• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 533روز قبل


 

جشنواره بین المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری مدیریت شهری (جایزه جهانی تهران) چهاردهم و پانزدهم دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

بابک نگاهداری، رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در نشست خبری صبح امروز چهارشنبه با اشاره به جایگاه پژوهش و تحقیقات در پروژه‌های شهری گفت: هفته جشنواره بین المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری مدیریت شهری با رویکرد اجرایی شدن پروژه‌های دانش محور برگزار می‌شود.

وی افزود: در جشنواره امسال تحولاتی نسبت به سال گذشته اتفاق افتاده است که یکی از این تحولات برگزاری هفت پنل تخصصی با مشارکت هفت دانشگاه شهر تهران است. همچنین در هفتمین دوره این جشنواره کنفرانس مدیریت شهری در کنار جشنواره برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ادامه داد:‌ در جشنواره جایزه جهانی تهران،‌ نمایشگاه پژوهش‌های شهری نیز برگزار خواهد شد که در این نمایشگاه مشارکت مراکز تحقیقاتی دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و مناطق شهرداری تهران و مراکز پژوهشی کلانشهرها خواهیم داشت و هر یک از این مراکز در این نمایشگاه غرفه خواهند داشت.

نگاهداری در خصوص محل برگزاری و محورهای هفتمین دوره جشنواره جایزه بزرگ تهران نیز گفت: این دوره از جشنواره در تالار علامه امینی دانشگاه تهران در هفت محور برگزار خواهد شد. در این دوره 3608 اثر داخلی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته است.

در حوزه آثار خارجی نیز 152 اثر از 36 کشور جهان به دبیرخانه ارسال شده که در مرحله اول داوری، 35 اثر انتخاب و به مرحله بعد راه می‌یابند.

وی تاکید کرد: این جشنواره سال گذشته با مشارکت 16 کشوریرگزار شد، که امسال با رویکرد بکارگیری مشارکت سازمان‌های بین المللی این تعداد به 36 کشور افزایش یافت و سه سازمان بین المللی از جمله مترو پلیس در این جشنواره شرکت کردند.

وی انتخاب برترین پروپوزال با موضوعات مدیریت شهری را یکی دیگر از تحولات هفتمین دوره جشنواره خواند و افزود: برترین پروپوزال پس از داوری انتخاب و برای عقد قرارداد و خرید این پروپوزال توسط مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اقدام می‌شود و در این راستا 101 پروپوزال به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی در خصوص بودجه پژوهش و تحقیقات در شهرداری تهران نیز گفت: ‌در برنامه پنج ساله شهرداری تهران کمیسیون تبصره 20 طراحی شده است که دبیری و محوریت این کمیسیون را مرکز مطالعات شهرداری تهران بر عهده دارد و در صدد اجرای نظارت بر هزینه کرد کارهای پژوهشی در شهرداری تهران است.

نگاهداری با اشاره به بودجه 13 میلیارد تومانی مرکزمطالعات شهرداری تهران گفت: بودجه پژوهشی شهرداری تهران توسط شورای شهر تهران به تصویب می‌رسد که بخشی از این بودجه در اختیار مرکز مطالعات شهرداری تهران و بخش دیگر در اختیار سایر سازمانها و معاونت‌هایی که کارهای پژوهشی انجام می‌دهند قرار می‌گیرد.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به راه اندازی کارگروه مشورتی شورای شهر تهران اشاره کرد و گفت: کارگروه مشورتی با هدف ارائه گزارش کارهای پژوهشی شهرداری تهران به شورای شهرتشکیل شده و شهرداری در حوزه مدیریت شهری پژوهش‌هایی که می‌توانند اجرایی شوند را به عنوان پیشنهاد در اختیار شورای شهر تهران قرار می‌دهد.

نگاهداری به راه اندازی مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی شهرداری تهران نیز اشاره کرد و گفت: این کتابخانه با هدف نگهداری اسناد و کتب شهر تهران به زودی در تپه‌های عباس آباد ساخته خواهد شد و در این راستا تاکنون طرح اولیه و مطالعات آن انجام شده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از کارهایی که ظرف یک سال گذشته توسط مرکز مطالعات شهرداری تهران انجام شده است راه اندازی اتاق‌های فکر متناسب با ماموریت‌های شهرداری تهران است. در این اتاق‌های فکر با رویکرد اندیشه محوری، پاسخ دهی سریع به سوالات و مسائل مختلف شهروندان در حوزه مدیریت شهری داده می‌شود.

وی با بیان اینکه به زودی نیز منشور فقه شهری تدوین می‌شود، گفت: در حال حاضر حدود 150 سوال در حوزه فقهی مرتبط با مدیریت شهری احصاء شده که با کمک دانشگاه امام صادق(ع) به این سوالات فقهی پاسخ داده شده و این پرسش و پاسخ‌ها در قالب یک منشور منتشر خواهد شد.

وی در پایان به ساخت پارک علم و فناوری شهر اشاره کرد و گفت: مجوز این پارک به زودی توسط وزارت علوم صادر خواهد شد و ظرف مدت کوتاهی این پارک افتتاح می‌شود. در حقیقت در مراحل پایانی مطالعات و کارهای اجرایی قرار گرفته و در هفته‌های آینده راه اندازی و در اختیار شرکت‌های دانش بنیان داخلی قرار می‌گیرد.

 

چهارشنبه 26/9/1393 - 16:39

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت رفع برخی شبهات در خصوص تولیت موقوفات و خرج‌ کردن عواید آن توسط سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تاکید کرد و گفت: موضوع وقف فقط به مسلمانان اختصاص ندارد.


 

علی جنتی در ششمین همایش وقف و رسانه با بیان اینکه وقف فقط به مسلمانان اختصاص ندارد، اظهار داشت: به مصداق گفته سعدی "بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند" حس نوع‌دوستی ایجاب می‌کند که وقف صورت گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود:  قبل از اسلام موضوع وقف مطرح بود و بعد از اسلام نیز این امر در سایر پیروان ادیان الهی و دین اسلام به عنوان یک سنت شایع محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از غیر مسلمانان در سایر کشورها وقف را مورد توجه قرار می‌دهند، ادامه داد: در بسیاری از بقاع متبرکه افراد شمع روشن می‌کنند و نذر می‌کنند که ما این موضوع را در شرق آسیا نیز شاهد هستیم؛ در حوزه وقف چنین وضعیتی وجود دارد یعنی این امر مربوط به غرب و کشور ما نیز می‌شود و استثنا ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با بیان اینکه برخی از دانشگاه‌های بزرگ دنیا و مؤسسات تحقیقاتی در آمریکا و اروپا از محل وقف شکل گرفته‌اند، افزود: در غرب بسیاری از مراکز درمانی، آموزشی و پژوهشی موقوفه هستند و افراد خیری وجود دارند که برای خدمت به علم و دانش بخشی از زندگی خود را وقف کرده‌اند. که از جمله می‌توان به دانشگاه‌های هاروارد، تگزاس و کالیفرنیا اشاره کرد.

جنتی گفت: برخی پژوهش‌ها که در غرب و در مؤسسات خیریه در این کشورها صورت می‌گیرد درست است  علیه نظام ماست ولی بر اساس منافع این کشورها است.

وزیر ارشاد به وقف توسط اقلیت‌های مذهبی در کشور اشاره کرد و بیان داشتدر واقع سنت وقف در کشور ما هم حتی در اقلیت‌های مذهبی (یهودی، زرتشتی و مسیحی) از آغاز  وجود داشته و تاکنون حفظ شده است.

به گفته وی،هم‌اکنون بسیاری از کلیساها جزو موقوفات هستند و پیروان سایر ادیان به آن توجه ویژه‌ای داشتند.

وی متذکر شد: در طول تاریخ کشور مسئله وقف دارای فراز و نشیب‌های بسیاری بود به‌طوری‌که در زمان سلجوقیان و تیموریان شاهد رونق وقف بودیم.

این عضو کابینه دولت یازدهم در ادامه با اعلام اینکه نقطه اوج مسئله وقف در دوره صفویان بوده است، ادامه داد: در فرهنگ اسلامی یک سنت مقدس به نام وقف وجود دارد که مورد توجه قرار گرفته و ما شاهد هستیم که برخی شهرهای کشور کاملا وقف هستند که از جمله می‌توان به شهرهای سرخس، چناران (نیمی از آن) یاسوج (بخش اعظمی از آن) 85 درصد از اراضی شهر مشهد اشاره کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه به وقف بر اساس نیازهای جامعه کنونی ادامه داد: وقتی بحث وقف و رسانه مطرح می‌شود می‌توان بخشی از اموال را برای ساخت فیلم‌هایی در این زمینه تدارک دید.

جنتی گفت: مراکز تحقیقاتی و علمی بسیار نیاز به کمک دارند و می‌توان در این عرصه اقدام به وقف کرد، حتی برای تحصیل دانشجویان در تمام رشته‌ها که نیازمند هستند وقف صورت گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص همایش وقف و رسانه نیز گفت: موضوع وقف و رسانه نیاز به تعامل دو سویه دارد که در اینجا متولیان، سازمان اوقاف، رسانه‌ها و افراد سینمایی نیز نقش ایفا می‌کنند.

وی بر رفع برخی از شبهات در خصوص موقوفات و عواید آن که در اذهان عمومی قرار دارد توسط سازمان اوقاف تاکید کرد و گفت: رفع برخی شبهات از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه حق تولیه باید صورت گیرد و سازمان اوقاف در این زمینه باید تمام موضوعات را شفاف ارائه داده و اطلاعات را بر روی سایت خود قرار دهد.

انتهای پیام

 

سه شنبه 25/9/1393 - 18:22


معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تشریح اقدامات شهرداری به منظور خدمات رسانی به عزاداران حسینی در تهران و کربلا گفت: شهرداری تهران زمینه حضور 10 هزار خادم به منظور خدمات رسانی به زائران کربلا و نظافت شهر کربلا را فراهم کرده است.

به گزارش خبرنگار "تهران سما"، حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی در نشست خبری به مناسبت مراسم اربعین با اشاره به لزوم وحدت شیعه و سنی عنوان کرد: به واسطه حوادث تروریستی رخ داده توسط گروه تروریستی و صهیونیستی داعش، امسال شاهد اربعینی متفاوت تر از سال های گذشته در کشور عراق خواهیم بود. ما امیدواریم که در اربعین امسال با توجه به تحولات رخ داده شاهد وحدت بین مسلمانان اعم از شیعه و سنی باشیم.
وی با اشاره به مشارکت شهرداری در اربعین سال جاری اظهار داشت: به دعوت سازمان حج و زیارت مقرر شد تا امسال شهرداری تهران در کنار خیل عظیمی از عاشقان امام حسین (ع) خدماتی را به زائران ارائه دهد. به همین مناسبت، ما برنامه های گسترده ای را به منظور خدمت رسانی به مردم از روز اربعین تا پایان ماه صفر اجرا خواهیم کرد.
امرودی با اشاره به برنامه های شهرداری تهران به مناسبت اربعین در تهران تصریح کرد: شهرداری به صورت ویژه هر روزه در میدان امام حسین (ع) برنامه هایی را برای بدرقه زائران اجرا خواهد کرد. ضمن اینکه، در روز اربعین نیز از ساعت 7 صبح در میدان امام حسین (ع) گردهمایی برگزار می کنیم. 
به گفته وی فعالیت در حوزه زیباسازی شهر تهران با نصب پرچم و بنرهای عزارداری از دیگر اقدامات شهرداری تهران به مناسبت مراسم با شکوه اربعین است. 
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه مسئولیت کاروان های زائران در مرز و کربلا با شهرداری نیست، خاطر نشان کرد: با پیشنهاد  سازمان حج و زیارت قرار است تا شهرداری تهران مجموعه اقداماتی را برای خدمات رسانی به زائران ارئه کند. در واقع، وظیفه شهرداری این نیست که شهردار کربلا باشد بلکه تلاش می کند با هماهنگی های لازم مردم را در نظافت شهر کربلا همراه کند.
امرودی در ادامه با اشاره به برنامه های شهرداری تهران در مرز های مشترک ایران و عراق گفت: شهرداری تهران در سه مرز چزابه، شلمچه و مهران انجام وظیفه می کند. در مرز چزابه شهرداری منطقه 4 و داوطلبان آن به زائرین خدمات ارائه می دهند و نزدیک به 15 هکتار زمین را برای حضور زائران آماده و مجهز کردیم. علاوه بر این، ایستگاه های صلواتی و استراحتگاه هایی را برای استقرار عزاداران تدارک دیده ایم.  
وی بیان کرد: شرکت شهر سالم شهرداری تهران نیز 2 آمبولانس در مرز چزابه مستقر کرده و پزشکان و متخصصین ما به صوت داوطلبانه روزانه حدود 400 نفر را تحت مداوا قرار می دهند. ضمن اینکه، در این مرز سوله های اسکانی را ایجاد کردیم و اهمیت این سوله ها در آن است که میزبان بسیاری از مردم عراق اعم از شیعه و سنی هستیم که این امر می تواند به وحدت بیشتر مسلمین کمک کند. 
امرودی در ادامه تاکید کرد که شهرداری هیچ نقشی در کنترل مرز ندارد و تنها مسئولیت خدمات رسانی و پذیرایی زائران با پیشنهاد سازمان حج و زیارت به این نهاد محول شده است. 
وی همچنین با اشاره به زمان آغاز و پایان حضور شهرداری به منظور خدمات رسانی در مرزها و شهر کربلا گفت: پذیرایی شهرداری از روز 12 آذر ماه شروع شده و تا 3 روز بعد از اربعین نیز ادامه دارد. 
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ادامه با اشاره به اقدامات سازمان بسیج شهرداری تصریح کرد: سازمان بسیج شهرداری تهران در مسیرهای حله تا کربلا و نجف تا کربلا اقدامات خوبی را انجام داده است و با استقرار ایستگاه های صلواتی به خدمات دهی می پردازد. 
امرودی تاکید کرد: کلیه امکانات لازم برای خدمات رسانی به مردم هم در مرز و هم  داخل عراق فراهم شده است و شهرداری هماهنگی کاملی با سازمان های مرتبط در کشور عراق دارد. علاوه بر این با سازمان ارتباطات جمهوری اسلامی و سفارت ایران نیز در هماهنگی کامل هستیم. در شهر کربلا نیز شهرداری تهران مستقر شده است و با اختصاص بیش ز 108 اتوبوس، 40 کیلومتر انتهایی نجف تا کربلا به صورت 24 ساعته مسئولیت حمل و نقل زائران را بر عهده گرفته است.
به گفته امرودی شهرداری زمینه را برای حدود 10 هزار نفر خادم فراهم نموده است تا به نظافت شهر و دیگر مسائل مربوط به زائران کمک کند. ضمن اینکه3500 نفر به صورت داوطلبانه اعلام آمادگی کردند تا به جمع آوری زباله در کربلا کمک کنند. 
به گزارش "تهران سما" ، در این نشست معاون شهردار تهران ضمن قدردانی از زحمات محمد پورسینا مدیر سابق روابط عمومی این معاونت ، محمد امینی را به عنوان مدیر جدید روابط عمومی این معاونت معرفی کرد.
دوشنبه 17/9/1393 - 19:39

سایت آپارات که به تازگی مسابقه اعجوبه های ایرانی 1393 را برگزار نموده بود، این بار توجه خود را به سمت کودکان معطوف کرده است.

در دنیای بی نهایت تکنولوژی و نرم افزارهای نوین، کاربران با کثرت محتوا مواجه می شوند و در این میان کودکان به طور ناخواسته در معرض انواع محتوای گوناگون قرار می گیرند؛ مطالبی که در ضمیر ناخودآگاه کودک تاثیر گذاشته و منجر به پرخاشگری، خشونت، تنبلی و... می شود.

سایت آپارات جهت دسترسی آسان و مطمئن والدین به محتوای مناسب کودکان، اقدام به راه اندازی «آپارات کودک» با ده ها هزار کارتون جذاب نموده است.

در «آپارات کودک» دیگر لازم نیست از میان میلیون ها ویدئوی موجود، دنبال ویدئوی مناسب کودکان بگردید و نگران محتوای ویدئوهای دیگر باشید.

برای مشاهده آپارات کودک کافیست به www.aparat.com/kids  مراجعه کنید.

 

شنبه 15/9/1393 - 16:20


  الکامپ ( الکترونیک تجارت و کامپیوتر الکترونیک، المللی بین نمایشگاه بیستمین مناسبت بهرایتل

2014 ) طرح دکا پلاس با تخفیف های بینظیر را ارائه میدهد

  الکامپ ( الکترونیک تجارت و کامپیوتر الکترونیک، المللی بین نمایشگاه بیستمین در رایتل، عمومی روابط گزارشبه2014 )  که

  تاریخدر16  لغایت19  انواع متقاضیان برای را خاصی تخفیف‌های ویژه، طرحی قالب در اپراتور این می‌گردد، برگزار ماه آذر

سیم کارت های خود در نظر گرفته است.

  تاریخ از توانند می شده گرفته نظر در تخفیفات از استفاده جهت رایتل کارت سیم دریافت متقاضیان خبر، اینبراساس7  تا15

آذرماه   تاریخ در سپس و کنند اقدام طرح این در نام ثبت به نسبت رایتل وبسایت به مراجعه با16  تا19  برگزاری با همزمان آذر

 الکامپ2014  نسبت تهران المللی بین های نمایشگاه دائمی محل در واقع نمایشگاه این برگزاری محل در رایتل غرفه به مراجعه با

به دریافت سیم کارت خود اقدام کنند.

  با هدیه کارت سیم یک و آغازین بسته هدایای همراه به دائمی سیم‌کارت ایام ایندر40  قیمت به تخفیف درصد72  به تومان هزار

فروش میرسد.

 همراه به دیتا کارت سیمهمچنین   اینترنت بسته3  حداکثر با هدیه کارت سیم و فای رای مودم ، پایه ای/ حرفه ماه20  تخفیف درصد

و با قیمت 230 هزارتومان و 269 هزار تومان به ترتیب برای بسته 3 ماهه اینترنت پایه و حرفه ای عرضه میشود.

  شامل پلاس دکا عنوان به جدیدی آغازین بسته با الکامپ، طرح ویژه اعتباری کارت سیم استگفتنی10  صوتی تماس دقیقه هزار

 شبکه،درون130   شبکه، برون صوتی تماسدقیقه10  و شبکه درون پیامکهزار130   مدت برای شبکه برون پیامکعدد30 روز

 با قیمت 20 هزار تومان به فروش میرسد.

  به کنندگان مراجعه آن طریق از تا میشود ارائه تخفیف کارت نمایشگاه، محل در کنندگان مراجعه تمامی به همچنین گزارش، اینبنابر

 دیتا) سیم‌کارت بسته یا و اعتباری رایتل(دایمی، ازسیم‌کارت‌های یک هر خرید برای بتوانند الکامپنمایشگاه   ویژه تخفیف از

بهره‌مند شوند.

لازم به ذکر است سیم‌کارت ثبت‌نام شده از طریق پست و بدون هزینه اضافه برای متقاضیان ارسال می شود.

 است ذکرشایان  هموطنان که می‌باشند » رایتل هدیه کارت سیم « مشمول طرح، این در شده ارائه سیم‌کارت‌های تمامی

  ( هدیه» کارت سیم « صفحه به بیشتر اطلاعات کسب جهت توانندمیhttp://www.rightel.ir/bogof) در  سایت وب

رایتل مراجعه نمایند.

  تا می‌توانند تخفیف کارت از استفاده جهتمتقاضیان30  سیم‌کارت خرید و ثبت‌نام به نسبت رایتل وب‌سایت به مراجعه با ماه دی

مورد نظر خود اقدام نمایند
دوشنبه 10/9/1393 - 14:45
رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه 4 از کاشت بیش از 400 هزار  پیاز لاله و نشای بنفشه همزمان با اواخر فصل پاییز در شمال شرق تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، عباس مافی ضمن بیان این مطلب گفت: اداره فضای سبز شهرداری منطقه 4 به منظور زیبا سازی فضای شهری و پارکی در ایام نوروز و فصل بهار هر ساله در اواخر فصل پاییز نسبت به کاشت پیاز لاله در سطح منطقه اقدام می نماید.
وی ادامه داد: تاکنون بیش از 400 هزار پیاز لاله در سطح این منطقه به تفکیک رنگ کاشته شده است.
مافی، بوستان رسالت منطقه 4 را به عنوان باغ لاله منطقه اعلام کرد و افزود: بوستان رسالت با 18846 متر مربع مساحت، واقع در بزرگراه رسالت جنب پل سید خندان ، همانند سال گذشته به عنوان باغ لاله معرفی گردیده و انواع پیاز لاله با ارقام و رنگهای مختلف در آن کاشته خواهد شد.
رئیس اداره فضای سبز منطقه 4 همچنین اظهار داشت: این اداره با تغییر فصل و کاهش درجه حرارت هوا هر ساله نسبت به تعویض نشاهای فصلی اقدام می نماید وبا توجه به این موضوع امسال نیز اقدام به کاشت بنفشه در سطح منطقه کرد.
وی به کاشت 70 جعبه بنفشه دربوستان بهارک واقع در محله تهرانپارس اشاره نمود و بیان داشت: همچنین بیش از 1300 جعبه بنفشه نیز در محلات علم و صنعت و نارمک کاشته شده است
دوشنبه 10/9/1393 - 10:18

 
معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از اجرای پروژه مجسمه های شنی با موضوع داستانهای قرآنی در باغ پرندگان تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه4، حمید ناصحی ضمن بیان این خبر اظهار داشت: گروه مجسمه سازی بین المللی که قبلا یکی از آثار خود را با سبک شنی در باغ پرندگان به اجرا در آورده و با استقبال بالای بازدید کنندگان مجموعه مواجه گردیده بود، اینک برای اجرای یک پروژه فاخر و فرهنگی با رویکرد داستانهای قرآنی در باغ پرندگان تهران مستقر شده است.
وی ادامه داد: پروژه مجسمه های شنی با موضوع داستانهای قرآنی از جمله اصحاب کهف، شتر صالح، اصحاب فیل و همچنین پرندگانی که نام آنها در قرآن آورده شده است توسط گروه مجسمه سازی بین المللی درمحل باغ پرندگان تهران در حال طراحی و اجرا می باشد .
ناصحی افزود: لازم به ذکراست که مجسمه های شنی ازجمله انواع مجسمه هایی است که دردو دهه اخیر بسیارمورد توجه قرارگرفته اند و تاکنون دربیش از 20 کشور جهان از جمله کشورهای اسلامی چون ترکیه و امارات با عنوان«سرزمین مجسمه های شنی» مورد استقبال قرارگرفته اند.
وی با بیان اینکه هم اکنون ایران اسلامی به استقبال این آثار رفته تا در آینده نزدیک شهروندان تهرانی و گردشگران بتوانند با این هنر آشنا شوند، بیان داشت: بازدید از مراحل اجرای این طرح در روزهای هفته برای تمامی بازدیدکنندگان باغ پرندگان آزاد می باشد.
ناصحی اضافه کرد: شهرداری منطقه4 اجرای این پروژه را به عنوان یک پروژه هنری و مفهمومی با محوریت قرآنی دردستور کار قرارداده است تا براین اساس شهروندان بتوانند اوقات فراغت پرمحتوایی را سپری نمایند.
معاون امور شهری و محیط زیست منطقه 4، مساحت کلی پروژه را در فضایی بالغ بر 3هزار مترمربع اعلام کرد و گفت: مجسمه های شنی با مواد اولیه ای چون شن و ماسه و چسب ویژه وبا ماندگاری بیش از 5سال ساخته می شوند که برای حفاظت بیشتر این مجموعه ساخت کابین های ویژه ای نیز در دست طراحی و اجراست. همچنین مسیرهای پیاده روی و فضای سبز حاشیه اطراف پروژه مناسب سازی و بازپیرایی خواهد گردید.
دوشنبه 10/9/1393 - 10:17


صمدیان معاون امور شهری و فضای سبز منطقه 17 از آموزش كم حجم سازی پسماند خشک به  4500 نفر از شهروندان جنوبغرب تهران خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17 ، عباس صمدیان معاون امور شهری و فضای سبز منطقه 17 با اعلام این خبر گفت : آموزشگران اداره بازیافت منطقه 17 در راستای اجرای سیاست های سازمان مدیریت پسماند و در جهت ارتقاء فرهنگ تفكیك پسمانداز مبداء اقدام به آموزش  4500 نفر ازشهروندان دربلوك های آذری ، گلچین ،سجاد و ابوذر غربی و یافت آباد نمودند .

همچنین وی افزود:هدف از این آموزشها آشنایی بیشتر شهروندان از نحوه كم حجم سازی پسماند خشك و چگونگی تحویل پسماند خشك به خودروهای ملودی دار بوده که  در این اقدام شهروندان آموزشهای لازم را در این زمینه فرا گرفتند و در پایان نیز به شهروندانی كه در این راستا پسماند خشك تحویل خودروها دادند ، مواد شوینده و كیسه آبی رنگ تحویل گردید.      

دوشنبه 10/9/1393 - 10:16


در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، 3 کتابخانه شهروندی در منطقه 16 افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 16، در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و حرکت در راستای منویات رهبر معظم انقلاب در عرصه کتاب و کتابخوانی، 3 کتابخانه شهدای یاخچی آباد با 25 هزار جلد، سرای محله یاخچی آباد با 11 هزار جلد و کتابخانه تخصصی دعا و نیایش با 5 هزار جلد از سوی ستاد راهبری مدیریت محلات معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 16 و با حضور دکتر طلایی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، مهندس اسدی، شهردار منطقه 16، رمضانی، مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران افتتاح شد.

مرتضی طلایی در این برنامه طی سخنانی با اشاره به اینکه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است گفت: کتاب و کتابخوانی را باید به یکی از دغدغه اصلی مردم تبدیل کنیم و فقر کمبود مطالعه را ریشه کن کنیم.

مهندس اسدی، شهردار منطقه 16 نیز اظهار داشت: منطقه 16 حدود 300 هزار نفر جمعیت دارد و 350 هزار جلد کتاب که برای هر نفر بیشتر از یک کتاب وجود دارد. 

اسدی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 93، برنامه های کارشناسی شده ای را در حوزه کتاب و کتابخوانی در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه طراحی کرده ایم . فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری درباره کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی حجت را بر تمام مسئولین و مردم تمام کرده است.

گفتنی است در مراسم افتتاحیه 3 کتابخانه شهروندی در منطقه 16 تهران، کتاب « مسئله هویت و سبک زندگی» نوشته مرتضی طلایی، بدری شاه طالبی، علی رشیدپور و سعید شریفی نیز رونمایی شد.

شایان ذکر است از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 16(ستاد راهبری مدیریت محلات) از کتابداران فعال و برتر منطقه 16 تقدیر به عمل آمد.

 

دوشنبه 10/9/1393 - 10:15

همایش بزرگ روز جهانی معلولین ، با مشارکت شهرداری و 17 مؤسسه و انجمن فعال در امور معلولین و با حضور بیش از 1500 معلول در مرکز همایش های بین المللی شهید آوینی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 16، همایش بزرگ روز جهانی معلولین با حضورهاشمی استاندار تهران، امرودی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، اسدی شهردار منطقه 16، زارع صفت مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، ذاکری شهردار منطقه 13، عظیمی شهردار منطقه 10 در تالار شهید آوینی فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

حجت الاسلام امرودی اظهارکرد: افراد توان یاب زیر 30 سال با عضویت در مجموعه شهریاران جوان به عنوان بازو و کمک شهردار برای اداره شهر تهران و تصمیم‌گیری‌های مناسب در این حوزه، به مدیریت شهری کمک می‌کنند.

بعد از ایام محرم اولین جشن عروسی با حضور 20 زوج جوان معلول که تصمیم به ازدواج گرفته اند، در برج میلاد تهران به میزبانی شهردار تهران برگزار می‌شود.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه "شهر خوب ساختنی است نه یافتنی "خاطرنشان کرد: در این راستا به استخدام چند تن از کوتاه قامتان بلند همت در شعب فروشگاه شهروند پرداخته شد و به اذعان تمامی مدیران ،این افراد از بهترین، توانمندترین، منظم ترین و کاری ترین نیروهای این مجموعه هستند که موجب افتخار مجموعه می باشند.

وی افزود: تلاش شهرداری تهران آن است که بهترین امکانات و خدمات  در اختیار جامعه معلول شهر تهران باشد و به این منظور در حوزه ورزش بزرگترین ورزشگاه خاورمیانه به نام «قمر بنی هاشم» ساخته شد تا افراد توان یاب بدون حضورِهمراه بتوانند از محیط ورزشی-درمانی این ورزشگاه استفاده کنند.

همچنین در بخشی از سخنانش به افتتاح بهشت امام رضا (ع) برای کودکان بی سرپرست دارای معلولیت شهر تهران اشاره کرد.

 گفتنی است در این همایش، ازاسدی شهردار منطقه 16، ذاکری شهردار منطقه 13 و عظیمی شهردار منطقه 10 تهران به علت انجام اقدامات زیرساختی و اجتماعی برای معلولان مورد تقدیر این قشرقرار گرفتند.

دوشنبه 10/9/1393 - 10:9
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته