• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 367روز قبلبه منظور پیشگیری از ویروس کرونا، آموزش های ترافیکی در منطقه سه با استفاده از لینک "بین جو" مجازی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، سعید شمالی نژاد معاون حمل و نقل و ترافیک درباره آموزش های ترافیکی به دانش آموزان و شهروندان که پیش از شیوع ویروس کرونا به صورت حضوری در مناطق برگزار می شد گفت: با توجه به همه گیری بیماری کووید-19 و لزوم آموزش و اطلاع رسانی مباحث ترافیکی به قشرهای مختلف شهروندی، لینک آموزشی"بین جو" توسط سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تعریف شد.
به گفته شمالی نژاد، از طریق لینک"بین جو" که در اختیار مدیران آموزشی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مناطق قرار می گیرد امکان استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای دانش آموزان و علاقه مندان به حوزه آموزش فراهم شده است و همکاران حوزه آموزشی معاونت حمل و نقل و ترافیک اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مجازی کرده اند.

او ابراز کرد: این دوره در 28 سرفصل آموزش ترافیکی از جمله: آموزش دوچرخه سواری شهری به دانش آموزان، آموزش رانندگی تدافعی به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی و آموزش به رانندگان سرویس مدارس تعریف شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه سه اظهار کرد: در دوره های آموزشی دوچرخه سواری ارتقای فرهنگ دوچرخه سواری جهت دستیابی به شعار "تهران، شهری برای همه، آموزش استانداردهای مورد نیاز برای رانندگان در دوره آموزش رانندگی تدافعی و آموزش به رانندگان سرویس های بهداشتی مورد توجه متولیان امر قرار دارد.

شمالی نژاد، چهار گروه مخاطب برای این دوره های آموزشی نام برد و اضافه کرد: دوره های آموزش ترافیک والدین دانش آموزان، کارکنان و فرهنگیان اداره آموزش و پرورش منطقه ، مدیران و مسئولان سرای محلات 12 گانه و مدیران و کارکنان سازمان ها و اداره هایی که در محدوده منطقه قرار دارند را پوشش می دهند و مسئولین آموزشی موظف به ارائه آموزش های ترافیکی به آنها هستند.

او با اشاره به استمرار آموزش های ترافیکی به مخاطبین ادامه داد: برای اینکه مباحث تدریس شده به صورت هنجارهای اجتماعی در آمده و در ذهن افراد نهادینه شود طی فرم های نظرسنجی میزان رضایت شرکت کنندگان را از دوره های آموزشی جویا می شویم بی شک اگر مطالب ارائه شده برای آن ها مفید باشد از این دوره ها استقبال خواهند نمود.

شمالی نژاد افزود: با توجه به اینکه والدین دانش آموزان اولین گروه آموزشی ما را تشکیل می دهند در صورت مفید بودن مطالب، متقاضی حضور فرزندانشان در این دوره ها خواهند بود البته تاکنون استقبال خوبی از این دوره ها شده است.

او تاکید کرد: اولویت بندی نیازهای آموزشی شهروندان براساس معیارها، استانداردها و ملاک های باعث جذب مخاطب بیشتر در این دوره ها، مشارکت و دریافت نتایج اثربخش می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه سه درباره نحوه انتخاب اساتید و ظرفیت هر دوره آموزشی گفت: اساتید توسط سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران انتخاب می شوند همچنین برای هر دوره آموزشی 40 نفر تعریف شده که در ماه به 420 نفر ساعت می رسد.

شمالی نژاد خاطرنشان کرد: مخاطبین این دوره های آموزشی پس از پایان دوره عضو offline می شوند تا به صورت مداوم آموزش های جدید را دریافت کنند یا اگر با سوالی مواجهه شدند پاسخ آن را در این گروه دریافت نمایند.

