.
7. اگر سینی چای را جلویتان گرفتند، به صورت کسی که سینی را در دست دارد خیره نشوید. این عمل مربوط به مجالس خواستگاری است. آن هم تنها در سریالهای تلویزیونی.
8. اگر پایتان بوی بد می دهد، فقط در مهمانی های دست جمعی شرکت کنید. این طوری کسی نمی فهمد که تولید کننده ی بوی باتلاق شما هستید.
9. وقتی تلفن خانه ی میزبان زنگ می زند، شما گوشی را بر ندارید.
10. تلفن های خارج کشورتان را در مهمانی نزنید. امروز روز تکنولوژی پیشرفت کرده است و یک پرینت از مخابرات مایه ی آبروریزی آدمهای آویزن می شود.
11. اگر احیاناً در خانه ی میزبان سر بریده دیدید، به روی خودتان نیاورید.
12. هنگام خوردن غذا، صدای خفه کن دهانتان را روشن کنید.
13. اگر شک دارید که درآمد میزبانتان از راه حلال به دست آمده است یا نه، بنا را بر حلال بگذارید .
14. اگر یقین دارید که درآمد میزبانتان از راه حرام به دست آمده است، تا وقتی که در خانه ی او هستید چیزی نخورید؛ حتی اگر چیز اساسی و توپی باشد. مثال چیز اساسی و توپ: خوراک میگو، شکلات خارجی، پسته ی فرد اعلا و...
15. اگر در غذایتان مو پیدا کردید، آن را نبینید.
16. اگر میزبان فراموش کرده بود سر سفره آب بگذارد، وانمود نکنید که لقمه در گلویتان گیر کرده است و دارید خفه می شوید. مثل آدم از او بخواهید که کمی آب سر سفره بگذارد. قرار است آدم باشید دیگر.
17. اگر در مجلس ختم شرکت کرده اید، قیافه ای محزون به خود بگیرید و به چیزهای غم انگیزی مثل شب امتحان، وبا، کاندولیزا رایس فکر کنید.
18. اگر در مجلس عروسی شرکت کرده اید، چیزهای خوب را در ذهنتان مجسم کنید و به سریال طنز شبانه ی دیشب فکر نکنید.
19. اگر قرار است مهمان به خانه تان بیاید... خدا صبرتان بدهد.
20. اگر مهمان هایتان بیشتر از تعداد پیش بینی شده بودند، آنها را گزینش نکنید. خدا بزرگ است، بالاخره یه طوری می شود.
21. هنگام مهمانی رفتن، کسانی را که دعوت نیستند با خودتان همراه نکنید. درست است خدا بزرگ است؛ اما حیای شما کجا رفته؟
22. لقمه هایی را که مهمانانتان بر می دارند در ذهنتان شمارش نکنید. مگر مغز شما کامپیوتر است؟ یک نفر را مسئول کنید که با ماشین حساب، کل لقمه ها را جمع بزند و بعد تقسیم بر تعداد کند. این طوری معقول تر است، نه؟!
23. اگر مهمانتان از شهر دیگری آمده است، پس از صرف شام در باره ی راحتی و امکانات مناسب هتل های شهرتان حرف نزنید. مردم خر که نیستند، متوجه منظورتان می شوند.
24. زبانمان مو در آورد، شما را به جان عزیزانتان آدم باشید.

دوشنبه 22/6/1389 - 20:59
1- موقعیت جغرافیایی و مشخصات عمومی :
استان فارس به مركزیت شهر شیراز با وسعتی حدود 124 هزار كیلومتر مربع . 1/8 درصد كل مساحت كشور را به خود اختصاص داده است . این استان از شمال به استانهای اصفهان و یزد . از جنوب به استان هرمزگان . از غرب به استانهای بوشهر و كهگیلویه و بویراحمد و از شرق به استان كرمان محدود می شود .

 fars-map.jpg] 

تقسیمات كشوری استان فارس در سال 1381 :

تعدادشهرستان:24

تعداد بخش:67

تعداددهستان:188

تعدادشهر:63

 4016 روستا

 50هزار خانوار روستایی و 28 هزار خانوار عشایری

 

2- گذشته تاریخی و جاذبه های فارس :

 

 

خطه فارس از دیرباز محل اسكان قوم پارس و یكی از مهدهای تمدن و شكوفایی فرهنگ و علم ایران زمین بوده است . دروازه صدور و نفوذ فرهنگی و تمدن ایرانی چه در پیش از اسلام و چه پس از اسلام سرزمین و یا به عبارت دیگر اقلیم فارس بوده است . در این خطه ستاره گان درخشان علم و ادب و فلسفه بسیاری برخاسته اند كه هریك به نوبه خویش در اعتلای تمدن و آوازه ایران اسلامی نقش بسزایی داشته اند . همچنین فارس به دلیل موقعیت استراتژیك خود در ارتباط با دریای عمان و خلیج فارس جولانگاه كلیه اقوام تمدنهای جهان در تاریخ طولانی خود بوده است . درجای جای این استان آثار و نشانه های فرهنگی و تاریخی قوم ایرانی وجود داشته و به حق می توان این استان را موزه یكپارچه گذشته پر افتخار ایران دانست .پایتختی پادشاهان هخامنشی ، ساسانی ، صفاریان ، آل بویه ، آل مظفر و خاندان زند به همراه مركزیت حكومت و كنترل بخش جنوبی ایران زمین فارس را جزو پهنه های استثنایی و مهم كشور قرار داده است . نماد حضور تمدن ایران زمین در این خطه آثار باستانی و تمدن بشری همچون : تخت جمشید ، پاسارگاد ، نقش رستم ، غارشاپور ، شهر بیشابور ، شهر گور ، بازار قیصریه ، بازار وكیل ، ارك كریم خانی و … می باشند . تعهد عملی ساكنان این خطه به علوم و فنون مختلف همچون شعر ، فلسفه ، اخلاق ، علوم اسلامی ، خوش نویسی ، و … سبب شده است تا از این استان به عنوان مهد علم و دانش یاد شود .

 امامزادگان بزرگواری همچون : حضرت سید احمد بن موسی الرضا (ع) ، حضرت سید علاء الدین حسین (ع) ، حضرت سید میرمحمد بن موسی (ع) ، حضرت علی ابن حمزه (ع) امامزاده ابراهیم در خنجشت (از توابع اقلید) امامزاده عبرالرحمن و امامزاده سید محمد در کافتر (از توابع اقلید) و شمار دیگری از نوادگان خاندان امامت و رسالت در این استان مدفون بوده و فیوضات معنوی و الهی آنان سبب رشد و اعتلای شخصیتهای برجسته ای همچون : سعدی ، حافظ ، قاآنی ، مهدی سهیلی (قرن حاضر) و مكتب فلسفه شیراز و ستاره درخشان آن صدرالمتآلهین (ملاصدرا) ، شیخ روزبهان و آیت ا… شیرازی (رهبر نهضت تنباكو) و … شده است .


3- آب و هوا و اقلیم :
تنوع اقلیم و منابع خدا داد فارس به حدی گسترده است كه به حق آن را ایران كوچك خوانده اند . در این استان انواع محصولات سالانه و دائمی كشور كشت می شود . فارس بیش از 13 سال است كه مقام نخست را در تولید و فروش گندم مازاد به دولت در اختیار دارد . ذرت دانه ای و علوفه ای ، گیاهان علوفه ای ، مركبات ، خرما ، زعفران ، انجیر ، انواع انگور و سیب ، تولید انواع محصولات دامی و لبنی همچون گوشت قرمز ، شیر و فرآورده های آن ، چرم ، صنایع غذایی و … از دیگر محصولات و تولیدات استان می باشند كه به دلیل گوناگونی آب و هوا و درجه حرارت در این استان تولید می شوند .
مهمترین رودخانه استان رود كر است كه از ارتفاعات شمال غربی اقلید سرچشمه می گیرد و پس از پیوستن به رودخانه سیوند در انتهای دشت كربال به دریاچه بختگان می ریزد . در حال حاضر بر روی رودخانه كر سد درودزن وجود داشته است و برروی رودخانه سیوند نیز سدی به همین نام در حال احداث است . از دیگر رودهای مهم استان رود مند است كه از كوههای شرق دشت ارژن سرچشمه گرفته و پس از طی پهنه استان به خلیج فارس می ریزد . بر روی این رودخانه نیز سدهای سلمان فارسی و سد تنگاب در دست احداث است . دریاچه های بختگان ، طشك ، مهارلو ، كافتر ، پریشان ، دشت ارژن ، هفت برم و دریاچه سد درود زن پهنه های آبی مهم استان هستند . از میان این دریاچه ها بختگان با وسعت 737 كیلومتر مربع و دریاچه مهارلو با 350 كیلومتر مربع بیشترین وسعت را داشته و دریاچه پریشان (فامور) نیز تنها دریاچه آب شیرین كشور است . فزون براین دریاچه های بختگان ، دشت ارژن و پریشان از نظر بین المللی نیز دارای اهمیت بوده و محل اقامت پرندگان مهاجر متنوع و تحت حفاظت ملی و بین المللی می باشند .
اقلیم فارس را می توان به ظور كلی به 3 دسته مناطق سردسیر ، مناطق معتدل و مناطق گرمسیر تقسیم كرد . حداقل درجه حرارت در دی ماه(سردترین ماه سال ) بین 7-2 درجه زیر صفر و حداكثر آن نیز در گرمترین ماه سال (مرداد ماه ) بین 40-35 درجه می باشد . از نظر میزان بارندگی نیز استان فارس به 3 منطقه مشخص شرقی (كمترین میزان با 250-140 میلیمتر ) ، مركزی و غربی (بیشترین میزان بارندگی با 800-400 میلی متر ) در سال تقسیم می شود .
4- جمعیت و نیروی انسانی :
جمعیت استان فارس در طی دهه 75-1365 با نرخ رشد 8/1 درصد افزایش یافته و از 3193769 نفر در سال 1365 ، به 3817036 نفر در سال 1375 رسیده است كه 4/6 درصد از جمعیت كشور در سال یاد شده است . برطبق اطلاعات برآوردی مندرج در جدول زیر ، در سال 1378 ، جمعیت این استان برابر 4039159 نفر بوده كه در 806219 خانوار شكل گرفته و متوسط بعد خانوار شهرستان برابر 1/5 نفر
می باشد . در این سال تعداد جمعیت شهرنشین برابر 2290203 نفر و نرخ شهرنشینی (سهم جمعیت شهری استان ) برابر 7/56 درصد است .
درسال 1378 ، تعداد 1137023 نفر از جمعیت استان را جمعیت فعال اقتصادی تشكیل می دادند . ازاین تعداد 638777 نفر در مناطق شهری و 498246 نفر در مناطق روستایی ساكن بوده اند . در این سال تعداد جمعیت شاغل و بیكار به ترتیب برابر997169 نفر و 141366 نفر بود . براین اساس در سال 1378 ، نرخ بیكاری استان 3/12 درصد ، و درمناطق شهری و روستایی به ترتیب برابر 9/13 درصد و 2/10 درصد بوده است .
6- آموزش عالی :
درسال 1378 ، تعداد 70119 دانشجو در دانشگاههای شیراز ، علوم پزشكی شیراز ، علوم پزشكی فسا ، علوم پزشكی جهرم ، علوم پزشكی داراب ، علوم پزشكی لار ، آزاد اسلامی و پیام نور مشغول به تحصیل بوده اند . نسبت دانشجو به ازاء هر نفر 10000 نفر جمعیت در این استان برابر 1738 نفر و نسبت دانشجو به اعضاء هیئت علمی 9/24 نفر بوده است .
7- تربیت بدنی :
درسال 1378 ، تعداد 59 استادیوم ورزشی ، 108 سالن ورزشی و زورخانه ، 184 باب سایر تآسیسات ورزشی در استان فارس وجود داشت كه محل فعالیت 336 گروه ورزشی و برگزاری تمرینات و مسابقات برای 123556 نفر ورزشكار مرد و 46069 نفر ورزشكار زن بوده اند . این استان در زمینه ورزش بانوان فعالیت چشمگیری داشته و مقامهای مختلفی را در ورزشهای گوناگون دركشور به دست آورده است . همچنین در ورزش مردان در رشته های فوتبال ، بسكتبال ، وزنه برداری ، كشتی و دوچرخه سواری ورزش فارس فعالیت چشمگیری داشته است .
8- كتاب و كتابخانه :
درسال 1378 ، در استان فارس جمعا “ 146 باب كتابخانه عمومی با 1450388 جلد كتاب و بیش از 155 هزار نفر عضو تحت پوشش اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان ، دانشگاه شیراز ،‌دانشگاه علوم پزشكی و آموزž8; و پرورش استان فعالیت داشتند . علاوه بر این ، تعداد 234 باب كتابخانه روستایی نیز با 262122 جلد كتاب و 61331 نفر عضو توسط سازمان جهاد سازندگی استان فعال بوده اند .
9- ویژگیهای مهم استان در بخشهای فعالیت :
با توجه به قابلیتهای متنوع و زیاد استان در زمینه های كشاورزی ، خدمات برتر علمی – فرهنگی ، وجود زمینه های فعالیت در صنایع شیمیایی ، الكترونیك ، صنایع دستی و صدور كالاها و مواد غذایی و … نقش حساس و بسزایی این استان می تواند در تقسیم كارملی و آزمایش كشور داشته باشد . از ویژگیهای مناسب فارس وجود ضریب بالای سیاسی امنیتی آن است كه تضمین مطمئنی برای هرگونه سرمایه گذاری بلند مدت ومیان مدت عمومی و خصوصی می باشد . همچنین وجود نیروهای ماهر و تحصیل كرده در تمام زمینه ها ، آب و هوای مناسب و فرهنگ اجتماعی بالای ساكنین استان بستر مناسب و موفقیت آمیز هرگونه اقدام عملی را فراهم می آورد .
10- اقدامات عمده انجام شده در 20 سال گذشته :
گازرسانی به شهرهای آباده ، اقلید ، ارسنجان ، سپیدان ، فسا ، فیروزآباد ، قائمیه ، كازرون ، مرودشت ، میمند ، احداث كارخانه های سیمان آباده ، استهبان ، و نی ریز ، احداث بیمارستانهای 96 و 128 تختخوابی شهرهای نی ریز ، لامرد ، اشكنان‌ ، كازرون ، فیروزآباد ، سپیدان ، لار و … و الحاقی
بیمارستان های نمازی و شهید فقیهی شیراز ، احداث سیلوهای 120 هزارتنی شیراز و 30 هزار تنی آباده ، آغاز عملیات اجرایی سدهای مخزنی سلمان فارسی ، سیوند ، ایزدخواست و تنگاب ، احداث بندهای خاكی گیخ و چروم ، تكمیل و بهره برداری از شبكه آبیاری سد درودزن ، احداث نیروگاههای سیكل تركیبی كازرون و نیروگاه بزرگ شیراز ، احداث فرودگاههای بین المللی لار و لامرد و احداث سالن حجاج و ترمینال پروازهای داخلی فرودگاه شهید دستغیب شیراز ، تكمیل و راه اندازی مجتمع پتروشیمی شیراز ، احداث پالایشگاه گاز آغار و دالان ، چهار باند كردن بیش از 90 درصد راه شیراز – اصفهان ، احداث ساختمان دانشكده های پزشكی فسا ، جهرم ، داراب ، داندانپزشكی شیراز و پرستاری شیراز ، احداث مجموعه جدید دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز ، احداث خوابگاههای دانشجویی در دانشگاههای شیراز و علوم پزشكی ، راه اندازی دانشگاه پیام نور در شهرهای نورآباد ، لامرد ، كازرون ، داراب ، استهبان ، بوانات و … ، احداث مراكز مخابراتی شهرستانهای ممسنی نی ریز ، ارسنجان و … افزایش پوشش تلفنی مناطق روستایی استان ، راه اندازی تلفن همراه در شهرهای شیراز ، آباده ، استهبان ، اقلید ، جهرم ، فسا ، كازرون ، لامرد ، لارو نی ریز ، احداث كشتارگاه صنعتی اقلید ، احداث تالار فرهنگی – هنری حافظ در شیراز ، احداث استخر سرپوشیده انقلاب در شیراز ، احداث زیرگذر خیابان زند شیراز و روگذر شیراز – زرقان .
11- اقدامات عمده جاری در دست اجراء :
احداث وتجهیز فرودگاههای شمال فارس ، جهرم ، داراب و فسا ، احداث سدهای میرزای شیرازی ، سیوند ، سلمان فارسی ، و ایزدخواست ، گازرسانی به شهرهای جهرم ، فسا و داراب ، تكمیل و تجهیز بیمارستانهای فسا ، داراب ، اقلید ، سپیدان و مرودشت ، احداث شبكه فاضلاب و تصفیه خانه در شهرهای مرودشت ، جهرم ، استهبان ، شیراز ، سپیدان ، نورآباد و اقلید ، تكمیل و تحهیز ساختمان اداری دانشگاههای شیراز ، علوم پزشكی (شیراز ، جهرم و فسا ) احداث میدان بزرگ تره بار شیراز ، احداث كتابخانه شیراز ، احداث پایانه های مسافربری در شهرهای فسا ، استهبان و نی ریز ، احداث پالایشگاه گاز آغار و دالان ، اجرا خط دوم انتقال برق 66 كیلو ولت فیروزآباد ، آبرسانی به شهرهای لار و حاجی آباد ، برقی كردن چاههای كشاورزی ، احداث كارخانه های سیمان فیروزآباد و داراب ، تجهیز و آماده سازی اماكن تاریخی و طبیعی به منظور جذب و نگهداشت گردشگر در استان با توجه به جاذبه های فوق ، اجراو نظارت 2293 پروژه استانی و 366 پروژه ملی در سال 1378 ، اجرای 1486 پروژه عمرانی .

 

12- پروژه های پیشنهادی توسعه بلند مدت استان :

اجرای سلسله نظام سكونتگاهی استان و تقویت و تجهیز 6 شهر میانی و مراكز مجموعه روستایی پیشنهادی آن به منظور هدایت صحیح تر اعتبارات و پروژه های عمرانی و گام برداشتن در راستای تحقق هرچه بیشتر عدالت اجتماعی ، تقویت و حمایت از راه اندازی و سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی شیراز ، احداث راه آهن شیراز – اصفهان – بوشهر ، اتصال استان به آبهای خلیج فارس ، آغاز عملیات اجرایی و احداث سد ماربر ، احداث سد سیوند ، احداث سد میرزای شیرازی ، احداث خط لوله آبرسانی شهرهای لار ، گراش و اوز از سد سلمان فارسی ، احداث استادیوم بزرگ ورزشی شیراز ، اجرای طرح توسعه پتروشیمی شیراز ، تكمیل كارخانه سیمان داراب ، احداث كارخانه سیمان فارس نو در فیروزآباد ، احداث سیلوی 100 هزار تنی داراب ، مطالعه و اجرای طرح جامع گردشگری استان فارس به منظور احیاء ارزشها و امكانات جهانگردی و ایرانگردی استان در زمینه های مختلف تاریخی ، فرهنگی و هنری و تجهیز  جاذبه های طبیعی استان در راستای تقویت اكوتوریسم ، تجهیز دریاچه پریشان در زمینه گردشگری و حفظ ویژگیهای زیست محیطی آن ، ساماندهی دروازه ملل تا دروازه قرآن ، اجرای طرح جامع حافظیه ، سعدیه ، مجموعه زندیه و مدرسه خان كه مطالعات آنها انجام شده است ، ساماندهی سریعتر عشایر مایل به اسكان و كوچ در چارچوب اهداف توسعه فراگیر این قشر از جامعه استان ، تكمیل فرودگاه داراب ، احداث استخرهای سرپوشیده در شهرهای جهرم ، كازرون ، آباده ، و اقلید .

 

**** من اهل اقلید شهر امام زمانم ****

دوشنبه 22/6/1389 - 20:41
پیغام گیر حافظ : رفته ام بیرون من از کاشانه ی خود غم مخور! تا مگر بینم رخ جانانه ی خود غم مخور! بشنوی پاسخ ز حافظ گر که بگذاری پیام زآن زمان کو باز گردم خانه ی خود غم مخور !پیغام گیر سعدی: از آوای دل انگیز تو مستم نباشم خانه و شرمنده هستم به پیغام تو خواهم گفت پاسخ فلک را گر فرصتی دادی به دستمپیغام گیر فردوسی : نمی باشم امروز اندر سرای که رسم ادب را بیارم به جای به پیغامت ای دوست گویم جواب چو فردا بر آید بلند آفتابپیغام گیر خیام: این چرخ فلک عمر مرا داد به باد ممنون توام که کرده ای از من یاد رفتم سر کوچه منزل کوزه فروش آیم چو به خانه پاسخت خواهم داد!پیغام گیر منوچهری : از شرم به رنگ باده باشد رویم در خانه نباشم که سلامی گویم بگذاری اگر پیغام پاسخ دهمت زان پیش که همچو برف گردد رویم!پیغام گیر مولانا : بهر سماع از خانه ام رفتم برون.. رقصان شوم! شوری برانگیزم به پا.. خندان شوم شادان شوم ! برگو به من پیغام خود..هم نمره و هم نام خود فردا تو را پاسخ دهم..جان تو را قربان شوم!پیغام گیر بابا طاهر: تلیفون کرده ای جانم فدایت! الهی مو به قوربون صدایت! چو از صحرا بیایم نازنینم فرستم پاسخی از دل برایت !پیغام گیر نیما : چون صداهایی که می آید شباهنگام از جنگل از شغالی دور گر شنیدی بوق بر زبان آر آن سخن هایی که خواهی بشنوم در فضایی عاری از تزویر ندایت چون انعکاس صبح آزا کوه پاسخی گیرد ز من از دره های یوشپیغام گیر شاملو : بر آبگینه ای از جیوه ء سکوت سنگواره ای از دستان آدمیت آتشی و چرخی که آفرید تا کلید واژه ای از دور شنوا در آن با من سخن بگو که با همان جوابی گویم تآنگاه که توانستن سرودی استپیغام گیر سایه : ای صدا و سخن توست سرآغاز جهان دل سپردن به پیامت چاره ساز انسان گر مرا فرصت گفتی و شنودی باشد به حقیقت با تو همراز شوم بی نیاز کتمانپیغام گیر فروغ : نیستم ... نیستم ... اما می آیم ... می آیم ... می آیم ... با بوته ها که چیده ام از بیشه های آن سوی دیوار می آیم ... می آیم ... می آیم ... و آستانه پر از عشق می شود و من در آستانه به آنها که پیغام گذاشته اند سلامی دوباره خواهم داد ..
دوشنبه 22/6/1389 - 20:30
یه روز مادر شنل قرمزی رو به دخترش کرد و گفت :
عزیزم چند روزه مادر بزرگت مبایلشو جواب نمیده . هرچی SMS هم براش میزنم
باز جواب نمیده . online هم نشده چند روزه . نگرانشم .
چندتا پیتزا بخر با یه اکانت ماهانه براش ببر . ببین حالش چطوره .
شنل قرمزی گفت : مامی امروز نمیتونم .
قراره با پسر شجاع و دوست دخترش خانوم کوچولو و خرس مهربون بریم دیزین اسکی .
مادرش گفت : یا با زبون خوش میری . یا میدمت دست داداشت گوریل انگوری لهت کنه .
شنل قرمزی گفت : حیف که بهشت زیر پاتونه . باشه میرم .
فقط خواستین برین بهشت کفش پاشنه بلند نپوشین .
مادرش گفت : زود برگرد . قراره خانواده دکتر ارنست بیان.
می خوان ازت خاستگاری کنن واسه پسرشون .
شنل قرمزی گفت : من که گفتم از این پسر لوس دکتر خوشم نمیاد .
یا رابین هود یا هیچ کس . فقط اون و می خوام .
شنل قرمزی با پژوی ۲۰۶ آلبالوئی که تازه خریده از خونه خارج میشه .
بین راه حنا دختری در مزرعه رو میبینه .
شنل قرمزی‌: حنا کجا میری ؟؟؟
حنا : وقت آرایشگاه دارم . امشب یوگی و دوستان پارتی دعوتم کردن .
شنل قرمزی: ای نا کس حالا تنها میپری دیگه !!
حنا : تو پارتی قبلی که بچه های مدرسه آلپ گرفته بودن امل بازی در آوردی .
بهت گفتن شب بمون گفتی مامانم نگران میشه . بچه ها شاکی شدن دعوتت
نکردن .
شنل قرمزی: حتما اون دختره ایکبری سیندرلا هم هست ؟؟؟
حنا : آره با لوک خوشانس میان .
شنل قرمزی: برو دختره ............ ......... ......... ......... ....
( به علت به کار بردن الفاظ رکیک غیر قابل پخش بود )
شنل قرمزی یه تک آف میکنه و به راهش ادامه میده .
پشت چراغ قرمز چشمش به نل می خوره !!!!!
ماشینا جلوش نگه میداشتن اما به توافق نمی رسیدن و می رفتن .
میره جلو سوارش میکنه .
شنل قرمزی : تو که دختر خوبی بودی نل !!!!!
نل : ای خواهر . دست رو دلم نذار که خونه .
با اون مرتیکه ...... راه افتادیم دنبال ننه فلان فلان شدمون .
شنل قرمزی: اون که هاج زنبور عسل بود .
نل : حالا گیر نده . وسط راه بابا مون چشمش خورد به مادر پرین رفت گرفتش .
این دختره پرین هم با ما نساخت ما رو از خونه انداختن بیرون .
زندگی هم که خرج داره . نمیشه گشنه موند .
شنل قرمزی : نگاه کن اون رابین هود نیست ؟؟؟؟ کیف اون زن رو قاپید .
نل : آره خودشه . مگه خبر نداشتی ؟ چند ساله زده تو کاره کیف قاپی .
جان کوچولو و بقیه بچه ها هم قالپاق و ضبط بلند میکنن .
شنل قرمزی : عجب !!!!!!!!!!!! !!
نل : اون دوتا رو هم ببین پت و مت هستن . سر چها راه دارن شیشه ماشین پاک
می کنن .
دخترک کبریت فروش هم چهار راه پائینی داره آدامس میفروشه .
شنل قرمزی : چرا بچه ها به این حال و روز افتادن ‌؟؟؟؟
نل : به خودت نگاه نکن . مادرت رفت زن آقای پتیول شد .
بچه مایه دار شدی . بقیه همه بد بخت شدن .
بچه های این دوره و زمونه نمی فهمن کارتون چیه .
شخصیتهای محبوبشون شدن دیجیمون ها دیگه با حنا و نل و یوگی و خانواده دکتر ارنست حال نمی کنن.
دوشنبه 22/6/1389 - 20:10
تفاوت ?جوات‌كلاسیك? با ?اوتول? در وضعیت مالی شخص شخیص جوات است (و گرنه حیوان، حیوان است، چه فرقی می‌كند!!!). بدین صورت كه شما به یه اتومبیل نیاز دارید كه دیگه درپیتی‌ترین آن پراید است. البته از دوو سیلو، 405 و به خصوص از 206 بهترین بهره را می‌توانید ببرید و به مرادتان برسید.
خودرو: 1 عدد (ترجیحا پیكان صفر، یا یكی از موارد ذكر شده در بالا)
رنگ: سفید یا مشكی
روكش صندلی: سفید با خالهای سیاه یا سیاه با خالهای سفید!
ابتدا خودرو مورد نظر را كاملا شسته و ضدعفونی كرده و كمكها را كمی (نه زیاد) می‌خوابانیم. بعد شیشه عقب را می‌دهیم دودی كنند و روی آن یك جمله انگلیسی خفن مثل Don?t Race Baby و یا چیزی شبیه این، می‌نویسیم. از این چرت و پرتها روی درب صندوق عقب نیز می‌توانیم بنویسیم.
اگر از جملات انگلیسی خوشتان نمی‌آید می‌توانید از آرم فیلم ?جیغ? استفاده كنید. یادتان باشد كه آرم متالیكا، رپ و... دیگر قدیمی شده است.
رینگهای خودرو را حتما عوض كنید. شما به رینگ پره‌ای با لاستیكهای پهن دیواره‌كوتاه نیاز دارید. اگر توان مالی اجازه این كار را به شما نمی‌دهید، سری به بوتیكهای اتومبیل بزنید، قالپاقهای زیادی می‌توانید پیدا كنید كه ادای رینگ را برای شما دربیاورند. (به هر حال تو سرعت، نشون نمیده!)
یك بوق خفن و یك سراگزوز مشدی (تك لول یا 2 لول فرقی نمی‌كند) كه داخل آن به رنگ قرمز باشد همچنین یك ضبط پایونیر یا كن‌وود در محل مربوطه نصب می‌نماییم. 3 عدد ساب ووفر كه اندازه آن از درب دیگ هیات سركوچه بزرگتر نباشد هم پشت شیشه عقب نصب می‌كنیم. یك مانیتور هم روی داشبورد می‌چسبانیم.
اگر پژو 206 داشتید، چراغهای جلو و عقب را هم بدهید مشكی كنند! اگر خودرو دیگری داشتید و برای آن چراغ مشكی وجود نداشت، غصه نخورید! خودتان دست به كار شوید. مقداری برچسب سیاه و یا سفید تهیه كنید و تا می‌توانید آنها را به چراغهای عقب و جلوی خودرو بچسبانید. اگر باز هم اضافه اومد پایین یا بالای شیشه جلو و عقب خودرو هم فراموش نشود.
حالا نوبت توپ گلف است! یك عدد توپ گلف مشدی (از اون آدم خركن‌ها) روی شیشه عقب و یا جلو می‌چسبانیم. یه برچسب درباك هم روی درب باك خودرو می‌چسبانیم تا شكل باك تانك بشود!
یه بوگیر باحال (از اونایی كه توش آب رنگی و فتیله داره) هم روی یه قسمتی از داشبورد جاسازی كنید.
پس از طی مراحل بالا، به اولین بقالی مراجعه كرده و چهار عدد تخم‌مرغ تلاونگ خریده و هر كدام را زیر یكی از لاستیكها می‌گذاریم. خودرو را روشن نموده و در دنده یك گذاشته و یك نیم كلاج می‌كنیم تا چشم حسودها با هم بتركد.
خودرو مورد نظر آماده است و می‌توانید با آن پی كارتان بروید!؟

دوشنبه 22/6/1389 - 20:5

چاله ای دریکی ازخیابانهای شهروجودداشت و مردم از وجود این چاله گله داشتند زیرا بدلیل تاریکی خیابان بعضی وقتاآدمهای اون محل توی اون چاله می افتادند وبه شدت زخمی می شدند بنابراین همگی تصمیم گرفتند روبروی فرمانداری شهرجمع شوندواعتراض خودشان روبگن باکلی شعار وهیاهو بالاخره فرماندارو شهردار ونماینده شهردرمجلس بیرون اومدن وپشت تریبون قرارگرفتن.ابتدا فرماندارشروع به سخنرانی کرد وهمه ساکت شدن.فرماندارگفت من راه حل بسیارخوب دارم واون اینه که ما یه مرکز فوریتهای پزشکی درنزدیکی اون چاله ایجادکنیم تاهرموقع کسی دراون چاله افتاد سریعا اونو باآمبولانس به بیمارستان برسونه.مردم همگی خوشحال کف میزدندوایول میگفتن تااینکه شهردار پاشد ورو به فرماندار کردوگفت این یه راه حل مسخره است چون شاید تاآمبولانس اون زخمی روبرسونه بیمارستان طرف بمیره ، بنابراین من پیشنهادمیکنم که یک بیمارستان رودرنزدیکی اون چاله ایجادبشه که اگه کسی تواون چاله بیفته سریع برسه بیمارستان وموردمداواقرار بگیره واینجوری شانص زنده ماندش بیشتره.دیگه مردم سرازپانمی شناختن کلی خوشحال شدن که صاحب یه بیمارستان جدید میشوند ناگهان نماینده شهر گفت که نه فرماندار عقل داره نه شهردار.چون ساخت یه بیمارستان حداقل۲سال زمان میبرد ومابرای الان چاره می خواهیم مردم همگی ساکت شدن که آقای نماینده چه راه حلی داره که نماینده گفت مااین چاله راپرمیکنیم ودرکناربیمارستان شهر یه چاله میکنیم اینجوری هم سریعتره وهم ارزانتر

دوشنبه 22/6/1389 - 19:56

شنیدم زنی بود فرخنده نام
خوش اخلاق و خوش سیرت و خوش کلام
به آداب دانی بسی شهره بود
که شویش چنان پپچ و او مهره بود
زبل بود و کاری و پرجنب و جوش
همه اهل منزل از او در خروش
زنی بود دانا و حاضرجواب
همیشه مهیا زبهر ثواب
به روزی که از خستگی نا نداشت
دگر قدرت حرکت پا نداشت
به شویش بگفتا که ای نیکمرد
مرا چاره ای کن که مردم زدرد
نگه کرد شوهر بر آن نازنین
بگفتا خدایا تو بختم ببین
زن شهر دارد هزاران ادا
هزار آفرین بر زن روستا
نه او لب گشاید به وقت بلا
نه سرمایه خواهدنه سیم و طلا
یکی (گاو ) فربه بگیرد به سر
محل را بگردد به صد شورو شر
چو فرخنده این از زبانش شنید
غم و درد اندر دلش شد پدید
بگفتا چه ظلمی به حقت شده
تو را همسر از شهر قسمت شده
اگر روستایی زنی داشتی
تو را بر سر خود نگهداشتی

دوشنبه 22/6/1389 - 19:52

ای باب می گم خانوما نخونن !!!!!!!!!! خانوم نخون!!!!!!

چند وقت پیش داشتم از کنار خیابون قدم میزم و زیر لب هم ترانه ای زمزمه میکرم.
یه نگاهی چشمم به چراغ جادویی افتاد :
زود دویدم و اونا برداشتم و دست کشیدم روش !!!
ناگهان ، ابری سیاه ، آسمون را پوشاند و رعد و برقی درگرفت .
وووووووف !!! (( غوله پرید بیرون ))

رو به من کرد و گفت :
چه آرزویی داری ای بنده ی محبوب؟
من ، که حسابی ترسیده بودم سرم را به طرف بالا کردم و گفتم :
ای ...
از تو می خواهم جاده ای بین اتوبان چمران !!! و هاوایی !!! بسازی تا هر وقت دلم خواست در این جاده با موتر رد بشم و تک چرخ بزنم , تازه دستم را هم بزارم رو بوغ و بوغ بوغ بازی کنم !!! .
که ...
از طرف آقا غوله ندایی اومد :
" ای بنده !!! من تورا بخاطر وفاداری ات بسیار دوست دارم و می توانم آرزوی تو را بر آورده کنم ، اما ، هیچ می دانی انجام تقاضای تو چقدر دشوار است ؟
هیچ می دانی باید ته اقیانوس آرام را آسفالت کنم ؟ هیچ می دانی چقدر آهن و سیمان و فولاد باید مصرف شود . هیچ میدانی چقدر باید تونل بکنم ؟
من همهء اینها را می توانم انجام بدهم ، اما آیا نمی توانی آرزوی دیگری بکنی ؟ "
منم ،یکم فکر کردم و گفتم :
" من از کار زنان سر در نمی آورم !!!
می شود به من بفهمانی که زن ها چرا گریه می کنند؟می شود به من بفهمانی احساس درونیء شان چی یه؟اصلآ می شود به من یاد بدهید که چگونه می توان زنان را خوشحال کرد؟ "
ناگهان صدایی از جانب ... او آمد که :
ای بنده !!! آن جاده ای را که خواسته بودی دو بانده باشد یا چهار بانده ؟؟ !!!

دوشنبه 22/6/1389 - 19:47