دوشنبه 3/9/1399 - 14:41

 
 

 

مرمت قدیمی ترین ساعت شهری تهران در مسجد مشیر السلطنه که 121 سال پیش در دوران قاجار ساخته شد و 70 سال پیش از کار افتاده؛ ازسوی شهرداری منطقه 11 و با استفاده از خبره ترین افراد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 در این باره گفت: اداره زیبا سازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست در راستای انجام برنامه های حفظ و مرمت بافت تاریخی که با هدف نگهداری اماکن واجد ارزش میراثی و تاریخی  تدوین شده است؛ اقدام به مرمت ساعت و جداره مسجد و مدرسه علمیه مشیرالسلطنه کرده است.

آبادیان افزود: مرمت ساعت و جداره این مسجد که پس از انجام مکاتبات با اتحادیه ساعت سازان  و نیز اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان تهران برای معرفی خبره ترین افراد در ساخت و مرمت مساجد قدیمی و تعمیرکاران ساعت از هفته گذشته آغاز شده است؛ تا اسفند ماه به پایان خواهد رسید.

شهردار منطقه 11 بیان کرد: با توجه به فرسودگی ساعت این مسجد که بیش از 120 سال از عمر آن می گذرد؛  مرمت آن از پیچیده ترین و سخت ترین کار بین ساعت های قدیمی موجود در کشور است.

به گفته آبادیان در روند مرمت جداره این مسجد پاکسازی و حذف زوائد و آلودگی بصری ،آغاز شده و پس از آن حذف باتیس ها ، آجر کاری و بند کشی ، مرمت سقاخانه و مرمت درب ورودی انجام خواهد شد.

مسجد مشیرالسلطنه در سال ۱۳۲۱ هجری قمری توسط مشیرالسلطنه، در خیابان مولوی- کوچه تشکری موحد ساخته شد که وزیر خزانه مظفرالدین شاه قاجار و بعدا نخست وزیر دوره محمدعلی شاه قاجار بود و نام او در زیر ساعت مسجد حک شده است.

 

دوشنبه 3/9/1399 - 14:38مدیریت شهری امروز اعتقاد دارد كه با اجرای پروژه های كوچك مقیاس، می‌تواند رضایتمندی و مطلوبیت را از در منازل شهروندان شروع كند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یك، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در نشستی كه با حضور سید عباس سجادی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه، محمدرضا اسکندری شهردار ناحیه ۹ منطقه یک و شورایاران محله ازگل برگزار شد با بیان خبر فوق اظهار داشت: از آنجایی كه پروژه های شهرداری براساس خواست و نگاه مردم اجرا می شود، لذا برای رسیدن به نظر مطلوب شهروندان و كوتاه كردن فاصله ها و همچنین سرعت بخشیدن به اقدامات، مراجعه به معتمدین محلات یكی از روشهای موثر برای رسیدن به این مهم است.

وی افزود: شورایاری ها، انجمن های محلی، شهرداران نواحی، شهردار منطقه و بیش از ١٣٠٠ همكار در حوزه ی مدیریت شهری منطقه یك، صرفا بخاطر خدمات رسانی به شهروندان مشغول فعالیت هستند در همین راستا اگر ماحصل همه ی این تلاش‌ها و اقدامات به مطلوبیت و رضایت شهروندان ختم نشود، قطعا باید ایراد كار را در خودمان جستجو كنیم.

موسوی وظیفه ی شهرداری در خصوص ارتباط با شهروندان را ایجاد همدلی و وفاق با شورایاران دانست و افزود: در محله ازگل با مشارکت بزرگان صاحب نام كه از موقعیت های سیاسی و اجتماعی خوبی برخوردار هستند می‌توان، خیلی از امكانات را وارد محله كرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یك نیز با اشاره به مشكلات پیش آمده خاطر نشان کرد: این روزها درگیر شرایط سختی هستیم که با توجه به بیماری کرونا، پایین آمدن درآمدها و ...، امیدواریم بتوانیم با همدلی و همفکری تك تك شورایاران و مدیریت شهری منطقه یك بتوانیم مشكلات را رفع كنیم.

در پایان این نشست، شورایاران محله ازگل از شهردار منطقه یك خواستار مشخص شدن وضعیت شورایاری ها شدند و برگزاری این جلسات را گام مثبتی در خصوص بهبود شرایط شورایاری‌ها دانستند.

دوشنبه 3/9/1399 - 14:37

 

 

گام دیگری در راستای تحقق اهداف طرح كاپ در منطقه ١٩ با آغاز فعالیت حذف مخازن مکانیزه زباله از معابر این منطقه برداشته شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ١٩، علی توكلی شهردار منطقه با اشاره به آماده سازی و اجرای زیرساخت های لازم برای تحقق طرح كاپ در منطقه گفت: یكی از اقداماتی كه به تازگی در معابر این منطقه آغاز شده حذف مخازن مکانیزه زباله با هدف كمك به تفكیك زباله ها از مبدأ و افزایش مشاركت شهروندان در این امر است.

او زیباترشدن سیمای شهری منطقه و حفظ سلامت شهروندان را از دیگر اهداف اجرایی این طرح عنوان كرد و افزود: در همین راستا تاكنون بیش از ٦٠ مخزن زباله از معابر منطقه جمع آوری شده است.

توكلی اظهار كرد: این طرح تاكنون در تعدادی از معابر شهرك وصال، شهرك بستان، خیابان های لطیفی، میثاق شمالی، بهمنیار، آموزگار، بلوار شقایق و محله خانی آباد نو اجرا شده و در سایر معابر نیز تا حذف كامل مخازن ادامه خواهد داشت.

به گفته شهردار منطقه حذف مخازن زباله می تواند حركت مهمی  در كاهش زباله گردی و نیز تشویق شهروندان به تفكیك پسماندها و حفظ پاكیزگی شهر محسوب شود.

این مسئول با اشاره به اقدامات دیگری كه به منظور مدیریت بهینه پسماندها و طرح كاپ انجام شده است، بیان كرد: در این راستا ضمن اجرای آموزش های چهره به چهره در مجتمع های مسكونی و همچنین ارایه آموزش های مجازی با استفاده از بستر سامانه شاد به دانش آموزان، نزدیك به ٢ هزار كارتن پلاست نیز در ساختمان های عمومی و مجتمع ها توزیع و پوسترهای آموزشی بازیافت نصب شده است.

دوشنبه 3/9/1399 - 14:26

 

نقاط حساس و آبگیر منطقه۲۱، سایت های برفروبی تا دوگاز و رودخانه قوری چای با حضور سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، شهردار و مدیران شهری بازدید شد.

به گزارش اداره روابط عمومی منطقه21، رضا رجب زاده شهردار این منطقه، معاون خدمات شهری و دیگر مدیران امروز در هوایی بارانی میزبان دکتر علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بودند تا وی از نزدیک در جریان روند اقدامات منطقه در حین باران و میزان آمادگی منطقه در مواجه با بارندگی احتمالی برف و یکی از پروژه های عمرانی منطقه قرار گیرد.

دوگاز، سایت برفروبی، سایت ماشین آلات سنگین، نقاط مستعد آبگرفتگی چون رود دره قوری چای از جمله مکان هایی بود که علی اعطا از آنها بازدید کرد.

علی اعطا در این بازدید ضمن خداقوت و تشکر از زحمات پرسنل زحمتکش، بر عکس العمل به موقع و مناسب منطقه در زمان بارش ها تاکید کرد.

رضا رجب زاده نیز با قدردانی از تلاش همکاران فعال خدمات شهری، از آمادگی منطقه21 و بکارگیری همه ظرفیت ها برای خدمت رسانی به شهروندان و جلوگیری از حوادث احتمالی در زمان بارش ها خبر داد.

 

دوشنبه 3/9/1399 - 14:24


همزمان با بارش های فصلی پاییزه، سید مصطفی موسوی از عدم اختلال و آبگرفتگی در سطح معابر سطح منطقه 9 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، سید مصطفی موسوی ضمن بیان این خبر گفت: با توجه به آغاز فصل بارش، معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه با لایروبی انهار روباز و بسته، مسیل ها و قنوات با آمادگی کامل به مقابله با آب ماندگی ها در مبادی و شریان های ورودی شهر تهران رفته است.
وی افزود: در همین راستا و طی برنامه ریزی های انجام شده نسبت به لایروبی و پاکسازی کانال ها و انهار سرپوشیده، براساس برنامه زمان بندی شده به صورت مستمر و روزانه بدون وقفه اقدام شده است.
شهردار منطقه۹ تاکید کرد: اکیپ های اجرایی خدمات شهری منطقه و نواحی این آمادگی را دارند تا در ۵ نقطه آبگیر شناسایی شده در منطقه، حین و بعد از بارندگی اقدامات لازم را به منظور تسهیل در تردد شهروندان در اسرع وقت انجام دهند.
این مقام مسئول شهری با اشاره به تمهیدات پیشگیرانه در خصوص کانال معراج عنوان کرد: احداث و راه اندازی کانال عزیزی و عملیات عمرانی، راهکاری به منظور خروجی آب در ابتدای جاده شهید لشگری به کانال معراج است که در دست اقدام است.
وی همچنین با اشاره به اینکه بیش از٢١٠٠٠ كیسه شن و نمک و٦٠٠٠ گونی سنگری به منظور مقابله با بروز سیلاب در انهار و مسیل ها،٦٠ مخزن شن و نمک در نواحی پیش بینی شده است، از تهیه و تدارک بیش از ۳۰۰تن شن و نمک در ٤سایت برف روبی آماده شده خبر داد.
شهردار منطقه 9با تاکید بر اینکه نظافت و لایروبی بیش از ۲۸۰۰۰متر از انهار روباز و روبسته در راستای خدمت به شهروندان در نظر گرفته شده است، به ضرورت مشارکت شهروندان در پاکیزه نگه داشتن انهار و مسیل ها و توجه به امور نگهداشت شهر اشاره داشت و متذکر شد: با توجه به شیوع کرونا، شهروندان با رفتار مسئولانه ی خود از رها کردن زباله های کرونایی در سطح معابر و مسیل ها خودداری کرده و با این اقدام اخلاقی و مسیولانه به عوامل و نیروهای پرتلاش خدمات شهری منطقه که تلاش مداوم جهت پاکسازی مسیل ها و کانال ها دارند، کمک کنند.

يکشنبه 2/9/1399 - 20:28

 

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهرداری منطقه 15 از اجرای طرح مستاجران «مستاجران خدا» با همکاری دبیران شورایاری محلات منطقه 15 همزمان با هفته بسیج حبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، حجت الاسلام رسولی با تبریک فرارسیدن هفته بسیج گفت: این طرح به منظور یاری رساندن به مستاجرانی است که در شرایط اقتصادی ناشی از کرونا موفق به توافق با مالک ملک مورد اجاره نشده اند.

به گفته او، شناسایی این مستاجران با همکاری مشاوران املاک و شورایاران ، جلب حمایت مسئولین کمیته امداد، اداره بهزیستی،خیرین و سازمانهای مردم نهاد با هدف رفع مشکل مستاجران نیازمند، استفاده از پتانسل ائمه جماعات مساجد و معتمدین محلات جهت تسهیل در امر ایجاد توافق بین مستاجران و مالکین ، تولید محتوا و ارسال پیام های مثبت به مالکین به منظور رعایت حال مستاجرین در شرایط اقتصادی متاثر از کرونا از جمله اقدامات در این طرح است.

رسولی در ادامه به تشریح سایر ویژه برنامه های هفته گرامیداشت بسیج با رعایت شیوه نامه های بهداشتی اشاره کرد و افزود: بهسازی منازل خانواده شهدا در قالب اجرای طرح «همسایه»، برگزاری مسابقه مجازی کتابخوانی ویژه پرسنل، ارسال پیامک با مضمون شعار هر روز هفته بسیج به پرسنل منطقه 15، تجلیل از برگزیدگان مسابقات کتابخوانی، پژوهشگران، برگزیدگان طرح نشاط، بسیجیان سادات، بسیجیان نمونه حوزه، منطقه و فرماندهان، برگزاری مراسم گلریزان به منظور تهیه جهیزیه برای خانواده های نیازمند، تشکیل گروه همدلان برای مشارکت پرسنل در طرح تهیه جهیزیه و گلریزان و برگزاری نمایشگاه عکس گرامیداشت هفته بسیج در منطقه و بوستان پردیس بانوان از برنامه تدارک دیده شده در این هفته است

برپایه این گزارش، آذیین بندی معابر، میادین و محوطه شهرداری و نصب بنر با موضوع گرامیداشت هفته بسیج انجام شده است.

 

يکشنبه 2/9/1399 - 20:25معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور بر ضرورت تعامل و همکاری دستگاه‌های مسوول در تحقق همه برنامه‌ها و راهکارهای پیشنهادی شهرداری، در بخش آلودگی هوا و کاهش ترافیک تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ در یکصد و شصت و دومین جلسه شورای ‌عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، گزارشی از مراحل انجام فعالیت‌های طرح جامع حمل و نقل تهران، پیشرفت آن و نیز فعالیت‌های باقی‌مانده و زمان‌بندی آن تا پایان ارایه شد.

دراین گزارش که توسط معاون مطالعات و برنامه‌ریزی سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران ارایه شد، ضمن تاکید بر پایان و تصویب طرح جامع ریلی تهران در شورای ‌عالی ترافیک و تقدیر از همراهی، مساعدت و تلاش‌های وزارت کشور بابت این موضوع، به نحوه گروه‌بندی مطالعات جامع در قالب هسته مرکزی شامل داده‌ها و مدل حمل و نقل تهران، و محورهای مطالعاتی شامل طرح جامع حمل و نقل ریلی، طرح حمل و نقل همگانی یکپارچه تهران، طرح حمل و نقل پاک، و طرح مدیریت تقاضای حمل و نقل در تهران پرداخته شد.

همچنین، در ادامه جدول زمانی انجام فعالیت‌ها تا پایان مطالعات ارایه گردید. پس از آن، در بخشی از نظرات ارایه شده، بر ضرورت توجه به طرح آمایش زمین، پدافند غیرعامل، گسل‌های تهران و موارد مشابه توسط برخی از اعضای حاضر در جلسه اشاره شد. در ادامه، «جمالی‌نژاد» معاون وزارت کشور و رییس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور ضمن تاکید بر این ضرورت توجه به این موضوع‌ها در طرح‌های جامع شهری، اعلام کرد انجام این بررسی‌ها در حوزه فعالیت‌های طرح جامع حمل و نقل نمی‌گنجد و این طرح، عمدتا بر حمل و نقل و پیامدهای آن و نیز برنامه‌های آن در افق زمانی مشخص تمرکز دارد و چنین رویکرد جامعی، همکاری و هماهنگی همه نهادها و سازمان‌های ذیربط، خارج از حوزه وظایف و اختیارات شهرداری تهران را می‌طلبد.

در ادامه جلسه، برنامه‌های شهرداری تهران در معاونت حمل و نقل و ترافیک برای کاهش آلودگی هوای پایتخت، توسط مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا ارایه شد. در این ارایه، بر ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل همگانی، تامین هزینه احداث و بهره‌برداری خطوط متروی مصوب در طرح جامع ریلی، و نیز اجرای روش‌های مدیریت عرضه و تقاضای سفر برای کاهش استفاده از خودروی شخصی تاکید شد.
همچنین، برنامه‌های توسعه و تجهیز معاینه فنی برای بهبود عملکرد و کیفیت ناوگان حمل و نقل تهران ارایه گردید و در نهایت، ضرورت عملیاتی شدن قوانین بهبود دهنده کیفیت هوای تهران، از جمله اجرای کامل محدودیت‌های ترافیکی به‌ویژه طرح  LEZ مورد اشاره قرار گرفت.
"سید مناف هاشمی"، معاون حمل و نقل، ترافیک شهرداری تهران، در این جلسه گفت: طرح جامع حمل و نقل، مستندات طرح جامع شهری در مورد توسعه شهر و نحوه استقرار کاربری‌ها را، به شکل برآورد و پیش‌بینی تعداد سفرهای حاصل از انواع کاربری‌ها در سطح شهر تا مقیاس ناحیه‌های ترافیکی مد نظر قرار می‌دهد.

معاون حمل و نقل شهرداری تهران، پایان خرداد ماه سال 1400 را زمان پایان مطالعات و ارایه خروجی‌های آن به مراجع ذیربط اعلام کرد.

هاشمی در ادامه به ضرورت هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مسوول و ذیربط در دولت، از جمله سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور و وزارت صمت و سازمان برنامه و بودجه برای مشارکت در تامین هزینه‌ها و منابع مالی مورد نیاز مترو، ناوگان حمل و نقل همگانی و نیز مساله موتورسیکلت‌ها و تبدیل آنها به موتورسیکلت‌های انژکتوری یا برقی اشاره کرد و این تعامل و همکاری را در تحقق همه برنامه‌ها و راهکارهای پیشنهادی شهرداری، هم در بخش آلودگی هوا و هم در زمینه کاهش ترافیک، بسیار حیاتی و پر اهمیت دانست.

يکشنبه 2/9/1399 - 17:51


 
 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: از زمان اعلام فراخوان هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی تاکنون حدود ۴۰۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال‌شده است، افرادی که تاکنون موفق به ارسال آثار نشدند نیز تا ۱۵ دی ماه ۹۹ فرصت دارند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، تصریح کرد: هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی با تکیه‌ بر تولید محتوا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با محوریت فرهنگ منور رضوی برگزار می‌شود.
وی افزود: از زمان اعلام فراخوان تاکنون حدود ۴۰۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال‌شده است، افرادی که تاکنون موفق به ارسال آثار نشدند نیز تا ۱۵ دی ماه ۹۹ فرصت دارند که اثر خود را ارسال کنند، اختتامیه جشنواره در ایام دهه مبارک فجر در قزوین برگزار و از نفرات برتر تقدیر می‌شود.
اسماعیلی اظهار کرد: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را با موضوعات اجتماعی، ارزش‌های اخلاقی، حاکمیتی و زیارت امام رضا (ع) در قالب‌های مختلف شامل عکس، عکس نوشته، ویدئو و پادکست در بخش مردمی و موشن گرافیک و اینفوگرافی، فیلم کوتاه و نماهنگ (کلیپ)، در بخش حرفه ای ارائه دهند.
وی عنوان کرد: همچنین تولیدکنندگان محتوا، آثار خود را دریکی از نرم‌افزارهای شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها مانند آپارات، روبیکا، چارخونه، پروفایل، آخرین خبر، تماشا، نماشا، شنوتو با هشتگ #امامرضا و #امامرئوف منتشرشده، ارسال کنند.
رئیس هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی یادآور شد: در بخش عمومی به ۳۰ اثر برگزیده هر کدام ۱۰ میلیون ریال پرداخت می شود، همچنین در بخش حرفه ای نیز به نفر اول ۱۰۰ میلیون ریال، نفر دوم ۸۰ میلیون ریال و نفر سوم ۶۰ میلیون ریال هدیه نقدی پرداخت می شود.
وی در پایان تأکید کرد: آثار ارسالی بر اساس کیفیت و غنای محتوایی، تعداد بازدیدکنندگان در شبکه های اجتماعی و نظرات بازدیدکنندگان ارزیابی و داوری خواهد شد.

يکشنبه 2/9/1399 - 17:40معاون خدمات شهری شهرداری تهران با ابراز رضایت از اقدامات مطلوب سازمان مدیریت پسماند و ‏مناطق در آماده سازی به موقع سایت‌های برف روبی گفت: بازدید انجام شده از سایت‌های برفروبی 9 ‏منطقه حاکی از آمادگی مناطق و پشتیبانی و نظارت مطلوب سازمان پسماند است‎.‎
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند، مجتبی یزدانی پس از بازدید از ‏سایت های برفروبی مناطق 1تا 7 و 21و 22، در نشستی در محل ایستگاه پشتیبانی کوهک، ضمن ابراز ‏خشنودی از وضعیت تجهیزات، ادوات و نیروی انسانی حاضر در این ایستگاه گفت: با توجه به احتمال ‏بارش های فصلی، تجهیز به موقع سایت های برف روبی به شن های مخصوص، نیروهای برف روب و ‏خودرو و ماشین آلات مکانیزه ضروری بود‎.‎
در این بازدید شهرداران مناطق، معاونات خدمات شهری مناطق ۹گانه و علی رباطی سرپرست معاونت ‏خدمات شهری و امور خودرویی سازمان مدیریت پسماند و تنی چند از کارشناسان این مجموعه انجام ‏شد، یزدانی مشارکت و تعامل شهروندان را یکی از مهمترین عوامل کاهش مشکلات در روزهای برفی ‏دانست و تصریح کرد: اقدامات مناطق در آماده سازی به موقع سایت‌های برف‌روبی مطلوب بوده اما در ‏این میان آموزش و جلب مشارکت های مردمی به منظور جذب همراهی و همدلی شهروندان در مواقع ‏بحرانی به ویژه در روزهای برفی در دستور کار سازمان مدیریت پسماند و مناطق قرار گیرد‎.‎
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به تاکید شهردار تهران در خصوص پیشگیری از هرگونه ‏غافلگیری در روزهای برفی، گفت: ضروری است سازمان مدیریت پسماند در کنار تجهیز سایت ها به ‏ماشین آلات تخصصی و تجهیزات لازم، در بزرگراه‌ها و معابر اصلی تهران، با استقرار کیسه های شن و ‏نمک به میزان لازم آمادگی برای مواجهه با برف و یخ زدگی را داشته باشد‎. ‎
علی رباطی، سرپرست معاونت خدمات شهری و امور خودرویی سازمان مدیریت پسماند نیز در ادامه از ‏تکمیل تجهیز سایت های برف روبی و همچنین خدمات رسانی شبانه روزی آنها خبر داد و گفت: در ‏مجموع بیش از ٣٠٠٠ نفر نیروی خدمت رسان از جانب مناطق ٢٢ گانه با پشتیبانی سازمان درگیر ‏عملیات برفروبی هستند تا شهروندان کوچکترین مشکلی در روزهای برفی نداشته باشند‎.‎
او در ادامه با اشاره به اینکه این مجموعه دارای 5 ایستگاه پشتیبانی برای اعزام نیرو و تجهیزات به ‏مناطق است، افزود: در حال حاضر ماشین آلات تخصصی این سازمان به مناطق اعزام شده، همچنین ‏نمک و محلول مورد نیاز پیش‌بینی و تهیه و سایت های برف روبی مناطق 22 گانه برای نزولات جوی ‏به صورت کامل تجهیز شده اند‎. ‎
سرپرست معاونت خدمات شهری و امور خودرویی سازمان پسماند تجهیز کامل سایت ها ، افزایش ‏ماشین آلات تخصصی ، تعمیر و اورهال ماشین های قدیمی، استقرار اکیپ عملیات سوخت رسانی و ‏تعمیر ماشین آلات در سایت های برفروبی را از جمله اقدامات این سازمان جهت آمادگی شهر در ‏روزهای برفی اعلام کرد و اظهار داشت: این سازمان تمام تلاش خود را بکار می گیرد تا شهروندان ‏محترم خصوصا در این روزها از شادی برف بهره ببرند و درگیر مشکلات ناشی از بارش نزولات جوی ‏نشوند.‏

يکشنبه 2/9/1399 - 17:36
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته